OK White: Northview at GR Christian

back to results

Apr. 19, 2012

OK White: Northview at GR Christian
Grand Rapids, MI
Provided by Michiana Timing


Licensed to Michiana Timing - Contractor License
HY-TEK's Meet Manager 4/19/2012 09:31 PM
Northview at Grand Rapids Christian - 4/19/2012
Results at http://michianatiming.com/results
Christian High
Results

Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
Finals
1 Warfield, Jayla Grand Rapids 13.94 14.22 1 5
2 Ingram, Taniah Grand Rapids 14.14 14.64 1 3
3 Maier, Jennah Grand Rapids 16.24 14.74 2
4 VanderSluis, Madeline Grand Rapids 14.74 14.77 1 1
5 Feikema, Rachel Grand Rapids 15.74 15.46 1
6 Buning, Becky Grand Rapids 15.44 15.53 1
7 Maggini, Morgan Grand Rapids 16.54 x15.64 2
8 Fitzpatrick, Angie Grand Rapids 16.44 x15.70 2
9 Modrall, Brandi Grand Rapids 16.18 x15.87 1
10 Bruinooge, Amber Grand Rapids 16.04 x16.00 1
11 Evans, Elizabeth Grand Rapids 16.74 x16.47 2
12 Peterson, Katelyn Grand Rapids 16.24 x16.72 2
13 Wilson, Mandy Grand Rapids 16.64 x18.49 2

Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Hollingsworth, Ahmyere Grand Rapids 28.74 28.34 1 5
2 Ayoola, Ayo Grand Rapids 30.44 30.23 2
3 Eggleston, Jessie Grand Rapids 31.02 30.68 1 3
4 Spearman, Brittany Grand Rapids 30.94 30.71 2
5 VanderSluis, Madeline Grand Rapids 31.84 x31.10 3
6 Ayoola, Ade Grand Rapids 31.94 x31.17 3
7 Raap, Alana Grand Rapids 30.24 x31.45 2
8 Maier, Jennah Grand Rapids 31.74 x31.94 3
9 DeGraaf, Janel Grand Rapids 30.24 x32.01 1 1
10 Maggini, Morgan Grand Rapids 32.17 32.27 1
11 Buning, Becky Grand Rapids 32.74 32.61 1
12 Feikema, Rachel Grand Rapids 32.03 x32.78 1
13 Bruinooge, Amber Grand Rapids 31.24 x33.66 2
14 Evans, Elizabeth Grand Rapids 35.14 x33.67 2
15 Fitzpatrick, Angie Grand Rapids 34.84 x33.76 2
16 Wilson, Mandy Grand Rapids 35.24 x38.29 3

Girls 400 Meter Dash
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 VanZanten, Hannah Grand Rapids 1:06.48 1:06.67 5
2 Vaandrager, Annaka Grand Rapids 1:08.84 1:09.79 3
3 Walenta, Kristen Grand Rapids 1:11.24 1:12.39 1
4 Monteith, Alicia Grand Rapids 1:12.35 1:14.87
5 DeWitt, Deanna Grand Rapids 1:19.21 1:20.98

Girls 800 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Paganelli, Crysta Grand Rapids 2:31.15 2:33.73 5
2 Mudde, Maaike Grand Rapids 2:38.00 2:39.62 3
3 Phaneuf, Sofia Grand Rapids 2:50.00 2:46.93 1
4 Muyskens, Carolyn Grand Rapids 2:47.50 2:48.69
5 Jackson, Samantha Grand Rapids 2:47.07 2:51.11
6 Toering, Caitlyn Grand Rapids 3:05.00 2:59.19
7 Moore, Hannah Grand Rapids 2:55.00 x3:01.30
8 Goetcheus, Emma Grand Rapids 2:57.00 x3:05.80
9 Vanwyk, Ashley Grand Rapids 3:58.00 x3:50.86

Girls 1600 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Bos, Julia Grand Rapids 5:16.97 5:17.97 5
2 Paganelli, Crysta Grand Rapids 5:30.86 5:25.44 3
3 Jonker, Kat Grand Rapids 5:53.60 5:57.39 1
4 Fox, Melanie Grand Rapids 6:09.10 5:59.17
5 Phaneuf, Sofia Grand Rapids 6:30.00 6:01.25
6 Muyskens, Carolyn Grand Rapids 6:12.40 x6:02.11
7 Eggleston, Jessie Grand Rapids 6:07.23 6:05.18
8 Moore, Hannah Grand Rapids 6:44.00 x6:35.42
9 Chambers, Megan Grand Rapids 6:55.00 x6:39.20
10 Toering, Caitlyn Grand Rapids 6:50.00 x6:39.61
11 Goetcheus, Emma Grand Rapids 6:45.00 x6:40.91
12 Vanwyk, Ashley Grand Rapids 8:30.50 x8:36.55

Girls 3200 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Bos, Julia Grand Rapids 10:59.80 11:14.72 5
2 Fox, Lindsey Grand Rapids 12:12.55 11:57.52 3
3 Bachelder, Allyse Grand Rapids 12:53.00 12:45.86 1

Girls 100 Meter Hurdles
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Byl, AnneMarie Grand Rapids 16.94 17.34 5
2 Jager, Cassie Grand Rapids 17.84 17.99 3
3 Penning, Carlie Grand Rapids 18.14 18.23 1
4 Jager, Nicki Grand Rapids 18.26 x18.90
5 Campbell, Kendra Grand Rapids 18.75 18.97
-- VanDyke, Julia Grand Rapids 19.64 X19.58
-- Cole, Emily Grand Rapids 20.84 X20.72
-- Meyer, Stephanie Grand Rapids 21.24 X22.70

Girls 300 Meter Hurdles
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Penning, Carlie Grand Rapids 51.89 52.40 5
2 Byl, AnneMarie Grand Rapids 53.74 54.11 3
3 Jager, Cassie Grand Rapids 54.44 54.75 1
4 Cole, Emily Grand Rapids 1:01.54 x1:01.89
-- VanDyke, Julia Grand Rapids 1:03.44 X57.60
-- Meyer, Stephanie Grand Rapids 1:05.14 X1:06.96

Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Grand Rapids Christian 'A' 53.74 54.62 5
1) Beezhold, Shannon 2) Warfield, Jayla
3) Hollingsworth, Ahmyere 4) Pollatz, Janina
2 Grand Rapids Northview 'A' 57.94 57.48
1) Buning, Becky 2) Modrall, Brandi
3) Ingram, Taniah 4) Feikema, Rachel
3 Grand Rapids Northview 'B' 58.14 x59.85
1) Bachelder, Allyse 2) Fitzpatrick, Angie
3) Maggini, Morgan 4) O'Berry, Rebekah

Girls 4x200 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Grand Rapids Christian 'A' 2:03.50 2:03.95 5
1) DeGraaf, Janel 2) VanZanten, Hannah
3) Bruinooge, Amber 4) Raap, Alana
2 Grand Rapids Northview 'A' 2:18.90 2:06.19
1) Buning, Becky 2) Modrall, Brandi
3) Ingram, Taniah 4) Maggini, Morgan

Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Grand Rapids Christian 'A' 4:33.00 4:34.48 5
1) Hollingsworth, Ahmyere 2) Vaandrager, Annaka
3) Penning, Carlie 4) VanZanten, Hannah
2 Grand Rapids Northview 'A' 4:46.00 4:39.08
1) Bachelder, Allyse 2) Paganelli, Crysta
3) Walenta, Kristen 4) Jackson, Samantha
3 Grand Rapids Christian 'B' 4:45.00 x4:44.41
1) Muyskens, Carolyn 2) Jager, Cassie
3) Jonker, Kat 4) Mudde, Maaike
4 Grand Rapids Christian 'C' 5:00.00 x5:19.29
1) Meyer, Stephanie 2) DeGraaf, Janel
3) Byl, AnneMarie 4) Cole, Emily

Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Grand Rapids Christian 'A' 10:28.00 10:16.63 5
1) Bos, Julia 2) Jonker, Kat
3) Mudde, Maaike 4) Fox, Lindsey
2 Grand Rapids Northview 'A' 11:32.80 11:04.17
1) Paganelli, Crysta 2) Bachelder, Allyse
3) Jackson, Samantha 4) Eggleston, Jessie

Girls High Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Ayoola, Ade Grand Rapids 5-00.00 4-11.00 5
2 Ayoola, Ayo Grand Rapids 4-10.00 4-10.00 3
3 Byl, AnneMarie Grand Rapids 4-08.00 4-08.00 1
4 Campbell, Kendra Grand Rapids 4-08.00 J4-08.00
5 Penning, Carlie Grand Rapids 4-06.00 xJ4-08.00
6 VanDyke, Julia Grand Rapids 4-04.00 x4-04.00
7 Glezman, Lidia Grand Rapids 4-02.00 4-02.00

Girls Pole Vault
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Pollatz, Janina Grand Rapids 12-00.00 10-06.00 5
2 Jager, Nicki Grand Rapids 10-00.00 9-00.00 3
3 Jager, Cassie Grand Rapids 8-06.00 8-06.00 1
4 Burtt, Alexis Grand Rapids 7-00.00 7-00.00
5 Peterson, Katelyn Grand Rapids 6-00.00 xJ7-00.00
6 Glezman, Lidia Grand Rapids 6-06.00 6-06.00
7 Rutowski, Emmy Grand Rapids 6-00.00
-- Domagalski, Kirsten Grand Rapids NH

Girls Long Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Pollatz, Janina Grand Rapids 17-02.75 16-02.00 5
2 Hollingsworth, Ahmyere Grand Rapids 16-03.50 16-01.75 3
3 VanDyke, Julia Grand Rapids 14-10.00 15-06.75 1
4 Eggleston, Jessie Grand Rapids 13-08.25 14-04.00
5 Warfield, Jayla Grand Rapids 14-03.00 x13-06.25
6 Spearman, Brittany Grand Rapids 11-10.25 x13-00.25
-- Wilson, Mandy Grand Rapids 8-11.25 ND

Girls Shot Put
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Collins, Caitlin Grand Rapids 33-01.75 31-05.50 5
2 Thompson, Arnell Grand Rapids 29-00.00 29-09.50 3
3 Hoekzema, Megan Grand Rapids 30-00.00 28-05.00 1
4 Sylvester, Bri Grand Rapids 28-04.00 27-11.00
5 Wilson, Garrison Grand Rapids 25-03.25 26-03.50
6 Tisdale, Maggie Grand Rapids 27-00.75 25-00.50
7 Brooks, Jasmine Grand Rapids x22-07.50
8 Evenhouse, Kate Grand Rapids 22-04.00 x22-00.50
9 Anderson, Tempest Grand Rapids 18-08.00 x21-03.50

Girls Discus Throw
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Hoekzema, Megan Grand Rapids 03-02.75 102-10 5
2 Collins, Caitlin Grand Rapids 87-02 89-11 3
3 Sylvester, Bri Grand Rapids 87-00 73-11 1
4 Thompson, Arnell Grand Rapids 83-02 73-10
5 Evenhouse, Kate Grand Rapids 52-07 x71-05
6 Wilson, Garrison Grand Rapids 74-10 71-02
7 Brooks, Jasmine Grand Rapids 56-05 68-00
8 Tisdale, Maggie Grand Rapids x53-04
9 Anderson, Tempest Grand Rapids 41-08 x51-01

Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Grand Rapids Christian 112 2) Grand Rapids Northview 25




Licensed to Michiana Timing - Contractor License
HY-TEK's Meet Manager 4/19/2012 09:31 PM
Northview at Grand Rapids Christian - 4/19/2012
Results at http://michianatiming.com/results
Christian High
Results

Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Otterbridge, Austin Grand Rapids 11.84 11.56 1 5
2 Frazier, Kavon Grand Rapids 11.72 11.58 1 3
3 Domainguea-Adeue, Mauric Grand Rapids 12.44 12.17 1 1
4 Kuiper, Sam Grand Rapids 12.14 x12.18 1
5 Uzarski, Rick Grand Rapids 12.94 x12.35 2
6 Houston, Pierce Grand Rapids 12.44 3
7 Flowers, Geoffrey Grand Rapids 12.74 x12.46 2
8 Collier, Davaris Grand Rapids x12.50 3
9 Perez, Miguel Grand Rapids 12.64 2
10 Gietzen, Tyler Grand Rapids 12.67 3
11 Dixon, Jerome Grand Rapids 12.64 x12.71 1
12 Daza-Holwerda, Jonny Grand Rapids x12.80 3
13 Williams, Aaron Grand Rapids 12.74 x12.84 2
14 Salinas, Zack Grand Rapids x13.32 3
15 Cummings, Trey Grand Rapids x13.40 2
16 Taylor, Jalen Grand Rapids 13.74 x13.46 2
17 Jannega, Jacob Grand Rapids x13.67 2
18 Izera, William Grand Rapids 14.04 x13.73 1
19 Gebrengus, Paulos Grand Rapids 13.44 x14.65 1
20 Arefein, Evan Grand Rapids x14.67 3
21 Cisco, Damien Grand Rapids 14.14 x14.91 1
22 Guben, Simon Grand Rapids x15.62 2
23 Mendez, Alexis Grand Rapids x15.97 3

Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Benn, Christian Grand Rapids 24.14 23.53 1 5
2 Frazier, Kavon Grand Rapids 23.64 23.65 1 3
3 Crouch, Zack Grand Rapids 25.74 25.27 2
4 Collier, Davaris Grand Rapids 24.74 x25.29 1 1
5 Houston, Pierce Grand Rapids 25.49 3
6 Gonzalez, Eddie Grand Rapids 25.74 x25.84 2
7 Andree, Gabriel Grand Rapids 25.84 x25.88 2
8 Sciamanna, Aarron Grand Rapids 24.65 25.93 1
9 Buhl, Dale Grand Rapids 27.34 26.36 1
10 Logwood, Dallas Grand Rapids 26.94 x26.54 3
11 Bocheim, Blake Grand Rapids 27.24 x26.71 1
12 Dixon, Jerome Grand Rapids 26.45 x26.74 1
13 Flowers, Geoffrey Grand Rapids 27.64 x26.75 3
14 Walsh, Micah Grand Rapids x26.85 2
15 Salinas, Zack Grand Rapids x27.70 3
16 Taylor, Jalen Grand Rapids 26.44 x27.93 2
17 Williams, Aaron Grand Rapids x28.30 3
18 Izera, William Grand Rapids x28.33 2
19 Jannega, Jacob Grand Rapids x28.58 3
20 Arefein, Evan Grand Rapids x29.83 2
21 Gebrengus, Paulos Grand Rapids x30.49 2
22 Guben, Simon Grand Rapids x33.11 3

Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Mpindi, Retsma Grand Rapids 52.84 53.59 1 5
2 Larson, Jack Grand Rapids 57.12 56.28 1 3
3 Johnson, Matt Grand Rapids 57.19 58.14 1 1
4 Luymes, Conner Grand Rapids 1:01.54 58.22 2
5 Gonzalez, Eddie Grand Rapids 59.94 1:00.26 1
6 Thompson, Max Grand Rapids 1:00.34 x1:00.37 2
7 Safar, Keaton Grand Rapids x1:00.75 2
8 Bocheim, Blake Grand Rapids 58.83 1:00.89 1
9 Kieras, Trevor Grand Rapids x1:02.84 1

Boys 800 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 VanAllsburg, Jack Grand Rapids 2:16.31 5
2 Warners, Micah Grand Rapids 2:16.42 3
3 Jonker, Patrick Grand Rapids 2:17.61 1
4 Crawford, Conner Grand Rapids 2:25.41 2:24.38
5 Witte, Jacob Grand Rapids x2:25.17
6 Swets, John Grand Rapids x2:25.84
7 Rohen, Sean Grand Rapids 2:23.25 2:26.75
8 Sciamanna, Alex Grand Rapids 2:39.95 2:34.59
9 Carpenter, Noah Grand Rapids x2:36.16
10 Gunnoe, Jake Grand Rapids x2:42.38

Boys 1600 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Woldemichael, Esrom Grand Rapids 4:43.04 4:33.17 5
2 Otte, Andre Grand Rapids 4:31.90 4:39.02 3
3 Powers, Cody Grand Rapids 4:47.40 4:50.69 1
4 Forbes, Matt Grand Rapids 5:01.12 4:57.56
5 DeJong, Mark Grand Rapids 4:56.00 4:59.90
6 Baric, Gabe Grand Rapids 5:12.90 5:17.79
7 VanDyken, William Grand Rapids 5:32.00 x5:29.24
8 Robertson, Leland Grand Rapids 5:46.00 x5:32.92
9 Jackson, Ethan Grand Rapids 5:36.00 x5:42.98
10 Carpenter, Noah Grand Rapids 5:46.60 x5:43.86
11 Gunnoe, Jake Grand Rapids 5:53.00 x5:55.21
12 Carpenter, Micah Grand Rapids x5:56.91
13 Leisman, Hans Grand Rapids 6:02.00 x6:12.57
14 Moul, Steven Grand Rapids x7:03.26
-- Vanderstel, Eric Grand Rapids DNF

Boys 3200 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Mach, Wuoi Grand Rapids 10:09.49 5
2 Veldkamp, Eric Grand Rapids 10:17.37 3
3 Plantinga, Matt Grand Rapids 10:29.72 10:19.85 1
4 Guant, Aric Grand Rapids 10:34.55 10:40.61
5 Terpstra, Zach Grand Rapids 11:07.00 x10:46.23

Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Daley, Jordan Grand Rapids 17.05 17.15 1 5
2 Badger, Eian Grand Rapids 17.54 17.69 1 3
3 Grear, Houston Grand Rapids 19.14 17.90 1 1
4 Vosburg, Dustin Grand Rapids 18.17 18.10 1
5 Clincy, Malik Grand Rapids 21.30 21.02 1
6 Wisneski, Trevor Grand Rapids 21.34 x21.29 1
7 Elliot, Jake Grand Rapids 22.54 x21.57 2

Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Daley, Jordan Grand Rapids 43.71 42.54 1 5
2 Vosburg, Dustin Grand Rapids 43.50 42.61 1 3
3 Badger, Eian Grand Rapids 44.44 43.26 1 1
4 Briseno, Benny Grand Rapids 47.31 2
5 Robertson, Charlie Grand Rapids x47.33 2
6 Grear, Houston Grand Rapids x48.01 2
7 Hardy, Vilontario Grand Rapids 50.07 48.07 1
8 Burrell, Jeiel Grand Rapids x50.51 2
9 Wisneski, Trevor Grand Rapids 50.34 x51.04 1
10 Elliot, Jake Grand Rapids 54.74 x51.72 1

Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Grand Rapids Christian 'A' 47.27 5
1) Benn, Christian 2) Kuiper, Sam
3) Otterbridge, Austin 4) Collier, Davaris
2 Grand Rapids Northview 'A' 48.65
1) Buhl, Dale 2) Plank, Jake

Boys 4x200 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Grand Rapids Christian 'A' 1:33.14 5
1) Benn, Christian 2) Mpindi, Retsma
3) Crouch, Zack 4) Johnson, Wes
-- Grand Rapids Northview 'A' 1:40.00 DNF
1) Vosburg, Dustin 2)

Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Grand Rapids Christian 'A' 3:38.83 5
1) Luymes, Conner 2) Veldkamp, Eric
3) VanAllsburg, Jack 4) Grear, Houston
2 Grand Rapids Northview 'A' 3:50.93
1) Woldemichael, Esrom 2)

Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Grand Rapids Northview 'A' 8:48.08 5
1) Rohen, Sean 2) Woldemichael, Esrom
2 Grand Rapids Christian 'A' 8:48.41
1) Luymes, Conner 2) Plantinga, Matt
3) DeJong, Mark 4) Warners, Micah

Boys High Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Waldron, Zack Grand Rapids 6-08.00 6-04.00 5
2 Cok, Jon Grand Rapids 6-04.00 6-02.00 3
3 Daley, Jordan Grand Rapids 6-00.00 6-00.00 1
4 Burrell, Jeiel Grand Rapids 5-06.00 5-06.00
5 Robertson, Charlie Grand Rapids 5-02.00 x5-04.00
6 Bocheim, Blake Grand Rapids 5-02.00
6 Powrie, Garret Grand Rapids 5-02.00 5-02.00
-- Clincy, Malik Grand Rapids NH
-- Johnson, Matt Grand Rapids NH
-- Badger, Eian Grand Rapids NH

Boys Pole Vault
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Elders, Troy Grand Rapids 10-06.00 9-06.00 3
1 Vollink, Case Grand Rapids 9-06.00 x9-06.00 3
1 Todd, Ian Grand Rapids 9-06.00
4 Safar, Keaton Grand Rapids 8-06.00 J9-06.00 3
4 Fethke, Adam Grand Rapids 10-06.00 J9-06.00
6 Salinas, Zack Grand Rapids 9-00.00
7 Word, Thomas Grand Rapids x8-06.00
8 Hoag, Cody Grand Rapids 8-00.00
-- Zandee, Jack Grand Rapids 8-06.00 NH
-- Hein, Derek Grand Rapids NH

Boys Long Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Waldron, Zack Grand Rapids 20-08.50 21-07.50 5
2 Mpindi, Retsma Grand Rapids 22-01.00 20-05.25 3
3 Otterbridge, Austin Grand Rapids 20-00.75 20-03.00 1
4 Cok, Jon Grand Rapids 20-09.50 19-10.25
5 Benn, Christian Grand Rapids 20-02.75 x19-01.25
6 Collier, Davaris Grand Rapids 18-02.00 x17-08.50
6 Kuiper, Sam Grand Rapids x17-08.50
8 Johnson, Wes Grand Rapids 17-04.75 x17-07.25
9 Gietzen, Tyler Grand Rapids 17-07.25 17-03.25
10 Salinas, Zack Grand Rapids 17-00.75
11 Elliot, Jake Grand Rapids 14-08.00 x14-10.75
12 James, Marcus Grand Rapids 17-05.00 x14-09.75
13 Hoag, Cody Grand Rapids x14-03.50
14 Cisco, Damien Grand Rapids x12-02.25
15 Moul, Steven Grand Rapids x10-04.50

Boys Shot Put
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Cuba, Robert Grand Rapids 46-11.00 47-05.00 5
2 Taylor, Juwan Grand Rapids 42-04.50 43-01.00 3
3 Hein, Nick Grand Rapids 41-01.00 42-11.00 1
4 Washington, Blair Grand Rapids 39-11.00 x40-10.50
5 Vandenburg, Christian Grand Rapids 41-11.00 x40-02.50
6 Davis, Dequan Grand Rapids 39-00.75 39-08.50
7 Brown, Omar Grand Rapids 37-10.00 x38-10.00
8 Martin, Nate Grand Rapids 36-06.75 34-08.00
9 Brown, Tommy Grand Rapids 4-00.00 32-06.00
10 Sherman, Ed Grand Rapids 34-04.75 x32-04.50
11 Drayton, Joe Grand Rapids 6-00.00 x32-01.50
12 Pual, Jack Grand Rapids 4-00.00 x30-09.50
13 Morris, Joe Grand Rapids 5-00.00 x29-11.00
14 Hobbs, John Grand Rapids 3-00.00 x23-08.50

Boys Discus Throw
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Waldron, Zack Grand Rapids 6-00 121-08
2 Washington, Blair Grand Rapids 83-04 117-11 5
3 Taylor, Juwan Grand Rapids 122-08 116-04 3
4 Cok, Jon Grand Rapids 111-05 110-03 1
5 Vandenburg, Christian Grand Rapids 107-01 x105-06
6 Crouch, Zack Grand Rapids 132-08 x100-10
7 Drayton, Joe Grand Rapids 109-04 98-03
8 Martin, Nate Grand Rapids 102-08 97-05
9 Davis, Dequan Grand Rapids 10-00 x91-10
10 Sherman, Ed Grand Rapids 91-01 x84-08
11 Brown, Omar Grand Rapids x84-02
12 Cuba, Robert Grand Rapids 80-11 x82-05
13 Brown, Tommy Grand Rapids 8-00 x69-07
14 Hein, Nick Grand Rapids x67-07
15 Pual, Jack Grand Rapids 7-00 x58-05
16 Hobbs, John Grand Rapids 6-00 x54-03


Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Grand Rapids Christian 110 2) Grand Rapids Northview 27