2012 City by the Lake Sprint Triathlon

back to results

Aug. 11, 2012

2012 City by the Lake Sprint Triathlon
"Here are the results. Due to high winds and rough water, it was a run, bike, run."
Provided by Michiana Timing


City by the Lake Triathlon
Age Group Results
August 11, 2012

Results By Michiana Timing

Sprint Triathlon
Female 16 to 17
Overall ---- Swim ---- Trans 1 ---- Bike ---- Trans 2 ---- Run ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 66 Erin Socha 537 17 1 4:42.4 1:12.9 1 38:09.7 0:24.3 1 17:11.8 1:01:41.2
2 99 Emily Buhle 594 17 3 6:24.4 0:54.6 2 42:09.4 1:34.1 2 18:34.7 1:09:37.4
3 106 Jesenia Zendejas 556 16 2 4:54.7 0:40.7 3 47:27.9 0:33.7 3 20:08.4 1:13:45.6

Female 18 to 19
Overall ---- Swim ---- Trans 1 ---- Bike ---- Trans 2 ---- Run ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 64 Moira Gilroy 464 19 1 5:25.9 1:10.6 1 33:09.0 1:19.8 1 20:11.1 1:01:16.6
2 79 Helen Dolley 456 19 2 6:06.1 1:19.5 2 33:54.7 0:57.0 2 22:57.5 1:05:15.0

Female 20 to 24
Overall ---- Swim ---- Trans 1 ---- Bike ---- Trans 2 ---- Run ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 59 Caitlin Pitts 514 21 1 5:14.9 1:00.6 2 35:34.7 1:16.7 1 17:42.5 1:00:49.6
2 88 Lauren Tharp 544 22 3 5:47.2 0:39.4 1 34:41.7 0:51.5 4 25:15.3 1:07:15.2
3 102 Elizabeth Harmon 476 21 4 5:49.4 0:38.9 3 40:26.1 2 23:58.0 1:10:52.6
4 119 Megan McNulty 498 24 2 5:32.8 0:57.7 4 47:56.3 0:55.9 3 24:35.3 1:19:58.2

Female 25 to 29
Overall ---- Swim ---- Trans 1 ---- Bike ---- Trans 2 ---- Run ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 43 Amy Munin 504 27 1 5:15.1 0:52.8 1 32:25.1 0:52.8 1 18:27.3 57:53.2
2 56 Jessica Johnson 483 27 2 5:21.8 0:40.2 2 33:41.8 0:29.6 3 20:27.0 1:00:40.5
3 103 Nora Schober 531 27 3 5:46.7 1:56.2 3 41:02.3 2:05.6 2 20:18.8 1:11:09.9
4 109 Ellen Banakis 433 28 4 6:20.8 1:14.8 5 43:47.8 0:52.3 4 21:54.6 1:14:10.5
5 123 Mallory Matyk 494 29 5 7:46.6 1:04.3 4 41:12.2 0:53.0 5 34:14.4 1:25:10.8

Female 30 to 34
Overall ---- Swim ---- Trans 1 ---- Bike ---- Trans 2 ---- Run ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 45 Mary Blake 441 31 1 4:55.3 0:48.4 1 33:11.5 0:36.2 1 18:30.5 58:02.1
2 52 Leslie McCall 495 34 2 5:33.1 0:50.8 2 33:16.4 0:45.7 2 19:31.2 59:57.4
3 90 Angela Giordano 467 33 3 5:41.5 1:59.9 3 35:01.8 2:23.3 5 22:54.8 1:08:01.6
4 91 Beth Whitaker 601 32 4 5:56.3 0:50.4 4 38:32.9 0:52.1 3 22:00.7 1:08:12.6
5 96 Kirsty Mackellar 491 32 5 6:10.1 1:03.3 5 38:33.5 0:47.6 4 22:32.7 1:09:07.4
6 112 Jennifer Rice De La Sa 519 34 7 6:17.0 0:56.6 6 42:47.1 1:36.8 7 24:29.0 1:16:06.5
7 120 Mary Nugent 508 30 10 7:21.4 1:41.8 7 43:07.1 0:42.5 9 27:57.1 1:20:50.1
8 121 Christina Gonzalez 471 33 6 6:15.9 0:58.1 9 50:04.3 0:43.4 6 22:55.1 1:20:57.0
9 122 Christina Dihens 454 30 9 7:08.4 0:57.4 8 45:02.9 0:42.6 10 28:02.9 1:21:54.2
10 124 Kathryn Banakis 432 31 8 6:46.5 0:56.3 10 52:07.5 0:59.8 8 24:30.3 1:25:20.5

Female 35 to 39
Overall ---- Swim ---- Trans 1 ---- Bike ---- Trans 2 ---- Run ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 34 Mikalene Stoker 539 36 1 4:46.6 0:49.3 3 32:17.8 1:22.4 1 17:13.8 56:30.0
2 36 Joanna Wildhart 553 38 4 5:40.1 0:46.5 1 30:11.5 0:39.3 4 19:41.2 56:58.8
3 54 Tiffany Meier 499 37 6 5:56.5 0:53.4 2 32:06.3 0:35.1 6 20:54.9 1:00:26.5
4 60 Jori Swan-Caratini 541 35 2 5:30.8 0:52.9 5 34:07.5 1:13.0 2 19:07.6 1:00:52.0
5 63 Alison Gustafson 472 35 5 5:41.0 1:30.9 4 32:59.3 1:19.6 3 19:38.3 1:01:09.3
6 78 Jeanine Kurpeikis 486 35 3 5:30.9 1:26.8 6 36:31.7 1:28.8 5 20:03.0 1:05:01.4
7 94 AnnLee Giltner 466 35 7 6:02.4 0:44.2 7 37:34.9 1:08.8 8 23:08.6 1:08:39.0
8 105 Heather Maple 492 35 10 7:04.5 0:54.6 8 37:53.0 0:46.2 10 26:50.7 1:13:29.3
9 108 Kimberly Cunningham 449 39 9 7:04.4 0:50.9 9 39:04.9 1:27.3 9 25:35.5 1:14:03.3
10 111 Maureen Hergott 480 36 8 6:25.5 0:55.6 10 44:35.8 1:25.6 7 22:12.2 1:15:34.9
11 127 Erica Arnett 428 36 11 8:13.4 1:43.0 11 46:16.0 0:51.3 11 37:48.2 1:34:52.0

Female 40 to 44
Overall ---- Swim ---- Trans 1 ---- Bike ---- Trans 2 ---- Run ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 69 Amanda Wlodarczyk 555 41 1 5:48.0 1:20.0 1 32:13.8 1:08.4 3 22:11.9 1:02:42.3
2 81 Tonya Aerts 424 40 2 5:58.2 0:59.6 4 36:30.9 1:34.5 1 20:38.8 1:05:42.2
3 82 Jennifer Hoke 481 43 3 5:58.9 1:30.4 2 35:34.1 1:15.5 2 21:24.1 1:05:43.1
4 93 Lisa Tangney 542 43 4 6:22.5 1:16.9 3 36:30.5 1:06.3 4 23:08.2 1:08:24.6
5 107 Jennifer Schnefke 530 43 6 6:39.2 2:00.1 5 36:51.9 1:14.7 5 27:09.7 1:13:55.8
6 125 Jill Grabowski 600 42 7 7:14.5 1:07.1 6 46:11.2 1:36.0 6 29:22.8 1:25:31.8

Female 45 to 49
Overall ---- Swim ---- Trans 1 ---- Bike ---- Trans 2 ---- Run ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 42 Kathy Wiesen 551 49 1 4:59.3 0:51.6 1 31:34.0 0:39.7 1 19:32.9 57:37.7
2 75 Nancy Scannell 528 49 2 6:09.0 0:52.0 2 35:04.7 1:04.4 2 20:36.8 1:03:47.2
3 113 Katie Han 473 45 3 6:45.4 0:47.0 3 39:37.7 0:59.6 3 28:49.4 1:16:59.3

Female 50 to 54
Overall ---- Swim ---- Trans 1 ---- Bike ---- Trans 2 ---- Run ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 76 Donna Mitsos 501 50 1 5:45.9 1:20.5 2 34:50.8 1:16.8 1 21:13.8 1:04:28.0
2 86 Kelly Gilroy 465 52 2 5:49.7 1:20.6 1 34:27.3 1:42.7 2 23:40.2 1:07:00.6
3 95 Lorie Lohse 490 51 3 6:18.2 0:52.5 3 35:42.1 0:48.1 3 25:22.4 1:09:03.5
4 129 Margaret Williams 554 54 4 8:59.0 1:01.7 4 48:30.1 1:11.5 4 38:33.5 1:38:15.9

Female 55 to 59
Overall ---- Swim ---- Trans 1 ---- Bike ---- Trans 2 ---- Run ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 83 Alicia McClean 496 55 2 6:15.1 0:58.5 1 36:01.6 1:04.6 2 21:51.6 1:06:11.6
2 89 Janet Kings 485 55 1 6:13.0 1:13.0 2 36:55.9 1:48.2 1 21:32.4 1:07:42.7
3 114 Roxann Munsell 505 57 4 7:18.8 1:00.4 3 39:07.7 1:01.7 5 28:52.0 1:17:20.7
4 117 Alice Watrobka 548 58 3 6:49.2 1:04.1 5 41:54.4 1:24.5 3 26:23.9 1:17:36.2
5 118 Jan Rubsam 524 58 5 7:34.0 0:46.0 4 41:42.8 0:37.8 4 27:03.0 1:17:43.8
6 128 Deborah Muszynski 506 56 6 8:23.2 1:33.5 6 49:56.8 1:03.9 6 34:01.1 1:34:58.8

Male 15 and under
Overall ---- Swim ---- Trans 1 ---- Bike ---- Trans 2 ---- Run ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 39 Gavin Rue 525 14 1 4:22.2 0:27.0 1 34:04.7 0:25.5 1 18:04.7 57:24.4

Male 16 to 17
Overall ---- Swim ---- Trans 1 ---- Bike ---- Trans 2 ---- Run ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 46 Lukas Rzycki 527 16 1 4:42.1 0:32.3 1 33:03.7 0:32.2 1 19:32.3 58:22.8
2 126 David Dobben 455 16 2 6:24.6 0:48.5 2 52:42.6 0:49.7 2 27:19.3 1:28:04.8

Male 18 to 19
Overall ---- Swim ---- Trans 1 ---- Bike ---- Trans 2 ---- Run ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 87 Matt Mayer 597 19 1 4:02.9 1:54.6 1 40:10.7 0:46.4 1 20:07.4 1:07:02.1

Male 20 to 24
Overall ---- Swim ---- Trans 1 ---- Bike ---- Trans 2 ---- Run ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 1 Nathan Quinlan 518 20 1 3:51.9 0:24.9 1 26:53.1 0:26.3 1 14:47.8 46:24.1
2 8 David Lichtenfeld 489 23 2 3:55.5 0:43.1 2 28:45.3 0:37.9 2 16:40.6 50:42.5
3 24 Chrisher Bartholome 435 24 4 4:18.5 0:39.2 3 31:41.9 0:33.7 4 17:47.2 55:00.7
4 50 Steve Barnard 434 22 3 4:17.8 1:15.9 5 35:46.1 0:42.5 3 17:23.6 59:26.1
5 67 Vincent Fabugais 459 24 5 4:56.2 4 35:15.3 1:43.2 5 20:36.4 1:02:31.1

Male 25 to 29
Overall ---- Swim ---- Trans 1 ---- Bike ---- Trans 2 ---- Run ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 5 Robert Fozkos 596 25 1 3:58.7 0:20.4 1 27:05.0 0:22.8 1 16:20.8 48:07.8
2 11 Jeffrey Smith 536 28 2 4:10.4 0:20.6 4 30:13.5 0:11.3 3 16:44.6 51:40.7
3 12 Chrisher Marshall 493 28 3 4:16.6 0:50.9 2 28:35.1 0:54.6 4 17:12.9 51:50.2
4 22 John Watson 549 26 4 4:30.8 0:25.8 5 32:22.4 0:22.8 2 16:30.6 54:12.6
5 29 Patrick Seymour 534 27 7 5:04.9 1:05.0 3 29:16.3 0:45.9 6 19:38.3 55:50.5
6 57 Timothy Parfitt 512 29 6 5:00.6 0:39.0 8 35:29.1 0:19.8 5 19:14.2 1:00:43.0
7 68 Joel Fabugais 458 25 5 4:59.2 1:27.2 6 33:42.7 1:46.8 7 20:35.1 1:02:31.3
8 73 Jon Oliver 510 26 8 5:22.3 0:53.6 7 34:53.4 0:54.2 8 21:36.2 1:03:39.9
9 101 Jake Austin 431 25 9 5:45.9 0:49.7 9 39:48.4 0:44.1 9 23:23.4 1:10:31.7

Male 30 to 34
Overall ---- Swim ---- Trans 1 ---- Bike ---- Trans 2 ---- Run ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 7 David LeBreton 488 31 1 4:12.8 0:48.7 2 27:53.3 0:45.2 3 17:01.5 50:41.8
2 10 paul bojko 698 30 7 4:42.2 0:25.3 1 27:51.0 0:45.4 5 17:50.6 51:34.7
3 14 Benjamin Gonzalez 470 32 6 4:39.2 0:50.9 4 28:14.9 0:35.4 4 17:36.8 51:57.4
4 16 Michael Gobert 468 31 3 4:27.9 0:46.2 5 28:16.6 0:57.7 8 18:27.6 52:56.3
5 18 Matt Flanagan 599 32 8 4:45.3 0:49.8 3 27:56.1 1:19.5 7 18:19.6 53:10.5
6 19 John Hebda 478 31 2 4:18.0 0:29.5 10 31:35.0 0:28.3 2 16:48.3 53:39.2
7 20 Michael Simanek 593 32 4 4:28.9 0:38.2 6 29:53.6 0:39.7 6 18:09.8 53:50.4
8 21 Andy Pillari 513 34 5 4:31.1 0:58.2 9 31:34.3 0:51.4 1 15:58.7 53:53.9
9 32 Zachary Pruitt 517 30 9 4:48.8 0:51.9 8 31:17.3 0:50.8 9 18:31.8 56:20.7
10 35 Bill Dickinson 453 34 11 5:03.7 0:33.9 7 30:31.2 0:39.6 11 20:03.1 56:51.6
11 53 Saul Aguilera 425 31 12 5:14.6 0:38.3 14 34:38.5 0:42.8 10 18:50.8 1:00:05.2
12 55 Phillip Dawalt 452 34 15 5:25.4 1:02.4 11 32:24.2 1:13.3 12 20:26.0 1:00:31.5
13 65 Jeffrey Price 516 30 10 4:59.4 0:47.9 13 33:49.7 0:48.6 13 20:59.3 1:01:25.1
14 70 Bob Mulcahy 502 32 13 5:15.6 0:52.0 12 33:36.2 0:29.2 16 22:30.5 1:02:43.6
15 71 Alexander King 484 31 14 5:20.5 0:53.5 15 34:50.1 0:58.9 14 21:11.8 1:03:15.0
16 97 Bradley Hergott 479 34 16 6:02.1 0:59.7 16 39:24.9 1:07.2 15 21:53.7 1:09:27.8

Male 35 to 39
Overall ---- Swim ---- Trans 1 ---- Bike ---- Trans 2 ---- Run ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 3 Michael Rubin 523 38 1 4:05.5 0:39.9 2 27:01.8 0:29.7 1 15:04.2 47:21.4
2 4 Ralph Nurse 509 35 2 4:09.5 0:41.5 1 26:30.5 0:33.7 3 16:12.3 48:07.7
3 9 Mike Ryan 526 36 3 4:14.8 0:51.9 6 29:58.8 0:39.6 2 15:40.0 51:25.3
4 25 Jason Cales 444 39 4 4:43.7 1:01.2 3 28:22.0 1:00.6 7 19:57.3 55:04.9
5 26 Andrew Aronsohn 430 36 5 4:53.1 0:44.6 8 30:43.2 0:42.7 4 18:03.4 55:07.2
6 28 Bryan George 463 36 6 5:08.0 0:44.1 4 29:13.7 0:36.7 8 19:57.5 55:40.2
7 31 Gianfranco Ventura 546 35 7 5:16.1 0:57.6 7 30:36.3 0:58.3 5 18:27.3 56:15.8
8 38 Ben Varble 545 37 8 5:19.8 1:17.9 5 29:56.3 1:19.2 6 19:19.4 57:12.8
9 74 Benn Angon 427 39 10 5:52.7 1:19.0 9 32:01.2 1:44.9 10 22:45.4 1:03:43.4
10 84 Charles Jelinek 482 37 9 5:24.5 1:36.0 10 35:23.6 1:11.9 11 23:10.2 1:06:46.3
11 98 Douglas Taylor 543 37 11 6:02.3 0:59.0 11 39:34.7 0:59.2 9 21:52.6 1:09:27.9

Male 40 to 44
Overall ---- Swim ---- Trans 1 ---- Bike ---- Trans 2 ---- Run ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 13 Tom Wildhart 552 42 2 4:40.3 0:56.1 2 28:08.8 0:28.9 1 17:36.7 51:50.9
2 15 David Crownover 448 40 5 4:54.5 0:54.1 1 27:21.5 0:41.0 3 19:04.9 52:56.1
3 17 Timothy Anderson 426 41 4 4:44.0 0:44.8 3 28:43.7 0:45.4 2 18:04.1 53:02.1
4 33 Steve Camilleri 445 40 6 5:19.4 0:25.7 4 30:51.5 0:19.7 5 19:32.6 56:29.1
5 47 Paul Olson 511 40 3 4:43.8 0:53.1 6 31:24.8 1:05.1 6 20:19.6 58:26.6
6 49 Robert Strebe 538 42 1 4:38.5 0:56.1 7 33:52.4 0:41.6 4 19:09.9 59:18.8
7 61 John McMullen 497 43 8 5:41.9 0:48.4 5 31:02.5 1:13.1 7 22:10.7 1:00:56.8
8 80 Mitch Robinson 522 41 7 5:30.5 0:52.9 9 34:56.8 1:04.0 8 22:54.5 1:05:18.8
9 92 David Berni 438 40 9 5:56.7 1:23.7 8 34:24.6 1:28.4 9 25:05.1 1:08:18.6
10 116 Tom Schnefke 529 44 10 6:43.5 0:51.8 10 38:23.8 0:45.6 10 30:49.7 1:17:34.5

Male 45 to 49
Overall ---- Swim ---- Trans 1 ---- Bike ---- Trans 2 ---- Run ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 2 Albert Bodine 442 47 1 4:08.1 0:27.5 1 25:30.4 0:28.6 1 15:53.2 46:28.0
2 27 Lionel Gommery 469 48 4 4:54.4 1:01.1 4 30:53.9 0:45.7 3 17:38.7 55:14.0
3 37 Dave Gaughan 462 49 2 4:25.3 0:42.9 7 34:04.2 0:50.0 2 16:59.3 57:01.9
4 40 Chrisher Mumford 503 45 6 5:41.9 0:47.9 3 30:20.3 0:39.6 5 20:02.4 57:32.3
5 41 Tom Hathoot 477 49 5 5:38.4 0:58.3 2 29:43.1 0:43.4 6 20:30.8 57:34.2
6 44 Craig Benes 436 48 3 4:33.7 0:53.9 6 33:12.8 1:08.9 4 18:11.6 58:01.1
7 77 Brian Burke 443 47 7 5:51.7 1:55.9 5 32:19.1 1:35.2 7 23:15.9 1:04:57.9
8 100 Chris Hansen 474 49 8 5:57.9 0:45.6 8 38:26.2 0:59.0 8 23:51.2 1:10:00.1
9 130 Paul Wagner 547 45 9 9:11.6 1:34.4 9 48:15.7 1:33.4 9 38:20.1 1:38:55.5

Male 50 to 54
Overall ---- Swim ---- Trans 1 ---- Bike ---- Trans 2 ---- Run ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 6 Robert Earl 457 52 1 4:20.8 0:20.7 1 29:05.5 0:17.8 1 16:00.1 50:05.1
2 30 Ed Schuster 532 52 3 5:13.3 1:08.8 3 29:26.1 1:01.3 2 19:07.2 55:56.9
3 48 Domenic Rinaldi 521 50 2 5:13.0 1:27.6 2 29:20.7 1:38.2 3 21:09.6 58:49.2
4 110 Steve Bonifeld 592 50 4 5:26.3 0:50.9 4 42:33.1 0:55.3 4 25:23.8 1:15:09.6

Male 55 to 59
Overall ---- Swim ---- Trans 1 ---- Bike ---- Trans 2 ---- Run ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 23 Michael Langer 487 55 1 5:15.4 0:46.9 1 28:55.4 0:45.4 1 19:11.2 54:54.5
2 51 David Weber 550 57 3 5:44.6 1:02.6 2 30:31.5 2 22:15.9 59:34.8
3 85 Michael Fleming 461 57 5 5:56.7 1:29.8 3 34:33.2 1:45.9 3 23:14.3 1:07:00.1
4 104 Phillip Dittman 598 58 4 5:50.8 1:50.8 5 38:48.7 1:19.5 4 25:06.4 1:12:56.5
5 115 David Rieser 520 56 2 5:29.0 2:11.6 4 38:30.3 1:39.6 5 29:33.2 1:17:23.8

Male 60 to 64
Overall ---- Swim ---- Trans 1 ---- Bike ---- Trans 2 ---- Run ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 58 John Cory 447 60 1 5:39.0 1:05.8 1 31:10.9 1:05.4 2 21:43.6 1:00:44.8
2 62 Jack Semens 533 60 2 5:42.0 1:22.4 2 32:00.5 1:31.0 1 20:21.7 1:00:57.8
3 72 Larry Silvestri 535 64 3 5:51.9 1:06.2 3 32:14.2 0:43.6 3 23:41.3 1:03:37.3
Team Division

Female 0-99
Overall ---- Swim ---- Trans 1 ---- Bike ---- Trans 2 ---- Run ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 3 American Red Cr (ARC) 697 54 3 6:33.9 0:43.2 2 36:38.0 0:29.7 1 17:57.5 1:02:22.4
2 5 Heynes Jesco 702 28 1 4:40.1 0:45.0 1 32:04.0 0:38.0 3 27:11.5 1:05:18.7
3 7 Tri Again 688 25 2 6:06.2 0:37.4 3 39:01.9 0:45.1 2 20:01.8 1:06:32.6

Male 0-99
Overall ---- Swim ---- Trans 1 ---- Bike ---- Trans 2 ---- Run ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 1 Frost Harringto Smolin 694 29 2 4:46.0 0:30.9 1 26:44.6 0:19.9 1 18:42.8 51:04.4
2 2 Team Z 699 60 3 5:06.1 0:36.6 2 33:09.7 0:26.9 2 18:49.4 58:08.8
3 4 DAT team 691 38 1 4:32.2 0:38.4 4 36:10.1 0:29.8 3 20:39.9 1:02:30.6
4 6 Team BZ 685 49 4 6:45.4 0:44.6 3 34:25.3 0:35.6 4 23:27.5 1:05:58.6