Superior Dome Classic Div 1

back to results

Apr. 17, 2012

Superior Dome Classic Div 1
Marquette, MI
Provided by Superior Timing


04/17/12 Men's Track & Field Meet Results PAGE 2
MARQUETTE DOME MEET AT SUPERIOR DOME 04/17/12 OUTDOOR
ÚÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ¿
³ *** FINAL SCORING *** ³
ÃÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ´
³ 1. Maroons 91.00 8. Emeralds 25.50 ³
2. Marquette Redmen 85.00 9. Westwood High School 0.00
3. Hhsboys 78.33 10. Kingsford High School 0.00
4. Kingsford Flivvers 63.66 11. Houghton Girls 0.00
5. Negaunee 33.00 12. Marquette Sr High School 0.00
6. Escanaba 31.00 13. Sault Blue Devils 0.00
7. Blue Devils 26.50 14. Menominee Area High School 0.00
ÀÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÙ
EVENT RESULTS


1. 55 METER HURDLES PRELIM 1 (FAT) 1. Bryan Hines Maroons 08.46
2. Ed Sexton Kingsford Flivvers 09.33
3. Lilleskov Eli Hhsboys 09.37
4. Vincente Carlson Westwood High School 09.83
5. Coby Ryan Emeralds 10.66

PRELIM 2 (FAT) 1. Salmi Cole Hhsboys 08.67
2. Quinlan Hillesheim Escanaba 09.90
3. Peter Carlson Westwood High School 10.12
4. Garret Markstrom Blue Devils 10.91

PRELIM 3 (FAT) 1. Zach Taggart Marquette Redmen 08.32
2. Nick Maycunich Kingsford Flivvers 08.44
3. Jason Bell Negaunee 09.57
4. Bethancourt Sam Hhsboys 09.59
5. Tyler Bolm Emeralds 10.88

PRELIM 4 (FAT) 1. Tyler Balko Marquette Redmen 09.08
2. Devin Hartman Blue Devils 09.42
3. Joe Blanchard Emeralds 09.74
4. Demetrian Macon Escanaba 10.43
5. Daniel Fleming Kingsford Flivvers 10.50

FINAL (FAT) 1. Zach Taggart Marquette Redmen 08.22
2. Bryan Hines Maroons 08.28
3. Nick Maycunich Kingsford Flivvers 08.45
4. Salmi Cole Hhsboys 08.74
5. Tyler Balko Marquette Redmen 09.05
6. Ed Sexton Kingsford Flivvers 09.12

1. Marquette Redmen 12.00 3. Kingsford Flivvers 7.00
2. Maroons 8.00 4. Hhsboys 4.00


2. 55 METER DASH PRELIM 1 (FAT) 1. Garrett Pentecost Marquette Redmen 06.69
2. Cole Tengesdahl Kingsford Flivvers 06.85
3. Johnson Heath Hhsboys 07.09
4. Amoury Ferrer Negaunee 07.23
5. Ryan Marohnic Escanaba 07.62
6. Jeremy Pepin Escanaba 08.00

PRELIM 2 (FAT) 1. Jimmy St. cyr Marquette Redmen 07.09
2. Brody Sundquist Kingsford Flivvers 07.13
3. Connor Hetrick Negaunee 07.14
4. Nick Mikolowski Blue Devils 07.22
5. Jake Syser Emeralds NF

PRELIM 3 (FAT) 1. Kenner Broullire Emeralds 07.00
2. Budd Noah Hhsboys 07.11
3. Jake Palomaki Westwood High School 07.21
4. James Mcneil Escanaba 07.61
5. Hunter Schultz Westwood High School 07.68

PRELIM 4 (FAT) 1. Jared Theisen Maroons 07.00
2. Shaun Sullivan Maroons 07.14
3. Elijah Mojzych Maroons 07.19
4. Schmidt Thomas Hhsboys 07.26
5. Brady Skewis Negaunee 07.35
6. Sam Conery Westwood High School 07.74

PRELIM 5 (FAT) 1. Cole Peterson Kingsford Flivvers 06.96
2. Justin Delisle Blue Devils 07.42
3. Nick Hillman Blue Devils 07.55
4. Alex Sherbinow Marquette Redmen 07.94
5. David Pratt Emeralds 08.56

FINAL (FAT) 1. Garrett Pentecost Marquette Redmen 06.78
2. Cole Tengesdahl Kingsford Flivvers 06.81
3. Jared Theisen Maroons 06.85
4.T Jimmy St. cyr Marquette Redmen 06.97
.T Cole Peterson Kingsford Flivvers 06.97
6. Kenner Broullire Emeralds 06.98