Sweetheart 10K/5k

back to results

Feb. 16, 2008

Sweetheart 10K/5k
FLUSHING, MICHIGAN
Provided by Gault Race MGT


AGE-GROUP RESULTS
SWEETHEART 10K RUN RESULTS
SATURDAY, FEBRUARY 16, 2008
FLUSHING, MICHIGAN

*************** MALE OVERALL WINNER *******************
Place Oall Name City Ag Split Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= ======= =====
1 1 Jason Jaloszynski Clio 30 17:12 34:56 5:38
*************** FEMALE OVERALL WINNER *******************
Place Oall Name City Ag Split Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= ======= =====
1 8 Erin O'Mara Goodrich 23 19:50 39:16 6:20
************** MALE MASTERS WINNER *************
Place Oall Name City Ag Split Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= ======= =====
1 6 John Niven Swartz Creek 44 37:08 37:07 5:59
************** FEMALE MASTERS WINNER *************
Place Oall Name City Ag Split Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= ======= =====
1 29 Maggy Zidar Pontiac 58 23:27 47:11 7:36

MALE AGE GROUP: 13 - 15
Place Oall Name City Split Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= ======= =====
1 10 Nathan Wells Davison 15 19:38 39:58 6:27

MALE AGE GROUP: 16 - 19
Place Oall Name City Split Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= ======= =====
1 3 Matt Shaw Durand 18 17:35 35:35 5:44
2 5 Tyler Gatlin Swartz Creek 17 18:14 37:05 5:59
3 12 Ryan Hladik Flushing 17 20:01 41:06 6:37

MALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Oall Name City Split Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= ======= =====
1 23 Lee Fowler Vassar 23 22:13 44:41 7:12

MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oall Name City Split Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= ======= =====
1 4 Kreg Hatfield Flint 29 18:04 36:19 5:51
2 45 Jeremy Goodman Swartz Creek 26 25:59 53:20 8:36

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oall Name City Split Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= ======= =====
1 35 Laura Good Ann Arbor 27 25:03 50:11 8:05
2 71 Tracy Anderson Davison 29 30:36 1:03:12 10:11

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name City Split Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= ======= =====
1 49 Catherine Hollopeter Grand Blanc 30 27:09 54:47 8:50
2 72 Haley Street Clarkston 30 31:37 1:04:38 10:25
3 77 Melissa Ogden Lapeer 30 33:07 1:08:02 10:58
4 79 Lisa Fuller Dryden 34 33:27 1:08:19 11:00

MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name City Split Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= ======= =====
1 2 Thomas Preiss South Lyon 38 17:24 35:13 5:41
2 7 Greg S Thomas Clio 39 18:59 39:11 6:19
3 16 Bradley Martin Perry 35 21:19 42:30 6:51

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name City Split Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= ======= =====
1 18 Kristin Kachnowski Wixom 36 21:29 43:11 6:58
2 20 Renee Champagne Milford 38 21:29 43:18 6:59
3 42 Laura Diehl Flint 38 25:39 51:53 8:22
4 55 Marnie Curtiss Grand Blanc 36 28:38 56:37 9:07
5 56 Melissa Dolliver Fenton 36 27:48 56:41 9:08
6 58 Laura Boshaw Flushing 38 28:56 57:50 9:19
7 60 Marci Colyer Flint 39 27:59 58:04 9:21
8 65 Toni Lauzon Grand Blanc 39 29:18 59:13 9:32
9 78 Kristin Randels Rochester Hill 38 34:12 1:08:18 11:00

MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name City Split Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= ======= =====
1 19 Bob Niven Saginaw 44 21:38 43:14 6:58
2 24 Duane Culp Commerce Twp 43 22:58 45:53 7:24
3 25 Scott McCuaig East Lansing 43 22:32 45:54 7:24
4 26 Jim Zittel Waterford 44 22:51 46:06 7:26
5 34 Jeff Ehli White Lake 41 23:57 49:44 8:01
6 38 Robert Koleski Perry 44 25:28 50:40 8:10
7 59 Greg Latosynski Atlas 42 28:35 57:56 9:20
8 80 Everett Centerwall Iii Flint 40 32:46 1:09:49 11:15

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name City Split Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= ======= =====
1 61 Cindy Lewis Attica 41 28:51 58:14 9:23
2 73 Deanna Wagner Dewitt 42 32:44 1:04:46 10:26
3 83 Tamra Livingston Flushing 40 39:31 1:15:55 12:14

MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name City Split Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= ======= =====
1 11 Dan Skinner Linden 48 19:49 40:03 6:27
2 13 Larry Gutierrez Fenton 47 20:43 41:12 6:38
3 15 Mark Dedow Clarkston 49 20:55 42:23 6:50
4 22 Robert Nenciarini Livonia 48 22:00 44:25 7:09
5 46 Richard McCarter Whitmore Lake 49 26:59 53:55 8:41
6 53 Georg Schulte Whitmore Lake 48 28:11 56:19 9:04

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name City Split Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= ======= =====
1 37 Claire Dedow Clarkston 47 25:37 50:27 8:08
2 50 Jeanne Wiltse Dexter 48 27:09 54:52 8:50
3 62 Michelle Van Buskirk Flint 45 29:14 58:24 9:25
4 67 Jan Henson Ortonville 48 30:15 1:00:48 9:48
5 70 Garnet Lewis Freeland 46 30:13 1:02:40 10:06

MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name City Split Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= ======= =====
1 30 Joe Langston Flushing 51 23:34 47:28 7:39
2 33 Paul Levengood New Baltimore 51 23:57 47:47 7:42
3 36 Robin Pearce New Hudson 54 24:21 50:21 8:07
4 47 Len Constantine Chesterfield 54 27:06 54:12 8:44
5 54 Joe Saidoo Burton 51 26:13 56:31 9:06
6 69 Jerry Myers Flint 54 29:47 1:01:29 9:54

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name City Split Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= ======= =====
1 39 Lynette Heinlein Vassar 51 25:34 51:05 8:14
2 52 Sue Weiss Flint 51 28:37 55:12 8:54
3 63 Glenda Card Oak Park 52 29:19 58:33 9:26
4 76 Theresa Wall Flushing 50 32:55 1:07:37 10:54

MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name City Split Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= ======= =====
1 9 John Tarkowski Northville 55 19:31 39:24 6:21
2 14 David Crary Ann Arbor 56 20:18 41:47 6:44
3 17 Lloyd Hansen Bloomfield Hil 59 21:28 42:35 6:52
4 27 Thomas Claflin Brighton 59 23:25 46:42 7:32
5 28 Bob Kosen Shelby Twp 58 23:06 46:43 7:32
6 40 Ray Pilon Belleville 55 25:23 51:10 8:15
7 43 Kirt Stalker Clarkston 55 26:27 52:29 8:27
8 44 Dave Pine Northville 58 26:27 53:17 8:35
9 51 Bill Garrity Ann Arbor 59 28:06 54:57 8:51
10 64 Mike Salava Owosso 57 29:04 58:51 9:29
11 74 Michael Bowen Flushing 59 32:52 1:06:05 10:39
12 82 Mark Vick Saint Helen 56 34:39 1:13:00 11:46

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name City Split Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= ======= =====
1 32 Donna Olson Canton 58 23:36 47:41 7:41
2 48 Janeen A Dvorak Corunna 57 26:19 54:30 8:47
3 66 Dona De Rossett Otisville 55 28:44 59:14 9:33
4 75 Marie Thompson Clio 57 33:09 1:06:19 10:41

MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name City Split Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= ======= =====
1 57 Gary K Mundy Gaines 62 27:57 56:42 9:08
2 68 Dan Dewey Orion 61 28:47 1:00:49 9:48

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name City Split Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= ======= =====

MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name City Split Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= ======= =====
1 31 Bill J Keller Lansing 67 23:42 47:35 7:40
2 41 Norman Hart Davison 66 24:59 51:20 8:16

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name City Split Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= ======= =====

MALE AGE GROUP: 70 - 74
Place Oall Name City Split Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= ======= =====
1 21 Peter Polidori Franklin 70 21:38 43:55 7:05

MALE AGE GROUP: 75 - 90
Place Oall Name City Split Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= ======= =====
1 81 Harold Jones Davison 76 35:04 1:11:53 11:35



AGE-GROUP RESULTS
SWEETHEART 5K RUN RESULTS
SATURDAY, FEBRUARY 16, 2008
FLUSHING, MICHIGAN

**************** MALE OVERALL WINNER *******************
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 1 John Strycker New Lothrop 41 17:55 5:46
**************** FEMALE OVERALL WINNER *******************
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 12 Mehgan Ott Flushing 15 23:09 7:28
*************** MALE MASTERS WINNER ************
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 2 Leonard Brousseau Byron 51 19:46 6:22
*************** FEMALE MASTERS WINNER ************
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 41 Valerie Kump-Dutkowski Flushing 53 29:36 9:32
MALE AGE GROUP: 1 - 12
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 18 Caleb Hess Henderson 12 25:12 8:07

MALE AGE GROUP: 13 - 15
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 3 Zachary Kughn Grand Blanc 13 19:50 6:24
2 8 Brock Huber Grand Blanc 14 22:19 7:11
3 11 Joey Hladik Flushing 14 23:09 7:27

FEMALE AGE GROUP: 16 - 19
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 22 Brittney Henige Chesaning 17 25:44 8:18
2 62 Katie Pickvet Flint 18 40:09 12:56

FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 34 Alisa Fowler Vassar 21 27:34 8:53
2 45 Renee Ligi Clio 20 30:57 9:58
3 48 Chelsea Balcom Flushing 20 32:37 10:30
4 56 Georgia Brown East Lansing 21 36:06 11:38
MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 9 Carl Bastien Flint 26 22:37 7:17
2 28 Chris Balcom Flushing 25 26:45 8:37
FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 21 Megan Blamer St. Helen 25 25:41 8:17
2 29 Jennifer Shaw East Lansing 29 26:52 8:39
3 30 Trisha Cherveny Flushing 28 26:56 8:41
MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 15 Brian Trebilcock Flushing 33 24:16 7:49
2 37 Chris Raysin Flint 31 27:42 8:55
FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 20 Martha Myers Oxford 33 25:12 8:07
2 25 Melodie Burgess Flushing 32 26:07 8:25
3 38 Andrea Raysin Flint 31 28:45 9:16
4 49 Sue Wheatley Canton 30 32:43 10:32
5 50 Kelly Paquette Canton 30 32:44 10:33
MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 31 Charles Wells Davison 35 27:14 8:46
2 33 Ralph Castro Flushing 39 27:28 8:51
FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 35 Kathy Edwards Linden 39 27:38 8:54
2 36 Karen Blanck Battle Creek 36 27:41 8:55
3 47 Christina Ehli White Lake 39 32:37 10:30
MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 4 Roy Uhlmeyer Swartz Creek 41 20:08 6:29
2 6 Tim Brooks Flushing 43 21:48 7:01
3 13 Kurt Anderle Byron 41 23:30 7:34
4 14 Pete Myers Oxford 40 23:46 7:40
5 16 Ken Giegler Byron 40 24:18 7:50
6 23 Carmi Edwards Linden 40 25:48 8:19
7 40 Andy Behm Milford 40 29:19 9:27
FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 42 Kelly Care Fenton 41 29:43 9:34
MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 5 Michael Suski Grand Blanc 46 20:10 6:30
2 7 Randal Henige Chesaning 47 21:56 7:04
3 10 Brian Francis Fenton 46 23:02 7:25
4 24 Thomas Zuniga Ovid 48 26:06 8:24
5 32 Darrel Harvey Flushing 45 27:28 8:51

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 43 Vicki Dolliver Linden 51 29:56 9:38
2 53 Gilda Tucker East Lansing 52 33:46 10:53
3 59 Nancy Proffer Flint 50 37:50 12:11
MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 19 Mark Delbrugge Riverview 56 25:12 8:07
2 27 George Gray Flushing 59 26:35 8:34
3 39 Larry De Rossett Otisville 57 29:11 9:24
FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 58 Linda Chase Flushing 56 37:05 11:57
MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 17 Jerome Mittman Northville 63 24:38 7:56
2 51 Gary Terry Corunna 60 32:58 10:37
FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 46 Dorothy Johnson Indian River 63 31:14 10:04
2 60 Lee Husemann Flint 62 38:10 12:18
3 63 Elena M Keller Lansing 64 43:57 14:09
MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 26 Lee Burch Clio 69 26:14 8:27
FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 54 Mary De Mattia Novi 67 34:28 11:06
2 61 Karen Scanlon Brighton 66 38:28 12:23
MALE AGE GROUP: 70 - 74
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 44 Ronald L Gill Pleasant Lake 71 30:10 9:43
2 55 William Rude Lansing 73 35:12 11:20
3 57 William Wilson Otisville 72 36:45 11:50

MALE AGE GROUP: 75 - 90
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 52 Harrison Hensley Pinckney 75 33:00 10:38




AGE-GROUP RESULTS
SWEETHEART 5K WALK RESULTS
SATURDAY, FEBRUARY 17, 2007
FLUSHING, MICHIGAN

************* MALE OVERALL WINNER ******************
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 1 Johnny Olsey Clio 54 28:45 9:16
************* FEMALE OVERALL WINNER ******************
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 2 Susan Mora Fassett Fenton 44 31:10 10:02
************ MALE MASTERS WINNER *********************
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 4 Tom Jr. Belford Grand Blanc 59 32:44 10:33
************ FEMALE MASTERS WINNER *********************
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 3 Wanda Handlin Rogers City 51 31:41 10:12

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 16 Amanda Zuniga Elsie 25 42:03 13:33
2 18 Janea Zuniga Elsie 26 42:24 13:39

MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 30 John Stachowiak Grand Blanc 39 1:09:00 22:13

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 28 Christina McDonald Fenton 35 1:04:52 20:53

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 8 Donna Kowalski Battle Creek 44 36:10 11:39
2 11 Jayne Conrad Flint 42 38:08 12:17
3 27 Becky Benjamin Swartz Creek 42 53:16 17:09

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 14 Laurie Ferris Holly 45 40:07 12:55
2 22 Cindy Koleski Perry 49 45:56 14:48

MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 5 Lester Brady Grand Blanc 54 34:35 11:08

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 6 Denise Dvorak Traverse City 52 34:45 11:12
2 15 Kathleen Hodges Flushing 50 40:25 13:01
3 19 Janet Hansen Bloomfield Hil 53 44:33 14:21
4 26 Carol Hunsanger Royal Oak 50 51:36 16:37

MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 21 Max Warden Clio 58 44:58 14:29

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 10 Carol Wilkinson Rochester Hill 56 38:05 12:16
2 17 Jill Jirikovic Davison 57 42:09 13:35
3 24 Sandra Allison Flint 58 47:40 15:21

MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 9 Larry Greenfield Sarnia 64 37:21 12:02
2 13 David Diem Fenton 64 39:42 12:47
3 29 Gary Stachowiak Grand Blanc 64 1:04:52 20:53

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 12 Cheryl Greenfield Sarnia 62 39:36 12:45
2 20 Kathleen Sparling Grand Blanc 62 44:54 14:28
3 25 Pat A Luce Swartz Creek 63 48:59 15:47

MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 7 Wesley Shumpert Flint 67 35:05 11:18

MALE AGE GROUP: 75 - 90
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 23 Al Duch Swartz Creek 88 47:25 15:16



AGE-GROUP RESULTS
SWEETHEART RUN TEAM RESULTS
SATURDAY, FEBRUARY 16, 2008
FLUSHING, MICHIGAN

---------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 10 - 30
1. 2
25:46 26:55 = 52:41
Rachel Vincke Chesaning, Joshua Schiefer New Lothrop


---------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 51 - 60
1. 13
18:12 25:18 = 43:30
Scott Baker Ann Arbor, Jennifer Baker Ann Arbor
2. 16
20:25 24:35 = 45:00
Ryan Geers Battle Creek, Emily Grantner Battle Creek
3. 267
24:13 24:47 = 49:00
Talia Flint Flushing, Greg Flint Flushing
4. 15
20:22 34:34 = 54:56
Ted Flemming Rochester Hills, Annette Flemming Rochester Hills
5. 95
30:19 47:30 = 1:17:49
Jason Lemire Chesaning, Christie Lemire Chesaning


---------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 61 - 70
1. 24
20:13 23:08 = 43:21
Duane Machesney Grand Blanc, Jennifer Schmidt Lapeer
2. 3
27:36 31:10 = 58:46
Brandi Anderson Grand Blanc, Paul Anderson Grand Blanc
3. 9
27:37 36:19 = 1:03:56
Harry Burns Lake Orion, Sally Albright Oxford


---------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 71 - 80
1. 14
31:06 31:06 = 1:02:12
Nathan Callaghan Fenton, Sally Callaghan Fenton


---------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 81 - 90
1. 5
20:00 26:10 = 46:10
Dean Fuller Burton, Karen Downs Flint
2. 6
18:14 30:20 = 48:34
Clinton Lawhorne Morrice, Deb Hayes Fenton
3. 19
25:46 26:15 = 52:01
Steve Crowley Dewitt, Mary Crowley Dewitt
4. 12
24:35 50:38 = 1:15:13
Sharon Gerrish Dewitt, Cliff Gerrish Dewitt


---------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 91 - 100
1. 263
18:53 24:08 = 43:01
Roger Lara Grand Blanc, Ruth Lara Grand Blanc


---------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 101 - 110
1. 18
26:49 31:17 = 58:06
Bridget Clouse Lake Orion, Gregory Murray Rochester Hills
2. 23
29:14 33:26 = 1:02:40
Denise Schroeder Ann Arbor, Tom Delaney Grand Blanc
3. 257
25:00 39:42 = 1:04:42
Robert Dyhouse Flushing, Elizabeth Dyhouse Flushing
4. 4
30:17 35:08 = 1:05:25
Terese Fitzpatrick Howell, Mike Beardslee Howell


---------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 111 - 120
1. 105
23:13 26:20 = 49:33
Gregory Maxfield Oxford, Melodie Maxfield Oxford
2. 7
25:30 26:09 = 51:39
Michelle Jo Dvorak Burton, Jerry Carter North Branch
3. 1
24:57 30:46 = 55:43
Conrad Scharrer Clio, Susan Scharrer Clio
4. 22
25:10 47:22 = 1:12:32
Joanie Rogucki Pinckney, Bill Hill Pinckney


---------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 121 - 130
1. 162
23:22 32:06 = 55:28
Tom Wascha Burton, Joan Wascha Burton


---------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 131 - Over
1. 236
30:08 33:21 = 1:03:29
Glen Larsen Grand Blanc, Shirley Larsen Grand Blanc
2. 20
30:23 34:08 = 1:04:31
Floyd Light Reese, Betsy Light Reese



AGE-GROUP RESULTS
SWEETHEART WALK TEAM RESULTS
SATURDAY, FEBRUARY 17, 2007
FLUSHING, MICHIGAN
----------------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 61 - 70
1. 25
43:27 44:38 = 1:28:05
John Hebert Bloomfield Hills, Margo Hebert Bloomfield Hills

----------------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 81 - 90
1. 10
34:14 48:38 = 1:22:52
John Boone Grand Blanc, Cheryl Boone Grand Blanc

----------------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 111 - 120
1. 11
37:29 47:41 = 1:25:10
Mary Chynoweth Highland, Gregg Chynoweth Highland

FLUSHING, MICHIGAN
Provided by Gault Race MGT