2009 Lake Erie Metropark Wood Duck Dash

back to results

Aug. 15, 2009

2009 Lake Erie Metropark Wood Duck Dash
Lake Erie Metropark, MI
Provided by Gary Olsen


Overall Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Donna Olson Canton MI 191 59 6 46:31.0 7:30/M

Overall Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Kevin Hendrickson Saline MI 101 18 1 37:57.0 6:07/M

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Kelsey Lancina South Rockwood MI 105 15 16 51:50.0 8:22/M
2 Morgan White Monroe MI 188 16 31 56:41.0 9:09/M
3 Lauren Forshee Sterling Heights M 175 19 60 1:05:30.0 10:34/M

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Brian Conn Ann Arbor MI 147 18 4 40:37.0 6:33/M
2 Mike Carey Wyandotte MI 212 18 55 1:04:31.0 10:24/M

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Ashley Wheeler Woodhaven MI 23 24 30 55:53.0 9:01/M
2 Jill Calkins Monroe MI 30 29 34 57:07.0 9:13/M
3 Jamie Wozniak Rockwood MI 133 25 46 1:00:45.0 9:48/M
4 Sara Vangieson Belleville MI 150 25 52 1:03:50.0 10:18/M
5 Lori Mullins Taylor MI 20 24 57 1:04:39.0 10:26/M
6 Jean Barber Wayne MI 148 28 59 1:05:14.0 10:31/M
7 Mona Ramlawi Plymouth MI 69 26 75 1:11:32.0 11:32/M

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Todd Santore Chardon OH 57 28 20 53:03.0 8:33/M
2 Michael Campbell Las Vegas NV 195 27 23 54:10.0 8:44/M
3 Ruskin Tansel Dundee MI 87 23 37 57:46.0 9:19/M
4 Jacob Jondro Monroe MI 21 26 43 59:39.0 9:37/M

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Lexi Newman Van Buren Twp MI 77 31 28 55:20.0 8:55/M
2 Meredith Diehl Rossford OH 6 32 36 57:41.0 9:18/M
3 Monique Gillman Troy MI 61 34 42 59:22.0 9:35/M
4 Kara O'Reilly Rockwood MI 270 33 44 1:00:18.0 9:44/M
5 Michelle Ogg Taylor MI 15 30 47 1:01:09.0 9:52/M
6 Heather Cadena Dearborn MI 8 34 49 1:02:48.0 10:08/M
7 Monica Wagner Monroe MI 11 31 53 1:04:09.0 10:21/M
8 Geneva Kapp Monroe MI 243 38 61 1:05:35.0 10:35/M
9 Belinda Bonnot-Budd Erie MI 242 31 62 1:05:51.0 10:37/M
10 Kim Turner Monroe MI 81 33 63 1:06:02.0 10:39/M
11 Kara Gentile Southgate MI 264 32 64 1:07:20.0 10:52/M
12 Crystal Firsdon Brownstown MI 114 34 67 1:07:42.0 10:55/M
13 Orlene Thomas Rochester Hills MI 62 36 69 1:09:08.0 11:09/M
14 Angela Tedora Monroe MI 86 30 71 1:09:53.0 11:16/M
15 Keri Kincaid Riverview MI 168 34 72 1:10:12.0 11:19/M
16 Stephanie McElroy Taylor MI 12 34 73 1:10:12.0 11:19/M
17 Marcy Moulious Taylor MI 179 38 76 1:12:36.0 11:43/M
18 Rebecca McNamee Brownstown MI 131 34 79 1:16:23.0 12:19/M
19 Erin Radley Livonia MI 218 34 82 1:17:33.0 12:30/M
20 Kirstie Mullins Allen Park MI 215 35 84 1:21:09.0 13:05/M
21 Tracy Julvenzan Brownstown MI 65 37 86 1:21:41.0 13:10/M

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Alex Saputo Marco Island FL 214 39 2 39:06.0 6:18/M
2 Renapo Lopez Brownstown MI 82 38 9 48:28.0 7:49/M
3 Deric Tedora Monroe MI 85 34 10 48:41.0 7:51/M
4 Sean Campbell Gibraltar MI 171 31 12 49:53.0 8:03/M
5 Robert Brazier Lake Orion MI 132 33 13 49:53.0 8:03/M
6 Robert Mrla Trenton MI 129 39 14 51:04.0 8:14/M
7 Michael Shafer Monroe MI 9 32 17 51:54.0 8:22/M
8 Chris Rice Brownstown MI 16 37 19 52:32.0 8:28/M
9 Taft Parsons Birmingham MI 44 34 41 59:19.0 9:34/M
10 Bob McCartt Rossford MI 42 35 48 1:02:30.0 10:05/M
11 Wayne Wheatley Royal Oak MI 138 34 56 1:04:34.0 10:25/M
12 Daniel Ogg Taylor MI 14 31 58 1:04:51.0 10:28/M
13 Lawrence Gardner Holland MI 83 39 70 1:09:37.0 11:14/M

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Michele Horvath New Boston MI 227 46 27 55:04.0 8:53/M
2 June White Monroe MI 24 46 54 1:04:17.0 10:22/M
3 Bev Berndt Wyoming MI 18 47 65 1:07:30.0 10:53/M
4 Sonja Lee Wyoming MI 19 46 66 1:07:30.0 10:53/M
5 Sharon Gibson Ferndale MI 64 41 68 1:07:48.0 10:56/M

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Todd Kelly Troy MI 201 48 3 39:42.0 6:24/M
2 Kevin Wiseman New Boston MI 189 42 7 47:22.0 7:38/M
3 Patrick Judge Riverview MI 233 46 11 48:54.0 7:53/M
4 Jacob Belinky Carleton MI 76 46 29 55:50.0 9:00/M
5 Jeff Walters Monroe MI 2 49 33 56:51.0 9:10/M
6 Jim Seay Livonia MI 158 45 35 57:32.0 9:17/M
7 Steve Horstman Oak Park MI 56 44 40 58:28.0 9:26/M
8 James Tefend Gibraltar MI 246 47 50 1:03:38.0 10:16/M
9 Karl Laub Gibraltar MI 245 48 51 1:03:47.0 10:17/M
10 Gavin Brailsford Lincoln Park MI 247 45 87 1:25:42.0 13:49/M

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Beverly Booth Carleton MI 45 50 32 56:41.0 9:09/M
2 Patricia King Woodhaven MI 137 50 45 1:00:43.0 9:48/M
3 Susan Rizzo Apex NC 31 50 74 1:11:25.0 11:31/M
4 Nancy Vangieson-Rix Belleville MI 149 56 77 1:13:16.0 11:49/M
5 Joann Vaughn Woodhaven MI 80 54 80 1:17:22.0 12:29/M
6 Bridget Marlow Toledo OH 41 55 81 1:17:23.0 12:29/M

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jeff Langton South Rockwood MI 226 55 5 46:05.0 7:26/M
2 Danny Swindle Newport MI 124 50 8 47:38.0 7:41/M
3 John Wisniewski Rockwood MI 163 53 15 51:08.0 8:15/M
4 Jim Radley Livonia MI 217 51 18 52:18.0 8:26/M
5 Gary Swathell Monroe MI 47 54 22 54:07.0 8:44/M
6 John Pawlukiewicz Flat Rock MI 165 58 24 54:15.0 8:45/M
7 Dean King Woodhaven MI 136 50 25 54:22.0 8:46/M
8 Bob Dushane Monroe MI 139 50 26 55:03.0 8:53/M
9 Makoto Fukumoto Huron Twp MI 259 54 38 57:47.0 9:19/M
10 Dan Manville Dearborn MI 241 50 83 1:19:00.0 12:45/M

Male 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jack Volher Monroe MI 185 62 21 53:38.0 8:39/M
2 Richard James Toledo OH 28 67 39 58:22.0 9:25/M
3 Cyril Steinhauser La Salle MI 206 67 78 1:14:09.0 11:58/M
4 Pedro Solano Allen Park MI 216 65 85 1:21:10.0 13:05/M






Overall Female Open Winners



Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Cara Smock Wyandotte MI 209 15 9 20:36.0 6:39/M


Overall Male Open Winners



Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Nick Albertson Brownstown MI 79 17 1 18:01.0 5:49/M


Female 14 and under



Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Kirsten Chambers Riverview MI 140 13 23 22:57.0 7:24/M
2 Alexandra Belinky Carleton MI 74 14 25 23:02.0 7:26/M
3 Heather Beaver Newport MI 169 10 33 23:52.0 7:42/M
4 Tracy Shuryan Wyandotte MI 196 13 62 25:53.0 8:21/M
5 Maleah Marshall Brownstown MI 229 10 87 29:22.0 9:28/M
6 MacKenzie Hand Riverview MI 252 11 90 29:34.0 9:32/M
7 Madison Briscoe Woodhaven MI 92 13 95 29:54.0 9:39/M
8 Madison Olender Brownstown MI 119 13 96 29:58.0 9:40/M
9 Julie Rutowski Brownstown MI 145 12 105 31:04.0 10:01/M
10 Brianna Battersby Woodhaven MI 142 13 117 31:48.0 10:15/M
11 Katherine Belinky Carleton MI 73 13 135 34:11.0 11:02/M
12 Erica Kapolnek Carleton MI 232 13 145 35:43.0 11:31/M
13 Bethany Bosh Allen Park MI 95 14 158 37:44.0 12:10/M
14 Shelby Seay Livonia MI 156 12 161 38:20.0 12:22/M
15 Allison Booth Carleton MI 231 13 168 39:42.0 12:48/M
16 Tatyania Gardner Holland OH 268 12 169 40:24.0 13:02/M


Male 14 & Under



Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jonathon Rutowski Brownstown MI 146 14 13 21:22.0 6:54/M
2 Jack Lyons Grosse Ile MI 204 14 14 21:23.0 6:54/M
3 Jerry Hand Riverview MI 251 13 16 22:12.0 7:10/M
4 Sheldon Clark Wyandotte MI 59 10 41 24:12.0 7:48/M
5 Jason Rogers Rockwood MI 127 12 44 24:22.0 7:52/M
6 Sean Hand Riverview MI 250 8 48 24:38.0 7:57/M
7 Dylan Mrla Trenton MI 130 10 53 25:11.0 8:07/M
8 Cameron Brinkley Gibraltor MI 50 10 54 25:12.0 8:08/M
9 Nicklas Battersby Woodhaven MI 143 11 66 26:19.0 8:29/M
10 Justin Browne Brownstown MI 52 14 71 27:22.0 8:50/M
11 Nathan Corless Allen Park MI 72 11 74 27:50.0 8:59/M
12 Cody Briscoe Woodhaven MI 93 14 77 27:53.0 9:00/M
13 Dylan Gracia New Boston MI 500 12 82 28:39.0 9:15/M
14 Lawrence Gardner Holland OH 236 13 120 32:08.0 10:22/M
15 Keegan Gormley Brighton MI 240 10 136 34:31.0 11:08/M
16 Douglas Tischler Novi MI 222 9 139 35:17.0 11:23/M
17 Matthew Lewis Woodhaven MI 248 8 164 39:15.0 12:40/M


Female 15 to 19



Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Danielle Shepherd South Rockwood MI 125 17 31 23:49.0 7:41/M
2 Samantha Lyons Grosse Ile MI 203 15 37 23:59.0 7:44/M
3 Jeannie LaChance Monroe MI 176 16 46 24:33.0 7:55/M
4 Ashley Miracle Redford MI 161 18 59 25:46.0 8:19/M
5 Samantha Haggerty Warren MI 35 18 121 32:23.0 10:27/M
6 Hilary Schafer Troy MI 3 18 153 37:10.0 11:59/M


Male 15 to 19



Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jacob Raj Brownstown MI 115 17 3 18:34.0 5:59/M
2 David Benoist Wyandotte MI 89 16 5 19:25.0 6:16/M
3 Adam Chludzinski Livonia MI 193 16 6 20:10.0 6:30/M
4 Phillip Melson Trenton MI 178 16 7 20:24.0 6:35/M
5 Chad Rogers Rockwood MI 126 16 8 20:34.0 6:38/M
6 Mark Tarabek Southgate MI 230 18 10 20:46.0 6:42/M
7 Chris Malenfant Wyandotte MI 152 17 11 20:47.0 6:42/M
8 Tim Wesley Brownstown MI 187 15 20 22:39.0 7:18/M
9 Ahmed Mirza Dearborn Heights M 256 18 40 24:09.0 7:47/M
10 Josh Malenfant Wyandotte MI 151 16 43 24:16.0 7:50/M
11 Benjamin Urbanowski Brownstown MI 208 16 64 26:16.0 8:28/M
12 Connor Seay Livonia MI 157 16 125 32:55.0 10:37/M


Female 20 to 29



Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Alexandra Legutko Grand Blanc MI 210 21 42 24:12.0 7:48/M
2 Jenny Balmforth Brownstown MI 40 29 45 24:29.0 7:54/M
3 Jamie Borgert Ypsilanti MI 60 25 61 25:48.0 8:19/M
4 Angela Dillon Ann Arbor MI 141 26 73 27:45.0 8:57/M
5 Jennifer Craig Galloway OH 273 25 76 27:51.0 8:59/M
6 Margie Clubbs Woodhaven MI 99 28 94 29:48.0 9:37/M
7 Jennifer Sims Newport MI 262 27 113 31:31.0 10:10/M
8 Kelsi Milam Newport MI 54 20 128 33:08.0 10:41/M
9 Julianne Gildersleeve Monroe MI 22 29 131 33:53.0 10:56/M
10 Jessica Richardson Trenton MI 267 23 134 34:10.0 11:01/M
11 Chloe Nagy Ecorse MI 258 22 138 35:02.0 11:18/M
12 Melissa Becker Livonia MI 276 28 143 35:26.0 11:26/M
13 Gabrielle Peer Woodhaven MI 238 24 146 35:48.0 11:33/M
14 Autumn Sieb Monroe MI 5 29 147 35:52.0 11:34/M
15 Rebekah Bosh Allen Park MI 96 21 157 37:43.0 12:10/M
16 Katie John Allen Park MI 164 23 160 38:03.0 12:16/M
17 Monica Regalado Romulus MI 182 25 166 39:23.0 12:42/M
18 Nicolina Galati Monroe MI 10 29 177 44:17.0 14:17/M


Male 20 to 29



Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Joshua Burt Southgate MI 228 28 2 18:27.0 5:57/M
2 Craig Ringbloom Flat Rock MI 155 23 4 18:37.0 6:00/M
3 Brian Borger Brownstown MI 234 22 15 21:57.0 7:05/M
4 Homam Nasser Canton MI 257 24 18 22:33.0 7:16/M
5 Joshua Peer Woodhaven MI 237 26 22 22:49.0 7:22/M
6 Jeff Sims Newport MI 261 26 24 23:00.0 7:25/M
7 Napolean Loveday Southgate MI 113 20 35 23:55.0 7:43/M
8 Corey Synder S Rockwood MI 29 21 56 25:32.0 8:14/M
9 Charley Craig Galloway OH 274 26 75 27:51.0 8:59/M
10 Azhasia Sampath Westland MI 220 29 100 30:45.0 9:55/M
11 Jon White Livonia MI 277 27 141 35:19.0 11:24/M
12 Shaun Gautz Monroe MI 239 20 154 37:15.0 12:01/M
13 Jason Gaultz Monroe MI 53 22 171 40:59.0 13:13/M
14 Ganapathy Raman Vaidyan Westland MI 213 29 172 41:12.0 13:17/M


Female 30 to 39



Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Tracey Olender Brownstown MI 118 39 39 24:04.0 7:46/M
2 Christine Brewer Newport MI 170 35 52 25:05.0 8:05/M
3 Amy Solomon Brownstown MI 109 30 57 25:36.0 8:15/M
4 Holli Corless Allen Park MI 71 31 68 27:00.0 8:43/M
5 Melanie Rice Brownstown MI 17 33 79 28:09.0 9:05/M
6 Beckie Andrews Toledo OH 63 32 80 28:34.0 9:13/M
7 Amy Connelly Canton MI 172 38 91 29:40.0 9:34/M
8 Sarah Townsend Taylor MI 235 31 102 30:48.0 9:56/M
9 Sarah Dilsizian S Rockwood MI 173 30 109 31:16.0 10:05/M
10 Valory Reams Carleton MI 211 34 110 31:18.0 10:06/M
11 Heather Rumley Westland MI 90 34 111 31:20.0 10:06/M
12 Nancy Stock Flat Rock MI 153 37 114 31:39.0 10:13/M
13 Nicole Johnson Southgate MI 13 33 122 32:30.0 10:29/M
14 Kristen Kalski Brownstown MI 103 30 123 32:33.0 10:30/M
15 Amy Sweet Flat Rock MI 111 36 124 32:41.0 10:33/M
16 Jennifer Smith Woodhaven MI 183 32 126 32:57.0 10:38/M
17 Elizabeth Koenig Rockford MI 104 30 127 33:02.0 10:39/M
18 Tracy Duncan Flat Rock MI 174 37 129 33:40.0 10:52/M
19 Michelle Christ Westland MI 32 37 130 33:40.0 10:52/M
20 Katey Strube Flat Rock MI 110 30 132 33:56.0 10:57/M
21 Christy Brinkley Gibraltor MI 49 38 133 34:00.0 10:58/M
22 Marla Maroon Taylor MI 263 37 144 35:35.0 11:29/M
23 Melissa Overfield Canton MI 255 33 149 36:03.0 11:38/M
24 Sherida Parsons Birmingham MI 43 37 151 36:43.0 11:51/M
25 Amy Moore Newport MI 121 30 156 37:38.0 12:08/M
26 Tracie Peer Brownstown MI 160 34 173 41:37.0 13:25/M
27 Tammy Gardner Holland OH 269 39 174 42:03.0 13:34/M
28 Darci Merollis Livonia MI 25 36 178 44:22.0 14:19/M
29 Regina Klann Brownstown MI 278 37 183 51:39.0 16:40/M


Male 30 to 39



Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Rob Myers Van Buren Twp MI 167 32 17 22:26.0 7:14/M
2 Justin Peer Brownstown MI 159 34 27 23:14.0 7:30/M
3 Andrew Wood Livonia MI 128 31 29 23:39.0 7:38/M
4 Brad Wendling Perrysburg OH 134 38 34 23:53.0 7:42/M
5 Gregory Newsome Brownstown MI 107 30 50 24:49.0 8:00/M
6 Curtis Miller Carleton MI 266 39 58 25:40.0 8:17/M
7 Randy Balmforth Brownstown MI 39 32 67 26:20.0 8:30/M
8 Jake Hunt Brownstown MI 202 30 69 27:02.0 8:43/M
9 Robert Cadena Dearborn MI 7 33 72 27:25.0 8:51/M
10 David Pierce Flat Rock MI 265 39 81 28:38.0 9:14/M
11 Anthony Mastrogiacomo Milford MI 67 38 88 29:24.0 9:29/M
12 Robert Smith Brownstown MI 1 30 92 29:43.0 9:35/M
13 Michael Briscoe Woodhaven MI 94 38 93 29:48.0 9:37/M
14 David Hochrein Dexter MI 219 39 97 30:01.0 9:41/M
15 Brian Marshall Brownstown MI 272 39 115 31:41.0 10:13/M
16 Gregg Overfield Canton MI 34 33 150 36:04.0 11:38/M
17 Christopher Moore Newport MI 120 38 155 37:38.0 12:08/M
18 Jeffery Burton Pickney MI 166 32 159 38:02.0 12:16/M
19 David Lewis Woodhaven MI 249 34 165 39:21.0 12:42/M


Female 40 to 49



Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Ann Robb Canton MI 279 43 49 24:44.0 7:59/M
2 Amanda Fowler Allen Park MI 100 40 63 26:00.0 8:23/M
3 Michele Belinky Carleton MI 75 44 70 27:20.0 8:49/M
4 Lenaya Burchfield Grosse Ile MI 98 46 85 29:00.0 9:21/M
5 Brenda Masserant South Rockwood MI 198 48 89 29:32.0 9:32/M
6 Holly Mitchell Brownstown MI 154 41 98 30:08.0 9:43/M
7 Sharon Gilbert Redford VA 253 45 99 30:20.0 9:47/M
8 Patricia Mushing Monroe MI 271 41 103 30:51.0 9:57/M
9 Anne Chazal Richmond VA 254 42 118 31:52.0 10:17/M
10 Rita LaChance Monroe MI 177 43 142 35:25.0 11:25/M
11 Mellissa Christ Dearborn MI 33 42 152 36:49.0 11:53/M
12 Lorie Brown S Rockwood MI 123 44 167 39:36.0 12:46/M
13 Amy Russell Taylor MI 144 43 175 43:44.0 14:06/M
14 Anita Fowler Monroe MI 88 40 176 43:45.0 14:07/M


Male 40 to 49



Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Bob Offman New Boston MI 221 47 26 23:06.0 7:27/M
2 Rob McCleery Petersburg MI 135 47 28 23:36.0 7:37/M
3 Dennis Lashaway Weston OH 200 45 32 23:50.0 7:41/M
4 Larry O'Sullivan Ypsilanti MI 181 46 36 23:56.0 7:43/M
5 Tom Haggerty Rockford MI 225 40 38 24:03.0 7:45/M
6 Tim McGovern Riverview MI 78 40 47 24:35.0 7:56/M
7 David Pike Taylor MI 112 44 55 25:29.0 8:13/M
8 Kenneth Browne Brownstown MI 51 40 60 25:47.0 8:19/M
9 Stephen Burgor South Lyon MI 190 48 65 26:17.0 8:29/M
10 Joe Raj Brownstown MI 116 47 78 27:55.0 9:00/M
11 Rick Chappo Taylor MI 194 48 83 28:44.0 9:16/M
12 Patrick Mastrogiacomo Wyandotte MI 68 40 104 31:00.0 10:00/M
13 David Rumley Westland MI 91 46 112 31:20.0 10:06/M
14 Mark Leigh Brownstown MI 244 42 116 31:47.0 10:15/M
15 Dan Haggerty Warren MI 36 45 119 31:57.0 10:18/M
16 David Tischler Novi MI 223 42 140 35:17.0 11:23/M


Female 50 to 59



Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Donna Langton South Rockwood MI 106 52 137 34:34.0 11:09/M
2 Debbie Healy Brownstown MI 199 50 163 39:11.0 12:38/M
3 Kim Roe Monroe MI 84 50 170 40:46.0 13:09/M
4 Tokue Fukumoto Woodhaven MI 260 54 180 49:29.0 15:58/M
5 Cathy Johnson Monroe MI 102 50 181 51:21.0 16:34/M
6 Sally Poore Monroe MI 46 54 182 51:24.0 16:35/M


Male 50 to 59



Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Terry Kotalik Perrysberg OH 162 55 19 22:33.0 7:16/M
2 Jeff Wesley Brownstown MI 186 51 21 22:41.0 7:19/M
3 Bryane Kowalewski Trenton MI 224 58 30 23:42.0 7:39/M
4 Fred Burchfield Grosse Ile MI 97 52 84 29:00.0 9:21/M
5 Richard Gartland Grosse Ile MI 48 52 101 30:46.0 9:55/M
6 John McDonald Brownstown MI 180 53 106 31:08.0 10:03/M
7 James Tritt Rockwood MI 66 53 108 31:14.0 10:05/M
8 Hilory Earley Livonia MI 275 58 148 35:59.0 11:36/M


Female 60 to 69



Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Shirley Torrance Saline MI 58 63 107 31:11.0 10:04/M
2 Mary Steinhauser La Salle MI 207 64 185 1:01:42.0 19:54/M


Male 60 to 69



Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Ken Rowe Canton MI 192 62 12 21:21.0 6:53/M
2 Freddy Standaert Detroit MI 38 66 51 25:05.0 8:05/M
3 Al Robinson Grosse Ile MI 197 67 184 52:11.0 16:50/M


Female 70 & Over



Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Fabianita James Toledo MI 27 71 179 48:02.0 15:30/M


Male 70 & Over



Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Larry Dickerson Burke VA 4 78 86 29:20.0 9:28/M
2 Bill Haggerty St Clair Shores MI 37 72 162 38:37.0 12:27/M




Lake Erie Metropark, MI
Provided by Gary Olsen