Feet and Friends

back to results

Apr. 21, 2012

Feet and Friends
Hudson Mills, Dexter, MI
Provided by RF Timing


Feet and Friends

Overall Finish List

April 21, 2012

Results By RF Timing Running Fit
5k Run/Walk

Place Name City Bib No Gender Chip Time Gun Time Pace
1 Todd Snyder Whitmore Lake MI 300 M 15:00.7 15:00.7 4:50/M
2 Roman Kryzanowski 349 M 16:49.6 16:49.6 5:25/M
3 David Jaremi 306 M 19:50.6 19:52.1 6:24/M
4 Amy Kryzanowski 350 F 20:49.2 20:49.2 6:42/M
5 Michael Romej Ann Arbor MI 353 M 21:07.2 21:07.4 6:49/M
6 Michael Ellis Ann Arbor MI 80 M 21:20.9 22:05.0 6:53/M
7 Chris Grabowski Northville MI 96 M 21:38.8 21:43.6 6:59/M
8 Ross McMackin Novi MI 169 M 21:51.1 21:54.2 7:03/M
9 Andrea King Northville MI 132 F 22:22.5 22:22.5 7:12/M
10 Christopher Bence Ann Arbor MI 14 M 23:07.9 23:51.0 7:27/M
11 Laurie Carpenter Ann Arbor MI 357 F 23:13.6 23:13.7 7:29/M
12 Thomas Shehab Dexter MI 868 M 23:36.4 23:39.6 7:37/M
13 Thomas Lanczki Adrian MI 148 M 23:41.0 23:41.1 7:38/M
14 Corey Cramb Canton MI 54 M 23:41.4 23:41.4 7:38/M
15 Matthew Whitmer Belleville MI 273 M 24:14.9 24:15.1 7:49/M
16 Jordan Wilson Monroe MI 275 M 24:18.4 24:18.4 7:50/M
17 Tiffany Talamonti Lansing MI 252 F 24:28.8 24:30.4 7:54/M
18 Jane Petoskey 313 F 25:02.6 25:05.1 8:05/M
19 Joy Glovick Dexter MI 94 F 25:02.8 25:05.9 8:05/M
20 Catherine Petoskey Ann Arbor MI 203 F 25:04.0 25:06.5 8:05/M
21 Stan Baker Ann Arbor MI 10 M 25:23.0 25:25.9 8:11/M
22 Anne Gracie 352 F 25:43.7 25:47.3 8:18/M
23 Sarah Lecouffe Taylor MI 152 F 26:01.8 26:47.4 8:24/M
24 Brad Behrman 355 M 26:09.8 26:10.2 8:26/M
25 Janet Hunnius South Lyon MI 120 F 26:15.1 26:17.4 8:28/M
26 Tony Rishell Commerce Twp MI 212 M 26:17.5 26:21.1 8:29/M
27 Peggy Geroou Plymouth MI 91 F 26:48.3 26:54.3 8:39/M
28 Daniel MacGlushing 356 M 26:52.6 26:55.3 8:40/M
29 Dominique Brigham Ypsilanti MI 21 F 27:01.3 27:04.4 8:43/M
30 Cory Dunham Dexter MI 77 M 27:51.3 28:03.9 8:59/M
31 Molly Wade Dexter MI 294 F 28:00.1 28:06.2 9:02/M
32 Kristen May Howell MI 167 F 28:00.5 28:12.2 9:02/M
33 Heidi Snyder Temperance MI 243 F 28:29.3 28:30.4 9:11/M
34 Matthew Vandevelde Sterling Heights MI 264 M 28:33.9 28:47.4 9:13/M
35 Jerry Loewan Ann Arbor MI 289 M 28:45.1 28:53.3 9:16/M
36 Gary Rheam Saline MI 862 M 29:08.2 29:18.6 9:24/M
37 Mark Delucia Livonia MI 60 M 29:14.7 29:21.7 9:26/M
38 Sara Polzin Livonia MI 204 F 29:28.0 29:41.0 9:30/M
39 Dave Blough Dexter MI 18 M 29:31.6 29:37.2 9:31/M
40 Alex Shehab Dexter MI 230 M 29:44.2 29:49.0 9:35/M
41 William Cooney Ann Arbor MI 49 M 29:48.0 29:57.1 9:37/M
42 Annalisa Shehab Dexter MI 231 F 29:54.8 29:57.1 9:39/M
43 Karen Lewis Brighton MI 843 F 30:15.1 30:26.4 9:45/M
44 Zachary Whitmer Belleville MI 274 M 30:15.9 30:15.9 9:45/M
45 Teren McMackin Novi MI 170 F 30:32.8 30:47.9 9:51/M
46 Audrey Huizenga Ann Arbor MI 117 F 30:37.4 30:46.4 9:53/M
47 Scott Huizenga Ann Arbor MI 119 M 30:38.3 30:49.0 9:53/M
48 Joslyn Shehab Dexter MI 233 F 30:42.4 30:49.0 9:54/M
49 Izzy Shehab Dexter MI 232 F 30:42.6 30:48.2 9:54/M
50 Nicole Lafata Macomb MI 147 F 31:04.8 31:18.2 10:01/M
51 Eric Grenier Royal Oak MI 97 M 31:07.1 31:20.1 10:02/M
52 Joe Lafata Macomb MI 146 M 31:07.4 31:20.6 10:02/M
53 Lindsey Smith Belleville MI 239 F 31:10.8 31:53.4 10:03/M
54 Sarah Rhoads Ann Arbor MI 209 F 31:14.3 31:25.5 10:05/M
55 Janet Delucia Livonia MI 59 F 31:15.9 31:23.2 10:05/M
56 Kristy Cook Grand Blanc MI 48 F 31:23.7 31:37.3 10:07/M
57 Veronnica Taylor Warren MI 255 F 31:24.7 32:41.0 10:08/M
58 Steven Scaglione Ann Arbor MI 217 M 31:53.9 32:14.0 10:17/M
59 Beth Manoogian Ann Arbor MI 163 F 32:06.6 32:13.9 10:21/M
60 Jill Katschor Pinckney MI 130 F 32:10.1 32:23.5 10:23/M
61 Katherine Hibbs Parma MI 107 F 32:10.7 32:17.9 10:23/M
62 Christine Gallagher 310 F 32:13.4 32:18.0 10:24/M
63 Jaime Craig Allen Park MI 53 F 32:14.9 32:30.4 10:24/M
64 Samuel Hibbs Parma MI 108 M 32:20.9 32:26.4 10:26/M
65 Logan York Saline MI 280 M 32:21.8 32:59.7 10:26/M
66 Marissa Dunham Dexter MI 78 F 32:25.3 32:41.7 10:27/M
67 Shani Inge Ann Arbor MI 122 F 32:28.6 32:42.7 10:28/M
68 John Hibbs Parma MI 106 M 32:30.2 32:36.4 10:29/M
69 Shelby Stauble Eastpointe MI 246 F 33:09.0 34:24.0 10:42/M
70 Sheila Bilby Saline MI 16 F 33:16.6 33:26.7 10:44/M
71 Sam Calma Wixom MI 29 M 33:30.8 33:41.4 10:48/M
72 Teresa Purugganan 299 F 33:31.3 33:40.4 10:49/M
73 Jourdane Tanap 298 F 33:33.3 33:42.4 10:49/M
74 Aimee Abrazaldo Westland MI 1 F 33:35.6 33:41.2 10:50/M
75 Terry Niles Northville MI 186 F 33:49.9 34:02.1 10:55/M
76 Cheryl Donohoe Canton MI 73 F 33:50.0 34:01.0 10:55/M
77 Eric Mueller Canton MI 178 M 33:50.6 34:00.7 10:55/M
78 Kary Smolarek Manchester MI 241 F 34:25.5 34:25.5 11:06/M
79 Evan Leroy Whitmore Lake MI 155 M 34:28.4 34:31.9 11:07/M
80 Joanna Pangilinan 312 F 34:33.0 34:50.1 11:09/M
81 Fadia Bazzi 303 F 34:35.3 34:51.4 11:09/M
82 Nancy Paton Plymouth MI 199 F 34:47.7 34:58.7 11:13/M
83 Alex Tapia Adrian MI 253 F 35:17.4 35:44.7 11:23/M
84 Shanti Eswaran Ann Arbor MI 821 F 35:37.2 35:58.7 11:29/M
85 Lisa Tudor-Gibson Pinckney MI 260 F 35:39.1 35:53.6 11:30/M
86 Sheila Eswaran Chicago IL 82 F 35:39.2 35:59.5 11:30/M
87 Moris Laporter 348 F 35:57.1 36:08.0 11:36/M
88 Larry Adler Ann Arbor MI 2 M 36:01.2 36:09.7 11:37/M
89 Kim Landris Dexter MI 149 F 36:10.3 36:37.2 11:40/M
90 Tonia Myers Michigan Center MI 182 F 36:11.9 36:28.0 11:40/M
91 Kathryn Colligan Lincoln Park MI 46 F 36:15.7 36:27.6 11:42/M
92 Sharlene D'Souza Ann Arbor MI 75 F 36:40.4 36:51.5 11:50/M
93 Melissa Miller Ypsilanti MI 351 F 36:48.6 37:05.9 11:52/M
94 Lynn Kujawa Westland MI 144 F 37:16.6 37:29.7 12:01/M
95 Fawn Hackathorn Palmyra MI 99 F 37:21.3 37:50.0 12:03/M
96 Jessica Clarke Saline MI 44 F 38:12.5 38:23.0 12:19/M
97 Megan Simms Swartz Creek MI 236 F 39:06.4 39:18.5 12:37/M
98 Cindy Weaver Livonia MI 268 F 39:43.5 39:58.9 12:49/M
99 Glenn Waldman Garden City MI 266 M 39:46.6 40:03.2 12:50/M
100 Grace Su Ann Arbor MI 249 F 40:33.4 40:51.5 13:05/M

Place Name City Bib No Gender Chip Time Gun Time Pace
101 Philip York Saline MI 281 M 40:48.8 41:26.1 13:10/M
102 Isaac York Saline MI 279 M 40:51.4 41:28.1 13:11/M
103 Lori Poma Canton MI 205 F 41:07.1 41:21.7 13:16/M
104 William Flores Whitmore Lake MI 85 M 41:23.4 41:29.4 13:21/M
105 Theresa Buttignoli Carleton MI 28 F 41:44.4 42:00.0 13:28/M
106 Mark Buttignoli Carleton MI 27 M 41:47.7 42:03.2 13:29/M
107 Glenda Mason Belleville MI 166 F 42:33.6 43:28.2 13:44/M
108 Rex Murphy Hudson MI 181 M 43:43.2 43:59.7 14:06/M
109 Kimberly Murphy Hudson MI 179 F 43:45.3 44:01.4 14:07/M
110 Tonya Keeler Ypsilanti MI 131 F 44:02.5 44:42.9 14:12/M
111 Sharon D'Souza 297 F 44:05.6 44:16.2 14:13/M
112 Sarah Poucher Tecumseh MI 206 F 44:27.5 44:41.4 14:20/M
113 Debra Johnson Manchester MI 126 F 44:47.6 45:18.2 14:27/M
114 Michelle Nasers Belleville MI 183 F 44:58.6 45:13.9 14:30/M
115 Claudine Falkowski Redford MI 286 F 45:04.6 45:18.2 14:32/M
116 Chelsey Kukola Belleville MI 145 F 45:32.0 46:15.1 14:41/M
117 Cadence Warren 296 F 45:37.1 46:16.5 14:43/M
118 Laurie Martin Ann Arbor MI 165 F 46:03.9 46:26.7 14:51/M
119 Hannah Kleinow Tecumseh MI 136 F 46:07.8 46:34.0 14:53/M
120 Taygen Holly Monroe MI 113 F 46:07.8 46:37.0 14:53/M
121 Jonathon Kleinow Adrian MI 839 M 46:13.1 46:37.6 14:55/M
122 Susan Adler Ann Arbor MI 3 F 46:26.3 46:35.0 14:59/M
123 Brenda Lefevre South Lyon MI 154 F 46:26.7 50:16.2 14:59/M
124 Rick Torri Waterford MI 258 M 46:31.2 50:15.8 15:00/M
125 Amanda Duke Howell MI 76 F 46:47.3 46:59.5 15:05/M
126 Kimberly Calltan 302 F 46:49.3 47:00.5 15:06/M
127 Dawn Russell Ann Arbor MI 214 F 47:00.6 47:24.9 15:10/M
128 Laura Haeussler Saline MI 100 F 47:01.0 47:41.6 15:10/M
129 Amanda Gattshall Jackson MI 88 F 47:41.4 47:57.7 15:23/M
130 Ammer Anderson Ann Arbor MI 5 F 47:55.9 48:26.2 15:27/M
131 Jennifer Bagby Tecumseh MI 9 F 47:57.9 48:22.5 15:28/M
132 Sarah Waldman Garden City MI 267 F 47:57.9 48:15.0 15:28/M
133 William Anderson Ann Arbor MI 7 M 47:58.9 48:30.9 15:28/M
134 Cathy MacLean Grass Lake MI 162 F 47:58.9 48:22.7 15:28/M
135 Kendra Kretzschmer Ann Arbor MI 142 F 48:01.2 48:25.2 15:29/M
136 Karen Carter Ypsilanti MI 33 F 48:05.3 48:36.9 15:31/M
137 Kelly Blake Canton MI 17 F 48:06.5 48:30.7 15:31/M
138 Nichole Campbell Tecumseh MI 31 F 48:07.0 48:35.7 15:31/M
139 George Linker Northville MI 157 M 48:08.6 48:37.1 15:32/M
140 Cynthia Kleinow Adrian MI 135 F 48:13.8 48:40.3 15:33/M
141 Mary Oconnell Ann Arbor MI 187 F 48:15.7 48:50.4 15:34/M
142 Daphne Whitmer Belleville MI 271 F 48:17.8 48:41.2 15:35/M
143 Howard Whitmer Belleville MI 272 M 48:18.8 48:40.4 15:35/M
144 Marybeth Lewis Ann Arbor MI 156 F 48:26.0 49:01.3 15:37/M
145 Kathy Dorsey Gregory MI 74 F 48:29.0 48:37.3 15:38/M
146 Jill Gettle 290 F 48:29.6 48:36.2 15:38/M
147 Nancie Janitz Plymouth MI 125 F 48:50.3 49:23.4 15:45/M
148 Julie Strzyzewski Highland MI 248 F 48:50.4 49:13.0 15:45/M
149 Gail Gentes Ann Arbor MI 89 F 48:50.6 49:25.6 15:45/M
150 Ellie Janitz Plymouth MI 124 F 48:51.8 49:23.7 15:45/M
151 David Huntoon Ann Arbor MI 121 M 48:55.6 49:32.3 15:47/M
152 Mari Arno Ann Arbor MI 8 F 48:57.0 49:31.5 15:47/M
153 Marie Holiday Ann Arbor MI 112 F 49:04.4 50:23.7 15:50/M
154 Gregory Holiday Ann Arbor MI 111 M 49:10.1 50:31.5 15:52/M
155 Mark Gentry Ypsilanti MI 90 M 49:14.4 49:48.7 15:53/M
156 Laurel Cobb Chelsea MI 45 F 49:34.3 50:12.4 15:59/M
157 William Troesken Royal Oak MI 259 M 50:03.3 50:26.9 16:09/M
158 Sheri Penar Dexter MI 201 F 50:03.7 50:44.3 16:09/M
159 Kelsey Penar Dexter MI 200 F 50:04.1 50:44.1 16:09/M
160 Jolin Cramb Livonia MI 55 F 50:06.9 50:30.5 16:10/M
161 Susan Schlotterer Farmington Hills MI 221 F 50:30.5 51:43.5 16:17/M
162 Suzi Miller Plymouth MI 172 F 50:32.3 50:39.3 16:18/M
163 Richard Schlotterer Farmington Hills MI 220 M 50:32.7 51:45.7 16:18/M
164 Christine Gonzalez Ann Arbor MI 95 F 50:34.7 50:39.7 16:19/M
165 William Hawk 291 M 50:38.6 50:44.1 16:20/M
166 Ann Gladwin Ann Arbor MI 92 F 50:57.9 51:35.9 16:26/M
167 Tom Gladwin Ann Arbor MI 93 M 51:01.1 51:38.5 16:27/M
168 Charlie Walsh 346 M 51:56.3 52:34.6 16:45/M
169 Elizabeth Kreger Ann Arbor MI 140 F 52:17.8 53:01.0 16:52/M
170 Teresa Kreger Ann Arbor MI 141 F 52:21.8 53:03.7 16:53/M
171 Kimberly Smith Belleville MI 238 F 53:08.9 54:04.4 17:08/M
172 Kristie Wisterman Holly MI 276 F 53:21.6 54:33.2 17:13/M
173 Andrea Aiken Stockbridge MI 4 F 53:24.8 54:34.0 17:14/M
174 Andrew Schmidt Superior Twp MI 222 M 53:47.7 1:01:19.2 17:21/M
175 Mary Schmidt Ypsilanti MI 224 F 54:35.1 1:02:07.3 17:36/M
176 Thomas Schmidt Superior Twp MI 225 M 54:36.0 1:02:10.4 17:37/M
177 Rachel Spalding Warren MI 245 F 55:21.7 55:43.4 17:51/M
178 Melissa Case Northville MI 36 F 55:23.8 56:01.1 17:52/M
179 Mary Case Northville MI 35 F 55:24.6 55:59.0 17:52/M
180 Tracey Losier Roseville MI 159 F 55:25.3 55:47.5 17:53/M
181 Jason O'Connor Tecumseh MI 188 M 56:01.4 57:09.3 18:04/M
182 Michael Duneske 309 M 56:11.0 56:57.7 18:07/M
183 Sarah O'Connor Tecumseh MI 189 F 56:11.1 57:21.3 18:07/M
184 Melissa Knitter 308 F 56:13.0 56:56.5 18:08/M
185 Erin Haleen 307 F 56:14.3 56:58.7 18:08/M
186 Chris Smith 314 F 56:43.9 57:26.0 18:18/M
187 Charlotte Smith Ypsilanti MI 315 F 56:45.0 57:29.5 18:18/M
188 Robert Pakulak Warren MI 197 M 57:04.8 58:24.6 18:25/M
189 Katy Jackman Grand Blanc MI 123 F 57:08.9 58:16.4 18:26/M
190 Samantha Ellis 316 F 57:09.2 58:13.3 18:26/M
191 Angela Zehr Attica MI 284 F 57:10.0 58:15.5 18:26/M
192 Lisa Pakulak Imlay City MI 194 F 57:10.5 58:16.5 18:26/M
193 Robert Sears Chesterfield MI 228 M 57:10.6 58:16.6 18:26/M
194 Carrie Sauer Grand Blanc MI 216 F 57:11.7 59:13.9 18:27/M
195 Nichole Worthing Ferndale MI 278 F 57:12.5 59:15.6 18:27/M
196 Lana Cooper Ypsilanti MI 50 F 57:12.5 57:52.2 18:27/M
197 Cecelia Slingerland 311 F 57:13.9 58:16.2 18:27/M
198 Jeremy Nicholson Berkley MI 184 M 57:14.3 58:32.4 18:28/M
199 Ashley Hooks Imlay City MI 114 F 57:14.5 58:14.7 18:28/M
200 Kyle Worthing Ferndale MI 277 M 57:15.0 59:19.0 18:28/M

Place Name City Bib No Gender Chip Time Gun Time Pace
201 Phillip Romine Imlay City MI 213 M 57:16.1 58:16.0 18:28/M
202 Mike Kirschling Westfield IN 133 M 57:16.7 59:21.0 18:28/M
203 John Walsh Ann Arbor MI 347 M 57:17.4 57:55.7 18:29/M
204 Nancy Pakulak Imlay City MI 196 F 57:17.8 58:36.3 18:29/M
205 Val Charleston Hazel Park MI 39 M 57:18.4 58:34.0 18:29/M
206 Gary Shepperd Troy MI 235 M 57:19.3 58:35.7 18:29/M
207 Sydney Nicholson Berkley MI 185 F 57:19.8 58:37.9 18:29/M
208 Narayani Mital Rochester Hills MI 173 F 57:19.8 58:37.9 18:29/M
209 Carolynn Pakulak Warren MI 192 F 57:20.1 58:33.5 18:30/M
210 Michael Pakulak Rochester Hills MI 195 M 57:20.9 58:39.4 18:30/M
211 Jessica Pakulak Sterling Heights MI 193 F 57:21.4 58:20.4 18:30/M
212 Stephanie Pakulak Warren MI 198 F 57:22.0 58:34.6 18:30/M
213 Amber Lumbardo Mussey MI 160 F 57:22.3 58:23.6 18:30/M
214 Alicia Carver Washington MI 34 F 57:22.8 58:22.4 18:30/M
215 Rolland Cooper Ypsilanti MI 51 M 57:23.9 58:02.1 18:31/M
216 Jacob Romine 317 M 57:27.8 58:27.1 18:32/M
217 Nancy Chatterson Walled Lake MI 41 F 57:37.7 58:12.0 18:35/M
218 Kim Chatterson 305 F 57:42.9 58:13.6 18:37/M
219 Raani Punglia Ann Arbor MI 207 F 57:45.0 58:28.0 18:38/M
220 D Turgeon Ann Arbor MI 261 F 57:46.0 58:28.7 18:38/M
221 Helen Van De Velde New Baltimore MI 263 F 57:52.2 58:20.5 18:40/M
222 Dave Van De Velde New Baltimore MI 262 M 57:52.2 58:15.5 18:40/M
223 Nathan Bruce 359 M 58:11.1 59:02.4 18:46/M
224 Sarah Celeski Novi MI 38 F 58:12.9 59:01.2 18:46/M
225 Laura Bruce Royal Oak MI 24 F 58:16.7 59:09.3 18:48/M
226 Mark Depotter Novi MI 65 M 58:18.3 59:02.8 18:48/M
227 Robert Depotter Plymouth MI 69 M 58:23.3 59:15.5 18:50/M
228 Tom Depotter Rochester Hills MI 70 M 58:25.2 59:13.1 18:51/M
229 James Dawson Pinckney MI 58 M 58:44.0 59:49.6 18:57/M
230 Bonnie Dawson Pinckney MI 57 F 58:44.6 59:49.7 18:57/M
231 Pam Horvath Chelsea MI 116 F 58:44.7 59:49.3 18:57/M
232 Valerie Depotter Farmington Hills MI 71 F 58:51.8 59:39.4 18:59/M
233 Mary Depotter Commerce Twp MI 67 F 58:53.5 59:40.9 19:00/M
234 Tracy Pennington Ann Arbor MI 202 F 58:53.6 59:47.9 19:00/M
235 Dana Bauer Ann Arbor MI 12 F 58:56.4 59:48.6 19:01/M
236 Dan Depotter Commerce Twp MI 63 M 59:01.7 59:50.6 19:02/M
237 Mike Depotter Farmington Hills MI 68 M 59:10.0 59:56.1 19:05/M
238 Sheree Brown Manchester MI 22 F 59:14.9 1:00:31.4 19:06/M
239 Andrea Schurig Milford MI 226 F 59:21.9 1:00:40.0 19:09/M
240 Cole Laneski Plymouth MI 150 F 59:22.7 1:00:39.3 19:09/M
241 Laurabeth Overmyer Ann Arbor MI 191 F 59:26.4 1:00:43.1 19:10/M
242 Dayna Kramer 295 F 59:26.4 1:00:39.7 19:10/M
243 Becky Timberlake Ypsilanti MI 256 F 59:36.6 1:00:43.6 19:14/M
244 Cindy Depotter Farmington MI 61 F 59:44.0 1:00:52.0 19:16/M
245 Brian Timberlake Ypsilanti MI 257 M 59:46.1 1:00:48.0 19:17/M
246 Erik Depotter Lombard IL 64 M 59:48.1 1:00:51.9 19:17/M
247 Anne Lynch Royal Oak MI 161 F 59:49.6 1:00:44.7 19:18/M
248 Daniel Belanger Monroe MI 13 M 59:56.3 1:00:40.5 19:20/M
249 Karen Banks Monroe MI 11 F 59:56.8 1:00:41.9 19:20/M
250 Nancy Esper Ann Arbor MI 81 F 59:56.9 1:00:41.2 19:20/M
251 Sara Healy Pinckney MI 104 F 1:00:44.9 1:00:44.9 19:35/M
252 Jim Bradley Pinckney MI 20 M 1:00:46.3 1:00:46.3 19:36/M
253 Michaelene Flores Whitmore Lake MI 84 F 1:01:20.4 1:01:46.5 19:47/M
254 Shari Bence Farmington Hills MI 15 F 1:02:19.6 1:02:19.6 20:06/M
255 Kate Loewen Ann Arbor MI 288 F 1:02:22.4 1:03:04.1 20:07/M
256 Leslie Fort Ann Arbor MI 86 F 1:02:25.5 1:03:07.2 20:08/M
257 Natalie Mobley Ann Arbor MI 176 F 1:02:31.1 1:03:11.6 20:10/M
258 Rodney Fort Ann Arbor MI 87 M 1:02:31.4 1:03:11.9 20:10/M
259 Harry Mobley Ann Arbor MI 174 M 1:02:31.9 1:03:13.2 20:10/M
260 Teri Rishell Commerce Township MI 211 F 1:05:02.4 1:06:32.0 20:59/M
261 Colleen Sweetland Dexter MI 251 F 1:05:10.5 1:05:10.5 21:01/M
262 Brenna Chatterson 304 F 1:09:07.9 1:09:38.0 22:18/M
263 Erin Chatterson Walled Lake MI 40 F 1:09:13.0 1:09:47.3 22:20/M
264 Mandie Kleinow Monroe MI 137 F 1:10:29.9 1:11:00.5 22:44/M
265 Rosalia Tapia Adrian MI 254 F 1:10:48.8 1:11:17.1 22:50/M
266 Chris Kleinow Tecumseh MI 134 M 1:10:57.3 1:11:29.9 22:53/M
267 Stacey Kleinow Tecumseh MI 138 F 1:10:57.4 1:11:32.9 22:53/M
268 Annette Anderson Dexter MI 6 F 1:12:09.1 1:12:38.3 23:16/M
269 Marcia Ledford Ypsilanti MI 153 F 1:12:15.7 1:15:20.0 23:18/M
270 Linda Sankovich Ypsilanti MI 215 F 1:12:23.1 1:15:21.0 23:21/M
271 Carrie Burzan Dexter MI 26 F 1:12:27.7 1:13:00.5 23:22/M
272 Heather Wade Pinckney MI 265 F 1:13:52.3 1:14:48.3 23:50/M
273 Sandi Smith Ann Arbor MI 240 F 1:14:43.7 1:15:38.4 24:06/M
274 Eloise Ramey Pittsford MI 208 F 1:14:52.5 1:14:52.5 24:09/M
275 Julie Hall Ann Arbor MI 102 F 1:14:53.0 1:15:46.3 24:09/M
276 William Harter Belleville MI 103 M 1:14:55.2 1:14:55.2 24:10/M
277 Amy McLoughlin Ann Arbor MI 168 F 1:15:03.4 1:16:02.7 24:13/M
278 Linda Lombardini Ann Arbor MI 158 F 1:15:06.5 1:16:00.5 24:14/M
279 Tiffany Marra Ypsilanti MI 164 F 1:15:08.9 1:16:02.2 24:14/M
280 Dorothy Smith Farmington Hills MI 237 F 1:15:55.9 1:15:55.9 24:29/M
281 Nichole Murphy Hudson MI 180 F 1:24:59.7 1:24:59.7 27:25/M




Feet and Friends

Age Group Results

April 21, 2012

Results By RF Timing Running Fit

Men: 0- 0 1- 9 10-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-99
Women: 0- 0 1- 9 10-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-99

5k Run/Walk

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Andrea King Northville MI 132 31 2 22:22.5 22:22.5 7:12/M
Top
Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Amy Kryzanowski 350 43 1 20:49.2 20:49.2 6:42/M
Top
Female 0 and under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Sheila Eswaran Chicago IL 82 0 50 35:39.2 35:59.5 11:30/M
2 Ammer Anderson Ann Arbor MI 5 0 85 47:55.9 48:26.2 15:27/M
Top
Female 1 to 9

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Annalisa Shehab Dexter MI 231 8 17 29:54.8 29:57.1 9:39/M
2 Cadence Warren 296 8 74 45:37.1 46:16.5 14:43/M
3 Charlotte Smith Ypsilanti MI 315 8 127 56:45.0 57:29.5 18:18/M
Top
Female 10 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Sara Polzin Livonia MI 204 15 16 29:28.0 29:41.0 9:30/M
2 Audrey Huizenga Ann Arbor MI 117 10 20 30:37.4 30:46.4 9:53/M
3 Izzy Shehab Dexter MI 232 14 22 30:42.6 30:48.2 9:54/M
4 Lindsey Smith Belleville MI 239 17 24 31:10.8 31:53.4 10:03/M
5 Sarah Rhoads Ann Arbor MI 209 12 25 31:14.3 31:25.5 10:05/M
6 Alex Tapia Adrian MI 253 16 47 35:17.4 35:44.7 11:23/M
7 Taygen Holly Monroe MI 113 11 77 46:07.8 46:37.0 14:53/M
8 Ellie Janitz Plymouth MI 124 12 102 48:51.8 49:23.7 15:45/M
9 Kelsey Penar Dexter MI 200 19 107 50:04.1 50:44.1 16:09/M
10 Melissa Knitter 308 18 124 56:13.0 56:56.5 18:08/M
11 Stephanie Pakulak Warren MI 198 19 142 57:22.0 58:34.6 18:30/M
12 Brenna Chatterson 304 10 176 1:09:07.9 1:09:38.0 22:18/M
Top
Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Tiffany Talamonti Lansing MI 252 27 4 24:28.8 24:30.4 7:54/M
2 Jane Petoskey 313 20 5 25:02.6 25:05.1 8:05/M
3 Catherine Petoskey Ann Arbor MI 203 23 7 25:04.0 25:06.5 8:05/M
4 Dominique Brigham Ypsilanti MI 21 21 12 27:01.3 27:04.4 8:43/M
5 Kristen May Howell MI 167 29 14 28:00.5 28:12.2 9:02/M
6 Teren McMackin Novi MI 170 29 19 30:32.8 30:47.9 9:51/M
7 Veronnica Taylor Warren MI 255 25 28 31:24.7 32:41.0 10:08/M
8 Marissa Dunham Dexter MI 78 28 34 32:25.3 32:41.7 10:27/M
9 Shelby Stauble Eastpointe MI 246 24 36 33:09.0 34:24.0 10:42/M
10 Teresa Purugganan 299 24 38 33:31.3 33:40.4 10:49/M
11 Jourdane Tanap 298 25 39 33:33.3 33:42.4 10:49/M
12 Aimee Abrazaldo Westland MI 1 25 40 33:35.6 33:41.2 10:50/M
13 Sharlene D'Souza Ann Arbor MI 75 29 55 36:40.4 36:51.5 11:50/M
14 Jessica Clarke Saline MI 44 24 59 38:12.5 38:23.0 12:19/M
15 Megan Simms Swartz Creek MI 236 27 60 39:06.4 39:18.5 12:37/M
16 Sarah Poucher Tecumseh MI 206 28 69 44:27.5 44:41.4 14:20/M
17 Chelsey Kukola Belleville MI 145 20 73 45:32.0 46:15.1 14:41/M
18 Hannah Kleinow Tecumseh MI 136 21 76 46:07.8 46:34.0 14:53/M
19 Amanda Duke Howell MI 76 29 80 46:47.3 46:59.5 15:05/M
20 Kimberly Calltan 302 28 81 46:49.3 47:00.5 15:06/M
21 Nichole Campbell Tecumseh MI 31 23 92 48:07.0 48:35.7 15:31/M
22 Cynthia Kleinow Adrian MI 135 27 93 48:13.8 48:40.3 15:33/M
23 Elizabeth Kreger Ann Arbor MI 140 27 113 52:17.8 53:01.0 16:52/M
24 Melissa Case Northville MI 36 23 120 55:23.8 56:01.1 17:52/M
25 Sarah O'Connor Tecumseh MI 189 23 123 56:11.1 57:21.3 18:07/M
26 Katy Jackman Grand Blanc MI 123 24 128 57:08.9 58:16.4 18:26/M
27 Samantha Ellis 316 23 129 57:09.2 58:13.3 18:26/M
28 Angela Zehr Attica MI 284 25 130 57:10.0 58:15.5 18:26/M
29 Lisa Pakulak Imlay City MI 194 24 131 57:10.5 58:16.5 18:26/M
30 Carrie Sauer Grand Blanc MI 216 28 132 57:11.7 59:13.9 18:27/M
31 Nichole Worthing Ferndale MI 278 27 133 57:12.5 59:15.6 18:27/M
32 Cecelia Slingerland 311 25 135 57:13.9 58:16.2 18:27/M
33 Ashley Hooks Imlay City MI 114 26 136 57:14.5 58:14.7 18:28/M
34 Narayani Mital Rochester Hills MI 173 29 139 57:19.8 58:37.9 18:29/M
35 Carolynn Pakulak Warren MI 192 26 140 57:20.1 58:33.5 18:30/M
36 Jessica Pakulak Sterling Heights MI 193 26 141 57:21.4 58:20.4 18:30/M
37 Amber Lumbardo Mussey MI 160 27 143 57:22.3 58:23.6 18:30/M
38 Alicia Carver Washington MI 34 26 144 57:22.8 58:22.4 18:30/M
39 Sarah Celeski Novi MI 38 24 150 58:12.9 59:01.2 18:46/M
40 Laura Bruce Royal Oak MI 24 25 151 58:16.7 59:09.3 18:48/M
41 Andrea Schurig Milford MI 226 28 159 59:21.9 1:00:40.0 19:09/M
42 Cole Laneski Plymouth MI 150 29 160 59:22.7 1:00:39.3 19:09/M
43 Laurabeth Overmyer Ann Arbor MI 191 29 161 59:26.4 1:00:43.1 19:10/M
44 Dayna Kramer 295 29 162 59:26.4 1:00:39.7 19:10/M
45 Anne Lynch Royal Oak MI 161 29 165 59:49.6 1:00:44.7 19:18/M
46 Sara Healy Pinckney MI 104 27 168 1:00:44.9 1:00:44.9 19:35/M
47 Stacey Kleinow Tecumseh MI 138 29 180 1:10:57.4 1:11:32.9 22:53/M
48 Nichole Murphy Hudson MI 180 24 193 1:24:59.7 1:24:59.7 27:25/M
Top
Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Laurie Carpenter Ann Arbor MI 357 39 3 23:13.6 23:13.7 7:29/M
2 Joy Glovick Dexter MI 94 37 6 25:02.8 25:05.9 8:05/M
3 Sarah Lecouffe Taylor MI 152 32 9 26:01.8 26:47.4 8:24/M
4 Nicole Lafata Macomb MI 147 36 23 31:04.8 31:18.2 10:01/M
5 Kristy Cook Grand Blanc MI 48 37 27 31:23.7 31:37.3 10:07/M
6 Beth Manoogian Ann Arbor MI 163 31 29 32:06.6 32:13.9 10:21/M
7 Jaime Craig Allen Park MI 53 35 33 32:14.9 32:30.4 10:24/M
8 Cheryl Donohoe Canton MI 73 33 42 33:50.0 34:01.0 10:55/M
9 Kary Smolarek Manchester MI 241 31 43 34:25.5 34:25.5 11:06/M
10 Shanti Eswaran Ann Arbor MI 821 35 48 35:37.2 35:58.7 11:29/M
11 Kim Landris Dexter MI 149 37 52 36:10.3 36:37.2 11:40/M
12 Kathryn Colligan Lincoln Park MI 46 39 54 36:15.7 36:27.6 11:42/M
13 Melissa Miller Ypsilanti MI 351 32 56 36:48.6 37:05.9 11:52/M
14 Lynn Kujawa Westland MI 144 35 57 37:16.6 37:29.7 12:01/M
15 Fawn Hackathorn Palmyra MI 99 34 58 37:21.3 37:50.0 12:03/M
16 Sharon D'Souza 297 32 68 44:05.6 44:16.2 14:13/M
17 Claudine Falkowski Redford MI 286 39 72 45:04.6 45:18.2 14:32/M
18 Laura Haeussler Saline MI 100 30 83 47:01.0 47:41.6 15:10/M
19 Amanda Gattshall Jackson MI 88 34 84 47:41.4 47:57.7 15:23/M
20 Jennifer Bagby Tecumseh MI 9 37 86 47:57.9 48:22.5 15:28/M
21 Marie Holiday Ann Arbor MI 112 32 104 49:04.4 50:23.7 15:50/M
22 Suzi Miller Plymouth MI 172 36 110 50:32.3 50:39.3 16:18/M
23 Andrea Aiken Stockbridge MI 4 37 117 53:24.8 54:34.0 17:14/M
24 Rachel Spalding Warren MI 245 31 119 55:21.7 55:43.4 17:51/M
25 Tracey Losier Roseville MI 159 31 122 55:25.3 55:47.5 17:53/M
26 Erin Haleen 307 30 125 56:14.3 56:58.7 18:08/M
27 Chris Smith 314 38 126 56:43.9 57:26.0 18:18/M
28 Sydney Nicholson Berkley MI 185 36 138 57:19.8 58:37.9 18:29/M
29 Raani Punglia Ann Arbor MI 207 33 147 57:45.0 58:28.0 18:38/M
30 Becky Timberlake Ypsilanti MI 256 30 163 59:36.6 1:00:43.6 19:14/M
31 Erin Chatterson Walled Lake MI 40 33 177 1:09:13.0 1:09:47.3 22:20/M
32 Mandie Kleinow Monroe MI 137 32 178 1:10:29.9 1:11:00.5 22:44/M
33 Amy McLoughlin Ann Arbor MI 168 39 189 1:15:03.4 1:16:02.7 24:13/M
34 Tiffany Marra Ypsilanti MI 164 36 191 1:15:08.9 1:16:02.2 24:14/M
Top
Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Molly Wade Dexter MI 294 41 13 28:00.1 28:06.2 9:02/M
2 Heidi Snyder Temperance MI 243 42 15 28:29.3 28:30.4 9:11/M
3 Joslyn Shehab Dexter MI 233 43 21 30:42.4 30:49.0 9:54/M
4 Jill Katschor Pinckney MI 130 43 30 32:10.1 32:23.5 10:23/M
5 Katherine Hibbs Parma MI 107 45 31 32:10.7 32:17.9 10:23/M
6 Christine Gallagher 310 44 32 32:13.4 32:18.0 10:24/M
7 Shani Inge Ann Arbor MI 122 40 35 32:28.6 32:42.7 10:28/M
8 Joanna Pangilinan 312 42 44 34:33.0 34:50.1 11:09/M
9 Fadia Bazzi 303 45 45 34:35.3 34:51.4 11:09/M
10 Lisa Tudor-Gibson Pinckney MI 260 42 49 35:39.1 35:53.6 11:30/M
11 Tonia Myers Michigan Center MI 182 40 53 36:11.9 36:28.0 11:40/M
12 Cindy Weaver Livonia MI 268 41 61 39:43.5 39:58.9 12:49/M
13 Grace Su Ann Arbor MI 249 49 62 40:33.4 40:51.5 13:05/M
14 Theresa Buttignoli Carleton MI 28 43 64 41:44.4 42:00.0 13:28/M
15 Kimberly Murphy Hudson MI 179 47 66 43:45.3 44:01.4 14:07/M
16 Tonya Keeler Ypsilanti MI 131 41 67 44:02.5 44:42.9 14:12/M
17 Debra Johnson Manchester MI 126 40 70 44:47.6 45:18.2 14:27/M
18 Michelle Nasers Belleville MI 183 46 71 44:58.6 45:13.9 14:30/M
19 Brenda Lefevre South Lyon MI 154 48 79 46:26.7 50:16.2 14:59/M
20 Cathy MacLean Grass Lake MI 162 42 88 47:58.9 48:22.7 15:28/M
21 Kendra Kretzschmer Ann Arbor MI 142 45 89 48:01.2 48:25.2 15:29/M
22 Kelly Blake Canton MI 17 46 91 48:06.5 48:30.7 15:31/M
23 Daphne Whitmer Belleville MI 271 49 95 48:17.8 48:41.2 15:35/M
24 Jill Gettle 290 47 98 48:29.6 48:36.2 15:38/M
25 Nancie Janitz Plymouth MI 125 47 99 48:50.3 49:23.4 15:45/M
26 Laurel Cobb Chelsea MI 45 47 105 49:34.3 50:12.4 15:59/M
27 Christine Gonzalez Ann Arbor MI 95 48 111 50:34.7 50:39.7 16:19/M
28 Kimberly Smith Belleville MI 238 43 115 53:08.9 54:04.4 17:08/M
29 Kristie Wisterman Holly MI 276 44 116 53:21.6 54:33.2 17:13/M
30 Kim Chatterson 305 41 146 57:42.9 58:13.6 18:37/M
31 Valerie Depotter Farmington Hills MI 71 43 154 58:51.8 59:39.4 18:59/M
32 Tracy Pennington Ann Arbor MI 202 41 156 58:53.6 59:47.9 19:00/M
33 Sheree Brown Manchester MI 22 46 158 59:14.9 1:00:31.4 19:06/M
34 Colleen Sweetland Dexter MI 251 48 175 1:05:10.5 1:05:10.5 21:01/M
35 Linda Sankovich Ypsilanti MI 215 49 183 1:12:23.1 1:15:21.0 23:21/M
36 Heather Wade Pinckney MI 265 41 185 1:13:52.3 1:14:48.3 23:50/M
37 Sandi Smith Ann Arbor MI 240 49 186 1:14:43.7 1:15:38.4 24:06/M
38 Julie Hall Ann Arbor MI 102 41 188 1:14:53.0 1:15:46.3 24:09/M
Top
Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Anne Gracie 352 54 8 25:43.7 25:47.3 8:18/M
2 Janet Hunnius South Lyon MI 120 50 10 26:15.1 26:17.4 8:28/M
3 Peggy Geroou Plymouth MI 91 55 11 26:48.3 26:54.3 8:39/M
4 Karen Lewis Brighton MI 843 53 18 30:15.1 30:26.4 9:45/M
5 Sheila Bilby Saline MI 16 55 37 33:16.6 33:26.7 10:44/M
6 Terry Niles Northville MI 186 54 41 33:49.9 34:02.1 10:55/M
7 Nancy Paton Plymouth MI 199 59 46 34:47.7 34:58.7 11:13/M
8 Moris Laporter 348 56 51 35:57.1 36:08.0 11:36/M
9 Lori Poma Canton MI 205 52 63 41:07.1 41:21.7 13:16/M
10 Laurie Martin Ann Arbor MI 165 57 75 46:03.9 46:26.7 14:51/M
11 Susan Adler Ann Arbor MI 3 54 78 46:26.3 46:35.0 14:59/M
12 Dawn Russell Ann Arbor MI 214 50 82 47:00.6 47:24.9 15:10/M
13 Sarah Waldman Garden City MI 267 58 87 47:57.9 48:15.0 15:28/M
14 Karen Carter Ypsilanti MI 33 58 90 48:05.3 48:36.9 15:31/M
15 Mary Oconnell Ann Arbor MI 187 53 94 48:15.7 48:50.4 15:34/M
16 Marybeth Lewis Ann Arbor MI 156 52 96 48:26.0 49:01.3 15:37/M
17 Kathy Dorsey Gregory MI 74 51 97 48:29.0 48:37.3 15:38/M
18 Julie Strzyzewski Highland MI 248 54 100 48:50.4 49:13.0 15:45/M
19 Gail Gentes Ann Arbor MI 89 59 101 48:50.6 49:25.6 15:45/M
20 Mari Arno Ann Arbor MI 8 52 103 48:57.0 49:31.5 15:47/M
21 Sheri Penar Dexter MI 201 52 106 50:03.7 50:44.3 16:09/M
22 Jolin Cramb Livonia MI 55 59 108 50:06.9 50:30.5 16:10/M
23 Susan Schlotterer Farmington Hills MI 221 58 109 50:30.5 51:43.5 16:17/M
24 Mary Schmidt Ypsilanti MI 224 54 118 54:35.1 1:02:07.3 17:36/M
25 Mary Case Northville MI 35 54 121 55:24.6 55:59.0 17:52/M
26 Nancy Pakulak Imlay City MI 196 55 137 57:17.8 58:36.3 18:29/M
27 D Turgeon Ann Arbor MI 261 57 148 57:46.0 58:28.7 18:38/M
28 Bonnie Dawson Pinckney MI 57 54 152 58:44.6 59:49.7 18:57/M
29 Pam Horvath Chelsea MI 116 56 153 58:44.7 59:49.3 18:57/M
30 Mary Depotter Commerce Twp MI 67 53 155 58:53.5 59:40.9 19:00/M
31 Dana Bauer Ann Arbor MI 12 53 157 58:56.4 59:48.6 19:01/M
32 Cindy Depotter Farmington MI 61 55 164 59:44.0 1:00:52.0 19:16/M
33 Karen Banks Monroe MI 11 52 166 59:56.8 1:00:41.9 19:20/M
34 Nancy Esper Ann Arbor MI 81 59 167 59:56.9 1:00:41.2 19:20/M
35 Michaelene Flores Whitmore Lake MI 84 54 169 1:01:20.4 1:01:46.5 19:47/M
36 Shari Bence Farmington Hills MI 15 52 170 1:02:19.6 1:02:19.6 20:06/M
37 Kate Loewen Ann Arbor MI 288 53 171 1:02:22.4 1:03:04.1 20:07/M
38 Leslie Fort Ann Arbor MI 86 56 172 1:02:25.5 1:03:07.2 20:08/M
39 Natalie Mobley Ann Arbor MI 176 57 173 1:02:31.1 1:03:11.6 20:10/M
40 Teri Rishell Commerce Township MI 211 58 174 1:05:02.4 1:06:32.0 20:59/M
41 Rosalia Tapia Adrian MI 254 54 179 1:10:48.8 1:11:17.1 22:50/M
42 Marcia Ledford Ypsilanti MI 153 51 182 1:12:15.7 1:15:20.0 23:18/M
Top
Female 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Janet Delucia Livonia MI 59 69 26 31:15.9 31:23.2 10:05/M
2 Glenda Mason Belleville MI 166 61 65 42:33.6 43:28.2 13:44/M
3 Ann Gladwin Ann Arbor MI 92 62 112 50:57.9 51:35.9 16:26/M
4 Teresa Kreger Ann Arbor MI 141 63 114 52:21.8 53:03.7 16:53/M
5 Lana Cooper Ypsilanti MI 50 61 134 57:12.5 57:52.2 18:27/M
6 Nancy Chatterson Walled Lake MI 41 63 145 57:37.7 58:12.0 18:35/M
7 Helen Van De Velde New Baltimore MI 263 60 149 57:52.2 58:20.5 18:40/M
8 Annette Anderson Dexter MI 6 65 181 1:12:09.1 1:12:38.3 23:16/M
9 Eloise Ramey Pittsford MI 208 69 187 1:14:52.5 1:14:52.5 24:09/M
10 Linda Lombardini Ann Arbor MI 158 62 190 1:15:06.5 1:16:00.5 24:14/M
Top
Female 70 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Carrie Burzan Dexter MI 26 70 184 1:12:27.7 1:13:00.5 23:22/M
Top
Female 80 and over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Dorothy Smith Farmington Hills MI 237 81 192 1:15:55.9 1:15:55.9 24:29/M
Top
Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Todd Snyder Whitmore Lake MI 300 34 1 15:00.7 15:00.7 4:50/M
Top
Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Roman Kryzanowski 349 41 2 16:49.6 16:49.6 5:25/M
Top
Male 0 and under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Steven Scaglione Ann Arbor MI 217 0 30 31:53.9 32:14.0 10:17/M
2 Nathan Bruce 359 0 74 58:11.1 59:02.4 18:46/M
Top
Male 1 to 9

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Logan York Saline MI 280 9 32 32:21.8 32:59.7 10:26/M
2 Isaac York Saline MI 279 7 40 40:51.4 41:28.1 13:11/M
Top
Male 10 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Matthew Whitmer Belleville MI 273 14 12 24:14.9 24:15.1 7:49/M
2 Alex Shehab Dexter MI 230 11 24 29:44.2 29:49.0 9:35/M
3 Zachary Whitmer Belleville MI 274 19 26 30:15.9 30:15.9 9:45/M
4 Samuel Hibbs Parma MI 108 12 31 32:20.9 32:26.4 10:26/M
5 Charlie Walsh 346 11 56 51:56.3 52:34.6 16:45/M
6 Andrew Schmidt Superior Twp MI 222 16 57 53:47.7 1:01:19.2 17:21/M
7 Robert Pakulak Warren MI 197 18 61 57:04.8 58:24.6 18:25/M
Top
Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Michael Ellis Ann Arbor MI 80 23 5 21:20.9 22:05.0 6:53/M
2 Chris Grabowski Northville MI 96 29 6 21:38.8 21:43.6 6:59/M
3 Ross McMackin Novi MI 169 29 7 21:51.1 21:54.2 7:03/M
4 Christopher Bence Ann Arbor MI 14 24 8 23:07.9 23:51.0 7:27/M
5 Thomas Lanczki Adrian MI 148 22 10 23:41.0 23:41.1 7:38/M
6 Tony Rishell Commerce Twp MI 212 26 16 26:17.5 26:21.1 8:29/M
7 Cory Dunham Dexter MI 77 29 18 27:51.3 28:03.9 8:59/M
8 Evan Leroy Whitmore Lake MI 155 26 36 34:28.4 34:31.9 11:07/M
9 Jonathon Kleinow Adrian MI 839 27 44 46:13.1 46:37.6 14:55/M
10 Jason O'Connor Tecumseh MI 188 26 59 56:01.4 57:09.3 18:04/M
11 Robert Sears Chesterfield MI 228 23 62 57:10.6 58:16.6 18:26/M
12 Kyle Worthing Ferndale MI 277 28 64 57:15.0 59:19.0 18:28/M
13 Phillip Romine Imlay City MI 213 26 65 57:16.1 58:16.0 18:28/M
14 Mike Kirschling Westfield IN 133 28 66 57:16.7 59:21.0 18:28/M
15 Val Charleston Hazel Park MI 39 27 68 57:18.4 58:34.0 18:29/M
16 Michael Pakulak Rochester Hills MI 195 29 70 57:20.9 58:39.4 18:30/M
17 Jacob Romine 317 25 72 57:27.8 58:27.1 18:32/M
18 Erik Depotter Lombard IL 64 28 82 59:48.1 1:00:51.9 19:17/M
Top
Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 David Jaremi 306 33 3 19:50.6 19:52.1 6:24/M
2 Corey Cramb Canton MI 54 34 11 23:41.4 23:41.4 7:38/M
3 Jordan Wilson Monroe MI 275 30 13 24:18.4 24:18.4 7:50/M
4 Matthew Vandevelde Sterling Heights MI 264 31 19 28:33.9 28:47.4 9:13/M
5 William Cooney Ann Arbor MI 49 37 25 29:48.0 29:57.1 9:37/M
6 Eric Grenier Royal Oak MI 97 38 28 31:07.1 31:20.1 10:02/M
7 Joe Lafata Macomb MI 146 32 29 31:07.4 31:20.6 10:02/M
8 Sam Calma Wixom MI 29 34 34 33:30.8 33:41.4 10:48/M
9 Eric Mueller Canton MI 178 35 35 33:50.6 34:00.7 10:55/M
10 Philip York Saline MI 281 39 39 40:48.8 41:26.1 13:10/M
11 Gregory Holiday Ann Arbor MI 111 39 50 49:10.1 50:31.5 15:52/M
12 Michael Duneske 309 36 60 56:11.0 56:57.7 18:07/M
13 Jeremy Nicholson Berkley MI 184 35 63 57:14.3 58:32.4 18:28/M
14 Brian Timberlake Ypsilanti MI 257 31 81 59:46.1 1:00:48.0 19:17/M
15 Jim Bradley Pinckney MI 20 38 84 1:00:46.3 1:00:46.3 19:36/M
16 Chris Kleinow Tecumseh MI 134 30 87 1:10:57.3 1:11:29.9 22:53/M
Top
Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Thomas Shehab Dexter MI 868 43 9 23:36.4 23:39.6 7:37/M
2 John Hibbs Parma MI 106 42 33 32:30.2 32:36.4 10:29/M
3 Mark Buttignoli Carleton MI 27 46 42 41:47.7 42:03.2 13:29/M
4 Rex Murphy Hudson MI 181 47 43 43:43.2 43:59.7 14:06/M
5 William Anderson Ann Arbor MI 7 48 46 47:58.9 48:30.9 15:28/M
6 Mark Gentry Ypsilanti MI 90 48 51 49:14.4 49:48.7 15:53/M
7 William Troesken Royal Oak MI 259 41 52 50:03.3 50:26.9 16:09/M
8 Mike Depotter Farmington Hills MI 68 41 80 59:10.0 59:56.1 19:05/M
Top
Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Michael Romej Ann Arbor MI 353 55 4 21:07.2 21:07.4 6:49/M
2 Stan Baker Ann Arbor MI 10 52 14 25:23.0 25:25.9 8:11/M
3 Daniel MacGlushing 356 55 17 26:52.6 26:55.3 8:40/M
4 Jerry Loewan Ann Arbor MI 289 54 20 28:45.1 28:53.3 9:16/M
5 Scott Huizenga Ann Arbor MI 119 51 27 30:38.3 30:49.0 9:53/M
6 Larry Adler Ann Arbor MI 2 54 37 36:01.2 36:09.7 11:37/M
7 William Flores Whitmore Lake MI 85 59 41 41:23.4 41:29.4 13:21/M
8 Howard Whitmer Belleville MI 272 50 48 48:18.8 48:40.4 15:35/M
9 David Huntoon Ann Arbor MI 121 57 49 48:55.6 49:32.3 15:47/M
10 Richard Schlotterer Farmington Hills MI 220 57 53 50:32.7 51:45.7 16:18/M
11 Thomas Schmidt Superior Twp MI 225 56 58 54:36.0 1:02:10.4 17:37/M
12 John Walsh Ann Arbor MI 347 53 67 57:17.4 57:55.7 18:29/M
13 Gary Shepperd Troy MI 235 58 69 57:19.3 58:35.7 18:29/M
14 Dave Van De Velde New Baltimore MI 262 57 73 57:52.2 58:15.5 18:40/M
15 Mark Depotter Novi MI 65 56 75 58:18.3 59:02.8 18:48/M
16 Robert Depotter Plymouth MI 69 51 76 58:23.3 59:15.5 18:50/M
17 Tom Depotter Rochester Hills MI 70 57 77 58:25.2 59:13.1 18:51/M
18 James Dawson Pinckney MI 58 56 78 58:44.0 59:49.6 18:57/M
19 Dan Depotter Commerce Twp MI 63 53 79 59:01.7 59:50.6 19:02/M
20 Daniel Belanger Monroe MI 13 57 83 59:56.3 1:00:40.5 19:20/M
21 Rodney Fort Ann Arbor MI 87 56 85 1:02:31.4 1:03:11.9 20:10/M
22 Harry Mobley Ann Arbor MI 174 58 86 1:02:31.9 1:03:13.2 20:10/M
Top
Male 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Brad Behrman 355 65 15 26:09.8 26:10.2 8:26/M
2 Gary Rheam Saline MI 862 62 21 29:08.2 29:18.6 9:24/M
3 Dave Blough Dexter MI 18 66 23 29:31.6 29:37.2 9:31/M
4 Glenn Waldman Garden City MI 266 62 38 39:46.6 40:03.2 12:50/M
5 Rick Torri Waterford MI 258 61 45 46:31.2 50:15.8 15:00/M
6 George Linker Northville MI 157 63 47 48:08.6 48:37.1 15:32/M
7 William Hawk 291 60 54 50:38.6 50:44.1 16:20/M
8 Tom Gladwin Ann Arbor MI 93 63 55 51:01.1 51:38.5 16:27/M
9 Rolland Cooper Ypsilanti MI 51 62 71 57:23.9 58:02.1 18:31/M
Top
Male 70 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Mark Delucia Livonia MI 60 71 22 29:14.7 29:21.7 9:26/M
2 William Harter Belleville MI 103 70 88 1:14:55.2 1:14:55.2 24:10/M
*Overall place within gender.



Feet and Friends

Overall Finish List

April 21, 2012

Results By RF Timing Running Fit
8k Run

Place Name City Bib No Gender Chip Time Gun Time Pace
1 Randal Walker 900 M 30:26.8 30:26.8 6:07/M
2 Levi Kleinow Tecumseh MI 840 M 32:07.1 32:07.1 6:28/M
3 David Orchard 899 M 32:08.3 32:08.3 6:28/M
4 Scott Wiley Canton MI 885 M 32:39.2 32:39.2 6:34/M
5 Rachel Flores Ann Arbor MI 822 F 34:36.5 34:36.5 6:58/M
6 Richard Bazzy Northville MI 905 M 35:47.1 35:49.3 7:12/M
7 Katie Singer Detroit MI 901 F 36:07.7 36:08.7 7:16/M
8 Dorit Hammerling Ann Arbor MI 834 F 36:07.7 36:14.3 7:16/M
9 Katherine Gillman Whitmore Lake MI 894 F 36:19.3 36:19.3 7:18/M
10 David Smolarek Manchester MI 869 M 36:23.0 36:23.0 7:19/M
11 Nina Vanhooser Northville MI 879 F 36:27.8 36:28.2 7:20/M
12 Tracy Licari Farmington Hills MI 844 F 37:20.6 37:21.6 7:31/M
13 Hayden Ahrens Ann Arbor MI 903 F 37:27.7 37:28.4 7:32/M
14 Kevin Vanhooser Northville MI 878 M 38:11.9 38:13.3 7:41/M
15 Brian Giles Canton MI 827 M 38:56.9 38:57.3 7:50/M
16 Jared Crow Pinckney MI 813 M 39:00.9 39:15.2 7:51/M
17 Mike Carosio Novi MI 809 M 39:14.4 39:14.4 7:54/M
18 Donald Goven Ypsilanti MI 829 M 39:23.6 39:25.6 7:55/M
19 Ron O'Conner 902 M 39:31.3 39:33.5 7:57/M
20 Laura Pink-Baker Ann Arbor MI 860 F 39:34.1 39:39.6 7:58/M
21 Angela Long Novi MI 845 F 39:40.2 39:41.3 7:59/M
22 Daniel Rice Pinckney MI 863 M 40:35.1 40:38.4 8:10/M
23 Carrie Warolin Jackson MI 883 F 41:02.5 41:06.5 8:15/M
24 Kathy Step Ann Arbor MI 870 F 41:11.4 41:19.7 8:17/M
25 Chelsea Cutright Chelsea MI 814 F 41:17.0 41:17.6 8:18/M
26 Corey Johnston Whitmore Lake MI 837 M 41:34.0 41:38.3 8:22/M
27 Donna Swanson Quincy MI 873 F 42:00.9 42:03.3 8:27/M
28 Michael Mueller Ann Arbor MI 857 M 42:11.9 42:11.9 8:29/M
29 Michael Volk Dexter MI 881 M 42:13.6 42:18.5 8:30/M
30 Ashley Reinhardt Imlay City MI 861 F 42:19.1 42:20.3 8:31/M
31 Joy Meadows Ypsilanti MI 851 F 42:32.5 42:35.6 8:33/M
32 Jenny Cotton Ann Arbor MI 812 F 42:34.5 42:39.6 8:34/M
33 Debbie Sebring Risa MI 892 F 42:40.9 42:46.3 8:35/M
34 Teresa Volk 895 F 43:16.2 43:20.5 8:42/M
35 Rachel Doman Wixom MI 820 F 43:22.6 43:22.6 8:44/M
36 Jonathan Lewis Brighton MI 842 M 43:29.0 43:29.6 8:45/M
37 John Swanson Quincy MI 874 M 43:48.7 43:51.6 8:49/M
38 Kathleen Summersgill Ann Arbor MI 250 F 43:52.0 43:58.7 8:50/M
39 Denetrio Picerno 354 M 43:52.5 43:57.5 8:50/M
40 Christy McGregor Saline MI 850 F 43:56.9 43:59.5 8:50/M
41 Josey Dickerson Ypsilanti MI 818 F 44:40.8 44:46.0 8:59/M
42 Steve Hernadez Ann Arbor MI 890 M 45:09.3 45:14.6 9:05/M
43 Richard Wade Canton MI 882 M 45:24.9 45:24.9 9:08/M
44 Miranda Commine Ann Arbor MI 287 F 45:25.9 47:52.9 9:08/M
45 Barbra Meek Dexter MI 852 F 46:02.6 46:08.5 9:16/M
46 Rand Robinson 918 M 46:53.7 47:04.0 9:26/M
47 Jeff Miller Flushing MI 854 M 47:05.0 47:10.2 9:28/M
48 Jeff Musi Ann Arbor MI 891 M 47:10.9 47:15.0 9:29/M
49 Jan Marten Ann Arbor MI 846 F 47:14.5 47:18.1 9:30/M
50 Darren Freeland Ann Arbor MI 825 M 47:28.0 47:32.5 9:33/M
51 Diane Hamilton Flushing MI 833 F 47:59.6 48:03.5 9:39/M
52 Yvette Gregoroff Plymouth MI 830 F 48:07.7 48:16.9 9:41/M
53 Stacey Tompkins Grass Lake MI 876 F 48:09.2 48:13.6 9:41/M
54 Bryant Wilson Grandville MI 886 M 48:16.4 48:24.1 9:43/M
55 Ellen Stewart-Miller Flushing MI 872 F 48:31.0 48:36.6 9:46/M
56 Peggy Campbell Northville MI 807 F 49:02.9 49:14.2 9:52/M
57 Sheila Byrne Novi MI 806 F 49:07.1 49:17.6 9:53/M
58 Grace Gilmore South Haven MI 828 F 49:11.4 49:18.5 9:54/M
59 John Tierney Ann Arbor MI 875 M 49:15.9 49:24.4 9:55/M
60 Luis MacLean 301 M 49:20.0 49:20.0 9:56/M
61 Stacy Truax Livonia MI 877 F 49:25.0 49:29.7 9:57/M
62 Linda Schuler Rochester MI 867 F 49:37.7 49:43.5 9:59/M
63 Tiffany Noteboom Grosse Pointe Woods MI 858 F 49:46.4 50:01.0 10:01/M
64 Julie Kirschling Westfield IN 838 F 49:57.8 50:11.5 10:03/M
65 Jessie Roe Ypsilanti MI 866 F 50:01.7 50:10.9 10:04/M
66 Erick Moberg Ypsilanti MI 855 M 50:01.7 50:10.3 10:04/M
67 Laura Davis Whitmore Lake MI 815 F 50:02.0 50:16.2 10:04/M
68 Betsy Giles Canton MI 826 F 50:14.4 50:24.9 10:06/M
69 Andrea Hudak Pleasant Ridge MI 836 F 50:42.0 50:51.5 10:12/M
70 Cindy Derosa Novi MI 920 F 50:52.1 51:00.6 10:14/M
71 Susan Wilson Northville MI 889 F 51:05.8 51:14.0 10:17/M
72 Lindsey Wilson Northville MI 887 F 51:06.8 51:14.2 10:17/M
73 Shari Kurono 897 F 52:01.9 52:13.0 10:28/M
74 Joe Doman Wixom MI 819 M 52:58.9 53:08.2 10:39/M
75 Jessica Tominson 906 F 53:07.5 53:11.4 10:41/M
76 Jerome Vanttulte 898 M 53:32.4 53:40.6 10:46/M
77 Deborah Holloway Flushing MI 835 F 53:37.9 53:42.1 10:47/M
78 Amy Colligan Redford MI 811 F 53:44.6 54:00.7 10:49/M
79 James McAllister Dexter MI 849 M 54:03.6 54:15.2 10:53/M
80 Julie Voigt Marshall MI 880 F 55:13.5 55:26.1 11:07/M
81 Katina Mayes Battle Creek MI 848 F 55:33.7 55:44.1 11:11/M
82 Natalie Park Dexter MI 859 F 55:40.1 55:50.4 11:12/M
83 Joelle Fontaine Ann Arbor MI 823 F 55:59.8 56:10.3 11:16/M
84 Jill Franklin-Parsons Marshall MI 824 F 56:00.0 56:09.9 11:16/M
85 Debbie Richley Dexter MI 864 M 56:14.7 56:24.1 11:19/M
86 Amanda Hakes Ann Arbor MI 831 F 56:29.9 56:35.1 11:22/M
87 Jeffrey Hakes 907 M 56:32.0 56:37.3 11:22/M
88 Austin Hakes Ann Arbor MI 832 M 56:33.9 56:36.7 11:23/M
89 Stephanie Rife South Lyon MI 865 F 57:29.9 57:39.6 11:34/M
90 Jenn Leininger Ypsilanti MI 841 F 1:02:47.7 1:02:54.7 12:38/M
91 Ronald Campbell Northville MI 808 M 1:02:56.3 1:03:07.6 12:40/M
92 Amy Boyk Livonia MI 804 F 1:03:07.1 1:03:14.5 12:42/M




Feet and Friends

Age Group Results

April 21, 2012

Results By RF Timing Running Fit

Men: 0- 0 1- 9 10-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-99
Women: 0- 0 1- 9 10-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-99

8k Run

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Rachel Flores Ann Arbor MI 822 27 1 34:36.5 34:36.5 6:58/M
Top
Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Katherine Gillman Whitmore Lake MI 894 45 4 36:19.3 36:19.3 7:18/M
Top
Female 0 and under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Josey Dickerson Ypsilanti MI 818 0 22 44:40.8 44:46.0 8:59/M
2 Deborah Holloway Flushing MI 835 0 46 53:37.9 53:42.1 10:47/M
3 Julie Voigt Marshall MI 880 0 48 55:13.5 55:26.1 11:07/M
4 Joelle Fontaine Ann Arbor MI 823 0 51 55:59.8 56:10.3 11:16/M
Top
Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Hayden Ahrens Ann Arbor MI 903 23 7 37:27.7 37:28.4 7:32/M
2 Chelsea Cutright Chelsea MI 814 27 12 41:17.0 41:17.6 8:18/M
3 Ashley Reinhardt Imlay City MI 861 22 14 42:19.1 42:20.3 8:31/M
4 Rachel Doman Wixom MI 820 24 19 43:22.6 43:22.6 8:44/M
5 Miranda Commine Ann Arbor MI 287 25 23 45:25.9 47:52.9 9:08/M
6 Tiffany Noteboom Grosse Pointe Woods MI 858 28 35 49:46.4 50:01.0 10:01/M
7 Julie Kirschling Westfield IN 838 27 36 49:57.8 50:11.5 10:03/M
8 Jessie Roe Ypsilanti MI 866 23 37 50:01.7 50:10.9 10:04/M
9 Andrea Hudak Pleasant Ridge MI 836 29 40 50:42.0 50:51.5 10:12/M
10 Jessica Tominson 906 28 45 53:07.5 53:11.4 10:41/M
11 Amanda Hakes Ann Arbor MI 831 26 53 56:29.9 56:35.1 11:22/M
12 Jenn Leininger Ypsilanti MI 841 22 55 1:02:47.7 1:02:54.7 12:38/M
Top
Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Katie Singer Detroit MI 901 31 2 36:07.7 36:08.7 7:16/M
2 Dorit Hammerling Ann Arbor MI 834 38 3 36:07.7 36:14.3 7:16/M
3 Nina Vanhooser Northville MI 879 32 5 36:27.8 36:28.2 7:20/M
4 Angela Long Novi MI 845 32 9 39:40.2 39:41.3 7:59/M
5 Joy Meadows Ypsilanti MI 851 35 15 42:32.5 42:35.6 8:33/M
6 Teresa Volk 895 32 18 43:16.2 43:20.5 8:42/M
7 Stacey Tompkins Grass Lake MI 876 32 28 48:09.2 48:13.6 9:41/M
8 Amy Colligan Redford MI 811 39 47 53:44.6 54:00.7 10:49/M
9 Katina Mayes Battle Creek MI 848 38 49 55:33.7 55:44.1 11:11/M
10 Natalie Park Dexter MI 859 37 50 55:40.1 55:50.4 11:12/M
11 Stephanie Rife South Lyon MI 865 35 54 57:29.9 57:39.6 11:34/M
Top
Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Tracy Licari Farmington Hills MI 844 40 6 37:20.6 37:21.6 7:31/M
2 Laura Pink-Baker Ann Arbor MI 860 46 8 39:34.1 39:39.6 7:58/M
3 Carrie Warolin Jackson MI 883 44 10 41:02.5 41:06.5 8:15/M
4 Debbie Sebring Risa MI 892 42 17 42:40.9 42:46.3 8:35/M
5 Kathleen Summersgill Ann Arbor MI 250 44 20 43:52.0 43:58.7 8:50/M
6 Christy McGregor Saline MI 850 40 21 43:56.9 43:59.5 8:50/M
7 Barbra Meek Dexter MI 852 44 24 46:02.6 46:08.5 9:16/M
8 Jan Marten Ann Arbor MI 846 47 25 47:14.5 47:18.1 9:30/M
9 Diane Hamilton Flushing MI 833 47 26 47:59.6 48:03.5 9:39/M
10 Stacy Truax Livonia MI 877 42 33 49:25.0 49:29.7 9:57/M
11 Linda Schuler Rochester MI 867 42 34 49:37.7 49:43.5 9:59/M
12 Laura Davis Whitmore Lake MI 815 42 38 50:02.0 50:16.2 10:04/M
13 Lindsey Wilson Northville MI 887 42 43 51:06.8 51:14.2 10:17/M
14 Shari Kurono 897 40 44 52:01.9 52:13.0 10:28/M
15 Jill Franklin-Parsons Marshall MI 824 43 52 56:00.0 56:09.9 11:16/M
16 Amy Boyk Livonia MI 804 42 56 1:03:07.1 1:03:14.5 12:42/M
Top
Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Kathy Step Ann Arbor MI 870 55 11 41:11.4 41:19.7 8:17/M
2 Jenny Cotton Ann Arbor MI 812 53 16 42:34.5 42:39.6 8:34/M
3 Yvette Gregoroff Plymouth MI 830 50 27 48:07.7 48:16.9 9:41/M
4 Ellen Stewart-Miller Flushing MI 872 56 29 48:31.0 48:36.6 9:46/M
5 Sheila Byrne Novi MI 806 58 31 49:07.1 49:17.6 9:53/M
6 Grace Gilmore South Haven MI 828 57 32 49:11.4 49:18.5 9:54/M
7 Betsy Giles Canton MI 826 52 39 50:14.4 50:24.9 10:06/M
8 Cindy Derosa Novi MI 920 53 41 50:52.1 51:00.6 10:14/M
Top
Female 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Donna Swanson Quincy MI 873 60 13 42:00.9 42:03.3 8:27/M
2 Peggy Campbell Northville MI 807 65 30 49:02.9 49:14.2 9:52/M
3 Susan Wilson Northville MI 889 62 42 51:05.8 51:14.0 10:17/M
Top
Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Levi Kleinow Tecumseh MI 840 23 2 32:07.1 32:07.1 6:28/M
Top
Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Randal Walker 900 53 1 30:26.8 30:26.8 6:07/M
Top
Male 0 and under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Jared Crow Pinckney MI 813 0 9 39:00.9 39:15.2 7:51/M
2 John Swanson Quincy MI 874 0 18 43:48.7 43:51.6 8:49/M
3 Jeff Miller Flushing MI 854 0 23 47:05.0 47:10.2 9:28/M
Top
Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Erick Moberg Ypsilanti MI 855 23 29 50:01.7 50:10.3 10:04/M
2 Joe Doman Wixom MI 819 25 30 52:58.9 53:08.2 10:39/M
3 Austin Hakes Ann Arbor MI 832 25 35 56:33.9 56:36.7 11:23/M
Top
Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 David Smolarek Manchester MI 869 31 6 36:23.0 36:23.0 7:19/M
2 Kevin Vanhooser Northville MI 878 31 7 38:11.9 38:13.3 7:41/M
3 Ron O'Conner 902 31 12 39:31.3 39:33.5 7:57/M
4 Daniel Rice Pinckney MI 863 30 13 40:35.1 40:38.4 8:10/M
5 Corey Johnston Whitmore Lake MI 837 31 14 41:34.0 41:38.3 8:22/M
6 Michael Volk Dexter MI 881 36 16 42:13.6 42:18.5 8:30/M
7 Darren Freeland Ann Arbor MI 825 32 25 47:28.0 47:32.5 9:33/M
8 Bryant Wilson Grandville MI 886 38 26 48:16.4 48:24.1 9:43/M
Top
Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 David Orchard 899 41 3 32:08.3 32:08.3 6:28/M
2 Scott Wiley Canton MI 885 42 4 32:39.2 32:39.2 6:34/M
3 Denetrio Picerno 354 41 19 43:52.5 43:57.5 8:50/M
4 Jeff Musi Ann Arbor MI 891 44 24 47:10.9 47:15.0 9:29/M
5 Luis MacLean 301 46 28 49:20.0 49:20.0 9:56/M
6 Jerome Vanttulte 898 42 31 53:32.4 53:40.6 10:46/M
7 Debbie Richley Dexter MI 864 48 33 56:14.7 56:24.1 11:19/M
8 Jeffrey Hakes 907 48 34 56:32.0 56:37.3 11:22/M
Top
Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Richard Bazzy Northville MI 905 57 5 35:47.1 35:49.3 7:12/M
2 Brian Giles Canton MI 827 51 8 38:56.9 38:57.3 7:50/M
3 Mike Carosio Novi MI 809 56 10 39:14.4 39:14.4 7:54/M
4 Donald Goven Ypsilanti MI 829 50 11 39:23.6 39:25.6 7:55/M
5 Michael Mueller Ann Arbor MI 857 52 15 42:11.9 42:11.9 8:29/M
6 Jonathan Lewis Brighton MI 842 56 17 43:29.0 43:29.6 8:45/M
7 Steve Hernadez Ann Arbor MI 890 57 20 45:09.3 45:14.6 9:05/M
8 Richard Wade Canton MI 882 52 21 45:24.9 45:24.9 9:08/M
9 James McAllister Dexter MI 849 51 32 54:03.6 54:15.2 10:53/M
Top
Male 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Rand Robinson 918 61 22 46:53.7 47:04.0 9:26/M
2 John Tierney Ann Arbor MI 875 61 27 49:15.9 49:24.4 9:55/M
3 Ronald Campbell Northville MI 808 69 36 1:02:56.3 1:03:07.6 12:40/M
*Overall place within gender.

Hudson Mills, Dexter, MI
Provided by RF Timing