Bay Area Family Y River Run Classic

back to results

Jun. 9, 2007

Bay Area Family Y River Run Classic
Bay City, MI
Provided by Miller Race Management

Category
Name Town Age Time Place
Division - Run
Overall Female
1. Post, Tami Essexville, MI 26 20:36.64 11
Overall Male
1. Peterson, Cory Alger, MI 37 18:50.27 1
1-14 Female
1. Deyo, Aja Frankenmuth, MI 10 24:39.64 28
2. Cobley, Hannah Essexville, MI 14 27:17.46 36
15-19 Female
1. Ciszek, Megan Bay City, MI 19 33:17.77 48
20-24 Male
1. Covert, Sam Ellwood City, PA 20 16:02.95 2
2. Jurges, Garrett Ubly, MI 24 20:14.38 9
3. Maciag, Matt Bay City, MI 23 21:13.64 15
4. Reed, Matt Bay City, MI 24 23:17.61 20
5. Corderg, Jonathon Bay City, MI 23 29:02.31 44
20-24 Female
1. Mich, Courtney Bay City, MI 21 23:58.15 25
25-29 Male
1. Klosowski, Mike Elkton, MI 26 23:53.98 24
30-34 Female
1. Voss, Amy Bay City, MI 30 29:01.95 43
35-39 Male
1. Gabalis, Alan Caro, MI 37 19:00.37 3
2. Sanmiguel, Sam Midland, MI 37 20:20.65 10
3. Eager, Derek Bay City, MI 37 27:32.87 38
4. Korpal, Tim West Branch, MI 39 28:55.34 42
35-39 Female
1. Taylor, Tamara Bay City, MI 38 21:03.91 14
40-44 Male
1. Strachan, Ron Bay City, MI 43 19:42.55 6
2. Woods, Paul Bay City, MI 42 21:49.76 19
3. Lange, David Bay City, MI 42 24:57.90 30
4. Brothers, Tom Saginaw, MI 41 27:39.75 39
40-44 Female
1. Gasta, Ann Bay City, MI 42 23:36.11 23
2. Samaniego, Mary Saginaw, MI 41 30:20.74 46
3. Willard, Vicki Sebewaing, MI 44 33:45.55 49
4. Mulligan, Michelle Reese, MI 44 45:46.14 57
45-49 Male
1. Miyama, David Bay City, MI 45 20:04.70 7
2. Swanson, Reed East Tawas, MI 47 20:44.08 12
3. Deyo, Dan Frankenmuth, MI 48 21:16.94 16
4. Luna , Jack Bay City, MI 46 21:17.24 17
5. Larive, Brian Kawkawlin, MI 49 23:20.25 21
6. Wood, Greg Gladwin, MI 47 45:45.31 56
45-49 Female
1. Martin, Teresa Freeland, MI 47 24:09.14 27





50-54 Male
1. Moelter, Steve Bay City, MI 51 19:02.94 4
2. Restifo, Mike Saginaw, MI 51 20:58.88 13
3. Haertel, Charles Bay City, MI 53 21:17.50 18
4. Davenport, Thomas Bay City, MI 54 24:08.47 26
5. Schultz, Marty Pinconning, MI 54 28:12.45 41
50-54 Female
1. Buda, Linda Bay City, MI 54 26:54.07 35
2. Gallagher, Bridget Essexville, MI 51 27:30.01 37
55-59 Male
1. Flues, Tim Munger, MI 58 19:23.45 5
2. Scott, Gary Midland, MI 59 20:06.68 8
3. Lynch, Don Munger, MI 56 23:34.22 22
4. Buda, Nick Bay City, MI 59 25:51.17 32
5. Butterfield, Ron Millington, MI 59 26:15.46 33
6. Mich, Jim Bay City, MI 57 32:44.59 47
7. Vick, Mark St. Helen, MI 55 42:08.11 55
55-59 Female
1. Flues, Linda Munger, MI 57 29:25.95 45
2. Fleischmann, Louise Hemlock, MI 55 39:35.40 52
65-99 Male
1. Block, Leonard Bay City, MI 65 24:57.38 29
2. Millikin, Robert Lupton, MI 65 25:07.20 31
3. Rushford, Tom Bay City, MI 68 26:46.40 34
4. Palmer, Ralph Midland, MI 73 27:52.78 40 Race Awards
Category
Name Town Age Time Place
Division - Walk
Overall Male
1. Hughes, Jim Bay City, MI 59 37:37.75 50
2. Cable, David Saginaw, MI 59 38:45.05 51
Overall Female
1. Hicks, Linda Kawkawlin, MI 57 40:20.93 53
2. Chartier, Nancy Bay City, MI 42 40:21.38 54
3. Jackson-Larive, Jamie Kawkawlin, MI 44 46:29.25 58
4. Kleyer, Shirley Hemlock, MI 52 47:12.00 59
5. Starick, Cara Reese, MI 20 53:05.64 60
6. Ziembo, Michelle Omer, MI 37 53:05.91 61
7. Lindsay, Jodi St. Charles, MI 34 58:31.54 62
8. King, Ashley Saginaw, MI 23 58:31.80 63
9. Tewksbury, Mary Midland, MI 41 1:06:10.60 64
10. Brandt, Patti Unknown, NA 48 1:06:11.24 65















Results Processing by Miller Race Management