2009 Shillelagh Four Mile

back to results

Mar. 14, 2009

2009 Shillelagh Four Mile
Flushing,MI
Provided by Gault Race Mgt.


************ MALE OVERALL WINNER ************
Place Oall Name No. Town Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 1 Addis Habtewold 648 St Clair 20:45 5:12
************ FEMALE OVERALL WINNER ************
Place Oall Name No. Town Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 15 Lisa Veneziano 618 Fenton 23:48 5:57
************ MALE MASTERS WINNER ************
Place Oall Name No. Town Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 3 Eric Green 1784 Pontiac 21:18 5:20
************ FEMALE MASTERS WINNER ************
Place Oall Name No. Town Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 40 Kathy Snyder 676 Flushing 26:05 6:32
MALE AGE GROUP: 1 - 12
Place Oall Name No. Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 82 Trey Sims 638 Clio 29:11 7:18
2 481 Andrew Timkovich-Camp 566 Burton 1:14:46 18:42
3 482 Sean Timkovich-Camp 565 Burton 1:18:33 19:39
FEMALE AGE GROUP: 1 - 12
Place Oall Name No. Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 255 Alex Nemer 1908 Swartz Creek 35:48 8:57
2 259 Roselyn Cantwil 1816 Flushing 36:03 9:01
3 307 Morgan Turk 811 Lapeer 37:48 9:27
4 332 Kasey Wesley 513 Brighton 38:53 9:44
5 349 Natalie Nemer 1907 Swartz Creek 39:58 10:00
6 390 Hayley Downs 1800 Burton 43:24 10:51
7 409 Lexi Hendershott 1837 Ortonville 45:27 11:22
AMLE AGE GROUP: 13 - 15
Place Oall Name No. Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 5 Nick Brosky 599 Saint Clair 22:28 5:37
2 36 Joey Hladik 1829 Flushing 25:53 6:29
3 95 Brandon Kapoor 408 Clio 29:47 7:27
4 125 Dakota Remington 1790 Flushing 31:04 7:46
5 187 John Schoolcraft 626 Swartz Creek 32:58 8:15
6 194 Optimas-Prime Liwak 1782 Flint 33:12 8:18
7 198 Jack Martin 592 Flushing 33:16 8:19
8 239 Chris Moran 1902 Flint 34:57 8:45
9 360 Eli McNew 671 Clio 41:01 10:16
FEMALE AGE GROUP: 13 - 15
Place Oall Name No. Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 107 Madison Bartlett 1820 Flushing 30:32 7:38
2 141 Talia Flint 371 Flushing 31:30 7:53
3 319 Rebecca Selby 1931 Grand Blanc 38:05 9:32
4 340 Sarah Gaby 550 Burton 39:27 9:52
5 350 Makenzie Bartlett 1818 Flushing 40:00 10:00
6 373 Angelina Sanchez 1827 Linden 41:39 10:25
7 454 Samantha Abeare 627 Swartz Creek 53:10 13:18
MALE AGE GROUP: 16 - 19
Place Oall Name No. Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 9 Ryan Hladik 1828 Flushing 22:57 5:45
2 19 Dave Wilenski 598 Saint Clair 24:05 6:02
3 22 David Leos 635 Montrose 24:40 6:10
4 23 John Lusty 684 Burton 24:41 6:11
5 27 Greg Gizowski 655 Saint Clair 25:11 6:18
6 28 Robert Fingerle 335 Marlette 25:12 6:18
7 33 Sean Gray 1860 Flushing 25:43 6:26
8 34 Andrew Baker 834 Flushing 25:44 6:26
9 62 Jacob Cobleigh 353 Flushing 28:32 7:08
10 69 Joshua Brooks 1858 Flushing 28:53 7:14
11 71 Bryan Holloway 402 Flushing 28:55 7:14
12 136 Patrick Murphy 518 Flushing 31:20 7:50
13 184 Josh Wesley 512 Brighton 32:49 8:13
14 284 Matthew Maksymowski 556 Fenton 36:57 9:15
15 296 Christopher Timmerman 689 Flushing 37:21 9:21
16 428 Robert Lawrence 654 Grand Blanc 47:00 11:45
FEMALE AGE GROUP: 16 - 19
Place Oall Name No. Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 76 Mehgan Ott 467 Flushing 29:04 7:16
2 156 Nathalie Iden 1857 Goodrich 32:05 8:02
3 189 Sarah Smith 337 Snover 33:01 8:16
4 209 Morgan White 516 Monroe 33:44 8:26
5 289 Katherine Baeckeroot 323 Lapeer 37:10 9:18
6 394 Ashley-Ann Paul 468 Flint 43:55 10:59
7 430 Brittani McNew 612 Clio 47:07 11:47
8 437 Abby Mott 693 Almont 48:41 12:11
9 451 Katie Pickvet 470 Flint 51:22 12:51
10 460 Bridget McNew 674 Clio 55:56 13:59
MALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Oall Name No. Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 21 Luke McManigal 1824 Linden 24:34 6:09
2 41 Lee Fowler 376 Vassar 26:08 6:32
3 163 Benjamin Holloway 579 Flushing 32:19 8:05
4 429 Billy Meeks 611 Clio 47:00 11:45
FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Oall Name No. Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 30 Amanda Roache 664 Clio 25:14 6:19
2 159 Alisa Fowler 1863 Vassar 32:10 8:03
3 177 Julie Coles 548 Davison 32:42 8:11
4 234 Kristin Ross 1865 Flushing 34:43 8:41
5 262 Darcy Cronin 356 Flushing 36:17 9:05
6 271 Heidi Nicholas 460 Wolverine 36:28 9:07
7 275 Rachele Durham 364 Berrien Spring 36:35 9:09
8 310 Sara Fukuzawa 379 Lansing 37:50 9:28
9 324 Jillian Niles 461 Fenton 38:12 9:33
10 346 Lori Cussants 1817 Flushing 39:52 9:58
11 377 Kelsesy Kurtz 422 Flushiong 42:03 10:31
12 424 Mallory McCracken 442 Bad Axe 46:56 11:44
13 478 Jamie Sarka 883 Flushing 1:08:36 17:09
MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oall Name No. Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 2 Leo J Foley 658 Howell 21:12 5:18
2 16 Marcus Marek 656 Grand Blanc 23:57 6:00
3 18 Jeff Vanpusen 1805 Bay City 24:05 6:02
4 43 Jake Schultz 489 Frankenmuth 26:21 6:36
5 66 Bobby Dunlap 362 Goodrich 28:47 7:12
6 68 Matthew Durham 363 Berrien Springs 28:49 7:13
7 90 Andrew Miller 450 Holly 29:36 7:24
8 98 Bill Belford 330 Flint 29:57 7:30
9 100 Michael McLaughlin 1794 Flushing 30:08 7:32
10 148 Thomas Ureche Jr 1880 Linden 31:45 7:57
11 152 Mike Klosowski 415 Pigeon 32:00 8:00
12 277 Ryan Amslev 669 Flushing 36:39 9:10
13 297 Christopher Shaheen 491 Northville 37:21 9:21
14 314 Joshua Rowgeau 1776 Clarkston 37:52 9:28
15 331 Brian Bushey 670 Flint 38:49 9:43
16 464 Alan Stevens 499 Davison 57:20 14:20
FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oall Name No. Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 65 Mary Wiesen 519 Grand Blanc 28:47 7:12
2 104 Lisa Fleming 1847 Bay City 30:19 7:35
3 143 Erika Gunnell 609 Burton 31:31 7:53
4 170 Sarah Scott 1875 Grand Blanc 32:34 8:09
5 171 Megan Blamer 547 Boyne City 32:35 8:09
6 176 Sarah Sutton 1783 Holly 32:40 8:10
7 254 Elizabeth Miller 451 Holly 35:41 8:56
8 266 Dana Richardson 660 Davison 36:23 9:06
9 323 Patricia Kern 1806 Frankenmuth 38:11 9:33
10 364 Nicole Slosser 495 Flint 41:07 10:17
11 367 Angelena Riggs 478 Shelby Township 41:20 10:20
12 382 Beth Gunnell 610 Mount Morris 42:36 10:39
13 399 Amy Margriff 437 Mount Morris 44:26 11:07
14 406 Jamie Stempinar 1807 Grand Blanc 44:53 11:14
15 425 Tiffany Orban 555 Grand Blanc 46:58 11:45
16 433 Jessica Reid 574 Grand Blanc 47:47 11:57
17 436 Riki Gheller 544 Mount Morris 48:30 12:08
18 473 Heather Freeman 857 Fenton 1:00:42 15:11
MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name No. Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 4 Jason Jaloszynski 1881 Clio 21:49 5:28
2 6 Jayson Doggett 361 Fenton 22:44 5:41
3 10 Joe Lasceski 681 Saginaw 23:03 5:46
4 17 Dave Vaughn 1855 Brighton 24:01 6:01
5 29 Thomas Szocinski 1812 Howell 25:13 6:19
6 55 Doug Vaughn 1849 South Lyon 28:03 7:01
7 89 Daniel Ruddy 481 Ferndale 29:32 7:23
8 118 Anthony Greenway 1808 Davison 30:49 7:43
9 130 Kyle Nelson 1944 Flint 31:12 7:48
10 145 Camron Nellis 1811 Owosso 31:42 7:56
11 166 Jerry Rice 476 Flushing 32:25 8:07
12 190 Jim Rogers 1941 Davison 33:08 8:17
13 191 Michael Kirby 414 Grand Blanc 33:08 8:17
14 211 Craig Meyer 448 Davison 33:52 8:28
15 240 Brian Trebilcock 1883 Flushing 34:57 8:45
16 328 Tony Ortiz 1793 Flushing 38:20 9:35
17 330 Ken Abeare 628 Swartz Creek 38:47 9:42
18 343 Tim Bailey 325 Flushing 39:39 9:55
19 413 Michael Powell 472 Mount Morris 45:41 11:26
20 477 Jeffery Powell 471 Mount Morris 1:03:38 15:55
21 480 Gary Alumbaugh 922 Davison 1:09:54 17:29
FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name No. Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 25 Leah Scharl 545 Clarkston 25:06 6:17
2 50 Carla Murphy 1843 Flushing 27:32 6:53
3 59 Melissa Maynor 675 Flushing 28:17 7:05
4 63 Jennifer Schmidt 616 Lapeer 28:34 7:09
5 86 Jessica Marek 657 Grand Blanc 29:27 7:22
6 119 Megan Fisher 1940 Flint 30:51 7:43
7 157 Judy Farmer 653 Linden 32:07 8:02
8 160 Melodie Burgess 342 Flushing 32:14 8:04
9 161 Janelle Gutzeit 1792 Davison 32:15 8:04
10 167 Jennifer Menko 447 Fenton 32:27 8:07
11 172 Linsey Hessling 396 Linden 32:39 8:10
12 193 Kelli Kirby 413 Grand Blanc 33:10 8:18
13 218 Alisa Slingerland 494 Owosso 34:06 8:32
14 219 Kelly Rivera-Craine 1882 Davison 34:08 8:32
15 230 Cara Kaiser 1798 Fort Wayne 34:34 8:39
16 253 Lisa Gundry 383 Fenton 35:37 8:55
17 313 Miranda Volk 506 Saint Charles 37:51 9:28
18 316 Stephanie Staley 497 Flushing 37:57 9:30
19 326 Erin Farnsworth 542 Flushing 38:15 9:34
20 334 Kristy Langworthy 425 Metamora 38:56 9:44
21 347 Brandi Carmode 1942 Grand Blanc 39:52 9:58
22 387 Jennifer Shaw 493 East Lansing 42:51 10:43
23 417 Kelly Kader 397 Flushing 46:29 11:38
24 418 Trista Powell 474 Mount Morris 46:34 11:39
25 457 Kathleen Dennert 577 Fenton 55:19 13:50
26 459 Trina Forystek 1814 Clio 55:48 13:57
27 461 Sommer Dupuis 642 Flushing 56:24 14:06
28 463 Mercedea Shriver 563 Flint 56:47 14:12
29 467 Michele Wildman 1904 Flushing 58:49 14:43
30 468 Heather Whitt 776 Clarkston 59:40 14:55
31 474 Kathryn Frink 855 Flushing 1:01:06 15:17
32 475 Tassy Abeare 837 Swartz Creek 1:02:01 15:31
33 476 Michelle Powell 473 Mount Morris 1:03:37 15:55
MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name No. Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 7 Clinton Lawrhorne 1900 Morrice 22:45 5:42
2 20 Alan Gabalis 586 Caro 24:16 6:04
3 37 Ryan Gasser 590 Davison 25:55 6:29
4 46 John Perry 1789 Flushing 26:56 6:44
5 47 Mark Havens 1873 Flint 27:16 6:49
6 54 Paul McCurdy 546 Howell 27:59 7:00
7 70 Brian Warden 1791 Swartz Creek 28:53 7:14
8 83 Brian Steel 1869 Owosso 29:13 7:18
9 114 Rich Mark 1832 Flint 30:40 7:40
10 164 Ryan Edwards 367 Lapeer 32:19 8:05
11 181 Nathan Worthing 522 Jackson 32:47 8:12
12 223 Melvin Leonard 1777 Armada 34:18 8:35
13 233 Craig Healey 1823 Clio 34:38 8:40
14 241 Scott Meyer 449 Davison 34:59 8:45
15 268 Jasen Anthony 581 Swartz Creek 36:25 9:07
16 285 John Studabaker 500 Grand Blanc 37:04 9:16
17 298 Dion Clark 351 Fowlerville 37:23 9:21
18 359 John Wray 523 Bloomfield Hills 41:00 10:15
19 368 Robert Johnson 1932 Flint 41:22 10:21
20 381 Quinton Bartlett 1815 Flushing 42:33 10:39
FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name No. Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 137 Emily Kaiser 405 Jackson 31:20 7:50
2 140 Rebecca Fisher 694 Saginaw 31:25 7:52
3 150 Kristine Kotula 417 Swartz Creek 31:46 7:57
4 179 Jeannie Zuck 525 Flushing 32:43 8:11
5 182 Kristi Jeske 667 Bay City 32:47 8:12
6 222 Traci Montpas 1839 Flushing 34:14 8:34
7 263 Melissa Dolliver 1884 Fenton 36:18 9:05
8 272 Amy Kendall 1938 Davison 36:31 9:08
9 279 Lisa Mausolf 439 Oxford 36:44 9:11
10 293 Genie Zaravelis 524 Burton 37:18 9:20
11 294 Laura Burnett 344 Davison 37:19 9:20
12 301 Donna McLean 445 Davison 37:29 9:23
13 311 Lisa Wojdula 585 Frankenmuth 37:50 9:28
14 315 Stephanie Potts 830 Clio 37:53 9:29
15 336 Pamela Forcia 372 Flint 39:00 9:45
16 337 Laura Boshaw 604 Flushing 39:12 9:48
17 353 Kristen Healey 1821 Clio 40:36 10:09
18 395 Phaedra Bartlett 1813 Flushing 43:56 10:59
19 396 Becky Toodzio 501 Eaton Rapids 44:05 11:02
20 398 Nicole Seymour 490 Flushing 44:23 11:06
21 401 Janeen McNew 672 Clio 44:30 11:08
22 405 Kristina Couturier 1937 Burton 44:44 11:11
23 412 Amy Ford 374 Flushing 45:40 11:25
24 419 Kelli Carter 348 Flushing 46:36 11:39
25 434 Jayne Soboleski 496 Flushing 47:47 11:57
26 450 Andrea Menko 446 Fenton 51:16 12:49
27 458 Colleen Wesley 511 Brighton 55:46 13:57
28 465 Lisa Stevens 633 Swartz Creek 57:52 14:28
MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name No. Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 11 Jon Davidson 647 St. Clair 23:24 5:51
2 24 Roy Uhlmeyer 673 Swartz Creek 25:00 6:15
3 51 Allen Murphy 1844 Flushing 27:42 6:56
4 64 Ken Krausman 419 Clarkston 28:41 7:11
5 79 Joseph Macksood 434 Fenton 29:08 7:17
6 97 Bernard Wendel 1848 Waterford 29:54 7:29
7 111 Tony Fitzpatrick 1841 Grand Ledge 30:38 7:40
8 115 Tim Brooks 338 Flushing 30:43 7:41
9 124 Michael Neminski 575 Grand Blanc 31:01 7:46
10 248 Michael Ford 375 Flushing 35:17 8:50
11 261 Ralph Castro 683 Flushing 36:09 9:03
12 273 Tom Brothers 340 Saginaw 36:31 9:08
13 299 James Ortiz 464 Brighton 37:23 9:21
14 304 Andy Goggins 1877 Flushing 37:32 9:23
15 317 Tracy Kevin Everhart 369 Linden 38:00 9:30
16 348 Jim Bauer 328 Flushing 39:57 10:00
17 358 Wayne Haney 386 Lapeer 40:55 10:14
18 361 Joe Millerschin 1810 Grand Blanc 41:02 10:16
19 370 Paul Behm 329 Milford 41:26 10:22
20 383 Everett Centerwall I.I 831 Flint 42:39 10:40
21 432 Michael Arlro 1795 Flushing 47:27 11:52
22 441 Jerry Stevens 634 Swartz Creek 49:08 12:17
FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name No. Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 87 Liz Hendershott 1834 Ortonville 29:29 7:23
2 91 Paulette Hoose 699 Fenton 29:37 7:25
3 94 Tracey Sahouri 483 Gaines 29:42 7:26
4 102 Kelly Potter 1804 Davison 30:12 7:33
5 123 Helen Woodke 620 Flushing 31:01 7:46
6 129 Celina Bowman 336 Marlette 31:11 7:48
7 131 Tracy Beadlescomb 686 Alma 31:16 7:49
8 196 Heather Wark 509 Davison 33:12 8:18
9 220 Kristen Deloney 1822 Flushing 34:13 8:34
10 283 Jennifer Krausman 418 Clarkston 36:54 9:14
11 321 Diane Selby 1887 Grand Blanc 38:07 9:32
12 351 Jill Nemer 1906 Swartz Creek 40:12 10:03
13 355 Diane Hamilton 646 Flushing 40:41 10:10
14 445 Danita Lambert 1945 Grand Blanc 50:44 12:41
15 449 Leanne Hobson 843 Flushing 51:12 12:48
MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name No. Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 8 John Niven 462 Swartz Creek 22:48 5:42
2 12 Dave Volbert 1833 Flushing 23:40 5:55
3 13 Larry Gutierrez 614 Fenton 23:42 5:56
4 14 Donald Richmond 477 Ortonville 23:46 5:57
5 26 Dean Fuller 1905 Burton 25:10 6:18
6 38 Bob Niven 606 Saginaw 25:58 6:30
7 45 Dean Woodke 619 Flushing 26:49 6:43
8 53 Reed Swanson 625 Clarkston 27:58 7:00
9 60 Brian Francis 1930 Fenton 28:25 7:07
10 74 Mike Eickhoff 1929 Grand Blanc 29:01 7:16
11 80 Randal Henige 1797 Chesaning 29:09 7:18
12 99 Mike Gunderson 1886 Flint 30:07 7:32
13 106 John Boone 333 Grand Blanc 30:20 7:35
14 112 Dave Duncan 668 Flushing 30:38 7:40
15 126 Michael Hebner 391 Flint 31:05 7:47
16 139 Dennis Prawdzik 572 Lake Orion 31:24 7:51
17 144 Jim Zittel 1826 Waterford 31:41 7:56
18 147 Frederick Fitch 370 Frankenmuth 31:43 7:56
19 165 Wayne Lynch 1781 Flint 32:24 8:06
20 195 Mike Benedict 1854 Flint 33:12 8:18
21 204 Kenneth Ortiz 465 Lennon 33:26 8:22
22 207 Douglas Williams 679 Grand Blanc 33:35 8:24
23 212 John Kreucher 1836 Davison 33:52 8:28
24 215 Andy Cronin 1867 Flushing 34:02 8:31
25 236 James Jones 403 Snover 34:46 8:42
26 269 Steve Hendershott 1835 Ortonville 36:26 9:07
27 274 David Reid 1864 Davison 36:31 9:08
28 306 Georg Schulte 488 Whitmore Lake 37:45 9:27
29 408 Michael Ellsworth 677 Clio 45:07 11:17
FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name No. Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 109 Julie Hennessy 393 Oakland Twp. 30:34 7:39
2 121 Teresa L Martin 438 Freeland 30:56 7:44
3 122 Pamela Iden 1859 Goodrich 30:56 7:44
4 154 Shirlee Finch 688 Alma 32:03 8:01
5 158 Lynn Freeman 377 Linden 32:10 8:03
6 168 Michele Olney 588 Flushing 32:29 8:08
7 183 Shelia Allen 1851 Davison 32:49 8:13
8 213 Ann Savonen 484 Carleton 33:55 8:29
9 217 Lynn Burkley 569 Flint 34:04 8:31
10 229 Lori Winters 521 Pinckney 34:33 8:39
11 242 Kasey Cronin 1868 Flushing 35:00 8:45
12 247 Ellen Burke 343 Grand Blanc 35:12 8:48
13 257 Beverly Booth 334 Carleton 36:03 9:01
14 258 Tracy Underwood 503 Swartz Creek 36:03 9:01
15 270 Muffie McCauley 441 Wolverine 36:28 9:07
16 276 Penny Kreucher 1838 Davison 36:36 9:09
17 281 Cheryl McElvany 444 Monroe 36:49 9:13
18 286 Denise Hnilica 1862 Flint 37:07 9:17
19 287 Cindy Weller 695 Flushing 37:07 9:17
20 291 Patricia Bornett 651 Holt 37:12 9:18
21 292 Marilyn Shaski 829 Montrose 37:15 9:19
22 308 June White 515 Monroe 37:48 9:27
23 375 Susan Kurtz 423 Flushiong 41:50 10:28
24 397 Rosa Hernandez-Parker 395 Flint 44:12 11:03
25 402 Mary Frischkorn 378 Rochester 44:32 11:08
26 407 Susan Waterson 560 Linden 45:06 11:17
27 469 Lynne McNeeley 786 Grand Blanc 1:00:10 15:03
28 470 Jill Phillips 796 Swartz Creek 1:00:12 15:03
MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name No. Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 31 Rick Duhaime 662 Holly 25:16 6:19
2 61 Greg Hamilton 385 Laingsburg 28:28 7:07
3 73 Mike Froats 1825 Fenton 29:01 7:16
4 77 Clayton Hubel 399 Flint 29:05 7:17
5 103 Michael Conn 552 Grand Blanc 30:17 7:35
6 113 Martin Larsen 605 Bay City 30:38 7:40
7 151 Andy Kaloz 557 Swartz Creek 31:54 7:59
8 153 Brian Larive 426 Kawkawlin 32:02 8:01
9 174 Thomas Mitchell 680 Davison 32:40 8:10
10 175 Dewey Taylor 1780 Clio 32:40 8:10
11 180 Richard Schultz 1830 Goodrich 32:45 8:12
12 185 Jonathon Lewis 428 Brighton 32:52 8:13
13 208 Paul Drevon 1809 Swartz Creek 33:39 8:25
14 210 Michael Stefansky 498 Flushing 33:47 8:27
15 216 Lewis G Anthony 1831 Clarkston 34:04 8:31
16 225 Joe Langston 424 Flushing 34:25 8:37
17 243 Andy Ortiz 659 Grand Blanc 35:05 8:47
18 251 David Ruddy 1845 Montrose 35:27 8:52
19 256 Leslie Black 1801 Corunna 35:55 8:59
20 265 Jeff King 1963 Flushing 36:20 9:05
21 280 Mark Johnson 573 Lapeer 36:46 9:12
22 282 Daniel Reinhart 617 Clio 36:54 9:14
23 288 Jeff Miller 696 Flushing 37:07 9:17
24 333 Gary Ward 1802 Flushing 38:54 9:44
25 344 Robert Woodyard 687 Flint 39:44 9:56
26 435 Steven White 517 Metamora 48:17 12:05
27 446 Everett Heath 595 Durand 50:57 12:45
28 453 Terry O Hetzer 553 Clio 52:28 13:07
29 456 Sam Crawford 355 Mount Morris 55:15 13:49
30 479 Thomas Thompson 543 Mount Morris 1:08:57 17:15
FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name No. Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 132 Cindy Tews 690 Kawkawlin 31:16 7:49
2 199 Wanda Handlin 1846 Flint 33:17 8:20
3 206 Bridget Murray 457 Rochester Hills 33:33 8:24
4 226 Glenda Card 1870 Oak Park 34:26 8:37
5 249 Victoria Hart 388 Frankenmuth 35:22 8:51
6 250 Diane Ruddy 1799 Clio 35:27 8:52
7 303 Kathleen Kudray 420 Flint 37:31 9:23
8 312 Ellen Stewart-Miller 698 Flushing 37:51 9:28
9 329 Sharon Oakes 601 Clio 38:20 9:35
10 338 Michele Forcier 373 Grand Blanc 39:25 9:52
11 341 Vickie Dolliver 561 Linden 39:29 9:53
12 356 Deborah Holloway 578 Flushing 40:47 10:12
13 362 Valerie Kump-Dutkowski 421 Flushing 41:04 10:16
14 391 Rhonda M Ureche 1943 Swartz Creek 43:30 10:53
15 393 Christina Gutierrez 615 Fenton 43:46 10:57
16 410 Marilyn A Clark 352 Merrill 45:29 11:23
17 426 Lou Lawrence 652 Fenton 46:59 11:45
18 438 Judy Chizmadia 1925 Otisville 48:46 12:12
19 447 Nancy Heath 594 Durand 50:58 12:45
20 448 Pam Tuppinhg 1962 Flint 51:09 12:48
21 466 Jane Odell 1922 Mount Morris 58:30 14:38
MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name No. Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 48 Ronald Durham 589 Flushing 27:19 6:50
2 52 Michael Manor 436 Clio 27:45 6:57
3 85 Riley McLincha 564 Clio 29:25 7:22
4 88 Edward Borkowski 360 Flushing 29:30 7:23
5 96 Don Lynch 432 Munger 29:53 7:29
6 108 Robin Pearce 650 New Hudson 30:32 7:38
7 110 Craig Wittinbach 1786 Lowell 30:36 7:39
8 138 Robert Gazella 641 Lansing 31:23 7:51
9 173 Phil Poore 643 Clinton Twp 32:39 8:10
10 203 Michael Ortiz 466 Swartz Creek 33:26 8:22
11 205 Len Constantine 354 Chesterfield 33:33 8:24
12 244 Lawrence Moran 1901 Flint 35:08 8:47
13 267 Tim Dutil 365 Flushing 36:25 9:07
14 290 Marshall Baeckeroot 324 Lapeer 37:11 9:18
15 295 Brian E Boudreau 1910 Flushing 37:19 9:20
16 302 Rick Roeswer 692 Davison 37:30 9:23
17 305 Bruce Lawrence 1939 Metamora 37:42 9:26
18 322 Robert Hill 398 Clio 38:09 9:33
19 342 Ed Ceslick 1923 Burton 39:39 9:55
20 345 Timothy Murphy 623 Flushing 39:44 9:56
21 357 Ray Williams 520 Clio 40:52 10:13
22 372 Douglas P Adams 1878 Swartz Creek 41:37 10:25
23 378 Richard Vaughn 504 Flushing 42:13 10:34
24 380 Bruce G Clark 350 Merrill 42:23 10:36
25 389 Gregory Murray 458 Rochester Hills 43:13 10:49
26 422 Mark Vick 505 Saint Helen 46:47 11:42
27 472 James Williams 814 Flushing 1:00:26 15:07
FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name No. Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 101 Maggy Zidar 583 Pontiac 30:11 7:33
2 178 Janeen Dvorak 366 Corunna 32:42 8:11
3 221 Susan Fox 1840 Mayville 34:13 8:34
4 325 Kathy Poore 644 Flushing 38:14 9:34
5 371 Betty Adams 1879 Swartz Creek 41:36 10:24
6 403 Sue Mott 691 Dryden 44:38 11:10
7 411 Suzanne Hutto 1872 Flushing 45:39 11:25
8 421 Joretta Roy 480 Flushing 46:42 11:41
9 471 Ann Skunda 803 Durand 1:00:25 15:07
MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name No. Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 49 Jim Carter 347 Okemos 27:27 6:52
2 57 William Hart 389 Birch Run 28:13 7:04
3 67 Bill Robson 479 Grand Blanc 28:49 7:13
4 72 Mark Cryderman 357 Howell 28:57 7:15
5 75 Larry Morse 454 Linden 29:01 7:16
6 84 Henry Osier 584 Attica 29:24 7:21
7 93 Richard Stevens 640 Ann Arbor 29:40 7:25
8 105 David Pichey 469 Flint 30:20 7:35
9 117 Larry McCaskey 440 Holt 30:48 7:42
10 128 Bill Garrity 380 Ann Arbor 31:11 7:48
11 135 Mike Hardy 387 Grand Blanc 31:20 7:50
12 155 Jerome Mittman 452 Northville 32:04 8:01
13 192 Jerry Knoodle 416 Davison 33:09 8:18
14 231 John Hebert 390 Bloomfield Hills 34:35 8:39
15 235 Tim Giles 570 Flushing 34:44 8:41
16 384 Ross Howard 665 Frankenmuth 42:42 10:41
17 388 Mark Mudd 456 Oxford 42:56 10:44
18 416 Thomas I Anders 1796 Swartz Creek 46:19 11:35
19 452 Douglas White 832 Davison 51:32 12:53
FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name No. Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 224 Melodie Maxfield 631 Oxford 34:23 8:36
2 278 Kathleen Morse 453 Linden 36:41 9:11
3 318 Lia Stevens 639 Ann Arbor 38:02 9:31
4 439 Nancy Boyer 1926 Flushing 49:03 12:16
5 455 Lee Husemann 400 Flint 55:00 13:45
MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name No. Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 39 James Carlton 549 White Lake 26:01 6:31
2 92 Bill J Keller 410 Lansing 29:39 7:25
3 116 Richard Wallen 508 Flushing 30:44 7:41
4 200 Leonard Block 332 Bay City 33:17 8:20
5 214 Robert Brooks 1803 Lansing 34:01 8:31
6 228 George Gawthrop 382 Flushing 34:32 8:38
7 335 Floyd Light 431 Reese 38:59 9:45
8 431 Marvin Maher 435 Clio 47:11 11:48
FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name No. Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 300 Jan Wallen 507 Flushing 37:29 9:23
2 385 Linda Nelson 459 Ortonville 42:42 10:41
3 400 Nancy Teel 576 Flint 44:30 11:08
4 415 Betsy Light 430 Reese 46:08 11:32
5 444 Karen Scanlon 485 Brighton 50:41 12:41
6 462 Elena M Keller 411 Lansing 56:41 14:11
MALE AGE GROUP: 70 - 74
Place Oall Name No. Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 142 Lee Burch 341 Clio 31:31 7:53
2 245 Paul Shepard 608 East Port 35:08 8:47
3 369 Ronald Gill 593 Pleasant Lake 41:25 10:22
4 440 William Rude 613 Lansing 49:05 12:17
FEMALE AGE GROUP: 70 - 74
Place Oall Name No. Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 320 Cathy Detman 482 Flint 38:07 9:32
MALE AGE GROUP: 75 - 79
Place Oall Name No. Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 327 Bob Daly 359 Fenton 38:20 9:35
2 427 Harrison Hensley 394 Pinckney 46:59 11:45
3 443 Harold Jones 580 Davison 50:01 12:31
FEMALE AGE GROUP: 75 - 79
Place Oall Name No. Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
MALE AGE GROUP: 80 - 89
Place Oall Name No. Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
FEMALE AGE GROUP: 80 - 89
Place Oall Name No. Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
HEAVYWEIGHT 185-199 POUNDS
Place Oall Name No. Town Time Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= == ======= ======= =====
1 149 Gregory Maxfield 591 Oxford 59 31:46 25:46 6:27
2 78 Brad Schneemann 554 Grand Blanc 38 29:07 27:55 6:59
3 133 Kurt Anderle 526 Byron 42 31:17 29:08 7:17
4 134 Christopher Richardson 661 Davison 33 31:19 30:58 7:45
5 252 David Harris 645 Holly 42 35:35 33:08 8:17
6 232 Brian Montpas 1874 Flushing 32 34:37 34:21 8:36
7 227 Jimi Mason 530 Brighton 24 34:27 34:27 8:37
8 365 Dennis Elston 528 Flint 53 41:08 35:07 8:47
9 352 Abe Erspamer 1788 Swartz Creek 43 40:20 37:17 9:20
10 374 Robert Oaks 600 Clio 47 41:48 37:27 9:22
11 309 Nick Freeman 529 Lansing 24 37:50 37:50 9:28
12 420 Donna Corkins 527 Davison 36 46:37 45:57 11:30
HEAVYWEIGHT 200-219 POUNDS
Place Oall Name No. Town Time Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= == ======= ======= =====
1 32 Bob Lusty 685 Burton 17 25:40 24:31 6:08
2 35 Scott Vierk 1785 Lake Orion 28 25:47 25:47 6:27
3 44 David Kolch 534 Byron 35 26:45 26:11 6:33
4 42 Michael White 392 Monroe 22 26:18 26:17 6:35
5 56 Dean Morris 1912 Burton 32 28:10 27:56 6:59
6 201 Robert Maksymowski 559 Fenton 54 33:24 28:16 7:04
7 188 Larry Martin 1885 Flushing 51 33:00 28:38 7:10
8 238 Patrick O'Callaghan 582 Flushing 51 34:54 30:17 7:35
9 146 Steve Herrick 532 Owosso 36 31:43 30:51 7:43
10 186 Tom Kreucher 607 Midland 41 32:55 30:52 7:43
11 260 Stu Allen 1852 Davison 49 36:08 31:51 7:58
12 264 Kevin Gaby 551 Burton 41 36:18 34:03 8:31
13 363 Keith Slosser 535 Flint 52 41:05 35:21 8:51
14 392 Wayne Joubert 533 Grand Ledge 52 43:37 37:32 9:23
15 386 Kevin Dumity 596 Birch Run 43 42:45 39:30 9:53
HEAVYWEIGHT 220-over POUNDS
Place Oall Name No. Town Time Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= == ======= ======= =====
1 197 Ronald Maksymowski 558 Flint 54 33:14 28:08 7:02
2 162 Kirk May 1842 Flushing 47 32:18 28:56 7:14
3 81 Michael Noel 637 Monroe 23 29:10 29:10 7:18
4 120 Brett Kuhlmann 539 Grand Blanc 37 30:53 29:50 7:28
5 127 Caleb Hart 678 Frankenmuth 28 31:06 31:06 7:47
6 246 Jerry Switalski 540 Davison 48 35:10 31:16 7:49
7 339 Manny Schmidt 682 Lapeer 58 39:26 32:16 8:04
8 202 Shawn Lovelace 1876 Shelby Twp 36 33:26 32:31 8:08
9 376 Ralph Trepkowski 541 Bay City 49 41:54 36:56 9:14
10 354 Charlie Moran 1903 Wauseon 22 40:38 40:37 10:10
11 366 Jason Georges 538 Owosso 33 41:13 40:44 10:11
12 414 Stewart Miller 697 Flushing 45 45:58 41:50 10:28
13 423 Matthew Wright 603 Flushing 26 46:55 46:55 11:44



************ MALE OVERALL WINNER ************
Place Oall Name No. Town Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 1 Johnny Olsey 795 Clio 38:25 9:37
************ FEMALE OVERALL WINNER ************
Place Oall Name No. Town Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 3 Debbie Topham 842 Mayville 39:04 9:46
************ MALE MASTERS WINNER ************
Place Oall Name No. Town Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 2 John Thomas 841 Linden 38:58 9:45
************ FEMALE MASTERS WINNER ************
Place Oall Name No. Town Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 4 Lori Lynn Short 801 Montrose 40:14 10:04
MALE AGE GROUP: 1 - 19
Place Oall Name No. Town Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
FEMALE AGE GROUP: 1 - 19
Place Oall Name No. Town Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 26 Leecia Barnes 749 Flint 51:17 12:50
2 34 Alena Benjamin 924 Swartz Creek 52:00 13:00
3 86 Alexzadria Schoolcraft 838 Swartz Creek 1:01:59 15:30
MALE AGE GROUP: 20 - 29
Place Oall Name No. Town Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 10 Jason Babcock 748 Howell 43:34 10:54
2 35 Eric Edwards 867 Springfield 52:23 13:06
3 94 Kyle Silvey 886 Flint 1:02:45 15:42
4 117 Daren Lemonjki 923 Flint 1:09:55 17:29
FEMALE AGE GROUP: 20 - 29
Place Oall Name No. Town Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 42 Jacky Huber 864 Flushing 53:57 13:30
2 54 Annelis Gilligan 828 Davison 56:06 14:02
3 67 Kristi Jirikovic 875 Davison 58:14 14:34
4 76 Jennifer Promowicz 835 Flint 1:00:36 15:09
5 95 Amy Olay 794 Davison 1:02:49 15:43
MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name No. Town Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 108 Chris Waxweiler 768 Flushing 1:05:51 16:28
FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name No. Town Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 6 Noelle Grignani 858 Metamora 41:00 10:15
2 38 Wendy Mitchell 787 Fenton 53:11 13:18
3 39 Melissa M Oginsky 876 Flushing 53:12 13:18
4 52 Vanessa Ziobro 819 Birch Run 55:51 13:58
5 56 Amy Daliege 872 Grand Blanc 56:09 14:03
6 62 Carol Lumsden 879 Lapeer 57:10 14:18
7 74 Jodi Leveille-Miller 836 Flint 1:00:31 15:08
8 93 Lisa Spohn 807 Flint 1:02:41 15:41
9 118 Kathryn Daniel 764 Flushing 1:11:05 17:47
10 119 Angie Frantzis 769 Swartz Creek 1:11:14 17:49
MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name No. Town Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 70 Matthew Dufresne 918 Flint 59:53 14:59
FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name No. Town Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 68 Jaclynn Busch 757 Grand Blanc 59:38 14:55
2 69 Rhonda Kent 917 Flushing 59:52 14:58
3 97 Mary Lonz 844 Noirwalk 1:03:29 15:53
4 113 Jeanne Parkinson 854 Flushing 1:08:23 17:06
MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name No. Town Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 92 Ty Spohn 808 Flint 1:02:41 15:41
FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name No. Town Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 11 Cheryl Bassett 877 Grand Blanc 44:38 11:10
2 12 Maria Czyzio 763 Flushing 45:07 11:17
3 33 Becky Benjamin 825 Swartz Creek 51:58 13:00
4 40 Linda Johnson-Barnes 826 Flint 53:19 13:20
5 43 Jodi Herrington 840 Flushing 54:18 13:35
6 60 Leslie Kotsiris 878 Flushing 57:09 14:18
7 66 Jan Kendall 779 Flint 57:31 14:23
8 125 Patricia Camp 824 Burton 1:17:24 19:21
MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name No. Town Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 7 Anthony Mora 874 Fenton 42:39 10:40
2 32 John E Davidek 865 Flushing 51:50 12:58
3 57 Cedric Kendall 778 Flint 56:36 14:09
FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name No. Town Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 18 Shelly Huber 863 Flushing 48:14 12:04
2 19 Patty Carlson 760 Midland 48:38 12:10
3 29 Diane Lechota 781 Flint 51:43 12:56
4 31 Lisa Confer 762 Burton 51:49 12:58
5 72 Heidi Joubert 404 Grand Ledge 59:54 14:59
6 73 Janice Williams 815 Mount Morris 1:00:23 15:06
7 77 Jamie Jones 885 Fenton 1:00:40 15:10
8 89 Tammie Britt 754 Flushing 1:02:03 15:31
9 90 Rita Boudreau 753 Flushing 1:02:04 15:31
10 114 Patie Sarka 882 Flushing 1:08:38 17:10
11 115 Mary Pettegrew 881 Flushing 1:08:39 17:10
MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name No. Town Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 5 Rick Huber 862 Montrose 40:27 10:07
2 9 David Panzlau 919 Fenton 42:59 10:45
3 21 Kelvin Grant 770 Alma 49:51 12:28
4 83 Dan Neller 861 Flushing 1:01:37 15:25
FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name No. Town Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 30 Jane Keeler 777 Flint 51:43 12:56
2 45 Sally Poore 797 Monroe 54:25 13:37
3 71 Cindy Hill 790 Clio 59:54 14:59
4 80 Kathy Woycehoski 817 Clio 1:00:48 15:12
5 87 Cindy Maksymowski 823 Fenton 1:02:01 15:31
6 99 Evie Reed 799 Flushing 1:03:36 15:54
7 105 Annette Eva 870 Goodrich 1:03:56 15:59
8 116 Lorietta Small 806 Flint 1:08:56 17:14
9 120 Cindy Terrian 809 Flushing 1:11:59 18:00
10 122 Nancy Jo Gonyea 880 Flushing 1:12:41 18:11
11 123 Diana Slosser 805 Flint 1:14:14 18:34
MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name No. Town Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 15 Harold Kirsch 852 Lapeer 46:18 11:35
2 17 Michael McCann 784 Flushing 48:09 12:03
3 55 Max Warden 813 Clio 56:07 14:02
4 79 Bryan Woycehoski 816 Clio 1:00:44 15:11
FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name No. Town Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 44 Ellen Haney 771 Lapeer 54:22 13:36
2 49 Valerie Schmidt 859 Lapeer 55:14 13:49
3 51 Karen Bengtson 751 Clio 55:47 13:57
4 53 Janette Hart 772 Birch Run 56:02 14:01
5 58 Denise Edwards 866 Springfield 56:38 14:10
6 59 Donna Kaloz 821 Swartz Creek 56:40 14:10
7 63 Susan Nicholas 793 Metamora 57:14 14:19
8 78 Joette McGinnis 785 Flushing 1:00:41 15:11
9 100 Michele Behan 850 Flushing 1:03:39 15:55
10 101 Diane Barnett 851 Flushing 1:03:39 15:55
11 106 Nancy Mudd 788 Oxford 1:05:02 16:16
12 110 Shel Waxweiler 1920 Berkeley Lake 1:05:58 16:30
13 112 Kathy Oneil 849 Otisville 1:08:10 17:03
MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name No. Town Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 8 Tom Jr. Belford 750 Grand Blanc 42:40 10:40
2 14 William Hough, Jr 884 Flushing 46:12 11:33
3 36 David Cable 759 Saginaw 53:03 13:16
4 41 Dave Thursten 810 Fowler 53:51 13:28
5 64 Donald Skunda 804 Durand 57:21 14:21
6 81 Tom Ryan 856 Frankenmuth 1:00:49 15:13
7 84 Harry Eiferle 873 Fenton 1:01:42 15:26
8 107 Rick Waxweiler 1921 Duluth 1:05:50 16:28
9 111 Darlynn Miller 848 Clio 1:08:09 17:03
FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name No. Town Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 23 Charlene Allen 868 Mount Pleasant 50:17 12:35
2 24 Kendra Metcalf 871 Columbiaville 50:28 12:37
3 28 Jane Matthews 783 Grand Blanc 51:32 12:53
4 37 Katharine Eiferle 766 Fenton 53:08 13:17
5 82 Virginia Caterer 761 Flushing 1:01:02 15:16
6 85 Kathy Burroughs 756 Flint 1:01:43 15:26
7 102 Sandy Jordan 898 Flushing 1:03:40 15:55
8 109 Martha Morin 1871 Flushing 1:05:53 16:29
MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name No. Town Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 13 Wesley Shumpert 802 Flint 45:44 11:26
2 16 Larry Greenfield 839 Sarnia 46:59 11:45
3 25 Gerald Spiewak 860 St Clair Shores 50:41 12:41
4 27 Doug Fisher 767 Flushing 51:21 12:51
5 61 Joseph Burroughs 755 Flint 57:09 14:18
6 75 Roger Parkinson 853 Millington 1:00:34 15:09
7 103 Charles Butterfield 758 Flushing 1:03:44 15:56
8 104 Edward Newman 791 Flushing 1:03:45 15:57
FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name No. Town Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 46 Goldie Pollard 820 Flint 54:26 13:37
2 47 Rita Collie 921 Swartz Creek 54:40 13:40
3 91 Shirley M Polen 846 Durand 1:02:38 15:40
4 98 Margaret Wanat 812 Southfield 1:03:33 15:54
5 121 Janet Newman 792 Flushing 1:12:05 18:02
MALE AGE GROUP: 70 - 74
Place Oall Name No. Town Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 20 Buzz Purcell 798 Mt. Morris 48:43 12:11
2 48 Elliott Deyo 624 Millington 54:50 13:43
3 65 George R Polen 847 Durand 57:30 14:23
FEMALE AGE GROUP: 70 - 74
Place Oall Name No. Town Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 22 Joan Berman 752 Ann Arbor 49:53 12:29
MALE AGE GROUP: 75 - 79
Place Oall Name No. Town Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 50 Tom Murphy 789 Flushing 55:14 13:49
FEMALE AGE GROUP: 75 - 79
Place Oall Name No. Town Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
MALE AGE GROUP: 80 - 89
Place Oall Name No. Town Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====
1 124 James Duce 765 Grand Blanc 1:14:20 18:35
FEMALE AGE GROUP: 80 - 89
Place Oall Name No. Town Time Pace
===== ==== ====================== ====== ================= ======= =====

Flushing,MI
Provided by Gault Race Mgt.