Level Pebble

back to results

Jul. 27, 2008

Level Pebble
Flat Rock Community Center
Provided by Everal Race Management


Overall Female Overall Winners
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Kelly Valente Dearborn MI 203 29 4 44:47.5 7:13/M
Overall Male Overall Winners
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Tim Polonkey Clarkston MI 236 31 1 34:22.9 5:33/M
Overall Female Masters Winners
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Donna Olson Canton MI 229 58 10 47:33.2 7:40/M
Overall Male Masters Winners
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Tim Gonyea South Rockwood MI 178 49 6 45:41.9 7:22/M
Male 15 to 19
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Nick Albertson Flat Rock MI 167 16 3 44:39.9 7:12/M
2 Jacob Raj Brownstown MI 248 16 5 45:11.8 7:17/M
3 Chris Malenfant Wyandotte MI 249 16 9 46:56.6 7:34/M
4 Jacob Waltz Monroe MI 204 16 11 47:43.1 7:42/M
Female 20 to 24
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Amy McDonald Flat Rock MI 190 21 49 1:07:19.0 10:51/M
Male 20 to 24
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Nicholas Rote Carleton MI 198 20 23 51:31.7 8:19/M
Female 25 to 29
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Teresa Cook Dearborn Heights M 172 29 7 46:01.8 7:25/M
2 Morgan Derouin New Baltimore MI 173 27 20 50:25.9 8:08/M
3 Rachel Hood Royal Oak MI 210 29 28 54:36.6 8:48/M
4 Sharon Terlep Royal Oak MI 209 29 34 56:44.2 9:09/M
5 Erica Purdon Ypsilanti MI 213 26 46 1:06:56.0 10:48/M
6 Amelia Letvin W Bloomfield MI 247 26 48 1:07:12.6 10:50/M
Male 25 to 29
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Thomas Samataro MacOmb MI 199 29 12 47:58.0 7:44/M
2 Paul Derouin Chesterfield MI 251 28 25 53:44.1 8:40/M
3 Jason Behera Belleville MI 232 28 33 56:43.0 9:09/M
Female 30 to 34
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Leslie Keyes Wyandotte MI 182 32 13 48:30.2 7:49/M
2 Maureen Christensa Rockwood MI 231 31 31 55:44.7 8:59/M
3 Lorel Hamilton Flat Rock MI 180 34 36 1:00:26.2 9:45/M
4 Gretchen Vasquez Romulus MI 208 31 37 1:00:31.4 9:46/M
5 Kimberly Bozich Flat Rock MI 252 34 50 1:13:33.1 11:52/M
Male 30 to 34
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Ken Martinelli Trenton MI 189 34 14 49:16.9 7:57/M
2 Valory Reams Carleton MI 197 33 41 1:03:34.5 10:15/M
3 Zak Purdon Ypsilanti MI 212 34 47 1:06:56.4 10:48/M
Female 35 to 39
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Christie Martinelli Trenton MI 188 35 16 49:45.4 8:01/M
2 Lydia White East Pointe MI 211 36 51 1:13:33.5 11:52/M
Male 35 to 39
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Michael Selke Westland MI 221 38 2 36:01.5 5:49/M
2 Tom Stacho Riverview MI 200 39 15 49:42.5 8:01/M
3 David Pierce Flat Rock MI 233 38 35 59:48.2 9:39/M
Female 40 to 44
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Kimberly Fitzpatrick Monroe MI 176 41 40 1:01:23.2 9:54/M
2 Susan Corrion Chesterfield MI 225 43 45 1:05:27.7 10:33/M
Male 40 to 44
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Matt Masserant Newport MI 222 41 17 49:53.3 8:03/M
2 Paul Kurtzhals Trenton MI 240 43 18 49:57.4 8:03/M
3 Richard Troup Riverview MI 202 40 32 55:55.5 9:01/M
Female 45 to 49
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Patricia King Trenton MI 184 49 39 1:01:05.9 9:51/M
Male 45 to 49
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Dean King Trenton MI 183 49 19 50:21.2 8:07/M
2 Jim Zittel Waterford MI 241 45 21 51:10.4 8:15/M
3 Robert Paulbeck Trenton MI 246 48 24 52:52.3 8:32/M
4 John Hill Flat Rock MI 181 48 29 54:39.5 8:49/M
Female 50 to 54
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Cynthia McDonald Flat Rock MI 191 51 42 1:04:00.1 10:19/M
Male 50 to 54
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Robert King Grosse Ile MI 185 54 8 46:24.5 7:29/M
2 Steve Norris Trenton MI 253 50 26 53:57.6 8:42/M
3 Mark Ferguson Flat Rock MI 175 52 27 53:58.3 8:42/M
4 James McDonald Flat Rock MI 192 52 43 1:04:00.7 10:19/M
Male 55 to 59
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Michael Okeefe Riverview MI 223 55 30 55:25.2 8:56/M
2 Len Constantine Chesterfield MI 226 55 44 1:05:25.8 10:33/M
Male 60 to 64
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Charles Coaker New Boston MI 171 60 22 51:18.4 8:16/M
Male 75 to 79
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Hugh Sweeney Novi MI 201 77 38 1:00:44.6 9:48/M



Place Name City Bib No Age Age Group Time Pace
1 Brian Goodwin Allen Park MI 224 26 ***** M 0-98 21:17.3 5:19/M
2 Nicholas Perry Brownstown MI 206 16 ***** M 0-98 24:02.0 6:01/M
3 Andrew Campbell Flat Rock MI 170 16 ***** M 0-98 24:12.5 6:03/M
4 Daniel Perttula Allen Park MI 196 35 ***** M 0-98 27:53.2 6:58/M
5 Becca Edwards Dearborn Heights M 174 23 ***** F 0-98 29:28.1 7:22/M
6 Jeremy Dull Monroe MI 237 32 ***** M 0-98 31:42.8 7:56/M
7 Joshua Peer Woodhaven MI 238 25 1 M 0-98 31:47.0 7:57/M
8 Justin Peer Brownstown MI 239 33 2 M 0-98 31:59.7 8:00/M
9 Bill Perry Brownstown MI 205 37 3 M 0-98 33:12.6 8:18/M
10 Courtney Milam Arlington VA 220 31 ***** F 0-98 33:31.4 8:23/M
11 Doug Roselle 217 49 4 M 0-98 33:32.8 8:23/M
12 William Gosline Toledo OH 179 64 5 M 0-98 33:47.6 8:27/M
13 Ashley Walker Rockwood MI 254 23 ***** F 0-98 34:26.3 8:37/M
14 Jill Boisvenue Monroe MI 230 29 ***** F 0-98 35:17.5 8:49/M
15 Joe Raj Brownstown MI 234 46 6 M 0-98 35:38.3 8:55/M
16 Carol Butcher Bowling Green OH 255 57 ***** F 0-98 35:50.5 8:58/M
17 Walter Pauza Livonia MI 195 52 7 M 0-98 35:52.6 8:58/M
18 Ashley Mello 216 48 1 F 0-98 36:37.2 9:09/M
19 David Carner Temperance MI 228 24 8 M 0-98 36:38.6 9:10/M
20 Sarah Carner Lambertville MI 227 26 2 F 0-98 38:42.5 9:41/M
21 Lenaya Prince Brownstown MI 243 45 3 F 0-98 39:08.3 9:47/M
22 Fred Burchfield Grosse Ile MI 242 51 9 M 0-98 39:08.8 9:47/M
23 Justine Fraczek Brownstown MI 207 34 4 F 0-98 39:29.2 9:52/M
24 Greg Buehring 218 50 10 M 0-98 39:47.7 9:57/M
25 Tim Kolling Dearborn Heights M 186 47 11 M 0-98 40:28.1 10:07/M
26 David Milam 219 52 12 M 0-98 40:57.4 10:14/M
27 Jenny Budziak Gibraltar Mi 250 30 5 F 0-98 42:49.6 10:42/M
28 Rachael Rivers Sterling Heights M 235 35 6 F 0-98 43:37.3 10:54/M
29 Courtney Barnes Newport MI 168 22 7 F 0-98 45:10.8 11:18/M
30 Kathy Martz Novi MI 245 46 8 F 0-98 45:31.6 11:23/M
31 Beth Gonyea South Rockwood MI 177 47 9 F 0-98 45:39.6 11:25/M
32 Tom Naylor Temperance MI 194 68 13 M 0-98 46:08.7 11:32/M
33 John McDonald Trenton MI 193 52 14 M 0-98 46:18.8 11:35/M
34 Sherry Droze Trenton MI 244 36 10 F 0-98 57:14.0 14:19/M