GROSSE ILE INVITATIONAL

back to results

Oct. 2, 1999

GROSSE ILE INVITATIONAL
ELIZABETH PARK, TRENTON, MICHIGAN


ÚÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ¿
3 SCORES 3
3 1. BRIGHTON 20 4. SALINE 84 3
3 2. BRIGHTON - B 78 5. ANN ARBOR HURON 109 3
3 3. PLYMOUTH CANTON 82 6. WYANDOTTE ROOSEVELT 141 3
ÀÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÙ

WOMEN'S 5K

INDIVIDUAL RESULTS

FIN NAME TEAM NUM RESULTS PTS
1. AMY BAKER (10) ANN ARBOR HURON 501 20:05.9 1
2. DIANA MARTIN (12) BRIGHTON 553 20:18.3 2
3. JUANITA THOMAS (12) DETROIT CASS TECH 731 20:22.9 -
4. RYAN HITTLE (12) BRIGHTON 546 20:31.2 3
5. IRIS SLATER (12) BRIGHTON 561 20:42.1 4
6. STEPHANIE KAULFERSCH (10)BRIGHTON 547 20:43.3 5
7. AMANDA KINNEER (09) BRIGHTON 548 20:48.0 6
8. VANESSA KRICZKOWSKI (12) BRIGHTON - B 550 20:49.3 7
9. RENEE LEOHNDORF (11) SALINE 673 20:51.5 8
10. AMANDA VILLAGE (11) WYANDOTTE ROOSEVELT 729 20:55.1 9
11. AMY BLUM (10) SALINE 649 20:56.3 10
12. STACIE GRIFFIN (12) PLYMOUTH CANTON 572 21:16.1 11
13. SARAH RUCINSKI (12) PLYMOUTH CANTON 586 21:21.6 12
14. JENNIFER MOORE (09) BRIGHTON - B 536 21:23.5 13
15. JESSICA PONTIUS (09) SALINE 686 21:24.1 14
16. CATHERINE STEINER (09) ANN ARBOR HURON 517 21:33.2 15
17. RACHEL BUMANN (09) BRIGHTON 541 21:42.4 P
18. COURTNEY HEAD (09) BRIGHTON - B 534 21:44.0 17
19. ALLISON MILLS (11) PLYMOUTH CANTON 582 21:47.3 18
20. AMY DUPUIS (12) PLYMOUTH CANTON 568 21:47.6 19
21. RAE RUSSELL (11) BRIGHTON - B 537 21:47.9 20
22. ALLISON BEYER (09) BRIGHTON - B 532 21:51.6 21
23. MARY MALONEY (09) PLYMOUTH CANTON 578 21:56.9 22
24. ERICA SIONEY (09) PLYMOUTH CANTON 588 22:01.2 P
25. JULIE STOWERS (11) BRIGHTON - B 538 22:06.5 P
26. DIANE MCCARTNEY (10) SALINE 678 22:15.0 25
27. JANEL PHILLIPS (12) WYANDOTTE ROOSEVELT 727 22:15.7 26
28. ANN GILZOW (12) SALINE 664 22:16.2 27
29. JENNY KUCERA (09) ANN ARBOR HURON 512 22:19.7 28
30. BECKY HAYES (09) ANN ARBOR HURON 510 22:22.6 29
31. DAYNA MCDONALD (12) BRIGHTON - B 535 22:25.2 P
32. JULIE CARRIER (11) SALINE 652 22:38.6 P
33. TERRA KUBERT (11) PLYMOUTH CANTON 574 22:56.8 P
34. KRISTY BEESLEY (09) WYANDOTTE ROOSEVELT 722 22:59.1 33
35. SHAYNA LISTON (11) SALINE 674 23:05.0 P
36. CHERYL ENGFEHR (12) WYANDOTTE ROOSEVELT 723 23:14.2 35
37. ERIN MORRIS (10) ANN ARBOR HURON 513 23:21.2 36
38. CLEA DAVIS (11) ANN ARBOR HURON 506 23:21.8 P
39. JULIE DIEPENHORST (12) TAYLOR KENNEDY 621 23:24.8 -
40. JESSICA LOCKWOOD (11) WYANDOTTE ROOSEVELT 726 23:50.1 38
41. CELIA FLACHSMANN (11) WYANDOTTE ROOSEVELT 725 23:50.9 P
42. JAMIE MCKENZIE (10) BRIGHTON 555 24:18.6 P
43. KAREN ENGFEHR (10) WYANDOTTE ROOSEVELT 724 24:24.1 P
44. EMILY CRISTE (11) ANN ARBOR HURON 504 26:13.3 P

GROSSE ILE INVITE - A AT ELIZABETH PARK, TRENTON 10/02/99

TEAM RESULTS

TEAM NAME FIN RESULTS PTS

1. BRIGHTON DIANA MARTIN (12) 2 20:18 2
RYAN HITTLE (12) 4 20:31 3
IRIS SLATER (12) 5 20:42 4
STEPHANIE KAULFERSCH (10 6 20:43 5
AMANDA KINNEER (09) 7 20:48 6
RACHEL BUMANN (09) 17 21:42
JAMIE MCKENZIE (10) 42 24:18

** TEAM TOTAL ** 1:43:02 20

2. BRIGHTON - B VANESSA KRICZKOWSKI (12) 8 20:49 7
JENNIFER MOORE (09) 14 21:23 13
COURTNEY HEAD (09) 18 21:44 17
RAE RUSSELL (11) 21 21:47 20
ALLISON BEYER (09) 22 21:51 21
JULIE STOWERS (11) 25 22:06
DAYNA MCDONALD (12) 31 22:25

** TEAM TOTAL ** 1:47:34 78

3. PLYMOUTH CANTON STACIE GRIFFIN (12) 12 21:16 11
SARAH RUCINSKI (12) 13 21:21 12
ALLISON MILLS (11) 19 21:47 18
AMY DUPUIS (12) 20 21:47 19
MARY MALONEY (09) 23 21:56 22
ERICA SIONEY (09) 24 22:01
TERRA KUBERT (11) 33 22:56

** TEAM TOTAL ** 1:48:07 82

4. SALINE RENEE LEOHNDORF (11) 9 20:51 8
AMY BLUM (10) 11 20:56 10
JESSICA PONTIUS (09) 15 21:24 14
DIANE MCCARTNEY (10) 26 22:15 25
ANN GILZOW (12) 28 22:16 27
JULIE CARRIER (11) 32 22:38
SHAYNA LISTON (11) 35 23:05

** TEAM TOTAL ** 1:47:42 84

5. ANN ARBOR HURON AMY BAKER (10) 1 20:05 1
CATHERINE STEINER (09) 16 21:33 15
JENNY KUCERA (09) 29 22:19 28
BECKY HAYES (09) 30 22:22 29
ERIN MORRIS (10) 37 23:21 36
CLEA DAVIS (11) 38 23:21
EMILY CRISTE (11) 44 26:13

** TEAM TOTAL ** 1:49:40 109

6. WYANDOTTE ROOSEVELT AMANDA VILLAGE (11) 10 20:55 9
JANEL PHILLIPS (12) 27 22:15 26
KRISTY BEESLEY (09) 34 22:59 33
CHERYL ENGFEHR (12) 36 23:14 35
JESSICA LOCKWOOD (11) 40 23:50 38
CELIA FLACHSMANN (11) 41 23:50
KAREN ENGFEHR (10) 43 24:24

** TEAM TOTAL ** 1:53:13 141

7. DETROIT CASS TECH JUANITA THOMAS (12) 3 20:22

** TEAM TOTAL ** 20:22

TAYLOR KENNEDY JULIE DIEPENHORST (12) 39 23:24

** TEAM TOTAL ** 23:24




ÚÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ¿
3 SCORES 3
3 1. MILAN 46 4. CARLETON AIRPORT 69 3
3 2. TRENTON 56 5. FARMINGTON HARRISON 105 3
3 3. GROSSE ILE 61 3
ÀÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÙ

WOMEN'S 5K

INDIVIDUAL RESULTS

FIN NAME TEAM NUM RESULTS PTS
1. STACEY KANDAS (10) TRENTON 713 19:57.5 1
2. CATHLEEN MUNCEY (11) CARLETON AIRPORT 528 20:22.7 2
3. JACKIE THOMPSON (12) MILAN 635 20:26.5 3
4. KATY JACKSON (10) GROSSE ILE 598 20:27.1 4
5. LESLIE FEDERICO (12) CARLETON AIRPORT 525 20:41.3 5
6. STEPHANIE KANDAS (09) TRENTON 714 20:45.3 6
7. CARLY DAY (12) MILAN 627 21:09.1 7
8. LINDSEY STUART (11) MILAN 634 21:20.0 8
9. LOREN STEINKE (09) GROSSE ILE 601 21:24.7 9
10. JULIA CARP (10) GROSSE ILE 593 21:35.2 10
11. LESLIE WEBSTER (10) MILAN 636 21:37.2 11
12. JUDY SHEPARD (09) TRENTON 720 21:37.8 12
13. DANIELLE TARACHOWSKI (10)TRENTON 721 21:44.1 13
14. LAUREN LIEBOWITZ (11) FARMINGTON HARRISON 610 21:57.5 14
15. STEFANIE SCHMITT (12) NEW BOSTON HURON 617 22:00.4 -
16. SARAH SCHMITT (09) NEW BOSTON HURON 616 22:21.9 -
17. LYNN ANDRZEJEWSKI (12) FARMINGTON HARRISON 603 22:22.4 15
18. BECKY JACKSON (10) GROSSE ILE 597 22:25.3 16
19. KELLY LOY (09) MILAN 630 22:32.3 17
20. KELLI STRIMBEL (10) CARLETON AIRPORT 531 22:42.8 18
21. CASSANDRA TIERNEY (10) RIVERVIEW 639 22:54.7 -
22. ANDREA PILON (09) CARLETON AIRPORT 530 22:58.8 19
23. MEG LAW (09) MILAN 629 23:07.2 P
24. ASIA RENNING (11) MILAN 631 23:10.6 P
25. JESSICA RUSH (12) RIVERVIEW 638 23:14.3 -
26. MALLORY HAY (09) GROSSE ILE 595 23:30.4 22
27. CLARA FLETCHER (10) FARMINGTON HARRISON 606 23:30.7 23
28. STEPANIE HALL (10) TRENTON 712 23:31.5 24
29. THERESA HAUSE (12) CARLETON AIRPORT 526 23:36.6 25
30. ASHLEY MCELMURRY (10) FARMINGTON HARRISON 612 23:40.7 26
31. JULIETA IARINA (10) FARMINGTON HARRISON 609 23:59.5 27
32. STEPHANIE HARWOOD (11) GROSSE ILE 594 24:00.5 P
33. HEATHER MALUCHNIK (10) GROSSE ILE 599 24:36.8 P
34. MARISSA OTTER (10) CARLETON AIRPORT 529 24:59.9 P
35. JENICA LYSON (11) TRENTON 718 25:12.8 P
36. SEASON POKOJ (11) FARMINGTON HARRISON 614 25:25.3 P
37. BETH ANN BROZOVICH (10) FARMINGTON HARRISON 605 25:41.1 P
38. GRETCHEN GUTENSCHWAGER (1FLAT ROCK 591 26:53.3 -
39. TAMI LEUNG (12) TRENTON 717 27:59.7 P
40. KIMBERLY EBY (09) CARLETON AIRPORT 524 28:26.2 P
41. LEAH HANNIGAN (09) PETERSBURG SUMMERFIELD 707 31:21.2 -

GROSSE ILE INVITE - BCD AT ELIZABETH PARK, TRENTON 10/02/99

TEAM RESULTS

TEAM NAME FIN RESULTS PTS

1. MILAN JACKIE THOMPSON (12) 3 20:26 3
CARLY DAY (12) 7 21:09 7
LINDSEY STUART (11) 8 21:20 8
LESLIE WEBSTER (10) 11 21:37 11
KELLY LOY (09) 19 22:32 17
MEG LAW (09) 23 23:07
ASIA RENNING (11) 24 23:10

** TEAM TOTAL ** 1:47:04 46

2. TRENTON STACEY KANDAS (10) 1 19:57 1
STEPHANIE KANDAS (09) 6 20:45 6
JUDY SHEPARD (09) 12 21:37 12
DANIELLE TARACHOWSKI (10 13 21:44 13
STEPANIE HALL (10) 28 23:31 24
JENICA LYSON (11) 35 25:12
TAMI LEUNG (12) 39 27:59

** TEAM TOTAL ** 1:47:34 56

3. GROSSE ILE KATY JACKSON (10) 4 20:27 4
LOREN STEINKE (09) 9 21:24 9
JULIA CARP (10) 10 21:35 10
BECKY JACKSON (10) 18 22:25 16
MALLORY HAY (09) 26 23:30 22
STEPHANIE HARWOOD (11) 32 24:00
HEATHER MALUCHNIK (10) 33 24:36

** TEAM TOTAL ** 1:49:21 61

4. CARLETON AIRPORT CATHLEEN MUNCEY (11) 2 20:22 2
LESLIE FEDERICO (12) 5 20:41 5
KELLI STRIMBEL (10) 20 22:42 18
ANDREA PILON (09) 22 22:58 19
THERESA HAUSE (12) 29 23:36 25
MARISSA OTTER (10) 34 24:59
KIMBERLY EBY (09) 40 28:26

** TEAM TOTAL ** 1:50:19 69

5. FARMINGTON HARRISON LAUREN LIEBOWITZ (11) 14 21:57 14
LYNN ANDRZEJEWSKI (12) 17 22:22 15
CLARA FLETCHER (10) 27 23:30 23
ASHLEY MCELMURRY (10) 30 23:40 26
JULIETA IARINA (10) 31 23:59 27
SEASON POKOJ (11) 36 25:25
BETH ANN BROZOVICH (10) 37 25:41

** TEAM TOTAL ** 1:55:28 105

FLAT ROCK GRETCHEN GUTENSCHWAGER ( 38 26:53

** TEAM TOTAL ** 26:53

NEW BOSTON HURON STEFANIE SCHMITT (12) 15 22:00
SARAH SCHMITT (09) 16 22:21

** TEAM TOTAL ** 44:21

RIVERVIEW CASSANDRA TIERNEY (10) 21 22:54
JESSICA RUSH (12) 25 23:14

** TEAM TOTAL ** 46:08

PETERSBURG SUMMERFIELD LEAH HANNIGAN (09) 41 31:21

** TEAM TOTAL ** 31:21




ÚÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ¿
3 SCORES 3
3 1. SALINE - B 56 6. ANN ARBOR HURON 125 3
3 2. BRIGHTON 87 7. PLYMOUTH CANTON 161 3
3 3. TRENTON 89 8. ANN ARBOR HURON - B 207 3
3 4. SALINE 93 9. TAYLOR KENNEDY 240 3
3 5. WYANDOTTE ROOSEVELT 121 3
ÀÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÙ

MEN'S 5K

INDIVIDUAL RESULTS

FIN NAME TEAM NUM RESULTS PTS
1. PAT ROBERTS (11) TRENTON 325 16:21.4 1
2. SEAN MOORE (11) SALINE - B 297 16:33.0 2
3. TONY PATE (12) TAYLOR KENNEDY 234 16:44.7 3
4. DON WILKINS (12) TRENTON 330 16:47.9 4
5. STEVE SHERER (12) SALINE 281 16:53.9 5
6. JON WOJCIK (11) WYANDOTTE ROOSEVELT 344 17:02.8 6
7. RICH MOREL (12) BRIGHTON 150 17:03.5 7
8. MIKE KUSNER (12) SALINE 268 17:07.4 8
9. ED DAVIS (11) SALINE - B 294 17:23.2 9
10. ROB BRADBURY (12) WYANDOTTE ROOSEVELT 335 17:29.1 10
11. RYAN WEAVER (10) SALINE - B 299 17:30.9 11
12. JESSE KIRVAN (12) SALINE 265 17:35.7 12
13. CLINT WALLACE (12) ANN ARBOR HURON 124 17:37.5 13
14. ERIC MALKOWSKI (11) BRIGHTON 148 17:38.4 14
15. JOE WOJIE (12) BRIGHTON 161 17:39.9 15
16. KEVIN KAWCHAK (11) SALINE - B 295 17:42.1 16
17. NABIL DAOUD (10) ANN ARBOR HURON 113 17:45.6 17
18. LOGAN BRAUN (11) SALINE - B 293 17:48.0 18
19. MATT DOYLE (11) ANN ARBOR HURON 114 17:49.1 19
20. TONY TRIPLETT (10) WYANDOTTE ROOSEVELT 343 17:50.3 20
21. JOE VIGER (12) TRENTON 328 17:50.9 21
22. LANDON MEDLEY (10) SALINE - B 296 17:55.9 P
23. AARON WILLIAMS (11) BRIGHTON 160 17:57.9 23
24. SCOTT KALLGREN (10) TRENTON 319 17:58.5 24
25. LUKE SCHMERBERG (11) SALINE - B 298 18:02.5 P
26. BRANDON MCCLELLON (10) PLYMOUTH CANTON 174 18:06.3 26
27. JON MIKOSZ (11) PLYMOUTH CANTON 175 18:08.1 27
28. BRAD PERO (11) BRIGHTON 151 18:09.9 28
29. PETER KANANEN (12) BRIGHTON 144 18:17.6 P
30. PETER GIRZ (11) ANN ARBOR HURON 115 18:20.9 30
31. SCOTT GILLEN (11) PLYMOUTH CANTON 169 18:23.0 31
32. KEVIN GIENAPP (09) BRIGHTON 137 18:23.7 P
33. BRIAN WALLINE (12) SALINE 288 18:26.7 33
34. CARLIN DANZ (10) WYANDOTTE ROOSEVELT 337 18:28.6 34
35. PAUL LAVASSEUR (12) SALINE 269 18:32.6 35
36. STEVE DEBIEN (10) PLYMOUTH CANTON 168 18:36.0 36
37. ATUL GUPTA (09) ANN ARBOR HURON - B 101 18:38.5 37
38. BRAD THOMSON (12) ANN ARBOR HURON - B 106 18:41.1 38
39. MARCUS GILL (12) DETROIT MURRAY-WRIGHT 345 18:45.5 -
40. JAMES BAKSA (11) TRENTON 307 18:48.7 39
41. MIKE HANLON (09) ANN ARBOR HURON - B 102 18:50.2 40
42. JOSHUA DEPRIEST (11) TAYLOR TRUMAN 332 18:51.3 -
43. JON WESTERN (09) PLYMOUTH CANTON 181 18:52.0 41
44. GEORGE BENSKY (11) TRENTON 308 18:54.8 P
45. DAN HOLLANDER (10) ANN ARBOR HURON - B 103 19:00.6 43
46. KURT HEINOLD (12) SALINE 262 19:04.8 P
47. ADAM MCDERMOTT (12) SALINE 271 19:05.4 P
48. CATALIN BUGAN (11) ANN ARBOR HURON 111 19:07.5 46
49. PAT PRUITT (10) PLYMOUTH CANTON 179 19:09.9 P
50. ANDREW WHALEY (10) TRENTON 329 19:16.4 P
51. SRI MADDIPATI (12) ANN ARBOR HURON - B 104 19:19.8 49
52. STEPHAN WUNDERLICH (10) ANN ARBOR HURON - B 107 19:24.0 P
53. MIKE RIGGIE (10) WYANDOTTE ROOSEVELT 340 19:30.6 51
54. RYAN STANKO (11) PLYMOUTH CANTON 180 19:32.8 P
55. COLIN RIKER (11) ANN ARBOR HURON - B 105 19:37.5 P
56. LUKE RAYMOND (11) ANN ARBOR HURON 122 19:47.7 P
57. BOB HUEBNER (09) ANN ARBOR HURON 118 19:48.0 P
58. PAUL AMORI (10) WYANDOTTE ROOSEVELT 333 19:49.8 P
59. GERALD CRANDALL (12) TAYLOR KENNEDY 229 19:58.7 57
60. NICK CUMBERLAND (10) WYANDOTTE ROOSEVELT 336 20:03.4 P
61. DAVID BOILORE (12) TAYLOR KENNEDY 227 20:29.1 59
62. DAVE THOMASON (12) TAYLOR KENNEDY 237 21:51.5 60
63. ADAM BEAUCHAMP (09) TAYLOR KENNEDY 226 22:17.1 61

GROSSE ILE INVITE - A AT ELIZABETH PARK, TRENTON 10/02/99

TEAM RESULTS

TEAM NAME FIN RESULTS PTS

1. SALINE - B SEAN MOORE (11) 2 16:33 2
ED DAVIS (11) 9 17:23 9
RYAN WEAVER (10) 11 17:30 11
KEVIN KAWCHAK (11) 16 17:42 16
LOGAN BRAUN (11) 18 17:48 18
LANDON MEDLEY (10) 22 17:55
LUKE SCHMERBERG (11) 25 18:02

** TEAM TOTAL ** 1:26:56 56

2. BRIGHTON RICH MOREL (12) 7 17:03 7
ERIC MALKOWSKI (11) 14 17:38 14
JOE WOJIE (12) 15 17:39 15
AARON WILLIAMS (11) 23 17:57 23
BRAD PERO (11) 28 18:09 28
PETER KANANEN (12) 29 18:17
KEVIN GIENAPP (09) 32 18:23

** TEAM TOTAL ** 1:28:26 87

3. TRENTON PAT ROBERTS (11) 1 16:21 1
DON WILKINS (12) 4 16:47 4
JOE VIGER (12) 21 17:50 21
SCOTT KALLGREN (10) 24 17:58 24
JAMES BAKSA (11) 40 18:48 39
GEORGE BENSKY (11) 44 18:54
ANDREW WHALEY (10) 50 19:16

** TEAM TOTAL ** 1:27:44 89

4. SALINE STEVE SHERER (12) 5 16:53 5
MIKE KUSNER (12) 8 17:07 8
JESSE KIRVAN (12) 12 17:35 12
BRIAN WALLINE (12) 33 18:26 33
PAUL LAVASSEUR (12) 35 18:32 35
KURT HEINOLD (12) 46 19:04
ADAM MCDERMOTT (12) 47 19:05

** TEAM TOTAL ** 1:28:33 93

5. WYANDOTTE ROOSEVELT JON WOJCIK (11) 6 17:02 6
ROB BRADBURY (12) 10 17:29 10
TONY TRIPLETT (10) 20 17:50 20
CARLIN DANZ (10) 34 18:28 34
MIKE RIGGIE (10) 53 19:30 51
PAUL AMORI (10) 58 19:49
NICK CUMBERLAND (10) 60 20:03

** TEAM TOTAL ** 1:30:19 121

6. ANN ARBOR HURON CLINT WALLACE (12) 13 17:37 13
NABIL DAOUD (10) 17 17:45 17
MATT DOYLE (11) 19 17:49 19
PETER GIRZ (11) 30 18:20 30
CATALIN BUGAN (11) 48 19:07 46
LUKE RAYMOND (11) 56 19:47
BOB HUEBNER (09) 57 19:48

** TEAM TOTAL ** 1:30:38 125

7. PLYMOUTH CANTON BRANDON MCCLELLON (10) 26 18:06 26
JON MIKOSZ (11) 27 18:08 27
SCOTT GILLEN (11) 31 18:23 31
STEVE DEBIEN (10) 36 18:36 36
JON WESTERN (09) 43 18:52 41
PAT PRUITT (10) 49 19:09
RYAN STANKO (11) 54 19:32

** TEAM TOTAL ** 1:32:05 161

8. ANN ARBOR HURON - B ATUL GUPTA (09) 37 18:38 37
BRAD THOMSON (12) 38 18:41 38
MIKE HANLON (09) 41 18:50 40
DAN HOLLANDER (10) 45 19:00 43
SRI MADDIPATI (12) 51 19:19 49
STEPHAN WUNDERLICH (10) 52 19:24
COLIN RIKER (11) 55 19:37

** TEAM TOTAL ** 1:34:28 207

9. TAYLOR KENNEDY TONY PATE (12) 3 16:44 3
GERALD CRANDALL (12) 59 19:58 57
DAVID BOILORE (12) 61 20:29 59
DAVE THOMASON (12) 62 21:51 60
ADAM BEAUCHAMP (09) 63 22:17 61

** TEAM TOTAL ** 1:41:19 240

DETROIT MURRAY-WRIGHT MARCUS GILL (12) 39 18:45

** TEAM TOTAL ** 18:45

TAYLOR TRUMAN JOSHUA DEPRIEST (11) 42 18:51

** TEAM TOTAL ** 18:51




ÚÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ¿
3 SCORES 3
3 1. GROSSE ILE 44 5. RIVERVIEW 119 3
3 2. CARLETON AIRPORT 49 6. MILAN 133 3
3 3. FARMINGTON HARRISON 76 7. FLAT ROCK 179 3
3 4. NEW BOSTON HURON 102 3
ÀÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÙ

MEN'S 5K

INDIVIDUAL RESULTS

FIN NAME TEAM NUM RESULTS PTS
1. IVAN MASON (12) CARLETON AIRPORT 130 17:33.8 1
2. MATT ROBIN (11) NEW BOSTON HURON 223 17:41.4 2
3. AARON SHUPE (12) RIVERVIEW 249 17:47.8 3
4. DEREK MEIRING (10) CARLETON AIRPORT 132 18:04.8 4
5. ERIC CARBAJO (12) GROSSE ILE 190 18:22.1 5
6. HARLEY ROHLOFF (09) GROSSE ILE 202 18:23.5 6
7. JASON SCARBROUGH (12) FARMINGTON HARRISON 215 18:37.9 7
8. JUSTIN DARISH (12) CARLETON AIRPORT 126 18:39.5 8
9. NICK HOLLISTER (10) CARLETON AIRPORT 128 18:42.0 9
10. CHRIS RHODES (10) GROSSE ILE 201 18:44.1 10
11. PRADEEP NAGAPPA (11) GROSSE ILE 197 18:48.8 11
12. GRANT BALAREZO (09) GROSSE ILE 188 18:49.4 12
13. AARON OCHALEK (12) MILAN 241 18:50.0 13
14. KEVIN SMROKA (09) NEW BOSTON HURON 225 18:56.0 14
15. JON KELLER (10) FARMINGTON HARRISON 210 18:58.6 15
16. STEVE JANULIS (12) RIVERVIEW 246 19:04.9 16
17. GREG ARDISANA (10) FARMINGTON HARRISON 203 19:15.6 17
18. STEVE SARGOL (10) FARMINGTON HARRISON 214 19:30.6 18
19. ELLIOTT MARSHALL (10) FARMINGTON HARRISON 213 19:35.4 19
20. JON HODGE (09) GROSSE ILE 192 19:36.7 P
21. JUSTIN COLE SCHALK (09) NEW BOSTON HURON 220 19:40.4 21
22. MONTE KRAUSS (11) GROSSE ILE 194 19:45.8 P
23. JUSTIN DUNN (11) MILAN 239 19:46.7 23
24. MIKE FRENCH (11) NEW BOSTON HURON 221 19:50.8 24
25. WAYNE WRIGHT (09) FARMINGTON HARRISON 219 19:53.3 P
26. TIM RICKER (11) MILAN 242 20:00.2 26
27. ROSS MASON (09) CARLETON AIRPORT 131 20:00.8 27
28. JUSTIN SHAFER (12) FARMINGTON HARRISON 217 20:02.1 P
29. NICK WALKER (11) FLAT ROCK 187 20:23.6 29
30. JUSTIN JOHNSON (09) RIVERVIEW 247 20:24.7 30
31. CLAY STEINKE (11) MILAN 243 20:31.8 31
32. PAUL SWIFT (11) RIVERVIEW 252 20:35.8 32
33. MERRILL HUNT (10) CARLETON AIRPORT 129 20:45.1 P
34. NICHOLAS PALMITER (11) PETERSBURG SUMMERFIELD 304 21:01.8 -
35. JOEL BONK (10) CARLETON AIRPORT 125 21:12.0 P
36. BRYAN NORRIX (11) FLAT ROCK 183 21:26.7 35
37. ALEX MOYER (09) FLAT ROCK 182 21:47.2 36
38. TONY PAGANO (10) FLAT ROCK 184 22:07.7 37
39. BRIAN MOINEAU (10) RIVERVIEW 248 22:13.4 38
40. JACOB TONOVA (10) RIVERVIEW 253 22:13.6 P
41. ANDREW TARRANT (09) MILAN 244 23:54.5 40
42. DAVID SHONSHECK (10) NEW BOSTON HURON 346 24:42.8 41
43. NATHAN STEWART (10) FLAT ROCK 186 24:48.6 42
44. ZACH NEAL (09) MILAN 240 25:28.0 P
45. PETER HANNIGAN (10) PETERSBURG SUMMERFIELD 300 25:54.4 -

GROSSE ILE INVITE - BCD AT ELIZABETH PARK, TRENTON 10/02/99

TEAM RESULTS

TEAM NAME FIN RESULTS PTS

1. GROSSE ILE ERIC CARBAJO (12) 5 18:22 5
HARLEY ROHLOFF (09) 6 18:23 6
CHRIS RHODES (10) 10 18:44 10
PRADEEP NAGAPPA (11) 11 18:48 11
GRANT BALAREZO (09) 12 18:49 12
JON HODGE (09) 20 19:36
MONTE KRAUSS (11) 22 19:45

** TEAM TOTAL ** 1:33:06 44

2. CARLETON AIRPORT IVAN MASON (12) 1 17:33 1
DEREK MEIRING (10) 4 18:04 4
JUSTIN DARISH (12) 8 18:39 8
NICK HOLLISTER (10) 9 18:42 9
ROSS MASON (09) 27 20:00 27
MERRILL HUNT (10) 33 20:45
JOEL BONK (10) 35 21:12

** TEAM TOTAL ** 1:32:58 49

3. FARMINGTON HARRISON JASON SCARBROUGH (12) 7 18:37 7
JON KELLER (10) 15 18:58 15
GREG ARDISANA (10) 17 19:15 17
STEVE SARGOL (10) 18 19:30 18
ELLIOTT MARSHALL (10) 19 19:35 19
WAYNE WRIGHT (09) 25 19:53
JUSTIN SHAFER (12) 28 20:02

** TEAM TOTAL ** 1:35:55 76

4. NEW BOSTON HURON MATT ROBIN (11) 2 17:41 2
KEVIN SMROKA (09) 14 18:56 14
JUSTIN COLE SCHALK (09) 21 19:40 21
MIKE FRENCH (11) 24 19:50 24
DAVID SHONSHECK (10) 42 24:42 41

** TEAM TOTAL ** 1:40:49 102

5. RIVERVIEW AARON SHUPE (12) 3 17:47 3
STEVE JANULIS (12) 16 19:04 16
JUSTIN JOHNSON (09) 30 20:24 30
PAUL SWIFT (11) 32 20:35 32
BRIAN MOINEAU (10) 39 22:13 38
JACOB TONOVA (10) 40 22:13

** TEAM TOTAL ** 1:40:03 119

6. MILAN AARON OCHALEK (12) 13 18:50 13
JUSTIN DUNN (11) 23 19:46 23
TIM RICKER (11) 26 20:00 26
CLAY STEINKE (11) 31 20:31 31
ANDREW TARRANT (09) 41 23:54 40
ZACH NEAL (09) 44 25:28

** TEAM TOTAL ** 1:43:01 133

7. FLAT ROCK NICK WALKER (11) 29 20:23 29
BRYAN NORRIX (11) 36 21:26 35
ALEX MOYER (09) 37 21:47 36
TONY PAGANO (10) 38 22:07 37
NATHAN STEWART (10) 43 24:48 42

** TEAM TOTAL ** 1:50:31 179

PETERSBURG SUMMERFIELD NICHOLAS PALMITER (11) 34 21:01
PETER HANNIGAN (10) 45 25:54

** TEAM TOTAL ** 46:55