JINGLE BELL RUN FOR ARTHRITIS

back to results

Nov. 21, 1999

JINGLE BELL RUN FOR ARTHRITIS
FLINT, MICHIGAN
Provided By Gault Race Management


******************* MALE OVERALL WINNER ***************************

PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Jon Gary Davidson Lapeer 33 16:21 5:16

******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************

PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Ann Lindow Vassar 30 19:12 6:11
******************* MALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Leo Foley Howell 45 17:53 5:46
******************* FEMALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Sandy Smith Fenton 40 21:42 7:00

MALE AGE GROUP: 1 - 12
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Brandon Brancheau Flint 10 23:53 7:42
2 Peter Kohn Grand Blanc 12 29:50 9:37

FEMALE AGE GROUP: 1 - 12
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Kristina Kohn Grand Blanc 10 28:33 9:12
2 Bernadette Adams Flushing 11 29:49 9:36

MALE AGE GROUP: 13 - 15
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Tony Hill Davison 14 19:08 6:10
2 Thomas Talhelm East Lansing 14 19:23 6:15
3 Ian Vedder Grand Blanc 13 19:43 6:21
4 Rich Wooledge East Lansing 15 20:04 6:28
5 Chris Bawden East Lansing 15 20:38 6:39
6 Josh Missitti Flint 14 20:45 6:41
7 Daniel Charron Davison 15 21:00 6:46
8 Michael Walker Fenton 13 21:30 6:56
9 Yorgos Strangas East Lansing 15 21:45 7:00
10 Adam Putnam East Lansing 14 22:18 7:11
11 Trent Middleton Davison 15 22:36 7:17
12 William Kohn Grand Blanc 14 23:11 7:28
13 Scott Mestrezat Grand Blanc 13 24:15 7:49
14 Dan Sullivan Grand Blanc 15 24:43 7:58
15 Kyle Jerichow Flushing 14 26:24 8:30
16 Robbie McCullough Swartz Creek 15 28:04 9:03

FEMALE AGE GROUP: 13 - 15
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Marchelle Fuller Flushing 14 21:52 7:03
2 Erin Walsh Linden 15 23:14 7:29
3 Darcy Cronin Flushing 13 28:16 9:07

MALE AGE GROUP: 16 - 19
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Ed Courtney Swartz Creek 18 16:26 5:18
2 Joe Whitman Davison 16 16:27 5:18
3 Kenny Raxendale Clio 19 16:28 5:18
4 Todd Falker East Tawas 18 16:50 5:26
5 Jarren Pierson Davison 16 16:58 5:28
6 Branden Tylus Flushing 19 17:53 5:46
7 Nick Gatlin Swartz Creek 16 17:55 5:46
8 Zach Gunneson Swartz Creek 17 17:58 5:47
9 Erik Smith East Lansing 17 18:23 5:55
10 Chad Roush Davison 16 18:51 6:05
11 Dominic Moceri Grand Blanc 16 18:56 6:06
12 Timothy Sullivan Grand Blanc 17 19:30 6:17
13 Jason Degnan-Rajeski East Lansing 16 20:04 6:28
14 Chad Coe Fenton 17 21:25 6:54
15 Don Miller Swartz Creek 17 21:30 6:56
16 Paul Woolcock Davison 16 23:18 7:30
17 Nick Rigney Flint 19 27:11 8:45

FEMALE AGE GROUP: 16 - 19
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Julie Martin Frankenmuth 17 21:07 6:48
2 Morgan Monte Frankenmuth 17 21:41 6:59
3 Jayme Ponke Davison 16 25:37 8:15
4 Melanie Schultz Davison 16 25:38 8:15
5 Lauren Simpson Fenton 16 26:49 8:38
6 Caron Ockerman Davison 17 27:07 8:44
7 Paula McIntyre Flint 18 29:22 9:28
8 Joanna Hartranft Flint 18 32:28 10:27

MALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Christopher Schuster Sandusky 23 18:34 5:59
2 Dequindo Seay Flint 22 20:17 6:32
3 Josh Mangett Flint 23 20:54 6:44
4 Travis Holman Flint 23 24:06 7:46
5 Jim Turney Flint 22 24:59 8:03
6 Andy Brown 22 28:07 9:04
7 Le Thach Flint 22 30:24 9:48
8 Ryan Ellerbrock Flint 22 33:47 10:53
9 Greg Slota Flint 21 36:58 11:55

FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Meghan Roushorne Vancouver 23 19:55 6:25
2 Sarah Ramey Farmington 22 25:00 8:03
3 Talba Rathur Flint 23 25:41 8:17
4 Libby Roslonski Rochester Hills 21 27:17 8:47
5 Katie Ockerman Davison 20 28:46 9:16
6 Melody Allore Ann Arbor 20 29:21 9:27
7 Diane Ursu Durand 22 31:24 10:07
8 Rebecca Marie Huey New Lothrop 21 33:14 10:42
9 Rita Williams Flint 22 34:42 11:11
10 Joni Burnell Grand Blanc 20 35:21 11:23

MALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Ian Morehouse Flint 27 24:42 7:58
2 Ed Starback Troy 28 27:42 8:55

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Sue Greco Windsor 26 19:54 6:25
2 Beth Shedd Flint 27 23:55 7:42
3 Ann Maree Williams Arlingtaon 25 26:18 8:28
4 Sara McCombs Grand Blanc 26 27:43 8:56
5 Cherie Greer Auburn Hills 27 27:56 9:00
6 Melissa Harden Ovid 26 31:02 10:00

MALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Thomas Preiss Whitmore Lake 30 16:25 5:17
2 Tom MacKsood Fenton 30 20:18 6:32
3 Paul E Robbins Holly 30 20:39 6:39
4 Doug Klingensmith Milford 33 20:40 6:40
5 Rob Basydlo Highland 33 21:23 6:53
6 Everett Centerwall III Fenton 32 26:17 8:28
7 Richard Gorman Evanston 34 27:32 8:52
8 Paul Teed Midland 34 28:08 9:04
9 Antony Isaac Burton 32 34:20 11:03

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Karen Lynn Alexander Swartz Creek 32 19:30 6:17
2 Amy Goan Milford 33 21:27 6:55
3 Melissa Teed Midland 31 25:10 8:06
4 Amy Pougnet MacKsood Fenton 30 25:30 8:13
5 Jennifer Wenson Farmington Hills 32 27:32 8:52
6 Catherine Gaven MacOmb 34 28:35 9:12
7 Angela Whitener Fenton 33 28:35 9:13
8 Michele Barber MacOmb 32 29:34 9:32
9 Stephanie Cook Grand Blanc 32 31:06 10:01
10 Susan Willis Howell 32 32:36 10:30

MALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Bob Lally Grand Blanc 38 21:02 6:46
2 Stephen Dean Durand 37 22:38 7:18
3 Tom Flint Swartz Creek 38 24:14 7:49
4 Mark W Mattingly Grand Blanc 36 24:18 7:50
5 David Martin Davison 38 25:16 8:08
6 Chuck Cook Fenton 36 26:12 8:26
7 Jim Dowd Howell 37 26:13 8:27
8 Rob Lester Lennon 39 27:00 8:42
9 Mark Schuette Grand Blanc 38 29:10 9:24
10 David Walker Fenton 39 29:52 9:37
11 Anthony Mora Fenton 39 32:11 10:22

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Sheri Ongena Metamora 39 21:51 7:02
2 Lisa Portt White Lake 38 22:10 7:09
3 Ruth Lara Grand Blanc 38 24:02 7:45
4 Debbie Kovacich Attica 38 24:34 7:55
5 Marit Schultz Birch Run 39 26:17 8:28
6 Holly Edmondson Flushing 38 26:38 8:35
7 Rhonda Parker Davison 35 27:02 8:42
8 Donna Hippensteel Flint 37 27:12 8:46
9 Cheryl Gallon Flint 37 29:27 9:29
10 Denise Ryan Flint 39 29:43 9:34
11 Patty McCormack Lapeer 38 31:25 10:07
12 Susan Tschicart Harrison Twp 39 34:26 11:05

MALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Hank A. Sullivan Grand Blanc 42 19:37 6:19
2 David A Cole Waterford 43 20:03 6:28
3 Craig Stone Swartz Creek 44 20:19 6:33
4 Brian Barrie Flint 43 20:34 6:38
5 Mark Fosdick Davison 40 21:24 6:54
6 Michael Froats Grand Blanc 41 21:47 7:01
7 Randy Dickinson Grand Blanc 40 22:07 7:08
8 Jim De Brincat Grand Blanc 41 22:53 7:22
9 Jack Guleserian White Lake 41 24:05 7:46
10 Mike Bozynski Columbiaville 44 25:46 8:18
11 Jeff McCormack Lapeer 43 26:42 8:36
12 Andy Cronin Flushing 40 28:19 9:07
13 Jack Kohn Grand Blanc 44 28:33 9:12
14 Gregg A Fotenakes Flushing 44 29:06 9:22
15 Gregoire Bolduc Flint 40 34:29 11:07

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Kristi Pryomski Holly 43 22:19 7:12
2 Teri Chambers Fenton 42 25:19 8:09
3 Debbie Beason Flushing 44 25:40 8:16
4 Kim Kalush Flint 43 25:57 8:22
5 Kasey Cronin Flushing 40 26:31 8:33
6 Cheryl Sullivan Grand Blanc 42 27:34 8:53
7 Peggy Searight Flint 42 28:17 9:07
8 Barbara Arline Flint 40 28:31 9:11
9 Julia Hoffman Grand Blanc 41 29:09 9:23
10 Shelley Shannon Davison 44 29:25 9:28
11 Ann Jacob Harrison Twp 44 30:00 9:40
12 Sandra Bethell Grandledge 43 30:36 9:51
13 Roberta Ballard Flushing 44 30:37 9:52
14 Donna Russell Flushing 40 34:41 11:10
15 Mona Herriman Davison 41 49:27 15:55

MALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Tim Jones Durand 47 19:26 6:16
2 Mark Bauman Flushing 49 20:50 6:43
3 John Perrine Flint 47 22:25 7:13
4 Mark Mangett Flint 45 22:46 7:20
5 Randy Fielder Brooklyn 48 23:10 7:28
6 Riley Patrick McLincha Clio 48 23:30 7:34
7 Dan J Richardson Grand Blanc 48 23:43 7:39
8 Ray Linton Grand Blanc 49 24:16 7:49
9 Bill Mestrezat Grand Blanc 48 24:31 7:54
10 Larry Ross Fenton 48 25:02 8:04
11 Thomas Kuczera Flint 46 25:12 8:07
12 James Peltier Flint 49 25:16 8:08
13 Dale Peppel Rochester 47 26:37 8:34
14 Dean Frick Grand Blanc 45 27:40 8:55
15 Thomas Fonger Flushing 49 28:01 9:01
16 Craig Moreland Okemos 45 29:48 9:36
17 John Hartranft Flint 46 32:32 10:29

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Donna Olson Bloomfield Hills 49 22:24 7:13
2 Maggy Zidar Pontiac 49 23:25 7:33
3 Diane Fuller Columbiaville 49 24:49 8:00
4 Victoria Church Otter Lake 46 26:11 8:26
5 Chris Major-Talley Fenton 49 26:39 8:35
6 Diane S Jerichow Flushing 47 27:16 8:47
7 Jan Walsh Linden 46 27:20 8:48
8 Elizabeth Nartker Swartz Creek 48 28:06 9:03
9 Judy Thurner Flint 49 28:41 9:14
10 Marie Strom Davison 47 28:50 9:17
11 Sandra H Morse Flint 45 29:46 9:35
12 Kristen Le Palm Davison 47 32:47 10:34

MALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 James Willhite Bloomfield Hills 54 24:53 8:01
2 Terry Weiss Frankenmuth 50 25:20 8:10
3 Daniel Dobberstein Saginaw 50 37:51 12:12

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Nancy Porter Mt Pleasant 52 27:15 8:47
2 Ann Crumby Flint 50 28:17 9:07
3 Judy Pannick Swartz Creek 53 28:31 9:11
4 Martha L. Austin Swartz Creek 53 29:32 9:31
5 Jeanna Rossie-Miller Flushing 52 34:12 11:01

MALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Jerry Spiewak St Clair Shores 57 20:41 6:40
2 Daniel Talhelm East Lansing 58 21:04 6:47
3 John Johnson Alanson 55 24:08 7:47
4 James V Milner Flint 58 28:00 9:01

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Jan Wallen Flushing 58 25:26 8:12
2 Linda L Nelson Ortonville 57 27:04 8:43
3 Nancy Teel Flint 56 27:38 8:54
4 Addie Schneiderhan Grand Blanc 56 29:28 9:30

MALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Richard Wallen Flushing 60 20:21 6:33
2 Elliott Deyo Millington 61 25:12 8:07
3 John Murphy Flushing 63 26:08 8:25
4 Robert Scharich Otisville 61 26:30 8:32
5 Ronald L Gill Pleasant Lake 63 28:17 9:07
6 Donald Hartz Flint 64 28:59 9:20

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Gunveig Janse Birch Run 64 24:51 8:00
2 Cathy D Detman Flint 61 25:09 8:06
3 Marion Callis Davison 64 32:50 10:34

MALE AGE GROUP: 65 - 89
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Marvin Stevenson Rochester 65 25:14 8:08
2 Bob Esford Petoskey 70 33:51 10:54




******************* MALE OVERALL WINNER ***************************
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 David Pichey Flint 54 30:57 9:58

******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Jeanette M Wineland Swartz Creek 41 30:13 9:44
******************* MALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Ed Torrance Saline 62 32:11 10:22
******************* FEMALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Stephanie Konsza Fenton 44 30:18 9:46

MALE AGE GROUP: 1 - 12
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 1 - 12
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====

MALE AGE GROUP: 13 - 15
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 13 - 15
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Jane Hannesh Flint 13 48:42 15:41

MALE AGE GROUP: 16 - 19
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 16 - 19
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Christina Rust Owosso 17 45:56 14:48
2 Michelle Hawry 19 47:38 15:20
3 Erin Stone Swartz Creek 16 48:43 15:41
4 Kelly Stone Swartz Creek 16 48:53 15:45
5 Dayna Rowe Durand 16 48:53 15:45
6 Stephanie Huss Swartz Creek 16 48:53 15:45
7 Christine Daup Burton 19 50:31 16:16

MALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Greg Hawkins Flint 21 44:16 14:15
2 Thomas Steffan Flint 21 47:49 15:24
3 Yin Lu Flint 21 50:19 16:12
4 Steve Balbaugh Flint 22 50:20 16:13
5 James Hendrickson Flint 21 52:57 17:03

FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Siobhan Williams Flint 20 39:42 12:47
2 Lisa Verbit Flint 20 44:16 14:15
3 Marli Rust Owosso 20 45:57 14:48
4 Kelly Courtney Fenton 21 46:17 14:54
5 Tracey Pintacura Fenton 22 46:17 14:54
6 Stacey Jones 20 47:15 15:13
7 Kristin Shanley St Clair Shores 20 47:38 15:20
8 Chris Looser Flint 21 47:48 15:24
9 Tracey Taylor Flushing 21 50:19 16:12
10 Annie Pickett Swartz Creek 21 54:19 17:30

MALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Jill Shegos Linden 29 46:17 14:54
2 Sarah Thatcher Howell 26 48:48 15:43
3 Rachael Goupil Linden 26 53:48 17:20
4 Kim Matheson Grand Blanc 28 54:21 17:30

MALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Mark Goupil Linden 33 53:48 17:20

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Michele Colley Flint 33 36:13 11:40
2 Mary Kay Gorman Evanston 34 46:18 14:55
3 Ann-Margaret Manley Fenton 34 46:18 14:55
4 Sheilee Corwin Gaines 31 48:48 15:43
5 Paula Oaks Flint 32 51:41 16:39
6 Vicky Barbee Flint 34 51:43 16:39

MALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Duke Shegos Linden 35 46:04 14:50
2 John Martin Burton 37 50:30 16:16

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Jo Ellen Hartz Rochester Hills 38 36:54 11:53
2 Mary Miller Grand Blanc 37 40:36 13:05
3 Susan Preston Imlay City 39 41:23 13:20
4 Sharman Gilmour Grand Blanc 38 45:30 14:39
5 Kriss Guleserian White Lake 35 46:01 14:49
6 Darla Orr Grand Blanc 36 54:32 17:34
7 Kim Herrada West Bloomfield 36 55:34 17:54
8 Glenda D Dudley Grand Blanc 38 56:26 18:10
9 Sue Hensley Flint 35 56:50 18:18

MALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Alan Hartley Keego Harbor 43 55:32 17:53

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Aurea Porritt Grand Blanc 44 36:44 11:50
2 Lynnette S Johnson Montrose 41 37:50 12:11
3 Carol Sweatland Burton 43 43:38 14:03
4 Susan McIntyre Burton 42 50:33 16:17
5 Debra Klocko Swartz Creek 42 50:33 16:17
6 Betty Dice Lapeer 43 52:23 16:52
7 Mary Hartley Keego Harbor 43 55:29 17:52

MALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Lester O Brady Grand Blanc 46 32:19 10:25
2 David Panzlau Fenton 45 37:40 12:08
3 William E Irvine Flushing 48 40:40 13:06

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Ellen Schock North Street 49 32:06 10:20
2 Dianna Dodd Grand Blanc 46 34:06 10:59
3 Sandy Lawrence Swartz Creek 46 36:42 11:49
4 Kathy Gurin Lapeer 45 37:41 12:08
5 Lynn Stebbins Swartz Creek 49 38:12 12:18
6 Louise Resseguie Swartz Creek 45 38:42 12:28
7 Ruth Weiss Frankenmuth 49 39:18 12:40
8 Robyn Woolcock Davison 45 40:47 13:08
9 Monica Barden Otisville 49 43:05 13:52
10 Laura J Irvine Flushing 46 46:00 14:49
11 Pat Pintacura Eaton Rapids 45 46:21 14:56
12 Mary Jane Bowdish Clio 45 47:02 15:09
13 Katrina Smith Flint 47 48:23 15:35
14 Pam Seltzer Grand Blanc 45 48:23 15:35
15 Lucinda Kelley Flint 47 50:26 16:15
16 Judy Gansen Flint 46 50:26 16:15
17 Mary Gerwolds Columbiaville 45 52:26 16:53
18 Kristine Pickett Swartz Creek 46 54:20 17:30
19 Bonnie Berry Lapeer 47 56:24 18:10

MALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Tom Belford Jr Flint 51 35:34 11:27
2 William Hough Jr Flushing 53 37:43 12:09
3 Pete Pintacura Eaton Rapids 51 42:46 13:46
4 Tim Holcomb Fenton 53 46:15 14:54
5 Keenan Simpson Fenton 51 46:15 14:54
6 Jake Collins Grand Blanc 53 53:45 17:19

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Laura Gentry Linden 50 34:30 11:07
2 Shirley Torrance Saline 54 36:14 11:40
3 Jane Frasier Grand Blanc 54 37:55 12:13
4 Jacqueline Elam Flint 50 38:00 12:14
5 Judy Hamilton Mount Morris 51 38:38 12:27
6 Nancy Morley Swartz Creek 53 38:39 12:27
7 Janice K Rockwood Flushing 54 41:34 13:23
8 Sandra Jankowski Swartz Creek 51 43:20 13:57
9 Marianne Daliege Flint 54 45:33 14:40
10 Mary Grace Thoms Clinton Twp 52 46:13 14:53
11 Joanne E Kessler Flint 50 48:24 15:35
12 Carol Zawadny North Branch 50 50:39 16:19
13 Mary Turner Burton 52 54:22 17:31
14 Patti Smith Fenton 50 54:23 17:31
15 Lynn P Rodda Flint 54 54:33 17:34
16 Ronna Gray Grand Blanc 52 56:51 18:19

MALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Don Snooks Grand Blanc 56 33:22 10:45
2 Warren Cressman Harper Woods 57 33:39 10:51
3 Harold A Peterson Holly 58 34:52 11:14
4 Doug Fisher Flushing 56 37:49 12:11
5 Harry Ewald Farmington Hills 57 46:05 14:50

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Ellen Cressman Harper Woods 56 37:27 12:04
2 Jan Barber Swartz Creek 57 38:06 12:16
3 Mary Lou Tomaszewski Davison 57 39:17 12:39
4 Ardith Griffin Lapeer 55 43:05 13:53
5 Judith Ewald Farmington Hills 56 46:13 14:53
6 Marilyn Lovasz Flushing 59 54:25 17:32
7 Judy Hensley Flint 56 56:37 18:14

MALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Jerry Elliott Grand Blanc 63 36:36 11:47
2 Jack Hartzell Flint 61 53:45 17:19

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Vi Martin Flint 64 38:34 12:25
2 Jean Proctor Flint 60 40:08 12:56
3 Joyce Alfaro St Clair Shores 60 40:09 12:56
4 Sherry Kovack Flint 61 49:23 15:54

MALE AGE GROUP: 65 - 89
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 James Vanderpool Flushing 65 34:20 11:04
2 Mick McCarty Fenton 68 34:50 11:13
3 Donald Callis Davison 68 37:32 12:05
4 Spencer L Myers Grand Blanc 70 37:51 12:12
5 Louis A Adams North Branch 65 44:42 14:24
6 John Furbacher Whitmore Lake 74 48:13 15:32

FEMALE AGE GROUP: 65 - 89
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ====================== ================= === ======= =====
1 Ana Skripnik Grand Blanc 69 37:17 12:01
2 Betty Dunlap Goodrich 68 40:54 13:10
3 Lillian Furbacher Whitmore Lake 73 48:11 15:31


FLINT, MICHIGAN
Provided By Gault Race Management