Bastille Day 15K

back to results

Jul. 19, 2008

Bastille Day 15K
Fenton,MI
Provided by Gault Race Mgt.


************ MALE OVERALL WINNER ************
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 864 Dustin Perrin Hillsdale 22 50:33 5:26

************ FEMALE OVERALL WINNER ************
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 837 Timianne Walrath Fenton 34 1:04:52 6:58

************ MALE MASTERS WINNER ************
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 839 Ken Walrath Fenton 40 56:30 6:04

************ FEMALE MASTERS WINNER ************
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 817 Kathy Snyder Flushing 44 1:08:08 7:19

MALE AGE GROUP: 1 - 13
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 1 - 13
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====

MALE AGE GROUP: 14 - 18
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1050 Pat Cassady Flushing 17 51:02 5:29
2 873 Kenny Wall Flushing 18 52:50 5:41
3 887 Joe Maki Flint 18 54:02 5:48
4 1044 Jake Hord Snover 16 56:06 6:02
5 1028 Tyler Gatlin Swartz Creek 17 1:00:56 6:33
6 821 Andy Boyce Fenton 17 1:15:49 8:09

FEMALE AGE GROUP: 14 - 18
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1046 Sarah Drevon Swartz Creek 17 1:12:45 7:49
2 1001 Sarah Martinez Grand Blanc 16 1:14:44 8:02
3 609 Katrina Bean Swartz Creek 15 1:18:26 8:25
4 1096 Sydney Lorey Linden 17 1:27:03 9:21
5 1100 Morgan Foshee Flushing 18 1:33:20 10:01
6 708 Maggie Ellen Martin Fenton 18 1:56:04 12:28


MALE AGE GROUP: 19 - 24
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 886 Kyle Mena Ypsilanti 23 51:16 5:31
2 642 Joe Dimambro Fenton 19 51:31 5:32
3 755 Dwight Schrute Holly 19 53:53 5:47
4 953 Tom Ogreone Monroe 20 54:21 5:50
5 737 James Ralston Holly 21 54:22 5:50
6 1081 David Deng Linden 20 57:14 6:09
7 1030 David May Flushing 20 1:01:23 6:36
8 611 Robert Beasley Ann Arbor 22 1:04:50 6:58
9 1090 Joe Wright Linden 19 1:06:53 7:11
10 615 Pete Braun Troy 22 1:15:54 8:09
11 783 Michael David Voiles Grand Blanc 21 1:17:11 8:17
12 874 Harlan McCaffery Holly 22 1:20:24 8:38
13 872 Dustin Pluta Holly 24 1:21:16 8:44
14 705 Bobby M. Maksymowski Fenton 23 1:21:49 8:47
15 999 Adam Rada Dearborn Heights 24 1:23:29 8:58
16 807 Christopher Field Troy 24 1:25:04 9:08

FEMALE AGE GROUP: 19 - 24
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 650 Jessica Fern East Lansing 23 1:11:23 7:40
2 612 Sarah Beck Davisburg 22 1:16:20 8:12
3 895 Katie Grogitsky Davison 19 1:16:32 8:13
4 653 Allison Frownfelter Fenton 21 1:40:33 10:48
5 648 Charlotte Eichman Fenton 20 1:40:33 10:48
6 814 Emily Noelle Queen Flint 19 1:54:33 12:18

MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 787 Matthew Wehrman Royal Oak 29 58:44 6:19
2 699 Ross Lee Troy 25 1:11:02 7:38
3 882 Jason Francois Flint 29 1:13:10 7:52
4 1064 Matthew Doescher Berkley 29 1:16:46 8:15
5 739 Dustin Rayner Fenton 29 1:20:19 8:38
6 746 Frank Sabatino Saginaw 27 1:20:45 8:40
7 661 Jeremy Goodman Swartz Creek 26 1:22:47 8:53
8 866 John Shallcross Birmingham 27 1:25:26 9:11
9 980 Dale Maskill South Lyon 26 1:26:47 9:19
10 890 Jack McCaffery Holly 25 1:28:32 9:31
11 634 Thomas B. Czinder Waterford 28 1:33:24 10:02
12 757 Jarrod Leon Short Linden 28 1:51:55 12:01
13 770 Brian Teskey Dearborn 29 1:52:41 12:06


FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1063 Liz Doescher Berkley 27 1:16:23 8:12
2 693 Julie Lafee Pikesville 25 1:17:27 8:19
3 671 Linsey Hessling Linden 29 1:20:35 8:39
4 789 Erin White Northville 29 1:20:37 8:39
5 1084 Amy Hughes Linden 29 1:23:44 9:00
6 646 Amy Dupuis Walled Lake 26 1:24:20 9:04
7 749 Lacey Sapkiewicz Ferndale 25 1:24:28 9:04
8 1031 Kelley Callard Royal Oak 29 1:29:25 9:36
9 758 Heather Christi Slater Fenton 29 1:32:43 9:57
10 694 Lynn Langschwager Sterling Heights 26 1:44:39 11:14
11 698 Melissa Leannais Whitmore Lake 27 1:45:32 11:20
12 663 Emma Lee Goett Holly 25 1:47:16 11:31

MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 768 James Teeple Grand Blanc 33 59:56 6:26
2 696 Joe Paul Lasceski Saginaw 33 1:03:32 6:50
3 859 Shane Lehnst Clinton Township 31 1:03:50 6:51
4 1054 Christofer MacHniak Howell 33 1:04:07 6:53
5 608 Josh Barden Clarkston 30 1:08:00 7:18
6 825 Zachary Stevenson Swartz Creek 30 1:17:15 8:18
7 676 David Hoffmn Goodrich 31 1:17:57 8:22
8 1079 Sean Orzol Fenton 34 1:19:39 8:33
9 692 Steven Labarre Brighton 30 1:21:32 8:45
10 893 Neil Steinkamp Linden 31 1:29:47 9:39
11 835 Richard Taljonick Durand 33 1:30:15 9:42
12 1073 Ryan McFarland Linden 31 1:38:26 10:34
13 853 Scott Chase Grand Blanc 33 1:41:09 10:52
14 637 Justin A. Davis Fenton 34 1:44:47 11:15


FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1083 Shawn Reiser Fenton 32 1:10:39 7:35
2 672 Angela Heuer Grand Blanc 33 1:20:16 8:37
3 704 Adrienne Macksood Fenton 34 1:23:47 9:00
4 620 Melodie L. Burgess Flushing 32 1:24:33 9:05
5 742 Kelly L. Rivera-Craine Davison 32 1:24:33 9:05
6 826 Megan Fisher Ann Arbor 32 1:24:56 9:07
7 779 Mary Kathryn Turner Fenton 33 1:25:00 9:08
8 797 Amy R. Wilson Grand Blanc 34 1:25:00 9:08
9 675 Kari Hoffman Alpharetta 32 1:25:06 9:08
10 773 Jennifer L. Tiemann Fenton 32 1:28:54 9:33
11 719 Christyna D. Morris Flint 34 1:30:19 9:42
12 717 Heather Molitoris Holly 30 1:31:24 9:49
13 629 Rachel Cox Fenton 33 1:32:50 9:58
14 10319 Catherine Hollopeter Grand Blanc 30 1:33:28 10:02
15 674 Amanda Renae Hoffman Goodrich 32 1:33:30 10:02
16 776 Charity Tomcola Flint 34 1:33:30 10:03
17 843 Stephanie Skinner Swartz Creek 33 1:33:39 10:04
18 856 Tracy Montpas Flushing 34 1:34:14 10:07
19 796 Amie Williams Rochester 34 1:34:57 10:12
20 1034 Karen Allmen Holly 34 1:38:51 10:37
21 846 Leah Peterson Clio 31 1:40:36 10:48
22 805 Sonnet Suzanne Chase Grand Blanc 33 1:44:11 11:11
23 771 Brenda Dee Thane Fenton 32 1:44:23 11:13
24 766 Michele Szostak Livonia 31 1:45:32 11:20
25 610 Lonna M. Beardslee Grand Blanc 31 1:48:28 11:39
26 915 Erica Peabody Fenton 31 1:49:44 11:47
27 892 Haley Street Clarkston 31 1:54:25 12:17
28 1232 Nadia Pauly Burton 31 1:56:12 12:29
29 819 Sonya L. Stafford Flushing 34 1:56:47 12:32


MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 838 Kirk Walrath Fenton 38 53:11 5:43
2 849 Brian Jones Flint 36 58:26 6:17
3 628 Andrew Correll Birmingham 39 1:01:40 6:38
4 912 Chris Repkey Waterford 38 1:05:52 7:05
5 750 David Sass Bloomfield Hills 36 1:10:49 7:36
6 654 Ryan Michael Gasser Davison 35 1:14:08 7:58
7 767 David Taylor Flint 36 1:15:41 8:08
8 754 Brad Schneemann Grand Blanc 37 1:16:19 8:12
9 772 Jim M. Thane Fenton 35 1:16:40 8:14
10 847 David Dwyre Davison 39 1:20:24 8:38
11 848 Christopher Swanson Davison 35 1:20:25 8:38
12 844 James Skinner Swartz Creek 38 1:21:55 8:48
13 829 Thomas Perczak Hamtramck 39 1:21:59 8:48
14 891 Rich Marr Flint 38 1:23:06 8:56
15 809 David Hill Grand Blanc 38 1:23:56 9:01
16 857 Stephan Moran Utica 37 1:24:33 9:05
17 752 Olaf Schmidt Fenton 39 1:27:39 9:25
18 603 Bill Anderson Fenton 39 1:27:51 9:26
19 643 Dave Michael Doolan Grand Blanc 35 1:37:35 10:29
20 660 Ehren J. Gonzales Flint 37 1:38:22 10:34
21 842 Jeff Moore Saginaw 37 1:54:02 12:15
22 763 John Studabaker Grand Blanc 36 1:54:48 12:20
23 841 Eric Lee Garty Fenton 39 2:00:27 12:56
24 810 Jim W. Lawning Grand Blanc 38 2:04:00 13:19


FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 769 Sherrie Teeple Grand Blanc 35 1:11:32 7:41
2 813 Shawn Pollman Howell 38 1:12:19 7:46
3 827 Shannon Pickelman Flushing 39 1:22:13 8:50
4 800 Heidi Zayan Gaines 39 1:24:33 9:05
5 834 Melissa Vanitvelt Grand Blanc 37 1:25:12 9:09
6 747 Tammy S. Sack Linden 36 1:25:22 9:10
7 641 Laura M. Diehl Flint 38 1:25:38 9:12
8 680 Kristie S. Horst Linden 36 1:27:56 9:27
9 1029 Cynda Parks Flushing 37 1:28:13 9:28
10 690 Erin Krugel Huntington Woods 37 1:28:33 9:31
11 1027 Jacqueline Smiley Grand Blanc 39 1:29:43 9:38
12 682 Julie Ignagni Dearborn 36 1:29:44 9:38
13 727 Lynn North Fenton 37 1:34:36 10:10
14 804 Stephanie Caponigro Fenton 39 1:35:37 10:16
15 645 Becky L. Draper Linden 36 1:37:40 10:29
16 636 Natalie Lynne Daves Linden 39 1:37:43 10:30
17 799 Aimee M. Young Grand Blanc 35 1:42:34 11:01
18 701 Kandace R. Lloyd Fenton 36 1:43:55 11:10
19 833 Jeanne Roth 38 1:44:09 11:11
20 1042 Kelly Kane Linden 37 1:47:17 11:31
21 618 Amy Brown Gaines 39 1:47:21 11:32
22 691 Renee Krusniak Fenton 35 1:55:47 12:26
23 780 Mary M. Vallieres Grand Blanc 38 1:59:01 12:47
24 1040 Tracy Braham Davison 37 2:00:06 12:54
25 753 Tracy Schmidt Fenton 38 2:06:23 13:34


MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 816 Kraig Lewis Schmottlach Warren 41 56:54 6:07
2 725 John Mark Niven Swartz Creek 44 58:08 6:15
3 1049 Dean Fuller Burton 44 1:05:15 7:01
4 868 Peter Ludwig Birmingham 44 1:06:47 7:10
5 605 Erez Azaria Birmingham 41 1:07:40 7:16
6 869 Scott Goldstein West Bloomfield 44 1:08:55 7:24
7 1067 Matthew Deighan Franklin 40 1:09:07 7:25
8 703 Duane Machesney Grand Blanc 40 1:09:22 7:27
9 812 Jim Perry Ann Arbor 41 1:09:37 7:29
10 667 Phillip Daniel Hamelin Clarkston 43 1:09:43 7:29
11 907 Gregory Dyer Lake Orion 40 1:13:52 7:56
12 1080 David Church Fenton 41 1:16:42 8:14
13 881 Howard Wager Genesee 42 1:17:56 8:22
14 1035 John Krist Ii Flint 42 1:18:25 8:25
15 1026 John Tosto Flint 41 1:18:36 8:27
16 1089 Brian Champa 43 1:19:02 8:29
17 828 Joseph MacKsood Fenton 43 1:19:05 8:30
18 1052 John Gadola Fenton 42 1:20:03 8:36
19 10318 Roger Crist Flint 43 1:20:15 8:37
20 649 Mike Vito Farella Fenton 41 1:21:00 8:42
21 1094 Adam Baldridge Grand Blanc 43 1:22:17 8:50
22 1045 Jeff Moran Rochester 44 1:22:19 8:51
23 740 Jeff Wayne Richardson Davison 42 1:23:23 8:57
24 1000 Brian Rudolph Otisville 41 1:24:38 9:05
25 743 Steven J. Ross Clarkston 42 1:26:51 9:20
26 1095 Steven Lorey Linden 41 1:27:04 9:21
27 630 Tom Crane Davison 42 1:29:49 9:39
28 1036 Blake Hershey West Bloomfield 44 1:31:02 9:47
29 669 Frank A. Hazen Flint 41 1:33:30 10:02
30 616 William Brinkerhoff Ann Arbor 42 1:33:56 10:05
31 726 Bill L. North Fenton 42 1:39:35 10:42
32 1097 Trinidad Martinez Grand Blanc 41 1:43:46 11:09
33 945 Anthony Ellis Flushing 44 1:52:33 12:05


FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 679 Paulette R. Hoose Fenton 41 1:15:24 8:06
2 852 Julie Bedford Fenton 42 1:17:22 8:19
3 1069 Kate Piper Fenton 40 1:22:24 8:51
4 1091 Christine McDunnough Linden 44 1:29:50 9:39
5 1092 Kristen Deloney Flushing 42 1:31:53 9:52
6 1098 Shawn Griffin Flint 41 1:34:00 10:06
7 879 Colleen Mansour Fenton 44 1:34:59 10:12
8 954 Debra Rojewski Fowlerville 43 1:35:32 10:16
9 602 Amy L. Anderson Flushing 42 1:36:47 10:24
10 644 Mary Elizabeth Doolan Grand Blanc 44 1:37:35 10:29
11 713 Joan Lynn Miller Flint 40 1:38:26 10:34
12 1087 Kathleen Durand Flint 43 1:38:28 10:34
13 716 Stacey Rae Mitchell Flint 42 1:42:12 10:59
14 638 Sharon Lynn Davis Flushing 43 1:42:15 10:59
15 944 Shari Ellis Flushing 42 1:43:58 11:10
16 730 Robin Marie Pateresak Lapeer 41 1:45:42 11:21
17 851 Kelly Carey Fenton 41 1:46:01 11:23
18 793 Tammy L. Wickersham Fenton 42 1:52:29 12:05
19 774 Debra Lynn Tocarchick Grand Blanc 44 1:58:43 12:45
20 860 Bonnie Wood Fenton 44 1:59:54 12:53

MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 803 Steve Berriman Flushing 47 1:09:31 7:28
2 1038 Stu Allen Davison 48 1:10:56 7:37
3 670 Peter J. Healey Fenton 45 1:11:37 7:42
4 1071 Martin Larsen Bay City 49 1:15:44 8:08
5 613 Dave Board Royal Oak 45 1:15:58 8:10
6 883 Steven Schneider Saint Johns 45 1:16:24 8:12
7 880 Randy Dickinson Grand Blanc 49 1:18:28 8:26
8 885 Steve Hayes Brighton 49 1:18:37 8:27
9 824 Jw Smith Grand Blanc 47 1:19:01 8:29
10 678 Mark Hommel Weidman 46 1:19:08 8:30
11 1068 Joel Chipman Clarkston 49 1:19:32 8:33
12 1074 Greg Flint Flushing 45 1:20:39 8:40
13 619 John Bukoffsky Sterling Heights 48 1:21:08 8:43
14 1003 Jeffrey Rak Grand Blanc 45 1:21:57 8:48
15 635 Darryl Daniels Walled Lake 46 1:22:52 8:54
16 822 Michael Csapo Fenton 47 1:26:36 9:18
17 1070 Michael Sanchez Linden 47 1:29:08 9:34
18 673 Geoffrey Hoag Grand Blanc 48 1:29:34 9:37
19 665 Michael Gullon Harbor Springs 48 1:31:13 9:48
20 811 Frank R. Manley Davison 45 1:33:30 10:03
21 712 Douglas L. McMahan Grand Blanc 47 1:35:00 10:12
22 647 Greg Easterling Flushing 47 1:36:47 10:24
23 756 Georg Schulte Whitmore Lake 48 1:39:50 10:43
24 715 Eric Alan Minore Flint 45 1:43:54 11:09
25 734 Kermit D. Pitts Flint 46 1:49:35 11:46
26 651 John David Fontana Flint 47 1:50:43 11:53
27 775 Michael Donald Tocarchick Grand Blanc 47 1:58:43 12:45


FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 884 Cindy Hayes Brighton 48 1:17:28 8:19
2 909 Ruth Lara Grand Blanc 47 1:18:07 8:23
3 741 Kelly Richardson Auburn 47 1:21:58 8:48
4 1025 Paula Horne Flushing 49 1:24:17 9:03
5 659 Dolores Ann Glynn Goodrich 47 1:26:00 9:14
6 818 Lisa Somalski Essexville 49 1:27:04 9:21
7 1516 Dayna Harper Linden 48 1:28:26 9:30
8 751 Lorie Schehr Fenton 46 1:28:39 9:31
9 1093 Dia Chiku Mason West Bloomfield 47 1:30:19 9:42
10 1039 Sheila Allen Davison 45 1:31:31 9:50
11 1033 Linda Lucas 45 1:34:59 10:12
12 1072 Kathy Sample Ann Arbor 47 1:35:32 10:16
13 1053 Jeanie Dodge Ann Arbor 49 1:37:55 10:31
14 863 Mary Hamelin Clarkston 47 1:40:49 10:50
15 840 Dianne Seymour Linden 45 1:42:25 11:00
16 850 Carole Muraske Linden 45 1:43:01 11:04
17 855 Carrie Bradish Durand 45 1:44:05 11:11
18 894 Mary Stoody Fenton 46 1:44:31 11:13
19 1065 Nancy L. Urban Fenton 45 1:44:31 11:13
20 1086 Melanie McCarthy Fenton 49 1:46:25 11:26
21 684 Sandra Anne Isaacson Fenton 45 1:46:27 11:26
22 700 Shelley A. Lindsey Flint 45 1:46:27 11:26
23 1346 Jill Mandle Fenton 47 1:47:46 11:34
24 689 Pamela Kitchen Mount Morris 49 1:48:28 11:39
25 707 Beth A. Martin Flint 45 1:56:04 12:28
26 815 Patti Queen Flint 49 1:56:56 12:33
27 1085 Sharon Tinker Fenton 48 2:04:05 13:19
28 735 Sally Laraine Popa Dryden 47 2:06:07 13:33


MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 845 Rick Duhaime Holly 54 1:04:44 6:57
2 714 Thomas Miller West Bloomfield 53 1:06:08 7:06
3 865 David Quinn Grand Blanc 51 1:09:11 7:26
4 806 Michael Ducharme Saginaw 52 1:09:41 7:29
5 655 Gordon P. Gibson Flint 52 1:10:32 7:35
6 601 Wade Batey Flint 50 1:18:11 8:24
7 721 Gerry S. Myers Flushing 53 1:18:23 8:25
8 831 Jack Kohn Fenton 53 1:18:43 8:27
9 889 Robin Pearce New Hudson 54 1:21:57 8:48
10 685 Ken Jackson Flint 54 1:22:08 8:49
11 706 Robert O. Maksymowski Fenton 53 1:23:57 9:01
12 10355 Lance Dicaire Grand Blanc 53 1:25:30 9:11
13 888 Ken Wheatley Fenton 52 1:25:47 9:13
14 906 Ronald Maksymowski Fenton 53 1:25:50 9:13
15 736 Stanley R. Ptak Swartz Creek 54 1:29:44 9:38
16 745 Steve J. Ruggirello Fenton 53 1:30:02 9:40
17 836 Leo Foley Howell 53 1:44:05 11:11
18 722 Jerry Allen Myers Flint 54 1:45:23 11:19
19 781 Daniel G. Van Norman Lapeer 50 1:46:04 11:23
20 623 Michael J. Cantor Flint 53 1:46:50 11:28
21 1047 Paul Drevon Swartz Creek 50 1:49:29 11:45
22 790 Patrick J. White Grand Blanc 50 1:59:06 12:47
23 910 Herbert Herrick Flint 52 2:23:37 15:25

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 858 Robin Sarris-Hallop Ann Arbor 52 1:22:22 8:51
2 1051 Wanda Handlin Flint 51 1:25:17 9:10
3 10320 Denise Charles Flushing 53 1:33:54 10:05
4 748 Eva Sanmartini Montrose 54 1:36:39 10:23
5 624 Ruth Cantor Flint 53 1:40:43 10:49
6 1099 Debra MacNeill Vernon 52 1:42:06 10:58
7 652 Pamela Franklin Flushing 50 1:45:16 11:18
8 728 Linda M. Panchula Davison 53 1:45:35 11:20
9 761 Ellen Stewart-Miller Flushing 52 1:46:50 11:28
10 1041 Martha Kemp Fenton 54 1:47:57 11:36
11 744 Janet E. Ruggirello Fenton 53 1:51:18 11:57
12 820 Mary Williams Clarkston 53 1:54:25 12:17
13 762 Lyn Lewis Grand Blanc 50 1:55:05 12:21
14 801 Joan M. Bauman Flushing 52 1:56:48 12:32


MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 908 Chris Wolfe Ann Arbor 59 1:08:31 7:22
2 911 Mike Murphy Flint 56 1:14:45 8:02
3 1048 Stephen Craig Louisville 59 1:16:14 8:11
4 709 Gregory Maxfield Oxford 58 1:17:30 8:19
5 724 Andrew J. Neuwirth Clinton Township 56 1:19:06 8:30
6 738 David Rayner Holly 55 1:20:19 8:38
7 1082 Rob Lutz Flushing 57 1:23:33 8:58
8 861 Mike Goodall Flint 55 1:27:35 9:24
9 759 Kirt K. Stalker Clarkston 55 1:27:39 9:25
10 631 Michael L. Curtis Swartz Creek 59 1:35:02 10:12
11 668 William Hansen Brighton 57 1:36:11 10:20
12 802 Mark Bauman Flushing 58 1:36:35 10:22
13 606 Gus Bachuwa Grand Blanc 58 1:38:38 10:36
14 1078 Robert MacNeill Vernon 56 1:40:28 10:47
15 1240 Alan T. Popilek Swartz Creek 55 1:40:39 10:49
16 992 James Sirakis Grand Blanc 59 1:48:03 11:36
17 1076 Wayne Kinning Fenton 57 1:49:04 11:43

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 913 Maggy Zidar Pontiac 58 1:14:49 8:02
2 710 Melodie Maxfield Oxford 59 1:28:07 9:28
3 862 Dona De Rossett Otisville 56 1:32:53 9:58
4 943 Terese Grondin Grand Blanc 55 1:37:31 10:28
5 784 Kathy Wagner Clio 59 1:45:29 11:20
6 732 Jackie Peek Flint 56 1:49:05 11:43

MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 832 Fred Smith Flint 60 1:25:08 9:09
2 946 Dan Dewey Orion 61 1:35:50 10:18
3 791 Paul R. White Fenton 62 1:36:48 10:24
4 664 Fred Guest Birch Run 62 1:37:39 10:29
5 777 James R. Trembley Grand Blanc 61 1:39:39 10:42
6 617 Tom Brooks Flint 60 1:42:48 11:02
7 808 John B. Hart Grand Blanc 64 1:46:32 11:26
8 916 Martin McElroy Davison 62 1:46:36 11:27
9 1002 Bob Johnson Clio 62 1:49:47 11:47
10 658 Alfred Glenn Flint 63 1:57:59 12:40

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 720 Kathleen A. Morse Linden 62 1:36:42 10:23


MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 687 Bill Kehoe Grand Blanc 65 1:27:02 9:21
2 1032 Richard Jones Highland 65 1:27:43 9:25
3 877 Norman Hart Davison 66 1:27:50 9:26

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 785 Jan Wallen Flushing 67 1:37:21 10:27
2 639 Cathy D. Detman Flint 69 1:38:36 10:35
3 695 Shirley Larsen Grand Blanc 65 1:50:40 11:53
4 867 Mary Demattia Novi 67 1:51:12 11:57
5 723 Linda L. Nelson Ortonville 66 1:53:51 12:14

MALE AGE GROUP: 70 - 89
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 876 Marvin Stevenson Rochester 73 1:36:06 10:19
2 870 George Stump Cincinnati 71 1:38:34 10:35
3 878 Donald Hartz Flushing 73 1:48:55 11:42
4 914 Robert Woolley Lapeer 70 1:53:47 12:13
5 686 Harold L. Jones Davison 76 2:00:20 12:55

FEMALE AGE GROUP: 70 - 89
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====




************ MALE OVERALL WINNER ************
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1485 Brad Ferrara Linden 17 16:57 5:28

************ FEMALE OVERALL WINNER ************
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1194 Suzanne Larsen Fenton 30 17:46 5:43

************ MALE MASTERS WINNER ************
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1541 Jay Owens Fenton 46 18:25 5:56

************ FEMALE MASTERS WINNER ************
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1404 Lisa Veneziano Fenton 43 18:40 6:01

MALE AGE GROUP: 1 - 13
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1523 Max Kryza Fenton 13 21:22 6:53
2 1380 Isaac Scherer Ortonville 13 21:31 6:56
3 1274 Carson Truesdell Grand Blanc 13 22:06 7:07
4 1334 Hunter Reid Lake Orion 12 24:08 7:47
5 1133 Dominic Dimambro Fenton 9 24:34 7:55
6 1247 Dustin Michael Sack Linden 12 24:58 8:03
7 1524 James Kryza Fenton 10 26:34 8:34
8 1286 Reagan Wardie Fenton 10 26:35 8:34
9 1364 Spencer Gomez Fenton 9 29:08 9:23
10 1487 Aaron Cook Fenton 13 29:18 9:26
11 1152 Ian Ghilardi Milford 12 30:08 9:42
12 1288 Hunter N. Webb Davison 10 30:33 9:50
13 1392 Sam Bedford Fenton 5 30:51 9:56
14 1144 Nicholas V. Farella Fenton 11 31:04 10:00
15 1535 Benjamin Hendrickson Grand Blanc 9 36:05 11:37
16 1484 Chace Green Howell 9 39:22 12:41
17 1367 James Carlson Fenton 10 43:07 13:53
18 1533 Bryce Hollins Flint 8 44:00 14:10


FEMALE AGE GROUP: 1 - 13
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1248 Gretchen Michae Sack Linden 10 23:49 7:40
2 1360 Sarah Dwyre Davison 13 26:47 8:38
3 1486 Savannah Ferrara Linden 11 27:01 8:42
4 1336 Sydnee Reid Lake Orion 11 27:36 8:53
5 1143 Christina M. Farella Fenton 13 27:55 9:00
6 1335 Madison Reid Lake Orion 11 28:36 9:13
7 1289 Riley N. Webb Davison 13 33:23 10:45
8 1282 Lydia H. Wandmacher Fenton 10 36:47 11:51
9 1395 Jessica Rollier Fenton 13 36:49 11:52
10 1393 Olivia Sakadinsky Durango 9 39:43 12:47
11 1403 Jamie Spicko Goodrich 12 43:58 14:10

MALE AGE GROUP: 14 - 18
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1522 Joey Kryza Fenton 17 17:13 5:33
2 1385 Ryan Hladik Flushing 17 17:38 5:41
3 1520 Kyle Lemieux Linden 16 18:15 5:53
4 1373 Adam Dietz Linden 15 18:28 5:57
5 1549 Tyler Vogt Grand Blanc 17 18:32 5:58
6 1148 Nick James French Fenton 16 18:35 5:59
7 1324 Patrick Hennig Fenton 16 18:59 6:07
8 1301 Sean Gray Flushing 16 19:31 6:17
9 1132 Conor Alan Dietrich Linden 15 19:41 6:21
10 1517 Mark Wright Linden 15 20:08 6:29
11 1414 Joey Wardin Fenton 15 20:14 6:31
12 1500 Cal Sesock Goodrich 16 20:27 6:35
13 1493 Nick Jones Fenton 14 21:25 6:54
14 1539 Alex MacDermaid Fenton 16 21:38 6:58
15 1328 Mike Rodd Fenton 15 24:09 7:47
16 1228 Kody R. Neuville Linden 17 25:50 8:19
17 1415 Cameron Kostka Fenton 14 26:52 8:39
18 1196 Harry Jeffrey D Light Fenton 15 27:04 8:43
19 1351 Conner Everhart Linden 16 32:52 10:35
20 1186 Nick John Krasny Grand Blanc 14 33:40 10:51

FEMALE AGE GROUP: 14 - 18
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1379 Hannah Scherer Ortonville 17 22:21 7:12
2 1151 Melissa George Grand Blanc 15 22:37 7:17
3 1249 Heidi Lindsey Sack Linden 15 22:58 7:24
4 1362 April Lalonde Linden 14 24:05 7:45
5 1491 Dana Cardinal Flint 15 24:14 7:48
6 1170 Celene Marie Howard Fenton 14 24:56 8:02
7 1405 Sarah Ward Linden 17 25:32 8:14
8 1254 Shelby Alexandr Skinner Linden 16 25:40 8:16
9 1359 Kallie Marcola Fenton 15 26:06 8:25
10 1396 Megan L'Esperance Byron 17 32:18 10:24
11 1350 Morgan Frost Fenton 16 33:37 10:50
12 1496 Jessica Wasen Burton 18 38:10 12:18
13 1242 Rachel D. Porter Lake Orion 15 39:07 12:36
14 1298 Caroline A. Yakos Lake Orion 14 39:15 12:38


MALE AGE GROUP: 19 - 24
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1546 Benjamin Cox Fenton 21 19:26 6:16
2 1384 Matthew Piper Fenton 20 19:44 6:21
3 1325 Douglas James Rodd Fenton 19 20:57 6:45
4 1180 Christopher Kato Clarkston 21 21:59 7:05
5 1532 Kevin Becker South Lyon 24 25:57 8:22
6 1528 Scott Hayes Swartz Creek 22 28:17 9:07

FEMALE AGE GROUP: 19 - 24
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1210 Hilary Maxfield Midland 24 24:48 7:59
2 1259 Katie Stencel Highland 22 24:55 8:02
3 1540 Natalie Krol Bloomfield Hills 23 26:49 8:38
4 1402 Kristen Roth Howell 22 28:04 9:02
5 1147 Erin Foley Fenton 23 30:21 9:47
6 1494 Erika Sheroski Grand Blanc 24 30:53 9:57
7 1176 Dana M. Jones Fowlerville 20 31:14 10:04
8 1497 Aminda Ghilardi Fenton 23 35:43 11:30
9 1461 Beth Jackson Flint 19 37:40 12:08
10 1507 Elizabeth Siomka Fenton 24 37:59 12:14
11 1492 Brooke Pauley Lansing 21 38:00 12:14
12 1340 Kathryn Ruddy Fenton 20 39:42 12:47

MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1077 Jon Foley Fenton 28 19:32 6:18
2 1371 Ryan Stewart Howell 26 21:08 6:49
3 1460 Brian Rood Fenton 27 22:34 7:16
4 1145 Ryan Faris Fenton 28 23:10 7:28
5 1399 Andrew Nuesser Royal Oak 29 23:59 7:44
6 1462 Timothy Miley Jarrettsville 25 24:40 7:57
7 1387 Sam Gembel Davison 27 26:51 8:39
8 1427 Dave Wendelberger Okemos 26 29:42 9:34
9 1511 Brian Tesler Flint 28 30:39 9:52
10 1321 John Petersen Lake Orion 27 32:54 10:36


FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1280 Krista Walker Linden 28 22:23 7:13
2 1537 Lisa Land Holly 28 24:06 7:46
3 1383 Laura Good Ann Arbor 27 24:37 7:56
4 1137 Danielle Ami Duke Grand Blanc 25 28:34 9:12
5 1527 Tricia Curtis Fenton 28 28:37 9:13
6 1369 Amanda Bush Vernon 26 30:06 9:42
7 795 Michele Marie Wildman Flushing 29 30:23 9:47
8 1323 Jennifer MacArthur Grand Blanc 29 30:52 9:56
9 1514 Katie Roach Linden 29 30:52 9:56
10 1218 Erin L. Mele Grand Blanc 29 31:01 10:00
11 1348 Daniella Jimenez Fenton 29 32:20 10:25
12 1106 Andrea C. Bergstrom Holly 29 37:09 11:58
13 1313 Jodi Thompsom Grand Blanc 29 37:40 12:08
14 1230 Tiffany Orban Grand Blanc 28 37:42 12:09
15 1135 Andrea Dinsmore Fenton 28 38:27 12:23
16 1309 Shannon E. Murphy Fenton 28 38:32 12:25
17 1231 Elizabeth Orkisz Grand Blanc 27 40:02 12:54
18 1116 Faith Caszatt Flushing 26 1:45:39 34:01

MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1412 Richard Shriner Grand Blanc 31 21:03 6:47
2 1320 Dave Kolch Byron 34 21:17 6:51
3 1110 Bill Broadway Clarkston 30 23:23 7:32
4 1421 Jeremy Grove Linden 30 24:03 7:45
5 1209 Nicholas Mawhinney Fenton 30 25:00 8:03
6 1424 Kristin Potemana White Lake 31 25:31 8:13
7 1490 Christopher Eichbauer Fenton 32 27:47 8:57
8 1119 Jason Christie Swartz Creek 34 27:50 8:58
9 1306 Michael Menges Grand Blanc 33 28:16 9:06
10 1423 Ryan Anspaugh Fenton 30 28:36 9:13
11 1188 Donald William Kutchey Fenton 34 29:34 9:31
12 1175 Benjamin Jones Flint 33 30:20 9:46
13 1307 Allan Motes Grand Blanc 32 32:45 10:33
14 1157 Mike Gray Byron Center 32 32:56 10:36
15 794 Grant M. Wildman Flushing 32 35:01 11:17
16 1420 Stuart Schisler Grand Blanc 34 36:40 11:49
17 1276 Ryan Turner Fenton 34 36:47 11:51
18 1545 Theron Russell Byron 34 40:50 13:09


FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1536 Katie Byrne Davisburg 34 22:22 7:12
2 1221 Jennifer Menko Fenton 31 23:07 7:27
3 1417 Elaine Wisniewski Howell 32 27:52 8:59
4 1429 Krista Parker Highland 30 28:24 9:09
5 1534 Tonya Wilson Flushing 34 29:50 9:37
6 2409 Brenda L. Stanke Flint 33 29:53 9:38
7 1204 Ann Marry Fenton 34 30:03 9:41
8 1184 Andrea Jill Kohoe Fenton 32 30:16 9:45
9 1120 Jill M. Christie Swartz Creek 32 30:20 9:46
10 1529 Shannon White Fenton 30 30:24 9:47
11 1160 Destiny A. Hahn Grand Blanc 31 30:51 9:56
12 1161 Tangie Marie Hale Burton 33 31:05 10:01
13 1480 Katrina Lehnst Clinton Township 30 31:26 10:07
14 1347 Primavera Jimenez Fenton 30 32:20 10:25
15 1208 Marissa Matonic Fenton 33 32:58 10:37
16 1343 Kristen Ochoa Holly 32 33:06 10:40
17 1332 Amy O'Rourke Holly 32 33:17 10:43
18 1344 Michelle Maxson Flint 30 33:31 10:48
19 1217 Nicole R. McVey Fenton 31 33:34 10:49
20 1329 Suzie Cherney Holly 34 34:14 11:02
21 1141 Brea L. Eaton Flushing 30 34:21 11:04
22 1401 Stephanie Forrest Fenton 33 34:50 11:13
23 1503 Katherine Eichbauer Fenton 31 34:56 11:15
24 1550 Laurel Paradise Flint 31 37:05 11:57
25 1358 Jennie Frierdich Linden 31 37:05 11:57
26 1355 Crinn Fairbanks Linden 32 37:06 11:57
27 1400 Samantha White Davison 33 38:04 12:16
28 1130 Kathleen Dennert Fenton 33 39:45 12:48
29 1375 Melissa Scarberry Fenton 34 40:06 12:55
30 1319 Milissa Kenworthy Holly 32 42:49 13:48

MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1192 Eric Glen Larsen Fenton 37 17:53 5:46
2 1543 Ron Stack Fenton 37 19:30 6:17
3 1181 Andrew Kazmierski Caledonia 39 20:34 6:38
4 1167 David Hochrein Ann Arbor 38 24:25 7:52
5 1253 Carl Sigmund Grand Blanc 38 24:40 7:57
6 1357 Marc Digiamberdine Fenton 39 25:12 8:07
7 1226 Adam Mott Fenton 39 25:14 8:08
8 1390 Thomas Justice Grosse Pointe 37 25:47 8:18
9 1285 Joseph Wardie Fenton 39 26:35 8:34
10 1482 John Roth Howell 39 27:23 8:49
11 1388 Robb Klaty Fenton 35 27:29 8:51
12 1316 Mark Zabaldo Holly 37 30:16 9:45
13 1123 Jeff Wayne Collins Davison 39 30:35 9:51
14 1265 Gregory Taunton Flint 38 30:37 9:52

15 1277 Vinod Undemane Troy 38 33:42 10:51
16 1279 Doug Vanni Rochester 36 35:17 11:22
17 1341 Barton Scotland Grand Blanc 35 36:42 11:49
18 1481 Mike Green Howell 38 39:22 12:41
19 1315 Herman D. Young Fenton 38 39:44 12:48


FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 10310 Jody Ariss Grand Blanc 38 23:45 7:39
2 1495 Ann Rollier Fenton 38 24:12 7:48
3 1368 Bridget Brown Flushing 39 26:09 8:26
4 1281 Lisa Marie Walli Ada 37 27:19 8:48
5 1227 Kelly Michelle Murley West Bloomfield 39 27:19 8:48
6 830 Melissa Dolliver Fenton 36 27:37 8:54
7 1129 Alison Davis Gaines 39 28:19 9:07
8 1295 Suzi Whitman Linden 37 29:28 9:29
9 1139 Kathy Dunleavy Linden 38 30:22 9:47
10 1330 Leanne Kilarski Brighton 35 30:30 9:50
11 1304 Jamie Lee Johnson Lapeer 39 30:36 9:51
12 1220 Andrea Menko Fenton 37 31:06 10:01
13 1114 Paige Brunner Canton 38 31:12 10:03
14 1169 Jennifer Horton Fenton 38 32:05 10:20
15 1219 Amy Leigh Menard Burton 36 32:08 10:21
16 1386 Brandy Gembel Davison 36 32:19 10:24
17 1290 Stacey A. Webb Davison 39 32:56 10:36
18 1182 Michelle Kazmierski Belleville 37 33:15 10:43
19 1124 Jennifer Cook Fenton 35 33:34 10:49
20 1297 Amy Wykes Flushing 38 33:39 10:50
21 1508 Dawn Volz Flint 37 34:18 11:03
22 718 Amy Moore Fenton 39 35:15 11:21
23 1195 Rita M. Lauer Holly 39 36:42 11:49
24 1342 Kelly Scotland Grand Blanc 39 36:42 11:49
25 1244 Christine Quane Milford 38 36:57 11:54
26 1199 Georgina Mandas Royal Oak 38 39:55 12:51
27 1425 Jennifer Malik Otisville 36 40:37 13:05
28 1519 Virginia Leser Flint 39 43:55 14:09
29 1243 Megan Putnam Fenton 37 46:53 15:06
30 1238 Susan Pierchala Rochester 38 1:01:41 19:52

MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1370 Rob Basydlo Highland 41 18:37 6:00
2 1478 Joel Hoose Fenton 40 18:37 6:00
3 1538 Ross Faulkner Flushing 42 19:18 6:13
4 1406 Raul Alvarez Lansing 43 22:07 7:07
5 1162 Mark T. Hamelin Fenton 41 23:17 7:30
6 10311 Tom Schulz Goodrich 41 24:14 7:49
7 1108 David Bloomfield Linden 43 26:55 8:40
8 1333 Jim Reid Lake Orion 44 27:36 8:54
9 1318 Jeff Bisbee Fenton 40 29:38 9:33
10 1398 Michael Rollier Linden 41 30:26 9:48
11 1506 Matt Daniel Flint 40 31:09 10:02
12 1177 Sylvester Jones, Jr. Grand Blanc 40 33:35 10:49
13 1381 Paul Bernstein Bloomfield Hills 40 35:58 11:35
14 1284 Steve E. Wandmacher Fenton 43 36:47 11:51


FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1426 Tracey Sahouri Gaines 41 22:49 7:21
2 1275 Stephanie Truesdell Grand Blanc 44 24:03 7:45
3 1201 Marcie Marcola Fenton 43 28:06 9:03
4 1331 Ann R. Henley Holly 43 30:01 9:40
5 1136 Wendy Sue Dove Swartz Creek 43 30:50 9:56
6 1189 Karyn Lynn Kutchey Fenton 44 32:03 10:19
7 1150 Jacqueline A. Fultz Holly 43 32:11 10:22
8 1159 Mary Grunow Swartz Creek 42 32:12 10:22
9 1241 Deborah Porter Lake Orion 44 32:13 10:23
10 1300 Cindy Crawford Fenton 41 32:45 10:33
11 1191 Julia Langdon Fenton 43 34:15 11:02
12 1509 Maria Desmet Linden 43 34:31 11:07
13 1513 Kathleen Lanava Brighton 44 34:32 11:08
14 1271 Toni Lynn Toll Flint 43 35:51 11:33
15 1502 Renee Reid Burton 44 37:50 12:11
16 1326 Jan Kendall Flint 40 37:53 12:12
17 1422 Wendy Cooper Ann Arbor 40 39:42 12:47
18 1391 Kim Sakadinsky Durango 41 40:12 12:57
19 1223 Meredith Marie Mihailoff Swartz Creek 40 40:36 13:05
20 1122 Denise Ann Collins Davison 42 42:18 13:37

MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1372 Mike Dietz Linden 46 22:31 7:15
2 1548 Robert Vogt Grand Blanc 45 22:53 7:22
3 1273 Jeff A. Trantham Grand Blanc 46 23:49 7:41
4 1408 Kevin Hardy White Lake 45 24:16 7:49
5 1214 Russ McLean Burton 49 25:00 8:03
6 1413 David Wardin Fenton 47 26:15 8:28
7 1525 Joseph W Kryza Fenton 49 28:16 9:06
8 1353 Martin Frost Fenton 46 29:49 9:36
9 1153 Michael A. Ghilardi Lapeer 49 30:08 9:42
10 1258 John M. Spicko Goodrich 48 34:11 11:01
11 1327 Cedric Kendall Flint 45 36:25 11:44
12 1205 David W. Martin Davison 47 37:12 11:59


FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1142 Marsha Lynne Eicholtz Spring Hill 48 22:03 7:06
2 1498 Rochelle Jones Fenton 46 23:39 7:37
3 1224 Karen Moffitt Fenton 45 27:51 8:58
4 1531 Tracy Underwood Swartz Creek 45 27:53 8:59
5 1134 Laurie Dimambro Fenton 47 29:39 9:33
6 1352 Vanessa Frost Fenton 47 31:43 10:13
7 1163 Vista Harris Linden 48 32:13 10:23
8 1365 Brenda Wehrli Fenton 47 33:00 10:38
9 1257 Jodie L. Spicko Goodrich 48 34:11 11:01
10 1252 Karen Shea Davisburg 46 34:15 11:02
11 1521 Dianne Lemieux Linden 47 35:03 11:17
12 1505 Patrice Hatcher Flint 46 35:45 11:31
13 1229 Connie M. O'Brien Flint 47 39:37 12:46
14 1158 Laura R. Groat Fenton 47 39:37 12:46
15 1264 Susan Marie Swift Flint 49 40:40 13:06
16 1407 Tammy Wetherwax Otisville 48 40:44 13:07
17 1216 Hilda McShane Flushing 48 41:55 13:30
18 1246 Betty M. Rush Grand Blanc 47 42:31 13:42
19 1168 Danell Horachek Flint 47 43:53 14:08
20 1166 Jacqueline Hoag Grand Blanc 47 43:53 14:08
21 1103 Lisa M. Atkins Burton 48 44:41 14:23

MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1489 Leon Siomka Fenton 50 28:31 9:11
2 1394 Robert Woodyard Flint 52 29:46 9:35
3 1179 Ted Kaloydis Fenton 52 31:47 10:14
4 1165 Paul Hendrickson Grand Blanc 53 32:22 10:26
5 1337 Kenneth Ray, Jr. Fenton 54 32:40 10:31
6 1366 Alexander Gomez Fenton 50 33:52 10:55
7 1263 Gary Stuber Fenton 53 35:17 11:22
8 1314 Steve Williams Clarkston 54 39:27 12:42
9 1349 David Gray Fenton 52 45:06 14:32


FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1338 Vicki Dolliver Linden 52 28:41 9:15
2 1356 Elizabeth Shaw Swartz Creek 53 29:59 9:40
3 1146 Terese Fitzpatrick Howell 54 30:31 9:50
4 1211 Teri McConnell Grand Blanc 54 31:06 10:01
5 1416 Suzanne Hutto Flushing 54 32:20 10:25
6 1256 Cheryl Sorg Howell 53 33:20 10:44
7 1173 Laura J. Irvine Flushing 54 34:35 11:08
8 1107 Patti L. Bernard Grand Blanc 51 34:50 11:13
9 1378 Theresa Wall Flushing 50 35:01 11:17
10 1501 Tamara Saidoo Burton 50 37:49 12:11
11 1115 Stephanie G. Burke Flint 50 38:11 12:18
12 1310 Jane O'Dell Goodrich 53 40:39 13:06
13 1198 Cindy L. Maksymowski Fenton 51 40:40 13:06
14 1207 Debra L. Masters Davison 51 40:51 13:09
15 1245 Kathy Lynn Ruggirello Fenton 52 42:19 13:38
16 1140 Krista M. Durham Flushing 51 42:23 13:39
17 1311 Angela Ann Rush Flint 50 42:31 13:42
18 1302 Ann R. Jaksa Grand Blanc 50 53:34 17:15

MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1463 Tom Peterson Fenton 56 28:06 9:03
2 1479 Riley McLincha Clio 57 28:35 9:13
3 1544 Larry De Rossett Otisville 57 29:40 9:33
4 1374 Bill Grossman Holly 55 33:46 10:53
5 1418 William Irvine Flushing 57 34:11 11:01
6 1104 Mike Beardslee Howell 55 36:51 11:52
7 1530 Marti Covert Fenton 57 40:37 13:05
8 1547 Bob Andrew Baltimore 55 40:37 13:05

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1121 Mary Chynoweth Highland 57 30:07 9:42
2 1483 Cindy Goodall Flint 57 31:00 9:59
3 1149 Karen Fuhrmann Fenton 56 31:06 10:01
4 1187 Mary A. Kupres Burton 55 31:14 10:04
5 1339 Carol Ray Fenton 55 31:25 10:07
6 1102 Margaret S. Anthony Columbiaville 59 31:51 10:16
7 1225 Yvonne Susan Moore Brighton 59 34:16 11:02
8 1127 Leslie J. Cruikswank Clarkston 55 34:21 11:04
9 1354 Barbara Foley Holly 58 35:15 11:21
10 1105 Sharon Becker South Lyon 57 35:22 11:24
11 731 Zenobia I. Pease Flint 55 36:15 11:41
12 1255 Patricia A. Smith Fenton 59 38:22 12:22
13 1308 Alice A. Murphy Rochester 57 38:44 12:29
14 1215 Hope E. McLincha Clio 55 40:26 13:02
15 1312 Kathleen Taylor Clio 55 42:37 13:44
16 1235 Deborah L. Petriken Flint 55 43:55 14:09


MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1164 Ian Hawkins Ypsilanti 60 24:29 7:53
2 1183 Ed King Whitmore Lake 60 25:19 8:09
3 1526 Max Hayden Fenton 64 26:41 8:36
4 1377 Ross Howard Frankenmuth 61 27:05 8:43
5 1428 Charles Schmidt Oakland 61 28:49 9:17
6 657 Tim Giles Flushing 63 30:32 9:50
7 1113 Gerald Carl Brunner Bay City 63 31:13 10:03
8 1117 James R. Choate Troy 60 31:23 10:06
9 1043 Dave Kopin Flint 60 1:47:17 34:33

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1260 Ann E. Stolz Davison 60 35:23 11:24
2 1172 Lee Husemann Flint 62 36:39 11:48
3 1305 Pat Luce Swartz Creek 64 39:33 12:44
4 1278 Kitty L. Vandenbrulle Flushing 63 42:58 13:50
5 1499 Sylvia Hansen Flushing 60 43:54 14:08
6 1504 Gloria Rolak Linden 60 45:17 14:35

MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1488 Neil McPhee Fenton 67 25:09 8:06
2 1382 Carl Ruebelman Novi 68 29:51 9:37
3 1112 Roy P. Brown Highland 67 33:46 10:53

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1397 Marilyn Brown Davison 65 30:50 9:56
2 1203 Rita C. Marks Fenton 69 33:51 10:54
3 1419 Maureen Schisler Gaines 66 36:39 11:48
4 1131 Addie Dicaire Grand Blanc 65 38:35 12:26
5 1250 Karen Scanlon Brighton 66 39:27 12:43

MALE AGE GROUP: 70 - 89
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1272 Joseph Toth Okemos 70 28:42 9:15
2 1193 Glen A. Larsen Grand Blanc 75 29:44 9:35

FEMALE AGE GROUP: 70 - 89
Place No. Name Town Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====



************ MALE OVERALL WINNER ************
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 2410 Johnny Olsey Clio 54 27:51 8:58

************ FEMALE OVERALL WINNER ************
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1886 Susan Mora Fassett Fenton 45 31:16 10:04

************ MALE MASTERS WINNER ************
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1994 John Thomas Linden 52 29:55 9:38

************ FEMALE MASTERS WINNER ************
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 2408 Becky Benjamin Swartz Creek 42 31:34 10:10

MALE AGE GROUP: 1 - 13
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 1 - 13
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 2416 Natalya Russell Flint 9 56:51 18:18
2 1968 Adina Peterson Flint 12 1:00:56 19:37

MALE AGE GROUP: 14 - 18
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 14 - 18
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1951 Lauren Panzlau Fenton 18 41:30 13:22
2 1950 Karlee Young Fenton 17 41:31 13:22
3 1820 Angeline Dimambro Fenton 15 44:40 14:23
4 2402 Rylee Rubio Davison 16 45:30 14:39

MALE AGE GROUP: 19 - 24
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====


FEMALE AGE GROUP: 19 - 24
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1966 Rachael Colden Grand Blanc 21 39:48 12:49
2 1899 Jessica Ann Petrik Brighton 20 45:14 14:34
3 1855 Schellen Ellen Kidd Davison 24 51:16 16:31
4 1934 Lindsey Burdgick Flint 24 55:48 17:58
5 1845 Tara Hunt Flint 24 55:49 17:59
6 2417 Megan Gerow Davison 22 57:41 18:35

MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1848 Kristi L. Jirikovic Davison 27 42:14 13:36
2 1518 Tabatha Hill Holly 27 48:34 15:39
3 1126 Jamie B. Cronk Fenton 29 49:04 15:48
4 1892 Amy Victoria Olay Davison 27 53:44 17:18

MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1964 Robert Oaks Fenton 34 45:22 14:37

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1969 Sarah Mawhinney Fenton 30 42:30 13:41
2 1849 Kindy Johnson Flint 31 43:51 14:07
3 1910 Ellen C. Ruddock Flint 34 45:01 14:30
4 2404 Leslie Fox Flint 31 45:34 14:41
5 1806 Nicole Lynne Baxter Fenton 33 46:38 15:01
6 1995 Melissa Burden Fenton 30 47:16 15:13
7 1983 Jane Polite Grand Blanc 31 49:56 16:05
8 1981 Audra Snowden Grand Blanc 32 51:43 16:39
9 1860 Valerie Lynn Lavigne Fenton 33 51:55 16:43
10 1938 Nicolette A. Fazio Grand Blanc 34 52:21 16:51
11 1944 Aimee Jo Schultz Swartz Creek 34 58:36 18:52
12 1984 Heather Wilbur Fenton 34 58:37 18:53

MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1898 Dean N. Perigo Montrose 37 36:25 11:44
2 2413 Dominie Blanco Fenton 35 46:33 15:00


FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1986 Marybeth Brennan Linden 38 43:51 14:08
2 1815 Miriam D. Clemons Flint 39 44:10 14:14
3 1909 Teri Roby Holly 36 44:28 14:19
4 2411 Stephanie Rubio Davison 37 45:34 14:41
5 1361 Melissa King Grand Blanc 36 52:21 16:52
6 1982 Amy Murley Fenton 38 52:27 16:54
7 1959 Joann Taljonick Durand 35 57:37 18:33

MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 2403 Tom Carr 43 34:02 10:58

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1185 Shana Lynn Kraemer Grand Blanc 43 39:39 12:46
2 10314 Jayne Conrad Flint 42 41:08 13:15
3 1816 Sheila R. Clifford Durand 40 41:32 13:23
4 1929 Cassandria Ann Wilson Flint 43 42:20 13:38
5 1975 Kristine Moore Byron 42 43:52 14:08
6 1825 Laura Lynn Durfee Fenton 42 44:00 14:10
7 1927 Vikki E. Wandmacher Fenton 43 45:29 14:39
8 1837 Kelly Jean Griffiths Fenton 42 46:42 15:02
9 1939 Sue Diane Hawk Flint 42 51:42 16:39
10 1882 Beth Millerschin Grand Blanc 42 51:42 16:39
11 1840 Jennifer Hardy White Lake 44 54:47 17:39
12 1858 Melissa M. Lane Lapeer 40 55:14 17:47

MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1827 Ray J. Emmendorfer Fenton 47 38:19 12:21
2 778 Larry M. Turnage Davison 49 44:16 14:16
3 1953 Tim Roberts Fenton 48 45:23 14:37
4 1990 Jerry Webb Imlay City 45 49:07 15:49


FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1922 Carman Donnice Thames Flint 48 37:08 11:58
2 1912 Cinda A. Sawyer Oxford 49 37:50 12:11
3 1925 Susan Turnage Davison 45 39:16 12:39
4 1862 Diane J. Lechota Flint 46 39:48 12:49
5 1997 Lisa Confer Burton 46 39:49 12:49
6 1833 Bev Gengler Flint 47 40:16 12:58
7 1875 Lisa M. McGuire Flint 45 40:37 13:05
8 1852 Jane E. Keeler Flint 49 40:53 13:10
9 1965 Katie Colden Grand Blanc 49 41:58 13:31
10 1877 Nancy McLean Burton 48 42:30 13:41
11 1928 Joni Ward Swartz Creek 49 43:21 13:58
12 1828 Michele J. Farella Fenton 46 43:52 14:08
13 1894 Theresa Palmieri Midland 45 44:09 14:13
14 1900 Julie Ann Petrik Brighton 48 44:59 14:29
15 1893 Janet Oplinger Farmington 49 45:06 14:31
16 1804 Shelley L. Austin Brighton 45 45:12 14:33
17 1954 Debra Sarosy Fenton 49 45:22 14:37
18 1952 Denise Robertson Fenton 45 45:23 14:37
19 1940 Carol Kasper Ortonville 47 47:12 15:12
20 1913 Deborah Schlenke Fenton 46 49:05 15:49
21 1991 Mary Pounds Flint 49 49:07 15:49
22 1936 Dana Starr Emmendorfer Fenton 49 49:17 15:52
23 1515 Sheryl Kulis Flint 46 49:56 16:05
24 1864 Wendy L. Light Fenton 47 51:40 16:38
25 1846 Marie L. James Grand Blanc 48 51:41 16:39
26 2407 Peggy Yaheaus Auburn Hills 49 53:13 17:08
27 1956 Sue Miller Fenton 49 53:38 17:16
28 1957 Pam Thidodeau Fenton 46 53:38 17:16
29 1884 Kerry Lee Mogg Grand Blanc 47 55:21 17:50
30 702 Barbara J. Lockwood Grand Blanc 47 55:22 17:50
31 1841 Lori Delores Harrower Holly 48 55:24 17:50
32 1935 Judy Anne Dinneweth Oxford 48 1:00:55 19:37
33 1811 Stephanie Bukoffsky Sterling Heights 47 1:01:23 19:46
34 1878 Karen D McMahan Grand Blanc 48 1:02:03 19:59

MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1896 David L. Panzlau Fenton 54 34:04 10:59
2 1812 Wayne Carnahan Montrose 53 35:57 11:35
3 2419 Ron Winfield Fraser 50 41:31 13:22
4 1821 Tony Dimambro Fenton 52 44:40 14:23
5 1296 Wesley Whittaker Grand Blanc 54 47:37 15:20
6 1999 Scott Ward Linden 54 48:36 15:39
7 2415 Michael Anderson Fenton 50 48:54 15:45
8 1960 Randy Sturk Fenton 54 51:20 16:32


FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 2414 Mary Grab Flushing 53 34:07 10:59
2 1923 April Thibaut Flint 51 35:27 11:25
3 1851 Karen Gail Kaloydis Flushing 54 36:31 11:46
4 1834 Cheryl M. Godmar Fenton 52 38:13 12:19
5 2471 Diane Sunde Fenton 50 38:26 12:23
6 1861 Sandy G. Lawrence Grand Blanc 54 42:16 13:37
7 2470 Rosemary Lutz Flushing 51 42:29 13:41
8 1865 Ann Martin New Lothrop 53 43:32 14:01
9 1987 Nancy Durance Davison 54 43:57 14:09
10 1881 Vicki L. Miller Mount Morris 53 44:14 14:15
11 2418 Mary Winfield Fraser 50 44:25 14:18
12 1946 Dena Altheide Grand Blanc 52 45:01 14:30
13 1972 Monica Kenney Fenton 50 45:05 14:31
14 2420 Joanne Panzlau Fenton 54 45:16 14:35
15 1963 Deborah Neber Fenton 50 45:22 14:37
16 1947 Pam Hennig Fenton 52 45:23 14:37
17 1842 Pamela Heavner Fenton 52 45:55 14:47
18 1807 Mary Jane Bowdish Clio 54 47:42 15:22
19 1853 Linda R. Kennedy Mount Morris 54 47:47 15:23
20 1819 Connie Lee Degiorgis Flushing 50 49:01 15:47
21 1937 Susan D. Ethridge Swartz Creek 50 49:01 15:47
22 1979 Alanna Ayre Burton 54 49:02 15:48
23 1874 Joette Marie McGinnis Flushing 54 50:09 16:09
24 1843 Cathy J. Hendrickson Grand Blanc 51 51:55 16:43
25 1857 Colleen Lafee Linden 52 52:01 16:45
26 1891 Shirley Norman Linden 50 52:01 16:45
27 1885 Debra L. Mora Grand Blanc 54 52:47 17:00
28 1817 Sandy Thomas Crandell Flushing 54 52:47 17:00
29 1876 Gail Ann McIntosh Howell 54 53:13 17:08
30 1801 Gail Allen Fenton 51 54:47 17:39
31 1920 Dawn Regina Stark Fenton 52 57:26 18:30

MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1902 Lynn Phillips Livonia 58 30:46 9:55
2 1808 Lester O. Brady Grand Blanc 55 32:52 10:35
3 2468 David Kemp Fenton 57 37:05 11:57
4 1889 Val Nieto Fenton 59 37:41 12:08
5 1978 John Browder Fenton 58 41:15 13:17
6 1850 John E. Kaloydis Flushing 58 43:58 14:10
7 1814 Gregory Chynoweth Highland 58 46:28 14:58
8 1854 Mike A. Kennedy Mount Morris 59 50:00 16:06
9 1873 James R. McEwan Fenton 58 50:35 16:18


FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1903 Sharon Phillips Livonia 58 35:36 11:28
2 1905 Kristin Kay Popilek Swartz Creek 55 36:49 11:52
3 1826 Janet Christine Ellis Flushing 57 39:07 12:36
4 1890 Yolanda Nieto Fenton 59 39:30 12:43
5 1118 Mary K. Choate Troy 57 40:33 13:04
6 1977 Sharon Browder Fenton 56 41:27 13:21
7 1869 Doris A. Maxfield Linden 55 41:32 13:23
8 1847 Jill M. Jirikovic Davison 57 42:13 13:36
9 1838 Sarah J. Hanson Flint 59 43:35 14:02
10 1871 Christine Kay McColman Fenton 56 45:06 14:31
11 1907 Cathy Anne Reynolds Grand Blanc 59 46:26 14:57
12 1988 Susan Bush Vernon 59 46:52 15:06
13 1818 Karren S. Crawford Clio 56 47:01 15:09
14 1941 Louise Miller Metamora 56 47:12 15:12
15 1908 Robin Riddell Grand Blanc 56 47:39 15:21
16 1888 Marti Myers Flushing 56 48:23 15:35
17 1805 Mary Beth Balaze Davison 57 50:00 16:06
18 1948 Debbie Schultz Swartz Creek 58 50:39 16:19
19 1822 Michele Dolan Flint 55 52:26 16:53
20 1810 Kathy Buchanan Lapeer 58 52:48 17:00
21 1967 Bethany Peterson Fenton 55 1:00:56 19:37
22 1917 Gayle L. Slater Flint 58 1:02:04 19:59

MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1831 Harry Garrison Flushing 63 30:16 9:45
2 1844 Bill Hough Flushing 61 36:32 11:46
3 1942 Donald G. Raasio Grand Blanc 62 39:12 12:38
4 1832 Ron Charles Gellner Swartz Creek 61 39:27 12:42
5 1802 Marvin Atlas Southfield 63 45:04 14:31
6 1824 Philip Austin Downs Clio 61 45:20 14:36
7 1839 Terry L. Hanson Flint 61 47:12 15:12
8 1949 Richard Schultz Swartz Creek 61 50:40 16:19
9 1962 Bill Hall Linden 63 57:26 18:30


FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1880 Wanda K. Merrell Flushing 64 39:30 12:43
2 1918 Peggy L. Soth Swartz Creek 62 39:43 12:48
3 1809 Shirley Faye Brown Grand Blanc 60 41:20 13:19
4 1868 Jane Matthews Grand Blanc 63 41:35 13:24
5 1958 Patty Cooper Davison 64 43:47 14:06
6 1924 Patricia A. Tucker Linden 64 45:24 14:37
7 1904 Anita J. Piotraczk Grand Blanc 61 46:28 14:58
8 1915 Aggie Sheerin Fenton 64 47:08 15:11
9 1919 Kathleen Sparling Grand Blanc 62 47:27 15:17
10 1976 Nancy Berger Fenton 64 48:33 15:38
11 1930 Noreen F. Wood Linden 60 50:35 16:18
12 1961 Candy Hall Linden 60 51:20 16:32
13 1943 Nita G. Sage Fenton 60 52:34 16:56
14 1916 Doreen Sinondon-Glenn Flint 63 52:47 17:00
15 1970 Juanita Slater Flint 63 54:27 17:32
16 1996 Fran Smith Flint 60 1:00:54 19:37

MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1829 Doug M. Fisher Flushing 65 38:06 12:16
2 2405 Jim Loria Swartz Creek 68 39:47 12:49
3 1813 Bobby M. Carter Linden 66 42:11 13:35
4 1980 Tim Courtney Holly 68 48:06 15:30
5 1973 Cal Voorheis Holly 67 48:07 15:30
6 2422 Richard Beauchamp Grand Blanc 67 49:55 16:05
7 2406 Howard Brown Davison 67 50:31 16:16

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1992 Carol Dickinson Davison 67 37:53 12:12
2 10317 Roberta J. Sweetman Fenton 66 40:04 12:54
3 1803 Madonna M. Aubrey Flushing 68 40:30 13:03
4 1835 Sue Goering Flint 65 41:19 13:19
5 1836 Sue Grace Owosso 67 42:01 13:32
6 1883 Marilyn J. Moen-Valasco Grand Blanc 67 46:32 14:59
7 1823 Loleta Mary Downs Clio 68 46:32 14:59
8 2421 Carole Beauchamp Grand Blanc 66 49:55 16:05
9 1971 Susan MacKenzie Fenton 65 53:49 17:20

MALE AGE GROUP: 70 - 89
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1998 James Vanderpool Flushing 74 40:37 13:05
2 1985 Spencer Myers Grand Blanc 79 41:05 13:14
3 1887 Tom Murphy Flushing 77 43:00 13:51


FEMALE AGE GROUP: 70 - 89
Place No. Name Town Ag Time Pace
===== ===== ========================== ================= == ======= =====
1 1906 Patricia A. Prient Davison 72 38:06 12:16
2 1897 Vicki Lee Paton Swartz Creek 70 42:36 13:43
3 1870 Janet E. McCollum Flushing 70 52:48 17:00
4 1863 Kay E. Lennerth Flint 71 54:04 17:25

Fenton,MI
Provided by Gault Race Mgt.