Don Dansereau Memorial Fall Race

back to results

Nov. 11, 2006

Don Dansereau Memorial Fall Race
Bay City, MI
Results provided by Miller Race Management

Category
Name Town Age Time Place
Division - Run
Overall Male
1. Hurrell, Jon Bay City, MI 16 17:39.15 1
2. Strycker, John New Lothrop, MI 39 17:54.42 2
Overall Female
1. Paris, Amanda Hemlock, MI 15 21:49.08 12
2. Janse, Merit Fenton, MI 46 22:28.39 18
1-14 Male
1. Daley, Brandon Bay City, MI 14 20:12.93 8
2. LeForge, Kyle Midland, MI 14 21:51.95 13
3. Bremer, Jacob Munger, MI 14 22:37.59 19
1-14 Female
1. Sweet, Samantha Bay City, MI 13 25:17.98 35
15-19 Male
1. Bladecki, Alex Bay City, MI 15 18:09.44 3
2. Stapleton, Raymond Hemlock, MI 15 19:47.81 6
3. Roesner, Josh Saginaw, MI 16 20:07.97 7
4. Gillard, Kevin Bay City, MI 18 21:43.64 11
5. Leavitt, James Bay City, MI 16 27:49.86 44
15-19 Female
1. Reder, Kate Bay City, MI 16 23:28.97 21
2. Wisniewski, Madison Kawkawlin, MI 16 24:41.11 27
3. Bowker, Stephanie Bay City, MI 17 27:02.48 41
4. Trepkowski, Katie Bay City, MI 17 27:07.01 43
5. Eilf, Jessica Bay City, MI 16 43:45.38 63
20-29 Male
1. Reist, Rex Charlotte, MI 28 22:23.67 17
2. Klosowski, Mike Elkton, MI 26 24:50.69 31
3. Grzegorczyk, Doug Kawkawlin, MI 28 26:35.65 38
20-29 Female
1. Coonan, Sheryl Sterling Heights, MI 27 28:30.78 48
2. MacDonald, Amy Bay City, MI 28 28:43.10 49
3. Stearns, Amanda Midland, MI 28 29:14.31 50
4. Niedzwiecki, Jill Ann Arbor, MI 25 41:01.66 62
30-39 Male
1. Stasser, Eric Bay City, MI 37 27:04.54 42
30-39 Female
1. Grappin, Sharon Bay City, MI 31 25:04.98 33
2. Discher, Shelly Bay City, MI 30 26:54.96 40
40-49 Male
1. Stebbins, Ken Midland, MI 48 19:05.84 4
2. Suski, Michael Grand Blanc, MI 45 19:26.96 5
3. Moore, Scott Midland, MI 43 20:21.30 9
4. Swanson, Reed East Tawas, MI 47 21:56.24 14
5. Woods, Paul Bay City, MI 41 21:56.69 15
6. Dodd, Rody Midland, MI 43 22:08.27 16
7. Doud, Douglas Richville, MI 44 23:53.94 22
8. Larive, Brian Kawkawlin, MI 49 28:20.96 45
40-49 Female
1. Reeves, Teresa Pinconning, MI 45 23:56.65 24
2. Snyder, Brenda Linwood, MI 44 24:35.00 25
3. Zink, Krista Grand Blanc, MI 43 24:39.81 26
4. Martin, Teresa Freeland, MI 47 24:52.85 32
5. Roesner, Angela Saginaw, MI 44 25:33.93 36
6. Dore, Amy Kawkawlin, MI 45 30:53.74 53
7. Wrzesinski, Brenda Kawkawlin, MI 43 34:27.13 56
50-59 Male
1. Scott, Gary Midland, MI 58 20:38.35 10
2. Davenport, Thomas Bay City, MI 53 23:09.34 20
3. Johnson, Frank Saginaw, MI 54 24:46.40 29
4. Buda, Nick Bay City, MI 58 24:48.24 30
5. Jobe, Frank Fenton, MI 57 26:15.34 37
6. Coonan, Kim Bay City, MI 53 28:26.84 46
7. Salinas, Lazaro Saginaw, MI 57 33:49.87 55
8. Rivard, Mike Kawkawlin, MI 57 38:17.35 59
50-59 Female
1. Flues, Linda Munger, MI 56 29:47.40 51
2. Rivard, Rose Kawkawlin, MI 55 32:55.08 54
60-69 Female
1. Light, Betsy Reese, MI 67 34:27.97 57
2. Matthews, Jane Grand Blanc, MI 61 36:20.64 58
60-69 Male
1. Race, Michael Bay City, MI 60 23:56.24 23
2. Rohn, Gerald Freeland, MI 61 24:42.69 28
3. Block, Leonard Bay City, MI 64 25:08.34 34
4. Agresta, Bill Hemlock, MI 67 26:36.91 39
5. Gasta, Gary Essexville, MI 60 28:28.15 47
6. Light, Floyd Reese, MI 66 30:35.85 52
70-99 Male
1. Sroufe, Larry Beaverton, MI 75 49:03.53 64
Race Awards
Division - Walk
Overall Male
1. Hanafee, Gary Detroit, MI 51 39:08.24 60
2. Cable, David Saginaw, MI 59 39:09.90 61