HANSON'S INVITATIONAL

back to results

Oct. 2, 1999

HANSON'S INVITATIONAL
DELIA PARK, STERLING HGTS, MICHIGAN


GIRLS DIVISIONS I TEAM SCORES

PLACE SCHOOL SCORE

1. STERLING HTS STEVENSON 33
2. ROMEO 48
3. MILFORD 70
4. CLARKSTON 90
5. TROY ATHENS 155
6. CHIPPEWA VALLEY 195
7. FORD II 199
8. DAKOTA 200
9. UTICA EISENHOWER 204

GIRLS DIVISION I TOP 10 INDIVIDUAL RESULTS

PLACE NAME SCHOOL TIME

1. Teresa Bongiovanni ROMEO 18:33
2. Marne Smiley STEVENSON 19:41
3. Stephanie Sayler ROMEO 19:51
4. Katie Danyko STEVENSON 20:00
5. Michelle Kinkela STEVENSON 20:01
6. Julia Schmidt ROMEO 20:26
7. Catherine Schmidt ROMEO 20:31
8. Stephanie Proos STEVENSON 20:33
9. Nicole Fischer CLARKSTON 20:42
10. Colleen Johnson MILFORD 21:02

GIRLS DIVISIONS II TEAM SCORES

PLACE SCHOOL SCORE

1. COUSINO 64
2. WARREN MOTT 65
3. LADYWOOD 68
4. STERLING HTS STEVENSON B 100
5. EAST DETROIT 128
6. NOTRE DAME PREP 135
7. ANCHOR BAY 158
8. LAKEVIEW DNF

GIRLS DIVISION II TOP 10 INDIVIDUAL RESULTS

PLACE NAME SCHOOL TIME

1. Katie Marasco COUSINO 20:54
2. Megan Schneider ND PREP 20:59
3. Yvonne Machiniak LAKEVIEW 21:06
4. Cassie Edwards MOTT 21:07
5. Judie Durecki MOTT 22:04
6. Mollie Harms STEVENSON "B" 22:05
7. Kristen Hoffman COUSINO 22:10
8. Anna Plagany LADYWOOD 22:21
9. Andrea Sutter STEVENSON "B" 22:27
10. Stefanie Stachura LADYWOOD 22:33





BOYS DIVISION I TEAM SCORES

PLACE SCHOOL SCORE

1. CLARKSTON 29
2. MILFORD 46
3. STERLING HTS STEVENSON 103
4. U of D 122
5. FORD 138
6. BROTHER RICE 173
7. DAKOTA 186
8. TROY ATHENS 188
9. ROMEO 202
10. CHIPPEWA VALLEY 259
11. EISENHOWER 267

BOYS DIVISION I TOP 10 INDIVIDUAL RESULTS

PLACE NAME SCHOOL TIME

1. Tom Greenless MILFORD 16:09
2. David Sage CLARKSTON 16:17
3. Matt Maver CLARKSTON 17:13
4. Breett Quantz CLARKSTON 17:17
5. Matt Nistor STEVENSON 17:21
6. Brian Vargo STEVENSON 17:25
7. Kevin Breen CLARKSTON 17:26
8. Nick Kopczyk MILFORD 17:26
9. Eric Staub STEVENSON 17:34
10. Brett Barley MILFORD 17:37

BOYS DIVISION II TEAM SCORES

PLACE SCHOOL SCORE

1. HARPER WOOD NOTRE DAME 49
2. MILFORD "B" 51
3. WARREN MOTT 89
4. ROSEVILLE 105
5. COUSINO 135
6. NOTRE DAME PREP 166
7. EAST DETROIT 179
8. ANCHOR BAY 206
9. DE LASALLE 213
10. LAKEVIEW 264

BOYS DIVISION II TOP 10 INDIVIDUAL RESULTS

PLACE NAME SCHOOL TIME

1. Mike Buslepp COUSINO 17:02
2. Chris Becin MOTT 17:03
3. Marc Michaels NOTRE DAME 17:03
4. Scott Walter NOTRE DAME 17:22
5. Bryan Kelly ROSEVILLE 17:33
6. John Czoykowski NOTRE DAME 17:42
7. Dan Hurst MILFORD "B" 17:47
8. Tyler VanAcker MILFORD "B" 17:51
9. Bill Coggins MILFORD "B" 17:53
10. Daniel Zinser ROSEVILLE 17:55