Halloween Ghoul Run

back to results

Oct. 17, 1999

Halloween Ghoul Run
Davison, MICHIGAN
Results Provided by Race Services Company


MALE OVERALL
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 CHRIS HUGHES 31 LANSING 16:05 5:11
2 DON SINGLETON 39 CLIO 16:21 5:16
3 ARTHUR MACMILLAN 35 GRAND BLANC 16:47 5:25

FEMALE OVERALL
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 NIKKI NORRIS-SMITH 30 LANSING 19:30 6:17
2 ELIZABETH TVEDTEN 24 HASLETT 19:59 6:26
3 JEANETTE ROBINSON 39 DEWITT 20:30 6:36

MALE MASTERS
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 JEFF MASSEY 41 PORTLAND 18:03 5:49

FEMALE MASTERS
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 MARCIA SELLEY 48 GRAND BLANC 20:45 6:41

MALE AGE GROUP: 1-10
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 BRETT DRYER 9 GRAND BLANC 25:53 8:20
2 PETER BRULAND 8 HOWELL 30:41 9:53
3 TYLER DANIELS 8 DAVISON 31:25 10:07
4 NICHOLAS TREBTOSKE 8 SWARTZ CREEK 32:30 10:28
5 JACK AMMERMAN 8 SWARTZ CREEK 32:31 10:28

FEMALE AGE GROUP: 1-10
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 KAYLA DURE 10 LINDEN 28:52 9:18
2 EMILIE PIERSON 09 DAVISON 29:59 9:40
3 HANNAH TRENKLE 10 DAVISON 31:25 10:07
4 JILLIAN TREBTOSKE 10 SWARTZ CREEK 33:27 10:46
5 CANDY TILLER 10 BIRCH RUN 46:00 14:49

MALE AGE GROUP: 11-12
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 DAVID KETCHMARK 12 DAVISON 21:44 7:00
2 MIGUEL HERNANDEZ 11 FLINT 23:22 7:32
3 JOSHUA PAMPREEN 12 MILFORD 27:23 8:49
4 JESSE DANIELS 11 DAVISON 27:34 8:53

FEMALE AGE GROUP: 11-12
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 HOLLY SIFFERMAN 11 GRAND BLANC 24:37 7:56
2 NIKITA TAYLOR 11 DAVISON 28:23 9:09
3 HELENA KRAMER 11 DAVISON 29:35 9:32
4 CARRIE KREUCHER 11 BURTON 43:29 14:00

MALE AGE GROUP: 13-14
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 CHAD HARTY 13 DAVISON 20:00 6:27
2 STEVE QUIMBY 14 DAVISON 20:52 6:43
3 JEFF BROWN 13 DAVISON 22:06 7:07
4 BRIAN JELINSKI 14 FLINT 22:24 7:13
5 RYAN KEIMER 13 CLIO 23:34 7:36
6 MATTHEW WILLING 13 FLINT 24:18 7:50
7 BRYAN MONROE 13 DAVISON 25:27 8:12
8 KYLE JERICHOW 14 FLUSHING 26:40 8:35

FEMALE AGE GROUP: 13-14
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 KARA WEBSTER 14 DAVISON 22:12 7:09
2 ABBIE COPES 13 FLUSHING 25:29 8:13
3 KELSEY ROTTIERS 13 DAVISON 32:09 10:21

MALE AGE GROUP: 15-19
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 ROCCO RUGGIERELLO 15 FLINT 18:34 5:59
2 MATTHEW TILLER 16 BIRCH RUN 18:57 6:06
3 DEREK DEROSSETT 17 OTISVILLE 20:18 6:33
4 BENJAMIN HEBEKEUSER 15 OTISVILLE 20:36 6:38
5 JD YERKES JR 16 OTISVILLE 21:20 6:52
6 DAVID PETERS 19 DAVISON 22:29 7:15

FEMALE AGE GROUP: 15-19
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 SAVANNAH HALL 16 MILLINGTON 22:00 7:05
2 SOPHIA KRUSZEWSKI 16 COLUMBIAVILLE 25:10 8:07
3 TARA RHYNDRESS 19 DAVISON 29:09 9:23

MALE AGE GROUP: 20-24
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 20-24
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 SARA DEULING 20 E LANSING 22:03 7:06
2 FELICIA KEEN 24 DAVISON 25:38 8:16
3 CARI CUCKSEY 24 WATERFORD 27:22 8:49
4 LINDSEY RANEY 20 VASSAR 28:48 9:17
5 SOLVEIG HILL 21 DAVISON 34:41 11:10

MALE AGE GROUP: 25-29
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 ERIC LARSEN 29 DAVISON 17:36 5:40
2 PAUL TAYLOR 28 CLIO 18:16 5:53
3 CLINTON HNILICA 28 FLINT 18:29 5:57
4 DAVID MASON 27 FLINT 27:35 8:53
5 DAVID SCOTT 28 DAVISON 28:17 9:07
6 JEFFREY PURDY 25 BLOOMFIELD, IN 29:47 9:36
7 NICK TEFFT 27 FLINT 32:38 10:31

FEMALE AGE GROUP: 25-29
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 LISA ALTEVOGT 27 FENTON 22:54 7:23
2 BETHANY SHEDD 27 FLINT 23:26 7:33
3 SHELLY BOWMAN 27 CLIFFORD 25:49 8:19
4 LORI IDSINGA 26 BURTON 27:12 8:46
5 SUZI SCOTT 27 DAVISON 28:17 9:07
6 BECKY HARRIS 26 FLINT 32:37 10:30
7 NICOLE BIRNIE 26 FLINT 32:37 10:30

MALE AGE GROUP: 30-34
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 THOMAS PREISS 30 WHITMORE LAKE 16:52 5:26
2 SUNJAY SINGH 33 DAVISON 19:06 6:09
3 JIM TRENKLE 33 DAVISON 20:21 6:33
4 ROB BASYDLO 33 HIGHLAND 21:25 6:54
5 ROBERT HUGHES 34 FLINT 22:02 7:06
6 RIC PYRETT 30 CLIO 22:08 7:08
7 JEFFREY LEWIS 34 OTISVILLE 24:27 7:53
8 PAUL TEED 34 MIDLAND 28:56 9:19

FEMALE AGE GROUP: 30-34
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 PAULETTE HOOSE 33 FENTON 21:30 6:56
2 STEPHANIE MURDOCH 30 DAVISON 22:27 7:14
3 MELISSA TEED 31 MIDLAND 25:08 8:06
4 REBECCA MARTIN 34 BYRON 26:20 8:29
5 MICHELLE HALL 31 FENTON 31:07 10:01
6 CHERYL TRENKLE 30 DAVISON 31:28 10:08

MALE AGE GROUP: 35-39
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 TONY KETCHMARK 37 DAVISON 17:51 5:45
2 MIKE HOMAN 38 HASLETT 17:52 5:46
3 JOE KEMP 39 SAGINAW 19:41 6:21
4 JOE COPES 37 FLUSHING 19:51 6:24
5 JOEL SCHNEIDER 36 FLINT 19:56 6:25
6 THOMAS DANIEL 38 WATERFORD 22:37 7:17
7 TODD SCHMIEDEKNECHT 36 GRAND BLANC 23:04 7:26
8 MARK MATTINGLY 36 GRAND BLANC 23:39 7:37
9 DAVID MARTIN 38 DAVISON 25:39 8:16
10 JOHN SPICKO 39 GOODRICH 28:46 9:16

FEMALE AGE GROUP: 35-39
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 MICHELLE MELTON 37 CLARKSTON 22:59 7:24
2 STACIE PIERSON 39 DAVISON 24:26 7:52
3 DAWN SWAIN 36 DAVISON 26:12 8:26
4 BRENDA HUGHES 38 FLINT 26:14 8:27
5 RHONDA PARKER 35 DAVISON 27:26 8:50
6 BARBARA BAILEY 36 GRAND BLANC 28:54 9:19
7 PAMELA STIEHL 37 LINDEN 29:45 9:35
8 ELAINE SAVALA 39 CHARLOTTE 32:40 10:31
9 LISA TREBTOSKE 38 SWARTZ CREEK 33:53 10:55
10 MADONNA TILLER 39 BIRCH RUN 34:48 11:13
11 CONNIE OBRIEN 38 SWARTZ CREEK 36:56 11:54
12 JULIE EASTON 39 FENTON 36:58 11:54

MALE AGE GROUP: 40-44
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 JIM GILLETTE 43 DAVISBURG 19:47 6:23
2 HERB WILLIAMSON 43 DAVISON 20:43 6:41
3 MARK FOSDICK 40 DAVISON 20:59 6:46
4 PATRICK SNUSKE 42 DAVISON 21:40 6:59
5 CHUCK DRYER 43 GRAND BLANC 21:42 7:00
6 MIKE FROATS 41 GRAND BLANC 22:13 7:10
7 JIM DEBRINCAT 41 GRAND BLANC 23:06 7:27
8 ROBERT DE LAY 40 DAVISON 24:28 7:53
9 GARY SIFFERMAN 42 GRAND BLANC 24:38 7:56
10 DENNIS LOVEJOY 43 GRAND BLANC 25:04 8:05
11 BOB ROTTIERS 40 DAVISON 25:17 8:09
12 BEN STANLEY 44 DAVISON 25:54 8:21
13 ANDY CRONIN 40 FLUSHING 28:28 9:10
14 GARY BRULAND 44 HOWELL 30:42 9:53
15 DANIEL BEEKER 43 MILFORD 33:42 10:51

FEMALE AGE GROUP: 40-44
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 MINDY GONZALES 41 HARRISON TWP 21:09 6:49
2 TERI CHAMBERS 42 FENTON 23:49 7:40
3 VALERIE PERRY 44 GRAND BLANC 23:51 7:41
4 KIM WEBER 42 GRAND BLANC 24:00 7:44
5 SHERI MAYBERGER 40 ATTICA 25:03 8:04
6 LORI HOULE-VIAL 40 MILFORD 25:31 8:13
7 KASEY CRONIN 40 FLUSHING 25:35 8:15
8 VICKIE PETRUCCI 44 DAVISBURG 26:01 8:23
9 BARBARA ARLINE 40 FLINT 28:02 9:02
10 ESTHER BRULAND 42 HOWELL 28:22 9:08
11 LOIS FONS 44 ORION 28:27 9:10
12 TONYIA BOURQUIN 40 WEST BLOOMFIELD 29:16 9:26
13 ROBERTA BALLARD 44 FLUSHING 29:29 9:30
14 JOANNE TURNER 44 LINDEN 29:53 9:38
15 RHONDA DURE 40 31:17 10:05
16 SUSAN BROWN 44 OXFORD 31:37 10:11
17 SANDRA BETHELL 41 GRAND LEDGE 33:01 10:38

MALE AGE GROUP: 45-49
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 ROBERT PERRY 49 GRAND BLANC 19:12 6:11
2 KENNETH YELLE 46 LAPEER 19:45 6:22
3 LARRY LAWRENCE 45 BURTON 20:49 6:43
4 TONY PAVZA 45 WEST BLOOMFIELD 20:49 6:43
5 DAN RICHARDSON 48 GRAND BLANC 22:02 7:06
6 MARC THOMPSON 45 GRAND BLANC 23:00 7:25
7 THOMAS KUCZERA 46 FLINT 23:18 7:30
8 RAY LINTON 49 GRAND BLANC 23:45 7:39
9 LARRY SALINAS 49 SAGINAW 25:48 8:19
10 KENNETH TILLER 47 BIRCH RUN 27:35 8:53
11 GARY GUERRIERI 49 GRAND BLANC 29:02 9:21
12 TIM PIERSON 49 DAVISON 29:59 9:40
13 PAT WRIGHT 46 DAVISON 32:11 10:22

FEMALE AGE GROUP: 45-49
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 MAGGY ZIDAR 49 PONTIAC 23:21 7:31
2 DONA DEROSSETT 47 OTISVILLE 25:56 8:21
3 DIANE JERICHOW 47 FLUSHING 27:07 8:44
4 MARIE STROM 47 DAVISON 28:24 9:09
5 KRISTEN LEPALM 47 DAVISON 30:22 9:47
6 SALLY COLETTI 45 GRAND BLANC 31:13 10:03
7 JILL STANLEY 46 DAVISON 32:06 10:20

MALE AGE GROUP: 50-54
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 RICK GRAHAM 50 BRIGHTS GROVE, CAN 19:16 6:13
2 BILL ROBSON 54 GRAND BLANC 19:29 6:17
3 MICHAEL SMITH 51 LAPEER 20:49 6:43
4 DON MICHALIK 52 BURTON 23:12 7:29
5 TIM GILES 54 FLUSHING 23:50 7:41
6 NORMAN PURDY 51 GRAND BLANC 29:47 9:36
7 PAUL WEBSTER 50 DAVISON 30:31 9:50

FEMALE AGE GROUP: 50-54
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 LUCILLE GATES 51 CAPAC 24:59 8:03
2 NANCY PORTER 52 MT PLEASANT 27:17 8:47
3 JUDY PANNICK 53 SWARTZ CREEK 28:02 9:02

MALE AGE GROUP: 55-59
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 JIM WEBB 58 CLIO 20:04 6:28
2 JERRY SPIEWAK 57 ST CLAIR SHORES 21:04 6:47
3 NORMAN HART 57 DAVISON 21:08 6:49
4 LEONARD BLOCK 57 BAY CITY 22:49 7:21
5 MICK SCHARRER 55 CLIO 22:56 7:23
6 MARVIN MAHER 57 CLIO 23:05 7:26
7 ROBERT SPROULE 58 DAVISON 25:08 8:06
8 BOB BERNER 57 SAGINAW 26:03 8:24
9 JOHN HART 55 GRAND BLANC 27:41 8:55

FEMALE AGE GROUP: 55-59
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 LINDA NELSON 57 ORTONVILLE 26:49 8:38

MALE AGE GROUP: 60-64
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 LEE BURCH 61 CLIO 20:46 6:42
2 ELLIOTT DEYO 61 MILLINGTON 24:56 8:02
3 RONALD GILL 62 PLEASANT LAKE 28:47 9:16
4 PATRICK POWERS 60 SOUTHFIELD 30:24 9:48
5 ROBERT WOOLLEY 61 LAPEER 31:41 10:12

FEMALE AGE GROUP: 60-64
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 GUNVEIG JANSE 64 BIRCH RUN 25:19 8:09

MALE AGE GROUP: 65-69
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 BOB GREEN 68 LINDEN 26:53 8:40
2 MIKE ANDERSON 67 FLUSHING 27:33 8:53
3 HARRISON HENSLEY 67 PINCKNEY 29:23 9:28
4 EDWARD MCLAUGHLIN 69 DAVISON 38:15 12:19

FEMALE AGE GROUP: 65-69
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====

MALE AGE GROUP: 70-99
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 JOE THORNBURG 83 TROY 29:41 9:34

FEMALE AGE GROUP: 70-99
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====






MALE OVERALL WINNER
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 DAVID PICHEY 54 FLINT 30:43 9:54

FEMALE OVERALL WINNER
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 DEBBIE TOPHAM 46 MAYVILLE 28:56 9:19

MALE AGE GROUP: 1-19
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 DAVID MEERMAN 13 DAVISON 37:57 12:13

FEMALE AGE GROUP: 1-19
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 VALERIE STEVENS 15 LAPEER 44:17 14:16
2 CINDY SMITH 18 OTISVILLE 44:50 14:26
3 KATI MASTERS 9 DAVISON 45:43 14:43
4 MONICA ZBICIAK 9 DAVISON 45:44 14:44
5 TAMI MASTERS 9 DAVISON 45:44 14:44
6 SARA MASTERS 13 DAVISON 51:17 16:31

MALE AGE GROUP: 20-29
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 DEAN PERIGO 28 CORUNNA 36:27 11:44

FEMALE AGE GROUP: 20-29
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 JENNIFER DAVIS 28 DAVISON 35:33 11:27
2 ANGIE MICHRINA 25 LAPEER 37:25 12:03
3 TAMMY MARKLE 24 FENTON 37:35 12:06
4 ANGIE AUSTIN 20 BURTON 44:50 14:26

MALE AGE GROUP: 30-34
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 30-34
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 CAROLYN MORA 34 CLARKSTON 29:01 9:21
2 DAWN PICKVET 33 FLINT 37:31 12:05
3 SHELLEY ZUWALA 34 GRAND BLANC 42:16 13:37
4 JACQUELYN PERIGO 31 CORUNNA 42:47 13:47

MALE AGE GROUP: 35-39
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 35-39
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 SUSAN FASSETT 36 FENTON 30:06 9:42
2 REBECCA SEGUR 37 BURTON 35:42 11:30
3 ANN BOLLER 35 LAPEER 36:48 11:51
4 LOANNA AMMERMAN 37 SWARTZ CREEK 37:59 12:14
5 TRACEY BRIOLET 39 DAVISON 40:12 12:57
6 TAMARA BALYEAT 39 DURAND 41:10 13:15
7 JANELLE ROSS 35 FLINT 43:40 14:04
8 LEE ANN GASPER 39 DAVISON 44:05 14:12

MALE AGE GROUP: 40-44
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 40-44
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 LINDA SCHULTZ 41 CHESANING 34:28 11:06
2 CATHERINE MCAULIFFE 40 GAINES 37:40 12:08
3 BETHANY DE LAY 41 DAVISON 39:05 12:35
4 CHRISTINE RATZA 43 OTISVILLE 42:30 13:41
5 CONNIE SMITH 43 OTISVILLE 43:37 14:03
6 CYNTHIA STEVENS 44 LAPEER 44:05 14:12
7 DEBRA MASTERS 42 DAVISON 45:51 14:46
8 NANCY ZBICIAK 42 DAVISON 45:51 14:46
9 MARY COLETTI 41 DAVISON 46:02 14:49
10 KATHY STREETER 40 DAVISON 47:58 15:27
11 CATHY LINKER 42 FLUSHING 49:04 15:48
12 KAREN WRIGHT 43 DAVISON 52:06 16:47
13 MICHELLE ROTTIERS 41 DAVISON 52:07 16:47

MALE AGE GROUP: 45-49
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 LESTER BRADY 46 GRAND BLANC 31:13 10:03
2 GENE MAURER 47 GRAND BLANC 34:55 11:15

FEMALE AGE GROUP: 45-49
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 ELLEN SCHOCK 49 NORTH STREET 33:15 10:43
2 BARB MAURER 47 GRAND BLANC 33:23 10:45
3 MICHELE MORA 45 SWARTZ CREEK 34:17 11:03
4 LOUISE RESSEGUIE 45 SWARTZ CREEK 38:48 12:30
5 TERI HEMINGWAY 46 OTISVILLE 42:30 13:41
6 BECKY RAPPUHN 45 OTISVILLE 43:36 14:02
7 KARREN CRAWFORD 47 CLIO 45:41 14:43
8 MARYJANE BOWISH 45 CLIO 45:43 14:43
9 DIANE DIEHL 49 DAVISON 46:46 15:04
10 MARY ANN GERWOLDS 45 COLUMBIAVILLE 47:56 15:26
11 CHERYL BARHITTE 49 DAVISON 47:59 15:27
12 VICKI DELAY 47 DAVISON 49:00 15:47
13 BARBARA LINKER 45 MONTROSE 49:00 15:47

MALE AGE GROUP: 50-54
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 WILBERT ILL 52 MILLINGTON 35:32 11:27
2 DALE DIEHL 50 DAVISON 46:46 15:04

FEMALE AGE GROUP: 50-54
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 SHIRLEY TORRANCE 53 SALINE 36:05 11:37
2 CHRIS KAUTZ 53 DAVISON 36:31 11:46
3 NANCY MORLEY 53 SWARTZ CREEK 37:37 12:07
4 JANE FRASIER 54 GRAND BLANC 37:44 12:09
5 KAYE BALYEAT 53 FLINT 40:00 12:53
6 DIANE STRANG 50 DAVISON 42:32 13:42
7 MARGA VANDERHEIDEN 54 BIRCH RUN 43:37 14:03
8 KATHY JOHNSON 52 FLINT 45:23 14:37
9 TERRIE MICHALIK 53 BURTON 45:26 14:38

MALE AGE GROUP: 55-59
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 HOWARD WILLIAMS 57 FOSTORIA 38:27 12:23
2 DON LAROCHELLE 58 BURTON 38:42 12:28
3 JAMES WHITE 55 FLINT 53:41 17:17

FEMALE AGE GROUP: 55-59
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 JAN BARBAR 56 SWARTZ CREEK 37:06 11:57
2 CATHY EPPERSON 57 GRAND BLANC 40:27 13:02
3 JANICE SAUNDERS 55 LAPEER 42:00 13:32
4 JOYCE LANG 58 FLINT 53:41 17:17

MALE AGE GROUP: 60-64
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 ED TORRANCE 62 SALINE 32:04 10:20
2 JERRY ELLIOTT 63 GRAND BLANC 35:53 11:33
3 ROBERT MANCELL 61 ANN ARBOR 40:09 12:56

FEMALE AGE GROUP: 60-64
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 MARION CALLIS 64 DAVISON 35:19 11:23
2 CAROL KAHN 63 GRAND BLANC 37:17 12:01
3 JANET ELLIOTT 63 GRAND BLANC 42:16 13:37
4 JOAN ELLIOTT 63 FLUSHING 47:40 15:21

MALE AGE GROUP: 65-69
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 JAMES VANDERPOOL 65 FLUSHING 33:24 10:46
2 DON CALLIS 68 DAVISON 37:09 11:58

FEMALE AGE GROUP: 65-69
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 BARBARA GLOVER-LESTER 65 DAVISON 44:17 14:16
2 NALINE CRAIG 66 OTISVILLE 45:38 14:42
3 NANCY COLETTI 69 GRAND BLANC 46:02 14:49

MALE AGE GROUP: 70-99
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 HENRY RUDI 70 FLINT 35:50 11:33
2 ABE ULANOFF 80 SOUTHFIELD 36:11 11:39
3 SPENCER MYERS 70 GRAND BLANC 37:16 12:00
4 AL DUCH 80 SWARTZ CREEK 38:48 12:30
5 PETE VINCENT 75 NORTH STREET 40:21 13:00

FEMALE AGE GROUP: 70-99
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 MARY JANE VINCENT 73 NORTH STREET 45:52 14:46
2 MARGARET HADDIX 75 DAVISON 51:49 16:41



Davison, MICHIGAN
Results Provided by Race Services Company