Grandma Kay's at Westview Orchards

back to results

Jul. 7, 2012

Grandma Kay's at Westview Orchards
Washington Township, MI
Provided by Hansons Race Management


Grandma Kay's Westview Orchard
Age Group Results
July 06, 2012
Results By Hansons Race Management

Overall Female Open Winners

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Amy McNabb Emmett MI 31 1 23:10.0 7:28/M

Overall Female Master Winners

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Roxanne Moore Sterling Heights MI 57 6 26:59.0 8:42/M

K-9

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Henley Dog Huntington Woods MI 0 30 47:10.0 15:13/M

Female 13 and Under

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Alissa Gallop Washington MI 11 36 49:23.0 15:56/M
2 Grace Morhbach Washington MI 9 37 49:25.0 15:56/M

Female 14 to 19

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Gina Pellillo Utica MI 15 3 25:14.0 8:08/M
2 Jacqueline Berg Shelby Township MI 15 5 25:39.0 8:16/M

Female 20 to 29

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Andrea Bombard Washington MI 28 9 29:17.0 9:27/M
2 Kelly Storck Washington MI 28 12 30:11.0 9:44/M
3 Teresa Wood Roseville MI 29 13 30:39.0 9:53/M
4 Melissa Pini Warren 28 14 30:46.0 9:55/M
5 Ashley Nowitzke Macomb MI 25 15 31:29.0 10:09/M
6 April Sizemore Royal Oak MI 27 17 31:49.0 10:16/M
7 Kim Delcourt Capac MI 25 22 34:50.0 11:14/M
8 Katie Eisen Richmond MI 24 23 34:51.0 11:15/M
9 Angela Wangler Macomb MI 27 33 48:46.0 15:44/M
10 Melissa Moroski Troy MI 26 34 48:48.0 15:45/M
11 Olivia Wangler Macomb MI 21 35 48:54.0 15:46/M

Female 30 to 39

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Rebecca Bosman Troy MI 31 2 23:56.0 7:43/M
2 Holly Eason Romeo MI 31 4 25:15.0 8:09/M
3 Amanda Sommerfeld Ferndale MI 33 7 28:07.0 9:04/M
4 Heather Schodowski Washington MI 32 8 28:31.0 9:12/M
5 Sarah Corliss Samaria MI 37 10 29:21.0 9:28/M
6 Tonya Rice Macomb MI 30 24 36:40.0 11:50/M
7 Jen Smith Clinton Township MI 34 27 42:43.0 13:47/M
8 Kelli Baetiong Fraser MI 36 29 46:11.0 14:54/M
9 Sarah North Troy MI 32 32 48:32.0 15:39/M

Female 40 to 49

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Tracey Balint Lake Orion MI 40 16 31:30.0 10:10/M
2 Judith Dellach Washington MI 45 20 33:12.0 10:43/M
3 Kelly Heizer Ray MI 49 21 33:14.0 10:43/M
4 Lori Burleson Ferndale MI 48 26 37:10.0 11:59/M
5 Sara Gallop Washington MI 40 44 54:54.0 17:43/M

Female 50 to 59

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Barbara Rybczynski Sterling Heights MI 58 18 32:14.0 10:24/M
2 Carol Dooley Lake Orion MI 54 19 33:07.0 10:41/M
3 Donna Sutherland Macomb MI 50 25 36:48.0 11:52/M
4 Barbara Brinker Washington MI 56 28 42:51.0 13:49/M
5 Amy Kessler Huntington Woods MI 56 31 47:16.0 15:15/M
6 Diane Mohrbach Washington MI 51 38 49:28.0 15:57/M
7 Ursula Czachok Washington MI 57 42 53:56.0 17:24/M
8 Amy Jokana Washington MI 51 43 53:57.0 17:24/M
9 Gloria Roelandt Washington MI 58 45 1:05:59.5 21:17/M

Female 60 to 69

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Mary Ann Balon Washington MI 63 11 29:28.0 9:30/M
2 Barbara Wanner Shelby Township MI 68 39 49:30.0 15:58/M
3 Connie Frank Imlay City MI 66 41 52:16.0 16:52/M

Female 70 and over

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Shirley Waller Washington MI 71 40 52:15.0 16:51/M

Overall Male Open Winners

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Mike Buslepp Sterling Heights MI 30 1 17:23.0 5:36/M

Overall Male Master Winners

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Loren Miller Macomb MI 43 5 19:29.0 6:17/M

Male 13 and under

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Brett Lanski Washington MI 13 10 22:25.0 7:14/M
2 Connor Hayes Versailles KY 9 12 24:18.0 7:50/M
3 Luke Mohrbach Washington MI 13 19 28:12.0 9:06/M
4 Christian Wanner Sterling Heights MI 12 33 49:15.0 15:53/M
5 Joshua Gallop Washington MI 9 34 54:49.0 17:41/M

Male 14 to 19

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Kory Lohrmann Romeo MI 19 2 17:37.0 5:41/M
2 Joe Gerow Romeo MI 18 3 17:50.0 5:45/M
3 Andrew Nelson Armada MI 17 4 18:17.0 5:54/M
4 Elijsna Baetiong Fraser MI 14 14 25:03.0 8:05/M

Male 20 to 29

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Jeffrey Wiese Washington MI 29 17 27:02.0 8:43/M
2 Robert Young Macomb MI 29 30 37:16.0 12:01/M

Male 30 to 39

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Lord Pini Warren 32 6 21:22.0 6:54/M
2 John Lubeski Shelby Township MI 36 8 22:01.0 7:06/M
3 Donald Miller Washington MI 31 9 22:03.0 7:07/M
4 Keith Kaulsky Roseville MI 38 13 24:19.0 7:51/M
5 Bryan Stewart Allen Park MI 38 15 26:11.0 8:27/M
6 David Bosman Troy MI 30 21 29:44.0 9:35/M
7 Joe Verellen Sterling Heights MI 31 24 31:51.0 10:16/M
8 Elmer Baetiong Fraser MI 39 31 46:10.0 14:54/M

Male 40 to 49

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Leonard Brockmann Romeo MI 49 7 21:48.0 7:02/M
2 David Baier Macomb MI 40 16 26:42.0 8:37/M
3 Dan Oleary Washington MI 48 26 32:27.0 10:28/M

Male 50 to 59

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Edgar Compton Almont MI 53 11 24:08.0 7:47/M
2 Jon Hayes Richmond MI 57 18 27:15.0 8:47/M
3 Len Constantine New Baltimore MI 59 20 29:37.0 9:33/M
4 Thomas Moody Washington MI 50 25 31:53.0 10:17/M
5 Ed Mohrbach Washington MI 51 27 33:01.0 10:39/M
6 Scott Lanski Washington MI 51 29 37:06.0 11:58/M
7 Tom Niczay Saint Clair Shores MI 58 35 56:38.0 18:16/M

Male 60 to 69

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Daniel Balon Washington MI 63 22 31:21.0 10:07/M
2 Dale Chinneck Clinton Township MI 61 28 36:20.6 11:43/M
3 Jim Slowii Huntington Woods MI 65 32 47:09.0 15:13/M
4 John Roelandt Washington MI 64 36 1:05:59.0 21:17/M

Male 70 and over

Place Name City Age Overall Time Pace
1 James Park Romeo MI 70 23 31:31.0 10:10/M