Gleaner's Glen Arbor Clio Firecracker Races

back to results

Jun. 25, 2009

Gleaner's Glen Arbor Clio Firecracker Races
Clio,MI
Provided by Gault Race Mgt.


AGE-GROUP 5K RUN RESULTS
GLEANER'S GLEN ARBOR CLIO FIRECRACKER 5K RUN & WALK
CLIO, MI
6/25/2009

Scored by Gault Race Management


MALE OVERALL WINNER
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 1 Jason Jaloszynski 979 Clio 31 15:56 5:08

FEMALE OVERALL WINNER
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 24 Megan Pittoors 1967 Macomb 18 21:12 6:50

MALE MASTERS WINNER
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 7 David Sievert 986 Frankenmuth 45 18:08 5:50

FEMALE MASTERS WINNER
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 48 Maggy Zidar 941 Pontiac 59 24:06 7:46

MALE AGE GROUP: 1 - 12
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 27 Jerry Fenner Iii 971 Clio 11 21:45 7:01
2 34 Ian Fox 1935 Clio 11 22:32 7:16
3 40 Leo Dorr Iii 1931 Birch Run 10 23:04 7:26
4 118 Markku Smith 1982 Suttons Bay 10 31:58 10:18
5 134 T Fromwiller 968 Clio 12 34:45 11:12
6 136 Justin Daniels 946 Lapeer 9 35:01 11:17
7 165 Dakota Pugh 1969 Owosso 10 45:44 14:44

FEMALE AGE GROUP: 1 - 12
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 77 Morgan Turk 965 Lapeer 7 27:37 8:54
2 121 Lauren Pugh 1970 Owosso 8 32:10 10:22
3 155 Lauren Clark 929 Las Vegas 9 40:12 12:57

MALE AGE GROUP: 13 - 15
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 4 Fiodor Kessler 943 Goodrich 15 17:18 5:34
2 10 Camron Spiece 922 Saint Johns 15 18:40 6:01
3 22 Lucas Rowe 954 Flushing 15 21:08 6:49
4 41 Anthony Griffin 1943 Otisville 13 23:13 7:29

FEMALE AGE GROUP: 13 - 15
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 54 Sarah Hartley 1946 Birch Run 14 24:38 7:56
2 56 Allison Dorr 1929 Birch Run 13 24:38 7:56
3 147 Morgan Thomas 967 Clio 13 36:33 11:46
4 150 Hanna Congdon 904 Lapeer 13 37:33 12:06

MALE AGE GROUP: 16 - 19
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 2 Morsi Rayyan 925 Dewitt 16 16:31 5:19
2 3 Alex Salemi 923 Saint Johns 18 16:54 5:27
3 5 Anthony Peel 977 Swartz Creek 16 17:32 5:39
4 6 Edward Roginski 1973 Macomb 19 18:04 5:49
5 8 Nick Culbertson 1926 Clinton Twp 16 18:27 5:57
6 11 Ben Sievert 988 Frankenmuth 16 18:46 6:03
7 13 Kyle Allinder 1919 MacOmb 17 19:02 6:08
8 14 Stephen Kay 924 Saint Johns 18 19:05 6:09
9 16 Blake Ryan 1974 Macomb 16 19:24 6:15
10 19 Christopher Przybylski 958 Grand Blanc 19 20:48 6:42
11 20 Andrew Haubenstricker 990 Frankenmuth 17 21:03 6:47
12 26 Kevin King 1954 Macomb 16 21:30 6:56
13 30 Garett Humphries 937 Burton 18 22:03 7:06
14 32 Mark Hill 1949 Clio 18 22:26 7:14
15 43 Christopher Kennedy 978 Columbiaville 18 23:20 7:31

FEMALE AGE GROUP: 16 - 19
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 35 Sarah Ball 975 MacOmb 17 22:40 7:18
2 37 Grace Harcz 910 Swartz Creek 19 23:01 7:25
3 44 Katelyn Sievert 989 Frankenmuth 18 23:32 7:35
4 58 Paige Terbush 1989 Caro 17 24:43 7:58
5 153 Kara Herderich 1947 Metamora 19 39:27 12:42
6 164 Rashelle Shockmeyer 1978 Reese 16 43:38 14:03

MALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 45 Timothy Achey 1916 Bancroft 20 23:42 7:38
2 53 Jared Fowler 915 Mount Morris 20 24:32 7:54

FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 46 Bonnie Durbin 1933 Flint 22 23:49 7:40
2 47 Erin Hamel 918 Clio 21 23:57 7:43
3 55 Katrina Neeley 1963 Montrose 24 24:38 7:56
4 66 Marley Chasen 919 Clio 21 26:24 8:30
5 82 Lindsey Gilbert 1940 Davison 24 27:56 9:00
6 102 Jenn Butch 1923 Bay City 24 30:03 9:41

MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 33 Anthony Pendergrass 1965 Clio 27 22:31 7:15
2 52 Eric Wascha 952 Burton 28 24:20 7:50
3 83 Mitchell Gilbert 1941 Burton 29 27:56 9:00
4 97 Tim Jamison 961 Flint 27 29:25 9:29

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 39 Angela Cergnul 993 Midland 28 23:02 7:25
2 109 Amanda Adams 1917 Bay City 27 30:34 9:51
3 110 Jessica White 985 Fenton 26 30:46 9:55
4 115 Alicia Halligan 992 Flushing 29 31:40 10:12
5 131 Tara Whitmire 1993 Montrose 29 34:10 11:00
6 144 Sara Smith 916 Flint 29 36:07 11:38
7 148 Riki Gheller 1939 Mount Morris 27 36:38 11:48
8 149 Tracy Davis 1928 Burton 26 37:31 12:05

MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 25 Dean Lingenfelter 1957 Davison 34 21:22 6:53
2 29 Donald Achey 1915 Bancroft 30 21:58 7:05
3 42 Jeremy Grove 920 Linden 31 23:17 7:30
4 60 Todd Murphy 917 Davison 30 25:05 8:05
5 68 Chris Pugh 1968 Owosso 34 26:30 8:32
6 84 Dennis Yager 1997 Flint 34 28:01 9:02

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 67 Andrea Brelinski 1921 New York 32 26:27 8:31
2 69 Kimberly Molosky 1962 Columbiaville 32 26:35 8:34
3 79 Tina Phillpotts 1966 Clio 32 27:44 8:56
4 88 Heather Grzymkowski 1944 Flint 34 28:36 9:13
5 100 Katie Lingenfelter 1958 Davison 33 29:43 9:34
6 119 Stacey Haskins 926 Clio 33 32:01 10:19
7 122 Tara Pugh 1971 Owosso 33 32:10 10:22
8 133 Lisa Tedford 1988 Mount Morris 30 34:34 11:08
9 135 Nicole Tucker 903 Mount Morris 31 34:49 11:13
10 138 Jennie Dumas 1932 Flushing 32 35:27 11:25
11 140 Christy Ingham 1952 Flushing 33 35:49 11:32

MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 9 Paul Taylor 1987 Clio 38 18:39 6:01
2 17 Greg Edwards 953 Clio 35 19:34 6:18
3 21 Ryan Gasser 1937 Davison 36 21:04 6:47
4 23 Paul Daniel Donnelly 909 Grand Blanc 38 21:10 6:49
5 85 Jacob Grzymkowski 1945 Flint 35 28:02 9:02
6 117 Mark Wheaton 973 Burton 36 31:55 10:17

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 61 Genie Zaravelis 964 Burton 37 25:20 8:10
2 72 Erricka Martin 991 Flint 36 26:57 8:41
3 78 Bobbie Robinette 932 North Branch 37 27:43 8:56
4 95 Jennifer Sherman 912 Clio 38 29:23 9:28
5 98 Stephanie Potts 906 Clio 37 29:37 9:32
6 103 Shelly Bowman 933 Clifford 37 30:07 9:42
7 116 Ann-Marie Schmidt 996 Flushing 39 31:46 10:14
8 132 Jennifer Malik 1959 Otisville 37 34:16 11:02
9 137 Alice Daniels 945 Lapeer 35 35:03 11:17
10 146 Melissa Castaneda 1924 Mount Morris 37 36:31 11:46
11 158 Tori Adelberg 1918 Burt 37 40:58 13:12
12 167 Cathy Laube 1956 Flint 38 51:27 16:34

MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 15 Allen Murphy 930 Clio 40 19:14 6:12
2 28 Duane MacHesney 976 Grand Blanc 41 21:57 7:04
3 49 Bruce Gross 966 Chesaning 41 24:11 7:47
4 64 Dewayne Williams 1994 Montrose 44 26:12 8:26
5 145 Richard Clark 931 Las Vegas 42 36:30 11:45

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 70 Tammy Dorr 1930 Birch Run 41 26:43 8:37
2 71 Heather Wark 1991 Davison 42 26:46 8:37
3 101 Kelly Cleveland 994 Clio 44 29:54 9:38
4 106 Diane Williams 938 Otisville 44 30:10 9:43
5 120 Corey Cole 982 Flushing 43 32:05 10:20
6 125 Lisa Stanley 949 Grand Blanc 40 32:48 10:34
7 129 Lisa Williams 1995 Montrose 41 33:37 10:50
8 130 Kimberly Molaski 1961 Montrose 43 34:10 11:00
9 141 Mary Stockmeyer 1984 Reese 40 35:52 11:33
10 154 Kim Herderich 1948 Metamora 44 39:35 12:45
11 156 Karla Clark 928 Las Vegas 43 40:21 13:00
12 159 Elizabeth Rice 1972 Lapeer 42 42:36 13:43
13 161 Amy Kline 1955 Chesaning 40 42:40 13:45
14 163 Kristin Smith 1980 Suttons Bay 44 43:14 13:55
15 168 April Wheaton 1992 Lapeer 41 51:27 16:34

MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 12 Larry Gutierrez 921 Fenton 48 18:52 6:05
2 31 James Swain 1986 Davison 47 22:20 7:12
3 36 Stu Allen 913 Davison 49 22:56 7:23
4 57 Byron Matthews 963 Grand Blanc 45 24:42 7:57
5 63 Michael Stuart 911 Frankenmuth 48 25:26 8:12
6 96 John Williams 936 Otisville 45 29:23 9:28
7 123 Thomas Bryant 1922 Flint 49 32:15 10:23
8 151 Curtis Walker 956 Mount Morris 45 37:49 12:11

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 51 Brenda Sievert 983 Frankenmuth 46 24:19 7:50
2 74 Dawn Swain 1985 Davison 45 27:16 8:47
3 81 Karen Downs 939 Flint 48 27:48 8:57
4 113 Marilyn Shaski 905 Montrose 45 31:28 10:08
5 124 Beth Przybylski 957 Grand Blanc 45 32:31 10:28
6 139 Kelly Atherton 970 Plainwell 46 35:43 11:30
7 152 Dianna Hagedorn 995 Montrose 48 38:28 12:23

MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 59 Andrew Griffin 1942 Flint 50 24:49 8:00
2 86 Daniel Reinhart 927 Clio 52 28:06 9:03
3 92 Ken Humphries 935 Burton 51 29:09 9:23
4 104 Thomas Fox 1936 Clio 53 30:07 9:42
5 128 Wayne Joubert 959 Grand Ledge 52 33:20 10:44

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 73 Debbie Beason 940 Flushing 54 27:01 8:42
2 80 Denise Charles 934 Flushing 54 27:45 8:56
3 90 Vicki Dolliver 972 Linden 53 28:47 9:16
4 112 Susan Scharrer 1976 Clio 54 31:21 10:06

MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 18 Ronald Durham 942 Flushing 57 20:41 6:40
2 89 Larry Smith 962 Burton 57 28:43 9:15
3 91 Robert Hill 1950 Clio 57 28:57 9:20

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 108 Sue Mott 987 Dryden 56 30:26 9:48
2 143 Janis Denkins 948 Flushing 58 36:02 11:36
3 162 Mary Balaze 1920 Davison 58 42:42 13:45

MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 62 Michael Curtis 1927 Swartz Creek 60 25:21 8:10
2 127 Fred Guest 974 Birch Run 63 33:01 10:38

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 142 Camille Bauman 944 Clio 62 36:01 11:36
2 157 Lee Husemann 1951 Flint 63 40:43 13:07
3 166 Mary Cole 981 Flushing 64 51:12 16:29

MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 38 Tom Wascha 950 Burton 66 23:02 7:25
2 76 Thomas Panzlau 1964 Albuquerque 65 27:36 8:54
3 87 Conrad Scharrer 1975 Clio 65 28:30 9:11
4 105 Jim Sjostrom 1979 Fenton 66 30:10 9:43

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 126 Joan Wascha 951 Burton 65 32:51 10:35

MALE AGE GROUP: 70 - 74
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 75 Jerry Knickerbocker 960 Davison 70 27:24 8:50
2 94 George Gawthrop 1938 Flushing 70 29:23 9:28
3 107 John Eycleshymer 955 Montrose 73 30:15 9:45

FEMALE AGE GROUP: 70 - 74
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====

MALE AGE GROUP: 75 - 89
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 75 - 89
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====

HEAVYWEIGHT 185-199 POUNDS
Place Oall Name No. Town Time Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= ======= =====
1 2 Paul Bujalski 914 Grand Blanc 48 26:14 23:19 7:31

HEAVYWEIGHT 200-219 POUNDS
Place Oall Name No. Town Time Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= ======= =====
1 1 Michael Hebner 901 Flushing 46 24:17 21:55 7:04
2 3 Kim Avery 2000 Swartz Creek 55 29:38 24:53 8:01
3 6 Jason Daniels 947 Lapeer 31 31:40 31:30 10:09
4 8 Thomas Thompsopn 902 Mount Morris 52 52:39 45:19 14:36

HEAVYWEIGHT 220 & Over POUNDS
Place Oall Name No. Town Time Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= ======= =====
1 4 Donald Jacot 980 Vassar 45 30:47 28:01 9:02
2 5 Amos Drew 984 Flint 34 29:20 28:52 9:18




AGE-GROUP 5K WALK RESULTS
GLEANER'S GLEN ARBOR CLIO FIRECRACKER 5K RUN & WALK
CLIO, MI
6/25/2009

Scored by Gault Race Management


MALE OVERALL WINNER
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 1 Johnny Olsey 1844 Clio 55 27:33 8:53

FEMALE OVERALL WINNER
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 3 Becky Benjamin 1859 Swartz Creek 43 30:50 9:56

MALE MASTERS WINNER
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 2 Rick Huber 1872 Montrose 52 29:07 9:23

FEMALE MASTERS WINNER
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 4 Lorrie Lynn Short 1848 Clio 43 30:53 9:57

MALE AGE GROUP: 1 - 19
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 1 - 19
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 48 Lauren Tucker 1857 Mount Morris 11 52:23 16:52

MALE AGE GROUP: 20 - 29
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 14 Craig Pavkovich 1875 Flushing 26 39:44 12:48

FEMALE AGE GROUP: 20 - 29
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 12 Melissa Scigel 969 Brown City 24 39:32 12:44
2 13 Jacky Huber 1873 Montrose 25 39:43 12:47
3 20 Angela Jamison 1881 Flint 27 40:52 13:10
4 30 Disiree Elliott 1831 Flint 25 42:44 13:46
5 53 Katie Bryant 1827 Swartz Creek 25 53:05 17:06

MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 24 Regina Phillips 1866 Flushing 30 41:38 13:25
2 25 Vanessa Ziobro 1883 Birch Run 34 41:40 13:25
3 44 Jane Worthing 1860 Vassar 34 47:50 15:24

MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 9 Owen White 1876 Flushing 39 37:32 12:05

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 32 Shelley Yambrick 1853 Grand Blanc 38 44:18 14:16
2 40 Kristy Horn 1865 Clio 35 46:30 14:58

MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 57 Lisa Long 1838 Clio 42 55:43 17:57

MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 5 Anthony Mora 1877 Fenton 49 31:31 10:09
2 29 Gary Hammond 1833 Clio 45 42:32 13:42

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 6 Susan Mora Fassett 1858 Fenton 46 31:32 10:10
2 8 Shelly Huber 1871 Montrose 49 36:15 11:40
3 35 Heidi Joubert 1880 Grand Ledge 48 45:10 14:33

MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 38 Jack Segal 1847 Burton 54 45:43 14:43
2 39 Larry Worthing 1861 Vassar 53 46:03 14:50

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 28 Joni Ward 1850 Swartz Creek 50 42:31 13:42
2 33 Gail Forbes 1832 Davison 54 44:42 14:24
3 36 Cynthia Hill 1835 Clio 51 45:11 14:33
4 37 Deborah Wernette 1852 Clio 53 45:32 14:40
5 43 Kathy Drews 1862 Vassar 50 47:50 15:24
6 46 Christina Carnell 1885 Flushing 52 48:34 15:38
7 51 Pat Chamberlain 1829 Chesaning 54 52:28 16:54
8 52 Sue Bryant 1828 Swartz Creek 52 53:04 17:05

MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 7 David Panzlau 1886 Fenton 55 34:46 11:12

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 22 Karen Bengston 1884 Clio 58 41:28 13:21
2 34 Karen Curtis 1830 Flint 58 44:42 14:24
3 42 Debe McCord 1842 Flushing 55 47:10 15:12
4 50 Lynda Bentley 1825 Durand 58 52:28 16:54

MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 10 Dave Thurston 1849 Fowler 61 39:07 12:36
2 15 Carl Helwig 1874 Grand Blanc 62 40:09 12:56
3 31 Max Warden 1851 Mount Morris 60 43:15 13:56
4 41 Philip Downs 1864 Clio 62 46:37 15:01

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 16 Kendra Metcalf 1879 Columbiaville 63 40:32 13:03
2 17 Rachel Argue 1868 Flint 64 40:34 13:04
3 18 Valerie Schmidt 1882 Lapeer 60 40:47 13:08
4 26 Jane Matthews 1841 Grand Blanc 64 41:43 13:26
5 47 Christie Neadeau 1843 Gaines 63 49:44 16:01
6 56 John Carlisle 1856 Mount Morris 63 54:11 17:27

MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 11 David Diem 1870 Fenton 66 39:11 12:37
2 49 John Carlisle 1855 Mount Morris 67 52:23 16:52

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 19 Laura Sjostrom 1854 Fenton 65 40:49 13:09
2 27 Rita Collie 1878 Swartz Creek 69 42:07 13:34
3 45 Aggie Sheerin 1869 Fenton 65 48:10 15:31

MALE AGE GROUP: 70 - 74
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 21 Elliott Deyo 1867 Millington 70 41:05 13:14

FEMALE AGE GROUP: 70 - 74
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 54 Dolores Malloy 1839 Clio 74 54:08 17:26
2 55 Kay Lennerth 1837 Flint 72 54:08 17:26

MALE AGE GROUP: 75 - 99
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 23 Spencer L Myers 1863 Grand Blanc 80 41:36 13:24

FEMALE AGE GROUP: 75 - 99
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====