PORT AUSTIN RUN FOR YFC

back to results

Jul. 11, 1999

PORT AUSTIN RUN FOR YFC
PORT AUSTIN, MICHIGAN


8K Run Male Time Overall Place in Age Pace
1. Robert Mitchell 28:11.5 1 - 20-24 5:40
2. Jeff Schember 29:35.9 2 1 25-29 5:57
3. Larry Kanaby 29:51.3 3 1 35-39 6:00
4. Dale Ernst 30:50.4 4 2 35-39 6:12
5. Greg Schmidt 31:14.2 5 1 20-24 6:17
6. Eric Thuemmel 31.26.7 6 2 25-29 6:20
7. Tom Zakrzewski 32:18.5 7 1 30-34 6:30
8. Jeff Lubeski 34:22.5 9 3 25-29 6:55
9. Mark Kappen 34:50.5 10 2 30-34 7:00
10. Karl Wildner 35:16.0 11 1 40-44 7:06
11. David Robbie 37:11.2 12 1 15-19 7:29
12. Tom Ruddy 38:53.0 14 2 15-19 7:49
13. Tim Herek 40:05.2 15 3 35-39 8:04
14. Jeff Singer 40:39.9 16 4 35-39 8:11
15. Carl Yaroch 44:03.7 18 1 60+up 8:52
16. Richard Ruddy 44:37.9 20 1 45-49 8:59
17. Greg Book 45:17.4 21 2 40-44 9:07

8K Run Female Time Overall Place in Age Pace
1. Aimee Tow 34:00.2 8 - 20-24 6:50
2. Allison Nichol 38:34.5 13 1 15-19 7:46
3. Andrea Cooper 43:10.4 17 1 20-24 8:41
4. Rochelle Brown 44:21.8 19 1 30-34 8:55
5. Grace Young 51:32.9 22 2 30-34 10:22
6. Katie Bondy 55:00.2 23 2 15-19 11:04



2Mile Run Male Time Overall Place in Age Pace
1. Jesse Parker Jr. 11:03.6 1 - 17-19 5:32
2. Brian Herek 11:20.4 2 1 20-29 5:40
3. Zac Eskau 11:53.0 3 1 17-19 5:57
4. Michael Barber 12:09.6 4 2 17-19 6:05
5. Andrew Ingram 12:38.9 5 2 20-29 6:19
6. Terry Lasceski 13:14.9 6 1 14-16 6:37
7. Thomas Kroom 13:57.1 7 3 17-19 6:59
8. Trevor Thomas 13:58.6 8 2 14-16 6:59
9. Kevin Jimkoski 14:23.7 10 3 14-16 7:12
10. Tony Rutkowski 14:39.3 11 4 14-16 7:20
11. Mike Klosowski 15:04.5 14 4 17-19 7:32
12. Matt Sczepanski15:28.1 16 1 11-13 7:44
13. Chad Horetski 15:47.0 17 3 20-29 7:54
14. Jon Levine 17:18.2 20 5 14-16 8:39
15. Joe Cucchiara 17:36.2 21 5 17-19 8:48
16. Teddy Sczepanski17:43.3 22 2 11-13 8:52
17. Rich Klosowski 17:46.9 23 4 20-29 8:53
18. Jeffrey Eisenstodt19:36.1 26 1 10-und 9:48


2Mile Run Female Time Overall Place in Age Pace
1. Katie Kelly 14:11.3 9 - 14-16 7:06
2. A. Tanton-Carmichael 14:44.4 12 1 14-16 7:22
3. Gabrielle Rooney 14:55.1 13 2 14-16 7:28
4. Elizabeth Long 15:05.1 15 1 17-19 7:33
5. Katie Sweeney 16:37.3 18 3 14-16 8:19
6. Lorrie Krebs 16:53.6 19 2 17-19 8:27
7. Annie Bondy 18:44.6 24 1 20-29 9:22
8. Mary Wildner 18:52.9 25 1 40-49 9:26
9. Janet Rooney 19:48.8 27 1 30-39 9:54
10. Kathy McDonough 20:48.5 28 2 30-39 10:24
11. Alex Levine 22:23.8 29 4 14-16 11:12
12. Katie Eisenstodt 24:30.3 30 1 10-und 12:15



2Mile Walk Male Time Overall Place in Age Pace
1. Robert Hubbard 24:28.6 3 - 40-49 12:14
2. Fred Bluckhorn 25:03.4 4 1 50-59 12:32
3. Steven Book 27:03.2 10 1 19-und 13:32
4. Thomas Evans 27:27.0 13 1 20-29 13:44
5. Dale Watson 30:16.7 20 1 30-39 15:08
6. Raymond Mayes31:03.4 24 1 60-69 15:32


2Mile Walk Female Time Overall Place in Age Pace
1. Janet A. Nichol 24:03.8 1 - 30-39 12:02
2. Kelly Kanaby 24:10.5 2 1 30-39 12:05
3. Tawny Kanaby 25:20.4 5 1 9-und 12:40
4. Melissa Graves 25:23.3 6 1 20-29 12:42
5. Paula Gamber 25:29.1 7 1 10-19 12:45
6. Nancy Eisenstodt 26:26.7 8 1 40-49 13:13
7. Marty Sczepanski 26:45.2 9 2 40-49 13:23
8. Mary Gamber 27:13.1 11 3 40-49 13:37
9. Marissa Drake 27:25.8 12 2 10-19 13:43
10. Christina Hubbard 28:05.0 14 3 10-19 14:03
11. Linda Gottschalk 28:22.2 15 4 40-49 14:11
12. Mary Ann Kelly 29:35.1 16 5 40-49 14:48
13. Sally Sampson 30:10.3 17 1 50-59 15:05
14. Michelle Watson30:11.4 18 2 30-39 15:06
15. Kathy Levine 30:14.5 19 6 40-49 15:07
16. Michelle Perry 30:43.7 21 2 20-29 15:22
17. Deb Hubbard 30:54.8 22 7 40-49 15:27
18. Carolyn Gottschalk 30:57.1 23 4 10-19 15:29
19. Lynn Mayes 31:04.2 25 1 60-69 15:32
20. Janet Bluckhorn 31:49.1 26 8 40-49 15:55
21. Janet Reiher 31:57.6 27 9 40-49 15:59
22. Violet Gilbert 42:15.7 28 1 70+up 21:08
23. Marlene DeLuca 42.21.2 29 2 60-69 21:11

PORT AUSTIN, MICHIGAN