SVSU-MITS GIRLS MEET 1

back to results

Jan. 20, 2010

SVSU-MITS GIRLS MEET 1
Saginaw Valley State University
MITS
Event 1 Girls 3200 Meter Run
Name Team Finals
Finals
1 Brender, Melanie UNA 11:49.83


2 Halm, Lauren UNA 11:59.16


3 Fantin, Lindsey UNA 12:04.22


4 Rouse, Courtney UNA 12:04.54


5 Glass, M. UNA 12:47.12


6 Powell, Lauren UNA 12:47.75


7 Kelly, Laura UNA 13:06.41


8 Savage, Noelle UNA 13:15.32


9 Elkhany, Nicole UNA 13:16.31


10 Little, Catherine UNA 13:17.27


11 Schwendermon, Laura UNA 13:33.82


12 Lukasik, Vicki UNA 13:42.41


13 Cocco, Lisa UNA 13:45.88


14 Beckner, Jenn UNA 13:50.30


15 Kemmere, Ashley UNA 14:38.83


16 Krogman, Kacie UNA 14:39.19


Event 2 Girls 4x800 Meter Relay
Team Relay Finals
Finals
1 Average Jills A 10:54.31


2 Alpine Strides E 11:13.68


3 No Barrier Harriers B 11:32.38


4 Sbtc C 12:16.10


5 All World D 12:26.51


Event 3 Girls 60 Meter Hurdles
Lane Name Team Finals
Finals
1 Kleft, Elle UNA 10.08



2 Pettus, Cassie UNA 10.11


3 Searles, Katie UNA 10.23


4 Baker, Katie UNA 10.53


5 Craun, Jessi UNA 10.61


6 Brandt, Kristy UNA 10.86


7 Salogar, Hannah UNA 10.95


8 Coltman, Megan UNA 11.08


9 Ruffins, Charlotte UNA 11.23


10 Maicey, Peterson UNA 11.29


11 Dzurka, Emily UNA 11.46


12 Bourdow, Monica UNA 11.50


13 D'Arcy, Amber UNA 12.39


14 Drzewicki, Karla UNA 12.41


14 Olgaard, Emily UNA 12.41


16 Reed, Talyor UNA 12.54


Event 4 Girls 60 Meter Dash
Lane Name Team Finals
Finals
1 Williams, Kelsie UNA 8.11


2 Bannister, Brittany UNA 8.24


3 Beach, Maria UNA 8.41


4 Searles, Katie UNA 8.57


5 Talley, Kendra UNA 8.59


6 Fykes, Tatiana UNA 8.67


7 Willis, Devin UNA 8.72


8 Culver, Becca UNA 8.77


8 Meinburg, Larren UNA 8.77


10 Childers, Lacey UNA 8.82


11 Pettus, Cassie UNA 8.87


12 Soper, Kristeen UNA 8.99


13 Dexter, Allyssa UNA 9.02


14 Kimble, Brittney UNA 9.05


15 Peterson, Maicey UNA 9.08


16 Wells, Emily UNA 9.12



17 Anderson, Bria UNA 9.37


18 Barnett, Vlyncia UNA 9.41


19 Green, Odessy UNA 9.50


20 D'Arcy, Amber UNA 9.51


21 Currie, Bryanna UNA 9.52


22 Genell, Shakiya UNA 9.54


23 Smith, Reshon UNA 9.75


24 Dudley, India UNA 9.80


25 Turner, Diamond UNA 9.86


Event 5 Girls Distance Medley
Team Relay Finals
Finals
1 Average Jills C 13:58.20


2 No Barrier Harriers B 14:15.79


3 Battle Alley T.C. A 15:05.24


4 All World A 16:11.93


Event 6 Girls 400 Meter Dash
Lane Name Team Finals
Finals
1 Crochran, Nandia UNA 1:06.32


2 Soper, Kristeen UNA 1:08.10


3 Baker, Katie UNA 1:08.14


4 Ouillette, Katie UNA 1:08.83


5 Kimble, Brittney UNA 1:08.85


6 Wells, Emily UNA 1:10.29


7 Williams, Kelsie UNA 1:11.05


8 Reed, Talyor UNA 1:11.17


9 Belill, Kayla UNA 1:12.73


10 Nickel, Hayden UNA 1:13.58


11 Barnett, Vlyncia UNA 1:15.72


12 Genell, Shakiya UNA 1:18.62


13 Clark, Taylor UNA 1:19.39


14 Tamez, Emily UNA 1:19.83



15 Thompson, T'Asia UNA 1:21.09


16 Bryant, Felicia UNA 1:21.13


17 Walker, Danielle UNA 1:21.82


18 Turner, Diamond UNA 1:21.86


19 D'Arcy, Amber UNA 1:21.88


20 Green, Odessy UNA 1:27.21


21 Beamon, QuayAndra UNA 1:28.65


22 Dudley, India UNA 1:33.80


Event 7 Girls 800 Meter Run
Name Team Finals
Finals
1 DeSousa, Nicole UNA 2:34.76


2 Harris, Jill UNA 2:38.26


3 Rouse, Courtney UNA 2:43.60


4 Dawson, Alex UNA 2:46.36


5 Keen, Megan UNA 2:46.86


6 Roe, Lexi UNA 2:50.27


7 Beach, Maria UNA 2:51.14


8 Napier, Colleen UNA 2:52.66


9 Cardinal, Dana UNA 2:55.04


10 Drzewicki, Karla UNA 2:55.08


11 Bourdow, Monica UNA 3:00.10


12 Irwin, Haley UNA 3:03.73


13 Kimble, Brittney UNA 3:10.76


Event 8 Girls 4x200 Meter Relay
Team Relay Finals
Finals
1 T-N-T A 1:55.70


2 Infinity A 2:03.87


3 All World A 2:05.15


4 Average Jills A 2:05.80


5 Northside A 2:24.79


Event 9 Girls 1600 Meter Run
Name Team Finals
Finals
1 Lukianoff, Destinee UNA 5:51.56



2 Phillips, Francie UNA 5:52.36


3 Powell, Lauren UNA 6:10.21


4 Westphal, Shannon UNA 6:26.30


5 Terbush, Paige UNA 6:28.41


6 Dietzel, Megan UNA 6:34.31


7 Nickel, Hayden UNA 7:04.61


8 Kemmere, Ashley UNA 7:05.46


9 Allen, Jessica UNA 7:31.73


Event 10 Girls 4x400 Meter Relay
Team Relay Finals
Finals
1 Average Jills A 4:32.90


2 T-N-T A 4:53.18


3 All World A 4:55.86


4 All World B 5:03.82


Event 11 Girls Shot Put
Name Team Finals
Finals
1 Cormier, Sam UNA 39-02.00


2 Scharf, Abby UNA 38-08.50


3 Marcrief, Tie-shay UNA 35-07.00


4 Ambrose, Alyssa UNA 33-00.50


5 Curphy, Amber UNA 30-01.50


6 Burton, Klaudia UNA 29-07.50


Finals ... (Event 11 Girls Shot Put)
7 Dewaesche, Sarah UNA 26-10.00


8 LaTiffany, LaTiffany UNA 25-03.50


9 Hawley, Elizabeth UNA 24-06.00


10 Rostoutatr, Maisen UNA 20-02.00


Event 12 Girls Long Jump
Name Team Finals
Finals
1 McGee, Dynasty UNA 18-01.00



2 Brandt, Kristy UNA 14-09.00


3 Childers, Lacey UNA 14-07.00


4 Shafer, Casey UNA 13-04.00


5 Dexter, Allyssa UNA 13-00.00


6 Ouillette, Katie UNA 12-05.00


7 Anderson, Bria UNA 12-04.00


8 Walker, Danielle UNA 12-01.00


9 Nickel, Hayden UNA 11-11.00


Event 14 Girls High Jump
Name Team Finals
Finals
1 Soper, Kristeen UNA 5-00.00


2 Johnson, Jalesia UNA J5-00.00


3 James, Aubrey UNA 4-06.00


4 Dowdall, Ali UNA J4-06.00


5 Reed, Talyor UNA J4-06.00


6 Olgaard, Emily UNA 4-04.00


7 Crochran, Nandia UNA J4-04.00


8 Bryant, Felicia UNA J4-04.00


9 Samson, Bridget UNA 4-02.00


Event 15 Girls Pole Vault
Name Team Finals
Finals
1 Morrissey, Kelly UNA 9-06.00


2 Arnett, Michelle UNA 8-00.00


3 Shann, Caitlyn UNA 7-06.00


4 Crary, KaLynn UNA J7-06.00


5 Wright, Taylor UNA 7-00.00