Tax Trot

back to results

Apr. 19, 2003

Tax Trot
Flushing, MI
Provided by Gault Race Mgt.


************ MALE OVERALL WINNER ************
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 1 Jerome Recker Kimball Township 19 50:41 5:27
************ FEMALE OVERALL WINNER ************
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 11 Suzanne Larsen Fenton 25 1:03:44 6:51
************ MALE MASTERS WINNER ************
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 3 Tim Emmett Royal Oak 47 55:32 5:58
************ FEMALE MASTERS WINNER ************
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 18 Donna Olson Bloomfield Hills 53 1:11:05 7:38
MALE AGE GROUP: 1 - 15
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
FEMALE AGE GROUP: 1 - 15
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
MALE AGE GROUP: 16 - 19
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
FEMALE AGE GROUP: 16 - 19
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
MALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 6 Randy Lambertus Ann Arbor 23 57:15 6:09
2 30 Chris Covetz Ortonville 22 1:17:15 8:18
FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 41 Ann Steibel Swartz Creek 23 1:21:13 8:43
2 49 Joan Barran Grand Blanc 24 1:25:28 9:11
3 57 Camelia Gary Royal Oak 23 1:28:42 9:32
MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 74 Jeremy Auld Flint 27 1:54:23 12:17
FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 36 Shirley Weiss Birch Run 27 1:19:47 8:34
MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 2 Eric G Larsen Fenton 32 54:39 5:52
2 4 Thomas Preiss Whitmore Lake 34 56:13 6:02
3 8 Patrick Byrd Flint 34 58:50 6:19
4 10 Andrew Carlson Saginaw 30 1:00:29 6:30
5 38 Charles Huston OWOSSO 33 1:20:17 8:37
6 44 Russ Juliette Livonia 33 1:22:25 8:51
FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 37 Genie Zaravelis Burton 30 1:20:02 8:36
2 48 Kristi Jeske Bay City 32 1:25:08 9:09
3 51 Heidi Zayan Gaines 34 1:25:46 9:13
4 54 Kristin Mckay Saginaw 31 1:26:58 9:20
5 55 Leza Rebera Highland 32 1:26:58 9:20
MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 5 Ken Du Bois MACOMB 37 57:00 6:07
2 20 Jim Zittel Southfield 39 1:11:47 7:43
3 25 Lawrence Brown Grand Blanc 37 1:13:49 7:56
4 29 William Pressel Flushing 37 1:17:11 8:17
5 52 James G Morgan Okemos 39 1:26:53 9:20
6 67 Robert Mcvey Greenville 39 1:37:01 10:25
FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 21 Colleen Cady Brown Grand Blanc 36 1:11:54 7:43
2 31 Shirlee Finch Alma 39 1:18:08 8:24
3 42 Janine Plott HOWELL 39 1:21:26 8:45
4 71 Kelly Grumelot Lansing 39 1:40:53 10:50
MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 12 Reed Swanson Richmond 43 1:03:46 6:51
2 13 Mark Dedow Clarkston 44 1:05:07 7:00
3 56 Damon Hardy Davison 40 1:27:57 9:27
4 66 Derrick Hassell Clio 43 1:36:50 10:24
5 69 Carl Stockley Bartlett 40 1:38:17 10:33
FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 33 Terry Germaine Montrose 43 1:18:49 8:28
2 60 Vicki Willard Auburn 40 1:31:46 9:51
3 62 Melissa Jacobs Bay City 40 1:32:07 9:54
4 68 Susan Mora Fassett Fenton 40 1:38:07 10:32
5 75 Jeanette Wineland Swartz Creek 44 1:57:05 12:34
MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 14 Drew Williams Grand Blanc 45 1:05:13 7:00
2 17 Clayton Hubel Flint 47 1:10:08 7:32
3 22 Babcock Stephen Clarkston 47 1:12:01 7:44
4 26 Paul Fehrman SAGINAW 46 1:15:15 8:05
5 32 Chuck Vogel Coleman 48 1:18:12 8:24
6 39 Gary Squire Westland 47 1:20:52 8:41
7 40 Lance Dicaire Flint 48 1:21:09 8:43
FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 28 Peggy Searight Flint 46 1:16:32 8:13
MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 7 John Tarkowski Garden City 50 58:06 6:15
2 24 Bob Kosen Shelby Twp 53 1:12:27 7:47
3 27 William Garrity Ann Arbor 54 1:15:53 8:09
4 34 James Beale Royal Oak 51 1:18:50 8:28
5 35 Dave Canute Durand 54 1:18:53 8:28
6 45 Michael Curtis Swartz Creek 53 1:23:52 9:00
7 46 Paul Wilson EAST TAWAS 51 1:24:01 9:01
8 47 Randall Beeny Swartz Creek 50 1:24:08 9:02
9 72 David Rehm Lansing 52 1:41:27 10:54
FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 76 Debbie Erwin Clio 51 1:57:05 12:34
MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 15 Jeff Morey Mason 55 1:05:57 7:05
2 16 Dick Kendall Freeland 56 1:09:41 7:29
3 43 John Johnson Alanson 58 1:22:11 8:50
4 61 John Hart Grand Blanc 59 1:31:49 9:52
FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 53 Leslie Alderson Troy 57 1:26:58 9:20
2 64 Dorothy French Flushing 58 1:35:55 10:18
3 65 Pat A Luce Swartz Creek 59 1:36:17 10:20
4 73 Addie Schneiderhan Grand Blanc 59 1:44:57 11:16
MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 9 James Carlton White Lake 60 1:00:11 6:28
2 19 Lee Burch Clio 64 1:11:40 7:42
3 23 Bill J Keller Lansing 62 1:12:18 7:46
4 63 Walter Wood Swartz Creek 60 1:35:40 10:16
5 70 Richard Martenis Durand 61 1:38:19 10:34
FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 50 Donald Hartz Flint 68 1:25:43 9:12
2 58 Brian Harris Royal Oak 67 1:30:47 9:45
FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 59 Chris Swanson MacOmb 67 1:31:17 9:48




************ MALE OVERALL WINNER ************
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 1 Kevin Hanson STERLING HTS 42 34:21 5:32
************ FEMALE OVERALL WINNER ************
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 6 Nicole Blake STERLING HTS 17 38:50 6:16
******************* MALE MASTERS WINNER *******************************
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 7 Ronald Ruffin Detroit 55 39:05 6:18
******************* FEMALE MASTERS WINNER *******************************
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 28 Bonnie Arlt Millersburg 51 46:27 7:29
MALE AGE GROUP: 1 - 15
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 33 Jacob Frost HEMLOCK 13 47:46 7:42
FEMALE AGE GROUP: 1 - 15
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
MALE AGE GROUP: 16 - 19
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 2 Michael Barrows Flushing 17 35:09 5:40
2 3 Matthew Willing Flint 16 35:19 5:41
3 4 Joe Foley Howell 16 38:25 6:11
FEMALE AGE GROUP: 16 - 19
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 53 Jessica Skrzela Clio 16 53:01 8:32
MALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 29 Julie Clark Flint 24 46:28 7:29
MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 25 Jason Ellenburg Royal Oak 26 45:24 7:19
2 43 Nathan Sweet EAST LANSING 25 51:25 8:17
3 84 Marty Houser Grand Blanc 29 1:07:03 10:48
FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 35 Timianne Walrath Fenton 29 48:27 7:48
2 58 Jennifer Scott Flushing 29 54:55 8:51
3 76 Melissa Reynolds Grand Blanc 28 1:01:02 9:50
4 87 Jenna Houser Grand Blanc 28 1:07:31 10:53
MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 5 Greg S Thomas Clio 34 38:46 6:15
2 16 Jeff Lubeski Brighton 32 42:53 6:55
3 21 Jason Brake Dearborn 30 44:20 7:09
FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 96 Mandy Rindhage Grand Blanc 32 1:21:21 13:06
MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 10 Jim Oleksinski Gross Pt Frms 35 41:22 6:40
2 15 David Kropp North Branch 37 42:18 6:49
3 45 Blake Hershey REDFORD 39 51:55 8:22
4 63 Wayne Shafer Davison 37 56:06 9:02
5 65 Gaetan Laramee Garden City 37 56:33 9:07
6 88 Jeffrey Brown Swartz Creek 39 1:07:43 10:55
FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 36 Tracy Beadlescomb Alma 37 49:02 7:54
2 71 Cheryl Stacer Mcvey Greenville 37 59:58 9:40
3 92 Gretchen Shafer Davison 36 1:09:49 11:15
MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 18 David M Czapor Bloomfield Hills 44 43:45 7:03
2 20 Rick Woodring Grand Blanc 43 44:16 7:08
3 23 Mike Froats Grand Blanc 44 44:49 7:13
4 26 Ken Iliff Grand Blanc 42 45:29 7:20
5 49 Andrew Griffin Flint 44 52:10 8:24
6 57 Larry Turnage Davison 44 54:54 8:51
7 73 Steve Clelland Northville 41 1:00:07 9:41
8 83 John Lawrence Westland 42 1:03:31 10:14
9 89 Brian Plott HOWELL 42 1:08:10 10:59
10 90 Tim Kolling Dearborn Heights 41 1:08:13 10:59
11 97 Patrick Cross Milford 41 1:25:33 13:47
FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 32 Rita C Churchill Millington 40 47:45 7:42
2 37 Claire Dedow Clarkston 42 49:14 7:56
3 56 Diana Mason Lakeland 42 54:30 8:47
MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 11 Thomas Rasdale Dewitt 49 41:27 6:41
2 12 Mark Jagos Linden 46 41:36 6:42
3 17 Daniel Orr Montrose 45 43:34 7:01
4 27 Steve Spalding Waterford 48 46:07 7:26
5 30 David Roberts Romeo 48 46:38 7:31
6 41 Wade Batey Flint 45 51:00 8:13
7 47 Stephen Lindell Corunna 47 51:59 8:22
8 50 David Penzien Attica 47 52:23 8:26
9 85 Bruce Garrison Swartz Creek 47 1:07:16 10:50
FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 62 Jody Lindell Owosso 49 55:39 8:58
2 67 Sylvia Medlen Ortonville 45 56:41 9:08
3 69 Dianne Newcomb Flint 45 59:19 9:33
MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 8 Tim Flues Munger 54 40:36 6:33
2 13 Ronald Durham Flushing 50 41:42 6:43
3 14 Michael Manor Clio 53 41:57 6:46
4 22 Mike Hardy Grand Blanc 54 44:28 7:10
5 34 Jack Levely Royal Oak 52 48:09 7:45
6 39 Mike Murphy Burton 52 50:46 8:11
7 40 Roland G Kibler Ann Arbor 53 50:54 8:12
8 46 Dave Pine Northville 53 51:57 8:22
9 55 Robert Dyhouse Flushing 52 54:10 8:44
10 59 James Peltier Flint 53 55:02 8:52
11 75 Michael C Stevens Linden 54 1:00:36 9:46
12 86 John Weaver Flint 53 1:07:18 10:50
13 91 Larry Salinas Saginaw 53 1:08:25 11:01
14 93 Paul Mccollom FLUSHING 54 1:09:49 11:15
15 95 William Short Howell 54 1:12:16 11:38
FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 38 Janeen A Dvorak Corunna 52 50:35 8:09
2 64 Jackie Sublett Flushing 54 56:32 9:06
3 66 Constance Doughty Farmington Hills 50 56:40 9:08
4 68 Cindy R Goodall Flint 52 58:20 9:24
5 72 Diane Fuller Columbiaville 52 1:00:03 9:40
6 79 Linda M Flues Munger 53 1:01:34 9:55
7 80 Mary Ann Kupres Burton 50 1:02:09 10:01
MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 9 Bill Robson Grand Blanc 57 41:18 6:39
2 19 Larry Buckley Flint 55 44:02 7:06
3 24 Bill Fuller Flushing 56 45:16 7:18
4 31 Michael Smith Lapeer 55 46:40 7:31
5 42 Conrad Mick Scharrer Clio 59 51:23 8:17
6 44 Tim Klinkhamer Birmingham 56 51:38 8:19
7 48 William Reich Owosso 55 52:05 8:24
8 51 Ross Howard Frankenmuth 56 52:27 8:27
9 54 Craig M. Vest Flushing 55 53:10 8:34
10 60 Thomas I Anders Swartz Creek 56 55:11 8:53
11 70 Nevada Logan Flint 55 59:26 9:34
12 82 Randy Church Davison 55 1:03:20 10:12
FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 94 Lynne Hill BRIGHTON 59 1:11:56 11:35
MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 52 Ellen S Nitz Milford 62 52:59 8:32

2 81 Linda L Nelson Ortonville 60 1:02:48 10:07
MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 77 Ronald L Gill Pleasant Lake 66 1:01:10 9:51
FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
MALE AGE GROUP: 70 - 89
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 61 Art Hogan Grand Blanc 70 55:33 8:57
2 74 Earl Hanson Flint 70 1:00:09 9:41
3 78 Harold Jones Davison 71 1:01:14 9:52



************ MALE OVERALL WINNER ************
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 1 Jon Davidson Lapeer 36 16:43 5:23
************ FEMALE OVERALL WINNER ************
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 20 Kara Gerlach STERLING HTS 15 20:06 6:29
************ MALE MASTERS WINNER ************
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 2 Michael Cudlip FT GRATIOT 46 17:36 5:40
************ FEMALE MASTERS WINNER ************
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 69 Vicki Weikle NORMAL 46 24:22 7:51
MALE AGE GROUP: 1 - 15
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 7 Brian Godar Clarkston 15 18:36 6:00
2 19 Troy Hassell Clio 14 20:04 6:28
3 23 Jamie Slate HEMLOCK 14 20:19 6:33
4 24 Travis Hughes HOWELL 14 20:24 6:35
5 25 Kenny Wall Flushing 13 20:37 6:39
6 29 David May Flushing 14 21:14 6:51
7 36 Greg Dedow Clarkston 13 22:01 7:06
8 63 Jumanne Lee Ann Arbor 12 23:57 7:43
9 74 Blake Ordiway Holly 9 24:36 7:56
10 112 Mark Fosdick Jr Davison 10 28:38 9:13
11 120 Jameson Curtis Swartz Creek 15 29:33 9:31
12 123 Lance Moore FLUSHING 11 29:58 9:39
13 169 Matthew Lepalm Davison 5 43:19 13:57
FEMALE AGE GROUP: 1 - 15
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 43 Gao Lee STERLING HTS 14 22:22 7:12
2 59 Brooke Harms STERLING HEIGHTS 15 23:47 7:40
3 68 Julia Hunko STERLING HEIGHTS 14 24:21 7:51
4 75 Molly Hunsberger STERLING HTS 14 24:39 7:56
5 105 Patricia Kotynia STERLING HEIGHTS 15 27:52 8:59
6 136 Cassy Cleveland Clio 12 31:30 10:09
7 151 Michelle Lopez ROCHESTER 13 34:07 10:59
8 153 Jordyn Winship CLARKSTON 10 34:17 11:03
MALE AGE GROUP: 16 - 19
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 6 Ryan Keimer Clio 16 18:24 5:56
2 12 John Travolta FLINT 17 19:35 6:19
3 15 Paul Petrides Flint 17 19:42 6:21
4 16 Alfred Slater Paris 19 19:54 6:25
5 40 David Shorez Clio 17 22:12 7:09
6 65 Adam Zink Grand Blanc 19 24:04 7:45
7 88 Brian Nichols Ypsilanti 16 26:18 8:28
8 103 August Romanski White Lake 19 27:40 8:55
FEMALE AGE GROUP: 16 - 19
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 33 Carrie Burns STERLING HTS 16 21:41 6:59
2 37 Vicki Novis STERLING HEIGHTS 16 22:02 7:06
3 45 Rachel Barton FLINT 17 22:43 7:19
4 54 Emily Plott HOWELL 17 23:26 7:33
5 66 Jennifer Nichols Ypsilanti 18 24:09 7:47
6 104 Lainie Bisbee FENTON 18 27:40 8:55
7 165 Mollie Harms STERLING HEIGHTS 17 41:02 13:13
MALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 4 Ray Ayala TROY 23 17:58 5:47
2 49 Andrew Schmit Flushing 23 23:00 7:25
3 95 Jordan Taylor EAST LANSING 23 26:58 8:41
4 108 Joe Weakley MOUNT PLEASANT 21 27:59 9:01
FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 72 Kate Waxweiler Flushing 23 24:27 7:53
2 107 Michele Miller MOUNT PLEASANT 20 27:59 9:01
3 125 Megan Mcculloch Ann Arbor 23 30:10 9:43
4 146 Autumn Gillean Flushing 21 32:23 10:26
MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 10 Shane Lehnst Fenton 26 19:23 6:15
2 31 Tom Pietrowsky Warren 26 21:25 6:54
3 42 Anthony Taylor Grand Blanc 25 22:21 7:12
4 81 Jasen Anthony Swartz Creek 29 25:26 8:12
5 99 Chris Waxweiler Flushing 27 27:21 8:49
6 119 Craig Lahti Wixom 26 29:27 9:29
7 158 Daniel Gaudet FLUSHING 28 36:51 11:52
FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 79 Sara Mcqueen Lapeer 28 25:04 8:05
2 111 Tamara Olay Flint 29 28:37 9:13
3 161 Holly Gonzalez Flint 29 38:55 12:32
4 163 Heather Wells Flint 26 39:43 12:48
5 175 Tracy Miller Flushing 27 49:42 16:00
MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 3 Chris Long OXFORD 32 17:48 5:44
2 83 Greg Peek Pontiac 33 25:31 8:13
3 96 Monte Smith INDIANAPOLIS 31 27:00 8:42
4 126 Armando Gutierrez Rochester Hills 34 30:12 9:44
5 157 Steve Gebrowsky Waterford 34 36:17 11:41
6 162 Ricardo Gonzalez DAVISON 32 38:56 12:32
FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 61 Heather Flaherty Webberville 34 23:52 7:41
2 92 Cathy Mckown Flushing 33 26:33 8:33
3 94 Stephanie Hawes Howell 34 26:57 8:41
4 97 Laura Burnett Davison 30 27:02 8:42
5 106 Sara Mccombs Lake Orion 30 27:55 9:00
6 128 Valerie Bowman Flushing 32 30:38 9:52
7 135 Gina Johnson Grand Blanc 32 31:25 10:07
8 138 Margaret Beebe Flint 30 31:53 10:16
9 143 Tamie Willhelm Flushing 33 32:15 10:23
10 147 Angie Plunkey Davison 31 32:33 10:29
11 171 Dena Gebrowsky Waterford 30 43:58 14:10
MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 5 Terry Castor Goodrich 38 18:10 5:51
2 8 Graham Henckel Lake Orion 38 18:57 6:06
3 9 Craig Stroup White Lake 38 19:11 6:11
4 17 Jeffrey Callard Fenton 39 20:02 6:27
5 26 Manny Tapia Oxford 36 20:47 6:42
6 38 Todd Baggett Grand Blanc 36 22:06 7:07
7 46 Kevin Winship Clarkston 38 22:49 7:21
8 47 Bill Hardimon Linden 38 22:51 7:22
9 55 Glen Chipman Flint 35 23:37 7:36
10 77 Greg Emmendorfer Flushing 39 24:48 7:59
11 84 Victor L Birchmeier CRYSTAL LAKE 36 25:36 8:15
12 164 Walter Dabrowski TROY 39 40:35 13:04
FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 76 Stacey Hughes HOWELL 37 24:44 7:58
2 87 Carmen Green-Lee Ann Arbor 38 26:05 8:24
3 90 Janet Hopson Flint 36 26:21 8:29
4 93 Krista Zink Grand Blanc 39 26:40 8:36
5 122 Jane Winship Clarkston 37 29:35 9:32
6 133 Lori Anthony Swartz Creek 35 31:09 10:02
7 134 Angie Templeton Grand Blanc 38 31:25 10:07
8 145 Kelly Cleveland Clio 38 32:21 10:25
9 149 Andrea Chambers Flint 37 32:58 10:37
10 166 Laura Gonzalez Davison 35 41:16 13:18
MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 21 Michael Suski Grand Blanc 41 20:09 6:30
2 28 Mark Fosdick Davison 43 20:59 6:46
3 32 Robert Allen Vogt Grand Blanc 40 21:37 6:58
4 52 Steve Miles Flushing 44 23:16 7:30
5 57 Kirk May Flushing 41 23:43 7:38
6 60 Greg Flint Flushing 40 23:49 7:40
7 62 Douglas Ball Linden 44 23:57 7:43
8 67 Gerald A Bock Flint 40 24:12 7:48
9 70 Chuck Brawner HUDSON 44 24:22 7:51
10 101 Donald Miner Goodrich 44 27:30 8:52
11 121 Mark Markel Flushing 44 29:33 9:31
12 124 Douglas Moore Flushing 42 30:03 9:41
FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 89 Michelle Siniff Bay City 40 26:19 8:29
2 98 Gloria Kramer Flushing 41 27:20 8:48
3 115 Pamela Marshall Flint 41 28:56 9:19
4 117 Karie Romanski White Lake 43 29:04 9:22
5 140 Laura Willard Lansing 41 31:57 10:18
6 150 Jeanne Moore Flushing 42 33:00 10:38
MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 11 Rick Duhaime Holly 48 19:30 6:17
2 13 Larry D Whittaker Cass City 49 19:36 6:19
3 18 Greg Hellar Woodhaven 48 20:03 6:28
4 22 Chuck Hilyard Omer 46 20:17 6:32
5 30 Jim L Pougnet Flushing 46 21:25 6:54
6 34 Dave Patterson MAYVILLE 49 21:54 7:03
7 44 Morley Fraser Bay City 46 22:37 7:17
8 56 Brian Wall Flushing 46 23:38 7:37
9 78 Paul Gorney Saginaw 47 24:49 8:00
10 80 Dennis I Gilbert Flint 49 25:07 8:05
11 113 Mitchell R Miller BAY CITY 46 28:45 9:16
FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 131 Susan Scharrer Clio 48 31:08 10:02
2 167 Laurie L Doyle Flushing 47 42:33 13:42
3 172 Lorna Cryderman Swartz Creek 47 45:16 14:35
MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 14 Larry M St Clair Morrice 52 19:39 6:20
2 27 Julius Tillman Mt Morris 54 20:53 6:44
3 35 Randy Fielder Brooklyn 51 21:59 7:05
4 39 George Gray Flushing 54 22:09 7:08
5 48 David Fisher Ann Arbor 53 22:52 7:22
6 71 Douglas P Adams Flushing 50 24:24 7:52
7 73 Michael E Thompson Flint 51 24:32 7:54
8 85 Frank Jobe Fenton 54 25:38 8:16
9 91 Manny Schmidt Lapeer 52 26:28 8:32
10 102 Dennis Dalton Montrose 50 27:31 8:52
11 130 David Purol Holt 53 30:55 9:58
12 132 Carl Stoddard Montrose 53 31:08 10:02
13 144 Mark Vick St Helen 51 32:20 10:25
FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 137 Laclaire Bouknight Okemos 54 31:42 10:13
2 142 Sue Stefanski Brighton 54 32:01 10:19
3 152 Betty Dietlein Flushing 50 34:11 11:01
4 156 Joyce Brown Fenton 50 35:56 11:35
5 160 Carol Mitsdarfer Flushing 53 38:21 12:21
6 168 Mary Gleason Flushing 52 43:09 13:54
7 170 Kristen Lepalm Davison 51 43:20 13:57
8 173 Shareen Worth Peck 52 48:38 15:40
9 174 Jacqueline J Short Howell 54 48:43 15:41
MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 50 Gavin Williams DETROIT 56 23:03 7:26
2 82 Peter J Schmit Flushing 56 25:29 8:13
3 86 Dave Thurston Fowler 55 25:46 8:18
4 109 Joseph Haslitt Flushing 56 28:01 9:02
5 114 Jack Doyle Howell 58 28:53 9:18
6 141 Rob Kramer Flushing 55 31:58 10:18
FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 110 Shirley Torrance Saline 57 28:20 9:08
2 159 Ginny Short Montrose 58 37:28 12:04
MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 41 Norman Hart Davison 61 22:18 7:11
2 51 Jack P Carlton Livonia 61 23:03 7:26
3 53 Leonard J Block Bay City 60 23:26 7:33
4 116 Ray Clinard Fenton 60 29:02 9:21
5 139 Patrick Powers Southfield 64 31:56 10:17
6 148 Robert Woolley Lapeer 64 32:48 10:34
FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 154 Rita Taylor Swartz Creek 63 34:18 11:03
MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 64 Jim Matherley Burton 67 24:02 7:45
2 100 Ed Torrance Saline 65 27:23 8:49
3 118 Jack Murphy Flushing 66 29:13 9:25
4 127 William Wilson Flint 67 30:19 9:46
FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
MALE AGE GROUP: 70 - 74
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 129 Harrison D Hensley Pinckney 70 30:53 9:57
FEMALE AGE GROUP: 70 - 74
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 155 Carol Dugal Grand Blanc 73 35:52 11:33
MALE AGE GROUP: 75 - 89
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 58 Jim Forshee Ann Arbor 77 23:46 7:39



************ MALE OVERALL WINNER ************
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 1 David Pichey Flint 57 27:22 8:49
************ FEMALE OVERALL WINNER ************
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 5 Lynette Heinlein Vassar 46 30:34 9:51
************ MALE MASTERS WINNER ************
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 2 Robert Asplund Grand Blanc 51 28:49 9:17
************ FEMALE MASTERS WINNER ************
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 6 Paddy Jones BIRMINGHAM 40 31:23 10:07
MALE AGE GROUP: 1 - 19
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 54 Tyler Mclaughlin FENTON 10 41:31 13:22
FEMALE AGE GROUP: 1 - 19
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 38 Rebecca Ball Linden 11 38:36 12:26
2 55 Olivia Bassett Grand Blanc 11 41:33 13:23
3 77 Candice Lawrence Westland 19 49:13 15:51
4 79 Sophie-Catherin Reich Owosso 14 49:59 16:06
MALE AGE GROUP: 20 - 29
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 52 David Juillet Flint 29 40:21 13:00
FEMALE AGE GROUP: 20 - 29
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 21 Christa Clifford New Lothrop 29 35:21 11:23
2 46 Amy Daliege Grand Blanc 26 39:35 12:45
3 68 Melissa Grablick Lapeer 22 44:51 14:27
4 71 Carrie Smeby Swartz Creek 22 46:53 15:06
MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 20 Dean Perigo Corunna 31 35:19 11:23
2 67 Joey Pruiett Lapeer 34 44:51 14:27
FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 24 Valerie Jewell Gaines 31 35:30 11:26
2 32 Leanne Hobson Flushing 34 37:18 12:01
3 58 Dawn Hunter Birch Run 33 42:42 13:45
4 76 Heather Young Flint 33 48:59 15:47
5 81 Marsha Spillane Fenton 33 50:30 16:16
MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 87 Donald Brulla Flint 38 52:25 16:53
FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 7 Lori Lindquist Montrose 37 31:31 10:09
2 37 Andrea Hogan Livonia 35 38:23 12:22
3 43 Cheryl Bassett Grand Blanc 36 39:12 12:38
4 72 Julie A Perry Davison 38 47:28 15:17
MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 14 Yves Nugent Washington 42 34:27 11:06
2 69 David L Perry Davison 40 45:15 14:34
3 75 Jeff Jareo FLINT 41 48:58 15:46
FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 29 Joni Lahmann Owosso 44 36:56 11:54
2 34 Lisa Whalls Swartz Creek 42 37:52 12:12
3 56 Susan Turnage Davison 40 41:39 13:25
4 64 Joni Ward Swartz Creek 44 44:35 14:21
MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 4 John Thomas Linden 47 30:32 9:50
2 25 Jim Garner Swartz Creek 48 36:23 11:43
FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 26 Sandy Lawrence Swartz Creek 49 36:44 11:50
2 61 Margaret Mclaughlin Flint 48 44:17 14:16
3 63 Linda Belford Flint 49 44:33 14:21
4 78 Karen Moore BURT 48 49:36 15:58
5 90 Lynette Parker BURTON 47 53:55 17:22
MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 9 Tom Belford Jr Flint 54 32:14 10:23
2 12 Charles Yaklin NEW LOTHROP 51 34:19 11:03
3 31 Dennis Doan MARYSVILLE 53 37:16 12:00
4 41 Richard Mitsdarfer Flushing 54 38:53 12:31
5 53 William Irvine Flushing 52 40:23 13:01
FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 45 Nancy Conroy Waterford 51 39:24 12:42
2 73 Carol Kettlewell Hemlock 51 48:35 15:39
3 80 Beverly Vargo Owosso 53 49:59 16:06
4 86 Dinah Wells Burton 51 51:42 16:39
5 89 Crista K Thompson Flint 50 53:55 17:22
MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 11 Don Knight Flint 56 32:35 10:30
2 13 Danny Wineland Swartz Creek 55 34:24 11:05
3 66 John Kreutzfeldt Flushing 55 44:50 14:26
FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 19 Phyllis J Anders Swartz Creek 55 35:02 11:17
2 30 Monica Wood Swartz Creek 58 37:16 12:00
3 39 Sharon Brooks Chelsea 58 38:45 12:29
4 40 Kathleen Gage Farmington Hills 59 38:47 12:30
5 49 Jane Matthews Grand Blanc 57 39:55 12:51
6 51 Janice K Rockwood Flushing 58 40:11 12:57
7 59 Nancy Juillet Flint 58 42:43 13:45
8 83 Elena M Keller Lansing 59 50:59 16:25
9 85 Connie Weigand Goodrich 56 51:31 16:35
10 88 Elizabeth Carter Flushing 57 52:25 16:53
MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 3 Harry Stoddard Whitmore Lake 60 29:22 9:27
2 10 Marshall Sanders Flint 62 32:32 10:29
3 17 Robert Giza Flushing 64 34:37 11:09
4 27 Fred Domine Flushing 63 36:49 11:51
5 28 Doug Fisher Flushing 60 36:56 11:54
6 33 David Martin Flint 64 37:41 12:08
7 50 Don La Rochelle Burton 62 40:10 12:56
8 57 Bobby Carter Flushing 61 42:03 13:33
9 65 Ned Powell Linden 60 44:49 14:26
10 84 Lee Perry Flint 63 51:10 16:29
FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 42 Roberta Sweetman Fenton 61 38:57 12:33
2 47 Cathy Epperson Grand Blanc 60 39:36 12:45
3 70 Judy Perry Flint 60 46:15 14:54
MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 18 James Vanderpool Flushing 68 34:52 11:14
FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 15 Joan Berman Ann Arbor 65 34:32 11:08
2 35 Gayla A Heilbronn Flushing 66 38:07 12:17
3 62 Wilma Hartz Flint 65 44:23 14:18
4 74 Sheila Smith MACOMB 69 48:57 15:46
5 82 Sue Spillane Williamsburg 65 50:31 16:16
MALE AGE GROUP: 70 - 89
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 16 Robert H Thomas Northville 74 34:33 11:08
2 22 Mick Mccarty Fenton 71 35:21 11:23
3 23 Wally Mclaughlin Flint 70 35:22 11:23
4 36 Henry C Rudi Grand Blanc 74 38:18 12:20
5 44 Spencer L Myers Grand Blanc 74 39:21 12:40
6 60 Al Duch Swartz Creek 84 42:49 13:48
7 91 Ernest Hodges Flint 76 56:02 18:03
FEMALE AGE GROUP: 70 - 89
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ========================== ================= == ======= =====
1 48 Betty Dunlap Goodrich 71 39:55 12:51

Flushing, MI
Provided by Gault Race Mgt.