Healthy Minds, Healthy Bodies - Run for Recovery

back to results

May. 12, 2012

Healthy Minds, Healthy Bodies - Run for Recovery
Port Huron, MI
Provided by Gault Race Mgt.


RUN FOR RECOVERY
PORT HURON, MI
05/12/2012

Scored by Gault Race Management

5K RUN AGE-GROUP RESULTS

MALE OVERALL WINNERS
Place O'All No. Name Town Ag Finish Pace
===== ===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 1 318 Matthew Earley Lakeport 27 18:23 5:56

FEMALE OVERALL WINNERS
Place O'All No. Name Town Ag Finish Pace
===== ===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 2 138 Andrea Karl East China 27 18:38 6:00

MALE AGE GROUP: 1 - 10
Place O'All No. Name Town Ag Finish Pace
===== ===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 32 10 Jackson Barden Port Huron 8 22:54 7:23
2 41 113 Garrett Goulding Kimball 10 24:01 7:44
3 57 161 Clayton Lemanski Wales 9 25:11 8:07
4 62 76 Nicholas Desahon Memphis 9 25:27 8:12
5 83 248 Adam Senyk Kimball 10 27:12 8:46
6 108 268 Alex Stuewer Fort Gratiot 10 28:02 9:02
7 116 202 Christopher Mitkovski Wales 10 28:30 9:11
8 120 212 Jacob Olbrys Goodells 9 28:47 9:16
9 160 298 Thomas Wendling Wales 8 30:38 9:52
10 206 291 Gavin Ward Fort Gratiot 8 33:25 10:46
11 225 351 Jacob Haugh 7 34:20 11:03
12 241 339 Ben Sylvia 7 35:26 11:25
13 246 86 Luke Dubrico Fort Gratiot 7 36:02 11:37
14 247 117 Jacob Hallock Memphis 10 36:05 11:37
15 259 294 Matthew Wendling Wales 10 36:55 11:54
16 260 219 Dominic Pink Goodells 9 36:57 11:54
17 290 203 Carson Moore Fort Gratiot 10 40:33 13:04
18 296 214 Aiden Pasia Port Huron 8 41:27 13:21
19 310 230 Dakota Rinehart Kimball 6 42:20 13:38
20 315 137 Dean Jones Wales 9 42:58 13:50
21 317 173 Tyler Loudon Memphis 9 43:07 13:53
22 318 134 Travis Jodway Fort Gratiot 9 43:14 13:56
23 319 53 Nathan Clark Kimball 9 43:19 13:57
24 328 43 Quinton Carr Port Huron 7 46:14 14:54
25 329 266 Jacob Stoner Fort Gratiot 10 47:29 15:18
26 333 216 Joshua Peters Goodells 10 48:46 15:42

FEMALE AGE GROUP: 1 - 10
Place O'All No. Name Town Ag Finish Pace
===== ===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 64 150 Gabrielle Koveck Memphis 9 25:30 8:13
2 142 5 Sydney Anger Port Huron 10 29:55 9:38
3 145 335 Shaun Muzzarelli North Street 10 29:59 9:39
4 164 302 Avery Westbrook Port Huron 10 30:53 9:57
5 185 229 Sydney Raymo Smiths Creek 10 32:09 10:21
6 196 128 Lilly Hoffman Clyde 10 32:47 10:34
7 200 124 Anna Heiss Clyde 9 33:09 10:41
8 204 190 Avery McElroy Port Huron 7 33:22 10:45
9 210 340 Jillian Sylvia 10 33:34 10:49
10 229 300 Helaina Wernet Memphis 10 34:26 11:05
11 234 281 Natalie Tungate Memphis 8 34:35 11:08
12 254 152 Lauren Kreger Memphis 10 36:38 11:48
13 269 120 Isabella Harrison Port Huron 10 37:55 12:13
14 275 64 Paige Cronce Port Huron 9 38:37 12:26
15 277 233 Noelle Robinson Richmond 8 38:42 12:28
16 282 272 Rachel Taylor Kimball 9 39:14 12:38
17 292 110 Bria Gilroy St. Clair 9 40:33 13:04
18 295 204 Sophia Moore Fort Gratiot 7 40:56 13:11
19 297 57 Leah Conner Greenwood 7 41:42 13:26
20 299 16 Melysa Beish Goodells 10 41:45 13:27
21 303 215 Dylan Pasia Port Huron 6 41:50 13:28
22 306 52 Kara Clark Richmond 10 41:59 13:31
23 307 80 Ashleigh Dickman Wales 10 42:00 13:32
24 308 81 Sophie Diller North Street 10 42:16 13:37
25 311 313 Allison Yeashevich Wales 10 42:50 13:48
26 312 181 Nia Margret Port Huron 9 42:55 13:49
27 313 127 Daisy Hoffman Clyde 8 42:55 13:49
28 330 58 Abby Cook Fort Gratiot 9 47:29 15:18
29 336 307 Calia Wheaton Memphis 10 49:24 15:55

MALE AGE GROUP: 11 - 13
Place O'All No. Name Town Ag Finish Pace
===== ===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 10 48 Nathen Chapple Brights Grove 13 20:35 6:38
2 22 164 Jacob Lemanski Wales 13 21:46 7:01
3 30 100 Aidan Francis Richmond Twp. 11 22:30 7:15
4 48 213 Jonathan Oriel Kimball 11 24:26 7:52
5 50 303 Justin Westbrook Port Huron 11 24:38 7:56
6 79 107 Ryan Gilbert North Street 11 26:53 8:40
7 96 96 Damon Foote Port Huron 11 27:36 8:53
8 132 42 Kyle Cameron Marysville 12 29:21 9:27
9 187 252 Vaughn Slusher Fort Gratiot 11 32:20 10:25
10 316 34 Noah Burgess Marysville 12 43:02 13:52

FEMALE AGE GROUP: 11 - 13
Place O'All No. Name Town Ag Finish Pace
===== ===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 51 312 Madeline Yaek Richmond 11 24:45 7:58
2 52 341 Audrey Sylvia 13 24:46 7:59
3 88 277 Sara Thompson Capac 13 27:27 8:50
4 106 358 Lauren Austin New Haven 12 27:59 9:01
5 111 162 Faith Lemanski Wales 11 28:16 9:06
6 114 226 Kailee Rakes Riley 13 28:24 9:09
7 123 218 Angelina Pink Goodells 11 28:51 9:18
8 131 334 Micaela Muzzarelli North Street 12 29:20 9:27
9 136 74 Gabrielle Desahon Memphis 11 29:33 9:31
10 264 231 Karryn Rinehart Kimball 13 37:36 12:07
11 273 227 Ryan Rakes Riley 11 38:08 12:17
12 300 242 Lauren Schmidt Memphis 11 41:45 13:27
13 337 197 Samantha Milarski Memphis 11 49:26 15:55

MALE AGE GROUP: 14 - 19
Place O'All No. Name Town Ag Finish Pace
===== ===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 3 178 Bradley Mallory Port Huron 15 18:41 6:01
2 6 153 Austin Kromroy 15 19:48 6:23
3 12 371 Tyler Kreitter Marine City 14 20:43 6:41
4 14 391 Alex Mantor Saint Clair 17 20:54 6:44
5 18 116 Joey Hagemann Memphis 14 21:23 6:53
6 27 154 Evan Kromroy 17 22:18 7:11
7 29 276 Kevin Thompson Capac 17 22:25 7:13
8 43 342 Richard Sylvia Kimball Township 16 24:07 7:46
9 44 75 Matt Desahon Memphis 14 24:14 7:49
10 66 323 Seth Lewis St. Clair 15 25:39 8:16
11 76 373 Matt Wesley Saint Clair 19 26:48 8:38
12 122 285 Tristan Unger St. Clair 16 28:50 9:17
13 203 360 Adam Snider Peck 19 33:18 10:44
14 332 240 Nicholas Sarotte Memphis 15 48:44 15:42
15 340 39 Grady Butler Fort Gratiot 18 55:52 18:00

FEMALE AGE GROUP: 14 - 19
Place O'All No. Name Town Ag Finish Pace
===== ===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 9 177 Smeade Kayla 18 20:19 6:33
2 118 165 Lindsay Lemanski Wales 15 28:38 9:13
3 147 146 Jessie Klisz St. Clair 15 30:02 9:40
4 154 132 Acacia Jemison Marysville 18 30:18 9:46
5 155 147 Tori Klisz St. Clair 19 30:20 9:46
6 157 305 Sydney Westbrook Port Huron 14 30:23 9:47
7 194 395 Ellie Kercher Port Huron 17 32:37 10:30
8 216 384 Jordan Frontero Port Huron 19 34:03 10:58
9 280 259 Ashleigh Sprowl Marysville 15 39:11 12:37
10 284 220 Giulia Pink Goodells 18 39:18 12:39

MALE AGE GROUP: 20 - 24
Place O'All No. Name Town Ag Finish Pace
===== ===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 4 176 Adam Luttrell Port Huron 24 19:15 6:12
2 13 292 Brad Waters Emmett 23 20:50 6:43
3 74 264 Michael Stewart Port Huron 23 26:24 8:30
4 75 149 John Knisley Croswell 22 26:25 8:31
5 135 392 Bill Joneth Port Huron 24 29:28 9:30
6 257 83 Joseph Dorcy Port Huron 23 36:45 11:50

FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
Place O'All No. Name Town Ag Finish Pace
===== ===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 102 169 Lindsay Loren Houghton 22 27:46 8:57
2 104 148 Ashly Kloc Marlette 20 27:53 8:59
3 117 310 Nikki Wiseman St. Clair 24 28:37 9:13
4 167 201 Katelyn Misko Dearborn 23 31:06 10:01
5 189 79 Liz Devine Fort Gratiot 24 32:21 10:25
6 214 354 Paolucci Kayla 23 33:53 10:55
7 220 257 Katherine Sollman Brown City 20 34:15 11:02
8 268 349 Angie Decker 24 37:53 12:12
9 278 32 Danyel Bullock Marlette 23 38:52 12:31
10 320 99 Stacy Fox Goodells 22 43:23 13:59
11 338 317 Kayla Blake Marysville 24 49:48 16:02

MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place O'All No. Name Town Ag Finish Pace
===== ===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 78 105 Scott Fye Port Huron 29 26:53 8:40
2 91 355 Joel Glombowski 27 27:31 8:52
3 100 175 Michael Lukasak East China 26 27:44 8:56
4 191 4 Marc Alexander Port Huron 27 32:22 10:26
5 258 166 Michael Lewandowski Auburn Hills 28 36:52 11:52

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place O'All No. Name Town Ag Finish Pace
===== ===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 49 26 Brandie Branch Port Huron 25 24:30 7:54
2 81 143 Amber King Yale 27 26:59 8:42
3 87 314 Erica Yelencich Port Huron 25 27:26 8:50
4 107 12 Kali Bayes Fort Gratiot 27 28:01 9:02
5 144 92 Darci Falter Marysville 27 29:58 9:39
6 152 171 Tesia Lortt Port Huron 25 30:15 9:45
7 166 104 Janelle Fye Port Huron 29 31:02 10:00
8 208 68 Stephanie Daggett Macomb 25 33:31 10:48
9 209 179 Christina Manning Clyde 26 33:31 10:48
10 213 372 Betsy Davenport Marine City 29 33:52 10:55
11 218 382 Hanaah Ryder Bloomfield Hills 28 34:13 11:01
12 271 362 Jennifer Radatz Saginaw 26 38:06 12:16
13 272 361 Ashley King Marlette 27 38:06 12:16
14 279 63 Bryanna Cox Applegate 25 38:52 12:31
15 291 109 Abby Gilroy St. Clair 28 40:33 13:04
16 302 8 Katherine Bancroft St. Clair 28 41:48 13:28

MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place O'All No. Name Town Ag Finish Pace
===== ===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 24 388 Mike Hayden Lexington 31 22:00 7:05
2 40 370 Steve Davenport Marine City 34 23:48 7:40
3 101 84 Ryan Drake Ft. Gratiot 34 27:45 8:56
4 134 393 Jason Bocek Port Huron 31 29:28 9:29
5 138 174 Timothy Lozen Kalamazoo 30 29:38 9:33
6 177 256 Martin Snarski East China 33 31:48 10:15
7 202 210 Kurt Meier 32 33:15 10:43
8 228 270 Aaron Summers Ruby 34 34:25 11:05

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place O'All No. Name Town Ag Finish Pace
===== ===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 7 97 Daneille Fowler Kenockee 33 19:57 6:26
2 31 193 Amy McNabb Emmett 31 22:38 7:18
3 33 286 Christine Van Sickle Brights Grove 34 23:11 7:28
4 58 101 Ellizabeth Francis Port Huron 33 25:12 8:07
5 126 189 Tricia McDonald Greenwood 32 29:13 9:25
6 141 279 Jamie Tovarez Marysville 33 29:53 9:38
7 169 208 Nichele Niemi Gregory 33 31:19 10:05
8 190 66 Monique Cunningham East China 31 32:21 10:25
9 195 320 Lisa Koehn China Twp. 34 32:42 10:32
10 197 223 Anne Przykucki Livonia 31 32:49 10:34
11 207 191 Brooke McElroy Port Huron 33 33:26 10:46
12 219 121 Sarah Hayden Lexington 32 34:14 11:02
13 226 196 Stephanie Mikalakis Jeddo 31 34:21 11:04
14 227 271 Jennifer Summers Ruby 34 34:24 11:05
15 253 194 Vanessa Messing Minden City 34 36:31 11:46
16 281 114 Melissa Goulding Kimball 34 39:13 12:38
17 285 62 Jody Corturillo Fort Gratiot 32 39:25 12:42
18 309 232 Melissa Rinehart Kimball 32 42:19 13:38

MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place O'All No. Name Town Ag Finish Pace
===== ===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 21 9 Ethan Barden Port Huron 37 21:42 6:59
2 26 263 George Stevens Goodells 36 22:17 7:11
3 46 188 Brad McDonald Almont 39 24:23 7:51
4 47 36 Justin Burns Almont 36 24:26 7:52
5 84 246 Steve Scott Port Huron 38 27:16 8:47
6 97 311 Terry Wright Port Huron 36 27:37 8:54
7 127 187 Roger McClelland Port Huron 37 29:16 9:26
8 139 182 Matthew Martin Marysville 36 29:46 9:35
9 173 25 Kwando Bracey Port Huron 38 31:34 10:10
10 184 331 Don Raymo Smiths Creek 36 32:08 10:21
11 233 283 Steve Tungate Memphis 39 34:35 11:08
12 331 61 Mike Cook Fort Gratiot 37 47:31 15:18

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place O'All No. Name Town Ag Finish Pace
===== ===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 54 37 Meghan Burns Almont 36 24:56 8:02
2 65 389 Sara O'Brien Kimball 37 25:38 8:15
3 70 136 Korisa Johnson Yale 36 26:07 8:25
4 93 206 Shannon Muir Ft. Gratiot 39 27:32 8:52
5 105 299 Kristin Werner Kimball 38 27:59 9:01
6 113 332 Rochelle Albers St. Clair 37 28:23 9:09
7 124 234 Angie Rock East China 38 28:52 9:18
8 128 296 Michelle Wendling Wales 38 29:17 9:26
9 151 352 Jennifer Meyers Kimball Township 38 30:13 9:44
10 156 151 Shelly Kowalski Marysville 37 30:21 9:46
11 168 87 Julie Ebenhack Marysville 35 31:09 10:02
12 171 158 Jennifer Lamay Yale 35 31:20 10:06
13 193 333 Jennifer Milett Brown City 37 32:36 10:30
14 201 125 Jennifer Heiss Clyde 38 33:10 10:41
15 217 350 Sandy Jacques 37 34:10 11:00
16 222 301 Tracy Wernet Memphis 36 34:16 11:02
17 239 328 Leah Toth New Baltimore 35 35:15 11:21
18 240 365 Amy Wegand Saint Clair 39 35:22 11:23
19 243 6 Ann Babel Marysville 36 35:30 11:26
20 245 343 Audrey Sylvia 36 35:45 11:31
21 249 167 Kathy Lewis St. Clair 38 36:07 11:38
22 251 85 Heidi Dubrico Fort Gratiot 39 36:18 11:42
23 261 82 Judy Dolney Mt. Clemens 39 37:01 11:55
24 263 222 Annette Piontkowski Port Huron 37 37:08 11:58
25 274 65 Tami Cronce Port Huron 38 38:36 12:26
26 276 282 Rachel Tungate Memphis 39 38:41 12:27
27 294 157 Melissa Kruse Fort Gratiot 37 40:53 13:10
28 304 367 Joy Luther Saint Clair 39 41:54 13:30
29 341 40 Leslie Butler Fort Gratiot 37 55:59 18:02

MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place O'All No. Name Town Ag Finish Pace
===== ===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 15 288 Dan Davenport St. Clair 42 20:55 6:44
2 17 47 Leigh Chapple Brights Grove 41 21:12 6:50
3 19 70 Jason Dawson Marysville 44 21:39 6:58
4 36 319 Robb Goniwicha Richmond 43 23:21 7:31
5 37 306 Trevor Westbrook Port Huron 43 23:25 7:33
6 42 295 Michael Wendling Wales 41 24:06 7:46
7 60 381 Vic Gronek Lakeport 43 25:18 8:09
8 68 338 Jim Kokenyesdi Fort Gratiot 40 25:58 8:22
9 71 390 Brian McDonald Harrison Twp 41 26:11 8:26
10 72 205 Jeffery Muir Ft. Gratiot 40 26:12 8:26
11 90 251 Bill Slusher Fort Gratiot 42 27:28 8:51
12 140 344 Matt Kosht 44 29:50 9:36
13 161 347 Todd Martin 42 30:42 9:53
14 179 225 Dave Rakes Riley 41 31:52 10:16
15 192 308 James Williams Port Huron 41 32:31 10:28
16 267 368 Scott Fleet Port Huron 40 37:50 12:11

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place O'All No. Name Town Ag Finish Pace
===== ===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 34 253 Barb Smith China Twp. 41 23:13 7:29
2 39 77 Karen Desjardin Kimball 42 23:46 7:39
3 45 383 Janet Lomasney Lakeport 42 24:19 7:50
4 89 69 Heidi Dawson Marysville 44 27:28 8:51
5 92 144 Hope Kirsch Casco 42 27:32 8:52
6 98 111 Sheila Glod Wales 44 27:42 8:55
7 121 94 Heidi Fogarty Kimball 40 28:48 9:17
8 133 163 Heather Lemanski Wales 40 29:24 9:28
9 146 145 Jan Klisz St. Clair 43 30:01 9:40
10 149 379 Ann Durst Saint Clair 44 30:12 9:44
11 162 73 Hope Deleon New Baltimore 41 30:44 9:54
12 165 304 Sherri Westbrook Port Huron 43 30:53 9:57
13 175 49 Tracy Chapple Brights Grove 42 31:42 10:13
14 180 51 Amanda Clark Port Huron 40 31:59 10:18
15 181 380 Lisa Gronek Lakeport 41 32:00 10:18
16 231 207 Becky Nelson Ruby 44 34:30 11:07
17 232 15 Jill Begerowski New Baltimore 40 34:31 11:07
18 235 322 Gloria Lewandowski Fort Gratiot 43 34:45 11:12
19 255 2 Nita Akred Kimball 41 36:43 11:50
20 262 112 Teresa Gordon Marysville 42 37:03 11:56
21 265 228 Terry Rakes Riley 42 37:49 12:11
22 266 224 Denise Davenport 40 37:50 12:11
23 289 267 Jennifer Stoner Fort Gratiot 41 40:21 13:00
24 298 274 Rebecca Tenniswood Port Huron 41 41:44 13:26
25 321 35 Shannon Burgess Marysville 40 43:39 14:04
26 324 11 Jodi Bauer Avoca 41 43:53 14:08

MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place O'All No. Name Town Ag Finish Pace
===== ===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 16 18 Dean Bellafaire Chesterfield 48 20:59 6:46
2 28 325 Jeff Paul East China 49 22:20 7:12
3 35 19 Jay Bennett St. Clair 45 23:16 7:30
4 55 374 Douglas Wendell Port Huron 48 25:04 8:05
5 158 140 Pat Kercher Marysville 45 30:30 9:50
6 159 155 Kurt Kromroy 47 30:32 9:50
7 170 359 Marvin Johnson Emmett 48 31:19 10:05
8 256 3 Ron Akred Kimball 46 36:44 11:50

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place O'All No. Name Town Ag Finish Pace
===== ===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 20 102 Kelly Francis Richmond Twp. 46 21:40 6:59
2 73 183 Tracy Matthews Lexington 49 26:16 8:28
3 77 273 Sarah Teets Ruby 45 26:52 8:39
4 110 168 Lynda Linder Port Huron 48 28:12 9:05
5 112 245 Cristine Scott China Twp. 48 28:17 9:07
6 130 284 Lisa Unger St. Clair 49 29:20 9:27
7 143 17 Robin Bell China Twp. 46 29:58 9:39
8 153 269 Cathy Stuewer Fort Gratiot 46 30:16 9:45
9 182 29 Jody Britz St. Clair 47 32:03 10:20
10 199 369 Susan Prentice Columbus 45 33:01 10:38
11 211 115 Peggy Guyette Fort Gratiot 48 33:39 10:50
12 223 67 Laura Cutrer Memphis 45 34:16 11:02
13 230 98 Kathy Fox Goodells 48 34:28 11:06
14 236 130 Judi Jandura Marysville 47 34:47 11:12
15 242 20 Catharina Bever Alma 49 35:27 11:25
16 248 265 Laurie Stoliker Marysville 46 36:07 11:38
17 283 221 Tammy Pink Goodells 47 39:18 12:39
18 288 364 Linda Ranney Sarnia 47 40:00 12:53
19 301 131 Renee Janota Goodells 49 41:45 13:27
20 323 192 Lora McFadden North Street 45 43:47 14:06
21 339 394 Debbie Johnson Hazel Park 47 49:48 16:02

MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place O'All No. Name Town Ag Finish Pace
===== ===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 5 386 Michael Eckert Lakeport 53 19:34 6:18
2 25 385 Jeff Vore Yale 52 22:10 7:08
3 61 375 Richard Kliemann Marysville 52 25:20 8:10
4 99 336 Tim Stephenson Marysville 52 27:42 8:55
5 137 237 Allan Sanborn Richmond 54 29:37 9:32
6 270 357 James Harrison 54 37:56 12:13

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place O'All No. Name Town Ag Finish Pace
===== ===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 38 238 Lori Sanborn Richmond 51 23:46 7:39
2 56 108 Karen Gillespie St. Clair 51 25:10 8:07
3 67 255 Terri Lynn Smith Port Huron 52 25:54 8:21
4 148 244 Suzanne Schweihofer China 50 30:05 9:41
5 150 378 Milissa Phillips Brown City 51 30:13 9:44
6 172 315 Mercie Zepp Clinton Twp. 52 31:30 10:09
7 174 275 Donna Thomas Richmond 52 31:36 10:11
8 178 135 Debra Johnson Marysville 51 31:49 10:15
9 198 258 Melinda Spencer East China 50 33:00 10:38
10 215 71 Elizabeth Day Clyde 50 33:56 10:56
11 221 327 Kristina Thompson Port Huron 54 34:16 11:02
12 238 21 Deborah Biga Port Huron 52 35:13 11:21
13 244 7 Liz Bachler Marysville 54 35:35 11:28
14 250 50 Cathy Charette Sarnia 51 36:17 11:41
15 286 170 Fraley Linda 53 39:50 12:50
16 322 54 Kimberly Coggins St. Clair 50 43:47 14:06
17 326 22 Michele Bishop Wales 50 43:56 14:09
18 335 195 Mary Michelsen Columbus 53 49:20 15:53

MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place O'All No. Name Town Ag Finish Pace
===== ===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 8 321 Joe Lasher Kimball 55 20:08 6:29
2 11 24 Martin Boyd Port Huron 59 20:40 6:39
3 23 123 Tim Heintz East China 55 21:56 7:04
4 95 377 Jerry Phillips Brown City 57 27:34 8:53
5 205 56 Rick Collins Yale 57 33:23 10:45

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place O'All No. Name Town Ag Finish Pace
===== ===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 63 90 Barbara Evans Bevercreek 59 25:27 8:12
2 109 91 Carol Ewasuik Sarnia 59 28:05 9:03
3 119 198 Susan Mills Port Huron 59 28:40 9:14
4 176 139 Jeanie Kean St. Clair 59 31:46 10:14
5 188 93 Becky Faulkner Fort Gratiot 56 32:20 10:25
6 237 293 Monica Watson Port Huron 55 35:11 11:20
7 252 160 Debbie Langan Marysville 56 36:26 11:44
8 293 55 Diane Collins Yale 58 40:43 13:07
9 314 348 Victoria Hect 59 42:58 13:50
10 325 278 Nancy Thomson Wales 57 43:56 14:09
11 327 353 Pamela Patterson 55 43:57 14:09
12 334 159 Peggy Lang Columbus 57 49:20 15:53

MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place O'All No. Name Town Ag Finish Pace
===== ===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 53 387 Craig Mirkin Ft. Gratiot 63 24:55 8:02
2 59 200 Bill Miltko Port Huron 64 25:15 8:08
3 69 247 Tom Seilheimer St. Clair 60 26:00 8:22
4 82 199 Tom Mills Port Huron 60 27:12 8:46
5 85 376 Jim Brennan Emmett 60 27:16 8:47
6 86 316 Clark Armstead Marysville 64 27:23 8:49
7 125 186 Michael McCartan St. Clair 61 29:13 9:25
8 186 280 Bob Trask Fort Gratiot 64 32:12 10:22

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place O'All No. Name Town Ag Finish Pace
===== ===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 129 72 Carol Debski St. Clair 62 29:18 9:26
2 212 366 Patricia Majestic Port Huron 63 33:43 10:52

MALE AGE GROUP: 65 - 99
Place O'All No. Name Town Ag Finish Pace
===== ===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 80 156 Jim Kruse Port Huron 68 26:55 8:40
2 94 363 Art Smith Port Huron 71 27:33 8:53
3 103 28 John Britton Smiths Creek 70 27:53 8:59
4 115 337 Bob Kruse Warren 69 28:28 9:10
5 163 23 Deem Boldyreff Marysville 66 30:50 9:56
6 224 14 Larry Beck Fort Gratiot 69 34:18 11:03

FEMALE AGE GROUP: 65 - 99
Place O'All No. Name Town Ag Finish Pace
===== ===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 183 1 Carmen Aguinaga Port Huron 69 32:04 10:20
2 287 129 Kathleen Hoover Chesterfield 68 39:53 12:51
3 305 326 Nancy Ryan Marysville 75 41:54 13:30

Website services and online registration powered by Active Network.


Port Huron, MI
Provided by Gault Race Mgt.