Crossroads Village Huckleberry

back to results

Jul. 11, 2007

Crossroads Village Huckleberry
Flint,MI
Provided By Gault Race Management


******************* MALE OVERALL WINNER ***************************
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 1 Ted Towse East Lansing 35 16:46 5:24

******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 20 Sarah Kaechele Davison 30 21:06 6:48

MALE AGE GROUP: 1 - 17
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 4 Tommy Matuszak Caro 14 18:30 5:58
2 5 Philip Baldick MacOmb 16 18:50 6:04
3 6 Nicholas Pawlowski Badaxe 15 19:22 6:15
4 8 Alexander Corey Clio 17 19:39 6:20
5 10 Brandon Alexander Clio 15 20:03 6:28
6 12 Zachary Kughn Grand Blanc 12 20:17 6:32
7 13 Mitch Scherman MacOmb 17 20:19 6:33
8 18 Garett Humphries Burton 16 21:01 6:46
9 19 Ryan Mullally Lakeport 14 21:02 6:47
10 22 Jeremy Pawlowski Badaxe 13 21:36 6:58
11 26 Marcus Freeman Rochester 17 22:31 7:15
12 39 Jeffrey Mullally Lakeport 9 23:30 7:34
13 47 Derrick Humphries Burton 15 23:58 7:43
14 49 Jon Skutnik MacOmb 16 24:11 7:48
15 131 Ryan Gentry Flint 8 31:32 10:09

FEMALE AGE GROUP: 1 - 17
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 25 Jamie Caminiti Lapeer 16 22:12 7:09
2 36 Lindsey Spooner Davison 14 23:20 7:31
3 52 Katrina Bean Swartz Creek 14 24:21 7:51
4 54 Lyndsie Farlow Mount Morris 16 24:31 7:54
5 75 Aja Deyo Frankenmuth 10 26:27 8:31
6 99 Bridgette Crockett MacOmb 17 28:02 9:02
7 116 Katie Farlow Mount Morris 14 29:37 9:33
8 124 Katie Gall Flint 16 30:50 9:56
9 167 Kristi Burner Montrose 15 39:05 12:35
10 186 Hannah Roberts Flint 7 47:36 15:20

MALE AGE GROUP: 18 - 24
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 32 David Barr Davison 24 23:06 7:27
2 44 Tommy Clark Mount Morris 18 23:48 7:40
3 60 Derek Schultz Linden 21 25:02 8:04
4 86 Ryan Litwiller Flint 24 27:11 8:45

FEMALE AGE GROUP: 18 - 24
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 27 Kate Newman Kentwood 24 22:35 7:17
2 35 Melissa Caminiti Lapeer 20 23:10 7:28
3 45 Stacie Scherman Grand Blanc 21 23:50 7:41
4 65 Rebecca Brooks Clio 22 25:21 8:10
5 88 Amanda Zuniga Elsie 24 27:21 8:49
6 98 Kimberlynn Princing Flint 18 27:55 9:00
7 119 Lisa Kiser Woodhaven 23 30:12 9:44
8 121 Elizabeth Ptak Swartz Creek 21 30:18 9:46
9 135 Julie Wrozek Jackson 23 32:24 10:26
10 148 Krista Rennie Davison 23 35:27 11:25
11 168 Mary Hochstein Columbiaville 20 39:08 12:36

MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 29 Carl Bastien Flint 25 22:55 7:23
2 34 Jeff Poulos Novi 25 23:10 7:28
3 43 Ryan Meyer Fife Lake 25 23:44 7:39
4 73 Ryan Wilson Fenton 26 26:21 8:29
5 78 Joshua Ellis Davison 29 26:30 8:32
6 93 Sean Lowry Novi 25 27:37 8:54

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 37 Jennifer Schmidt Lapeer 29 23:25 7:33
2 46 Maria Brandon Flint 27 23:56 7:43
3 71 Darci Robinson Lapeer 28 26:15 8:27
4 84 Julie Clark Swartz Creek 27 26:47 8:38
5 95 Amy Maigiif Otisville 27 27:40 8:55
6 100 Stephanie Duncan Taylors 29 28:03 9:02
7 104 Noelle Grignani Metamora 29 28:12 9:05
8 118 Brianne Graham Garden City 28 30:11 9:43
9 128 Nicole Timm Grasslake 28 31:23 10:07
10 129 Kim Niehaus Ann Arbor 28 31:23 10:07
11 146 Stephanie Solberg Lapeer 25 34:53 11:14
12 166 Heather Ellis Davison 29 38:46 12:29
13 180 Karen Beshara Ann Arbor 28 40:35 13:04
14 187 Hannah Roberts Flint 27 47:37 15:20

MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 9 Derek Weeks Lapeer 31 19:40 6:20
2 17 Brad Grathoff Flint 33 20:51 6:43
3 23 Craig Meyer Davison 30 22:05 7:07
4 24 Mike Timpa MacOmbtwp 33 22:09 7:08
5 40 Kevin Duncan Taylors 32 23:32 7:35
6 56 Jeremy Montpas Flint 30 24:45 7:58
7 61 Kevin Couturier Clio 30 25:08 8:06
8 112 Joe Gardner Ann Arbor 30 28:44 9:15
9 151 Paul Anderson Grand Blanc 34 36:22 11:43
10 152 Barton Scotland Grand Blanc 34 36:33 11:46

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 42 Joadell Eddy Vassar 32 23:41 7:38
2 76 Kelly Rivera Davison 31 26:27 8:31
3 85 Jodi Mavk Lapeer 30 26:48 8:38
4 89 Kelly Pilon Mount Morris 32 27:25 8:50
5 90 Holly Dean Mount Morris 32 27:27 8:51
6 92 Cheri June Lapeer 30 27:28 8:51
7 107 Kristi Francek Marysville 33 28:20 9:08
8 122 Emily Fitzko Flint 33 30:23 9:47
9 144 Bethany Haglund Grand Blanc 33 34:32 11:07
10 147 Brandi Anderson Grand Blanc 32 35:12 11:20
11 153 Michelle Maxson Flint 30 36:33 11:46
12 179 Melissa Rutherford Flint 32 40:31 13:03

MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 2 Brian Jones Flint 35 17:51 5:45
2 16 Duane MacHesney Grand Blanc 39 20:32 6:37
3 30 Ric Pyrett Clio 37 22:58 7:24
4 63 Frank Hazen Flint 39 25:16 8:09
5 69 Daniel Kivett Swartz Creek 37 25:47 8:18
6 132 Eric Gentry Flint 35 31:32 10:09
7 191 Michael Lippert Saginaw 36 49:16 15:52

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 58 Lorraine Hoberg Flushing 39 24:50 8:00
2 110 Sara Young Fostoria 35 28:39 9:14
3 114 Shelly Bowman Clifford 35 29:25 9:29
4 123 Elaine Crego Durand 36 30:49 9:56
5 130 Annette Huston Clio 35 31:25 10:07
6 160 Melissa Heckman Flint 37 37:50 12:11
7 164 Tamara Jorgensen Canton 37 38:09 12:17
8 172 Kelly Scotland Grand Blanc 38 39:37 12:46
9 176 Michelle Tremblay Grand Blanc 36 40:10 12:56
10 181 Jennifer Rossman Lapeer 39 41:00 13:13
11 192 Megan Chaltron Fenton 36 56:12 18:06

MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 11 Russ Faulkner Grand Blanc 41 20:15 6:32
2 15 Darren Hotmire Flint 40 20:31 6:37
3 140 William Wager Clio 40 33:38 10:50

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 53 Julie Spooner Davison 42 24:27 7:53
2 55 Pamela Rose White Lake 42 24:39 7:57
3 64 Shelia Allen Davison 44 25:18 8:09
4 81 Susan Warner Ortonville 43 26:34 8:34
5 133 Julie Simmonds Davison 42 31:44 10:13
6 134 Diana Kurkechian Goodrich 41 31:44 10:13
7 138 Karen Kirkwood Flint 41 33:06 10:40
8 154 Sarah Evans Metamora 42 36:52 11:53
9 155 Denise Turonek Metamora 44 37:01 11:55
10 156 Kim Herderich Metamora 43 37:02 11:56
11 162 Leslie Clements Lakeorion 40 37:56 12:13
12 165 Christine Travis Davison 40 38:16 12:20
13 189 Carol Schultz Birch Run 42 48:16 15:33
14 190 Elizabeth Rice Lapeer 40 48:45 15:42

MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 3 Roger Lara Grand Blanc 48 18:01 5:48
2 14 Bradley Gapczynski 45 20:25 6:35
3 21 Dan Deyo Frankenmuth 48 21:17 6:51
4 50 Craig Johnson Mount Morris 47 24:19 7:50
5 51 Thomas Zuniga Ovid 47 24:20 7:50
6 59 Thomas Zarzycki China 48 25:01 8:04
7 62 Andrew Griffin Flint 48 25:12 8:07
8 74 Charles Byers Troy 45 26:25 8:31
9 103 Paul Wright Burton 48 28:11 9:05
10 136 Daniel Van Norman Lapeer 49 32:36 10:30
11 157 Ron Evans Metamora 49 37:15 12:00

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 31 Ruth Lara Grand Blanc 46 22:59 7:24
2 105 Gina Shatley Dryden 45 28:13 9:06
3 137 Pamela Kitchen Mt. Morris 48 32:43 10:32
4 149 Sue Preston Imlay City 47 35:29 11:26
5 163 Cindy Huff North Branch 48 37:57 12:13
6 169 Leeann Gaspar Davison 45 39:09 12:37
7 177 Mary Jo Wenzlick Lapeer 45 40:15 12:58
8 178 Tamara Saidoo Burton 49 40:16 12:58

MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 7 Leonard Brousseau Byron 50 19:29 6:17
2 28 Joe Saidoo Burton 50 22:42 7:19
3 66 Douglas Thibaut Flint 51 25:32 8:14
4 68 Stanley Ptak Swartz Creek 53 25:46 8:18
5 80 James Brennan Emmett 52 26:32 8:33
6 87 Daniel Reinhart Clio 50 27:15 8:47
7 94 Gary Steintl Lapeer 52 27:38 8:54
8 185 Pat Wright Davison 54 44:43 14:24

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 77 Joann Bonnewell Brighton 52 26:28 8:32
2 83 Eva Sanmartini Montrose 53 26:37 8:35
3 102 Muriel Davidson-Bratch Columbiaville 51 28:09 9:04
4 117 Susan Scharrer Clio 52 29:49 9:36
5 125 Vicki Dolliver Linden 51 30:53 9:57
6 126 Mary Kay Keefe Lapeer 50 30:54 9:57
7 141 Kathy Wilson Burton 50 34:08 11:00
8 143 Patricia Reaves Lapeer 52 34:14 11:02
9 170 Hope McLincha Clio 54 39:25 12:42
10 171 Debra Masters Davison 50 39:25 12:42
11 173 Leslie Lathrop Linden 51 39:56 12:52
12 174 Deb Montpas Flint 52 39:57 12:52

MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 33 Gregory Maxfield Oxford 57 23:07 7:27
2 38 Randy Fielder Adrian 55 23:26 7:33
3 48 Michael Curtis Swartz Creek 58 23:59 7:44
4 72 David Wilson Flint 55 26:17 8:28
5 111 Larry De Rossett Otisville 56 28:42 9:15
6 142 David Baker Clio 57 34:12 11:01
7 150 Marlin Short Wauseon 59 35:57 11:35

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 41 Maggy Zidar Pontiac 55 23:34 7:36
2 70 Janeen A Dvorak Corunna 56 26:00 8:23
3 91 Melodie Maxfield Oxford 58 27:28 8:51
4 96 Dona De Rossett Otisville 55 27:44 8:56
5 101 Marie Thompson Clio 57 28:07 9:04
6 108 Arla Lewis Metamora 58 28:24 9:09
7 120 Nancy Meszaros Davison 56 30:14 9:44
8 127 Susan Scherman Grand Blanc 59 31:04 10:01
9 188 Valerie Schmidt Lapeer 58 47:47 15:23

MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 57 Conrad Scharrer Clio 63 24:49 8:00
2 82 George Boursaw Brown City 64 26:36 8:34
3 97 Robert Scherman Grand Blanc 60 27:47 8:57
4 139 Richard Taylor Homosassa 64 33:19 10:44

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 145 Louise Zachmann Brighton 62 34:44 11:11
2 159 Jane Matthews Grand Blanc 62 37:49 12:11
3 161 Jacquie Wilson Lapeer 61 37:54 12:13
4 175 Pamela Rudolph Swartz Creek 60 39:59 12:53
5 183 Judith Mellow Genesee 61 42:01 13:32
6 184 Kitty Vandenbrulle Flushing 62 43:47 14:06

MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 79 Norman Hart Davison 65 26:30 8:32
2 106 Malcolm Cohen Ann Arbor 65 28:17 9:07
3 109 Joseph Toth Okemos 69 28:26 9:10

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 182 Deanna Umber Fenton 69 41:39 13:25

MALE AGE GROUP: 70 - 89
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 67 Jim Matherly Burton 71 25:43 8:17
2 113 Ronald Gill Pleasant Lake 70 29:10 9:24
3 115 Harrison Hensley Pinckney 74 29:33 9:31
4 158 Jerry Elliott Grand Blanc 71 37:41 12:08



******************* MALE OVERALL WINNER ***************************
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 2 Wesley Shumpert Flint 65 34:26 11:05

******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 1 Wanda Handlin Flint 50 32:39 10:31

MALE AGE GROUP: 1 - 99
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 2 Wesley Shumpert Flint 65 34:26 11:05
2 3 Doug Gilmore Davison 50 36:42 11:49
3 4 Manny Schmidt Lapeer 56 37:38 12:07
4 5 Warren Cressman Howell 65 38:26 12:23
5 6 Spencer L Myers Grand Blanc 78 39:00 12:34
6 7 Scott Stanton Flint 42 39:18 12:39
7 10 Donald Beckwith Flint 47 39:45 12:48
8 13 Bobby Carter Linden 65 40:44 13:07
9 15 Tyler Huston Clio 12 41:17 13:18
10 16 Philip Downs Clio 60 41:34 13:23
11 18 David Ketcham Flint 60 42:11 13:35
12 24 Jim Zittel Waterford 44 44:02 14:11
13 25 Leonard Carpenter Otisville 78 45:29 14:39
14 26 David Stevens Lapeer 56 45:40 14:42
15 28 Charles Warden Clio 58 46:04 14:50
16 34 John Argue Flint 65 48:25 15:36
17 36 Russell Huston Clio 64 48:33 15:38
18 46 Gail Irwin Clio 64 50:22 16:13
19 61 Charles Watson Swartz Creek 68 1:16:00 24:29

FEMALE AGE GROUP: 1 - 99
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 1 Wanda Handlin Flint 50 32:39 10:31
2 8 Kendra Metcalf Columbiaville 61 39:26 12:42
3 9 Kelly Bennett Davison 25 39:34 12:45
4 11 Ellen Cressman 47 40:30 13:03
5 12 Rachel Argue Flint 62 40:35 13:04
6 14 Andrea Randall Burton 13 41:10 13:16
7 17 Rita Collie Swartz Creek 67 41:41 13:26
8 19 Carrie Dockery Davison 42 42:43 13:45
9 20 Denise Phelps Davison 44 42:55 13:49
10 21 Nicole Dockery Davison 21 43:17 13:56
11 22 Karen Wright Davison 50 43:37 14:03
12 23 Lisa Campbell Swartz Creek 42 43:57 14:09
13 27 Loleta Downs Clio 67 45:46 14:45
14 29 Deborah Wilkes Clio 49 46:21 14:56
15 30 Kay Jobin Mount Morris 49 46:22 14:56
16 31 Diane Suttles Swartz Creek 36 46:50 15:05
17 32 Linda Robinson Flint 59 48:20 15:34
18 33 Beth Mullally Lakeport 40 48:21 15:34
19 35 Jessica Argue Flint 16 48:25 15:36
20 37 Deborah Ivory Davisburg 51 48:42 15:41
21 38 Jessica Barnett Burton 49 48:42 15:41
22 39 Cindy Kiser Woodhaven 44 48:50 15:44
23 40 Joan Lippincott Grand Blanc 35 48:58 15:46
24 41 Anggie Sheerin Fenton 64 49:03 15:48
25 42 Lynn Elling Mt. Morris 36 49:04 15:48
26 43 Ashley Charter Davison 19 50:17 16:12
27 44 Gloria Randall Burton 42 50:18 16:12
28 45 Erin Barr Davison 24 50:20 16:13
29 47 Michelle Loder Swartz Creek 29 50:25 16:14
30 48 Stacey Farmer Swartz Creek 30 50:26 16:14
31 49 Galynn Meek Clio 53 50:28 16:15
32 50 Tina Simmonds Otisville 32 50:28 16:15
33 51 Christina Yoder Charlotte 30 50:44 16:20
34 52 Layla Brilinski Eaton Rapids 29 50:44 16:21
35 53 Roberta Newton Flint 59 50:48 16:22
36 54 Mary Cole Flushing 62 52:34 16:56
37 55 Corey Cole Flushing 41 52:35 16:56
38 56 Kay Lennerth Flint 70 53:47 17:19
39 57 Michelle Hoffman Mt. Morris 49 56:48 18:17
40 58 Carol Bingham Davison 38 57:22 18:29
41 59 Cynthia Stevens Lapeer 51 58:05 18:42
42 60 Barb Glover-Lester Davison 72 58:08 18:43

Flint,MI
Provided By Gault Race Management