Sweetest Day Race

back to results

Oct. 19, 2008

Sweetest Day Race
Flint, MI
Provided by Miller Race Management


Overall Male
1. Jaloszynski, Jason S Clio, MI 30 16:17.78 1
Overall Female
1. Quisenberry, Danielle S Jackson, MI 26 17:37.84 3
Masters Male
1. Lara, Roger M Grand Blanc, MI 50 17:35.51 2
Masters Female
1. Lara, Ruth M Grand Blanc, MI 47 22:24.45 15
Grand Masters Male
1. Tarkowski, John S Northville, MI 55 18:15.13 6
Grand Masters Female
1. Zidar, Maggy M Pontiac, MI 58 23:53.25 20
13-15 Male
1. Billos, Branden S Ortonville, MI 15 18:07.44 4
16-19 Female
1. Scherer, Hannah S Ortonville, MI 17 20:03.10 9
20-24 Female
1. Landt, Joanne S Roseville, MI 22 24:42.76 22
25-29 Male
1. Johnson, Brian S Amesbury, MA 27 21:26.57 12
25-29 Female
1. Dutcher, Anna S Flushing, MI 26 22:03.29 14
2. Blamer, Megan S Boyne City, MI 26 25:47.00 26
3. Jepsen, Melanie M Kalamazoo, MI 29 35:21.07 46
30-34 Female
1. Grzymkowski, Heather M Flint, MI 33 25:36.06 25
35-39 Male
1. Stryker, Scott S Oxford, MI 37 18:10.26 5
2. Richert, Jason S Plymouth, MI 38 21:50.48 13
3. McDonough, James M Otisville, MI 39 23:24.20 18
4. Jepsen, Keith M Kalamazoo, MI 35 35:21.84 47
35-39 Female
1. Lobsinger, Kourtney M Grand Blanc, MI 37 36:57.16 51
40-44 Male
1. Macksood, Joseph M Fenton, MI 43 20:48.14 10
2. Callard, Jeffrey M Fenton, MI 44 21:06.91 11
45-49 Male
1. Gugin, David M Howell, MI 48 31:34.64 38
45-49 Female
1. Suhre, Marjorie M Fenton, MI 46 25:21.28 24
50-54 Male
1. Duhaime, Rick M Holly, MI 54 19:01.49 7
2. Brousseau, Leonard S Byron, MI 51 19:26.45 8
3. Bur, Brian S Swartz Creek, MI 52 23:46.74 19
4. Martin, Larry S Flushing, MI 51 24:46.93 23
5. Garner, Ronald M Almont, MI 54 27:06.14 28
6. Woodyard, Robert S Flint, MI 52 29:25.10 35




50-54 Female
1. Grybas, Debra M Stockbridge, MI 52 27:12.49 29
2. Fitzpatrick, Terese M Howell, MI 54 28:36.48 31
3. Garner, Denise M Almont, MI 50 28:59.10 33
4. Thibodeau, Barbara M Linden, MI 54 34:10.83 45
55-59 Male
1. Beardslee, Mike M Howell, MI 56 33:34.69 43
60-64 Female
1. Morse, Kathleen M Linden, MI 62 27:29.04 30
2. Wagner, Kathy M Clio, MI 60 28:56.39 32
3. Husemann, Lee M Flint, MI 63 35:47.34 49
60-64 Male
1. Werner, Michael M Imlay City, MI 61 22:41.34 16
2. Pichey, David S Flint, MI 63 23:11.37 17
65-69 Female
1. Nelson, Linda M Ortonville, MI 66 29:46.46 36
2. Teel, Nancy S Flint, MI 65 33:33.44 42
65-69 Male
1. Hart, Norman M Davison, MI 66 24:10.27 21
70-99 Male
1. Gill, Ronald M Pleasant Lake, MI 71 30:47.94 37
2. Hensley, Harrison M Pinckney, MI 76 34:10.04 44



Overall Male
1. Olsey, John S Clio, MI 54 26:30.54 27
Overall Female
1. Lindquist, Lori S Montrose, MI 42 29:20.36 34
Masters Male
1. Beckwith, Donald S Flint, MI 49 31:46.94 39
Masters Female
1. Grab, Mary S Flushing, MI 53 32:27.87 41
Grand Masters Male
1. Brady, Lester M Grand Blanc, MI 55 31:47.74 40
Grand Masters Female
1. Metcalf, Kendra M Columbiaville, MI 63 35:32.24 48
20-29 Female
1. Kidd, Schellen M Davison, MI 24 45:04.52 58
30-34 Female
1. Ziobro, Vanessa M Birch Run, MI 33 40:26.84 55
40-44 Male
1. Centerwall III, Everett S Flint, MI 41 45:12.35 59
45-49 Female
1. Schmier, Mary S Mt. Morris, MI 48 36:54.84 50
55-59 Male
1. Warden, Max M Clio, MI 59 41:52.44 57
55-59 Female
1. Bengtson, Karen M Clio, MI 57 40:19.38 54
60-64 Male
1. Thurston, Dave M Fowler, MI 60 40:36.34 56
65-69 Female
1. Collie, Rita S Swartz Creek, MI 68 40:06.50 53
70-99 Male
1. Anderson, Mike M Flushing, MI 76 39:28.56 52