Alden Run

back to results

Jul. 26, 2008

Alden Run
Alden,MI
Provided by Gault Race Mgt.


******************* MALE OVERALL WINNER ***************************
Place Oall Name City No. Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= ===== == ======= =====
1 1 Derek Henning Alanson 209 18 36:03 5:49
******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************
Place Oall Name City No. Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= ===== == ======= =====
1 7 Theresa Martin Selfridge 106 22 42:11 6:48
******************* Male MASTERS WINNER *******************************
Place Oall Name City No. Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= ===== == ======= =====
1 5 Don Fedrigon, Jr. Williamsburg 268 51 41:59 6:46
******************* Female MASTERS WINNER *******************************
Place Oall Name City No. Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= ===== == ======= =====
1 8 Karen Kirt Lake Leelanau 84 40 42:52 6:54

MALE AGE GROUP: 11 - 14
Place Oall Name City No. Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= ===== == ======= =====
1 57 Ashton Lawton Traverse City 219 11 54:21 8:45

MALE AGE GROUP: 15 - 19
Place Oall Name City No. Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= ===== == ======= =====
1 2 Alexander Chappars Xenia 269 18 36:42 5:55
2 39 Zach Schulz Gladwin 141 16 50:45 8:10
3 43 Evan Kline Clarkston 217 19 51:16 8:15

FEMALE AGE GROUP: 15 - 19
Place Oall Name City No. Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= ===== == ======= =====
1 69 Sarah Canniff Central Lake 221 19 56:55 9:10
2 72 Taylor Nordberg Okemos 275 15 57:50 9:19

MALE AGE GROUP: 20 - 29
Place Oall Name City No. Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= ===== == ======= =====
1 11 Teddy Rader Findlay 132 22 43:46 7:03
2 32 Tim Busen Newport 16 29 49:32 7:59
3 33 Christopher Fast Traverse City 239 20 49:36 7:59
4 84 Brent Scott Noblesville 146 27 1:02:53 10:08


FEMALE AGE GROUP: 20 - 29
Place Oall Name City No. Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= ===== == ======= =====
1 28 Rebecca Molski Bellaire 290 24 48:27 7:48
2 41 Jennifer Baker Ypsilanti 28 24 51:00 8:13
3 42 Libby Godwin Chicago 59 25 51:09 8:14
4 51 Martha Busen Newport 15 25 53:41 8:39
5 79 Annie Lerew Bellaire 258 26 1:00:03 9:40

MALE AGE GROUP: 30 - 39
Place Oall Name City No. Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= ===== == ======= =====
1 3 Scott Baker Ypsilanti 29 35 40:52 6:35
2 4 Jason Saarm Traverse City 243 30 41:31 6:41
3 6 Nate Fowler Lowell 246 34 42:09 6:47
4 10 Steven McLean Clarkston 241 38 43:27 7:00
5 15 Douglas Starkey San Diego 284 38 45:09 7:16
6 21 Tom Bosen . 291 34 47:24 7:38
7 25 Matt Ludwa Clarkston 104 36 47:35 7:40
8 29 Jeff Wood Kingsley 175 32 48:41 7:51
9 37 Charles Beeler Menlo Park 292 37 49:56 8:03
10 49 Ryan Little Traverse City 100 31 52:59 8:32
11 52 Steve Kellogg Houston 79 31 53:50 8:40
12 55 Carl Williams Traverse City 171 38 54:01 8:42
13 65 James Thompson Seattle 265 38 55:59 9:01
14 73 Christopher Nesin St. Louis 303 34 57:51 9:19

FEMALE AGE GROUP: 30 - 39
Place Oall Name City No. Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= ===== == ======= =====
1 30 Jennifer Beeler Menlo Park 293 33 49:23 7:57
2 31 Cristy Murra Traverse City 247 33 49:23 7:57
3 34 Annette Evans Milford 181 36 49:51 8:02
4 59 Rachel Lenneman Okemos 96 36 54:29 8:46
5 60 Jennifer Cook Okemos 38 37 54:29 8:47
6 62 Christa Moran Bloomfield 231 38 54:48 8:50
7 64 Linda Bielecki Mancelona 252 34 55:51 9:00
8 68 Kari Walworth Ann Arbor 168 36 56:45 9:08
9 71 Liana Wilson Grawn 173 39 57:35 9:16
10 77 Angee Ludwa Clarkston 103 37 59:33 9:35
11 86 Janine Nesin St. Louis 301 37 1:17:13 12:26
12 87 April Nesin St. Louis 300 34 1:26:21 13:54
13 91 Raelene Wooden-Hall Traverse City 296 37 1:44:59 16:54


MALE AGE GROUP: 40 - 49
Place Oall Name City No. Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= ===== == ======= =====
1 9 Stewart Foster Alden 53 45 43:22 6:59
2 16 Eric Nordberg Okemos 270 44 45:13 7:17
3 17 Brian Zehnder Salt Lake City 236 45 46:09 7:26
4 19 Jim Frixen Cedar 57 45 47:00 7:34
5 23 Jerry Keie Charlevoix 73 49 47:31 7:39
6 26 Tim Creighton Lowell 19 44 48:11 7:46
7 40 John Hunt Puluski 299 43 50:53 8:12
8 44 Jim Fileccia Rapid City 48 44 51:22 8:16
9 46 Daniel McGlinn Kalamazoo 192 46 51:42 8:20
10 47 Scott Smith Mancelona 147 46 51:46 8:20
11 48 Dan Stewart Ann Arbor 277 45 52:20 8:26
12 50 Eric Dziedzic Charlevoix 23 41 53:20 8:35
13 58 Bryan Lawton Traverse City 220 40 54:22 8:45
14 70 Stephen Johanson Bellaire 248 42 57:05 9:12
15 81 Tom Karas Interlochen 72 49 1:01:57 9:59
16 90 Chris Hall Traverse City 295 41 1:44:59 16:54

FEMALE AGE GROUP: 40 - 49
Place Oall Name City No. Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= ===== == ======= =====
1 14 Julie Schmidt Alden 140 40 44:58 7:15
2 18 Peggy Hasse Three Rivers 65 40 46:42 7:31
3 24 Tina Wilder Petoskey 179 40 47:34 7:40
4 35 Holly Gerrity Bellaire 229 41 49:52 8:02
5 53 Laura Taylor Charlevoix 163 47 53:51 8:40
6 74 Colleen Strickland Mason 156 46 58:16 9:23
7 85 Sheila Menn Washington 107 43 1:03:35 10:14
8 88 Michelle Hunt Puluski 302 41 1:26:22 13:54
9 89 Heidi Stellin Traverse City 251 42 1:44:59 16:54

MALE AGE GROUP: 50 - 59
Place Oall Name City No. Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= ===== == ======= =====
1 12 Rodney Lofquist Traverse City 102 55 43:55 7:04
2 13 Michael Nutt Kewadin 122 50 44:19 7:08
3 20 Robert Martin Selfridge 249 50 47:16 7:37
4 22 Daniel Starkey Grand Haven 280 53 47:27 7:39
5 38 Michael Baun Valdosta 11 51 50:27 8:08
6 45 David Mertz Traverse City 110 56 51:33 8:18
7 54 Tim Chappars Xenia 271 56 53:54 8:41
8 61 Lee Abel Traverse City 1 53 54:33 8:47
9 66 Bob Holtzmann Marquette 68 56 56:36 9:07
10 75 David Borck Grand Rapids 12 58 59:01 9:30
11 80 Kent Manning Alden 309 50 1:00:50 9:48

FEMALE AGE GROUP: 50 - 59
Place Oall Name City No. Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= ===== == ======= =====
1 27 Linda Borck Grand Rapids 13 59 48:12 7:46
2 56 April Stuck Traverse City 159 53 54:12 8:44
3 67 Julie Anderson Williamsburg 4 52 56:40 9:08
4 76 Nancy Nagurka Harbor Springs 119 54 59:33 9:35
5 78 Barbara Franklin Rapid City 55 55 59:48 9:38
6 82 Susan Holtzmann Marquette 69 54 1:02:05 10:00


MALE AGE GROUP: 60 - 69
Place Oall Name City No. Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= ===== == ======= =====
1 36 Bill Spurgeon Royal Oak 228 61 49:54 8:02
2 63 Tom Henderson St Clair Shores 266 60 55:05 8:52
3 83 Gary Scott Noblesville 145 62 1:02:52 10:08



******************* MALE OVERALL WINNER ***************************
Place Oall Name City No. Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= ===== == ======= =====
1 1 Paul Grieve Alden 61 19 15:56 5:08
******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************
Place Oall Name City No. Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= ===== == ======= =====
1 11 Jackie Bauters South Bend 298 26 20:20 6:33
******************** Male MASTERS WINNER *******************************
Place Oall Name City No. Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= ===== == ======= =====
1 4 Ken Flannery Williamsburg 50 48 17:51 5:45
******************** Female MASTERS WINNER *******************************
Place Oall Name City No. Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= ===== == ======= =====
1 32 Julia Baun Valdosta 9 46 22:58 7:24

MALE AGE GROUP: 1 - 10
Place Oall Name City No. Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= ===== == ======= =====
1 71 Jack Sosville Kalamazoo 216 10 26:19 8:29
2 93 Jake Laplaca Bend 92 8 27:20 8:48
3 94 Tom Cummins Mansfield 187 10 27:21 8:49
4 113 Matthew Baun Valdosta 10 9 28:46 9:16
5 114 Tommy Nordberg Okemos 272 8 28:50 9:17
6 135 Nick Stapleton Bellaire 150 8 30:55 9:58
7 189 Cameron Burke Union 33 10 39:43 12:47
8 194 Max Foster Alden 54 7 44:29 14:20

FEMALE AGE GROUP: 1 - 10
Place Oall Name City No. Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= ===== == ======= =====
1 137 Delaney Abendroth Bath 180 9 30:57 9:58
2 141 Grace Tremonti Alden 289 9 31:25 10:07
3 166 Caitlyn Thompson Muncie 210 10 34:06 10:59
4 188 Caroline Menn Washington 108 10 39:42 12:47

MALE AGE GROUP: 11 - 14
Place Oall Name City No. Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= ===== == ======= =====
1 22 Zach Rummery Burnsville 123 13 22:06 7:07
2 29 David Witt Central Lake 174 13 22:51 7:22
3 38 Ryan Denison Dearborn 40 14 23:39 7:37
4 60 Hayden Black Dallas 189 11 25:33 8:14
5 81 Jacob Berends Muskegon 279 13 26:34 8:33
6 103 Christopher Hill Birmingham 254 12 28:09 9:04
7 108 Tim Creighton Lowell 20 14 28:17 9:07
8 117 George Hamaty Bellaire 306 11 28:54 9:19
9 159 Kyle Strickland Mason 155 12 33:37 10:50

FEMALE AGE GROUP: 11 - 14
Place Oall Name City No. Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= ===== == ======= =====
1 34 Rebeca Maynor Allen Park 183 14 23:00 7:25
2 48 Sydney Kinney Ada 81 14 24:40 7:57
3 54 Kyler Huss Spring Arbor 71 13 24:53 8:01
4 55 Lauren Easton Jackson 41 14 24:53 8:01
5 59 Stephanie Latos Rapid City 93 11 25:30 8:13
6 106 Danielle Brzezinski Traverse City 31 14 28:10 9:04
7 111 Isabella Tremonti Alden 288 12 28:41 9:14
8 143 Elizabeth Stefanik Louisville 152 13 31:34 10:10
9 150 Olivia Tremonti Alden 286 11 32:25 10:27
10 160 Natalie Thompson Muncie 211 13 33:45 10:52
11 162 Chelsea Bays Pendleton 186 12 33:49 10:54
12 168 Lindsey Broekhuis Grand Rapids 30 14 34:10 11:00
13 172 Ashley Harvey Mancelona 64 12 34:59 11:16
14 196 Anna Schwietering Cincinati 142 14 57:43 18:35
15 197 Ellie Schwietering Cincinati 143 11 57:46 18:36

MALE AGE GROUP: 15 - 19
Place Oall Name City No. Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= ===== == ======= =====
1 5 Steven Cottington Cranberry Twp 204 19 19:22 6:14
2 6 Chad La Rowe Howell 200 18 19:48 6:23
3 7 Geoffrey Laufersky Weirsdale 242 18 20:02 6:27
4 8 Brad Wiggins Manlius 170 16 20:03 6:28
5 9 Alex Grieve Alden 199 17 20:13 6:31
6 10 Zachary Hill Birmingham 287 16 20:19 6:33
7 14 Ryan Moore Central Lake 117 16 20:35 6:38
8 15 Nicholas Hill Birmingham 255 16 20:40 6:40
9 16 Evan McGlinn Kalamazoo 197 17 21:04 6:47
10 18 Zach Drogowski Williamsburg 238 16 21:16 6:51
11 19 Josh Rummery Burnsville 125 19 21:20 6:52
12 20 Andy Threatt Rapid City 166 16 21:43 7:00
13 25 Skyler Flannery Williamsburg 224 17 22:19 7:11
14 28 Paull Gossett Northport 237 17 22:46 7:20
15 31 Spencer Neuman Bellaire 120 18 22:56 7:23
16 36 Daniel Clark Bellaire 18 17 23:07 7:27
17 46 Jace Caulkins Rapid City 17 19 24:32 7:54
18 70 Brian McDaniel Mancelona 105 17 26:18 8:28
19 86 Nick Lockman Alden 101 16 27:05 8:43
20 91 Sean Spurlock Alden 149 15 27:15 8:47
21 105 Rickie Covert Lansing 182 16 28:09 9:04
22 179 Cody Harrington Edmore 63 15 36:50 11:52

FEMALE AGE GROUP: 15 - 19
Place Oall Name City No. Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= ===== == ======= =====
1 13 Emma Spano Earlysville 191 15 20:27 6:35
2 23 Lauren McGlinn Kalamazoo 196 15 22:09 7:08
3 44 Jill Doty Rapid City 21 19 24:12 7:48
4 45 Clothilde Blanchon St. Chaffrey 190 19 24:26 7:52
5 65 Emily Van Norman Howell 264 16 25:44 8:17
6 90 Kelly Lachance Howell 262 16 27:14 8:46
7 92 Mary Wojtala Brighton 263 15 27:17 8:47
8 144 Claire Wodzien Traverse City 225 16 31:39 10:12
9 153 Francie Taylor Columbus 162 15 33:16 10:43
10 180 Janean Strickland Mason 157 16 36:57 11:54

MALE AGE GROUP: 20 - 29
Place Oall Name City No. Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= ===== == ======= =====
1 12 Chris Tredway Central Lake 194 27 20:27 6:35
2 24 Kyle Sturgeon Rapid City 259 27 22:13 7:10
3 27 Matthew Conn South Bend 297 28 22:43 7:19
4 40 Cameron Kinney Ada 83 20 23:45 7:39
5 50 Brad Meyer Wausau 113 20 24:48 7:59
6 96 Broc Wodzien Traverse City 226 24 27:23 8:49
7 98 Austin Force Findlay 51 26 27:37 8:54
8 101 Brian Nichols Ypsilanti 121 21 27:56 9:00
9 128 Michael Smith Bellaire 308 28 30:04 9:41
10 165 Curtis Keller Chesterfield 78 28 34:06 10:59

FEMALE AGE GROUP: 20 - 29
Place Oall Name City No. Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= ===== == ======= =====
1 58 Gwen Meyer Wausau 112 22 25:14 8:08
2 68 Lily Wagner Rapid City 167 23 26:10 8:26
3 74 Ann Marie France Ann Arbor 307 29 26:26 8:31
4 80 Abigail Grieve Alden 193 21 26:33 8:33
5 88 Kristin Molby Bellaire 116 28 27:07 8:44
6 89 Samantha Keie Charlevoix 75 20 27:08 8:45
7 124 Krystal Bowers Rochester 207 20 29:47 9:36
8 132 Karen Chau New York 35 28 30:29 9:49
9 145 Susan Ellis Takoma Park 25 29 31:46 10:14
10 155 Anna Taylor Charlevoix 165 21 33:27 10:47
11 171 Natalie Hickman Central Lake 66 21 34:59 11:16
12 173 Katie Snyder Selfridge 148 26 35:03 11:17
13 175 Candace Taranto Schwenksville 161 20 35:57 11:35

MALE AGE GROUP: 30 - 39
Place Oall Name City No. Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= ===== == ======= =====
1 2 Trevor Darnell Rapid City 230 34 17:08 5:31
2 3 Aaron Waclawski South Boartman 260 30 17:45 5:43
3 21 Ryan Berends Muskegon 278 36 22:01 7:06
4 41 Timothy High Chatham 305 33 23:51 7:41
5 43 David Engler Charlottesville 44 35 24:01 7:44
6 47 Fred Bays Pendleton 185 38 24:35 7:55
7 49 Jackson Pellett New London 127 35 24:47 7:59
8 75 Todd Hoffman Ann Arbor 67 35 26:26 8:31
9 79 Kevin Rider Bellaire 134 39 26:30 8:32
10 112 Philip Tremont Alden 218 38 28:41 9:14
11 116 John Lenneman Okemos 97 35 28:53 9:18
12 152 Mark Mitchell Chicago 115 33 32:49 10:34
13 183 Sean Moran Bloomfield 205 37 37:41 12:08

FEMALE AGE GROUP: 30 - 39
Place Oall Name City No. Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= ===== == ======= =====
1 56 Kerry Miller Three Rivers 114 38 24:58 8:03
2 64 Kim Hulin Centreville 70 32 25:40 8:16
3 97 Dawn Laplaca Bend 91 37 27:25 8:50
4 102 Carrie High Wayne 304 31 27:57 9:00
5 115 Vanessa Kellogg Houston 80 30 28:52 9:18
6 119 Leah McLean Clarkston 240 39 28:59 9:20
7 123 Amy Evans Findlay 26 39 29:42 9:34
8 130 Brenda Bazley Saint Johns 285 33 30:14 9:44
9 133 Angelica Banwell Alden 8 34 30:35 9:51
10 136 Laura Stapleton Bellaire 151 39 30:56 9:58
11 154 Lisa Schram Mancelona 250 38 33:21 10:45
12 161 Rebekah Willson East Jordan 172 31 33:45 10:52
13 163 Kathryn Keller Chicago 76 30 34:05 10:59
14 170 Kirstin Gorney Cedar 282 39 34:42 11:11
15 186 Gayle Rider Bellaire 135 37 39:21 12:40

MALE AGE GROUP: 40 - 49
Place Oall Name City No. Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= ===== == ======= =====
1 17 Lester Dragstedt Atlanta 273 46 21:06 6:48
2 26 Kip Fennelly Indianola 253 41 22:39 7:18
3 30 Robert Rostar Plainwell 276 43 22:53 7:23
4 35 Ron Maynor Allen Park 184 49 23:01 7:25
5 39 Greg Laufersky Weirsdale 206 43 23:44 7:39
6 51 Mark McNish Saginaw 232 44 24:48 7:59
7 52 Mike Gorney Cedar 281 42 24:49 8:00
8 53 Geoff Hill Birmingham 256 47 24:52 8:01
9 62 Andrew Denison Dearborn 39 41 25:35 8:15
10 63 Anthony Latos Rapid City 94 40 25:35 8:15
11 67 Mike Sadler Clawson 139 47 25:46 8:18
12 72 Brian Sosville Kalamazoo 215 40 26:21 8:29
13 83 Henry Menn Washington 109 45 26:56 8:41
14 84 Kurt Schuler Traverse City 208 44 26:56 8:41
15 87 William Klender Fowlerville 85 43 27:06 8:44
16 167 Chris Thompson Muncie 212 44 34:07 11:00

FEMALE AGE GROUP: 40 - 49
Place Oall Name City No. Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= ===== == ======= =====
1 37 Lisa Franseen Interlochen 56 44 23:24 7:32
2 66 Sharon Mason St. Louis 213 45 25:46 8:18
3 69 Susan Hill Birmingham 257 46 26:16 8:28
4 76 Mary Schwietering Cincinati 144 43 26:28 8:32
5 95 Karen McNish Saginaw 233 40 27:22 8:49
6 110 Kathryn Black Dallas 188 47 28:41 9:14
7 120 Lorraine Eklund Central Lake 43 45 29:03 9:22
8 121 Carol McGlinn Kalamazoo 195 45 29:11 9:24
9 127 Sylvia Stroh Rapid City 158 48 30:02 9:40
10 134 Amy Kuiper Waterford 88 42 30:51 9:56
11 156 Vera Keie Charlevoix 74 48 33:30 10:47
12 158 Patty Leto Reston 99 46 33:35 10:49
13 177 Shannon Stewart Ann Arbor 267 44 36:41 11:49
14 178 Laura Fileccia Rapid City 49 45 36:41 11:49
15 181 Kristine Canniff Central Lake 222 41 37:19 12:01
16 192 Judy Hehs Bloomfield 234 45 42:45 13:46
17 193 Carol Stefanik Louisville 153 44 44:25 14:18

MALE AGE GROUP: 50 - 59
Place Oall Name City No. Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= ===== == ======= =====
1 42 Jim Patton Rapid City 126 58 24:00 7:44
2 61 Duane Meyer Wausau 111 50 25:33 8:14
3 73 Christopher Avery Granville 6 59 26:22 8:30
4 78 David Ingell Newport News 201 50 26:30 8:32
5 82 Patrick O'Toole Burnsville 124 53 26:40 8:35
6 85 Tom Nagurka Harbor Springs 118 55 27:00 8:42
7 99 John Ingell Highlands Ranch 202 55 27:38 8:54
8 100 Norm Pokley Alden 129 57 27:54 8:59
9 104 Daniel Rogalny Essexville 138 58 28:09 9:04
10 109 Craig Kinney Ada 82 55 28:40 9:14
11 118 Papa Cooper Granville 214 54 28:58 9:20
12 129 Dennis Bay Livonia 261 56 30:06 9:42
13 138 Gerald Grieve Alden 223 58 31:14 10:04
14 139 Roy Winegar Muskegon 244 59 31:15 10:04
15 147 Erick Zanner Columbus 177 52 32:14 10:23
16 169 Gary Strickland Mason 154 53 34:40 11:10
17 174 Linden Bielecki Mancelona 274 56 35:05 11:18
18 198 Randy Wall . 294 59 1:01:24 19:47

FEMALE AGE GROUP: 50 - 59
Place Oall Name City No. Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= ===== == ======= =====
1 77 Lisa Allen Okemos 3 56 26:29 8:32
2 107 Martha Rogalny Essexville 137 58 28:10 9:04
3 122 Vickie Avery Bellaire 7 57 29:27 9:29
4 126 Karen Mitchell Auburn 235 51 29:56 9:39
5 142 Mary Wodzien Traverse City 227 50 31:32 10:10
6 148 Janis Brothers Romulus 14 58 32:24 10:26
7 182 Cynthia Taranto Schwenksville 160 53 37:22 12:02
8 185 Pam Pokley Alden 128 53 39:05 12:35
9 187 Kathleen Henderson St Clair Shores 283 52 39:40 12:46
10 191 Sara Ellis Chicago 24 55 41:44 13:27
11 195 Rebecca Rader Findlay 131 57 47:29 15:18

MALE AGE GROUP: 60 - 69
Place Oall Name City No. Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= ===== == ======= =====
1 33 Peter Doty Rapid City 22 60 22:59 7:24
2 57 Roger Dirkse Traverse City 203 60 25:13 8:08
3 125 Mickey Fivenson Traverse City 2 66 29:50 9:37
4 146 Grant Yukins Alden 176 62 31:52 10:16
5 157 Art Lambert Sarasota 90 62 33:34 10:49
6 164 Kirby Keller Chesterfield 77 60 34:05 10:59

FEMALE AGE GROUP: 60 - 69
Place Oall Name City No. Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= ===== == ======= =====
1 140 Barbara Klingenmaier Muskegon 245 60 31:15 10:04
2 151 Patricia Knudstrup Bellaire 87 68 32:32 10:29
3 176 Marlene Farmer Williamsburg 27 61 36:39 11:48
4 184 Sonia Purks Utica 130 63 39:04 12:35
5 190 Donna Weltyk Rapid City 169 69 41:38 13:25

MALE AGE GROUP: 70 - 99
Place Oall Name City No. Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= ===== == ======= =====
1 131 Gary Lee Traverse City 95 71 30:28 9:49
2 149 Glenn Knudstrup Bellaire 86 70 32:25 10:27

Alden,MI
Provided by Gault Race Mgt.