Healing Hands 5K

back to results

May. 17, 2008

Healing Hands 5K
Flint, MI
Provided by Gault Race Mgt.


AGE-GROUP RESULTS
2008 HEALING HANDS 5K RUN RESULTS
SATURDAY, MAY 17, 2008

******************* MALE OVERALL WINNER ***************************
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 1 Kirk Walrath Fenton 38 16:19 5:15

******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 9 Lisa Veneziano Fenton 43 18:33 5:59

******************** MALE MASTERS WINNER *******************************
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 5 Jay Owens Fenton 46 18:05 5:50

******************** FEMALE MASTERS WINNER *******************************
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 14 Kathy Snyder Flushing 44 20:45 6:41

MALE AGE GROUP: 1 - 14
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 42 Reed MacKsood Fenton 10 24:22 7:51
2 45 Connor MacKsood Fenton 12 24:40 7:57
3 96 Josh O'Rourke Webberville 14 29:29 9:30
4 109 Basal Alghanem Flint 13 31:04 10:01

FEMALE AGE GROUP: 1 - 14
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 19 Kaylie Milne Grand Blanc 13 21:28 6:55
2 113 Alexandra Thompson Davison 11 32:15 10:23
3 156 Keosha Arline Grand Blanc 12 49:40 16:00

MALE AGE GROUP: 15 - 19
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 3 Justin Waraniak Fenton 15 18:01 5:48
2 4 Dan Foley Howell 16 18:03 5:49
3 10 Kenny Foley Howell 18 18:54 6:05
4 11 Justin Syrowik Holly 17 19:01 6:08
5 12 Michael Stratton Flushing 15 19:21 6:14
6 23 Sam Seymour Goodrich 17 22:01 7:06
7 27 Jordan Syrowik Holly 15 22:31 7:15
8 70 Husam Alghanem Flint 17 27:10 8:45
9 93 Fares Alghanem Flint 15 29:11 9:24

FEMALE AGE GROUP: 15 - 19
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 114 Gabby Elswick Davison 15 32:15 10:23
2 117 Katelyn Carpenter Davison 15 33:33 10:48

MALE AGE GROUP: 20 - 24
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 38 Rebecca Richardson Burton 22 23:43 7:39
2 72 Lindsay Ethler Davison 23 27:28 8:51
3 88 Susan Gajdos Ortonville 20 28:55 9:19

MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 2 Kreg Hatfield Flint 29 16:41 5:23
2 16 Jason Francois Flint 29 21:01 6:46
3 20 Ryan Faris Fenton 28 21:48 7:01
4 21 Carl Bastien Flint 26 21:53 7:03
5 73 Mitchell Gilbert Burton 28 27:29 8:51
6 112 Ryan Crang Davison 27 31:55 10:17

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 125 Faith Caszatt Flushing 26 35:37 11:28
2 140 Martha Whitney Flint 25 39:41 12:47
3 143 Melissa Nichols Clio 29 41:30 13:22
4 144 Melissa Barraco Flint 25 41:48 13:28

MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 24 Dean Lingenfelter Davison 33 22:07 7:07
2 33 Steven Aldrich Grand Blanc 34 22:53 7:22
3 58 Richard Schultz Goodrich 31 25:41 8:16
4 68 Craig Marglous Holly 31 26:57 8:41
5 97 Joseph Schull Rochester Hill 30 29:30 9:30
6 135 Mark Dues Flint 31 37:41 12:08

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 60 Keisha Hutchinson Flint 30 25:55 8:21
2 80 Jennifer Schupbach Swartz Creek 34 28:26 9:10
3 91 Andrea Raysin Flint 32 29:04 9:22
4 98 Katie Lingenfelter Davison 32 29:30 9:30
5 101 Sally Shock Flint 32 29:48 9:36
6 103 Ericka Paschal Grand Blanc 33 30:08 9:42
7 106 Kristin Tetzlaff Flint 33 30:55 9:58
8 116 Nicole Kirby Flint 33 33:06 10:40
9 130 Mona Sahouri Grand Blanc 34 36:11 11:39
10 134 Stephanie Forrest Fenton 33 37:31 12:05
11 136 Lonna Beardslee Grand Blanc 30 37:41 12:08

MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 29 Rich Marr Flint 38 22:35 7:17
2 31 James McDonough Otisville 39 22:40 7:18
3 46 Tom MacKsood Fenton 39 24:40 7:57
4 52 Scott Allen Davison 39 25:19 8:09
5 102 Ehren Gonzales Flint 37 29:54 9:38

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 36 Jody Ariss Grand Blanc 38 23:29 7:34
2 43 Laura Diehl Flint 38 24:24 7:52
3 54 Amy MacKsood Fenton 38 25:23 8:11
4 62 Melissa Blom Fenton 36 26:36 8:34
5 87 Carrie George Davison 35 28:51 9:18
6 104 Amy Menard Burton 36 30:29 9:49
7 118 Lisa McDonough Otisville 38 33:33 10:49
8 119 Annette Fechik Flint 39 33:40 10:51
9 123 Susan Miller-Ryszawa White Lake 38 34:44 11:11
10 132 M. Faye McGee Flint 35 37:20 12:02
11 137 Carla Koon Goodrich 38 37:45 12:09
12 138 Tracy Schmidt Fenton 38 37:47 12:10
13 151 Jill Beatty Mount Morris 36 46:12 14:53
14 154 Chantal Lanning Grand Blanc 36 49:36 15:58

MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 17 Tim Brooks 43 21:20 6:52
2 26 Greg Dyke Byron 44 22:24 7:13
3 34 Mike Gunderson Flint 44 23:13 7:29
4 66 Myron Gracey Grand Blanc 40 26:55 8:40
5 79 William Pressel Fostoria 42 28:20 9:08
6 86 Richard O'Rourke Webberville 42 28:49 9:17

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 55 Laura Carter White Lake 44 25:28 8:12
2 78 Dawn Swain Davison 44 28:12 9:05
3 95 Annette Beckman Genoa 44 29:24 9:28
4 126 Lori Glenn Fenton 42 35:38 11:29
5 131 Sheree Blazejewski Frankenmuth 43 36:12 11:40
6 149 Christine Travis Davison 40 44:34 14:21
7 150 Shelly Lynch Mount Morris 42 46:10 14:52
8 152 Traci Kim Grand Blanc 42 48:20 15:34
9 155 Candis Waltz Grand Blanc 41 49:36 15:59

MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 6 Dave Wolbert Flint 48 18:10 5:51
2 8 Roger Lara Grand Blanc 49 18:22 5:55
3 22 James Swain Davison 46 22:00 7:05
4 28 Mark Suyama Attica 45 22:33 7:16
5 56 Andrew Griffin Flint 49 25:37 8:15
6 59 Stu Allen Davison 48 25:42 8:17
7 61 Randy Schumacher Fenton 49 26:11 8:26
8 65 Daniel Blankenship Fowlerville 46 26:48 8:38
9 67 Gerald Bock Flint 45 26:57 8:41
10 69 George Schulte Whitmore Lake 48 27:06 8:44
11 105 Robert Oakes Jr Flint 46 30:46 9:55

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 30 Ruth Lara Grand Blanc 47 22:37 7:17
2 47 Sheila Allen Davison 45 24:43 7:58
3 107 Rosa Hernandez-Parker Flint 45 30:55 9:58
4 108 Susan Hiler Burton 47 30:57 9:58
5 121 Sylvia Holifield Mount Morris 48 34:09 11:00
6 127 Susan Kurtz Flushing 48 35:50 11:32
7 128 Jane Gunderson Flint 45 35:52 11:33
8 142 Arlene McKinney Holly 48 40:26 13:01
9 157 Barbara Arline Grand Blanc 48 49:53 16:04

MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 7 Michael Cudlip Lakeport 50 18:11 5:51
2 13 Lennie Brousseau Byron 51 19:41 6:20
3 15 Mike Murphy Holly 54 20:58 6:45
4 18 Tomm McLean Mt. Morris 50 21:23 6:53
5 25 Richard Schultz Goodrich 51 22:21 7:12
6 35 Timothy Granger Columbiaville 50 23:18 7:31
7 41 Thomas Mitchell Davison 52 24:19 7:50
8 44 Greg Hamilton Laingsburg 51 24:34 7:55
9 48 Marc Thompson Waterford 53 24:45 7:58
10 53 Jerry Meyers Flint 54 25:19 8:09
11 75 Kim Carlson Swartz Creek 53 27:49 8:58
12 76 Tony Handlin Burton 51 28:00 9:01
13 83 Gary Jones Flint 52 28:35 9:13
14 84 Wilfredo Rivera Fenton 50 28:43 9:15
15 92 Paul Wright Burton 52 29:04 9:22

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 57 Deborah Beason Flushing 53 25:40 8:16
2 64 Denise Charles Flushing 53 26:45 8:37
3 94 Terese Fitzpatrick Howell 54 29:23 9:28
4 153 Gayann Roos Flint 53 49:30 15:57

MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 32 Carl Thompson Clio 58 22:47 7:20
2 40 Craig Mirkin Lakeport 59 24:13 7:48
3 50 Allan Schultz Mayville 59 24:52 8:01
4 63 D L Miller Davison 56 26:44 8:37
5 71 James Peltier Flint 58 27:12 8:46
6 85 Mike Coates Davison 57 28:49 9:17
7 110 Abd Alghanem Flint 56 31:12 10:03
8 122 Mike Beardsley Howell 55 34:20 11:04
9 129 Dennis Horkey Flint 58 35:59 11:35

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 39 Maggy Zidar Pontiac 58 23:57 7:43
2 81 Marie Thompson Clio 58 28:30 9:11
3 89 Jackie Sublett Flushing 59 28:58 9:20
4 100 Margaret Anthony Columbiaville 59 29:48 9:36
5 115 Sue Mott Dryden 55 32:41 10:32
6 124 Joretta Roy Flushing 58 35:37 11:28
7 141 Deb Horkey Flint 57 39:49 12:50
8 147 Linda Garland Grand Blanc 56 42:10 13:35

MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 51 Ross Howard Frankenmuth 61 25:05 8:05
2 77 Tom Brooks Flint 60 28:12 9:05
3 82 Jerry Pocius Grand Blanc 61 28:35 9:13

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 74 Kathleen Morse Linden 62 27:30 8:51
2 133 Lee Huseman Flint 62 37:23 12:03

MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 37 Richard Wallen Flushing 68 23:43 7:38
2 49 Norman Hart Davison 66 24:52 8:01
3 111 Peter Ostrander Howell 67 31:16 10:04

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 90 Cathy Detman Flint 69 29:02 9:21
2 99 Jan Wallen Flushing 67 29:36 9:32
3 120 Linda Nelson Ortonville 65 33:53 10:55
4 139 Karen Scanlon Brighton 66 38:16 12:20
5 145 Judy Decaire Clio 65 41:49 13:28

MALE AGE GROUP: 70 - 74
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 70 - 74
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 146 Deanna Umber Fenton 70 42:03 13:33
2 148 Glenadine Culver Clio 73 42:21 13:38

MALE AGE GROUP: 75 - 79
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 75 - 79
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====

MALE AGE GROUP: 80 - 89
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 80 - 89
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====

Missing Information
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====




AGE-GROUP RESULTS
2008 HEALING HANDS 5K WALK RESULTS
SATURDAY, MAY 17, 2008

******************* MALE OVERALL WINNER ***************************
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 1 Johnny Olsey Clio 54 29:05 9:22

******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 7 Mary Grab Flushing 53 35:17 11:22
******************* MALE MASTERS WINNER *******************************
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 2 Donald Beckwith Flint 48 32:13 10:23
******************* FEMALE MASTERS WINNER *******************************
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 8 Judy Jackson Flint 50 35:20 11:23

MALE AGE GROUP: 1 - 14
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 6 Deven Mukkamala Flint 7 34:45 11:12
2 16 Anthony Kim Grand Blanc 8 37:02 11:56
3 61 Kenny Goodman Flint 11 47:15 15:13
4 66 Brandon Jones Linden 14 48:52 15:44
5 67 Devin Jones Linden 14 48:53 15:45
6 74 Nikhil Mukkamala Flint 7 49:31 15:57
7 108 Caleb Kaczorowski Flint 7 57:53 18:39

FEMALE AGE GROUP: 1 - 14
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 72 Emily Green Swartz Creek 14 49:30 15:57

MALE AGE GROUP: 15 - 19
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 15 - 19
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====

MALE AGE GROUP: 20 - 24
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 91 Amanda Hicks Flint 23 53:37 17:16
2 97 Schellen Kidd Davison 24 54:33 17:34
3 102 Angie Cleary Burton 23 56:37 18:14
4 103 Lynsey Wheaton Burton 24 56:37 18:14

MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 37 Kristi Jirikovic Davison 27 41:55 13:30
2 109 Diana Kaczorowski Flint 28 57:55 18:39
3 111 Julie Cordero Burton 28 57:56 18:39
4 114 Tiffany Long Swartz Creek 28 59:34 19:11
5 115 Nicole Gent Holly 29 59:34 19:11

MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 19 Tish Yaros Flushing 33 37:54 12:13
2 51 Vanessa Ziobro Birch Run 33 44:48 14:26
3 58 Amy Daliege Grand Blanc 32 46:01 14:49
4 73 Michelle Goodman Flint 34 49:30 15:57
5 81 Karen Harrington Swartz Creek 32 51:02 16:26
6 101 Julie Pannett Clio 30 55:51 17:59
7 104 Andrea Reinfelder Swartz Creek 34 56:38 18:14

MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 10 Dean Perigo Grand Blanc 37 36:02 11:36
2 76 Bobby Mukkamala Flint 37 49:38 15:59

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 18 Jennifer Morrison Flushing 35 37:54 12:13
2 32 Tracie Olszewski Clio 37 41:14 13:17
3 53 Kimberly Worthing Clio 35 45:30 14:39
4 56 April Scrimger Lapeer 35 45:57 14:48
5 59 Kim Godlewski Fenton 35 46:26 14:57
6 60 Crissy Mitchell Swartz Creek 38 46:27 14:58
7 71 Tami Dorn Davison 36 49:30 15:56
8 100 Kellee Yount Davison 35 55:42 17:56
9 106 Jennifer Jordan Mt Morris 37 56:39 18:15
10 118 Nita Kulkovni Flint 38 1:16:56 24:47

MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 22 Jayne Conrad Flint 42 39:07 12:36
2 26 Sheila Clifford Fenton 40 40:29 13:02
3 46 Dinna Lhron Burton 41 42:40 13:44
4 62 Pamela Darga Flint 42 47:47 15:23
5 80 Tammy Brasher Grand Blanc 41 51:02 16:26
6 117 Heather Bell Flint 41 1:02:31 20:08

MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 83 Anthony Arline Grand Blanc 49 51:39 16:38
2 99 Michael Yount Davison 46 55:42 17:56

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 15 Cinda Sawyer Oxford 49 36:54 11:53
2 21 Mary Schmier Mount Morris 48 38:17 12:20
3 29 Joni Ward Swartz Creek 49 40:50 13:09
4 36 Markeda Yarbrough 48 41:53 13:29
5 45 Charlene Hammond Grand Blanc 49 42:37 13:44
6 48 Jane Keeler Flint 49 43:15 13:56
7 54 Kimberley Cherny Flint 47 45:43 14:43
8 65 Theresa Shepard Gaines 48 48:26 15:36
9 75 Karen Smith Swartz Creek 46 49:35 15:58
10 87 Diane Welk Midland 49 53:09 17:07
11 107 Lubna Jones Linden 48 56:52 18:19

MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 30 Stephen Taylor Flushing 52 41:00 13:12
2 39 Jeff Katz Flint 53 42:03 13:33
3 84 Don Dice Lapeer 54 52:01 16:45

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 12 Tina Poupard Flint 50 36:03 11:37
2 24 Cindy Taylor Flushing 50 39:36 12:45
3 31 Julaine Burns Swartz Creek 51 41:13 13:17
4 44 Barbara Humenny Dryden 51 42:37 13:44
5 55 Vanita Mitchell Flint 54 45:51 14:46
6 57 Lois Jones Flint 53 45:58 14:48
7 79 Gail Scott 50 50:30 16:16
8 86 Amparo Balderas Flint 54 52:31 16:55
9 92 Rae Hicks Swartz Creek 53 53:38 17:16
10 95 Betty Dice Lapeer 52 53:53 17:21
11 96 Nancy Durance Davison 54 54:26 17:32
12 98 April Blackman Birch Run 54 55:20 17:49
13 105 Michele Wheaton Clio 52 56:39 18:15

MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 3 Lester Brady 55 32:35 10:30
2 9 Mike Middleton Grand Rapids 55 35:47 11:32
3 14 Harold Kirsch Lapeer 55 36:35 11:47
4 42 Bob Tritten Grand Blanc 55 42:29 13:41
5 50 Max Warden Clio 59 44:25 14:18
6 70 Dennis Sergent Lapeer 55 49:10 15:50
7 78 William Gzym Swartz Creek 58 50:18 16:12
8 93 George Hicks Swartz Creek 57 53:38 17:17

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 13 Kristen Popilek Swartz Creek 55 36:23 11:43
2 20 Janet Ellis Flushing 57 38:02 12:15
3 35 Debra Golden-Steinman Flint 57 41:36 13:24
4 38 Jill Jirikovic Davison 57 41:55 13:30
5 47 Theresa Williams Flushing 56 42:58 13:50
6 49 Karen Bengtson Clio 57 43:53 14:08
7 77 Marcia Gzym Swartz Creek 56 50:17 16:12
8 85 Beth Mooney Flint 57 52:02 16:45

MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 25 Dave Thurston Fowler 60 40:26 13:01
2 33 Peter Almeida Fenton 63 41:26 13:21
3 116 Ronald Griffin Lapeer 64 1:00:04 19:21

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 17 Charlene Allen Mount Pleasant 61 37:16 12:00
2 34 Janice K Rockwood Flushing 63 41:33 13:23
3 40 Goldie Pollard Flint 64 42:05 13:33
4 43 Nancy Beaudette Flint 61 42:36 13:43
5 63 Kathleen Sparling Grand Blanc 62 48:08 15:30
6 64 Margaret Smithwick Flushing 61 48:25 15:36
7 68 Joanne Shaw Fenton 64 48:58 15:46
8 89 Krishna Shah Flint 61 53:23 17:12
9 94 Ardith Griffin Lapeer 63 53:52 17:21
10 112 Jane Harger Flint 64 58:06 18:43

MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 4 Marshall Sanders Flushing 67 32:57 10:37
2 5 Wesley Shumpert Flint 67 33:52 10:55
3 11 Harold Peterson Holly 66 36:02 11:36
4 23 Doug Fisher Flushing 65 39:14 12:38
5 28 Bobby Carter Flushing 66 40:47 13:08
6 82 Ron Taylor Flushing 68 51:36 16:37

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 41 Sue Grace Owosso 67 42:07 13:34
2 90 Leela Bhalgat Flint 66 53:23 17:12
3 113 Patricia Williams Linden 65 58:06 18:43

MALE AGE GROUP: 70 - 74
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 27 James Vanderpool Flushing 74 40:35 13:04
2 69 Julius Shaw Fenton 70 48:59 15:46

FEMALE AGE GROUP: 70 - 74
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 110 Mary Conley Flint 73 57:55 18:39

MALE AGE GROUP: 75 - 79
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 88 Allen Turcke Flushing 79 53:09 17:07

FEMALE AGE GROUP: 75 - 79
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====

MALE AGE GROUP: 80 - 89
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====
1 52 Al Duch Swartz Creek 89 44:57 14:29

FEMALE AGE GROUP: 80 - 89
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====

Missing Information
Place O'A Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ============== == ======= =====

Flint, MI
Provided by Gault Race Mgt.