Cavalier Classic

back to results

Aug. 27, 2008

Cavalier Classic
Carman-Ainsworth

Boys

Team standings — 1. Clarkston A 31; 2. White Lake Lakeland A 72; 3. Holly 105; 4. Grand Blanc Blue 114; 5. Grand Blanc White 121; 6. Clarkston B 155; 7. White Lake Lakeland B 162; 8. Carman-Ainsworth 237; 9. Clarkston C 243; 10. White Lake Lakeland C 256.

Top 25 runners — 1. Stefan Morell, White Lake Lakeland, 16:47.78; 2. Jeff Kuhl, Clarkston, 16:53.17; 3. Brett Burdick, Grand Blanc, 17:01.10; 4. Christian Bonzheim, Clarkston, 17:10.56; 5. Omar Kaddurau Grand Blanc, 17:22.57; 6. Nick Leflur, Grand Blanc, 17:22.99; 7. Branton Dennis, Clarkston, 17:24.28; 8. Eric Nordquist, Clarkston, 17:34.18; 9. Drake Carr, Grand Blanc, 17:36.22; 10. Adam Broderick, Clarkston, 17:38.59; 11. Brenden Lagios, Holly, 17:49.98; 12. Tyler Vogt, Grand Blanc, 17:51.84; 13. Lonnie McNeal, Carman-Ainsworth, 17:56.33; 14. Parker Snavely, White Lake Lakeland, 17:58.04; 15. Forbes Dever, Clarkston, 18:00.63; 16. Luke Scherwin, Holly, 18:04.30; 17. Zach Kughn, Grand Blanc, 18:07.49; 18. Brent Rolpe, White Lake Lakeland, 18:09.50; 19. Chris Sherlock, White Lake Lakeland, 18:11.36; 20. Drake Mowers, White Lake Lakeland, 18:23.37; 21. Garret Zuk, White Lake Lakeland, 18:30.55; 22. Johann Britting, Clarkston, 18:37.33; 23. Joe McGuire, Holly, 18:43.64; 24. Daniel Byrne, Clarkston, 18:51.63; 25. Aaron Butora, Clarkston, 18:53.19.

Girls

Team standings — 1. White Lake Lakeland 38; 2. Grand Blanc Black 50; 3. Holly 89; 4. Grand Blanc Blue 94; 5. White Lake Lakeland C 100; 6. Carman-Ainsworth 109; 7. White Lake Lakeland B 110.

Top 25 runners — 1. Gabrielle Anzalone, Grand Blanc, 18:44; 2. Becky Allor, White Lake Lakeland, 20:57; 3. Rachel Moore, White Lake Lakeland, 21:05; 4. Danielle White foot, Holly, 21:05; 5. Courtnay Hughes, Grand Blanc, 21:06; 6. Shivani Kaushal, Grand Blanc, 21:09; 7. Alex Imhoff, White Lake Lakeland, 21:12; 8. Alex Dawson, Grand Blanc, 21:22; 9. Jessica Saunders, Carman-Ainsworth, 21:28; 10. Melissa George, Grand Blanc, 21:31; 11. Rachel Hogarth, White Lake Lakeland, 21:58; 12. Lauren Foote, Carman-Ainsworth, 22:17; 13. Dana Cardinal, Carman-Ainsworth, 22:25; 14. Shamita Rode, Grand Blanc, 22:32; 15. Grace Connolly, White Lake Lakeland, 22:38; 16. Sara MacDonald, White Lake Lakeland, 22:39; 17. Kandin Unger, Grand Blanc, 22:44; 18. Krista Moussavi, Holly, 22:53; 19. Allie Eaton, Grand Blanc, 22:54; 20. Rachel Kozma, White Lake Lakeland, 22:55; 21. Clarissa Wellman, Holly, 23:00; 22. Margie Coffey, Holly, 23:01; 23. Cheryl Craig, White Lake Lakeland, 23:26; 24. Stacey St. Clair, Holly, 23:36; 25. Alex Rew, White Lake Lakeland, 23:50.

Boys

Team standings — 1. Swartz Creek 39; 2. Orchard Lake St. Mary’s 44; 3. Lapeer East 59; 4. Brandon 112; 5. Lapeer West 126; 6. Lapeer East B 129; 7. Brandon B 235; 8. Lapeer West B 254.

Top 25 runners — 1. Tyler Gatlin, Swartz Creek, 17:29.83; 2. Anthony Peel, Swartz Creek, 18:09.89; 3. Shane Irmen, Orchard Lake St. Mary’s, 18:46.76; 4. Cody Grant, Swartz Creek, 18:58.16; 5. Scott Baller, Lapeer West, 19:11.14; 6. Bryan Bush, Lapeer East, 19:26.72; 7. A.J. Wirth, Orchard Lake St. Mary’s, 19:34.94; 8. Alex Stoick, Orchard Lake St. Mary’s, 19:36.87; 9. Zach Kirby, Lapeer East, 19:38.30; 10. Burt Jacob, Orchard Lake St. Mary’s, 19:38.82; 11. Dan Penix, Brandon, 19:44.67; 12. Jeff Baeclarrot, Lapeer East, 19:48.50; 13. Alex Coles, Swartz Creek, 19:59.06; 14. Joe Taylor, Lapeer East, 19:59.77; 15. Branden Bilkos, Brandon, 20:06.48; 16. Matt Johnson, Orchard Lake St. Mary’s, 20:16.20; 18. Dixon, Lapeer East, 20:37.5; 19. Tyler Blower, Swartz Creek, 20:37.98; 20. Nate Beebe, Brandon, 20:40.67; 21. Mazar-Batistoni, Lapeer East, 20:41.80; 22. Patrick Matindale, Lapeer West, 20:49.93; 23. Tony Blower, Swartz Creek, 20:51.12; 24. Kyle Griffin, Lapeer East, 20:52.61.

Girls

Team standings — 1. Swartz Creek 30; 2. Lapeer East 55; 3. Brandon 62; 4. Lapeer East B 114; 5. Swartz Creek B 124; 6. Lapeer West 138; 7. Lapeer East C 180; 8. Brandon B 182; 9. Lapeer East D 230; 10. Brandon C 231; 11. Brandon D 234; 12. Lapeer East E Inc.


Top 25 runners — 1. Casey Campbell, Swartz Creek, 21:23; 2. Emily McKeon, Swartz Creek, 21:39; 3. Tori Peet, Lapeer West, 21:44; 4. Jamie Caminiti Lapeer East, 21:58; 5. Rachel Reyna, Swartz Creek, 22:23; 6. Hillary Davlin, Lapeer East, 22:30; 7. Hannah Scherer, Brandon, 22:35; 8. Alisha Kintner, Lapeer West, 22:36; 9. Andrea Newcombe, Brandon, 22:49; 10. Ashley Kemmerer, Swartz Creek, 23:30; 11. Sarah Lindsay, Brandon, 23:36; 12. Katrina Bean, Swartz Creek, 23:48; 13. Jenna Edhe, Brandon, 23:53; 14. Amanda Colosky, Lapeer East, 23:54; 15. Ari Donahue, Lapeer East, 24:08; 16. Dayna McIntyre, Lapeer East, 24:09; 17. Stephi Hugan, Swartz Creek, 24:22; 18. Kaitlyn Dowdall, Lapeer West, 24:33; 19. Allyssa Batistoni, Lapeer East, 24:48.5; 20. Emily Davis, Lapeer East, 24:48.8; 21. Ashlee Eisinger, Lapeer East, 24:58; 22. Rachel Toward, Brandon, 25:10; 23. Becca Chewning, Brandon, 25:15; 24. Mary Reyna, Swartz Creek, 25:17; 25. Alison Thierbach, Swartz Creek, 25:38.