Racing 4 Your Memories

back to results

May. 18, 2008

Racing 4 Your Memories
Milford, MI
Provided by Rotpac Racing, L.L.C.


Overall Female Open Winners



Place Name City Age Overall Time Pace

1 Monica Price 1 20:54 6:45/M

2 Vera PECAJ Brighton 33 2 22:43 7:20/M

3 Erin Edgar Howell 28 3 23:23 7:33/M



Female 0-99



Place Name City Age Overall Time Pace

1 Pamelia Conklin 0 4 24:15 7:49/M

2 Debbie Forshee Dexter 43 5 26:15 8:28/M

3 Lauren Kleman Farmington 25 6 26:52 8:40/M

4 Katie Benedict New Hudson 23 7 27:01 8:43/M

5 Kathy Edwards goodrich MI 8 27:28 8:52/M

6 Jill Klumpp Fenton 0 9 27:44 8:57/M

7 Sarah Duncan 0 10 27:53 9:00/M

8 DOri Watters 11 28:11 9:05/M

9 Laurie Crossman Farmington Hills 0 12 29:08 9:24/M

10 Maria Eby Livonia 33 13 29:15 9:26/M

11 Lisa Sasaki Canton 42 14 29:16 9:26/M

12 Mary Schlaff Beverly Hills 52 15 29:21 9:28/M

13 Wanda Yenkel Commerce Township 0 16 29:30 9:31/M

14 Kristen Mailloux Brighton 20 17 29:33 9:32/M

15 April Glynn Fowlerville 23 18 29:33 9:32/M

16 Kathy Walters 19 29:38 9:34/M

17 Natalie Brullo 20 29:48 9:37/M

18 Amanda Crossman Farmington Hills 0 21 30:09 9:44/M

19 Laura hicks Brighton 0 22 30:11 9:44/M

20 Cassie Oumedian 23 30:15 9:45/M

21 Ronda Suter Farmington Hills 0 24 30:38 9:53/M

22 Shannon Mackinnon Northville 33 25 30:43 9:55/M

23 Andria McCoy 26 30:55 9:58/M

24 Rachel Diehl South Lyon 28 27 31:13 10:04/M

25 Cassie Oumedian 28 31:16 10:05/M

26 Lisa Kiser Woodhaven MI 24 29 31:51 10:16/M

27 Yvonne Morre Brighton 0 30 33:07 10:41/M

28 Kathy Jorge Berkley 32 31 33:13 10:43/M

29 amber boyer Berkley 0 32 33:18 10:45/M

30 Stacy Danna Berkley 0 33 33:27 10:47/M

31 Cassandra Fowler Howell 35 34 34:22 11:05/M

32 Tracy Staniszewski Rochester 0 35 34:40 11:11/M

33 Dawn Corby Berkley 0 36 34:46 11:13/M

34 Michelle Sunny 37 35:20 11:24/M

35 Jennifer Burtka Hazel Park 24 38 35:40 11:30/M

36 Andrea Craparotta 39 35:54 11:35/M

37 Nicole Suchan 40 36:05 11:38/M

38 Rebecca Matzo Brownstown 35 41 36:05 11:38/M

39 Lindsey Kulie Novi 0 42 36:24 11:45/M

40 Beth Kulie Farmington 44 43 36:26 11:45/M

41 Tamara Schantz Fowlerville 33 44 36:44 11:51/M

42 Sara Pelliccia Troy 26 45 37:12 12:00/M

43 Kara Watson Berkley 0 46 38:07 12:18/M

44 Katie Kramer Berkley 0 47 38:10 12:19/M

45 Michelle Richards Saginaw 0 48 38:24 12:23/M

46 Kecia Brady Brighton 0 49 38:48 12:31/M

47 Heidi Marzolo Livonia 0 50 38:51 12:32/M

48 Nicole Bergeski 51 38:52 12:32/M

49 Barbara Bergeski Westland 0 52 38:52 12:32/M

50 Taleen Derovakimian Livonia 0 53 39:14 12:39/M

51 Debra Burke Milford 51 54 39:20 12:41/M

52 Susan Asam South Lyon 32 55 39:46 12:50/M

53 Tom Meath South Lyon 54 56 39:46 12:50/M

54 Penny Elliott Royal Oak 0 57 40:47 13:09/M

55 Karen Bilbia Garden City 0 58 41:00 13:14/M

56 Jennifer King Milford 25 59 41:11 13:17/M

57 Laura Kumer 60 41:16 13:19/M

58 CHristy Clark 61 41:16 13:19/M

59 Lisa Kotal Warren 49 62 41:42 13:27/M

60 Sue Allen 63 41:56 13:32/M

61 Denise Behnke Wolverine Lake 0 64 42:21 13:40/M

62 Peggy Eaton Trenton 52 65 42:36 13:45/M

63 Jodi Sedestrom Livonia 0 66 43:31 14:02/M

64 Lana Klosterman 67 43:36 14:04/M

65 Dan Alber Plymouth 0 68 43:50 14:08/M

66 Lynda Krivitz Canton 0 69 43:51 14:09/M

67 Kimberly Swaneck Troy 32 70 44:22 14:19/M

68 Julie Petrik Brighton 0 71 45:25 14:39/M

69 Shelly Austin Brighton 0 72 45:35 14:42/M

70 cherilyn Muylaert Woodhaven 59 73 46:01 14:51/M

71 Lauren Seskin goodrich MI 74 46:13 14:55/M

72 Barb Stark Allen Park 0 75 46:16 14:55/M

73 Renee Colletti Milford 0 76 46:16 14:55/M

74 Hana Forbes 77 46:17 14:56/M

75 Pamela Dresselhouse Howell 0 78 46:18 14:56/M

76 Cherie Darnell goodrich MI 79 46:25 14:58/M

77 Lynn Trout 80 46:30 15:00/M

78 Jennifer Raffoul Troy 0 81 46:44 15:05/M

79 Anne Treglia Port Clinton 0 82 46:45 15:05/M

80 Pamela Staniszewski White Lake 0 83 47:00 15:10/M

81 Cheryl Horgan Plymouth 49 84 47:02 15:10/M

82 Kristine Kiluk Livonia 42 85 47:14 15:14/M

83 Cindy Kiser Woodhaven 45 86 47:43 15:24/M

84 Alicia Sunrs 87 47:45 15:24/M

85 Doretha Morgan Farmington Hills 0 88 47:54 15:27/M

86 Deborah Clancy Ann Arbor 0 89 48:07 15:31/M

87 Kamera Baggan goodrich MI 90 48:47 15:44/M

88 Robert Roach Troy 67 91 48:52 15:46/M

89 Wendy Sadoff 92 49:27 15:57/M

90 Diane Kemre goodrich MI 93 49:55 16:06/M

91 Cheryl Walters goodrich MI 94 49:59 16:07/M

92 Sheila Macdonald South Lyon 57 95 49:59 16:07/M

93 Sandee Trella Dexter 57 96 50:24 16:15/M

94 SUE DUBY Wixom 0 97 51:00 16:27/M

95 Jen MacDonald 98 51:01 16:27/M

96 Dawn Skidmore Center Line 0 99 51:10 16:30/M

97 Cindy Leino-Handford Plymouth 0 100 51:32 16:37/M

98 ROSANA SANTOS Allen Park 42 101 51:33 16:38/M

99 Gabriela Margina Plymouth 0 102 51:34 16:38/M

100 Gordana Stoiljkovic Plymouth 0 103 51:34 16:38/M

101 Melody Bryant Bloomfield Hills 43 104 51:42 16:41/M

102 Jamie Pennington 105 51:43 16:41/M

103 Karen Hillestad 106 52:14 16:51/M

104 Wendy Krill 107 52:32 16:57/M

105 Debbie Crawford Troy 0 108 52:33 16:57/M

106 Vernetta Session Oak Park 0 109 52:33 16:57/M

107 Renee Nowak Romulus 45 110 52:44 17:01/M

108 Susan Muto Midland 0 111 52:57 17:05/M

109 Danielle Dare Westland 34 112 53:06 17:08/M

110 Kristy Jess Howell 25 113 53:18 17:12/M

111 LISA PITTRICH Canton 44 114 53:19 17:12/M

112 Courtney Wood Allen Park 33 115 54:10 17:28/M

113 VIKKI HIXSON Detroit 25 116 54:11 17:29/M

114 Barb Koch Farmington Hills 0 117 54:17 17:31/M

115 Lesa Clark Farmington Hills 55 118 58:04 18:44/M

116 Vita Spano 119 58:25 18:51/M

117 Arvnelle Doyle 120 58:27 18:51/M

118 Katherine Kelly Farmington Hills 53 121 58:29 18:52/M

119 Jeanne Sonlass 122 58:46 18:57/M

120 Lynn Sonlass 123 1:05:50 21:14/M

121 Mary Joan Denomme Harper Woods 0 124 1:06:51 21:34/M



Place Name City Age Overall Time Pace

1 Participant 785 0 1 16:39 5:22/M

2 Participant 788 0 2 19:23 6:15/M

3 Jim Beiermeister Waterford 37 3 21:13 6:51/M



Unknown Age Grouping



Place Name City Age Overall Time Pace

1 Participant 793 0 31 29:55 9:39/M

2 Participant 943 0 53 45:57 14:49/M

3 Participant 777 0 62 49:26 15:57/M

4 Participant 761 0 67 50:49 16:24/M

5 Participant 791 0 68 51:01 16:27/M

6 Participant 931 0 69 51:04 16:28/M

7 Participant 772 0 71 52:34 16:57/M

8 Participant 770 0 72 52:34 16:57/M

9 Participant 769 0 75 53:39 17:18/M

10 Participant 771 0 76 53:40 17:19/M

11 Participant 756 0 80 58:01 18:43/M



Male 0-99



Place Name City Age Overall Time Pace

1 Johnny Sawruck goodrich MI 4 22:21 7:13/M

2 Mark Kramer goodrich MI 5 22:33 7:16/M

3 Steve Town Hazel Park 28 6 24:06 7:46/M

4 David Wright goodrich MI 7 24:33 7:55/M

5 dean haratsaris Berkley 0 8 24:58 8:03/M

6 Norman Staniszewski White Lake MI 0 9 25:09 8:07/M

7 Ed King Whitmore Lake 0 10 25:12 8:08/M

8 Jan Cawsland 11 25:12 8:08/M

9 Scott Kleman Farmington 28 12 25:37 8:16/M

10 Alan Fyffe Commerce MI 13 26:06 8:25/M

11 Emmanuel Haratsaris Royal Oak 31 14 26:11 8:27/M

12 Nickolas Haratsaris Plymouth 33 15 26:12 8:27/M

13 Josh Mackniak 0 16 26:45 8:38/M

14 William Boulware Livonia MI 38 17 26:52 8:40/M

15 Tom Walters 0 18 27:02 8:43/M

16 Patrick Farr Rochester 0 19 27:24 8:50/M

17 Jeff Corby Berkley 0 20 27:49 8:58/M

18 Jona Bowen 0 21 27:56 9:01/M

19 Cody Dawson 22 28:04 9:03/M

20 Tom Torossian Milford MI 23 28:23 9:09/M

21 David Barnas 24 28:40 9:15/M

22 Jack Dougherty Waterford 57 25 28:46 9:17/M

23 Micheal Vanpatten 26 28:52 9:19/M

24 Brad Eby Livonia 33 27 29:14 9:26/M

25 Joshua Slusaveryk 28 29:24 9:29/M

26 Maury Okun 29 29:24 9:29/M

27 Amadeusz Gawronski goodrich MI 30 29:39 9:34/M

28 clyde day Commerce Township 55 32 30:00 9:41/M

29 Chris Williams 33 31:32 10:10/M

30 Hugh Williams 34 31:32 10:10/M

31 Benjamin Muylaert Canton 23 35 32:19 10:25/M

32 Kenny MacDonough 36 32:46 10:34/M

33 Douglas Fowler Howell 37 37 34:40 11:11/M

34 Jacob Jackson goodrich MI 38 35:00 11:17/M

35 Steve Schantz Fowlerville 33 39 37:10 11:59/M

36 Gery Gorcyca 40 37:10 11:59/M

37 David Cross 41 37:12 12:00/M

38 Hunter Dacey goodrich MI 42 40:14 12:59/M

39 Andrew Moshane goodrich MI 43 40:14 12:59/M

40 Mathew Bubary Royal Oak 25 44 40:46 13:09/M

41 John Crum goodrich MI 45 40:59 13:13/M

42 Kevin Kasper Garden City 0 46 41:01 13:14/M

43 Jeff Kaplan 47 41:17 13:19/M

44 Matthew Watson Berkley 0 48 43:15 13:57/M

45 Pamela Brucker Novi 0 49 43:16 13:57/M

46 Jacob Watson Berkley 0 50 43:22 13:59/M

47 marvin atlas Southfield 0 51 44:34 14:23/M

48 Frank Muylaert Canton 61 52 45:37 14:43/M

49 Haydin Dacey goodrich MI 54 46:14 14:55/M

50 Payton Seskin goodrich MI 55 46:17 14:56/M

51 Paul Jackson goodrich MI 56 46:26 14:59/M

52 Sami Jackson goodrich MI 57 46:28 14:59/M

53 John Horgan Plymouth 0 58 47:12 15:14/M

54 Joshua Slusrezki 59 47:13 15:14/M

55 GARY PITTRICH Canton 47 60 48:03 15:30/M

56 Richard Boggan 61 48:46 15:44/M

57 Andrew Gordner 63 49:55 16:06/M

58 Armando Burgos Allen Park 33 64 50:31 16:18/M

59 Orlando Santos` Allen Park 12 65 50:38 16:20/M

60 Juan Burgos Allen Park 48 66 50:47 16:23/M

61 Craig Bush Bloomfield Hills 0 70 51:42 16:41/M

62 Thomas Muto Midland 0 73 52:56 17:05/M

63 Gery Gorcyca 74 53:06 17:08/M

64 Jovan Burgos Allen Park 11 77 53:58 17:25/M

65 MARIANO BURGOS Detroit 33 78 54:16 17:30/M

66 John McManus Farmington Hills 0 79 54:17 17:31/M

67 Brenda Long Southfield 56 81 58:25 18:51/M

68 Joey Silvian 82 58:29 18:52/M

69 Dorian Spero 83 58:41 18:56/M

70 Tom Sunlass 84 1:04:40 20:52/M

71 Chris Sunlass 85 1:05:10 21:01/M

72 Robert Denomme Harper Woods 0 86 1:06:07 21:20/M

73 David Denomme Grosse Pointe Woods 0 87 1:06:09 21:20/M



Overall Female Open Winners



Place Name City Age Overall Time Pace

1 Beth Muylaert Canton 29 1 43:23 7:00/M

2 Renee Champagne Milford MI 2 43:55 7:05/M

3 Amy Gresock Brighton 42 3 46:22 7:29/M



Female 0-99



Place Name City Age Overall Time Pace

1 Sarah Kast Commerce Township 0 4 49:44 8:01/M

2 Terese Muto Novi 24 5 51:17 8:16/M

3 Melissa Putts goodrich MI 6 52:14 8:25/M

4 Julia Buzzard Plymouth 43 7 52:24 8:27/M

5 Laura Richardson Livonia 21 8 55:18 8:55/M

6 Bailey Winn Ann Arbor 27 9 56:06 9:03/M

7 Layne Scherer Ann Arbor 21 10 56:18 9:05/M

8 Karen Drew Troy 0 11 57:14 9:14/M

9 Nicole Holmes Pleasant Ridge 0 12 57:55 9:20/M

10 Melissa LeAnnais Whitmore Lake 0 13 57:57 9:21/M

11 Michele Szostak Livonia 31 14 57:59 9:21/M

12 Robin Timmerman 0 15 58:16 9:24/M

13 Petra Boonstra Howell 38 16 58:17 9:24/M

14 Brandi Campbell Pinckney 32 17 58:17 9:24/M

15 Kathryn Harris Redford 0 18 58:28 9:26/M

16 Sally Tomashik Hartland 55 19 58:50 9:29/M

17 Darci Ludwig White Lake MI 20 59:59 9:40/M

18 Michelle Boyd 21 1:00:29 9:45/M

19 Sarah Schmidt 22 1:00:45 9:48/M

20 sarah henning Pinckney 36 23 1:06:54 10:47/M

21 Robin Walsh 24 1:08:02 10:58/M





Place Name City Age Overall Time Pace

1 James Kupras 0 1 34:43 5:36/M

2 Jeff Jorge Berkley 33 2 35:01 5:39/M

3 Doug Goodhue 3 38:43 6:15/M



Male 0-99



Place Name City Age Overall Time Pace

1 David Gercles 4 38:47 6:15/M

2 Jean Haratsaris Berkley 0 5 39:14 6:20/M

3 Tim Kelley Novi MI 41 6 41:45 6:44/M

4 Mark McCaslin Northville 38 7 44:48 7:14/M

5 Ted Varkas Brownstown 38 8 45:08 7:17/M

6 Sean Webster 9 45:12 7:17/M

7 Ante Marin 10 45:44 7:23/M

8 Mike Hicks Brighton 0 11 47:16 7:37/M

9 Ryan Riddle goodrich MI 12 47:50 7:43/M

10 Joseph Tomashik Hartland 43 13 48:06 7:45/M

11 Pete McNally goodrich MI 14 48:37 7:50/M

12 Tim Smith goodrich MI 15 49:41 8:01/M

13 Scott Beltz South Lyon MI 38 16 50:48 8:12/M

14 Sean Webster 17 51:02 8:14/M

15 Carmi Edwards Linden 40 18 52:04 8:24/M

16 Brandon Jezdimir Rochester Hills 27 19 53:06 8:34/M

17 Ryan Jezdimir Rochester Hills 29 20 53:21 8:36/M

18 David Zukowski Sterling Heights 0 21 54:23 8:46/M

19 Mike Zaborowski Brighton 37 22 55:06 8:53/M

20 Paul DeRoche Commerce Township 0 23 57:56 9:21/M

21 Matthew Sikes Redford 0 24 58:05 9:22/M

22 Chris Herman Auburn Hills 29 25 1:00:21 9:44/M

23 charon mcnabb West Bloomfield 42 26 1:00:40 9:47/M

Milford, MI
Provided by Rotpac Racing, L.L.C.