CENTRAL MONTCALM HORNET RUN

back to results

Sep. 11, 2010

CENTRAL MONTCALM HORNET RUN
Stanton, MI
Provided by Playmakers


CENTRAL MONTCALM HORNET RUN
Sept. 11, 2010, in Stanton, MI
12TH GRADE BOYS RACE
Name School Time
1 Blake Bitner Grand Rapids Kenowa Hills 17:02:00
2 Alden Christafferson Sparta 17:24:00
3 Jacob Gilman Sparta 17:32:00
4 Micah Martin Grand Rapids Kenowa Hills 17:52:00
5 Tony Knop Saranac 18:12:00
6 Jake Holovka Kent City 18:27:00
7 Dan Poindexter Grand Rapids Kenowa Hills 18:30:00
8 Cory Kelley Grand Rapids Kenowa Hills 18:38:00
9 Charlie Stack Ithaca 18:42:00
10 Tim Rood Kent City 18:44:00
11 Chris Denman Vestaburg 18:49:00
12 Justin Balczak Cedar Springs 18:54:00
13 Chris Swaggerty Grand Rapids Kenowa Hills 18:59:00
14 Jacob VerSluys Sparta 19:07:00
15 Derek Nichoson Belding 19:10:00
16 Justin Lubben Cedar Springs 19:11:00
17 Hunter Brown Belding 19:16:00
18 Jacob Lambrecht Ithaca 19:18:00
19 Caleb Garner Blanchard Montabella 19:33:00
20 Paul Simpson Saranac 19:55:00
21 Vernon Adams Stanton Central Montcalm 20:44:38
22 Jordan Gebhardt Cedar Springs 20:45:00
23 Austin Earles Lakeview 21:03:00
24 Sam Lautzenheiser Saranac 21:19:00
25 Austin Hogan Carson City-Crystal 22:03:00
26 Alex Taylor Sparta 22:08:00
27 Isaac Ulanowicz Grand Rapids Kenowa Hills 22:17:38
28 Spencer VanSickle Morley-Stanwood 22:18:00
29 Dylan Kosaski Morley-Stanwood 23:26:00
30 Brandon Boyer Stanton Central Montcalm 24:25:00
31 Ben Carr Morley-Stanwood 26:33:00
32 Cam Rose Saranac 27:01:97
33 George Puruvian Greenville 27:23:00

12TH GRADE GIRLS RACE
Name School Time
1 Kaylee Carew Kent City 20:17:00
2 Misty Godley Ithaca 20:22:00
3 Leah Busse Kent City 20:45:27
4 Miranda Downing Greenville 21:14:00
5 Dani Nowicki Kent City 21:15:00
6 Kaitlyn Balderas Sparta 21:17:00
7 Katelyn Maylee Mount Pleasant Sacred Heart 21:26:00
8 Jessica Titus Cedar Springs 21:34:00
9 Eli Thorlund Greenville 21:53:00
10 Macy Gilmore Greenville 22:16:47
11 Tara VanWagoner Belding 22:47:00
12 Natalie Klenk Sparta 23:07:00
13 Kayla Vredeveld Grand Rapids Kenowa Hills 23:30:00
14 Anna Smith Saranac 23:32:00
15 Karissa Reed Greenville 23:40:00
16 Georgeanne Schievink Greenville 23:41:00
17 Morgan McCord Lakeview 23:42:00
18 Kara Trausch Grand Rapids Kenowa Hills 23:43:00
19 Tristin Miller Belding 24:18:00
20 Olivia Waldron Ithaca 24:33:00
21 Tessa Wiles Carson City-Crystal 24:35:00
22 Jennifer Schuster Lakeview 25:06:00
23 Heidi McCarty Carson City-Crystal 25:08:00
24 Kaitlyn Reamer Greenville 25:17:00
25 Jayna Fisher Carson City-Crystal 25:22:00
26 Rebecca Mezquitic Stanton Central Montcalm 25:33:00
27 MaKala Mitchell Saranac 25:44:00
28 Amelia Hudson Stanton Central Montcalm 25:53:00
29 Lindsey Bransington Lakeview 26:05:18
30 Autumn Fey Grand Rapids Kenowa Hills 26:05:48
31 Katie Courtright Morley-Stanwood 26:31:00
32 Alyssa Gregory Lakeview 26:59:00
33 Katelynn Spaans Greenville 27:01:14
34 Jessica Rettig Grand Rapids Kenowa Hills 27:29:00
35 Candice Schoenborn Grand Rapids Kenowa Hills 27:31:00
36 Kristin Fracassi Mount Pleasant Sacred Heart 27:52:00
37 Taylor Charlefour Greenville 29:27:00
38 Chailey Smith Stanton Central Montcalm 30:12:00
39 Alli Moore Lakeview 30:52:00
40 Elise Parks Carson City-Crystal 31:34:00
41 Larita Helton Vestaburg 32:00:00
42 Shannon Barnes Morley-Stanwood 38:11:00
43 Nicole Kramer Vestaburg 40:09:00

11TH GRADE BOYS RACE
Name School Time
1 Casey Voisin Mount Pleasant Sacred Heart 16:39:00
2 Russ Werra Grand Rapids Kenowa Hills 16:45:00
3 Brandon George Sparta 17:13:00
4 Steve Grep Grand Rapids Kenowa Hills 18:08:00
5 Ben Schilling Mount Pleasant Sacred Heart 18:12:00
6 Matt Hager Grand Rapids Kenowa Hills 18:14:00
7 Adam Birkeland Sparta 18:15:00
8 Aaron Brooks Cedar Springs 18:20:00
9 Colton Klapko Belding 18:35:00
10 Brad Erbes Kent City 18:37:00
11 Heath Ahlers Mount Pleasant Sacred Heart 18:44:00
12 Jeremy Craft Kent City 18:52:00
13 Andrew Mumford Mount Pleasant Sacred Heart 18:57:00
14 Dan Zinn Cedar Springs 19:04:00
15 Kyle Dougherty Mount Pleasant Sacred Heart 19:10:00
16 Danny Hansen Greenville 19:29:00
17 Nicholas Hosmer Sparta 19:32:00
18 Tyler Anerson Ithaca 19:48:00
19 Jorgen Chapin Greenville 19:49:00
20 James Rogers Sparta 19:52:00
21 Marcus Sleet Stanton Central Montcalm 20:00:00
22 Allen Hansen Greenville 20:01:31
23 Justin Hanes Cedar Springs 20:02:35
24 Robert Dean Morley Stanwood 20:02:47
25 Nate Kindy Cedar Springs 20:03:30
26 Tyler Demski Saranac 20:19:00
27 Cody Williamson Vestaburg 20:28:00
28 Justus Griffith Saranac 20:29:00
29 Cody Scott Grand Rapids Kenowa Hills 20:35:00
30 Lucis McCrackin Carson City-Crystal 21:07:00
31 Chase Sutherland Stanton Central Montcalm 21:14:00
32 Justin Davis Grand Rapids Kenowa Hills 21:16:00
33 Andrew Wucher Belding 22:00:00
34 Wyatt Richardson Vestaburg 22:02:00
35 Logan Orlowski Greenville 22:15:00
36 Patrick Crawford Blanchard Montabella 23:02:00
37 Zach Carter Saranac 25:05:00
38 Logan McClintic Carson City-Crystal 27:27:00
39 Bob Lawler Blanchard Montabella 32:34:00

11TH GRADE GIRLS RACE
Name School Time
1 Allison VanPatten Grand Rapids Kenowa Hills 20:07:00
2 Sadie Ringer Kent City 20:34:00
3 Jean Jeanne Wilson Kent City 21:02:00
4 Kelsey Thome Sparta 21:18:00
5 Kayla Ovokaitys Cedar Springs 21:28:00
6 Kara Giles Ithaca 22:04:00
7 Emily Malina Blanchard Montabella 22:18:00
8 Kaytlynne Kerwin Kent City 22:30:00
9 Danielle Moreland Blanchard Montabella 22:37:00
10 Amanda Sizemore Kent City 22:38:00
11 Sara Robinson Grand Rapids Kenowa Hills 22:45:00
12 Elizabeth Austin Greenville 22:48:00
13 Maria Geselman Carson City-Crystal 23:28:00
14 Rieley Hondalus Cedar Springs 23:35:00
15 Elyse Starck Morley Stanwood 24:04:00
16 Claire Gill Sparta 24:08:00
17 Jourdan Hubert Sparta 24:14:00
18 Erika Lang Sparta 24:38:00
19 Nichole Hunter Ithaca 24:41:00
20 Tara Throop Mount Pleasant Sacred Heart 25:14:00
21 Kaytie Cranney Morley Stanwood 25:32:00
22 Paige Urlaub Sparta 25:38:00
23 Sidney Allen Carson City-Crystal 25:44:00
24 Alyssa Paner Kent City 25:52:00
25 Emily Kunkle Belding 26:15:00
26 Cassie Calverly Vestaburg 26:29:00
27 Taylor Barger Belding 26:35:00
28 Lena Jensen Greenville 26:40:00
29 Alyssa Hearth Kent City 27:41:00
30 Kristina Ledecma Greenville 27:46:00
31 Alli Granzo Belding 28:00:00
32 Maggie Krauss Greenville 28:15:00
33 Emily Beyer Carson City-Crystal 28:31:00
34 Elaine Lawery Vestaburg 29:09:00
35 Megan Quilitzsch Morley Stanwood 29:48:00
36 Kayleen Sorensen Greenville 30:16:00
37 Elizabeth Thornburg Stanton Central Montcalm 30:33:00
38 Ashley Walker Vestaburg 31:14:00
39 Meghan Smith Saranac 31:23:00
40 Alexie Schneider Carson City-Crystal 31:34:00
41 Gabrielle Reed Saranac 32:10:00

10TH GRADE BOYS RACE
Name School Time
1 Jeff Bajema Grand Rapids Kenowa Hills 16:03:06
2 Connor Mora Cedar Springs 16:04:14
3 Kaleb Coston Ithaca 17:48:00
4 Stephen Merchant Ithaca 17:49:00
5 Kyle Busse Kent City 17:57:00
6 Alex Bray Cedar Springs 17:58:43
7 Ryan Busse Kent 17:59:04
8 Tim Young Saranac 18:07:00
9 Kaleb Baublitz Ithaca 18:22:00
10 Justin Harthorn Cedar Springs 18:27:00
11 Alik Helms Ithaca 18:33:00
12 Ethan Menefee Cedar Springs 18:42:00
13 Jonathon Delodder Sparta 18:49:00
14 Tyler Sleet Stanton Central Montcalm 18:52:00
15 Luke Bradford Sparta 19:06:00
16 Parker Eldred Blanchard Montabella 19:15:00
17 Eric Schoenborn Grand Rapids Kenowa Hills 19:16:00
18 Stephen Jorgensen Saranac 19:23:00
19 Michell Jenks Belding 19:31:00
20 Trever Schnick Lakeview 19:32:00
21 Justin Belding Belding 19:36:00
22 Avery Smallay Ithaca 19:41:00
23 Jonathon Gilman Sparta 20:09:00
24 Kyle Reamer Greenville 20:10:00
25 Quentin Callahan Greenville 20:15:00
26 Shaun Collin Mount Pleasant Sacred Heart 20:21:00
27 Alex Sias Cedar Springs 20:23:00
28 Caleb Geselman Carson City-Crystal 20:25:00
29 Tyler Barnes Stanton Central Montcalm 20:27:00
30 Tyler Daller Belding 20:33:00
31 Kyle Campbell Mount Pleasant Sacred Heart 20:42:00
32 Harrison Brown Cedar Springs 20:54:00
33 Michael Rolfe Stanton Central Montcalm 21:00:00
34 Darrick Arnold Belding 21:02:00
35 Cayden King Stanton Central Montcalm 21:14:00
36 Jacob Grover Vestaburg 21:19:00
37 Keifer Richardson Vestaburg 22:04:00
38 Tanner Hansen Blanchard Montabella 22:46:00
39 Trevor overbeck Saranac 22:56:00
40 Austin Garner Blanchard Montabella 23:00:00
41 Eric Campbell Carson City-Crystal 23:27:15
42 Kyle Peasley Vestaburg 23:28:30
43 Kris Koehler Mount Pleasant Sacred Heart 23:43:00
44 Russ McDowell Belding 24:10:00
45 Hoa Yong Song Lakeview 25:07:00

10TH GRADE GIRLS RACE
Name School Time
1 Katie Weiler Cedar Springs 19:24:00
2 Amanda Balezak Cedar Springs 19:54:00
3 Jenna Klynstra Saranac 20:36:00
4 Sommer VanDyke Cedar Springs 21:12:00
5 Alesha Reed Sparta 21:13:00
6 Taylor Nowicki Kent City 21:32:00
7 Rachel Thome Sparta 21:53:00
8 Casey Wright Sparta 22:03:00
9 Lottie DeSaegher Ithaca 22:14:00
10 Meghan Bersen Grand Rapids Kenowa Hills 22:27:00
11 Christina Dean Cedar Springs 22:38:00
12 Alyson Ramirez Sparta 22:45:00
13 Margo Predum Mount Pleasant Sacred Heart 22:58:55
14 Hannah Ellison Lakeview 22:59:20
15 Kaili Densmore Ithaca 23:06:00
16 Madi Phelps Cedar Springs 23:21:00
17 Maggie Oblinger Mount Pleasant Sacred Heart 23:30:00
18 Karlely Cnossen Sparta 23:35:00
19 Kathleen Guytingco Mount Pleasant Sacred Heart 23:39:54
20 Kaylee Fermoyle Mount Pleasant Sacred Heart 23:40:21
21 Cassie Densmore Ithaca 23:59:00
22 Aynsilie Foster Lakeview 24:02:00
23 Allie Feldkamp Cedar Springs 24:27:00
24 Morgan Allen Saranac 24:29:00
25 Sirena Johnson Cedar Springs 24:32:00
26 Tranaya Verstrat Cedar Springs 24:41:00
27 Abbie VanDusen Cedar Springs 25:44:00
28 Shubha Vedula Mount Pleasant Sacred Heart 25:51:00
29 Ashley Antles Saranac 25:58:00
30 Lexi Bates Lakeview 25:59:00
31 Kaylee Austin Kent City 26:11:00
32 Marissa Snyder Vestaburg 26:19:00
33 Alison Lumbert Blanchard Montabella 27:03:00
34 Daycia Case Stanton Central Montcalm 27:04:00
35 Eliza McGowan-Stinski Morley Stanwood 27:08:00
36 Aubrey Antles Saranac 27:35:00
37 Sammi Parker Belding 28:11:00
38 Esther Stanton Central Montcalm 28:13:00
39 Kaci Granum Saranac 28:18:25
40 Jenn Borton Vestaburg 28:18:34
41 Andrea Borup Saranac 29:48:00
42 Madison Dyer Lakeview 31:43:00

9TH GRADE BOYS RACE
Name School Time
1 Terry Cooper Mount Pleasant Sacred Heart 18:48:00
2 Tyler Craig Carson City-Crystal 19:19:00
3 Gabe Momber Grand Rapids Kenowa Hills 19:31:00
4 Sam Syrjala Belding 19:36:00
5 Jimmy English Mount Pleasant Sacred Heart 19:53:00
6 Dakota Schafer Sparta 19:56:00
7 Jared Downing Greenville 20:06:00
8 Chris Jacobsen Greenville 20:09:00
9 Tom Schutter Kent City 20:19:00
10 Nate Soules Sparta 20:21:00
11 Zach Pfeffer Sparta 20:37:00
12 Trevor Curtis Belding 20:40:00
13 Chris Wucher Belding 21:03:00
14 Ryan Loiselle Greenville 21:35:00
15 Kenny Wood Greenville 21:40:00
16 Christian Watson Blanchard Montabella 21:48:00
17 Caydon Weeks Morley Stanwood 21:49:00
18 Josh Scott Greenville 21:50:00
19 Joe Jordan Grand Rapids Kenowa Hills 21:54:00
20 Kyle Demski Saranac 21:55:20
21 Andrew Sackett Morley Stanwood 22:20:00
22 Greg Shaffewr Saranac 22:34:00
23 Devin Cornell Lakeview 22:49:00
24 Conner MacArthur Sparta 22:52:00
25 Evan Soules Sparta 22:55:00
26 Dakoda Lobert Blanchard Montabella 23:00:00
27 Caleb Freestone Ithaca 23:07:00
28 Isaac Kane Sparta 23:34:00
29 Dylan Finch Cedar Springs 24:08:00
30 Eli Albring Blanchard Montabella 24:11:00
31 Tre Robinson Belding 24:32:00
32 Robert Plett Grand Rapids Kenowa Hills 26:32:00

9TH GRADE GIRLS RACE
Name School Time
1 Katharine Janes Mount Pleasant Sacred Heart 20:02:00
2 Taylor Smith Blanchard Montabella 21:54:44
3 Alycia Wright Sparta 21:58:00
4 Julie Hansen Greenville 22:12:00
5 Elizabeth McCrackin Carson City-Crystal 22:13:00
6 Ashley Russo Kent City 22:18:00
7 Vanessa Waldron Ithaca 22:28:00
8 Megan Wolters Saranac 23:43:00
9 Michaela Burnett Cedar Springs 23:52:00
10 Susan Lamb Grand Rapids Kenowa Hills 24:36:00
11 Maddy Pekrul Cedar Springs 24:38:00
12 Lindsay McClitic Carson City-Crystal 24:47:00
13 Rachel Warner Belding 24:59:00
14 Audry Cornell Lakeview 25:01:00
15 Megan Wudkewych Sparta 25:04:00
16 Taylor Bretzke Greenville 25:18:00
17 Jennifer Tice Greenville 25:30:00
18 Hannah Soules Sparta 25:39:00
19 Kristi Mileski Saranac 25:56:00
20 Ali Beckhorn Saranac 26:17:00
21 Mariah Davidson Blanchard Montabella 26:57:00
22 Audrianna Gruesbeck Ithaca 27:16:00
23 Alyssa McMurphy Sparta 27:55:00
24 Carla Obeid Mount Pleasant Sacred Heart 28:12:00
25 Alexandria Holloway Greenville 28:21:00
26 Kaila Kosten Stanton Central Montcalm 28:25:00
27 Bethany Wheeler Stanton Central Montcalm 29:00:00
28 Sydney Klutman Saranac 29:20:00
29 Bailey Scott Ithaca 29:49:00
30 Roxanne Bliss Kent City 32:18:00
31 Alli Blundy Saranac 34:18:00

8TH GRADE BOYS RACE
Name School Time
1 Carter Verlseys Sparta 08:41:00
2 Eddie McIntyre Allendale 08:55:00
3 Austin Sargent Cedar Springs 08:59:00
4 Brahm DeSaiger Ithaca 09:17:00
5 Gabe Zwinger Cedar Springs 09:21:00
6 John Lambrecht Ithaca 09:23:00
7 Kolton Kavanuah Carson City-Crystal 09:26:07
8 Brandon Sipka Cedar Springs 09:28:00
9 Brendan Klynstra Saranac 09:32:00
10 Colton Carew Kent City 09:38:00
11 Drew Young Saranac 09:46:00
12 Justin Jones Cedar Springs 09:48:00
13 Noah Schneider Ithaca 09:49:00
14 Nathan LaWarre Saranac 09:56:00
15 Carter Shupe Sparta 09:57:00
16 Bryan Taylor Cedar Springs 10:00:00
17 George Ronan Mount Pleasant Sacred Heart 10:01:00
18 Holdon Peacock Morley Stanwood 10:05:00
19 Nate Ring Sparta 10:12:00
20 Malcomm Maturn Morley Stanwood 10:13:00
21 Blaine Brown Carson City-Crystal 10:24:29
22 Brayden Gruen Kent City 10:25:23
23 Matt Feuerstein Belding 10:25:00
24 Collin Lambert Mount Pleasant Sacred Heart 10:26:00
25 Damion Myers Belding 10:27:00
26 Wyatt Haner Saranac 10:33:00
27 Jake Dewey Allendale 10:38:00
28 Nate Reiger Allendale 10:40:37
29 Ben Swanson Kent City 10:54:09
30 Corey Godden Remus Chippewa Hills 10:56:15
31 Gabe Rowley Sparta 11:03:21
32 Wyatt Cornett Sparta 11:04:00
33 Zach Bentley Remus Chippewa Hills 11:08:00
34 Jackson Lamdan Allendale 11:16:00
35 Travis Murtland Morley Stanwood 11:39:00
36 Austin Scott Remus Chippewa Hills 12:10:00
37 Seth Anes Cedar Springs 12:26:00
38 Colt Seely Allendale 12:37:00
39 James Cook Kent City 12:38:00
40 Killian Presseller Allendale 13:45:00

8TH GRADE GIRLS RACE
Name School Time
1 Mackenzie Weiler Cedar Springs 08:46:00
2 Emily Starck Remus Chippewa Hills 09:13:00
3 Kaitlin Byer Carson City-Crystal 09:27:38
4 Monica Baylis Belding 09:30:00
5 Josi Krieger Belding 09:39:00
6 Courtney Dennis Remus Chippewa Hills 09:54:00
7 Mariah Carlson Belding 09:59:00
8 Meredith Predum Mount Pleasant Sacred Heart 10:06:00
9 Taylor Nelson Remus Chippewa Hills 10:17:00
10 Brooklyn Ward Sparta 10:32:00
11 Kylie Schafer Remus Chippewa Hills 10:35:00
12 Sadie Massie Lakeview 10:39:04
13 Tabitha Martin Remus Chippewa Hills 10:41:00
14 Lizzy Ervin Mount Pleasant Sacred Heart 10:43:00
15 Jessica Hoover Sparta 10:45:00
16 Shayne Mann Cedar Springs 10:46:00
17 Skylar Nelson Mount Pleasant Sacred Heart 10:49:00
18 Kate Velguth Mount Pleasant Sacred Heart 10:50:15
19 Jordan Arsenault Allendale 10:50:49
20 Emily Shaft Cedar Springs 10:51:20
21 Miriam Price Saranac 10:53:00
22 Hannah Millard Allendale 10:55:18
23 Morgan Baublitz Ithaca 10:55:08
24 Shelby Dyke Allendale 11:02:34
25 Jozlyn Evans Allendale 11:03:00
26 Emily Thayer Ithaca 11:25:00
27 Kristen Carew Kent City 11:33:00
28 Mary VonKronenburger Lakeview 11:41:00
29 Blake Kuzma Remus Chippewa Hills 11:52:00
30 Tori Klenk Sparta 11:55:00
31 Natalie Schuster Allendale 12:00:00
32 Erica Austin Kent City 12:01:00
33 Ally Gager Ithaca 12:04:00
34 Shawnna Bennett Morley Stanwood 12:05:00
35 Charlene King Cedar Springs 12:07:00
36 Noelle Chavez Sparta 12:09:00
37 Madison Christensen Stanton Central Montcalm 12:11:00
38 Emily Maltman Sparta 12:13:00
39 Olivia Hobbins Allendale 12:15:00
40 Essie McCarty Carson City-Crystal 12:19:00
41 Shelby Stremus Cedar Springs 12:24:00
42 Grace Tarala Sparta 12:32:10
43 Abby Cook Cedar Springs 12:33:07
44 Carly Devrou Allendale 12:36:00
45 Kala Stuart Sparta 12:52:00
46 Katie Hamel Sparta 13:33:00
47 Sophia Johnson Stanton Central Montcalm 13:53:00
48 Scylar Blaisdell Stanton Central Montcalm 13:55:00
49 Kristy Godley Ithaca 14:04:00
50 Mary McHugh Sparta 14:05:00
51 Brittany Yeck Cedar Springs 15:01:00
52 Kearstyn Toth Stanton Central Montcalm 15:11:00
53 Alexa Edwards Stanton Central Montcalm 16:05:00
54 Emiy Liddicoat Belding 17:47:00

7TH GRADE BOYS RACE
Name School Time
1 Chris Oates Remus Chippewa Hills 09:11:00
2 Branden Smith Saranac 09:19:00
3 Josh Bray Cedar Springs 09:58:00
4 Pete Anderson Stanton Central Montcalm 10:01:00
5 Andrew Thome Sparta 10:16:00
6 Jacob Merchant Ithaca 10:24:00
7 Joe Conley Saranac 10:27:32
8 Kyle VanSpronsen Saranac 10:27:00
9 Remington Sawade Cedar Springs 10:29:13
10 Andrew Rice Belding 10:30:00
11 Ben Lavender Allendale 10:33:00
12 Sam Neyer Mount Pleasant Sacred Heart 10:38:00
13 Sam Austin Allendale 10:51:00
14 Jacob Walker Cedar Springs 10:56:29
15 Eric Christafferson Sparta 10:59:00
16 Chris Thome Sparta 11:00:00
17 Josh Jerome Itha 11:03:00
18 Vince Ross Belding 11:09:00
19 Chandlar Brouer Allendale 11:25:00
20 Zach Oswald Allendale 11:31:00
21 Seth Farber Allendale 11:42:00
22 Blake Gulick Ithaca 11:59:00
23 Tyler Frease Remus Chippewa Hills 12:01:00
24 Nate Timmer Allendale 12:08:00
25 Jesse Emple Cedar Springs 12:23:00
26 Zack Zenker Cedar Springs 12:25:00
27 Lucas Hopkins Belding 12:41:00
28 Ethan Brown Cedar Springs 12:47:00
29 John Obeid Mount Pleasant Sacred Heart 13:30:00
30 Ryan Deline Ithaca 13:46:00
31 Zane Carey Morley Stanwood 14:35:00
32 Jonathon Wolfarth Cedar Springs 14:39:00
33 Tyler Vincent Kent City 14:58:00

7TH GRADE GIRLS RACE
Name School Time
1 Carley Andrews Sparta 10:00:00
2 Blarie Showers Ithaca 10:21:00
3 Lauren Janes Mount Pleasant Sacred Heart 10:26:40
4 Johanna McCarty Carson City-Crystal 10:28:08
5 Erin Wooten Sparta 10:32:00
6 Kurstin Kalisek Ithaca 10:36:00
7 Brooke Schneider Stanton Central Montcalm 10:45:00
8 Anna Swanson Kent City 10:54:00
9 Megan English Mount Pleasant Sacred Heart 10:55:51
10 Rebecca Sizemore Kent City 10:56:00
11 Phelicia Costie Morley Stanwood 11:11:00
12 Sarah Mitchell Belding 11:13:00
13 Lexy Heimbaugh Sparta 11:14:00
14 Mallory Raven Morley Stanwood 11:15:00
15 Stephanie Solarsano Allendale 11:27:00
16 Sydney Jose Remus Chippewa Hills 11:38:00
17 Melissa Mattson Cedar Springs 11:44:00
18 Larissa Leiter Ithaca 11:50:00
19 Gabriee Bass Remus Chippewa Hills 11:51:00
20 Marie Martinek Sparta 11:53:00
21 Ellie Ovokaitys Cedar Springs 12:06:00
22 Rachael McNeil Morley Stanwood 12:09:00
23 Sally Moon Saranac 12:10:22
24 Lyndsi Dressel Allendale 12:10:00
25 Amberly Hay Cedar Springs 12:21:00
26 Sydney Mikek Belding 12:28:00
27 Madison Burkwalt Cedar Springs 12:35:00
28 Stephanie Hay Cedar Springs 12:45:00
29 Kelsey Stahlin Belding 12:48:00
30 Karina Carle Saranac 12:53:00
31 Elizabeth Bentley Ithaca 12:55:00
32 Amy Warner Belding 13:04:00
33 Danielle Jankowski Morley Stanwood 13:08:00
34 Aislinn Droskj Allendale 13:13:00
35 Sara Tatsch Remus Chippewa Hills 13:23:00
36 Hunter Vinning Carson City-Crystal 13:26:00
37 Samantha McCrackin Carson City-Crystal 13:27:00
38 Paige Leinaar Kent City 13:28:00
39 Kelsey Toporski Kent City 13:31:00
40 Emily Reeves Ithaca 13:32:00
41 Taylor Wildeboer Kent City 13:35:00
42 McKenna Lavender Allendale 13:36:00
43 Kaelyn Hale Saranac 13:49:00
44 Kayla Rideout Cedar Springs 14:29:00
45 Meghan Ward Remus Chippewa Hills 15:07:00
46 Hannah Jensen Morley Stanwood 15:51:00
47 Emily Rice Cedar Springs 15:53:00
48 Meghan McMurphy Sparta 17:30:00
49 Holli Thacker Lakeview 21:19:00
50 Majestic Evans Lakeview 24:24:00

6TH GRADE BOYS RACE
Name School Time
1 Patrick Miller Saranac 10:09:43
2 Fraser Wilson Kent City 10:10:09
3 Da 10:45:00
4 Nolan Selk Allendale 10:53:07
5 Casey Carew Kent City 10:54:13
6 Jake Alt Kent City 11:06:00
7 Zach Dewitt Allendale 11:22:00
8 Zach Timmer Allendale 11:49:00
9 Caleb Soules Sparta 11:55:00
10 Nick Dewey Allendale 12:07:00
11 Luke Gillette Saranac 12:45:00
12 Nick Sullivan Allendale 12:48:00
13 Jeremy Warner Belding 12:55:00
14 Kevin Warner Belding 13:01:00
15 Brayden Nelson Remus Chippewa Hills 13:11:00
16 Erik Moorman Remus Chippewa Hills 13:20:00
17 Royce Braman Belding 13:49:00
18 Ryan Wooten Sparta 14:55:00
19 Quinn Johnson Sparta 15:18:00

6TH GRADE GIRLS RACE
Name School Time
1 Sidney Klynstra Saranac 11:24:00
2 Hannah Atem Allendale 11:46:00
3 Emily Bucher Belding 11:50:00
4 Alexa Syrjala Belding 12:02:00
5 Caity Swanson Kent City 12:06:00
6 Kylee Guerrero Allendale 12:15:00
7 Alexis Hartzell Kent City 12:21:00
8 Marissa Dyke Allendale 12:25:00
9 Brooklyn Deemter Allendale 12:40:00
10 12:42:00
11 Molly Ignasiak Kent City 12:44:00
12 Sarah Sizemore Kent City 12:53:00
13 Brittany Usher Remus Chippewa Hills 12:56:00
14 Rebekah Bandermolen Allendale 13:23:00
15 Alexis Rieger Allendale 13:25:00
16 Sarah Meek Kent City 13:26:00
17 Michelle Alt Kent City 13:33:00
18 Lauren Jones Kent City 13:39:00
19 Lillian Blaisdell Stanton Central Montcalm 13:40:00
20 Amber Ebink Sparta 14:05:00
21 Monica Chavez Sparta 14:16:00
22 Mckenna Schafer Sparta 14:34:00
23 Jessica Poirier Sparta 15:22:00
24 Alexis Brown Saranac 18:06:00