Diplo-Dash Retread 5K Run & Walk

back to results

Jun. 7, 2012

Diplo-Dash Retread 5K Run & Walk
Flint, MI
Provided by Gault Race Mgt.


DIPLO-DASH RETREAD 5K
Flint, MI
06/07/2012

Scored by Gault Race Management

5K RUN AGE-GROUP RESULTS


MALE OVERALL WINNER
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 1 Dj Maylor 2133 Sterling Hts 35 17:13 5:33

FEMALE OVERALL WINNER
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 11 Wanda Handlin 2123 Flint 55 21:43 7:00

MALE MASTERS WINNER
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 3 Alan Gabalis 2024 Caro 42 19:02 6:08

FEMALE MASTERS WINNER
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 24 Kelly Roberts 2136 Linden 49 23:08 7:27

MALE AGE GROUP: 1 - 12
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 14 Ryan Jones 2157 Flint 12 22:06 7:07
2 77 Mitchell Gorney 2026 Grand Blanc 9 28:19 9:07

FEMALE AGE GROUP: 1 - 12
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 68 Lydia Minzey 2151 Flint 8 27:40 8:55
2 99 Natalie Minzey 2152 Flint 12 30:35 9:51

MALE AGE GROUP: 13 - 15
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 12 Trent Schmitz 2107 Montrose 14 21:44 7:00
2 95 Andrew Overman 2049 Grand Blanc 15 30:19 9:46

FEMALE AGE GROUP: 13 - 15
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====

MALE AGE GROUP: 16 - 19
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 55 Chris Rowe 2168 Flushing 18 26:34 8:34
2 71 Austin Cain 2004 Mount Morris 18 27:50 8:58

FEMALE AGE GROUP: 16 - 19
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 25 Alexis Terrell 2126 Davison 17 23:20 7:31
2 79 Emma Richmond 2150 Ortonville 17 28:29 9:10
3 88 Chelsea Blough 2125 Genesee 18 29:17 9:26

MALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 20 Nathan Patel 2050 Ann Arbor 21 22:49 7:21
2 21 Brendan Neville 2046 Ann Arbor 22 22:50 7:21
3 31 Joshua Beck 2103 Swartz Creek 20 24:09 7:47
4 70 Rob McLaren 2041 Davison 24 27:49 8:58
5 104 Zachary Rose 2139 Flint 22 31:08 10:02
6 111 Albert Lee 2174 Flint 22 32:11 10:22

FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 30 Mandy Houston 2124 Columbiaville 23 24:03 7:45
2 87 Paige Denison 2012 Grand Blanc 23 29:09 9:23
3 100 Raina Richardson 2146 Flushing 20 30:50 9:56

MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 6 Alex Williams 2085 Caro 27 19:32 6:18
2 15 Noah Lapointe 2033 Bay City 25 22:19 7:12
3 28 John Ranville 2058 Flint 27 23:46 7:40
4 59 Michael Crowe 2009 Flint 26 26:45 8:37
5 81 Brandon Otulakowski 2148 Metamora 25 28:38 9:13

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 16 Bonnie Durbin 2167 Flint 25 22:24 7:13
2 23 Cassie Williams 2086 Caro 26 22:54 7:23
3 42 Tina Lincoln 2035 Flushing 27 25:36 8:15
4 57 Erika Eastway 2166 Flint 26 26:40 8:36
5 69 Stephanie Freed 2023 Bay City 25 27:43 8:56
6 84 Marissa Raymo 2090 Brighton 27 28:51 9:18
7 90 Kristy Ruffing 2064 Madison Heights 29 29:31 9:31
8 93 Katie Seino 2070 Grand Blanc 26 29:59 9:40
9 105 Megan Buchinger 2089 Clarkston 27 31:09 10:02
10 115 Kimberlee Schlosser 2067 Flint 27 32:40 10:31
11 120 Nicole Urbanik 2079 Grand Blanc 28 33:22 10:45
12 144 Erica Hollingsworth 24461 Grand Blanc 29 38:01 12:15
13 156 Mallory Turchi 2175 Flint 26 43:49 14:07

MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 2 Ryan Esterline 2017 Vassar 34 17:34 5:40
2 5 Donald Achey 2115 Bancroft 33 19:24 6:15
3 10 Ryan Chandanais 2007 Davison 31 21:41 6:59
4 39 Jason Dellamater 2120 Davison 34 25:13 8:07
5 41 Dan Farrell 2018 Grand Rapids 31 25:23 8:11
6 49 Brent Pittenger 2172 Flint 32 26:22 8:30
7 106 Marc Ostrander 2047 Grand Blanc 34 31:11 10:03

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 56 Melissa Rowe 2062 Flushing 30 26:36 8:34
2 62 Kelly Pilon 2054 Grand Blanc 33 27:05 8:44
3 103 Jennifer Hagerman 2027 Linden 32 31:01 10:00
4 109 Ceianna Miller 2171 Davison 30 31:37 10:11
5 110 Kara Ebbott 2170 Flint 33 32:03 10:20
6 131 Jennifer Stancroff 2091 Burton 33 35:08 11:19

MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 22 Andrew Kamin 2155 Swartz Creek 36 22:50 7:22
2 51 Matt Voss 2081 Grand Blanc 36 26:24 8:30
3 54 Michael J Vance 2165 Flint 37 26:34 8:34
4 118 Harvey Straley 2074 Linden 38 33:04 10:39
5 136 Justin West 2118 Grand Blanc 38 36:24 11:44
6 149 Edward Williams 2087 Flint 39 39:05 12:35

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 40 Charity Tomcala 2169 Grand Blanc 38 25:13 8:07
2 92 Kristin Quinn 2057 Grand Blanc 39 29:59 9:39
3 98 Jaime Clark 2008 Flint 35 30:25 9:48
4 102 Joleen Thompson 2076 Swartz Creek 35 30:52 9:57
5 114 Shawna Ferry 2019 Grand Blanc 37 32:36 10:30
6 134 Stacey Lafay 2110 Fenton 38 35:46 11:31
7 139 Nicole Rosebrough 2105 Grand Blanc 37 36:48 11:51
8 153 Shannon Sanchez 2117 Lapeer 36 42:12 13:36
9 163 Christy White 2084 Flushing 39 48:35 15:39

MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 4 Dave Manges 2144 Flint 41 19:09 6:10
2 9 Don Minzey 2154 Flint 40 21:36 6:58
3 18 Mark Schmitz 2106 Montrose 44 22:43 7:19
4 33 Carmi Edwards 2016 Linden 44 24:28 7:53
5 48 David Ren 2156 Allentown 42 26:07 8:25
6 61 Sean Whelan 2083 . 41 27:03 8:43
7 67 Everett Centerwall I.I 2098 Flint 44 27:38 8:54
8 78 Douglas Beck 2104 Swartz Creek 43 28:27 9:10
9 89 Dan Mount 2044 Flushing 41 29:29 9:30

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 34 Christina Irwin 2116 Reese 43 24:36 7:55
2 36 Denise Dashner 2011 Temperance 42 24:50 8:00
3 50 Kristen Taubitz 2075 Swartz Creek 42 26:23 8:30
4 65 Tina Ruff 2100 Fenton 40 27:20 8:48
5 75 Tina Munoz 2147 Burton 41 28:05 9:03
6 83 Kay Southwell 2099 Swartz Creek 43 28:43 9:15
7 85 Tammy Hall 2135 Lennon 40 28:59 9:20
8 91 Kathy Edwards 2015 Linden 43 29:42 9:34
9 94 Kim Foerster 2022 Fenton 44 30:13 9:44
10 108 Michelle Gorney 2025 Grand Blanc 43 31:35 10:11
11 122 Tamitha Taylor 2072 Flint 44 33:35 10:49
12 129 Andrea Overman 2048 Grand Blanc 40 34:53 11:14
13 143 Leigh Waller 2082 Davison 44 38:00 12:14
14 146 Annette Minzey 2153 Flint 40 38:26 12:23
15 148 Annette Fechik 2162 Flint 43 38:44 12:28
16 150 Nora Williams 2088 Flint 41 39:05 12:35

MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 7 David Foutch 2101 Flint 45 19:59 6:26
2 26 Phil Porritt 2056 Grand Blanc 45 23:26 7:33
3 72 Jim Zittel 2128 Waterford 49 27:53 8:59
4 76 Mark Irwin 2114 Reese 45 28:14 9:06
5 117 Donald Jacot 2141 Millington 48 33:01 10:38

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 58 Wendy Carr 2006 Grand Blanc 49 26:41 8:36
2 86 Kimberly Cadieux 2003 Grand Blanc 46 29:02 9:21
3 113 Nila Carpenter 2005 Grand Blanc 45 32:36 10:30
4 116 Lee Ann Phillips 2095 Flint 46 32:41 10:32
5 138 Janeen Moskal 2043 Holly 47 36:28 11:45

MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 8 Donald Richmond 2059 Ortonville 50 20:34 6:38
2 27 Mike Froats 2131 Fenton 54 23:34 7:36
3 29 Mario L Genovesi 2164 Swartz Creek 53 23:54 7:42
4 32 Domingo Valadez 2080 Temperance 52 24:12 7:48
5 43 Brian Baars 2001 Grand Rapids 53 25:38 8:15
6 44 Mark Massingill 2096 Ann Arbor 51 25:40 8:16
7 52 Ken Humphries 2119 Burton 54 26:31 8:32
8 97 Joe Vincke 2121 New Lothrop 53 30:22 9:47

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 35 Teresa Martin 2129 Freeland 52 24:40 7:57
2 63 Trudy Tabor 2097 Flint 54 27:06 8:44
3 112 Cathy Edgar 2014 Holly 52 32:15 10:23
4 127 Rhonda Sullivan 2160 Swartz Creek 53 34:17 11:03
5 128 Ann Baca 2002 South Lyon 51 34:18 11:03
6 137 Donna Dean 2132 Flushing 51 36:25 11:44
7 140 Diana Gibbons 2111 Fenton 53 36:55 11:54
8 141 Laura Tower 2077 Flint 53 36:57 11:54
9 147 Patricia Ledwick 2161 Clio 51 38:43 12:28
10 154 Donna Klein 2032 Holly 54 42:30 13:41
11 155 Deborah Otulakowski 2149 Metamora 54 43:38 14:03
12 158 Diane Polovina 2055 Davison 53 46:23 14:56

MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 13 Tony Handlin 2122 Flint 55 21:55 7:04
2 17 James Mascow 2040 Fenton 57 22:29 7:15
3 37 Dennis Pennell 2051 Flushing 56 24:51 8:00
4 45 John Metevia 2042 Midland 55 25:41 8:16
5 46 Michael Ribant 2127 Flushing 57 25:49 8:19
6 73 Tim Dutil 2013 Flushing 59 27:54 8:59
7 80 Brian Bur 2142 Swartz Creek 55 28:30 9:11
8 125 Gregory Jenkins 2109 Flint 57 34:05 10:59
9 133 Jeff Rowe 2061 Flushing 56 35:41 11:30
10 135 Tommy McDaniel 2102 Burton 58 36:08 11:38

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 38 Peggy Tulip 2134 Milford 55 25:04 8:05
2 96 Ann Batchelor 2158 Grand Blanc 57 30:21 9:47
3 107 Marian Lawson 2138 Clarkston 57 31:23 10:07
4 119 Victoria Salvador 2066 Flint 59 33:11 10:41
5 121 Susan Pennell 2053 Flushing 55 33:25 10:46
6 123 Georgia Walker 2159 Flint 55 33:42 10:51
7 126 Ann Chlebnik 2092 Goodrich 59 34:07 10:59
8 130 Cathy Amboy 2163 Lapeer 55 34:56 11:15
9 161 Annette Rowe 2060 Flushing 55 48:21 15:34

MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 19 Michael Manor 2039 Clio 62 22:43 7:19
2 47 Frank Johnson 2130 Saginaw 60 25:58 8:22
3 66 Michael Curtis 2010 Swartz Creek 63 27:38 8:54
4 82 John Mullaly 2045 Swartz Creek 62 28:40 9:14
5 101 Larry Derossett 2112 Otisville 61 30:52 9:56
6 142 Thomas Salvador 2065 Flint 62 37:53 12:12

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 74 Dona Derossett 2113 Otisville 60 28:03 9:02
2 145 Jo Royer 2063 Flint 60 38:21 12:21
3 151 Carol Mitsdarfer 2173 Flushing 62 39:41 12:47
4 157 Deborah Roth 2140 Davison 61 45:36 14:41
5 159 Pamela Burns 2108 Davison 60 46:23 14:56

MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 53 Jerry Knoodle 2143 Davison 65 26:33 8:33
2 60 James Lawson 2137 Clarkston 67 26:50 8:39
3 64 John Hebert 2028 Milford 65 27:08 8:45
4 124 John Lonsway 2036 Fenton 69 34:02 10:58

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 132 Martha L. Austin 2145 Swartz Creek 66 35:32 11:27
2 164 Judith Lonsway 2037 Fenton 67 49:13 15:51

MALE AGE GROUP: 70 - 74
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 70 - 74
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====

MALE AGE GROUP: 75 - 79
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 152 Harrison Hensley 2031 Pinckney 79 41:43 13:26

FEMALE AGE GROUP: 75 - 79
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====

MALE AGE GROUP: 80 - 99
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 80 - 99
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====

Website services and online registration powered by Active Network.




DIPLO-DASH RETREAD 5K
Flint, MI
06/07/2012

Scored by Gault Race Management

5K WALK AGE-GROUP RESULTS


MALE OVERALL WINNER
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 1 Johnny Olsey 24471 Clio 58 30:23 9:47

FEMALE OVERALL WINNER
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 2 Lynette Heinlein 24418 Vassar 55 30:24 9:48

MALE MASTERS WINNER
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 3 Harry Gabalis 24412 Caro 66 34:55 11:15

FEMALE MASTERS WINNER
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 5 Marilyn Freeman 24487 Swartz Creek 57 35:50 11:33

MALE AGE GROUP: 1 - 19
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 1 - 19
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 24 Brittany Wendt 24455 Birch Run 12 42:12 13:36

MALE AGE GROUP: 20 - 29
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 20 - 29
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 10 Jamie Bentley 24467 Flushing 25 37:26 12:04
2 11 Amanda Bentley 24397 Flushing 25 37:26 12:04
3 36 Stacy Esterline 24408 Vassar 27 44:57 14:29
4 43 Jessica Roberts 24443 Flint 24 47:29 15:18
5 45 Nicolette Polovina 24441 Burton 29 47:47 15:23
6 47 Heidi Schwarz 24445 Flint 29 48:15 15:32
7 52 Stacy Lueckeman 24430 Burton 25 50:31 16:16
8 53 Dominique Brown 24399 Flint 24 50:31 16:16
9 64 Randi McMillan 24436 Burton 26 54:38 17:36
10 67 Priscilla Escobar 24407 Burton 25 55:50 17:59
11 68 Schellen Kidd 24426 Flint 28 55:50 17:59
12 73 Leticia Hernandez 24420 Swartz Creek 24 57:23 18:29
13 82 Alexis Anthony 24394 Grand Blanc 24 59:23 19:07

MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 25 Christina Ostrander 24439 Grand Blanc 32 42:15 13:36
2 30 Brooke Pritchett 24480 Grand Blanc 34 44:28 14:19
3 54 Tiffany Declerck 24404 Clarkston 30 51:13 16:30
4 55 Peggy Martin 24432 Grand Blanc 33 52:27 16:53
5 61 Sue Gerten 24414 Grand Blanc 34 53:48 17:20
6 66 Andrea Sedlar 24446 Flushing 30 55:05 17:44
7 70 Stephanie Howes 24422 Grand Blanc 32 56:45 18:17
8 74 Susan Eriksson 24406 Grand Blanc 32 59:02 19:01
9 77 Laei Vallier 24450 Flint 30 59:11 19:04
10 79 Brenda Coleman 24400 Flint 33 59:16 19:05

MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 4 Jeff Hart 24417 Davison 36 35:45 11:31
2 56 Mike Martin 24431 Grand Blanc 35 52:37 16:57
3 58 Marvin Mays 24435 Flint 38 52:46 17:00
4 60 Sean Dennis 24405 Grand Blanc 38 53:48 17:19

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 40 Rachelle Sies 24482 Otisville 35 46:24 14:57
2 42 Rebecca Gillespie 24481 Flint 35 47:11 15:12
3 44 Kristie Barta 24396 Corunna 37 47:29 15:18
4 51 Ellen Ruddock 24483 Flint 38 49:57 16:05
5 57 Barbara Howell 24421 Flushing 39 52:44 16:59
6 59 Brenda Mays 24434 Flint 38 53:00 17:04
7 69 Shelly Egan 24470 Durand 37 56:43 18:16

MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 28 Andrea Wendt 24454 Birch Run 41 43:58 14:10
2 46 Sherry Ren 24486 Allentown 41 48:07 15:30
3 81 Sue Frasik 24409 Burton 44 59:22 19:07

MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 21 Geri Declerck 24402 Holly 47 41:55 13:30
2 31 Candy Van Sickle 24451 Linden 47 44:35 14:22
3 78 Zita Lane 24427 Flint 45 59:11 19:04
4 Lori Lueckeman 24488 Burton 48

MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 32 John Baca 24395 South Lyon 51 44:35 14:22
2 34 Barry Sandler 24444 Chesterbrook 51 44:45 14:25

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 12 Sue Green 24459 Burton 51 37:29 12:04
2 13 Nicki Kray 24485 Dryden 50 37:38 12:07
3 14 Cynthia Gamble 24464 Flint 52 37:56 12:13
4 15 Karen Westrick 24475 Fenton 53 37:56 12:13
5 20 Kris Declerck 24403 Clarkston 53 41:53 13:29
6 23 Dorrie Oliver 24438 Flint 50 42:11 13:35
7 33 Cathy Humphrey 24423 Saginaw 54 44:45 14:25
8 38 Nancy Crawford 24476 Fenton 53 45:44 14:44
9 41 Laura Wasberg 24453 Davison 52 46:38 15:01
10 63 Darlene Declerck 24401 Waterford 52 54:27 17:32

MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 9 Rick Kray 24484 Dryden 56 37:22 12:02
2 22 David Andrews 24474 Davison 56 42:09 13:35

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 27 Charlotte Walker 24465 Flint 57 43:14 13:55
2 37 Crista Thompson 24463 Flint 59 45:43 14:43
3 65 Renee Lueckeman 24429 Flint 56 55:03 17:44
4 72 Kathy Briggs 24398 Mt Morris 57 57:20 18:28
5 76 Mary Henderson 24419 Flint 57 59:10 19:03
6 80 Sue Themm 2094 Flint 56 59:18 19:06

MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 6 Stephen Welch 24478 Grand Blanc 62 36:43 11:50
2 7 George Garcia 24468 Saginaw 61 37:01 11:56
3 16 Dave Thurston 24449 Fowler 64 39:49 12:50
4 26 Thomas George 24466 Grand Blanc 64 42:31 13:42
5 35 Robert Chlebnik 24460 Goodrich 64 44:47 14:26
6 39 Daniel Pozarek 24462 Davison 64 46:23 14:56

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 49 Judith Ruddock 24473 Flushing 64 49:57 16:05

MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 50 William Ruddock 24472 Flushing 69 49:57 16:05

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 17 Jane Matthews 24433 Grand Blanc 67 39:54 12:51
2 18 Rachel Argue 24457 Flint 67 40:02 12:54
3 48 Aggie Sheerin 24458 Fenton 68 49:13 15:51
4 71 Nadine Lanstra 24477 Grand Blanc 67 56:54 18:20

MALE AGE GROUP: 70 - 74
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 8 Wesley Shumpert 24447 Flint 71 37:15 12:00

FEMALE AGE GROUP: 70 - 74
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 19 Sue Grace 24416 Owosso 71 40:24 13:01

MALE AGE GROUP: 75 - 79
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 75 Allen Lanstra 24479 Grand Blanc 76 59:02 19:01

FEMALE AGE GROUP: 75 - 79
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 62 Kay Lennerth 24428 Flint 75 53:55 17:22

MALE AGE GROUP: 80 - 84
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 29 Mike Anderson 24469 Flushing 80 44:25 14:18

FEMALE AGE GROUP: 80 - 84
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====

MALE AGE GROUP: 85 - 99
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 85 - 99
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====

Website services and online registration powered by Active Network.


Flint, MI
Provided by Gault Race Mgt.