Crossroads Village Huckleberry

back to results

Jul. 10, 2008

Crossroads Village Huckleberry
Flint,MI
Provided by Gault Race Mgt.


******************* MALE OVERALL WINNER ***************************
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 1 Brian Jones Flint 36 17:54 5:46

******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 3 Carol Christensen Grand Blanc 19 18:51 6:04

MALE AGE GROUP: 1 - 13
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 2 Zachary Kuehn Grand Blanc 13 18:29 5:57
2 23 Caleb Hess Henderson 12 22:13 7:09
3 126 Rourke Haas Fenton 13 34:17 11:03
4 181 Jake Jackson Mt. Morris 8 54:01 17:24

FEMALE AGE GROUP: 1 - 13
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 26 Amanda George Davison 11 22:44 7:20
2 146 Heidi Haas Linden 12 37:59 12:14
3 150 Lydia Wandmacher Fenton 10 38:16 12:19
4 188 Natalya Russell Flint 9 58:34 18:52

MALE AGE GROUP: 14 - 17
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 7 Andy Chmielewski Columbiaville 16 19:18 6:13
2 9 Aaron Buckler Mount Morris 15 19:57 6:26
3 10 Brock Huber Grand Blanc 14 20:01 6:27
4 19 Michael Chmielewski Columbiaville 17 22:03 7:06
5 29 Ryan Buchler Mount Morris 17 23:18 7:30
6 43 Joel Kulchar Burton 15 24:33 7:55
7 81 Steve Yerian Montrose 15 28:40 9:14
8 90 Kyle Novess Mount Morris 17 29:16 9:26

FEMALE AGE GROUP: 14 - 17
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 25 Jamie Caminiti Lapeer 17 22:37 7:17
2 32 Katie Frick Goodrich 16 23:26 7:33
3 40 Brandi Juengel Grand Blanc 15 24:09 7:47
4 51 Olivia June Goodrich 15 25:18 8:09
5 63 Katie Witten Swartz Creek 16 26:16 8:28
6 64 Katrina Bean Swartz Creek 15 26:16 8:28
7 66 Lyndsie Farlow Mount Morris 17 26:18 8:28
8 67 Stacie Juengel Grand Blanc 16 26:24 8:30
9 80 Andrea Randall Burton 14 28:31 9:11
10 138 Kristi Burner Montrose 17 36:58 11:54
11 149 Rachel Wandmacher Fenton 14 38:13 12:18
12 156 Paige Schaap Flushing 16 39:25 12:42

MALE AGE GROUP: 18 - 24
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 31 David Dilley Howell 18 23:21 7:31
2 122 Michael Jones Howell 20 33:43 10:52

FEMALE AGE GROUP: 18 - 24
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 34 Rebecca Richardson Burton 23 23:31 7:35
2 45 Melissa Caminiti Lapeer 22 24:43 7:58
3 50 Katrina Neeley Montrose 23 25:18 8:09
4 91 Dana Dilley Howell 20 29:17 9:26
5 93 Katherine Gutteridge Grand Blanc 24 29:31 9:31
6 154 Kaela Rulz Flint 19 39:07 12:36
7 162 Jessica Jensen Clio 19 40:36 13:04
8 178 Rachel Gifford Mi 20 46:58 15:08

MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 20 Carl Bastien Flint 26 22:04 7:07
2 24 Michael McLaughlin Flushing 27 22:24 7:13
3 27 David Barr Davison 25 23:05 7:26
4 28 Luke McLean Burton 26 23:10 7:28
5 36 Scott Howley Grand Blanc 29 23:31 7:35
6 37 David Richmond Flint 28 23:38 7:37
7 74 Ryan Litwiller Flint 25 27:04 8:43
8 98 Joshua Freeman Flint 28 30:07 9:42
9 111 Bradley Altenbernt Romeo 27 32:41 10:32

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 18 Jennifer Williams Casselkemy 25 21:52 7:03
2 44 Corrine Guerrero Davison 26 24:36 7:56
3 46 Sarah Kulchar Mount Pleasant 28 24:49 8:00
4 49 Megan Blamer St. Helen 25 25:10 8:07
5 76 Amanda Zuniga Elsie 25 27:37 8:54
6 106 Jessica Niemann Belleville 26 31:17 10:05
7 107 Angie Richmond Flint 26 31:54 10:17
8 131 Martha Whitney Flint 25 35:27 11:25
9 137 Michael Welch Allen 26 36:13 11:40
10 148 Karri McLean Burton 28 38:09 12:17
11 163 April May Mt. Morris 26 42:00 13:32
12 179 Marlaina Merrill Mt. Morris 28 46:58 15:08

MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 8 John Donnelly Holland 32 19:47 6:22
2 11 Shannon Cameron Clio 34 20:23 6:34
3 15 Brian Williams Casselkemy 31 21:07 6:48
4 16 Dean Lingenfelter Davison 33 21:33 6:57
5 17 Richard Shriner Grand Blanc 31 21:41 6:59
6 21 Jason Fortune Davison 34 22:06 7:07
7 22 John Jones Davison 30 22:11 7:09
8 47 Andrew Kamin Swartz Creek 33 25:01 8:04
9 56 Brian Montpas Flushing 32 25:31 8:13
10 70 Kevin Couturier Clio 31 26:36 8:34
11 119 William Brown Flint 34 33:16 10:43

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 12 Sarah Kaechele Grand Blanc 31 20:41 6:40
2 30 Jennifer Schmidt Lapeer 30 23:19 7:31
3 41 Brandy Soja Brighton 30 24:12 7:48
4 61 Tamera Jones Davison 32 26:03 8:23
5 65 Traci Montpas Flushing 34 26:18 8:28
6 83 Kristi Francek Marysville 34 28:44 9:15
7 86 Noelle Grignani Metamora 30 28:47 9:16
8 87 Lisa Spohn Flint 32 28:59 9:20
9 100 Katie Lingenfelter Davison 32 30:26 9:48
10 102 Nicole Lafleur Ortonville 32 30:34 9:51
11 114 Sara Shirey Flushing 33 32:47 10:34
12 116 Kristen Ochoa Holly 32 33:01 10:38
13 120 Ericka Paschal Grand Blanc 33 33:21 10:45
14 128 Amy O'Rourke Fenton 32 34:54 11:15
15 130 Brenda Bees Otisville 31 35:08 11:19
16 135 Nichole Woods Davison 31 35:49 11:32
17 136 Micaela Meyer Davison 31 36:11 11:39
18 165 Shannon Smith Mt. Morris 31 42:18 13:38
19 166 Jennifer Karnes Mi 31 42:21 13:38
20 171 Larissa Sneyd South Lyon 33 43:47 14:06
21 175 Melissa Rutherford Flint 32 45:44 14:44
22 182 Kim Jackson Mt. Morris 33 54:07 17:26
23 183 Anjuwanta Lewis Flint 32 56:45 18:16

MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 104 Gregory Taunton Flint 38 30:46 9:55

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 82 Shelly Bowman Clifford 36 28:43 9:15
2 96 Lisa Moleski Swartz Creek 37 29:40 9:34
3 110 Arika Thrall Swartz Creek 37 32:35 10:30
4 121 Kimberly Randall Mi 39 33:23 10:45
5 124 Annette Fechik Flint 39 34:16 11:02
6 129 Tina Taunton Flint 37 35:03 11:17
7 133 Jennifer Sherman Clio 37 35:43 11:30
8 139 Tricia Craine Burton 38 36:58 11:54
9 142 Tamara Jorgensen Canton 38 37:05 11:57
10 147 Lynda Gibson Frankenmuth 39 38:07 12:17
11 180 Cindy Gunn Flint 37 51:39 16:38
12 185 Jill Beatty Mt. Morris 36 57:47 18:36
13 186 Michele Bergquist Otisville 37 58:02 18:41

MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 5 Duane Machesney Grand Blanc 40 19:04 6:09
2 14 Darren Hotmire Flint 41 20:55 6:45
3 58 Chester Cox Howell 43 25:40 8:16
4 68 De Wayne Williams Montrose 43 26:27 8:31
5 73 Kevin Gaby Mi 41 27:01 8:42
6 99 Donald Jacot Vassar 44 30:10 9:43
7 140 Steve Wandmacher Fenton 43 37:01 11:55
8 159 Keith Damon Flint 43 40:14 12:58
9 173 Richard O'Rourke Webberville 42 44:36 14:22

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 57 Cynthia June Goodrich 41 25:32 8:14
2 60 Larry Warner Ortonville 44 25:53 8:20
3 78 Vicki George Davison 44 28:07 9:03
4 88 Becky Jackson Flint 43 29:01 9:21
5 97 Angela Von Daggenhause Swartz Creek 41 30:05 9:41
6 118 Rhonda Carey Grand 43 33:14 10:42
7 127 Ann Henley Fenton 43 34:28 11:06
8 141 Lisa Williams Montrose 40 37:02 11:56
9 143 Susan Card Columbiaville 40 37:09 11:58
10 144 Marie James Goodrich 40 37:39 12:08
11 152 Christine McAlister Flushing 43 38:40 12:27
12 155 Samantha Aumaugher Flint 40 39:07 12:36
13 164 Lisa Gaby Mi 40 42:05 13:33
14 168 Christine Travis Davison 40 42:31 13:42
15 170 Carole Waltz Grand Blanc 41 42:35 13:43
16 184 Michelle Lynch Mt. Morris 42 57:46 18:36

MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 6 Larry Gutierrez Fenton 47 19:06 6:09
2 42 David Drevon Flint 48 24:17 7:50
3 54 Jim Zittel Waterford 45 25:25 8:11
4 59 Andrew Griffin Flint 49 25:44 8:17
5 103 James Oakes Clio 46 30:45 9:54
6 105 Doug Witten Swartz Creek 46 30:52 9:57
7 161 Sam Crawford Mount Morris 49 40:29 13:02

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 72 Karen Downs Flint 47 26:44 8:37
2 75 Linda Purdy Davison 49 27:36 8:53
3 89 Jodi Kruse Blanc 47 29:08 9:23
4 95 Sharon Caminiti Lapeer 49 29:39 9:33
5 109 Cindy Huff North Branch 49 32:25 10:27
6 134 Sharon Tinker Fenton 48 35:44 11:31
7 145 Lisa Haas Linden 49 37:59 12:14
8 153 Susan Juruzel Mayville 46 39:00 12:34
9 160 Tammie Szumowicz Davison 45 40:14 12:58
10 167 Carla Jensen Clio 47 42:29 13:41
11 172 Suzanne Robinson Flint 45 44:36 14:22
12 174 Anita Lattimore Flint 46 45:34 14:41
13 176 Andrea Thom Mt. Morris 46 45:47 14:45
14 187 Rena Fulks Burton 47 58:02 18:42

MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 4 Lennie Brousseau Byron 51 18:52 6:05
2 39 Thomas Mitchell Davison 52 23:58 7:43
3 77 Daniel Reinhart Clio 51 27:57 9:00
4 101 Paul Drevon Swartz Creek 50 30:29 9:49

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 55 Linda Koleda Metamora 50 25:26 8:12
2 85 Vicki Dolliver Linden 52 28:46 9:16
3 92 Susan Scharrer Clio 53 29:21 9:27
4 113 Sharon Oakes Clio 50 32:45 10:33
5 123 Linda Skelton North Branch 50 34:11 11:01
6 125 Linda Leach Burton 51 34:16 11:02
7 151 Eileen Kern Reese 54 38:32 12:25
8 177 Kathy Davis Clio 50 46:11 14:53

MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 13 Ronald Durham Flushing 56 20:45 6:41
2 38 Gregory Maxfield Oxford 58 23:39 7:37
3 52 Michael Curtis Swartz Creek 59 25:20 8:10
4 53 David Wilson Burton 55 25:23 8:11
5 71 Darrell Mitzel Swartz Creek 55 26:40 8:35
6 84 James Brennan Emmett 56 28:46 9:16
7 94 Larry De Rossett Otisville 57 29:34 9:32
8 115 Manny Schmidt Lapeer 57 32:48 10:34

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 62 Janeen A Dvorak Corunna 57 26:08 8:25
2 69 Melodie Maxfield Oxford 59 26:31 8:32
3 79 Marie Thompson Clio 58 28:12 9:05
4 108 Sue Mott Dryden 55 32:09 10:21
5 112 Connie Altenbernt Romeo 55 32:41 10:32

MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 33 David Pichey Flint 62 23:30 7:34
2 48 Conrad Scharrer Clio 64 25:02 8:04
3 132 David A Nemitz Flint 60 35:28 11:25
4 158 Ronald Brown Clio 61 39:52 12:51
5 169 Brian Barkey Flint 63 42:32 13:42

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 157 Loretta Ellwood Davison 62 39:45 12:48

MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 35 George Gawthrop Flushing 69 23:31 7:35

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====

MALE AGE GROUP: 70 - 89
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 117 Harrison Hensley Pinckney 75 33:12 10:42

FEMALE AGE GROUP: 70 - 89
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====

MALE AGE GROUP: 99 - 99
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 99 - 99
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====



******************* MALE OVERALL WINNER ***************************
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 1 Donald Beckwith Flint 48 34:09 11:00

******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 3 Becky Irish Flint 51 38:30 12:24

MALE AGE GROUP: 1 - 99
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 1 Donald Beckwith Flint 48 34:09 11:00
2 2 Wesley Shumpert Flint 67 34:39 11:10
3 4 Doug Fisher Flushing 65 39:34 12:45
4 5 Spencer L Myers Grand Blanc 79 39:42 12:47
5 6 Bobby Carter Linden 66 40:34 13:04
6 12 James Barnett Burton 67 42:04 13:33
7 13 Jerry Elliott Grand Blanc 72 42:15 13:36
8 14 John Lonsway Flint 65 43:18 13:57
9 16 Max Warden Clio 59 43:31 14:01
10 17 Noah Rollison Grand Blanc 6 44:55 14:28
11 19 Daniel Pozarek Davison 60 45:22 14:37
12 24 Bob Rowe Flint 59 46:45 15:03
13 38 Terry Hanson Flint 61 50:36 16:18
14 39 Michael Kennedy Mt. Morris 59 50:37 16:18
15 64 Michael Hall Holly 49 57:41 18:35
16 68 Craig Brooks Mt. Morris 48 1:01:18 19:44

FEMALE AGE GROUP: 1 - 99
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 3 Becky Irish Flint 51 38:30 12:24
2 7 Rachel Argue Flint 63 40:47 13:08
3 8 Vicki Paton Swartz Creek 70 40:55 13:11
4 9 Rita Collie Swartz Creek 68 40:56 13:11
5 10 Nada Radakovich Flint 49 41:51 13:29
6 11 Jane Keeler Flint 49 41:51 13:29
7 15 Valerie Schmidt Lapeer 59 43:22 13:58
8 18 June Murphy Grand Blanc 39 44:55 14:28
9 20 Sharon Beck Mt. Morris 63 45:44 14:44
10 21 Lyn Terwilliger Flint 48 46:27 14:58
11 22 Nancy Jarvis Lapeer 56 46:28 14:58
12 23 Ashley Davidson Burton 24 46:45 15:03
13 25 Karen Goldstein Grand Blanc 51 47:24 15:16
14 26 Cheryl Christoff Flint 62 47:27 15:17
15 27 Linda Robinson Flint 61 48:27 15:36
16 28 Gail Forbes Davison 53 48:36 15:39
17 29 Nicolette Polovina Davison 25 48:47 15:43
18 30 Pamela Burns Mi 56 48:47 15:43
19 31 Grace Smith Grand Blanc 27 49:01 15:47
20 32 Jessica Clark Davison 36 49:02 15:47
21 33 Marie James Grand Blanc 48 49:12 15:51
22 34 Sarah Hanson Flint 59 49:18 15:53
23 35 Linda Kennedy Mt. Morris 54 49:19 15:53
24 36 Karen Burt Flint 36 49:39 15:59
25 37 Roberta Newton Flint 60 50:24 16:14
26 40 Andrea Deering Saginaw 38 52:13 16:49
27 41 Wendy Groll Saginaw 38 52:13 16:49
28 42 Deborah Wernette Clio 52 52:33 16:55
29 43 Lynn Elliott Blanc 59 52:47 17:00
30 44 Jane R Nemitz Flint 50 52:47 17:00
31 45 Pamela Tremble Saginaw 38 52:48 17:00
32 46 Lucy Drevon Flint 49 52:49 17:01
33 47 Cheryl McFadden Mi 59 52:49 17:01
34 48 Sherry Bradish Flushing 55 52:56 17:03
35 49 Amy Olay Davison 27 52:56 17:03
36 50 Diane Polovina Davison 49 52:57 17:03
37 51 Charlotte Paul Grand Blanc 48 53:17 17:10
38 52 Janell High Goodrich 24 53:17 17:10
39 53 Gayle Slater Flint 58 54:39 17:36
40 54 Judith Lonsway Flint 63 55:28 17:52
41 55 Julie Pannett Clio 30 55:46 17:57
42 56 Allie Gerow Flint 10 56:16 18:07
43 57 Deb Kiertzner Flushing 54 56:29 18:12
44 58 Suzie Delecki Clio 46 56:30 18:12
45 59 Vikki Wandmacher Fenton 43 56:46 18:17
46 60 Delores Harrower Holly 48 56:47 18:17
47 61 Glenda Stanley Clio 47 57:10 18:25
48 62 Linda Delecki Clio 65 57:10 18:25
49 63 Megan Gerow Davison 22 57:19 18:28
50 65 Jane Knapp Millington 42 58:05 18:42
51 66 Debbie Olmstead Millington 39 58:06 18:43
52 67 Dawn Brooks Mt. Morris 49 1:01:17 19:44
53 69 Jan Bourcier Otisville 52 1:01:32 19:49
54 70 Nancy Brooks Clio 75 1:01:32 19:49