2012 Catholic Elementary Track Meet: Week 1

back to results

Apr. 21, 2012

2012 Catholic Elementary Track Meet: Week 1
West Catholic High School
Grand Rapids, MI
Provided by Michiana Timing


Licensed to Michiana Timing - Contractor License
HY-TEK's Meet Manager 4/21/2012 05:48 PM

CETL Meet Week One 2012 - 4/21/2012
West Catholic High School
Results

Event 1 Girls 800 Meter Run Junior
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Gill, Avery Green 2:55.82
2 Kemp, Adele Red 3:03.09
3 Duba, Abigail Blue 3:03.53
4 Kessel, Julia White 3:05.36
5 O'Brien, Katey Green 3:09.41
6 Moore, Emma Red 3:15.74
7 Brooks, Annie Blue 3:19.82
8 Weaver, Abby White 3:27.08
9 Bachelder, Caite Red 3:28.06
10 Mangan, Erin Red 3:28.20

Event 2 Boys 800 Meter Run Junior
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Terpstra, Sam Green 2:46.33
2 Jamet, David Green 2:47.73
3 Brower, Matthew Green 2:51.93
4 Nelson, Timothy White 3:01.49
5 Konyndyk, Grant White 3:02.98
6 McGrath, Charlie Red 3:07.68
7 Mikolay, Tommy Red 3:18.47
8 Jacobson, Aiden Blue 3:21.00
9 Scully, Jared Blue 3:26.28

Event 3 Girls 200 Meter Dash Junior
==========================================================================
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Doyle, Jenna Blue 33.09 1
2 Lauria, Alexis Red 33.39 3
3 Mitchell, Anna Green 34.58 3
4 Karsten, Gretchen White 34.78 1
5 DeVries, Maria White 34.79 1
6 Kohane, Bridget Green 35.48 2
7 Greenop, Elizabeth Blue 36.35 3
8 Marshall, Elise Blue 37.68 2
9 Dood, Abby Green 37.70 1
10 Maier, Alli White 37.77 1
11 Sauline, Lillian Green 37.81 2
12 Piskun, Madelyn Red 37.98 3
13 Keller, Kinzie Red 38.32 3
14 Brooks, Annie Blue 38.39 3
15 Huston, Hannah Green 38.75 1
16 Kremers, Eliza White 38.93 1
17 Snarski, Lauren Blue 39.01 2
18 Herremans, Hope Red 39.06 3
19 Campbell, Mackenzie White 39.74 1
20 Plantinga, Micaela White 40.85 2
21 Wolffis, Camryn White 41.85 2
22 Tue, Jenna Green 42.19 2
23 Koenes, Brea White 43.04 2

Event 4 Boys 200 Meter Dash Junior
==========================================================================
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Boguslawski, Jacob White 32.06 1
2 Brower, Matthew Green 32.91 3
3 Trudeau, Nathan Red 32.94 2
4 Wooten, Payton Green 33.38 2
5 LaPorte, Philip Red 33.65 3
6 Jannega, Hendrick Green 33.69 2
7 Serra, Max Green 33.80 2
8 Stein, Corey Green 34.35 3
9 Rheault, Casey Green 34.57 2
10 Krause, Nick Red 34.60 3
11 Carson, Jimmy Blue 35.17 1
12 Doorn, Mason White 35.58 1
13 Van Beek, Tim White 35.92 2
14 Schichtel, Jack White 36.52 1
15 Boni, Tyler Red 38.48 3
16 Lindsay, Bryan White 39.96 1
17 Scully, Michael Blue 40.64 2
18 Grieve, Keaton White 41.16 2
19 Reeves, Jack White 41.64 1
20 Kado, Marcus Blue 44.60 1
21 Luckett, Simyon Blue 44.84 1

Event 5 Girls 100 Meter Dash Junior
==========================================================================
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Hipp, Morgan Blue 15.70 2
2 Fitzpatrick, Maura Blue 15.83 1
3 Ockaskis, Anna Green 16.20 1
4 Norder, Brooke Green 16.45 1
5 Kalinowski, Molly Green 16.54 3
6 Brooks, Erin Blue 16.63 3
7 Nash, Ayla Green 17.41 3
8 Draaisma, Annaka White 17.62 1
9 Mitchell, Odelia Green 17.62 3
10 Schichtel, Maggie Red 17.78 2
11 Parolini, Isabella White 18.11 2
12 Smith, Natalie Red 18.48 1
13 Novak, Mary Green 18.51 3
14 Hathaway, Lauren Blue 19.16 2
15 O'Brien, Emily Green 19.17 3
16 Gortsema, Leah White 19.33 2
17 Lehman, Heather Red 19.87 2
18 Triestram, Cassidy Red 20.41 1
19 Gaiser, Lilly Red 20.47 2
20 Williams, Gracen White 20.68 2
21 Reeves, Tessa Green 20.74 3
22 DeVries, Katrina White 21.37 1

Event 6 Boys 100 Meter Dash Junior
==========================================================================
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Nikodemski, Tony Blue 15.54 1
2 Mitchell, Nathaniel Green 15.63 3
3 Van Goor, Jack White 16.34 1
4 Potter, Jack Red 17.88 3
5 Jacobson, Aiden Blue 18.10 1
6 Florido, Griffin White 18.21 1
7 Gayan, Weston White 19.05 1
8 Barksdale, Andy Green 21.04 3
9 Grady, Austin White 21.22 1
10 Fix, Jack Green 22.22 3
11 Kohane, Josh Green 9:13:44.70 2
12 Luczyk, David Green 9:13:45.05 2
13 Brodi, Nate Blue 9:13:45.69 2
14 Lourido, Nicholas Red 9:13:46.46 2
15 Domagalski, Jack Red 9:13:46.63 2
16 Weaver, Reed White 9:13:47.86 2
17 Truskowski, Jason Green 9:13:49.01 2

Event 7 Girls 4x200 Meter Relay Junior
=======================================================================
Team Finals Points
=======================================================================
1 White 'A' 2:18.62
1) Schellenboom, Jessica 2) Bowman, Megan
3) DeVries, Maria 4) Karsten, Gretchen
2 Blue 'A' 2:23.29
1) Brooks, Annie 2) Walberer, Livia
3) Duba, Abigail 4) Greenop, Elizabeth
3 Green 'A' 2:25.06
1) Mitchell, Anna 2) Kohane, Bridget
3) Sauline, Lillian 4) Tue, Jenna
4 Red 'A' 2:31.39
1) Mangan, Erin 2) Piskun, Madelyn
3) Keller, Kinzie 4) Stellin, Sophie

Event 8 Boys 4x200 Meter Relay Junior
=======================================================================
Team Finals Points
=======================================================================
1 Blue 'A' 2:12.54
1) Nikodemski, Tony 2) Green, Ben
3) Carson, Jimmy 4) Helsen, Connor
2 White 'A' 2:19.18
1) Grieve, Keaton 2) Yonker, Ben
3) Van Beek, Tim 4) Konyndyk, Grant

Event 9 Girls 70 Meter Dash Junior
==========================================================================
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Hipp, Morgan Blue 10.87 1
2 Kuiken, Jaidyn White 11.43 1
3 Norder, Brooke Green 11.83 1
4 Brooks, Erin Blue 12.06 1
5 Paganelli, Aubrey Green 12.30 1
6 Mitchell, Odelia Green 12.46 2
7 Huston, Hannah Green 12.67 1
8 Schichtel, Maggie Red 12.72 3
9 Maier, Alli White 12.87 2
10 Herremans, Hope Red 13.13 3
11 Wolffis, Camryn White 13.45 2
12 Groenenboom, Leisl White 13.47 2
13 Koenes, Brea White 13.67 2
14 O'Brien, Emily Green 13.84 2
15 Gortsema, Leah White 13.84 3
16 Novak, Mary Green 13.94 3
17 DeVries, Katrina White 14.80 1
18 Williams, Gracen White 14.83 2
19 Reeves, Tessa Green 14.97 2

Event 10 Boys 70 Meter Dash Junior
==========================================================================
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Mitchell, Nathaniel Green 11.20 3
2 Serra, Max Green 11.74 3
3 Wooten, Payton Green 11.78 2
4 Thelen, Michael Green 11.81 3
5 Klein, Jack Blue 12.03 1
6 Stein, Corey Green 12.05 3
7 Sullivan, Matthew Red 12.27 3
8 Domagalski, Jack Red 12.94 3
9 Horne, Daniel Blue 13.43 2
10 Gayan, Weston White 13.49 1
11 Kado, Marcus Blue 13.51 2
12 Boni, Tyler Red 13.55 3
13 Lindsay, Bryan White 13.67 1
14 Weaver, Reed White 14.13 1
15 Klein, Nick Blue 14.32 2
16 Barksdale, Andy Green 14.73 2
17 Grady, Austin White 14.87 1
18 Luckett, Simyon Blue 14.95 2
19 Fix, Jack Green 15.09 2
20 Truskowski, Jason Green 15.62 3

Event 11 Girls 400 Meter Dash Junior
==========================================================================
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Doyle, Jenna Blue 1:13.44 1
2 Fitzpatrick, Maura Blue 1:13.56 2
3 Gill, Avery Green 1:14.06 1
4 Ockaskis, Anna Green 1:14.72 2
5 Schellenboom, Jessica White 1:15.87 1
6 Bowman, Megan White 1:19.61 1
7 Kemp, Adele Red 1:19.92 2
8 O'Brien, Katey Green 1:20.38 1
9 Kessel, Julia White 1:20.44 1
10 Stellin, Sophie Red 1:21.26 2
11 Moore, Emma Red 1:22.60 2
12 Nash, Ayla Green 1:26.38 2
13 Bachelder, Caite Red 1:28.48 2
14 Kremers, Eliza White 1:29.02 2
15 Snarski, Lauren Blue 1:30.67 2
16 Weaver, Abby White 1:32.12 1

Event 12 Boys 400 Meter Dash Junior
==========================================================================
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Terpstra, Sam Green 1:12.04 2
2 Yonker, Ben White 1:12.15 1
3 Jamet, David Green 1:13.33 2
4 Green, Ben Blue 1:15.23 1
5 LaPorte, Philip Red 1:15.55 2
6 Krause, Nick Red 1:18.23 2
7 Rheault, Casey Green 1:18.54 2
8 Doorn, Mason White 1:20.50 1
9 Helsen, Connor Blue 1:20.85 1
10 Dieleman, Christian Red 1:22.14 2
11 Konyndyk, Grant White 1:22.17 1
12 Mikolay, Tommy Red 1:26.06 2
13 Wyatt, Charlie White 1:31.38 1
14 Smith, Christian White 1:31.78 1
15 Schichtel, Jack White 1:31.92 1

Event 13 Women 100 Meter Dash Senior
==========================================================================
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Kemp, Landon Cougars 14.41 1
2 Kohane, Maria Falcons 15.19 1
3 Townsend, Ali Falcons 15.61 1
4 Wade, Lucy Cougars 15.63 2
5 Eshleman, Bridget Cougars 15.65 1
6 Cripps, MaryRose Cougars 15.82 1
7 Gaiser, Emilee Falcons 16.10 1
8 Smith, Lindsey Falcons 16.18 2
9 Russell, Haley Falcons 16.27 2
10 Boni, Baleigh Cougars 16.44 2
11 Giambernardi, Katelyn Cougars 16.48 1
12 Nguyen, Ellie Falcons 16.77 1
13 Nye, Natalie Cougars 16.89 2
14 McDonald, Natalie Falcons 16.92 2
15 Allen, Olivia Falcons 17.12 2
16 Ogrodzinski, Shannon Cougars 17.54 2

Event 14 Men 100 Meter Dash Senior
==========================================================================
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Brodi, Josh Falcons 13.74 3
2 Bridge, David Cougars 13.89 1
3 Drees, Adam Cougars 13.97 1
4 Kalinowski, Michael Cougars 14.22 1
5 Jones, Ryan Cougars 14.43 1
6 Trudeau, Carter Cougars 14.73 1
7 Schantz, Jacob Falcons 14.83 3
8 Skibbe-Finkler, Chandler Falcons 15.16 3
9 Borgia, Joe Falcons 15.40 2
10 Gregory, Cody Falcons 15.63 3
11 Gayan, Grant Cougars 15.85 1
12 Bachelder, Matthew Cougars 16.05 1
13 Florido, Brendan Falcons 16.09 3
14 Hourani, Thom Falcons 16.31 3
15 Cook, Adam Cougars 16.40 1
16 Buursma, Thomas Cougars 16.60 2
17 Wilsea, Noah Falcons 17.70 2
18 Bowe, Lucas Falcons 18.10 2
19 Ragon, Nick Cougars 18.20 2
20 Nelson, Mateo Falcons 18.53 3

Event 15 Girls 4x100 Meter Relay Junior
=======================================================================
Team Finals Points
=======================================================================
1 White 'A' 1:10.10
1) Kuiken, Jaidyn 2) Draaisma, Annaka
3) Groenenboom, Leisl 4) Campbell, Mackenzie
2 Green 'A' 1:10.19
1) Treska, Auste 2) Kalinowski, Molly
3) Dood, Abby 4) Paganelli, Aubrey
3 Blue 'A' 1:10.95
1) Hathaway, Lauren 2) Walberer, Livia
3) Heibel, Rachel 4) Marshall, Elise
4 Red 'A' 1:14.59
1) Lauria, Alexis 2) Gaiser, Lilly
3) Triestram, Cassidy 4) Smith, Natalie

Event 16 Boys 4x100 Meter Relay Junior
=======================================================================
Team Finals Points
=======================================================================
1 Green 'A' 1:04.29
1) Luczyk, David 2) Jannega, Hendrick
3) Thelen, Michael 4) Kohane, Josh
2 Red 'A' 1:08.60
1) Dieleman, Christian 2) Lourido, Nicholas
3) Potter, Jack 4) Trudeau, Nathan
3 Blue 'A' 1:11.21
1) Brodi, Nate 2) Horne, Daniel
3) Klein, Jack 4) Scully, Jared
4 White 'A' 1:12.06
1) Florido, Griffin 2) Boguslawski, Jacob
3) Dudka, Peter 4) Smith, Christian

Event 17 Women 4x100 Meter Relay Senior
=======================================================================
Team Finals Points
=======================================================================
1 Falcons 'A' 1:02.97
1) Faber, Clare 2) Allen, Olivia
3) Smith, Lindsey 4) Townsend, Ali
2 Cougars 'A' 1:03.62
1) Giambernardi, Katelyn 2) Russel, Samantha
3) Wolfe, Chloe 4) Boni, Baleigh
3 Cougars 'B' 1:07.94
1) Ogrodzinski, Shannon 2) Nye, Natalie
3) Rott, Elizabeth 4) Reynolds, Haley

Event 18 Men 4x100 Meter Relay Senior
=======================================================================
Team Finals Points
=======================================================================
1 Cougars 'A' 57.57
1) Drees, Adam 2) Trudeau, Carter
3) Kalinowski, Michael 4) Bridge, David

Event 19 Women 1600 Meter Run Senior
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Benoit, Morgan Cougars 5:44.02
2 Milss, Kateri Cougars 6:21.89
3 Russell, Haley Falcons 7:11.89
4 Cruickshank, Katie Cougars 7:11.91
5 Walsh, Julia Cougars 7:32.84

Event 20 Men 1600 Meter Run Senior
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Sykes, Dylan Cougars 5:37.53
2 Jacobson, Zander Falcons 5:55.92
3 Timmer, Zane Falcons 5:58.25
4 Greenway, Noah Cougars 6:16.84
5 Cowen, Quinn Cougars 6:37.04
6 O'Brien, Connor Falcons 6:42.97
7 Trumbull, Slava Falcons 6:54.40
8 Bhaskaran, Jason Falcons 7:08.24

Event 21 Women 55 Meter Hurdles Senior
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Kemp, Landon Cougars 10.62
2 Rice, Gabriella Cougars 11.55
3 Reynolds, Haley Cougars 12.39

Event 22 Men 55 Meter Hurdles Senior
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Bridge, David Cougars 11.63
2 Puzycki, David Cougars 11.74
3 Bachelder, Matthew Cougars 11.85
4 Lyczyk, Michael Cougars 12.74

Event 23 Women 400 Meter Run Senior
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Benoit, Morgan Cougars 1:11.48
2 O'Brien, Libby Cougars 1:13.53
3 Rott, Elizabeth Cougars 1:18.74
4 Nguyen, Ellie Falcons 1:19.76
5 Wolfe, Chloe Cougars 1:22.13

Event 24 Men 400 Meter Run Senior
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Sykes, Dylan Cougars 1:08.15
2 Borgia, Joe Falcons 1:10.30
3 Gayan, Grant Cougars 1:11.06
4 Skibbe-Finkler, Chandler Falcons 1:16.63
5 Trumbull, Slava Falcons 1:25.67

Event 25 Women 4x200 Meter Relay Senior
=======================================================================
Team Finals Points
=======================================================================
1 Cougars 'A' 4:16.00
1) Eshleman, Bridget 2) Cripps, MaryRose
3) Russel, Samantha 4) Wade, Lucy
2 Falcons 'A' 4:21.00
1) Kohane, Maria 2) McDonald, Natalie
3) Townsend, Ali 4) Gaiser, Emilee
3 Cougars 'B' 4:39.00
1) Walsh, Julia 2) Reynolds, Haley
3) Ogrodzinski, Shannon 4) Nye, Natalie

Event 26 Men 4x200 Meter Relay Senior
=======================================================================
Team Finals Points
=======================================================================
1 Cougars 'A' 2:13.03
1) Cook, Adam 2) Trudeau, Carter
3) Jones, Ryan 4) Katt, Eli

Event 27 Women 800 Meter Run Senior
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Benoit, Morgan Cougars 2:47.81
2 Milss, Kateri Cougars 2:56.03
3 O'Brien, Libby Cougars 3:11.83
4 Cruickshank, Katie Cougars 3:20.43
5 Russell, Haley Falcons 3:28.09
6 Truskowski, Hannah Falcons 3:30.54

Event 28 Men 800 Meter Run Senior
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Schantz, Jacob Falcons 2:42.40
2 Jacobson, Zander Falcons 2:50.07
3 Timmer, Zane Falcons 2:50.75
4 Cowen, Quinn Cougars 2:50.83
5 Bhaskaran, Jason Falcons 3:16.44

Event 29 Women 200 Meter Dash Senior
==========================================================================
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Eshleman, Bridget Cougars 32.41 1
2 Cripps, MaryRose Cougars 33.75 1
3 Russel, Samantha Cougars 33.97 1
4 Gaiser, Emilee Falcons 34.29 2
5 Giambernardi, Katelyn Cougars 34.41 1
6 Rott, Elizabeth Cougars 35.18 1
7 Smith, Lindsey Falcons 35.93 2
8 McDonald, Natalie Falcons 37.66 2

Event 30 Men 200 Meter Dash Senior
==========================================================================
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Brodi, Josh Falcons 29.41 2
2 Drees, Adam Cougars 30.05 1
3 Skibbe-Finkler, Chandler Falcons 31.94 3
4 Borgia, Joe Falcons 32.05 3
5 Gregory, Cody Falcons 32.43 2
6 Kalinowski, Michael Cougars 32.78 1
7 Gayan, Grant Cougars 33.88 1
8 Hourani, Thom Falcons 34.74 2
9 Wilsea, Noah Falcons 35.01 2
10 Florido, Brendan Falcons 35.06 2
11 Bowe, Lucas Falcons 37.02 3
12 Lyczyk, Michael Cougars 37.48 2
13 Trumbull, Slava Falcons 39.54 3

Event 31 Women 4x400 Meter Relay Senior
=======================================================================
Team Finals Points
=======================================================================
1 Cougars 'A' 5:13.77
1) Wade, Lucy 2) O'Brien, Libby
3) Cruickshank, Katie 4) Wolfe, Chloe
2 Falcons 'A' 5:28.41
1) Faber, Clare 2) Truskowski, Hannah
3) Nguyen, Ellie 4) Kohane, Maria

Event 33 Women Shot Put Senior
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Gaiser, Emilee Falcons 28-11.00
2 Russel, Samantha Cougars 26-05.00
3 Cripps, MaryRose Cougars 21-09.00
4 Walsh, Julia Cougars 21-07.00
5 Duba, Bridget Falcons 20-01.00
6 Allen, Olivia Falcons 18-09.00

Event 34 Men Shot Put Senior
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Borgia, Joe Falcons 30-09.00
2 Buursma, Thomas Cougars 28-11.00
3 Nelson, Mateo Falcons 27-04.00
4 Schantz, Jacob Falcons 26-00.00
5 Jepsen, Michael Cougars 24-05.00
6 Sironen, Jarod Falcons 22-00.00
7 Wilsea, Noah Falcons 21-09.00
8 Bhaskaran, Jason Falcons 21-05.00
9 Bowe, Lucas Falcons 21-00.00
10 Heitzman, Austin Falcons 17-06.00
-- Ragon, Nick Cougars ND

Event 35 Women Pole Vault Senior
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Kemp, Landon Cougars 10-00.00

Event 36 Men Pole Vault Senior
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Bridge, David Cougars 8-00.00
2 Bachelder, Matthew Cougars 7-06.00
3 Gayan, Grant Cougars 6-00.00
4 Bowe, Lucas Falcons 5-06.00
-- Heitzman, Austin Falcons NH

Event 37 Women Long Jump Senior
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Kemp, Landon Cougars 14-04.00
2 Townsend, Ali Falcons 11-07.00
2 Milss, Kateri Cougars 11-07.00
4 Smith, Lindsey Falcons 11-05.00
5 Rott, Elizabeth Cougars 11-02.00
6 Giambernardi, Katelyn Cougars 11-00.00
7 Nye, Natalie Cougars 10-10.00
8 Reynolds, Haley Cougars 10-03.00
9 Wade, Lucy Cougars 10-01.00
9 Nguyen, Ellie Falcons 10-01.00
11 Ogrodzinski, Shannon Cougars 8-02.00
12 Truskowski, Hannah Falcons 7-10.00
-- Faber, Clare Falcons ND

Event 38 Men Long Jump Senior
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Brodi, Josh Falcons 16-06.50
2 Jacobson, Zander Falcons 12-10.00
2 Greenway, Noah Cougars 12-10.00
4 Kalinowski, Michael Cougars 12-08.00
5 Jones, Ryan Cougars 12-02.00
6 Timmer, Zane Falcons 12-01.00
7 Trudeau, Carter Cougars 11-10.00
8 Hourani, Thom Falcons 11-05.00
9 Skibbe-Finkler, Chandler Falcons 11-03.00
10 Puzycki, David Cougars 10-10.00
10 Heitzman, Austin Falcons 10-10.00
12 Sironen, Jarod Falcons 10-06.00
13 Wilsea, Noah Falcons 10-02.00
14 Lyczyk, Michael Cougars 10-00.00
15 Trumbull, Slava Falcons 9-09.00
16 Cook, Adam Cougars 7-11.00
-- Galen, Nick Falcons ND
-- Zenner, Zach Falcons ND
-- Woodruff, Dan Cougars ND

Event 39 Women High Jump Senior
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Benoit, Morgan Cougars 3-09.00
2 McDonald, Natalie Falcons J3-09.00
3 Rice, Gabriella Cougars J3-09.00
4 Eshleman, Bridget Cougars 3-06.00
5 Wolfe, Chloe Cougars J3-06.00
6 O'Brien, Libby Cougars J3-06.00
7 Cruickshank, Katie Cougars J3-06.00
8 Russell, Haley Falcons 3-03.00
8 Boni, Baleigh Cougars 3-03.00
8 Truskowski, Hannah Falcons 3-03.00
9 Kohane, Maria Falcons J3-03.00

Event 40 Men High Jump Senior
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Gregory, Cody Falcons 4-06.00
2 Brodi, Josh Falcons J4-06.00
3 Florido, Brendan Falcons 4-00.00
4 Katt, Eli Cougars J4-00.00
5 Cowen, Quinn Cougars 3-09.00
-- Greenway, Noah Cougars NH
-- Sykes, Dylan Cougars NH

Event 41 Girls Shot Put Junior
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Hathaway, Lauren Blue 19-02.00
2 DeVries, Maria White 17-07.00
3 Karsten, Gretchen White 17-06.00
4 Moore, Emma Red 17-05.00
5 Herremans, Hope Red 16-00.00
6 Kremers, Eliza White 14-06.00
6 Parolini, Isabella White 14-06.00
8 Novak, Mary Green 14-01.00
9 Groenenboom, Leisl White 8-10.00
-- Reynolds, Maddie White ND

Event 42 Boys Shot Put Junior
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Mitchell, Nathaniel Green 25-07.00
2 Fix, Jack Green 22-05.00
3 Klein, Nick Blue 21-07.00
4 Smith, Christian White 20-04.00
5 Barksdale, Andy Green 19-03.00
6 Wyatt, Charlie White 18-08.00
7 Green, Ben Blue 18-01.00
8 Weaver, Reed White 15-01.00
9 Scully, Jared Blue 14-00.00
10 Grady, Austin White 12-08.00
11 Truskowski, Jason Green 10-04.00

Event 43 Girls Pole Vault Junior
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Heibel, Rachel Blue 7-06.00
2 Duba, Abigail Blue 4-06.00
-- Smith, Natalie Red NH
-- Triestram, Cassidy Red NH

Event 44 Boys Pole Vault Junior
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Schichtel, Jack White 6-00.00

Event 45 Girls Long Jump Junior
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Hipp, Morgan Blue 12-08.00
2 Fitzpatrick, Maura Blue 11-09.00
2 Lauria, Alexis Red 11-09.00
4 Walberer, Livia Blue 11-08.50
5 Doyle, Jenna Blue 11-02.00
6 Bowman, Megan White 10-09.50
7 Draaisma, Annaka White 10-04.00
8 Schichtel, Maggie Red 10-03.00
9 Kohane, Bridget Green 9-11.00
10 Maier, Alli White 9-09.00
11 Tue, Jenna Green 9-08.00
12 Bachelder, Caite Red 9-06.00
13 Gaiser, Lilly Red 9-01.00
14 Brooks, Annie Blue 8-09.00
15 Marshall, Elise Blue 8-07.00
16 Piskun, Madelyn Red 8-06.00
16 Lehman, Heather Red 8-06.00
18 Mangan, Erin Red 8-05.00
19 Greenop, Elizabeth Blue 8-01.50
20 Snarski, Lauren Blue 7-11.00
21 Huston, Hannah Green 7-07.00
22 O'Brien, Emily Green 7-00.00
23 DeVries, Katrina White 5-11.50
24 Gortsema, Leah White 5-06.00
25 Reeves, Tessa Green 5-04.00
26 Koenes, Brea White 5-00.00

Event 46 Boys Long Jump Junior
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Trudeau, Nathan Red 12-06.00
2 LaPorte, Philip Red 12-05.00
3 Nikodemski, Tony Blue 12-02.50
4 Kohane, Josh Green 12-01.50
5 Terpstra, Sam Green 11-08.00
6 Luczyk, David Green 11-05.00
7 Nelson, Timothy White 10-11.00
8 Klein, Jack Blue 10-09.00
9 Stein, Corey Green 10-08.00
10 Wooten, Payton Green 10-07.50
11 Krause, Nick Red 10-04.50
12 Konyndyk, Grant White 10-01.00
13 Dieleman, Christian Red 10-00.00
14 Jacobson, Aiden Blue 9-11.00
14 Van Beek, Tim White 9-11.00
16 Potter, Jack Red 9-10.00
17 Lindsay, Bryan White 9-07.00
18 Horne, Daniel Blue 9-06.00
19 Luckett, Simyon Blue 9-05.50
20 Lourido, Nicholas Red 9-01.00
21 Sullivan, Matthew Red 9-00.50

Event 47 Girls High Jump Junior
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Kemp, Adele Red 3-09.00
2 Norder, Brooke Green J3-09.00
3 Brooks, Erin Blue J3-09.00
4 Gill, Avery Green 3-06.00
5 Dood, Abby Green J3-06.00
6 O'Brien, Katey Green 3-03.00
7 Sauline, Lillian Green J3-03.00
7 Stellin, Sophie Red J3-03.00

Event 48 Boys High Jump Junior
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Syrek, Nathan Blue 4-00.00
2 Jamet, David Green 3-09.00
3 Jannega, Hendrick Green J3-09.00
4 Serra, Max Green 3-06.00
5 Helsen, Connor Blue J3-06.00
-- Rheault, Casey Green NH
-- Reeves, Jack White NH
-- Thelen, Michael Green NH
-- Brodi, Nate Blue NH
-- Boni, Tyler Red NH
-- Kado, Marcus Blue NH
-- Dudka, Peter White NH
-- Boguslawski, Jacob White NH
-- Florido, Griffin White NH