Healing Hands 5K Run & Walk

back to results

May. 10, 2003

Healing Hands 5K Run & Walk
Flint, MI
Provided by Gault Race Mgt.




Healing Hands 5K Run & Walk
5K RUN RESULTS
Flint, MI
May 10th, 2003
Results provided by GAULT RACE MANAGEMENT

******************* MALE OVERALL WINNER ***************************
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 1 Kirk Walrath Fenton 33 16:05 5:11

******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 11 Kathy Snyder Flushing 39 20:06 6:29

******************** MALE MASTERS WINNER *******************************
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 2 Don Singleton Clio 43 16:35 5:21

******************** FEMALE MASTERS WINNER *******************************
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 34 Peggy Searight Flint 46 23:09 7:27

MALE AGE GROUP: 1 - 14
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 35 Justin Zink 14 23:15 7:29
2 47 Nicolas Rivera Grand Blanc 11 25:19 8:09
3 76 Trevor Kilpatrick Byron 11 27:18 8:48
4 96 Craig Hamilton Flushing 14 29:17 9:26
5 124 Neil Hamilton Flushing 12 33:18 10:44
6 142 Husam Alghanem Flint 12 39:07 12:36
7 154 Fares Alghanem Flint 10 47:47 15:24

FEMALE AGE GROUP: 1 - 14
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 50 Sara Marshall Flint 12 25:29 8:13
2 55 Dana Cardinal Flint 9 25:49 8:19
3 79 Kaylynne Gebhardt Byron 10 27:31 8:52

MALE AGE GROUP: 15 - 19
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 151 Rohan Patel Bloomfield Hil 17 43:43 14:05

FEMALE AGE GROUP: 15 - 19
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====

MALE AGE GROUP: 20 - 24
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 5 Brad Bond Fenton 23 18:13 5:52
2 23 Sunil Jayras Flint 24 22:00 7:05

FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 16 Robin Redoutey Holly 20 20:56 6:45
2 27 Julie Clark Flint 24 22:19 7:11
3 51 Amy Stewart Clio 21 25:34 8:14
4 53 Dana Skelton Lapeer 20 25:43 8:17
5 127 Jennifer Warstler Auburn Hills 24 34:23 11:05
6 147 Autumn Hougen Durand 20 42:08 13:34

MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 3 Christopher Machniak Flint 28 17:15 5:33
2 58 William Simonson Harper Woods 29 25:56 8:21
3 134 Jeremy Auld Flint 27 35:26 11:25
4 157 Parag Patel Goodrich 27 50:48 16:22

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 13 Holly James Hazel Park 25 20:41 6:40
2 42 Shirley Weiss Birch Run 27 24:23 7:52
3 64 Kellie Elliott Clawson 27 26:12 8:27
4 72 Lisa Gusie Flint 26 26:58 8:41
5 94 Lieselle Trinidad Novi 25 28:58 9:20
6 99 Tracy Carr Columbiaville 29 29:37 9:33
7 100 Michele Winter Davison 29 29:38 9:33
8 102 Arica Midkiff Flint 25 29:53 9:38
9 110 Jenna Houser Grand Blanc 28 30:46 9:55
10 113 Megan Mahoney Grand Blanc 26 31:00 9:59
11 114 Melissa Poupore Fenton 26 31:01 9:59
12 121 Rebecca Edgar Flint 26 31:56 10:17
13 138 Christina Demaggio Fenton 29 37:27 12:04
14 156 Prameela Nagaraju Flint 28 50:31 16:16

MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 41 Adrian Robertson Flint 34 24:23 7:51
2 65 Patrick Jones Flint 34 26:16 8:28
3 83 Walter Hinte Grand Blanc 31 28:05 9:03
4 89 Joe Deguzman Fenton 32 28:28 9:10

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 31 Genie Zaravelis Burton 30 22:52 7:22
2 32 Julie Pfeiffer Durand 31 23:02 7:25
3 60 Angie Schramski Flint 30 26:03 8:24
4 70 Laura Burnett Davison 30 26:50 8:39
5 77 Amy Anderson Clarkston 33 27:24 8:50
6 88 Dawn Lemonds Prospect 33 28:27 9:10
7 98 Katie Roy Flint 32 29:34 9:32
8 104 Gina Johnson Grand Blanc 32 30:17 9:45
9 119 Anjanette Plunkey Davison 31 31:46 10:14
10 122 Sandy King Flushing 33 32:28 10:27
11 130 Becky Lord Flushing 31 34:42 11:11
12 131 Gloria Rendon Grand Blanc 32 34:43 11:11
13 141 Gina Farella Clio 33 38:20 12:21
14 150 Marci Birchmeier Montrose 30 42:23 13:39

MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 6 Dean Fuller Burton 39 19:31 6:17
2 7 Jeffrey Callard Fenton 39 19:38 6:20
3 19 Todd Baggett Grand Blanc 36 21:40 6:59
4 24 Kurt Anderson Clarkston 38 22:00 7:05
5 44 Wayne Shafer Davison 37 24:43 7:58
6 46 Scott Schuette Grand Blanc 36 25:16 8:08
7 54 Larry Cardinal Jr Flint 37 25:47 8:18
8 61 David Foutch Flint 36 26:06 8:24
9 80 Everett Centerwall Iii Fenton 35 27:53 8:59
10 87 Jerome Peariso Sterling Hts 39 28:24 9:09
11 146 Lewis Walterhouse Linden 37 39:59 12:53
12 155 Timothy Rollison Flint 35 47:49 15:24

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 59 Rhonda Straley Flushing 37 26:03 8:24
2 66 Krista Zink Grand Blanc 39 26:17 8:28
3 67 Sheri Bloomfield Linden 38 26:25 8:31
4 105 Angie Templeton Grand Blanc 38 30:17 9:45
5 111 Gretchen Shafer Davison 36 30:47 9:55
6 116 Megan Hackney Flushing 36 31:25 10:07
7 117 Beth Manning Flushing 35 31:26 10:07
8 125 Diane Hamilton Flushing 38 33:18 10:44
9 128 Jody La Cross Flushing 37 34:42 11:11
10 149 Mary Hewitt Flint 35 42:23 13:39

MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 4 Dave Wolbert Grand Blanc 43 17:24 5:36
2 9 Charles Pendergrass Clio 44 19:47 6:23
3 20 Randolph Schumacher Fenton 44 21:47 7:01
4 37 Gerald Bock Flint 40 23:40 7:37
5 62 Thomas Pougnet Fenton 41 26:08 8:25
6 63 Karl Kaufman Grand Blanc 44 26:09 8:25
7 69 Donald Miner Fenton 44 26:38 8:35
8 74 Bob Rosenberger Davison 44 27:10 8:45
9 92 Randy Roat Linden 42 28:49 9:17
10 106 David Martin Davison 41 30:25 9:48

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 73 Denise Bammert Flushing 43 27:10 8:45
2 84 Pat Hatcher Flint 41 28:06 9:03
3 86 Pamela Marshall Flint 41 28:18 9:07
4 91 Donna Hippensteel Mt Morris 40 28:38 9:14
5 136 Carole Carpenter Davison 42 36:39 11:48
6 152 Tamra Wilson Clio 40 44:02 14:11
7 153 Marsha Marble Flint 43 44:06 14:12

MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 12 Kevin Daniels Clarkston 45 20:38 6:39
2 17 David Quinn Grand Blanc 46 21:01 6:46
3 18 Mike Froats Grand Blanc 45 21:16 6:51
4 22 Ron Kinney Lennon 47 21:58 7:05
5 26 Alan Headbloom Midland 49 22:10 7:08
6 28 Steve Zink Grand Blanc 45 22:37 7:17
7 29 Richard Schultz Goodrich 46 22:41 7:19
8 39 Tom Delaney Grand Blanc 48 23:58 7:43
9 75 Michael Steinkraus Davison 48 27:17 8:47
10 81 Paul Wright Burton 47 27:54 8:59
11 109 David Mcgowan Davison 45 30:38 9:52
12 118 Wilfredo Rivera Grand Blanc 45 31:44 10:13

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 43 Kim Fonger Flushing 47 24:30 7:54
2 48 Beth Harvey Flushing 49 25:20 8:10
3 52 Julia Hoffman Grand Blanc 45 25:40 8:16
4 57 Sue Weiss Flint 46 25:54 8:21
5 68 Terese Fitzpatrick Howell 49 26:30 8:32
6 78 Cindy Henry Bowling Green 45 27:27 8:50
7 85 Sandy Cox Burton 49 28:09 9:04
8 90 Lois Fons Lake Orion 47 28:30 9:11
9 108 Patrice Kaufman Grand Blanc 49 30:29 9:49
10 115 Sharon Shearer Flushing 45 31:05 10:01
11 129 Kim Pastorino Flushing 46 34:42 11:11
12 133 Janet Ruggirello Fenton 48 35:14 11:21
13 143 Elizabeth Dyhouse Flushing 46 39:38 12:46
14 145 Sue Thibodeau Davisburg 48 39:50 12:50

MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 10 Julius Tillman Mt Morris 54 19:53 6:25
2 21 Michael Smith Lapeer 54 21:48 7:01
3 30 George Gray Flushing 54 22:42 7:19
4 45 Robert Dyhouse Flushing 52 24:59 8:03
5 49 James Peltier Flint 53 25:25 8:11
6 71 Gus Bachuwa Grand Blanc 53 26:52 8:39
7 101 Douglas Irwin Davison 50 29:47 9:36
8 112 Michael Beardslee Howell 50 30:57 9:58

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 82 Victoria Church Otter Lake 50 28:02 9:02
2 123 Mary Ann Papale Flint 53 32:53 10:36
3 126 Shelley Roper Genesee 52 33:42 10:51
4 139 Tawanie Mclane Flint 51 38:11 12:18
5 140 Carol Mitsdarfer Flushing 53 38:15 12:19
6 158 Diane Kropelnitski Grand Blanc 51 57:53 18:39

MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 8 Bill Robson Grand Blanc 56 19:46 6:22
2 15 David Cuevas Flushing 59 20:55 6:44
3 33 Harry Garrison Flushing 57 23:07 7:27
4 38 Mack Combs Flint 55 23:52 7:41
5 40 Author Evans Flint 58 24:10 7:47
6 95 Chuck Carpenter Davison 56 29:14 9:25

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 103 Pat Luce Swartz Creek 59 30:04 9:41
2 107 Mary Lake Clarkston 59 30:28 9:49
3 135 Judy Horning Davison 55 36:09 11:39

MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 14 George Gawthrop Flushing 63 20:50 6:43
2 25 Norman Hart Davison 61 22:09 7:08
3 56 Walter Wood Swartz Creek 60 25:51 8:20

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 93 Linda Nelson Ortonville 60 28:53 9:18
2 144 Judy De Caire Clio 60 39:49 12:50
3 148 Madonna Aubrey Flushing 63 42:11 13:35

MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 120 Robert Woolley Lapeer 65 31:54 10:17

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 137 Pat Fizell Flint 65 37:06 11:57

MALE AGE GROUP: 70 - 89
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 36 Jim Forshee Ann Arbor 77 23:36 7:36
2 97 Earl Hanson Flint 70 29:32 9:31

FEMALE AGE GROUP: 70 - 89
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 132 Carol Dugal Grand Blanc 73 35:07 11:19







Healing Hands 5K Run & Walk
5K WALK RESULTS
Flint, MI
May 10th, 2003
Results provided by GAULT RACE MANAGEMENT

******************* MALE OVERALL WINNER ***************************
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 2 Don Knight Flint 57 30:48 9:55

******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 1 Gloria Foley Millington 47 30:38 9:52
******************* MALE MASTERS WINNER *******************************
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 3 Marshall Sanders Flint 62 32:16 10:24
******************* FEMALE MASTERS WINNER *******************************
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 4 Gay Ann Roos Flint 48 32:19 10:25

MALE AGE GROUP: 1 - 14
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 29 Basel Alghanem Flint 8 40:46 13:08

FEMALE AGE GROUP: 1 - 14
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 44 Olivia Bassett Grand Blanc 11 43:55 14:09
2 111 Meghan Bainbridge Grand Blanc 11 54:17 17:29
3 127 Nicole Yancho Grand Blanc 12 56:00 18:02
4 128 Adrianna Yancho Grand Blanc 11 56:03 18:03
5 130 Aleece Cook Flushing 9 56:33 18:13

MALE AGE GROUP: 15 - 19
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 15 - 19
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 123 Brittni Carter Grand Blanc 15 55:04 17:44
2 124 Zenaida Rivera Grand Blanc 15 55:06 17:45
3 149 Katrina Cargill Lapeer 18 1:03:20 20:24

MALE AGE GROUP: 20 - 24
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 47 Tony Veselsky Linden 23 44:17 14:16
2 148 Michael Drake Lapeer 23 1:03:19 20:23

FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 46 A'ndrea Emery Burton 20 44:17 14:16
2 50 Lori Mills Burton 24 45:05 14:31
3 73 Jalayne Marchall Flint 22 48:21 15:34
4 80 Leena Patel Bloomfield Hil 22 49:25 15:55
5 81 Snehal Patel Bloomfield Hil 21 49:31 15:57
6 91 Nicole Jobin Flushing 22 50:56 16:24
7 107 Ann Brasseur Burton 23 52:51 17:01

MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 33 David Juillet Flint 29 41:29 13:22
2 54 Kevin Cox Dexter 28 45:28 14:39
3 144 Nathaniel Buchholz Burton 26 1:00:43 19:33

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 45 Julie Rees Flushing 29 43:57 14:09
2 51 Shelly Straw Burton 26 45:06 14:32
3 53 Amanda Cox Dexter 27 45:27 14:38
4 72 Rebecca Cook Flint 26 48:21 15:34
5 77 Amy Wildman Flint 27 49:10 15:50
6 95 Amanda Nisbet Flushing 26 51:28 16:35
7 118 Laura Hunt Fenton 27 54:46 17:38
8 131 Rachel'le Sies Flint 26 56:33 18:13

MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 12 Dean Perigo Corunna 32 36:20 11:42
2 42 Miles Owens Flushing 31 43:19 13:57
3 115 Mitchell Young Grand Blanc 34 54:37 17:36

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 62 Lori Lane Flint 34 46:27 14:58
2 76 Tracey Tyrerell Flint 32 49:09 15:50
3 86 Leah Raffaelli Flint 32 49:51 16:03
4 88 Carla Henry 30 50:43 16:20
5 96 Nicole Lynch Flint 30 51:29 16:35
6 99 Heather Sordyl Lennon 30 51:45 16:40
7 100 Jennifer Brulla Flint 33 51:47 16:41
8 110 Kristina Sanchez-Rolli Flint 31 53:57 17:22
9 143 Doris Taylor Flint 34 1:00:02 19:20

MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 70 Jeffrey Hart Davison 38 48:16 15:33
2 87 Donald Brulla Flint 38 50:21 16:13

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 20 Cheryl Bassett Grand Blanc 36 38:27 12:23
2 38 Mary Rekowski Flint 38 42:19 13:38
3 68 Fadwa Alghanem Flint 39 46:47 15:04
4 85 Pamela Darga Flint 37 49:50 16:03
5 89 Lisa Rogers Swartz Creek 36 50:43 16:20
6 146 Tammy Bruening Grand Blanc 39 1:01:25 19:47

MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 141 Don Fournier Flushing 44 59:55 19:18

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 14 Cathy Mcauliffe Gaines 43 36:57 11:54
2 17 Jeanette Wineland Swartz Creek 44 37:25 12:03
3 39 Joni Ward Swartz Creek 44 42:59 13:51
4 49 Michelle Wurn Mount Morris 40 45:04 14:31
5 69 Karen Runestad Davison 42 48:15 15:33
6 94 Jill Witzman Flint 41 51:28 16:34
7 113 Patty Bainbridge Grand Blanc 41 54:24 17:31
8 129 Teresa Yancho Grand Blanc 41 56:04 18:03
9 133 Darla Orr Grand Blanc 44 56:59 18:21

MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 6 Dale Cook Holly 48 34:17 11:03
2 27 Dennis Mcnea Burton 49 40:34 13:04
3 121 Ben Pattee Flushing 49 54:49 17:39
4 145 Brad Arntz Burton 49 1:00:46 19:34

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 36 Brenda Lockman Flushing 45 42:18 13:38
2 52 Linda Belford Flint 49 45:24 14:37
3 56 Vicki Kinney Lennon 45 45:57 14:48
4 71 Cindy Marshall Flint 47 48:18 15:34
5 90 Deborah Okoniewski Flushing 48 50:56 16:24
6 93 Susan Etheridge Swartz Creek 45 51:14 16:30
7 98 Cathy Stewart Clio 48 51:31 16:35
8 104 Linda Gibson Flint 46 52:09 16:48
9 108 Lynette Parker Burton 47 53:09 17:07
10 119 Patti Hunt Fenton 47 54:46 17:38
11 120 Daphne Pattee Flushing 49 54:49 17:39
12 140 Theresa Fearon Flushing 47 59:54 19:18
13 147 Darcy Ojeda Fenton 46 1:01:25 19:47
14 150 Maggie Carman Burton 47 1:03:21 20:24

MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 15 Prasad Kommareddi Grand Blanc 51 37:06 11:57
2 21 Richard Mitsdarfer Flushing 54 38:32 12:25
3 67 Abd Alghanem Flint 52 46:46 15:04
4 116 Ilya Kudish Grand Blanc 52 54:38 17:36
5 117 Peter Levine Flint 50 54:38 17:36
6 137 Bala Aysola Grand Blanc 52 59:05 19:02

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 9 Barb Maurer Grand Blanc 51 35:33 11:27
2 18 Janet Ellis Flushing 52 38:06 12:16
3 19 Mary Withey Fenton 53 38:10 12:18
4 23 Patricia Isaguirre-Mck Flint 52 39:20 12:40
5 30 Linda Rogeven Jackson 54 40:51 13:09
6 41 Lucinda Mcnea Burton 50 43:17 13:57
7 43 Judy Gansen Flint 50 43:39 14:03
8 58 Chandra Puttagunta Flint 54 46:11 14:52
9 61 Cheri Shaw Flushing 51 46:14 14:54
10 63 Doreen Busch Swartz Creek 53 46:27 14:58
11 64 Crista Thompson Flint 50 46:40 15:02
12 66 Kathleen Zatavekas Swartz Creek 51 46:44 15:03
13 78 Sandra Cargill Lapeer 52 49:11 15:50
14 82 Saroja Reddy Grand Blanc 50 49:34 15:58
15 84 Deborah Hagen Ionia 50 49:39 15:59
16 97 Christine Nisbet Flushing 52 51:30 16:35
17 102 Judy Koob Davison 54 51:55 16:43
18 103 Celima Scripter Owosso 53 51:56 16:44
19 105 Beverly Holen Davison 53 52:47 17:00
20 125 Diane Thompson Flint 50 55:09 17:46
21 132 Marcia Noyle Flushing 54 56:51 18:19
22 138 Subhadra Aysola Grand Blanc 50 59:06 19:02

MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 28 Pravin Patel Bloomfield Hil 59 40:35 13:04
2 32 John Mctaggart Montrose 56 41:09 13:15
3 59 Michael Shaw Flushing 55 46:14 14:53
4 79 Robert Olsen Burton 56 49:14 15:52
5 122 Edward Juillet Flint 57 54:57 17:42

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 10 Peggy Soth Swartz Creek 58 35:52 11:33
2 11 Monica Wood Swartz Creek 58 36:20 11:42
3 34 Nancy Juillet Flint 59 41:30 13:22
4 48 Kathryn Carson Swartz Creek 59 44:53 14:27
5 55 Joanne Shaw Fenton 59 45:41 14:43
6 60 Wanda Merrell Flushing 58 46:14 14:53
7 65 Sally Dycus Burton 57 46:43 15:03
8 83 Sharon Olsen Burton 56 49:38 15:59
9 92 Bonnie James Flint 55 51:12 16:29
10 101 Connie Weigand Goodrich 56 51:49 16:41
11 106 Kathy Cox Flint 57 52:47 17:00
12 126 Carole Anthony Byron 59 55:09 17:46
13 134 Lynn Rodda Flint 57 56:59 18:21

MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 8 Maurice Sanders Novi 61 35:06 11:18
2 26 James Barnett Burton 62 39:39 12:46
3 31 Rex Carson Swartz Creek 61 40:59 13:12
4 35 Bobby Carter Flushing 61 41:35 13:24
5 109 Ron Taylor Flushing 63 53:29 17:13
6 112 Donah Kval Flint 61 54:23 17:31

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 16 Roberta Sweetman Fenton 61 37:21 12:02
2 24 Cathy Epperson Grand Blanc 60 39:27 12:42
3 37 Sandy Rafaelli Swartz Creek 61 42:18 13:38
4 74 Mary Tame St Clair Shore 61 48:38 15:40
5 136 Pandyan Rajeevi Flint 63 57:15 18:26
6 142 Jackie Pung Clio 61 1:00:02 19:20

MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 5 Robert Giza Flushing 65 34:16 11:02
2 7 James Vanderpool Flushing 69 35:05 11:18
3 40 Ronald Pung Clio 65 42:59 13:51
4 57 Julius Shaw Fenton 65 45:59 14:49
5 135 J R Pandyan Flint 65 57:12 18:25

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 13 Marianne Weierstahl Swartz Creek 65 36:25 11:44
2 139 Lorayna Minear Burton 65 59:32 19:10

MALE AGE GROUP: 70 - 89
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 22 Spencer Myers Grand Blanc 74 38:55 12:32
2 114 Allen Turcke Flushing 74 54:37 17:35

FEMALE AGE GROUP: 70 - 89
Place O'a Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 25 Betty Dunlap Goodrich 71 39:32 12:44
2 75 Beth Michels Flushing 75 48:39 15:40

Flint, MI
Provided by Gault Race Mgt.