Griswold Tigers Boys Meet

back to results

Apr. 25, 2003

Griswold Tigers Boys Meet
Griswold IA


Shuttle Hurdle Relay
Place Runners School Time Points
1 B. Perdue, David Connor, Brad Mortensen, L. Mosier Griswold 1:02.18
2 M. Weekly, D. Floerchinger, A. Beiermann, K. Plumb Treynor 1:02.55
3
4
3200 Meter Run
Place Name School Time Points
1 A. Wolf Corning 10:02.36 8
2 K. Strohbehn Treynor 10:35.21 6
3 T. Lickteig EHK 11:18.64 4
4 D. Schoening Treynor 11:27.76 3
5 Z. Kimpson Griswold 11:35.21 2
6 B. Olson Griswold 13:02.15 1
100 Meter High Hurdles
Place Name School Time Points
1 S. Maguire Treynor 15.75 8
2 B. McCuen Corning 15.94 6
3 D. Pace Griswold 15.95 4
4 M. Peterson Corning 16.44 3
5 B. Murray Treynor 16.58 2
6 1
100 Meter Dash
Place Name School Time Points
1 A. Cline Griswold 11.29 8
2 J. Frain Treynor 11.33 6
3 J. Sornson Treynor 11:56 4
4 A. Harrold Villisca 11.91 3
5 K. Petersen EHK 12.40 2
6 M. Parker EHK 12.44 1
4X800 Meter Relay
Place Runners School Time Points
1 Z. Chambers, M.Weekly, S. Maguire, D. Schoening Treynor 8:49.03 10
2 B. England, W. Nichols, B. Franson, C. Taulborg Griswold 8:54.08 8
3 G. Mullen, C. Harris, R. Devore, E. Sink Corning 9: 08.04 6
4 K.Auten, I. Garey, E. Garey, M. Dolch Villisca 10:21.60 4
200 Meter Dash
Place Name School Time Points
1 N. Strohbehn Treynor 23.06 8
2 A. Cline Griswold 23.22 6
3 A. Frain Treynor 23.81 4
4 A. Harrold Villisca 24.41 3
5 M. Parker EHK 25.27 2
6 C. Madsen EHK 26.63 1
1600 Meter Run
Place Name School Time Points
1 A. Wolf Corning 4:38.97 8
2 J. Mullen Corning 4:47.01 6
3 K. Strohbehn Treynor 4:59.94 4
4 R. Lickteig EHK 5:09.07 3
5 A. Hoye Griswold 5:16.33 2
6 T. Lickteig EHK 5:27.00 1
4x200 Meter Relay
Place Runners School Time Points
1 N. Strobehn, J. Frain, A. Andersen, J. Sornson Treynor 1:35.06 10
2 C. Perdue, T. Gipple, G. Kimpson, D. Pace Griswold 1:35.57 8
3 J. Lammers, G. Mullen, Z. Kohlhoff, J.Tricher Corning 1:47.62 6
4 I. Garey, S. Dickey, T. Fisher, K. Auten Villisca 1:54.91 4
400 Meter Dash
Place Name School Time Points
1 A. Frain Treynor 53.50 8
2 A. Cline Griswold 55.67 6
3 E. Garey Villisca 57.91 4
4 K. Petersen EHK 57.92 3
5 J. Cammert Treynor 58.23 2
6 K. Drake Griswold 61.22 1
400 Meter Hurdles
Place Name School Time Points
1 S. Maguire Treynor 57.58 8
2 B. Murray Treynor 59.90 6
3 B. Perdue Griswold 62.16 4
4 J. Trichel Corning 63.03 3
5 D. Connor Griswold 65.53 2
6 M.Dolch Villisca 69.42s 1
1600 Meter Medley Relay
Place Runners School Time Points
1 M. Peterson, B. McCuen, J. Mullen, A. Wolf Corning 3:48.01 10
2 T. Gipple, G. Kimpson, L. Mosier, B. England Griswold 3:58.30 8
3 Z.Chambers, A. Andersen, D. Floerchinger, K. Strohbehn Treynor 4:04.09 6
4 4
800 Meter Run
Place Name School Time Points
1 D. Schoening Treynor 2:07.28 8
2 C. Taulborg Griswold 2:09.38 6
3 Z. Kimpson Griswold 2:13.96 4
4 M. Weekly Treynor 2:14.47 3
5 C. Harris Corning 2:14.58 2
6 R. DeVore Corning 2:16.11 1
9th - 10th 4x100 Meter Relay
Place Runners School Time Points
1 K. Plumb, J. Lippert, B. Hartigan, D. Rounds Treynor 50.75
2 B. Drake, C. Ward, B. Olson, A. Hoye Griswold 53.16
3
4
4x100 Meter Relay
Place Runners School Time Points
1 N. Strohbehn, J. Sornson, A. Frain, J. Frain Treynor 44.65 10
2 C. Perdue, B. Perdue, T. Gipple, G. Kimpson Griswold 46.57 8
3 I. Garey, M. Dolch, E. Garey, A. Harrold Villisca 49.91 6
4 J. Lammers, G. Mullen, Z. Kohlhoff, J.Tricher Corning 52.47 4
9th - 10th 4X400 Meter Relay
Place Runners School Time Points
1 W. Nichols, A. Hoye, B. Mortensen, Z. Kimpson Griswold 3:59.19
2 K. Plumb, D. Rounds, J. Lippert, B. Hartigan Treynor 4:06.57
3
4
4X400 Meter Relay
Place Runners School Time Points
1 B. McCuen, M. Peterson, J. Mullen, E. Sink Corning 3:43.06 10
2 A. Andersen, Z. Chambers, D. Floerchinger, B. Murray Treynor 3:43.45 8
3 C. Perdue, L. Moiser, B. England, C. Taulborg Griswold 3:45.10 6
4 T. Lickteig, C. Madsen, M. Parker, K. Petersen EHK 4:07.68 4



April 25th, 2003

Shuttle Hurdle Relay
Place Runners School Time Points
1 S Reed, E Abma, D Davison, A Wagoner Clarinda 1:02.09
2 Emurphy, J Kruth, D Assman, N Fisher SA 1:09.87
3
4
3200 Meter Run
Place Name School Time Points
1 E Goodwell Shenandoah 10:33.75 8
2 C Morrison Clarinda 10:39.99 6
3 E Bane Riverside 10:43.79 4
4 M. Johnson Underwood 10:57.42 3
5 M Hagewood Clarinda 11:21.83 2
6 R Roth Riverside 11:47.73 1
100 Meter High Hurdles
Place Name School Time Points
1 B Lausen Underwood 16:59 8
2 J Goza Shenandoah 17.28 6
3 D Davison Clarinda 18.19 4
4 S Reed Clarinda 19.50 3
5 2
6 1
100 Meter Dash
Place Name School Time Points
1 B Fischer SA 11.52 8
2 C Palmer SA 11.60 6
3 K Rennels Riverside 11.85 4
4 R Pace Clarinda 12.10 3
5 N Beedle Riverside 12.47 2
6 C Mahoney Underwood 12.57 1
4X800 Meter Relay
Place Runners School Time Points
1 E lisle, S Brown, E Abma, P Falk Clarinda 8:35.25 10
2 A Fichter, S Harvey, A Wright, C Rice Shenandoah 9:04.92 8
3 J Knedler, E Murphy, G Andrews, J Gorman SA 9:05.85 6
4 4
200 Meter Dash
Place Name School Time Points
1 B Fischer SA 23.23 8
2 C Palmer SA 23.62 6
3 A Stimson Clarinda 23.90 4
4 T Williams Riverside 25.22 3
5 D Sinner Riverside 25.69 2
6 J Hagen Clarinda 25.81 1
1600 Meter Run
Place Name School Time Points
1 B Respeliers SA 4:46.78 8
2 Z Newberg Riverside 4:58.79 6
3 C Morrison Clarinda 4:59.62 4
4 J Falk Clarinda 5:06.21 3
5 C Baragary Riverside 5:11.21 2
6 J Bergren Shenandoah 5:16.14 1
4x200 Meter Relay
Place Runners School Time Points
1 C Lemaster, J Oseguanda, Damgaard, Konforst Riverside 1:34.04 10
2 K Neal, B Alloway, C King, R Pace Clarinda 1:39.29 8
3 T Cushing, M Harrington, J Omalley, A Sawatake SA 1:42.00 6
4 C Mahoney, T Leaders, B Lausen, E Pedersen Underwood 1:45.34 4
400 Meter Dash
Place Name School Time Points
1 A Stimson Clarinda 53.88 8
2 A Sullivan SA 54.25 6
3 A Wagoner Clarinda 56.31 4
4 A Wise SA 56.50 3
5 T Williams Riverside 57.01 2
6 N Ray Shenandoah 57.75 1
400 Meter Hurdles
Place Name School Time Points
1 C Rice Shenandoah 62.82 8
2 D Davison Clarinda 66.17 6
3 S Reed Clarinda 67.15 4
4 T Laubertsen Underwood 70.75 3
5 2
6 1
1600 Meter Medley Relay
Place Runners School Time Points
1 T Cushing, C palmer, B Fischer, N Fischer SA 3:48.15 10
2 B Alloway, C King, T Hudson, E Lisle Clarinda 3:51.87 8
3 K Rannels, N Grobe, D Sinner, Z Newberg Riverside 3:54.85 6
4 R Barbosa, S Teachout, N Ray, A Fichter Shenandoah 4:19.04 4
800 Meter Run
Place Name School Time Points
1 S Harvey Shenandoah 2:03.81 8
2 P Falk Clarinda 2:07.18 6
3 E Abma Clarinda 2:11.25 4
4 C Wilson Riverside 2:11.94 3
5 B Respeliers SA 2:12.98 2
6 E Bane Riverside 2:15.06 1
9th - 10th 4x100 Meter Relay
Place Runners School Time Points
1 C Barrgary,, N Grobe, B Eslinger, N Beedle Riverside 49.31
2 M Ulmer, S Humphrey, C Akers, J Chrouser Clarinda 49.38
3 C Yates, J Mahoney, A Hansen, E Pedersen Underwood 51.19
4
4x100 Meter Relay
Place Runners School Time Points
1 C Lemaster, J Oseguada, T Damgaard, J Konforst Riverside 45.31 10
2 K Neal, C King, B Alloway, R Pace Clarinda 47.32 8
3 R Barbosa, C Rice, D Hogue, S Teachout Shenandoah 48.84 6
4 T Cushing, M Harington, J O'Malley, A Sawatalle SA 48.87 4
9th - 10th 4X400 Meter Relay
Place Runners School Time Points
1 M Ulmer, C Harris, J Falk, J Chrouser Clarinda 3:55.03
2 J Gorman, M.Herrington, J Omalley, A Sawatzke SA 4:02.50
3 C Baragary, C Wilson, B Eslinger, R Roth Riverside 4:03.65
4
4X400 Meter Relay
Place Runners School Time Points
1 C Lamaster, J Oseguada, T Damguada, J Konforst Riverside 3:34.38 10
2 K Neal, S Brown, T Hudson, A Stimson, Clarinda 3:36.07 8
3 A Wise, G Andrews, A Sullivan, J Knodler SA 3:48.34 6
4 N Ray, A Wright, S Harvey, A Fischter Shenandoah 3:55.40 4