RUN THRU HELL

back to results

Aug. 14, 1999

RUN THRU HELL
HELL CREEK RANCH, MICHIGAN
Provided By Gault Race Management


******************* MALE OVERALL WINNER ***************************

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 1 Brent Wrisley Saint Louis 17 25:34 5:20

******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 59 Megan Agy Ann Arbor 25 31:54 6:39

******************** MALE MASTERS WINNER *******************************

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 4 Jerome Meredith Ann Arbor 43 27:35 5:45

******************** FEMALE MASTERS WINNER *******************************

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 173 Mary Walsh Grandville 46 36:26 7:36

******************** MALE GRAND MASTERS WINNER *******************************

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 28 Jim Carter Okemos 51 29:45 6:12

******************** FEMALE GRAND MASTERS WINNER *******************************

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 272 Laura Schultz East Lansing 51 39:44 8:17

******************** MALE SENIOR WINNER *******************************

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 126 Bob L. Daly Fenton 67 34:35 7:13

******************** FEMALE SENIOR WINNER *******************************

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 555 Carole Washburn 62 51:05 10:39

MALE AGE GROUP: 01 - 14

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 26 Jeffrey Draggich Troy 14 29:37 6:11
2 39 Matt Soule De Witt 14 30:27 6:21
3 56 Christpher Burke Ann Arbor 14 31:46 6:37
4 68 Michael Brandell Haslett 14 32:22 6:45
5 91 Curtis Ray Ii Constantine 14 33:08 6:54
6 150 Dan Burcham Montpelier 14 35:35 7:25
7 153 Russ Venier S Rockwood 14 35:43 7:27
8 193 Chris Stoddard Bath 12 37:05 7:44
9 208 Lance Kelly Battle Creek 14 37:41 7:51
10 212 Brian Ruhlig Dexter 14 37:54 7:54
11 231 Kyle Thompson Whitmore Lake 11 38:45 8:05
12 239 Scott Chanady Lincoln Park 14 38:53 8:06
13 263 Brian Caldwill 14 39:31 8:14
14 267 Peter Crowder 14 39:38 8:16
15 290 Brian Phoys 14 40:05 8:22
16 345 Kellen Duke Linden 12 41:28 8:39
17 353 Tim J Lothamer Wixom 14 41:52 8:44
18 357 Anthony Atkinson Linden 13 41:56 8:44
19 370 Michael Knight 14 42:14 8:48
20 452 Jared Moore Ann Arbor 14 44:53 9:22
21 458 Tom Ray Constantine 12 45:12 9:25
22 499 Mike Voiles Grand Blanc 12 47:32 9:55
23 527 Mike Ewersmann St Paul 14 48:52 10:11
24 528 Jason Dupont O Fallon 13 48:55 10:12
25 548 Scott Crowder Clinton 12 50:00 10:25
26 589 Justin Barron Toledo 14 53:33 11:10
27 639 Joe Voiles Grand Blanc 11 1:12:23 15:05

FEMALE AGE GROUP: 01 - 14

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 180 Darcy Wagner Toledo 14 36:32 7:37
2 191 Brooke Wagner Pettisville 14 37:01 7:43
3 209 Rosa Mason Carleton 14 37:42 7:52
4 210 Erin Holdren Portland 13 37:45 7:52
5 258 Emily Hoort Portland 13 39:18 8:12
6 274 Annjea Carmichael 14 39:46 8:18
7 307 Melissa Moore Oregon 14 40:49 8:31
8 310 Anne Nathe Grand Rapids 14 40:53 8:31
9 358 Stacey Zafiroff Burton 14 41:58 8:45
10 389 Samantha Wiens 14 42:47 8:55
11 390 Sara Mccullough 14 42:47 8:55
12 424 Annmarie Keisic Sterling Heights 14 43:53 9:09
13 510 Jennifer Mclean Warren 14 47:53 9:59
14 535 Crystal Cloke Ypsilanti 14 49:32 10:20
15 556 Kayla Duke Linden 10 51:08 10:40
16 613 Vanessa Taylor 14 58:00 12:05

MALE AGE GROUP: 15 - 19

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 3 Paul Pobursky Temperance 18 26:21 5:30
2 5 James Naughton Ann Arbor 15 27:48 5:48
3 6 Jordon Hoort Portland 18 27:50 5:48
4 8 Eric Walters Howell 17 27:52 5:49
5 9 Zach Gunneson Swartz Creek 17 27:54 5:49
6 11 Eric Mink Livonia 16 27:57 5:50
7 13 Manvi Gill Canton 18 28:16 5:54
8 16 Rick Curtis Laingsburg 17 28:42 5:59
9 17 Jan Brunson Caseville 16 28:46 6:00
10 18 Kenny Garmenth 18 28:49 6:01
11 19 Danny Sutkus Oak Harbor 18 28:57 6:02
12 20 Adam Barbara Plymouth 19 29:12 6:05
13 24 Chris Post Holland 16 29:25 6:08
14 25 Paul Roys Hudson 17 29:26 6:08
15 30 Nathen Burdette Hanover 17 29:49 6:13
16 31 Sean Kelly Battle Creek 16 29:55 6:14
17 32 John Abdel-Naur Battle Creek 16 30:07 6:17
18 33 Al Symer Liberty Center 15 30:09 6:17
19 34 Ben Leonard Dexter 16 30:17 6:19
20 35 Loren Kineldorf Ann Arbor 17 30:19 6:19
21 36 Matt Jados Saint Louis 17 30:21 6:20
22 40 Jeff Luehm Saint Louis 16 30:31 6:22
23 46 Marcus Tranberg East Lansing 15 30:56 6:27
24 47 Rob Shawalter Plymouth 17 30:58 6:27
25 48 Nick Bailey Lyons 16 31:00 6:28
26 49 Jacob Dolson Jackson 15 31:03 6:28
27 51 Spencer Tregilas 15 31:23 6:33
28 52 Aaron Rickens White Lake 16 31:28 6:34
29 54 Mike Doyma 18 31:36 6:35
30 55 David Wylie Wyoming 17 31:43 6:37
31 58 Ivan Mason Carleton 17 31:52 6:39
32 60 Curt Filkins Ii Wyoming 19 31:56 6:40
33 61 Jason Zellen South Lyon 19 31:59 6:40
34 62 Jeff Everett Ann Arbor 18 32:02 6:41
35 64 Brad Litwin Plymouth 16 32:06 6:42
36 65 Joe Phililps Saint Louis 18 32:15 6:44
37 73 Mark Bolger Plymouth 16 32:43 6:49
38 75 Cory Bethmann Saint Peters 17 32:45 6:50
39 76 Ryan Thompson Okemos 15 32:44 6:50
40 77 Nic Aplins Oak Harbor 15 32:47 6:50
41 79 Kyle Kutchenriter 16 32:50 6:51
42 81 Greg Stevens Portland 17 32:51 6:51
43 87 Chris Van Washenova Newport 15 33:03 6:53
44 88 Philip Deneter Durand 16 33:03 6:53
45 90 Greg Severin Okemos 17 33:06 6:54
46 93 David Roach Weston 17 33:11 6:55
47 95 Jeremy Doody Laingsburg 15 33:13 6:56
48 96 Brian Frankowski Battle Creek 15 33:21 6:57
49 97 Trevor Carr Sturgis 15 33:26 6:58
50 99 Victor D'souza Troy 17 33:29 6:59
51 100 Ian Alexander 18 33:29 6:59
52 101 Stephen Rumple 18 33:29 6:59
53 109 Jacob Baron Newport 15 33:47 7:03
54 111 Rick Huizen 18 33:52 7:04
55 112 Spencer Carr Sturgis 17 33:54 7:04
56 113 Joe Brandsen Holland 18 33:55 7:04
57 115 Brent Richhiem Petersburg 18 33:58 7:05
58 119 Peter Fuga South Lyon 17 34:07 7:07
59 121 Jason Nickols Portland 17 34:12 7:08
60 123 Jason Walsh Grandville 16 34:19 7:09
61 128 Kevin Mellott Weston 16 34:39 7:14
62 129 Ryan Pasroe St Charles 18 34:40 7:14
63 130 Aaron Richard Midland 17 34:40 7:14
64 134 Ryan Darr 16 34:53 7:16
65 143 Kody Keller Battle Creek 15 35:16 7:21
66 144 David Wagner 15 35:17 7:21
67 152 Rusty Pobursky Temperance 15 35:42 7:27
68 154 Mike Peirce Dearborn Heights 15 35:44 7:27
69 155 Andy Yavello Dearborn Heights 17 35:46 7:27
70 157 Scott Spencer Jackson 15 35:52 7:29
71 159 Patrick Pruitt Canton 15 36:00 7:30
72 160 Jason Crowder Clinton 17 36:02 7:31
73 164 Josh Barron Toledo 16 36:06 7:32
74 166 Joshua Salvner Ann Arbor 15 36:10 7:32
75 169 Tad Mccrumb 15 36:17 7:34
76 183 Nate Alford Dexter 16 36:40 7:39
77 186 Derek De Rossett Otisville 17 36:44 7:40
78 187 Gregg Mrowka Fowlerville 19 36:50 7:41
79 196 Ben Brockschmidt Canton 15 37:13 7:46
80 205 Scott Ewing Lake Orion 17 37:34 7:50
81 219 Wes Brasse Clyde 17 38:13 7:58
82 220 Bryan Leber Clyde 16 38:13 7:58
83 222 Clyde Moore Warren 16 38:18 7:59
84 226 Jessie Wortman Wyoming 19 38:22 8:00
85 238 Brandon Grosse Walled Lake 18 38:52 8:06
86 240 Paul Buller Midland 18 38:53 8:06
87 249 Josh Brodock 18 39:01 8:08
88 252 Paul Keeler 18 39:10 8:10
89 254 John Michael Sinclair 15 39:13 8:11
90 255 Kyle Donovan Ann Arbor 18 39:15 8:11
91 260 Matt Imgrund O Fallon 17 39:28 8:14
92 261 Alex Mueller O Fallon 17 39:29 8:14
93 262 Dan Smith Midland 15 39:31 8:14
94 269 Larry Wibbelar Onsted 19 39:41 8:16
95 271 Bill Wheeler Muskegon 18 39:42 8:17
96 277 Phil Kanta 18 39:49 8:18
97 289 Josh Reese Ann Arbor 17 40:04 8:21
98 292 Morgan Cornell Ann Arbor 16 40:08 8:22
99 294 John Workman 18 40:12 8:23

FEMALE AGE GROUP: 15 - 19

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 80 Kellie Nicholson Temperance 16 32:51 6:51
2 85 Kristen Post Holland 18 32:57 6:52
3 103 Leigha Christian Rochester Hills 15 33:31 6:59
4 114 Jessica Wagner Toledo 16 33:56 7:04
5 116 Shannon Stanglewicz Beaverton 15 33:59 7:05
6 117 Cathleen Muncey Flat Rock 16 34:03 7:06
7 140 Joy Echler Montpelier 18 35:07 7:19
8 149 Erin Manning Toledo 16 35:33 7:25
9 168 Ellen Herlache Saginaw 19 36:15 7:34
10 179 Karri Johnson 16 36:32 7:37
11 182 Anne Venier 16 36:35 7:38
12 192 Erin Stone Swartz Creek 16 37:03 7:44
13 200 Jennifer Burke Wright City 17 37:24 7:48
14 201 Aimee Summers Portland 17 37:28 7:49
15 202 Jennifer Barton Toledo 15 37:30 7:49
16 216 Sarah Komuniecki Toledo 15 38:00 7:55
17 218 Kristen Hoffman Sterling Heights 15 38:04 7:56
18 225 Maureen Warfield 15 38:20 8:00
19 241 Julie Conklin Midland 17 38:53 8:06
20 250 Stacey Fedewa Portland 17 39:02 8:08
21 256 Ellyn Pastor 17 39:17 8:11
22 257 Cherish Hughes 17 39:17 8:11
23 266 Tommy Chanady Lincoln Park 17 39:36 8:15
24 270 Amber N George Lincoln Park 16 39:42 8:17
25 295 Christina Kreger La Salle 18 40:14 8:23
26 298 Stacie Flotow 15 40:27 8:26
27 299 Laura Dooley Warrenton 17 40:29 8:26
28 301 Maria Ewersmann St Paul 17 40:30 8:27
29 315 Heather Smith 17 41:01 8:33
30 318 Danielle Schiel Midland 18 41:04 8:34
31 327 Jenny Waters Midland 18 41:12 8:35
32 334 Katie Dalton Midland 18 41:19 8:37
33 335 Stephanie Waters Midland 18 41:19 8:37
34 338 Adrienne Lesperance Lincoln Park 15 41:22 8:37
35 344 Kayte Lange Laingsburg 15 41:27 8:38
36 356 Colleen Burke Wright City 16 41:55 8:44
37 360 Sarah Reese Ann Arbor 15 42:04 8:46
38 364 Sophia Kruszewski Columbiaville 15 42:07 8:47
39 366 Helena Stenberg Lincoln Park 17 42:12 8:48
40 372 Andrea Dupont O Fallon 17 42:21 8:50
41 396 Julie Bringman 16 43:07 8:59
42 403 Monica Schaupp Toledo 15 43:24 9:03
43 405 Ashley Misejka Toledo 15 43:25 9:03
44 408 Heather Carr Sturgis 19 43:32 9:05
45 411 Necia Godzisz Warren 16 43:36 9:05
46 413 Jennifer Jones Milford 18 43:38 9:06
47 414 Breann Castiglione Milford 17 43:39 9:06
48 419 Jennifer Felkowski Warren 15 43:46 9:07
49 420 Connie Georgoudakis Lincoln Park 18 43:47 9:08
50 423 Megan Krzysiak Toledo 16 43:53 9:09
51 427 Kelly Strumbel Carleton 15 43:57 9:10
52 428 Angie Zerwonka 15 43:57 9:10
53 450 Maggie Bernardi Hartland 15 44:48 9:20
54 461 Laura Schneeberger Constantine 17 45:15 9:26
55 462 Nicole Spears Constantine 16 45:16 9:26
56 466 Laila Ragih Dearborn 15 45:43 9:32
57 472 Lisa Strnad 17 45:52 9:34
58 475 Alyse Cleaver 16 45:59 9:35
59 496 Jenny Jozwiak Freeland 19 47:24 9:53
60 506 Jackie Treaster Belleville 15 47:43 9:57
61 513 Christie Paing 19 48:00 10:00
62 537 Ashley Kean North Baltimore 16 49:34 10:20
63 538 Audrey Messina Warren 15 49:34 10:20
64 539 Amanda De Vaul North Baltimore 17 49:35 10:20
65 563 Susan Happel Sterling Heights 16 51:32 10:45
66 564 Erica Sachs Warren 16 51:33 10:45
67 574 Danielle Drummonds Ida 15 52:35 10:58
68 575 Erin Mcdaniel Belleville 15 52:35 10:58
69 576 Kate Mccormick Belleville 15 52:36 10:58
70 585 Sarah Sorter Monroe 18 53:18 11:07
71 590 Maribeth Patton Flint 19 53:36 11:10
72 591 Erin Housefield Flint 19 53:36 11:10
73 595 Michelle Gunneson Swartz Creek 19 54:28 11:21
74 606 Anne Clasen Defiance 17 55:42 11:37
75 607 Tricia Palombo St Charles 16 55:42 11:37
76 614 Jessica Mccrumb Ceresco 17 58:12 12:08
77 617 Christina Gopnzalez Lincoln Park 16 59:14 12:21
78 618 Melanie Stenbers Lincoln Park 15 59:16 12:21

MALE AGE GROUP: 20 - 24

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 2 Matt Bozung Portland 21 25:59 5:25
2 7 Steve Short 22 27:51 5:48
3 12 Daniel Spencer Clarklake 22 28:00 5:50
4 14 Jeff Witbrodt Wyoming 20 28:28 5:56
5 21 Andy Hargrave Brighton 20 29:22 6:07
6 29 Chris Payton Mississauga Ont 23 29:48 6:13
7 45 Steve Thelander Romeo 21 30:54 6:27
8 82 Ed Dudek Dearborn Heights 21 32:52 6:51
9 120 Bryan Odroski 22 34:07 7:07
10 158 Bryon Albright Livonia 22 35:53 7:29
11 165 Matt Crews Bay City 21 36:08 7:32
12 197 Marcus Sarkesian Canton 22 37:14 7:46
13 331 Matt Larson Ann Arbor 20 41:17 8:37
14 362 Ken Mrowka Fowlerville 20 42:07 8:47
15 445 Matthew Harold Okemos 24 44:37 9:18

FEMALE AGE GROUP: 20 - 24

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 67 Amanda Ward Ypsilanti 20 32:17 6:44
2 83 Kelly Passino Pinckney 21 32:53 6:51
3 175 Helen Coleman Fostoria 22 36:26 7:36
4 178 Aimee Tow Sterling Heights 20 36:30 7:37
5 195 Jill C. Putt Auburn 21 37:10 7:45
6 217 Marie Coleman Fostoria 24 38:01 7:56
7 243 Lisa Taylor Laingsburg 24 38:55 8:07
8 246 Elizabeth Knight 20 38:59 8:08
9 306 Suzanne Labadie Milford 21 40:48 8:30
10 342 Melissa Jusco Ann Arbor 21 41:25 8:38
11 343 Kristen Harvey Allegan 21 41:26 8:38
12 402 Alexis Higgins 23 43:23 9:03
13 410 Susan Jewell 23 43:35 9:05
14 418 Kathleen Livingston Saint Johns 20 43:45 9:07
15 421 Sara Tarpley Ann Arbor 23 43:50 9:08
16 480 Jennifer Schmidt Petersburg 22 46:23 9:40
17 504 Amy Keeble Sterling Hts 20 47:41 9:57
18 560 Kori Mensinger Ypsilanti 24 51:27 10:43
19 578 Kristen Mclane Chicago 23 52:45 11:00
20 581 Becky Walker Freeland 22 53:04 11:04

MALE AGE GROUP: 25 - 29

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 22 John Emley Ann Arbor 27 29:23 6:08
2 23 Matthew Yacoub 25 29:23 6:08
3 27 Brig Cobb Brighton 26 29:42 6:12
4 41 Chris Blackledge Hanover 28 30:31 6:22
5 43 Jaime Dudash Ann Arbor 26 30:52 6:26
6 50 Dan Krachon Belleville 27 31:12 6:30
7 66 Tom Mchugh Brighton 27 32:16 6:44
8 71 Steve Jay Fremont 25 32:36 6:48
9 72 Adam Reames Ann Arbor 29 32:41 6:49
10 203 Jeff Stutrud 29 37:32 7:50
11 207 Dan Lerner 29 37:41 7:51
12 233 Mark Livingston Brighton 29 38:46 8:05
13 259 Ken Chasse 27 39:23 8:13
14 278 Jeff Thomas Howell 26 39:51 8:19
15 296 Brian Jaworski 27 40:16 8:24
16 308 Jeff Chobud Troy 28 40:50 8:31
17 314 Rob Borotkanist 27 41:00 8:33
18 317 Joe Baldwin Shelby Twp 27 41:03 8:33
19 323 Randy Richardson Toledo 25 41:08 8:35
20 386 Chris Owens East Lansing 25 42:38 8:53
21 387 Daniel Brown Ypsilanti 26 42:41 8:54
22 393 Chris Bissell Northville 27 42:56 8:57
23 400 Brian Walker Brighton 29 43:21 9:02
24 441 Glen Schmidt Freeland 28 44:21 9:15
25 443 Brian Seifman Ann Arbor 28 44:31 9:17
26 481 Mark Stewart Pittsford 28 46:24 9:40
27 509 Stepman Schneider 27 47:53 9:59

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 265 Margaret Wilson Portage 25 39:34 8:15
2 284 Regina Rastello Saginaw 29 39:58 8:20
3 288 Betsy Reich Grass Lake 27 40:03 8:21
4 319 Sarah Pfahder Wixom 25 41:04 8:34
5 340 Lyn Rivers Jackson 27 41:23 8:38
6 351 Cassandra Fletcher Berkley 29 41:49 8:43
7 392 Patricia Hinsley Ann Arbor 29 42:55 8:57
8 399 Lisa Koivisto Muskegon 28 43:16 9:01
9 412 Pamela Zinkosky Garden City 28 43:38 9:06
10 447 Angela Wojulo Toledo 25 44:41 9:19
11 451 Pamela Smith Ypsilanti 26 44:48 9:20
12 454 Shannon Sullivan Ann Arbor 25 44:55 9:22
13 469 Rebecca Osborn Brighton 29 45:47 9:33
14 484 Shelli Pepper Wixom 28 46:29 9:41
15 485 Deana Diokno Ann Arbor 27 46:34 9:42
16 491 Marci Holtz Dearborn Heights 28 46:56 9:47
17 503 Tiffany Loftis Southfield 26 47:41 9:56
18 508 Shannon Mccauley 29 47:52 9:59
19 550 Karen Gajda Ann Arbor 29 50:21 10:30
20 640 Julie Belanger Grand Blanc 28 1:13:55 15:24

MALE AGE GROUP: 30 - 34

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 15 Larry Quick Ceresco 34 28:37 5:58
2 142 John Morrison Brighton 32 35:16 7:21
3 147 John Butchko Dayton 32 35:27 7:23
4 172 Dan Butchko Berkley 34 36:25 7:36
5 176 Mike Bartos Midland 34 36:28 7:36
6 177 Jeff Curcio Berkley 30 36:29 7:36
7 221 Bruce Landick Ferndale 34 38:14 7:58
8 224 Bill Lawrie Royal Oak 34 38:19 7:59
9 279 Stacey Rose Wixom 34 39:54 8:19
10 305 Duane Gossiaux Whitmore Lake 34 40:47 8:30
11 330 Scott Garza Ann Arbor 32 41:14 8:36
12 348 Jeff Gapp Birmingham 31 41:33 8:40
13 367 Mike Blackledge Durand 30 42:12 8:48
14 371 Matt Blackledge 30 42:16 8:49
15 376 Richard Norwood Dearborn Heights 31 42:27 8:51
16 385 Matt Kelly 31 42:36 8:53
17 437 Craig Dennison Cambridge Ont 34 44:14 9:13
18 448 Julio Patron Jr Rochester 32 44:45 9:20
19 477 Elmer Martinez Northville 31 46:05 9:36
20 482 Greg Stewart Livonia 31 46:24 9:40
21 543 Regan Boldman Royal Oak 31 49:43 10:22
22 561 John Jouppi Canton 33 51:31 10:44
23 597 Jason Clark Ann Arbor 33 54:32 11:22

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 234 Cathy Heifert Plymouth 32 38:47 8:05
2 244 Beverly Vellky North Olmsted 30 38:57 8:07
3 247 Kimberly Ludwig 30 39:01 8:08
4 281 Meri Dembrow Ann Arbor 34 39:56 8:20
5 283 Cecelia Ober 34 39:57 8:20
6 328 Linda Mrowka Shelby Twp 33 41:13 8:36
7 341 Amanda Walsh Brighton 31 41:25 8:38
8 350 Sherri Dziadzio Dearborn 33 41:46 8:42
9 417 Jenner Vogel Ann Arbor 31 43:45 9:07
10 425 Lynda Rademacher Flint 32 43:54 9:09
11 442 Christen Stockdale 31 44:25 9:15
12 456 Kelly Trammel Dearborn Heights 32 45:04 9:24
13 459 Susan Norwood Dearborn Heights 30 45:14 9:26
14 471 Michelle Moore 30 45:48 9:33
15 474 Jennifer Armstrong Westland 32 45:54 9:34
16 487 Sally Sulfaro Ferndale 30 46:39 9:43
17 523 Rita Laver Fenton 30 48:25 10:06
18 541 Dann Tilbury 33 49:41 10:22
19 542 Grace Serra Macomb 33 49:42 10:22
20 551 Dawn Muller 33 50:29 10:31
21 592 Kathleen Quayle Jr Ypsilanti 31 53:57 11:15
22 600 Stacie Holcombe Ypsilanti 33 54:42 11:24
23 621 Kelda London Oak Park 33 1:00:24 12:35
24 626 Margaret Fulton Auburn Hills 34 1:04:17 13:24

MALE AGE GROUP: 35 - 39

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 53 Jeff Wozniak Westland 35 31:31 6:34
2 63 James Yarnell Fostoria 36 32:03 6:41
3 70 Dave Levett Allegan 37 32:29 6:47
4 74 Robert Thelen Portland 38 32:44 6:50
5 92 Arcadio Raimirez Ann Arbor 38 33:08 6:55
6 94 Joe Kemp 39 33:12 6:55
7 105 Jeff Kacmarek 36 33:34 7:00
8 108 Don Magee Walled Lake 39 33:47 7:03
9 125 Joe Koch 35 34:33 7:12
10 136 Jim Baldwin 36 34:56 7:17
11 146 Albert Ross East Lansing 37 35:24 7:23
12 151 Douglas Dziadzio Fenton 36 35:36 7:25
13 171 Craig Fredenburg Sturgis 35 36:19 7:34
14 190 John Stone Howell 38 37:00 7:43
15 215 Anthony Targan West Bloomfield 37 37:57 7:55
16 223 Steve Van Nostrand Saline 36 38:18 7:59
17 236 David Bates Ypsilanti 37 38:49 8:06
18 242 Patsy Phegley 35 38:54 8:07
19 245 Gene Ferry Fenton 38 38:59 8:08
20 273 Jim Patino Lansing 36 39:45 8:17
21 287 Michael Parsons 35 40:01 8:21
22 374 Mark Kasenow Whitmore Lake 38 42:23 8:50
23 395 J E Fougere 38 43:01 8:58
24 426 George Baker Jr Redford 38 43:56 9:10
25 464 Pat Furlong 38 45:23 9:28
26 465 Tracy Everhart Linden 35 45:24 9:28
27 500 Randy Voiles Grand Blanc 38 47:34 9:55
28 501 Steven Hahne Ypsilanti 35 47:34 9:55
29 524 Tim Lohtamer Wixom 39 48:26 10:06
30 549 Frank Bernieri Toledo 38 50:06 10:27
31 566 Ken Pienta Ann Arbor 39 51:47 10:48
32 573 Tom Cox Plymouth 36 52:25 10:56
33 588 Colin Campbell Dearborn Heights 36 53:32 11:10
34 638 Mark Rohloff Detroit 38 1:11:45 14:57

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 69 Susan Brown South Lyon 35 32:23 6:45
2 89 Angela Huber Luna Pier 35 33:03 6:54
3 162 Monica Urbanski Toledo 37 36:05 7:31
4 185 Marti Murphy Pinckney 39 36:41 7:39
5 199 Carrie Somers Farmington Hills 35 37:21 7:47
6 229 Susan Douglas Chelsea 35 38:33 8:02
7 232 Angelea Reaume 36 38:46 8:05
8 264 Denise Denomme Canton 36 39:32 8:15
9 391 Christi Becker Chelsea 38 42:48 8:55
10 398 Valerie Alford Dexter 39 43:10 9:00
11 404 Denise Roy Brighton 38 43:25 9:03
12 415 Deanne J Oswald-De Bot Howell 37 43:41 9:07
13 430 Cindy Common Fenton 39 44:01 9:11
14 432 Becky Spaly Ann Arbor 35 44:10 9:12
15 434 Shelley Anzalone Saline 36 44:11 9:13
16 435 Sherry J. Stringer Warren 36 44:12 9:13
17 438 Linda Goodman Kalamazoo 38 44:16 9:14
18 439 Lisa Root Plymouth 37 44:17 9:14
19 453 Mary Longcore 38 44:54 9:22
20 514 Anne Russ Grand Blanc 37 48:01 10:01
21 516 Sherry Howard Ida 38 48:04 10:01
22 557 Joyce Howell 37 51:11 10:40
23 559 Lisa Mileta Brighton 35 51:20 10:42
24 625 Ann Haddock White Lake 39 1:04:17 13:24

MALE AGE GROUP: 40 - 44

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 10 Thomas Pohl Saline 41 27:54 5:49
2 84 Carl Wagner Toledo 43 32:54 6:52
3 86 Peter Buccos Marysville 42 32:59 6:53
4 102 Robert Shockey East Lansing 43 33:30 6:59
5 106 Robert Mink Livonia 44 33:38 7:01
6 107 James Cargill Brooklyn 40 33:46 7:03
7 118 Mark Beck 43 34:04 7:06
8 122 Jeff Gauthier 41 34:12 7:08
9 124 Frank Leven Lansing 42 34:27 7:11
10 127 Mark Warner East Lansing 41 34:37 7:13
11 131 Douglas Dove Laingsburg 41 34:45 7:15
12 145 Chuck Delatorre Ann Arbor 42 35:17 7:21
13 181 John Salvette Ann Arbor 43 36:35 7:38
14 184 Ronald Lemorie Pinckney 43 36:41 7:39
15 189 Hank Odierna 40 36:59 7:43
16 194 Tom Goodman Kalamazoo 42 37:06 7:44
17 198 Henry Kogut Eastpointe 44 37:15 7:46
18 228 Mark Holdren Portland 41 38:31 8:02
19 253 Terry Hilton 41 39:11 8:10
20 268 Edward Imgrund O'fallon 42 39:40 8:16
21 275 Gordon Swirles Livonia 42 39:47 8:18
22 302 Bill Cleaver 44 40:37 8:28
23 325 Kevin Keinath Dundee 42 41:10 8:35
24 347 Andrew Jefcoat Haslett 40 41:30 8:39
25 381 Michael Holmes Grand Ledge 40 42:32 8:52
26 416 John Wykes Saline 40 43:44 9:07
27 436 Tim Ahles 42 44:13 9:13
28 468 Ken Kozlowski Lincoln Park 40 45:45 9:32
29 473 Bill Westwood Ann Arbor 43 45:53 9:34
30 476 Mark Mrowka Fowlerville 42 46:01 9:36
31 478 Jack Kovalski Tecumseh 41 46:08 9:37
32 488 George Pfleger East Lansing 44 46:40 9:44
33 493 Kevin Rose Grosse Ile 43 47:10 9:50
34 495 Dean Humphrey Trenton 43 47:22 9:53
35 498 Randy White St Clair Shores 41 47:31 9:54
36 530 Andy King Battle Creek 43 48:58 10:12
37 536 Chris Jonik Garden City 41 49:33 10:20
38 547 David Casella Battle Creek 43 49:54 10:24
39 598 Daniel Bilinski Northville 44 54:34 11:23
40 608 John Taylor Windsor Ont 42 56:06 11:42
41 615 Mark Warner Birch Run 41 58:33 12:12

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 309 Deb Lewis-Hoemke Howell 42 40:52 8:31
2 320 Sandy Parney Hillsdale 42 41:04 8:34
3 354 Nancy Songer Ann Arbor 40 41:52 8:44
4 375 Shelley Schoenherr New Baltimore 42 42:26 8:51
5 388 Lisa Reed Grand Ledge 40 42:44 8:55
6 422 Ellen Lopez Williamston 44 43:51 9:08
7 526 Mary Falls Rochester Hills 42 48:50 10:11
8 565 Susan Korenchuk Ypsilanti 42 51:47 10:48
9 569 Dana Wasson White Lake 42 52:07 10:52
10 572 Royale Thompson Whitmore Lake 42 52:22 10:55
11 582 Marcia Warner Birch Run 44 53:10 11:05
12 586 Rhonda Duke Linden 40 53:23 11:08
13 594 Kathy Patterson Pinckney 44 54:27 11:21
14 605 Patricia Crosby Farmington Hills 43 55:08 11:30
15 622 Helen Mcfarland 41 1:00:42 12:39
16 624 Susan Williams Franklin 41 1:04:06 13:22

MALE AGE GROUP: 45 - 49

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 37 John Manutes Grand Blanc 48 30:22 6:20
2 38 Rick Straub Northville 45 30:25 6:21
3 42 Larry St Clair 48 30:32 6:22
4 44 John Coleman 48 30:52 6:26
5 57 Jack Levely Royal Oak 49 31:46 6:38
6 104 Walter Rickens White Lake 45 33:32 7:00
7 132 Dave Crowder Clinton 47 34:47 7:15
8 139 William Tomlin Plymouth 48 35:05 7:19
9 148 John Johnson Toledo 45 35:28 7:24
10 156 Leon Schneider Fowler 46 35:50 7:28
11 161 Tom Wagner Pettisville 45 36:04 7:31
12 167 Baraney Thomas 47 36:14 7:33
13 206 Randy Fielder Brooklyn 48 37:36 7:50
14 211 Gregg Glamm North Baltimore 47 37:49 7:53
15 251 William Spencer Jackson 49 39:03 8:09
16 276 Jerry Conklin Midland 47 39:48 8:18
17 280 Thomas Swientek Okemos 47 39:56 8:19
18 282 Richard Fitzgerald Ann Arbor 46 39:56 8:20
19 285 Timothy Tucker Tecumseh 46 39:58 8:20
20 303 Mike Naughton Ann Arbor 46 40:42 8:29
21 311 Roy White Dearborn Heights 46 40:53 8:32
22 312 David Everett Ann Arbor 46 40:58 8:32
23 316 Mel Simon Burton 45 41:02 8:33
24 329 Robert J Ledesma Westland 49 41:13 8:36
25 355 Scott Wettlaufer South Lyon 46 41:54 8:44
26 361 John Carr Sturgis 46 42:05 8:46
27 394 Patrick Doody Laingsburg 48 42:58 8:57
28 433 Jerome Kelley Fenton 45 44:11 9:13
29 460 Tom Tomek Rochester 48 45:15 9:26
30 463 Ed Montgomery 45 45:22 9:28
31 467 Bob Mccullough 45 45:45 9:32
32 483 Michael Connor Ann Arbor 47 46:26 9:41
33 511 Tony Parvien Novi 48 47:58 10:00
34 515 Willie Pylant Royal Oak 49 48:03 10:01
35 553 Pitkin West Bloomfield 47 50:47 10:35
36 567 Jim Brandell Haslett 45 51:49 10:48
37 580 Clyde Moore Warren 45 52:56 11:02
38 623 Michael Moore Roseville 48 1:00:44 12:39
39 645 Randy Mikula Farmington Hills 46 1:45:45 22:02

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 188 Jackie Herlache Saginaw 46 36:56 7:42
2 286 Wendy Paton Pinckney 47 40:00 8:20
3 337 Sharon Moreno Westland 45 41:21 8:37
4 382 Flora Johnson Grand Ledge 48 42:34 8:52
5 384 Karen Hibbs Gross Pt Frms 47 42:35 8:53
6 446 Sharon Plummer Whitmore Lake 46 44:39 9:19
7 505 Jan Metzger 49 47:42 9:57
8 507 Mary Cole Marysville 46 47:50 9:58
9 521 Linda Sullivan Holland 48 48:15 10:03
10 522 Sylvia Washburn 48 48:15 10:04
11 525 Luann Raimondo Jenison 49 48:33 10:07
12 529 K Severin 45 48:58 10:12
13 584 Cheryl Hansen Williamston 49 53:14 11:06
14 596 Sue Gunneson Flushing 45 54:29 11:21
15 603 Candy Schultz Grosse Pte Woods 47 55:07 11:29
16 609 Nancy Vangieson=rix Belleville 46 57:05 11:54
17 620 Linda Levely Royal Oak 47 1:00:20 12:35
18 628 Nan Worthington Ceresco 47 1:04:34 13:27
19 632 Cheryl Leidlein Grand Rapids 49 1:05:07 13:34

MALE AGE GROUP: 50 - 54

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 78 David Campbell Leamington, Ont 53 32:48 6:50
2 98 Steve H. Johnson Leslie 50 33:28 6:59
3 110 Larry Mccaskey Holly 50 33:52 7:04
4 137 Daniel Downing Silvis 50 34:57 7:17
5 138 Gary B Lake Whitehouse 53 35:03 7:19
6 174 Ron Merizon Grand Rapids 52 36:26 7:36
7 213 Dean Blackledge Hanover 54 37:55 7:54
8 227 Bob Fishel Okemos 50 38:24 8:00
9 235 Dennis Beaupre Pinckney 50 38:48 8:05
10 237 Steve De Castecker Moline 52 38:51 8:06
11 293 Ivan Paladi Deford 54 40:08 8:22
12 304 Steven Hewlett Ann Arbor 53 40:46 8:30
13 321 Ryoji Katsumata Ann Arbor 53 41:07 8:34
14 332 Alex Kales 54 41:18 8:37
15 359 Bill Beach Macomb 51 42:04 8:46
16 363 Dave Friedrichs Ann Arbor 52 42:07 8:47
17 383 Andy Daignault Holt 50 42:34 8:52
18 401 David Collins Novi 52 43:22 9:02
19 440 Jim Aveck Whitmore Lake 53 44:19 9:14
20 444 Arthur J Plewinski Westland 52 44:31 9:17
21 449 Frank Wojcik Toledo 53 44:46 9:20
22 457 Roger Rybicka Ft Collins 51 45:11 9:25
23 470 Donald Kelm Canton 50 45:48 9:33
24 492 Michael Krchan 50 47:00 9:48
25 519 Barry Tatom Livonia 53 48:11 10:03
26 520 Bill Walker Farmington Hills 53 48:14 10:03
27 531 Bob Larsa Ann Arbor 52 49:06 10:14
28 532 Ron Weaver Maumee 51 49:06 10:14
29 546 Rolly Scheels Jackson 50 49:53 10:24
30 577 David Tucker Novi 50 52:44 11:00
31 583 Larry Whiting Frankenmuth 51 53:10 11:05
32 602 Jim Mccown Troy 50 55:03 11:29
33 604 Tony Schultz Grosse Pte Woods 50 55:08 11:29
34 637 Frank Stevens Walled Lake 50 1:11:45 14:57

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 479 Merry Joseph Plymouth 51 46:14 9:38
2 518 Linda Dunlap Livonia 51 48:11 10:03
3 533 Janet Argabright Sidney 53 49:12 10:15
4 587 Chris Walker Farmington Hills 50 53:28 11:09
5 630 Sally Navarre Kalamazoo 50 1:04:44 13:30
6 634 Prudie Fernbach 53 1:06:01 13:46
7 641 Catherine Stewart Lansing 50 1:35:42 19:57
8 644 Janet Haun Lansing 53 1:35:49 19:58

MALE AGE GROUP: 55 - 59

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 133 Ron Argabright Sidney 57 34:53 7:16
2 141 Jack P Carlton Livonia 57 35:14 7:21
3 163 Leonard J Block Bay City 57 36:05 7:32
4 230 Jerome W. Tomc Toledo 56 38:43 8:04
5 291 Don Owens Williamston 55 40:07 8:22
6 326 Peter Ostrander Howell 58 41:12 8:35
7 407 Paul W Leece Livonia 57 43:31 9:04
8 489 John Christopher Moline 59 46:48 9:45
9 512 Clare Armstrong Essex Ont 59 47:59 10:00
10 545 Tom Skinner East Lansing 58 49:46 10:23
11 554 Sam Ahlquist Plymouth 56 51:01 10:38
12 562 Robert Kegerreis 56 51:32 10:45
13 568 Terrence Taylor Canton 59 52:05 10:51
14 579 Edward Schlaff Wixom 56 52:53 11:02

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 369 Mary L De Mattia Novi 58 42:14 8:48
2 429 Shirley A Larsen Grand Blanc 56 43:58 9:10
3 552 Nancy Mcneilly Lansing 56 50:41 10:34
4 558 Romaine Graves Grand Blanc 56 51:15 10:41
5 570 Brenda Njiwaji Detroit 55 52:12 10:53
6 599 Anne Reneau Roseville 58 54:36 11:23
7 610 Karen Scanlon 57 57:38 12:01
8 611 Jane Zbinden Toledo 56 57:40 12:01
9 612 Carol Bickle Cedar Springs 56 57:59 12:05
10 627 Jan Barber Swartz Creek 56 1:04:26 13:26
11 635 Linda Graham Niponno 59 1:11:10 14:50

MALE AGE GROUP: 60 - 64

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 170 Jerry White Dearborn Hts 62 36:18 7:34
2 204 Lyle Uhlmann Livonia 62 37:33 7:50
3 214 Tony Keenan Canton 63 37:56 7:55
4 248 Richard Wiedmayer Ann Arbor 62 39:01 8:08
5 406 Ed Deyo Millington 60 43:25 9:03
6 486 Jack Streicher Toledo 62 46:35 9:43
7 490 Ronald Gill Pleasant Lake 62 46:51 9:46
8 534 Donald Johnston Ann Arbor 64 49:21 10:17

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 571 Carolyn Pfeiffer Lincoln Park 60 52:14 10:53
2 593 Janet Wiedmayer Ann Arbor 61 54:19 11:19
3 629 Carol Kahn Grand Blanc 63 1:04:41 13:29
4 631 Sharon Foster Fenton 63 1:05:05 13:34

MALE AGE GROUP: 65 - 69

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 339 Bill Teubel Moline 65 41:22 8:38
2 349 Doug Harger Dimondale 65 41:42 8:42
3 352 Glen A Larsen Grand Blanc 67 41:50 8:43
4 455 Frank Roty Schaumburg 69 44:58 9:22
5 544 William R Rude Lansing 65 49:43 10:22
6 636 James Graham Nipomo 66 1:11:10 14:50

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====

MALE AGE GROUP: 70 - 79

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 135 Jim H Forshee Ann Arbor 73 34:56 7:17
2 497 John Paton Plymouth 72 47:28 9:54
3 619 Spencer Myers Grand Blanc 70 1:00:03 12:31

FEMALE AGE GROUP: 70 - 79

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 616 Mabel Velge Rock Islad 72 59:08 12:20
2 633 Della Moran Farmington 74 1:05:53 13:44

MALE AGE GROUP: 80 - 89

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 80 - 89

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====

MALE AGE GROUP: 90 - 95

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 643 Jim Ramsey Detroit 92 1:35:46 19:58




******************* MALE OVERALL WINNER ***************************
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 1 Chris Wehrman Pinckney 23 53:21 5:20
******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 33 Alison Klemmer Troy 20 1:01:01 6:07
******************* MALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 30 Joe Lasher Marysville 42 59:55 6:00
******************* FEMALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 152 Sheilah Robertson East Lansing 41 1:10:17 7:02
******************* MALE GRAND MASTERS WINNER *******************************
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 41 Gerard Malaczynski Bloomfield Hills 57 1:02:22 6:15
******************* FEMALE GRAND MASTERS WINNER *******************************
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 288 Barbara Anne Heys Detroit 52 1:16:38 7:40
******************* MALE SENIOR MASTERS WINNER *******************************
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 171 Peter Polideri Franklin 61 1:11:02 7:07
******************* FEMLE SENIOR MASTERS WINNER *******************************
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 655 Merion Knight Detroit 62 1:33:32 9:22
MALE AGE GROUP: 1 - 14
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 148 John Spain Dearborn 3 1:10:02 7:01
2 186 Troy Terry Shelby Twp 14 1:11:27 7:09
3 661 Brandon Brancheau Flint 9 1:34:05 9:25
FEMALE AGE GROUP: 1 - 14
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
MALE AGE GROUP: 15 - 19
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 7 David Musgrave Baldain 17 56:15 5:38
2 9 Neil Smith Warren 19 56:47 5:41
3 10 Eric Edwards Onsted 19 56:50 5:41
4 16 Douglas Harger Dimondale 19 57:30 5:45
5 19 Ryan Desgrange Liberty Center 19 58:20 5:50
6 20 Kevin Pline Saint Johns 19 58:23 5:51
7 25 Gerald Brown Ii Grand Rapids 16 59:38 5:58
8 29 Kevin Sule Hemlock 17 59:54 6:00
9 32 Patrick Gross 18 1:00:59 6:06
10 36 Benjamin Salvette Ann Arbor 15 1:01:38 6:10
11 37 Travis Hargan Jackson 17 1:01:49 6:11
12 52 Christopher Sweetland Lansing 19 1:03:13 6:20
13 58 Jeremy Butter-Pinkham Ferndale 18 1:03:46 6:23
14 64 Ryan Mendoza Clyde 17 1:04:26 6:27
15 65 Rob Slate Hemlock 15 1:04:27 6:27
16 78 John Montri Ida 17 1:05:48 6:35
17 82 Nick Mockeridge Belleville 17 1:05:55 6:36
18 87 Ryan Higgs Findlay 16 1:06:18 6:38
19 91 Mason Ward Cincinnati1 17 1:06:35 6:40
20 97 Rob Remele Walbridge 16 1:06:52 6:42
21 105 Mark Warner Ypsilanti 18 1:07:45 6:47
22 110 Jason Pridmore South Lyon 17 1:08:01 6:49
23 112 Tim Terry Shelby Twp 16 1:08:06 6:49
24 114 Phil Stead Dearborn 18 1:08:11 6:50
25 116 Scott Saenz Monroe 18 1:08:21 6:51
26 121 Adam Russell South Lyon 17 1:08:51 6:54
27 130 Paul Myers 18 1:09:20 6:56
28 141 Jason Householder Ypsilanti 16 1:09:46 6:59
29 163 Brian Cook Lansing 17 1:10:36 7:04
30 180 Ko Young Clyde 17 1:11:23 7:09
31 196 Michael Smith Midland 18 1:11:49 7:11
32 202 Steve Martin Chelsea 15 1:12:23 7:15
33 206 Chad Fortner Grass Lake 15 1:12:53 7:18
34 212 Casey Aluine Constatine 18 1:13:06 7:19
35 248 Chris Kampe Macomb 15 1:14:38 7:28
36 267 Ryan Tibble Greenville 16 1:15:48 7:35
37 274 Albert Slenderbrock Howard City 17 1:16:00 7:36
38 295 Steve Korte Ypsilanti 19 1:17:05 7:43
39 301 Mark Strang North Baltimore 16 1:17:24 7:45
40 307 Kevin Gonyer North Baltimore 17 1:17:45 7:47
41 325 Charles Penzien Attica 18 1:18:34 7:52
42 331 Chris Furlong Livonia 15 1:18:42 7:53
43 341 Robert Ross Constntine 17 1:19:13 7:56
44 384 Ryan Glamm North Baltimore 15 1:20:39 8:04
45 407 Andrew Lapham South Lyon 15 1:21:37 8:10
46 431 Bill Ball Saint Johns 17 1:22:43 8:17
47 493 Daniel Safronoff Troy 15 1:25:13 8:32
48 506 Ben Neunschwander Pettisville 17 1:25:51 8:36
49 558 William Jamieson Belleville 16 1:28:27 8:51
50 567 Rob Mccullough Swartz Creek 15 1:28:54 8:54
51 670 Luke Smigels Stclairshores 17 1:34:30 9:27
FEMALE AGE GROUP: 15 - 19
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 224 Elizabeth Stierwalt Fremont 19 1:13:39 7:22
2 240 Lesley Debroot Laingsburg 17 1:14:24 7:27
3 252 Ruthie Cook Lansing 18 1:14:54 7:30
4 263 Katie Bonner Canton 19 1:15:41 7:35
5 312 Katie Chonacas Livonia 18 1:18:05 7:49
6 314 Becky Weaver Jackson 16 1:18:06 7:49
7 315 Kristin Warner 19 1:18:06 7:49
8 334 Sarah Sheppard Mount Pleasant 19 1:18:45 7:53
9 344 Anne Lauckner Saginaw 19 1:19:17 7:56
10 345 Tricia Brethaur Saginaw 17 1:19:18 7:56
11 349 Cristina Calcagno Okemos 19 1:19:31 7:58
12 353 Jennifer Dzieciolowski Warren 18 1:19:37 7:58
13 398 Janice Denney Clawson 18 1:21:10 8:07
14 420 Charity Atchison Millington 19 1:22:11 8:14
15 429 Tracie Sutkus Oak Harbor 19 1:22:36 8:16
16 439 Kelly Timmerman Norwalk 19 1:22:55 8:18
17 458 Amanda Porter Warren 19 1:23:48 8:23
18 482 Sarah Smith Midland 17 1:24:42 8:29
19 494 Laura Mueller Saline 19 1:25:14 8:32
20 504 Rachel Noviot Wauseon 17 1:25:50 8:35
21 509 Kim Barry Lansing 19 1:25:59 8:36
22 563 Jennifer Furlong Livonia 18 1:28:38 8:52
23 568 Sara Vangieson Belleville 15 1:28:58 8:54
24 588 Natalie Yeakle Bellville 17 1:29:44 8:59
25 590 Jackie Baumgardner Oak Harbor 16 1:29:47 8:59
26 600 Julie Bridges Sterling Heights 16 1:30:11 9:02
27 601 Stacy Freckelton Sterling Heights 16 1:30:11 9:02
28 622 Layne Hillman Attica 17 1:31:15 9:08
29 679 Emily Ball Saint Johns 16 1:35:12 9:32
MALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 11 Carl Spina Onsted 21 56:50 5:41
2 12 Ben Schaut Wausee 21 57:02 5:43
3 13 Mike Smetka Ann Arbor 21 57:28 5:45
4 17 Jason Perez Perrysburg 21 57:48 5:47
5 18 Seth Hothem Fresno 21 57:48 5:47
6 21 Andrew Tower 24 58:30 5:51
7 26 Bryan Meyer Pittsburgh 21 59:45 5:59
8 28 Paul Van Sickle Onsted 20 59:53 6:00
9 34 Ryan Towles Pinckney 22 1:01:18 6:08
10 38 Kyle Kristen Saint Louis 21 1:01:54 6:12
11 40 Anthony Maletich Toledo 24 1:02:05 6:13
12 51 Michael Morgan Dewitt 22 1:03:06 6:19
13 63 Michael Groves Monroe 20 1:04:05 6:25
14 70 Jerry Buffington Jackson 24 1:05:08 6:31
15 79 Chad Clevenger Ida 21 1:05:49 6:35
16 81 Michael Kallenberg Perry 24 1:05:53 6:36
17 83 Matt Pogodzinski Ann Arbor 24 1:05:56 6:36
18 84 Craig Skalski Livonia 20 1:05:58 6:36
19 94 Ron David Goshen 20 1:06:42 6:41
20 95 James Felton Iii Battle Creek 23 1:06:44 6:41
21 99 Charles Robbert West Olive 21 1:06:56 6:42
22 101 Nathan Stuart Ann Arbor 22 1:07:19 6:44
23 102 Pat Reed Lansing 21 1:07:23 6:45
24 115 John Frazee Temperance 21 1:08:13 6:50
25 143 Reuben Rohrschneider Ann Arbor 22 1:09:50 6:59
26 144 Harju Jones Hartland 21 1:09:57 7:00
27 184 Richard Person 24 1:11:25 7:09
28 197 Joe Brunson 20 1:11:51 7:12
29 200 Derek Dodge Caro 21 1:12:01 7:13
30 219 Kristofer Forsyth Livonia 23 1:13:29 7:21
31 253 Ryan Arnholt Ann Arbor 21 1:15:00 7:30
32 305 Dennis Grignan Lansing 22 1:17:29 7:45
33 323 Brian Galvin Plymouth 20 1:18:30 7:51
34 352 Hugh Kennedy Ann Arbor 21 1:19:35 7:58
35 376 Chase Khone East Lansing 21 1:20:31 8:04
36 378 Ryan Otter Monroe 20 1:20:31 8:04
37 396 Ryan Stubbs Brighton 24 1:21:09 8:07
38 505 Peter Warner Ann Arbor 22 1:25:51 8:36
39 524 Josh Wilhelmi Royal Oak 24 1:26:42 8:41
40 596 Erik Stanbridge Royal Oak 20 1:29:56 9:00
41 613 Matt Latchaw St Johns 20 1:30:50 9:05
42 675 Jeff Beatie Chesterfield 22 1:34:49 9:29
FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 107 Michele Scherer Saginaw 21 1:07:51 6:48
2 147 Melissa Pline Saint Johns 22 1:10:02 7:01
3 179 Kelly Bachula Saginaw 20 1:11:21 7:09
4 216 Estelle D'souza Ann Arbor 23 1:13:22 7:21
5 218 Laura Pilan Livonia 21 1:13:26 7:21
6 228 Jamie Chapman Fremont 20 1:13:59 7:24
7 238 Renee Burke Woodhaven 23 1:14:15 7:26
8 294 Joan Grassbaugh Sidney 20 1:17:04 7:43
9 304 Jessica Arquette Sylvania 23 1:17:27 7:45
10 347 Nicole Thompson Ann Arbor 20 1:19:29 7:57
11 373 Kelly Wright Sturgis 23 1:20:24 8:03
12 377 Shannon Swish 20 1:20:31 8:04
13 408 Vanessa Bodnar Plymouth 20 1:21:43 8:11
14 411 Sarah Patrick Ann Arbor 21 1:21:54 8:12
15 433 Lora Seaborg Ann Arbor 22 1:22:45 8:17
16 441 Nicole Setlaqk Warren 20 1:23:02 8:19
17 443 Susan Walsh Oak Park 20 1:23:10 8:19
18 456 Leslie Carlson Royal Oak 24 1:23:46 8:23
19 474 Nicole Roberts Grand Rapids 24 1:24:28 8:27
20 513 Jenny Beaudoin Lakeland 20 1:26:18 8:38
21 530 Elizabeth Mcdonald Grand Rapids 22 1:27:07 8:43
22 533 Laurie Kaiser 23 1:27:15 8:44
23 535 Autumn Munn Saline 23 1:27:21 8:45
24 556 Taleen Mishigian Ypsilanti 22 1:28:20 8:50
25 605 Leila Mokhtarzadeh Ann Arbor 24 1:30:19 9:02
26 648 Caroline Peacock Ann Arbor 21 1:33:12 9:20
27 654 Liza Roberson Plymouth 21 1:33:29 9:21
28 660 Sarah Walsh Lansing 23 1:34:02 9:25
29 712 Bethany Verrill Ferndale 24 1:38:09 9:49
30 732 Margo Baisley East Lansing 20 1:41:05 10:07
31 733 Gretchen Holt 20 1:41:05 10:07
32 749 Suzanne Spier Belleville 20 1:44:16 10:26
33 764 Erin Hoffman Roscommon 20 1:47:59 10:48
MALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 3 Sean Nixon Kalamazoo 28 54:45 5:29
2 8 Jonathan Sieber Harrison Twp 25 56:19 5:38
3 24 Paul Hedding Pickney 29 59:26 5:57
4 31 Neil Peruski Metamora 29 1:00:53 6:06
5 44 Patrick Patterson Highland 26 1:02:34 6:16
6 56 Eric Larsen Davison 28 1:03:40 6:22
7 59 Greg Gould Muskegon 29 1:03:48 6:23
8 60 Vladimir Banas Warren 29 1:03:53 6:24
9 67 Bradley Zigler Plymouth 29 1:04:29 6:27
10 74 Larry Bostwick 26 1:05:20 6:32
11 80 Tim Cotts Ann Arbor 27 1:05:52 6:36
12 88 Patrick Daugherty Britton 27 1:06:19 6:38
13 93 Matt Euyster Taylor 27 1:06:40 6:40
14 103 Craig Dolecki Livonia 25 1:07:29 6:45
15 106 Paul Nicholas Ann Arbor 27 1:07:51 6:48
16 120 Thien Nguyen Ypsilanti 29 1:08:41 6:53
17 137 Jeff Sandula Pickney 28 1:09:38 6:58
18 142 Steven Jensen Detroit 25 1:09:47 6:59
19 164 Jason Brautigam Kalamazoo 28 1:10:37 7:04
20 172 Randy Ebert Westland 27 1:11:04 7:07
21 183 Chris Reilly Ann Arbor 27 1:11:25 7:09
22 185 Michael Patterson Livonia 25 1:11:26 7:09
23 189 Tim Matuszewski Brighton 27 1:11:31 7:10
24 191 Mike Mcmahan Ypsilanti 27 1:11:36 7:10
25 198 Jeff Lubeski Brighton 29 1:11:56 7:12
26 222 Mike Reid Waterford, Ont 26 1:13:33 7:22
27 223 David Graham Ann Arbor 29 1:13:34 7:22
28 231 Greg Firth Detroit 26 1:14:03 7:25
29 247 Jeff Mcnish Berkley 29 1:14:36 7:28
30 251 Matthew Antkoviak Allegan 26 1:14:49 7:29
31 258 Matt Black Farmington Hills 25 1:15:15 7:32
32 260 Jon Narr Clinton Twp 27 1:15:21 7:33
33 283 James Shook Westland 27 1:16:26 7:39
34 310 Paul Bondurant Royal Oak 29 1:17:51 7:48
35 319 Brian C Baker Big Rapids 29 1:18:22 7:51
36 360 Matt Stephens Jackson 27 1:19:49 7:59
37 382 Jim Mydloski Riverview 28 1:20:36 8:04
38 402 Charlie Larnard Rochester 26 1:21:18 8:08
39 442 Aaron Pflum Saint Joseph 25 1:23:09 8:19
40 444 Eric Smigels Harper Woods 28 1:23:10 8:19
41 449 Keith A Covey Adrian 26 1:23:30 8:21
42 455 David Wagner 25 1:23:41 8:23
43 491 Michael Dergis Ann Arbor 28 1:25:08 8:31
44 501 Peter Thai Canton 25 1:25:36 8:34
45 523 Patrick Curry Saginaw 29 1:26:36 8:40
46 525 Tony Hills Bryan 27 1:26:45 8:41
47 534 Marco Cuenca Clinton Twp 29 1:27:18 8:44
48 543 Gustav Hoffman Harper Woods 29 1:27:55 8:48
49 581 Robert Levy Kalamazoo 28 1:29:25 8:57
50 616 Peter Minjoe Centerline 26 1:31:02 9:07
51 681 Bryan Squair Farmington Hills 26 1:35:23 9:33
52 682 Jeff Jowett Ann Arbor 28 1:35:25 9:33
53 691 Brian Mccown Madison Hts 25 1:36:40 9:40
FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 90 Ann Lindow Frankenmuth 29 1:06:31 6:40
2 108 Patricia Bagley Livonia 28 1:07:56 6:48
3 160 Heather Meingast Haslett 28 1:10:30 7:03
4 165 Theresa Chwastek Plymouth 26 1:10:42 7:05
5 193 Deena Covey Adrian 25 1:11:45 7:11
6 333 Nicole Armbrust Mt Pleasant 25 1:18:45 7:53
7 369 Tracey Cohen Farmington Hills 27 1:20:06 8:01
8 374 Kandy Kirkey Belleville 28 1:20:25 8:03
9 413 Kim Dronsella Monroe 29 1:22:03 8:13
10 418 Elaine Brown Novi 29 1:22:10 8:13
11 447 Cortney Richa Plymouth 25 1:23:26 8:21
12 479 Tina Bennett Portage 26 1:24:35 8:28
13 480 Jennifer Hoffman Roscommon 25 1:24:39 8:28
14 497 Molly Ryan St Johns 26 1:25:21 8:32
15 515 Jennifer Curry Saginaw 28 1:26:21 8:39
16 566 Christine Kopel West Bloomfield 29 1:28:53 8:54
17 570 Cathy Stauffer Lakeland 26 1:29:01 8:55
18 603 Laura Morrison Ann Arbor 26 1:30:16 9:02
19 629 Dana Black Farmington Hills 27 1:31:40 9:10
20 647 Gail Grewe Chicago 25 1:33:12 9:20
21 698 Janet Pogiano Ann Arbor 28 1:36:57 9:42
22 718 Linda Gould Muskegon 27 1:38:38 9:52
23 728 Teri Bush Swartz Creek 27 1:40:22 10:03
MALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 2 Guy Murray Farmington 32 54:36 5:28
2 5 Dave Peterson Northville 33 55:24 5:33
3 6 Patrick Benedict Sylvania 33 55:53 5:36
4 14 Eric Green 31 57:28 5:45
5 15 Dan Droski Grand Rapids 33 57:29 5:45
6 22 Steve Rogers Marysville 30 59:13 5:56
7 27 Sonny Workman Clyde 31 59:48 5:59
8 35 Herman Smith Farmington Hills 30 1:01:35 6:10
9 43 Matt Holappa Ann Arbor 31 1:02:31 6:16
10 46 George Knehler Windsor 30 1:02:42 6:17
11 55 Dan Schroeder Grand Rapids 33 1:03:37 6:22
12 69 Rich Wisneski Swartz Creek 30 1:05:06 6:31
13 98 Brian Dziadzio Dearborn 33 1:06:53 6:42
14 100 Scott Kriscovich Huntington Woods 33 1:07:10 6:43
15 104 Dan Vining Toledo 32 1:07:33 6:46
16 118 John Priester 34 1:08:30 6:51
17 123 Tony Perry Dearborn Hts 30 1:08:54 6:54
18 134 Ty Patton Belleville 33 1:09:33 6:58
19 135 Paul Robbins Holly 30 1:09:34 6:58
20 136 Bruce Verburg 33 1:09:35 6:58
21 139 Kenneth Lavictoire Wyandotte 30 1:09:42 6:59
22 168 Todd Dinkelman Ann Arbor 34 1:10:47 7:05
23 176 Brad Dyke Ann Arbor 31 1:11:18 7:08
24 188 Ken Fischer Ann Arbor 32 1:11:28 7:09
25 192 Jeff Roman Fenton 32 1:11:43 7:11
26 225 Allen Griswold Battle Creek 30 1:13:42 7:23
27 234 Gerald Kramer Redford 33 1:14:08 7:25
28 235 John C. Travis Milan 32 1:14:10 7:25
29 245 Darrell Jackson Howell 31 1:14:35 7:28
30 256 Mark Smith Chatham, Ont 30 1:15:12 7:32
31 257 Dane Whipple Burton 32 1:15:14 7:32
32 259 Eric Macleod Kalamazoo 34 1:15:21 7:32
33 269 Geoffrey Kerby Williamston 33 1:15:54 7:36
34 303 Bill Cooke Dearborn Heights 33 1:17:26 7:45
35 313 John Kwiecien Plymouth 33 1:18:06 7:49
36 339 Michael Stephanoff Pleasant Ridge 33 1:19:00 7:54
37 342 John Mondro Brighton 32 1:19:14 7:56
38 350 Brian Case Northville 33 1:19:32 7:58
39 354 Kevin Flaherty Pinckney 31 1:19:39 7:58
40 356 Bob Kreza Walled Lake 34 1:19:41 7:59
41 366 Brian English East Lansing 33 1:19:59 8:00
42 375 Michael Wiley Ann Arbor 33 1:20:29 8:03
43 392 Darin Lewandowski Novi 30 1:20:51 8:06
44 400 Patrick Read Dearborn 34 1:21:15 8:08
45 434 Ron Teed Royal Oak 30 1:22:45 8:17
46 464 Charlie Paugh Columbus 32 1:24:06 8:25
47 469 Eric Clarke Adrian 33 1:24:15 8:26
48 471 Joe Ghinelli Mason 33 1:24:17 8:26
49 476 Jack Sullens Windsor, Ont 33 1:24:31 8:28
50 496 Rob Baker Troy 30 1:25:18 8:32
51 510 Mark Huber Inkster 31 1:26:10 8:37
52 540 Redwik Lewis Ann Arbor 34 1:27:42 8:47
53 548 Joel Service Lasalle 31 1:28:04 8:49
54 551 David Mccallum Livonia 31 1:28:08 8:49
55 583 David Buchanan Dearborn Heights 30 1:29:27 8:57
56 592 Todd Bennett Flat Rock 34 1:29:48 8:59
57 609 Brian Bartes 34 1:30:33 9:04
58 610 Mike Silvio Farmington 33 1:30:39 9:04
59 619 Raymond Bonomo Brighton 34 1:31:04 9:07
60 627 Scott Gizzi Dundee 32 1:31:33 9:10
61 634 Ken Robertson Canton 31 1:32:01 9:13
62 642 Scott Day Brighton 33 1:32:55 9:18
63 667 Steven Schuster Farmington 31 1:34:14 9:26
64 676 Brian A Miller Ypsilanti 31 1:34:52 9:30
65 697 Steve Brow Milford 30 1:36:53 9:42
66 715 Tom Alig Saline 34 1:38:12 9:50
67 740 Richard Miller New Baltimore 30 1:43:05 10:19
68 772 Barry Gibbs Memphis 31 1:54:02 11:25
FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 127 Gayle Kuipers Holland 34 1:09:05 6:55
2 291 Reine Grammatico Ann Arbor 32 1:16:43 7:41
3 293 Gale Fischer Battle Creek 31 1:16:51 7:42
4 332 Barbara Mackey Ann Arbor 32 1:18:44 7:53
5 337 Rhonda Emery Livonia 34 1:18:51 7:54
6 338 Paulette Hoose Fenton 32 1:18:59 7:54
7 390 Tracy Sahouri Fenton 32 1:20:45 8:05
8 391 Jo Darlington Flint 33 1:20:46 8:05
9 409 Kristin Hoy Farmington Hills 32 1:21:46 8:11
10 417 Yvonne Shamley Farmington 30 1:22:10 8:13
11 437 Judy Kolkman East Lansing 31 1:22:52 8:18
12 461 Cathy Hoehn Cleveland 33 1:23:53 8:24
13 465 Anne Breuch Novi 33 1:24:07 8:25
14 470 Nina Burnett Canton 34 1:24:16 8:26
15 485 Tracy Faraoni Westland 32 1:24:46 8:29
16 499 Karen Wroblewski New Hudson 33 1:25:25 8:33
17 546 Kelley Ayotte New Haven 33 1:28:03 8:49
18 552 Gina Erickson Granger 33 1:28:09 8:49
19 562 Shannon Mashburn Grand Blanc 34 1:28:35 8:52
20 569 Sue Gjerset Redford 32 1:28:58 8:54
21 580 Martha Ramsdell Farmington Hills 31 1:29:24 8:57
22 582 Katherine Petryszak Dearborn 32 1:29:26 8:57
23 606 Jodie Aller Farmington Hills 31 1:30:22 9:03
24 620 Robin Loughlin Ortonville 33 1:31:05 9:07
25 621 Cindy Lewis North Branch 33 1:31:06 9:07
26 640 Terri Mezel Howell 34 1:32:53 9:18
27 644 Colleen Deaven Brighton 33 1:32:59 9:18
28 658 Lisa Kelly Warren 33 1:33:44 9:23
29 669 Kim Wilkins Harrisontwp 34 1:34:27 9:27
30 672 Cristin English East Lansing 30 1:34:36 9:28
31 677 Thersa Gibbs Memphis 30 1:34:52 9:30
32 686 Chrisyn Blosser Saginaw 31 1:35:58 9:36
33 690 Cherie Adkins Ypsilanti 31 1:36:27 9:39
34 705 Lisa Cook St Clair Shores 32 1:37:37 9:46
35 707 Heather Grollmus Novi 34 1:37:53 9:48
36 730 Susan Cooper Bath 34 1:40:56 10:06
37 734 Tresa Davis-Johnson Wixom 30 1:41:22 10:09
38 735 Fumie Nishiyama Farmington Hills 34 1:41:39 10:10
39 741 Cynthia Miller New Baltimore 30 1:43:06 10:19
40 743 Alta De Roo Tallahasee 30 1:43:16 10:20
41 771 Connie Miller Fairborn 30 1:51:25 11:09
42 776 Terri Rios-Passon Selfridge A.n.g. 31 1:54:30 11:27
MALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 4 Gerard Donakowski Ann Arbor 39 54:51 5:30
2 23 Eric Stuber Lansing 36 59:25 5:57
3 39 Larry Gutierrez Fenton 38 1:02:02 6:13
4 42 Doug Ogden Ann Arbor 35 1:02:31 6:15
5 47 Tyler Firth Plymouth 37 1:02:46 6:17
6 48 Mike Benedict Flint 39 1:02:53 6:18
7 53 Marty Kelly Warren 37 1:03:19 6:20
8 66 Martin Clark Ann Arbor 39 1:04:29 6:27
9 72 Mark Bomio Livonia 39 1:05:16 6:32
10 73 Sam Quirarte Farmington Hills 35 1:05:17 6:32
11 86 Ray Opie Ann Arbor 39 1:06:17 6:38
12 89 Pete Bruno Lansing 35 1:06:26 6:39
13 117 David Tracy Annarbor 35 1:08:25 6:51
14 119 Roy Pearsall Highland 38 1:08:36 6:52
15 131 Ronny O'connor Clio 35 1:09:21 6:57
16 170 Bruce Moore Berkley 39 1:10:52 7:06
17 175 Alan Isbell Oregon 35 1:11:08 7:07
18 187 David Corder Manitou Beach 37 1:11:27 7:09
19 195 Dean Fuller Burton 35 1:11:49 7:11
20 209 Damon Fueri Southfield 37 1:13:01 7:19
21 227 Peter Castiglione West Bloomfield 38 1:13:47 7:23
22 229 Joel Schneider Flint 35 1:14:01 7:25
23 232 Steve Vellky North Olmsted 35 1:14:04 7:25
24 239 Damien Frasier Flint 35 1:14:19 7:26
25 242 Allen Sogenfrei Livonia 35 1:14:29 7:27
26 246 Paul Schuurman La Salle Ont 38 1:14:36 7:28
27 249 Perry Murphy Battle Creek 37 1:14:41 7:29
28 250 Alan Janssen Fenton 36 1:14:47 7:29
29 275 David Tomasik Grand Rapids 39 1:16:11 7:38
30 277 Greg Flood Davisburg 36 1:16:13 7:38
31 292 Chuck Withey Webberville 37 1:16:44 7:41
32 296 Terry Hickey Commerce Twp 39 1:17:05 7:43
33 297 James Brehler Rochester Hills 38 1:17:14 7:44
34 306 Gene Schmidt Saginaw 35 1:17:36 7:46
35 311 Brian Brink Haslett 38 1:17:56 7:48
36 320 Kevin Taylor West Bloomfield 37 1:18:23 7:51
37 326 Jerome Deaven Brighton 35 1:18:36 7:52
38 328 Kevin Mccormack Plymouth 39 1:18:37 7:52
39 340 Kent Dow Rochester 35 1:19:01 7:55
40 358 Paul Van Antwerp Novi 38 1:19:46 7:59
41 359 Jeffery Fales Battle Creek 35 1:19:47 7:59
42 362 Michael Carry Chelsea 35 1:19:50 7:59
43 363 Kevin Tuer Munith 36 1:19:52 8:00
44 365 Steve Szuminksi Saline 38 1:19:57 8:00
45 367 Rob French Dexter 37 1:20:02 8:01
46 371 Linc Wehrly Brighton 37 1:20:18 8:02
47 381 Jeff Shell Mount Pleasant 36 1:20:32 8:04
48 389 Philip Limpach Toledo 37 1:20:43 8:05
49 393 Ron Hubert Roseville 39 1:20:54 8:06
50 394 Craig Bellissimo Royal Oak 36 1:21:06 8:07
51 403 Todd Sherwood Ann Arbor 36 1:21:19 8:08
52 404 Jim Markey Ann Arbor 37 1:21:20 8:08
53 412 Ted Klemm Tecumseh 37 1:22:02 8:13
54 419 James Morgan Okemos 39 1:22:11 8:14
55 423 John Novotny Toledo 35 1:22:23 8:15
56 438 David Figurski Sterling Heights 39 1:22:52 8:18
57 457 Randy Snyder Sheridan 38 1:23:46 8:23
58 468 Barry Peters Centerville 37 1:24:14 8:26
59 472 David Amos Grand Blanc 38 1:24:21 8:27
60 477 Akitoshi Miyashita Farmington Hills 35 1:24:32 8:28
61 486 Thomas Brazina Richland 35 1:24:49 8:29
62 488 Sean Munn Mason 36 1:25:02 8:31
63 512 David Cole Ann Arbor 35 1:26:17 8:38
64 516 David Stowe Ypsilanti 37 1:26:23 8:39
65 528 Carter Sherline Ann Arbor 39 1:26:58 8:42
66 529 Mike Numitz Livonia 35 1:27:03 8:43
67 531 Bruno Hamelin Franklin 38 1:27:08 8:43
68 587 Paul Henderson East Grand Rapids 37 1:29:43 8:59
69 594 Steven Schafer Grand Blanc 37 1:29:50 8:59
70 602 Jon Forslund Northville 37 1:30:15 9:02
71 614 Luther Latchaw Bath 38 1:30:56 9:06
72 653 Mark Lesinski Middlefield 39 1:33:22 9:21
73 685 Gaylyn Close Grand Blanc 36 1:35:34 9:34
74 696 William Vlcek Saline 39 1:36:50 9:41
75 717 David Savageau Redford 35 1:38:23 9:51
76 719 Cliff Frieler Farmington Hills 39 1:39:10 9:55
77 725 Darshan Grewal West Bloomfield 36 1:40:00 10:00
78 773 John Senn Annarbor 36 1:54:11 11:26
79 778 David Michael South Lyon 36 1:56:09 11:37
FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 132 Connie Gardner Medina 35 1:09:24 6:57
2 226 Stacey Spriggs Memphis 35 1:13:46 7:23
3 255 Sandy Smith Fenton 39 1:15:08 7:31
4 280 Lori Wadsworth Redford 39 1:16:23 7:39
5 298 Pamela Iden Davison 38 1:17:15 7:44
6 302 Heather Graham Novi 36 1:17:25 7:45
7 324 Mary Walton Annarbor 36 1:18:32 7:52
8 357 Ann E. Gere Monroe 37 1:19:44 7:59
9 397 Christina Baker Rochester Hills 35 1:21:09 8:07
10 435 Laurie Koss Howell 37 1:22:47 8:17
11 484 Rhonda Gilpin Ann Arbor 36 1:24:45 8:29
12 492 Cheryl Hannigan Petersburg 38 1:25:09 8:31
13 511 Roxanne Filipiak Sterling Hts 37 1:26:12 8:38
14 542 Lisa Anastos Livonia 36 1:27:49 8:47
15 571 Amy Delany Lansing 35 1:29:13 8:56
16 578 Liz Bailey Milford 38 1:29:23 8:57
17 586 Cathy Pumford Linwood 39 1:29:42 8:59
18 652 Mary Rodgers Farmington Hills 36 1:33:21 9:21
19 665 Joan Cowdery Ann Arbor 37 1:34:12 9:26
20 671 Suzy Heinzman Ann Arbor 38 1:34:33 9:28
21 699 Kalli Federhofer Ann Arbor 35 1:36:59 9:42
22 713 Laura Stewart Livonia 38 1:38:09 9:49
23 716 Corinne Gill Livonia 38 1:38:20 9:50
24 738 Beth Kraft Commerce Twp 39 1:43:00 10:18
25 753 Lynnett Dubendorf Lansing 39 1:44:50 10:29
26 760 Carol Blankenship Fairborn 39 1:46:18 10:38
27 763 Azure Birmingham Salem 39 1:47:43 10:47
28 765 Joan Miller Ann Arbor 37 1:48:30 10:51
29 779 Sandra Buchanan Warren 37 1:58:29 11:51
MALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 45 Kurt Schnieder Harper Woods 40 1:02:39 6:16
2 50 Kris Warszawski Northville 40 1:03:04 6:19
3 71 Jim Fanning Toledo 43 1:05:14 6:32
4 85 Tom Hart Temperance 41 1:06:13 6:38
5 109 Tim Graham Tecumseh 40 1:07:57 6:48
6 122 Gary Duke Linden 41 1:08:51 6:54
7 133 Roger Luckhardt Westland 43 1:09:32 6:58
8 138 Marc Pendleton 44 1:09:40 6:58
9 140 Curtis Ray Constantine 42 1:09:46 6:59
10 153 Michael Markie Roseville 44 1:10:17 7:02
11 156 David M Czapor Bloomfield Hills 40 1:10:22 7:03
12 158 John Rademacher Lansing 42 1:10:26 7:03
13 159 Brian Barrie Flint 43 1:10:29 7:03
14 167 Doug Stadel Lansing 40 1:10:47 7:05
15 173 Jim Mascow Fenton 44 1:11:07 7:07
16 178 David Ruddy Montrose 43 1:11:20 7:08
17 182 Rique Campa Perry 43 1:11:25 7:09
18 203 Steven Andrews Ann Arbor 40 1:12:31 7:16
19 204 Bruce Devereaux Bath 43 1:12:49 7:17
20 208 Tom Schiel Midland 41 1:12:56 7:18
21 210 Michael Smith 42 1:13:03 7:19
22 211 Gary Squire Wayne 43 1:13:05 7:19
23 213 Tom Fridrick Toledo 41 1:13:14 7:20
24 215 Peter Murphy New Baltimore 40 1:13:20 7:20
25 236 Kenneth Castle Ann Arbor 41 1:14:13 7:26
26 241 Pete Siska 43 1:14:28 7:27
27 264 Ron Williams Adrian 43 1:15:44 7:35
28 270 Brad Emons Plymouth 44 1:15:56 7:36
29 272 Doug Desgrange Liberty Cornor 42 1:15:59 7:36
30 286 Bess Brian Lansing 43 1:16:35 7:40
31 290 Kroenung Auburn Hills 40 1:16:43 7:41
32 336 James Tritt S Rockwood 43 1:18:50 7:53
33 361 Thomas Gross Livonia 42 1:19:50 7:59
34 364 Tadd Harburn Grand Blanc 40 1:19:55 8:00
35 368 Ken Guillard Saint Ignace 40 1:20:04 8:01
36 380 Gary Ball Saint Johns 44 1:20:32 8:04
37 386 Rob Wells Columbus 40 1:20:41 8:05
38 416 Robert Kozlowski Howell 43 1:22:08 8:13
39 424 Bernard Oginski Troy 44 1:22:24 8:15
40 428 Robb Birdsall Cadillac 43 1:22:36 8:16
41 452 Gary Hanafee Detroit 44 1:23:36 8:22
42 473 Gary Schafer Potterville 43 1:24:26 8:27
43 478 Kirk Coyne West Bloomfield 42 1:24:34 8:28
44 487 George Lee Grand Blanc 40 1:24:57 8:30
45 489 Craig Stone Swartz Creek 43 1:25:05 8:31
46 490 Tom Delaney Grand Blanc 44 1:25:05 8:31
47 502 Jerome Solomon Livonia 42 1:25:47 8:35
48 514 James Wagner Lansing 40 1:26:20 8:38
49 517 Doug Harris Springfield 41 1:26:26 8:39
50 519 Larry Confer Flint 40 1:26:28 8:39
51 520 Brad Krauzowicz Canton 42 1:26:28 8:39
52 521 William Chiola Dearborn Hts 40 1:26:30 8:39
53 527 Gary Fields Saginaw 40 1:26:55 8:42
54 532 Darron Singer Lansing 44 1:27:14 8:44
55 537 Michael Tucker Franklin 41 1:27:24 8:45
56 549 Chuck Ferrell New Haven 43 1:28:06 8:49
57 572 Michael Variell Middlepoint 42 1:29:17 8:56
58 576 Dave Boltz Fenton 43 1:29:22 8:57
59 584 Mark Ferguson Flat Rock 44 1:29:36 8:58
60 593 Frank Faivor Laingsburg 41 1:29:49 8:59
61 623 John Skrzypiec Birmingham 43 1:31:18 9:08
62 632 Dan Ingraham Haslett 44 1:31:50 9:11
63 637 Stanley Urbiel Redford 44 1:32:34 9:16
64 659 Dennis Lovejoy Grand Blanc 42 1:33:47 9:23
65 683 Kurt Kosmowski Northville 42 1:35:28 9:33
66 687 Douglas Carson Pinckney 43 1:35:58 9:36
67 701 Jeremy Luckin Ann Arbor 44 1:37:13 9:44
68 714 Jeff Rohleder Novi 42 1:38:10 9:49
69 722 Pete Miller Ann Arbor 40 1:39:40 9:58
70 724 Thomas Korabik Flushing 44 1:39:49 9:59
71 751 Bruce Ericson Franklin 43 1:44:34 10:28
72 754 Fred Dubendorf Lansing 40 1:44:50 10:29
73 789 Len Niehoff Ann Arbor 41 2:15:49 13:35
FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 161 Wanda Gunderson Whitmore Lake 40 1:10:30 7:03
2 162 Jane Macleod Windsor Ont 42 1:10:35 7:04
3 266 Gina Norris Detroit 42 1:15:46 7:35
4 289 Kristi Pryomski Holly 42 1:16:42 7:41
5 436 Carmen Howard Warren 43 1:22:48 8:17
6 454 Barb Casler Mikulski Canton 40 1:23:38 8:22
7 463 Rosalia Madrigal Fenton 41 1:24:02 8:25
8 481 Cathy Susan Ann Arbor 44 1:24:41 8:28
9 544 Peggy Rademacher Lansing 41 1:27:56 8:48
10 545 Diane Himebaugh Canton 43 1:27:59 8:48
11 560 Meg Seng Ann Arbor 40 1:28:30 8:51
12 565 Val Settle Milford 42 1:28:49 8:53
13 611 Amy Smithling Waterford 41 1:30:45 9:05
14 612 Beth Ann Rife Perrysburg 43 1:30:49 9:05
15 618 Jodell Wittenberg Clarkston 44 1:31:03 9:07
16 638 Debbie Beason Flushing 44 1:32:36 9:16
17 666 Carol Hutchins Ann Arbor 42 1:34:13 9:26
18 684 Diane Ruddy Clio 44 1:35:32 9:34
19 694 Debbie Ratliff Brighton 40 1:36:49 9:41
20 706 Melissa Gifford Flint 40 1:37:49 9:47
21 727 Kim Raugbinger Swartz Creek 41 1:40:22 10:03
22 752 Susie Feiten Farmington Hills 42 1:44:48 10:29
23 788 Nancy Niehoff Ann Arbor 43 2:15:48 13:35
24 790 Julie Harris Holt 41 2:19:08 13:55
MALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 49 Eduardo Palomino Royal Oak 49 1:02:56 6:18
2 61 Bill Baker Haslett 46 1:04:00 6:24
3 68 Bernaard Collins Kingsville 49 1:05:01 6:31
4 75 Tom Hagadone Kalmazoo 49 1:05:27 6:33
5 77 Dave Luckhardt Ypsilanti 48 1:05:43 6:35
6 92 Tony Lopetrone Birmingham 48 1:06:38 6:40
7 96 Larry Whittaker Cass City 46 1:06:47 6:41
8 111 Jesse Lothamer Okemos 49 1:08:05 6:49
9 113 Steve Miller Eaton Rapids 48 1:08:07 6:49
10 125 Bruce Howard Lansing 45 1:08:58 6:54
11 126 David Crary Ann Arbor 48 1:09:03 6:55
12 128 Joe Cutcher Toledo 45 1:09:09 6:55
13 145 Darryl Stanbrough Oak Park 47 1:09:59 7:00
14 146 Larry Whitaker Perrysburg 49 1:10:00 7:00
15 150 Fred Colbert 47 1:10:08 7:01
16 151 Thomas Joseph Ann Arbor 46 1:10:16 7:02
17 154 Ron Carpenter Hudson 49 1:10:18 7:02
18 174 Carl Frassetto Lansing 48 1:11:07 7:07
19 177 Tom Devos Clarkston 49 1:11:19 7:08
20 181 Michael Adams Flint 48 1:11:24 7:09
21 190 Dick Miles East Lansing 47 1:11:34 7:10
22 194 Jon Biggs Adrian 46 1:11:45 7:11
23 199 Jim Jackel Monroe 46 1:11:56 7:12
24 214 Tom Stierwalt Fremont 49 1:13:16 7:20
25 230 Tim Rooney Findlay 47 1:14:02 7:25
26 237 Daniel Martinez Allen Park 47 1:14:15 7:26
27 268 Jerry Gillissen Lansing 49 1:15:53 7:36
28 271 Dan Casey Haslett 45 1:15:59 7:36
29 278 Ray Pilon Belleville 46 1:16:15 7:38
30 279 Kevin Galvin Plymouth 46 1:16:20 7:38
31 284 Wayne Leppala Westland 46 1:16:27 7:39
32 300 Kenneth Tack Brighton 49 1:17:22 7:45
33 316 David Hoort Portland 46 1:18:09 7:49
34 322 Tim Branigan Flushing 49 1:18:30 7:51
35 335 Bob Kosen Shelby Twp 49 1:18:48 7:53
36 348 William Williams Clio 46 1:19:30 7:57
37 351 Dave Kulek Wixom 45 1:19:32 7:58
38 370 Bill Fuchs Sparlingville 49 1:20:08 8:01
39 387 Kirk Smiecinski Linden 46 1:20:42 8:05
40 395 Dale Strang North Baltimore 47 1:21:07 8:07
41 405 Philip Beebee East Lansing 45 1:21:22 8:09
42 421 Ken Donovan Dearborn Heights 45 1:22:15 8:14
43 425 Michael Golombek Dearborn 47 1:22:27 8:15
44 426 James Falls Rochester Hills 45 1:22:33 8:16
45 427 Loren Merrick Ann Arbor 47 1:22:35 8:16
46 440 Nathan Dubois Lansing 49 1:22:55 8:18
47 450 Martin Welicko Novi 47 1:23:31 8:22
48 451 Louis Eble Troy 45 1:23:33 8:22
49 459 Rots Consten Defiance 47 1:23:49 8:23
50 466 Buck Bash Okemos 47 1:24:12 8:26
51 495 Mike Cornelison Monroe 49 1:25:15 8:32
52 536 Marc Thompson Grand Blanc 45 1:27:23 8:45
53 541 Stephen Cilek Rockford 49 1:27:45 8:47
54 559 James Coleman Ann Arbor 49 1:28:29 8:51
55 561 Arango Detroit 47 1:28:33 8:52
56 564 Stephen Beckman Ann Arbor 48 1:28:42 8:53
57 574 George Rasch Fenton 46 1:29:19 8:56
58 575 Michael Herringshaw Plymouth 46 1:29:21 8:57
59 579 Larry Kaiser Dexter 47 1:29:24 8:57
60 598 Michael Keck Howell 45 1:29:59 9:00
61 608 Joseph Budnick Grand Rapids 48 1:30:25 9:03
62 617 Jim Ford Bellville 46 1:31:03 9:07
63 628 Jerry Pollins Pontiac 46 1:31:39 9:10
64 633 George Troia Romulus 47 1:31:58 9:12
65 646 Gus Bachuwa Grand Blanc 49 1:33:06 9:19
66 664 Robert Sophiea Grand Blanc 47 1:34:10 9:25
67 674 Jerry Feistel Dearborn 45 1:34:46 9:29
68 688 Earl Gilpin Flint 47 1:36:06 9:37
69 731 Carl Bardel Ortonville 47 1:40:58 10:06
70 736 Ed Taveirne Sterling Heights 47 1:41:44 10:11
71 739 Walter Smiley Lansing 48 1:43:03 10:19
72 744 Matt Middleton Davisburg 48 1:43:37 10:22
73 747 Brent Winzeler Archbold 45 1:44:04 10:25
74 750 Larry Ross Fenton 48 1:44:23 10:27
75 755 Michael Dach Flint 48 1:45:03 10:31
76 756 Richard Cripps Farmington Hills 49 1:45:57 10:36
77 761 Jim Soule Dewitt 48 1:46:40 10:40
78 780 Gary Schlaff Farmington Hills 49 1:58:29 11:51
79 784 Daniel Dobberstein Saginaw 49 2:12:54 13:18
FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 261 Michelle Jo Dvorak Burton 45 1:15:27 7:33
2 318 Kris Cadwell Lansing 47 1:18:17 7:50
3 327 Bonnie Arlt Millersburg 48 1:18:36 7:52
4 330 Kathy Maliszewski Shelby Twp 46 1:18:41 7:53
5 346 Donna Olson Bloomfield Hills 49 1:19:19 7:56
6 414 Maggy Zidar Pontiac 49 1:22:04 8:13
7 453 Louise Forsythe Okemos 49 1:23:37 8:22
8 550 Nancy Broadbridge Birmingham 46 1:28:06 8:49
9 557 Vicki Babiak Rochester 46 1:28:23 8:51
10 577 Kathryn Rutherford Belleville 48 1:29:23 8:57
11 589 Jackie Cadwell Lansing 49 1:29:46 8:59
12 651 Jan Ford Belleville 47 1:33:20 9:20
13 680 Jayne Dreher Farmington Hills 47 1:35:19 9:32
14 689 Teresa George Lowell 48 1:36:21 9:39
15 692 Mary Johnson Muskegon 47 1:36:43 9:41
16 703 Beverly Golec Farmington Hills 48 1:37:25 9:45
17 721 Margie Hopkins Belleriver 45 1:39:35 9:58
18 758 Suzanne Kozloski Grand Rapids 49 1:46:12 10:38
19 785 Harriet Kang Hartsdale 49 2:13:54 13:24
20 787 Connie Winiger Greenwood 45 2:14:14 13:26
21 791 Carole Hinchman Indianapolis 48 2:19:33 13:58
MALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 54 Larry Parker Eastpointe 50 1:03:34 6:22
2 62 Ronald Ruffin Detroit 52 1:04:02 6:25
3 76 Claude Spencer Clarklake 52 1:05:35 6:34
4 129 Larry Huff Northville 54 1:09:19 6:56
5 149 Bob Parsons Oak Park 52 1:10:05 7:01
6 155 Marty Povirk Franklin 51 1:10:19 7:02
7 157 Jim Hood Adrain 50 1:10:25 7:03
8 166 Don Harp Greenville 51 1:10:45 7:05
9 207 Neil Longhurst Ann Arbor 50 1:12:55 7:18
10 217 Rick Villa Saline 53 1:13:23 7:21
11 233 Jerry Mittman Northville 54 1:14:05 7:25
12 244 Tom Gray Ann Arbor 53 1:14:34 7:28
13 262 James Patton Belleville 52 1:15:34 7:34
14 281 Michael Light Auburn Hills 52 1:16:24 7:39
15 299 Robert Morton Chicago 50 1:17:17 7:44
16 308 David Sabuda Weidman 53 1:17:47 7:47
17 343 Michael Bowen Flushing 51 1:19:16 7:56
18 355 Bill Buehrer Walled Lake 51 1:19:40 7:58
19 379 Tim Ramsey 50 1:20:31 8:04
20 388 Steve Mueller Saline 50 1:20:43 8:05
21 406 Bill Potter Racine 52 1:21:29 8:09
22 415 William Garrity Ann Arbor 51 1:22:07 8:13
23 430 Herb Cohen Flint 52 1:22:38 8:16
24 445 Tim Klinkhamer Birmingham 53 1:23:16 8:20
25 448 Craig Richa Livonia 52 1:23:26 8:21
26 462 Stepehn Nyquist Canton 52 1:23:55 8:24
27 467 Ed King Whitmore Lake 51 1:24:14 8:26
28 475 Mike Mcgrane St Clair Shores 50 1:24:29 8:27
29 500 David Herring Okemos 51 1:25:32 8:34
30 503 Don Mcmahon 51 1:25:49 8:35
31 507 Don Stilwell 51 1:25:53 8:36
32 508 Cliff Dziadosz Dearborn Hgts 50 1:25:58 8:36
33 518 Gavin Williams Detroit 53 1:26:27 8:39
34 522 John Higgs Findlay 54 1:26:33 8:40
35 539 Howard Warren White Lake 53 1:27:29 8:45
36 547 Jean Singh Grewal West Bloomfield 52 1:28:03 8:49
37 553 Clare Risner Stockbridge 54 1:28:10 8:49
38 604 Jerry Eickholt Jackson 51 1:30:18 9:02
39 607 Clarence Wolverton Pinckney 51 1:30:24 9:03
40 615 A Glenn Paton Perrysburg 52 1:31:00 9:06
41 625 Gary Scanlon Brighton 51 1:31:23 9:09
42 626 Dan Horton Northville 51 1:31:27 9:09
43 630 James Berry Port Huron 51 1:31:46 9:11
44 639 Ralph Kelsey Racine 52 1:32:50 9:17
45 641 Ralph Mezel Brighton 54 1:32:53 9:18
46 643 Thomas Cameron Rochester Hills 51 1:32:58 9:18
47 645 Bill Ewing Novi 50 1:33:01 9:19
48 656 Gene Grewe Livonia 50 1:33:34 9:22
49 657 John Smigels St Clair Shores 50 1:33:42 9:23
50 662 Glenn Pelot Detroit 53 1:34:06 9:25
51 663 Gobird Garg West Bloomfield 52 1:34:08 9:25
52 673 Gurmale Grewal West Bloomfield 51 1:34:44 9:29
53 700 Ron Readman Howell 50 1:37:08 9:43
54 708 Joe Spurgeon Clarkston 54 1:37:59 9:48
55 723 Allan M Ebert Flushing 54 1:39:43 9:59
56 742 Richard De Roo Kalamazoo 54 1:43:15 10:20
57 745 Michael Warren Highland 51 1:43:37 10:22
58 768 Marlin Short Wauaau 51 1:50:31 11:04
59 774 John Walton Williamston 52 1:54:13 11:26
FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 317 Kay Heinrichs Toledo 52 1:18:13 7:50
2 483 Brenda Burton Stanton 51 1:24:43 8:29
3 554 Cindy Goodhue Milford 53 1:28:11 8:50
4 585 Nina Bovio Brighton 53 1:29:40 8:58
5 595 Marianne Bayne Westland 54 1:29:52 9:00
6 597 Cecilia Brzys South Lyon 50 1:29:57 9:00
7 695 Linda Carr Ann Arbor 52 1:36:49 9:41
8 746 Marnie Kerley Williamston 53 1:43:54 10:24
9 757 Lois Barkowitz Riverview 50 1:45:59 10:36
10 766 Dorothy French Clio 54 1:48:54 10:54
11 767 Gin Utermohlen Novi 51 1:49:17 10:56
12 777 Diana Speck Indianapolis 52 1:54:45 11:29
13 782 Charlene Ebert Flushing 53 2:03:35 12:22
14 793 Doris Waters Indianapolis 54 2:19:34 13:58
MALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 57 James Carlton Union Lake 56 1:03:42 6:23
2 169 Russ Hudson Dundee 56 1:10:49 7:05
3 201 Kurt Makowski Windsor 59 1:12:20 7:14
4 220 Jack Keppy Donahue 55 1:13:30 7:21
5 243 Daniel Hendren Taylor 59 1:14:29 7:27
6 254 Charles Mcgibbon Pleasant Ridge 55 1:15:05 7:31
7 265 Richard Jones 56 1:15:45 7:35
8 273 Jim Kruse Port Huron 55 1:16:00 7:36
9 282 William Rossow Northville 55 1:16:26 7:39
10 287 Jim Donaldson 55 1:16:37 7:40
11 309 David Scarlin Redford 56 1:17:48 7:47
12 329 Bill Kehoe Grand Blanc 56 1:18:40 7:52
13 383 J C Troknya Perrysburg 55 1:20:37 8:04
14 401 Giles Wilborn Grosse Pointe 58 1:21:17 8:08
15 432 John P Wehrly Madison Hgts 59 1:22:43 8:17
16 446 Bill Anderson Westland 55 1:23:18 8:20
17 498 Bob Kruse Warren 56 1:25:24 8:33
18 526 Bill Johnston Ann Arbor 56 1:26:47 8:41
19 538 Edmond Carleton Warren 56 1:27:27 8:45
20 573 Thomas Gerick Dearborn Hts 59 1:29:18 8:56
21 599 Larry Brown St Johns 58 1:30:02 9:01
22 678 Larry Weis Birmingham 57 1:34:59 9:30
23 693 Doug Bickle Cedar Springs 56 1:36:44 9:41
24 702 Robert Spaly Annarbor 56 1:37:23 9:45
25 704 Hideo Soneoka Annarbor 56 1:37:29 9:45
26 710 Paul Cartman Ann Arbor 58 1:38:07 9:49
27 711 James Squair Farmington Hills 57 1:38:07 9:49
28 748 Richard Penn Tecumseh, Ont 55 1:44:16 10:26
29 775 Jerry Kondziola Marysville 59 1:54:25 11:27
FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 372 Ellen Nitz Milford 59 1:20:22 8:03
2 759 Sharon Huss Fremont 59 1:46:17 10:38
3 783 Judy Klassen Zionsville 57 2:07:03 12:43
4 792 Phyllis Cross Indianapolis 56 2:19:34 13:58
MALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 205 Bill Agresta Hemlock 60 1:12:51 7:18
2 221 Ralph Judd Redford 61 1:13:32 7:22
3 276 Brian Peacock Rochester 61 1:16:12 7:38
4 321 Gil Gilmor Perrysburg 61 1:18:27 7:51
5 385 John Jones Grand Rapids 60 1:20:41 8:05
6 624 Bernd Mueller Taylor 63 1:31:19 9:08
7 631 Del Sisler Livonia 63 1:31:48 9:11
8 636 Don R Judd Ann Arbor 60 1:32:27 9:15
9 650 Ronald Babbitt Lansing 63 1:33:15 9:20
10 726 Hong Cook Grosse Pointe 60 1:40:11 10:02
11 769 Dick West Oak Park 63 1:50:48 11:05
FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 668 Joan Gary Fremont 63 1:34:18 9:26
2 786 Martha Moore Indianapolis 61 2:14:14 13:26
MALE AGE GROUP: 65 - 69
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 285 Ted Fasing Ypsilanti 66 1:16:34 7:40
2 399 Darrell Mckee Harrison Twp 65 1:21:14 8:08
3 460 Eugene Keyandwy Dearborn Hts 65 1:23:52 8:24
4 555 Mitchell Garwolinski Toledo 66 1:28:13 8:50
5 720 George Schoebe Windsor Ont 66 1:39:29 9:57
6 737 Bill Lewinski Grand Blanc 66 1:42:01 10:13
7 781 Walter Kosydar Toledo 69 2:01:56 12:12
FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
MALE AGE GROUP: 70 - 79
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 729 Hal Lawton Lake Orion 70 1:40:48 10:05
2 762 Jim Zink Toledo 74 1:47:18 10:44
FEMALE AGE GROUP: 70 - 79
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
MALE AGE GROUP: 80 - 89
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 770 Joe Thornburg Troy 82 1:50:57 11:06

HELL CREEK RANCH, MICHIGAN
Provided By Gault Race Management