SWEETHEART

back to results

Feb. 13, 2000

SWEETHEART
FLUSHING, MICHIGAN
Provided By Gault Race Management


******************* MALE OVERALL WINNER ***************************
PLACE NAME TOWN AGE FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Bill Walters Mt Morris 30 34:01 5:29
******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************
PLACE NAME TOWN AGE FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Malissa Lauderbaugh Flint 31 45:24 7:19
******************* MALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE NAME TOWN AGE FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Bryan Alfonso Clarkston 40 36:45 5:55
******************* FEMALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE NAME TOWN AGE FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Terry Germaine Flushing 40 48:01 7:44
MALE AGE GROUP: 1 - 15
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
FEMALE AGE GROUP: 1 - 15
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
MALE AGE GROUP: 16 - 19
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Steve Martin Chelsea 16 40:07 6:28
2 Jon Tinsex Ortonville 17 42:39 6:52
3 Travis Hansen Swartz Creek 16 45:07 7:16
FEMALE AGE GROUP: 16 - 19
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Anna Dutcher Flushing 17 46:19 7:28
2 Melissa Lynne Campbell Genesee 18 58:36 9:27
MALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Kristofer Forsyth Livonia 24 47:53 7:43
2 Tobin Strong Chelsea 24 51:42 8:20
FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Laura Kennedy Laingsburg 24 49:04 7:54
2 Kristina Wesener Goodrich 20 53:21 8:36
3 Beth Peruski Grand Blanc 24 53:41 8:39
MALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Eric G Larsen Davison 29 37:33 6:03
2 Larry Bostwick Jr Pinckney 26 39:17 6:20
3 Paul C Taylor Clio 29 39:35 6:23
4 Jeffrey Schember Unionville 25 41:48 6:44
5 Luman Strong Chelsea 29 52:03 8:23
6 Arnold Guikena Flat Rock 29 52:48 8:30
7 Daniel Chalk Clare 29 56:26 9:05
FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Bethany Shedd Flint 27 50:59 8:13
2 Lori Idsinga Grand Blanc 27 56:48 9:09
MALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Thomas Preiss Whitmore Lake 30 36:13 5:50
2 Neil Peruski Metamora 30 36:35 5:54
3 William Hynes Manchester 33 37:42 6:05
4 Tom Meszaros Swartz Creek 34 40:24 6:31
5 Doug Klingensmith Milford 33 43:02 6:56
6 Samuel Zeabari Metamora 34 47:24 7:38
7 Joe Ghinelli Mason 33 50:29 8:08
8 Jeff Harris Ypsilanti 30 52:03 8:23
9 Jeff Johnson Flushing 33 54:14 8:44
10 Everett Centerwall III Fenton 32 55:29 8:56
FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Nanci Moote Canton 32 46:38 7:31
2 Amy Goan Milford 34 46:54 7:33
3 Colleen Deaven Brighton 33 50:46 8:11
4 Kate Ponsetto Flint 31 50:53 8:12
5 Lisa Zeabari Metamora 34 50:59 8:13
6 Jo Darlington Flint 33 53:40 8:39
7 Rhonda Straley FLUSHING 33 54:42 8:49
8 Susan Williams Grand Blanc 31 1:03:59 10:19
MALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Paul Dedrich Grand Blanc 37 37:20 6:01
2 Johnny Starlyte Grass Lake 35 38:18 6:10
3 Kevin Wolff Rochester 38 43:19 6:59
4 Dean Fuller Burton 36 44:33 7:11
5 Greg Flood Davisburg 37 45:16 7:18
6 Rick Kline Milford 37 48:00 7:44
7 Jeff Anderson Lansing 38 51:00 8:13
8 Jon Brancheau Milford 38 51:14 8:15
9 Kim Maylee Lansing 38 51:48 8:21
10 Jimmie Bunton Jr. Goodrich 35 52:34 8:28
11 Jeff Straley Flushing 36 59:34 9:36
FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Claire Dedow Clarkston 39 46:22 7:28
2 Lisa Portt White Lake 39 47:02 7:35
3 Sheri Ongena Metamora 39 48:17 7:47
4 Gloria Maki Flint 36 48:26 7:48
5 Pamela Babcock Clarkston 38 54:44 8:49
6 Mary Longcore Mason 38 57:44 9:18
7 Karen Selley Linden 39 1:01:36 9:55
8 Pamela Stiehl Linden 37 1:01:44 9:57
9 Denise Ryan Flint 39 1:04:33 10:24
MALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Karl Stuber Williamston 40 37:57 6:07
2 Dale Hansen Swartz Creek 40 39:59 6:27
3 Reed Swanson Richmond 40 40:49 6:35
4 Larry Barnett Detroit 44 41:54 6:45
5 Mark Dedow Clarkston 41 43:15 6:58
6 Thomas A Tuuri Flushing 44 44:09 7:07
7 Rick Woodring Grand Blanc 40 44:51 7:14
8 Scot Reneaud Goodrich 40 45:05 7:16
9 Mark Fosdick Davison 40 45:22 7:19
10 Michael Froats Grand Blanc 41 47:41 7:41
11 Steven Miles Flushing 41 48:14 7:46
12 Jim Debrincat Grand Blanc 42 49:27 7:58
13 Roger Samuel Grand Blanc 42 50:53 8:12
14 Dennis Lovejoy Grand Blanc 43 54:15 8:44
15 James G Morgan Perry 41 57:48 9:19
16 David A Cole Waterford 43 1:01:10 9:51
FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Sandy Smith Fenton 40 51:19 8:16
2 Mary Hansen Fenton 40 53:16 8:35
3 Debbie Beason Flushing 44 53:41 8:39
4 Toni Falcon Lansing 41 56:09 9:03
5 Christina Gutierrez Fenton 43 56:39 9:08
6 Janette Zafiroff Burton 43 58:54 9:29
7 Heidi Lauffer Columbiaville 41 1:00:37 9:46
8 Ellen J Stewart-Miller Flushing 43 1:01:58 9:59
9 Ann Jacob Harrison Twp 44 1:03:38 10:15
10 Elaine Mestrezat Grand Blanc 43 1:07:19 10:51
11 Denise Dvorak Traverse City 44 1:07:56 10:57
MALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 John G Manutes Grand Blanc 48 40:45 6:34
2 Bob Simms Flint 46 43:20 6:59
3 Ray Pilon Belleville 47 48:07 7:45
4 Ronald C Maki Lansing 47 48:56 7:53
5 David Stierley Grand Ledge 48 50:26 8:08
6 Bill Mestrezat Grand Blanc 48 50:46 8:11
7 Steve Smith Mount Pleasant 46 50:47 8:11
8 Monty Stahelin Highland 48 51:02 8:13
9 Don D Robare Fenton 45 53:12 8:34
10 Lance Wesener Goodrich 47 53:22 8:36
11 James R Falls Rochester Hills 45 53:45 8:40
12 Thomas Bopp Royal Oak 48 53:59 8:42
13 William R Williams Clio 46 54:15 8:44
14 Ken Jackson Flint 45 54:17 8:45
15 Thomas Kuczera Flint 46 54:53 8:51
16 Larry Ross Fenton 49 55:16 8:54
17 Dale Peppel Rochester 47 55:37 8:58
18 Jeffrey Walker Lansing 45 56:03 9:02
FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Janeen A Dvorak Corunna 49 50:23 8:07
2 Beth Harvey Flushing 46 58:56 9:30
3 Judy Thurner Flint 49 1:01:27 9:54
MALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Charles Johnston Grand Blanc 50 40:22 6:30
2 Don W Harp Greenville 53 43:58 7:05
3 Michael Light Auburn Hills 52 45:48 7:23
4 Michael A Smith Lapeer 52 45:56 7:24
5 Jerry W Knoodle Davison 52 50:36 8:09
6 Frank Allen Jobe Fenton 51 50:58 8:13
7 Gerald Harcek Flint 54 52:42 8:29
8 Thomas L Lakies Flushing 51 55:32 8:57
9 Larry Salinas Saganaw 50 55:58 9:01
10 Norm Kern Birmingham 52 56:48 9:09
11 Thomas Cameron Rochester Hills 51 1:00:18 9:43
12 Marvin Pelot Rochester 53 1:00:18 9:43
13 Ronnie McGaw Saginaw 51 1:03:22 10:12
14 Marlin Short Wauseon 51 1:08:22 11:01
15 Daniel Dobberstein Saginaw 50 1:17:34 12:30
FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Kathleen A Morse Linden 54 51:21 8:17
MALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Bill J Keller Lansing 59 44:01 7:06
2 Tom Wascha Burton 56 44:51 7:14
3 Norman Hart Davison 58 45:19 7:18
4 Michael Merriman Flint 56 47:53 7:43
5 Tim Giles Flushing 55 49:29 7:58
6 Marvin Maher Clio 57 50:42 8:10
7 James Squair Farmington Hills 58 55:46 8:59
8 Al Attard Southfield 59 57:14 9:13
9 Cyril Steinhauser La Salle 58 58:31 9:26
10 John Hart Grand Blanc 56 1:04:20 10:22
FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Darlene Elder Lake Orion 55 56:06 9:02
2 Judith Gekeler Morley 58 1:00:03 9:40
3 Mary Steinhauser La Salle 55 1:02:40 10:06
4 Mary Lake Clarkston 56 1:06:25 10:42
MALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Brian Harris Royal Oak 64 39:18 6:20
2 Lee Burch Clio 61 43:29 7:00
3 Bill Agresta Hemlock 60 44:18 7:08
4 Jack Murphy Flushing 63 56:20 9:05
5 Patrick Powers Southfield 61 1:10:15 11:19
FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
MALE AGE GROUP: 65 - 69
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Marvin Stevenson Rochester 65 56:54 9:10
2 Earl Hanson Flint 67 58:10 9:22
3 Donald Hartz Flint 65 1:04:34 10:24
4 Robert D Reneaud Ortonville 68 1:09:43 11:14
FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
MALE AGE GROUP: 70 - 90
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Dick Young Lansing 71 1:01:35 9:55




******************* MALE OVERALL WINNER ***************************
PLACE NAME TOWN AGE FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Jon Gary Davidson Lapeer 33 16:10 5:13
******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************
PLACE NAME TOWN AGE FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Ann Lindow Vassar 30 19:09 6:10
******************** MALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE NAME TOWN AGE FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Kris Warszawski Northville 40 17:36 5:40
******************** FEMALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE NAME TOWN AGE FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Annette Robb Smiths Creek 44 23:01 7:25
MALE AGE GROUP: 1 - 15
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Matthew Neiman East China 15 18:01 5:49
2 Eric Gutierrez Fenton 14 22:13 7:09
3 Michael Walker Fenton 13 22:14 7:10
4 Ryan Keimer Clio 13 25:02 8:04
5 Eric Fuller Flint 10 27:31 8:52
6 Joseph Maki Flint 9 28:00 9:01
7 Greg Dedow Clarkston 10 28:15 9:06
8 Brett Dryer Grand Blanc 8 28:26 9:10
9 Ryan McGlone Troy 15 29:22 9:28
10 Matt Deighton Oxford 9 33:21 10:45
11 Eric Dryer Grand Blanc 11 33:47 10:53
FEMALE AGE GROUP: 1 - 15
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Rachel Gutierrez Fenton 13 20:52 6:43
2 Nicole Maki Flint 12 26:43 8:36
3 Abbie Copes Flushing 13 32:40 10:31
4 Annette Watson Flushing 11 32:44 10:33
5 Lauren Dedow Clarkston 11 41:43 13:26
MALE AGE GROUP: 16 - 19
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Jacob Schultz Frankenmuth 17 19:15 6:12
2 Michael C Cushman Flushing 17 20:04 6:28
FEMALE AGE GROUP: 16 - 19
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Sporty Spice Grand Blanc 19 24:14 7:49
MALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Katie Renee Kephart Grand Blanc 22 22:59 7:24
2 Melissa Krause Burton 23 27:31 8:52
3 Joanna Dickie Grand Blanc 22 28:16 9:06
4 Katie Ockerman Davison 20 30:13 9:44
5 Joni Burnell Grand Blanc 20 34:26 11:05
MALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Kenneth Sanders Flint 29 24:53 8:01
2 Drew Gruenhagen Fort Wayne 25 26:39 8:35
3 Peter Johnson Grand Ledge 28 27:48 8:57
FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Heather Thomson Jackson 25 24:27 7:53
2 Shelly Bowman Clifford 28 27:54 8:59
MALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Brian Warren Fenton 34 22:34 7:16
2 Michael Pyrett Flint 34 27:23 8:49
3 Matt Dieterle Flint 31 28:48 9:17
4 Paul Teed Midland 34 29:06 9:23
FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Melissa Teed Midland 31 26:22 8:30
2 Susan Smith Fenton 30 26:22 8:30
3 Teresa Gricius Grand Blanc 34 26:27 8:31
4 Chantelle Jablonski Linden 32 26:41 8:36
5 Christine Rice Flint 33 38:48 12:30
6 Kathryn Elkins Grand Blanc 30 39:14 12:38
MALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Joe Copes Flushing 38 20:21 6:33
2 Todd Schmiedeknecht Grand Blanc 36 22:32 7:16
3 Donald Jacot Vassar 36 24:46 7:59
4 Jeffrey Rak Grand Blanc 36 25:17 8:09
5 Steven Maki Flint 37 25:43 8:17
6 Tom K Flint Swartz Creek 38 29:02 9:21
7 Bill Brown Novi 36 32:31 10:29
8 Kenneth Deighton Oxford 36 34:54 11:15
FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Cheryl Fairbrother Hartland 39 21:20 6:53
2 Susan Sperry Mason 39 21:46 7:01
3 Debbie Kovacich Attica 38 25:19 8:09
4 Jan Swanson Gooddrich 39 25:48 8:19
5 Jean M Buechler Goodrich 39 25:49 8:19
6 Beth Bammert Metamora 38 25:58 8:22
7 Shannon M Mashburn Grand Blanc 35 26:48 8:38
8 Donna Hippensteel Flint 37 29:02 9:21
MALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Pat Selleck Owosso 44 18:17 5:54
2 Matt Daly Pinckney 43 18:48 6:04
3 Eric Hornbeck Metamora 42 20:31 6:37
4 Peter Buccos Marysville 42 21:29 6:55
5 Charles Dryer Grand Blanc 43 21:39 6:58
6 Michael Fischer Flushing 41 22:38 7:17
7 Herb Williamson Davison 43 22:48 7:21
8 Dean Walker Owosso 41 22:55 7:23
9 Mark Gallagher Swartz Creek 42 22:58 7:24
10 Stephen Babcock Clarkston 44 23:28 7:34
11 John Metevia Midland 42 23:37 7:36
12 James Lusty Goodrich 40 23:38 7:37
13 David Fleet Flint 40 24:05 7:45
14 Rick Breznau Flushing 43 24:24 7:52
15 Gary Hanafee Detroit 44 25:11 8:07
16 William Schroeck Burton 43 25:16 8:08
17 Wes McLucas Brighton 41 25:17 8:09
18 Robert Meszko J Flushing 42 25:56 8:21
19 Allen McNeeley Grand Blanc 41 27:58 9:01
20 David Whitehead Davisburg 44 28:30 9:11
21 David Walker Fenton 40 28:30 9:11
22 Frank Baron Lansing 44 28:46 9:16
23 Gregg A Fotenakes Flushing 44 29:16 9:26
24 Greg McGlone Troy 44 39:46 12:48
FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Teri Chambers Fenton 42 24:40 7:57
2 Kim Kalush Flint 44 25:45 8:18
3 Donna De Filippo Warren 42 26:29 8:32
4 Jan McGlone Troy 43 30:56 9:58
5 Rita Szukhent Flushing 42 32:34 10:29
6 Mary L Falls Rochester Hills 42 32:52 10:35
MALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Tim Jones Durand 47 19:09 6:10
2 Kenneth Yelle Lapeer 46 20:00 6:27
3 Jack Levely Royal Oak 49 20:24 6:34
4 James K Chandler Okemos 45 21:08 6:48
5 Randy Fielder Brooklyn 48 22:14 7:10
6 Riley Patrick McLincha Clio 48 23:09 7:27
7 John Perrine Flint 48 24:20 7:50
8 John Beckwith Grand Blanc 46 24:25 7:52
9 Marc Thompson Grand Blanc 45 24:40 7:57
10 Andy Rheude Grand Blanc 49 25:32 8:14
11 Gerald Hutto Flushing 46 35:10 11:20
FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Victoria Church Otter Lake 47 25:44 8:17
2 Chris Major-Talley Fenton 49 26:45 8:37
3 Louise Wiggins Columbiaville 45 29:04 9:22
4 Mary Cole Marysville 46 29:31 9:31
5 Shelley Gilbert Swartz Creek 45 32:54 10:36
6 Suzanne Hutto Flushing 46 35:43 11:30
7 Shareen Worth Peck 49 41:02 13:13
MALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Bill Robson Grand Blanc 54 19:24 6:15
2 David Campbell Leamington, Ont 53 21:38 6:58
3 Dave Pine Northville 50 22:38 7:18
4 Dave Canute Durand 51 23:37 7:37
5 George Hackney Flint 53 23:54 7:42
6 Ken L McLean Gaines 53 24:31 7:54
7 Paul F Martin Flushing 54 26:00 8:23
8 Fred J Krause Davison 50 27:17 8:47
9 Thomas Fonger Flushing 53 28:12 9:05
10 David Baker Clio 51 28:17 9:07
11 Jim Schweitzer Grand Ledge 51 28:45 9:16
12 Michael Bradley Rochester Hills 52 42:04 13:33
FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Mary Ann Edwards Highland 51 28:04 9:02
2 Karen Melchor Rochester 53 29:36 9:32
3 Diane Dunn Walled Lake 53 30:57 9:58
4 Nancy Boyer Flushing 53 35:32 11:27
MALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Gerard Malaczynski Bloomfield Hills 57 18:17 5:54
2 Leonard J Block Bay City 57 22:13 7:10
3 Jim R Sjostrom Fenton 57 22:18 7:11
4 Ray Clinard Holly 57 24:41 7:57
5 John Johnson Alanson 55 25:00 8:03
FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Mary L De Mattia Novi 59 27:09 8:45
2 Linda L Nelson Ortonville 57 28:18 9:07
3 Addie Schneiderhan Grand Blanc 56 30:27 9:49
4 Elena M Gravina Lansing 56 32:29 10:28
MALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Elliott Deyo Millington 61 25:46 8:18
2 William Wilson Flint 64 31:11 10:03
3 Kendal Taylor Alanson 60 33:00 10:38
FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Patricia L Fizell Flint 62 29:00 9:20
2 Madonna Aubrey Flushing 60 39:12 12:38
MALE AGE GROUP: 65 - 69
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Bob Green Linden 69 28:20 9:08
FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Betty Lou Euper Clio 67 40:47 13:08
MALE AGE GROUP: 70 - 90
PLACE NAME TOWN FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Bill Kelley Metamora 73 29:21 9:27
2 Don Galloway Leamington, Ont 73 30:21 9:47
3 Robert M Taylor Flushing 70 33:34 10:49
4 Bob Esford Petoskey 70 35:11 11:20
5 Dick Swanson Flint 70 37:23 12:03
6 Paul Penjaska Owosso 79 38:22 12:22




******************* MALE OVERALL WINNER ***************************
PLACE NAME TOWN AGE FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Jeffrey Sanders Flint 34 28:55 9:19
******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************
PLACE NAME TOWN AGE FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Stephanie Konsza Fenton 44 30:15 9:45
******************* MALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE NAME TOWN AGE FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 William Gardner Fenton 55 30:09 9:43
******************* FEMALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE NAME TOWN AGE FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Ellen Schock North Street 50 31:10 10:02
MALE AGE GROUP: 1 - 15
PLACE NAME TOWN AGE FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Jason Lauderbaugh Flint 11 41:23 13:20
FEMALE AGE GROUP: 1 - 15
PLACE NAME TOWN AGE FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
MALE AGE GROUP: 16 - 19
PLACE NAME TOWN AGE FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
FEMALE AGE GROUP: 16 - 19
PLACE NAME TOWN AGE FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
MALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE NAME TOWN AGE FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE NAME TOWN AGE FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Angela Pfeifer Fenton 24 39:34 12:45
2 Shannon Easter Flint 21 39:35 12:45
MALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE NAME TOWN AGE FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE NAME TOWN AGE FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Tammy Gwillim Swartz Creek 29 34:04 10:58
2 Stacie Carr Swartz Creek 25 39:35 12:45
3 Bridget Clous Saginaw 29 43:10 13:54
4 Susan Archer Millington 29 50:19 16:12
MALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE NAME TOWN AGE FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Kevin Fetter Bay City 31 43:05 13:53
FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE NAME TOWN AGE FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Shellee Corwin Gaines 31 47:30 15:18
2 Celia Bowman Clio 31 50:20 16:13
MALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE NAME TOWN AGE FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Matt Oleyar Flint 38 40:58 13:12
FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE NAME TOWN AGE FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Susan Mora Fassett Fenton 36 31:27 10:08
2 Kimberly Monroe Flushing 38 36:28 11:45
3 Vonnie Prim Flushing 36 36:28 11:45
4 Jennifer Lee Millington 37 37:00 11:55
5 Donna-Marie Flood Davisburg 36 39:09 12:37
6 Bonnie Streit Davison 35 40:58 13:12
7 Sue Preston Imlay City 39 41:32 13:23
8 Patricia Rozdowski Bay City 37 43:09 13:54
9 Denise Gagnon Flushing 35 46:22 14:56
10 Teri Jarvis Burton 39 46:45 15:03
11 Glenda Dudley Grand Blanc 38 47:26 15:17
12 Sharman Gilmour Grand Blanc 39 47:38 15:20
13 Sharlene Timmons New Lothrop 38 51:51 16:42
MALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE NAME TOWN AGE FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Bob Preston Imlay City 41 43:58 14:10
FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE NAME TOWN AGE FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Pamela Kitchen Mt Morris 40 35:35 11:28
2 Mary A Rasmusson Millington 42 39:32 12:44
3 Penny Jurvelin Flushing 40 39:43 12:47
4 Rose Hines Grand Blanc 44 40:30 13:03
5 Cheryl Jones Flushing 44 40:58 13:12
6 Pamela Heavner Fenton 43 41:02 13:13
7 Cathy Hyrman Swartz Creek 44 41:16 13:17
8 Rhonda Tubbs Burton 43 45:39 14:42
MALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE NAME TOWN AGE FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 William Kennedy Redford 49 31:05 10:01
2 Lester O Brady Grand Blanc 46 31:15 10:04
3 William E Irvine Flushing 48 42:48 13:47
FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE NAME TOWN AGE FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Elizabeth Schwedler Bay City 49 32:59 10:38
2 Merri Ann Baker-Radcli Durand 46 33:36 10:49
3 Janet Ellis Flushing 48 34:21 11:04
4 Michele Mora Swartz Creek 46 36:35 11:47
5 Sandy Lawrence Swartz Creek 46 36:40 11:49
6 Linda W Levely Royal Oak 47 36:59 11:55
7 Ellen Whitehead Davisburg 45 38:39 12:27
8 Jenny E Kilpatrick Flushing 47 38:45 12:29
9 Carol Kettlewell Hemlock 48 43:25 13:59
10 Mary Ellen Bodine Pinckney 47 43:49 14:07
11 Sherry Wills Lapeer 48 44:16 14:15
12 Laura J Irvine Flushing 46 44:27 14:19
13 Vickie Baldwin Flint 47 46:20 14:55
14 Marcia Stringer Walled Lake 45 56:42 18:16
MALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE NAME TOWN AGE FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 David Pichey Flint 54 30:21 9:47
2 Richard Bristol Flushing 51 36:28 11:45
3 Tom Belford Jr Flint 51 37:07 11:57
4 Wesley Quertermous Grand Blanc 51 39:44 12:48
5 Thomas I Anders Swartz Creek 53 41:28 13:21
6 Ernest Bodine Pinckney 53 43:48 14:07
FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE NAME TOWN AGE FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Barbara Cheney Flint 52 33:59 10:57
2 Phyllis J Anders Swartz Creek 52 34:28 11:06
3 Laura Gentry Linden 50 34:51 11:13
4 Jane Frasier Grand Blanc 54 38:12 12:18
5 Roxann Banks Otisville 51 39:13 12:38
6 Carol Vorachek Flushing 50 40:26 13:01
7 Diane Bradley Rochester Hills 51 42:03 13:33
8 Greta Perrine Flint 53 44:16 14:15
9 Jacquie Wilson Columbiaville 53 44:21 14:17
10 Pamela Clous Saginaw 51 46:40 15:02
11 Judith Webber Flint 53 46:45 15:03
12 Kathy Cupp Sterling Hts 50 54:31 17:33
13 Lynn Justusson Madison Hts 52 54:32 17:34
MALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE NAME TOWN AGE FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Don Snooks Grand Blanc 56 33:46 10:53
2 Warren Cressman Harper Woods 57 36:28 11:45
3 Doug Fisher Flushing 56 38:05 12:16
4 Dan Gekeler Morley 58 41:35 13:24
5 Clyde Wilson Columbiaville 55 48:18 15:33
FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE NAME TOWN AGE FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Ellen Cressman Harper Woods 56 37:00 11:55
2 Patricia Dunnigan Swartz Creek 58 39:33 12:44
3 Cathy Epperson Grand Blanc 57 41:33 13:23
4 Janice Saunders Lapeer 56 44:00 14:10
MALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE NAME TOWN AGE FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Jesse D Foster Fenton 64 39:00 12:34
FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE NAME TOWN AGE FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Marion Callis Davison 64 35:32 11:27
2 Gayla A Heilbronn Flushing 63 37:44 12:09
3 Sharon Foster Fenton 60 41:24 13:20
4 Beverly J McMonagle Flushing 63 46:02 14:50
5 Wilma Hartz Flint 61 47:05 15:10
MALE AGE GROUP: 65 - 69
PLACE NAME TOWN AGE FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Douglas Greene Flushing 67 34:46 11:12
2 Donald Callis Davison 68 37:01 11:55
FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
PLACE NAME TOWN AGE FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Evelyn M Reneaud Ortonville 66 38:37 12:26
2 Ellen Kettlewell Peck 68 1:08:00 21:54
MALE AGE GROUP: 70 - 90
PLACE NAME TOWN AGE FINISH PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Robert H Thomas Northville 71 36:56 11:54
2 Henry C Rudi Flint 71 37:46 12:10




----------------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS Under - 30
----------------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 31 - 40
1. 2101
17:47 23:24 = 41:11
Jason Neiman, Beth Smymanski
2. 2135
22:53 23:27 = 46:20
Ashley Marcinkowski, Jack Mau

----------------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 41 - 50
1. 2077
19:40 23:43 = 43:23
Patrick Mann, Sara Mann
2. 2143
18:48 24:45 = 43:33
Brian L Salyers, Karin Nandeler
3. 2057
26:18 27:45 = 54:03
Nicholas Haughton, Delena Truman

----------------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 51 - 60
1. 2085
18:01 20:50 = 38:51
Mike Masters, Wendy Zamzow
2. 2133
18:48 24:44 = 43:32
Jason Minock, Elizabeth Minock
3. 2095
24:46 25:22 = 50:08
Rick McGeehan, Olivia Ann Lake

----------------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 61 - 70
1. 2083
20:40 20:43 = 41:23
Karen Lynn Alexander, Mark S Alexander
2. 2137
19:05 22:51 = 41:56
Seamus O'Connell, Kara Yeacker
3. 2103
16:27 27:21 = 43:48
Eric Stuber, Brooke Smith
4. 2079
23:00 28:00 = 51:00
William Powers, Esperanza Powers
5. 2069
25:05 27:24 = 52:29
Sean Gavan, Catherine Gavan
6. 2051
25:22 29:00 = 54:22
Kyle Jerichow, Diane S Jerichow

----------------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 71 - 80
1. 2091
19:21 19:41 = 39:02
James Carter, Maria Pino
2. 2067
19:42 23:33 = 43:15
Ernie T Stec, Angelique Clark
3. 2111
22:29 23:05 = 45:34
Darla Brown, Steven Hanson
4. 2113
22:32 28:18 = 50:50
Steven G Broda, Janet E Polidori
5. 2073
23:43 29:45 = 53:28
John F McKeon, Lesa D McKeon

----------------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 81 - 90
1. 2109
23:33 24:28 = 48:01
Rose Montgomery, Mark A Dyer
2. 2123
21:53 33:29 = 55:22
Michael L Hardy, Laura Hardy
3. 2099
25:52 30:52 = 56:44
Gordon Gibson, Bernadette M Gibson

----------------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 91 - 100
1. 2118
20:57 22:02 = 42:59
David R Cuevas, Elizabeth A Gale
2. 2115
18:57 25:26 = 44:23
Robert F Perry, Valerie Perry
3. 2093
22:11 25:48 = 47:59
Mel H Trowbridge, David Wilson
4. 2075
19:30 28:50 = 48:20
Tim Flues, Linda M Flues
5. 2129
21:52 27:30 = 49:22
Karen Donoughe, Tom Donoughe
6. 2081
24:11 29:23 = 53:34
Conrad Mick Scharrer, Sue Scharrer
7. 2071
27:05 28:02 = 55:07
Corky Millen, Herb Hummer

----------------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 101 - 110
1. 2059
22:20 22:41 = 45:01
Kathleen Gina, James M Young
2. 2089
21:35 23:56 = 45:31
Bill Hill, Joanie Rogucki
3. 2131
25:42 27:47 = 53:29
Shawn L Witherspoon, Richard L Baldwin
4. 2087
25:34 27:58 = 53:32
Christine Azbell, Gary Azbell
5. 2063
27:22 28:15 = 55:37
Kathy Johnson, Larry A Brown
6. 2061
27:51 31:45 = 59:36
Nancy Rheude, Jim Loria

----------------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 111 - 120
1. 2053
21:47 26:32 = 48:19
Richard Wallen, Jan Wallen
2. 2139
24:46 29:01 = 53:47
Patrick Roche, Mary Roche
3. 2065
27:04 30:39 = 57:43
Floyd Light, Betsy Light

----------------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 121 - 130
1. 2107
25:57 27:14 = 53:11
Shirley A Larsen, Glen A Larsen

----------------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 131 - Over




----------------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 81 - 90
1. 2891
27:07 = 27:08
Kenneth Yelle, Linda Schultz

----------------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 91 - 100
1. 2889
29:01 30:04 = 59:05
Debbie Topham, Ross Barranco

----------------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 101 - 110
1. 2893
33:38 36:34 = 1:10:12
Sharon Shearer, James Vanderpool

----------------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 111 - 120
1. 2883
33:59 36:06 = 1:10:05
Ed Torrance, Shirley Torrance

----------------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 121 - 130
1. 2885
35:36 40:52 = 1:16:28
Harold A Peterson, Betty Dunlap
2. 2881
40:19 43:07 = 1:23:26
Jerry Elliott, Janet S Elliott

----------------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 131 - Over
1. 2887
39:07 39:18 = 1:18:25
Jan Barber, Al Duch

FLUSHING, MICHIGAN
Provided By Gault Race Management