Mike Lints- Laker Challenge

back to results

Jan. 18, 2008

Mike Lints- Laker Challenge
Grand Valley State, Allendale, Michigan


Men 55 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Lucius, Garron SR Grand Valley 6.66q 1
2 VanDriel, Brandon HS Unattached 6.71q 5
3 Palmer, Javone JR Bethel 6.75q 4
4 Warhop, Chris SR Bethel 6.76q 2
5 Sims, Richard JR UNAG 6.84q 5
6 Maierle, JW SO Bethel 6.88q 3
7 Palombo, Michael JR Grand Valley 6.90q 1
8 VanPortfleet, Mitch SO Grand Valley 6.92q 3
9 Post, Andrew FR Grand Valley 6.94 2
9 Burrington, Zach SR Bethel 6.94 3
11 Lloyd, Aaron Unattached 6.95 4
12 Short, Adam SR Bethel 7.05 5
13 Buchan, Weston FR Grand Valley 7.06 2
14 Jackson, Caleb FR Bethel 7.08 2
15 Davis, CJ HS Unattached 7.11 5
16 Whitcomb, Ryan XX Unattached 7.17 3
17 Walsh, Alex SO Bethel 7.20 1
18 Mulder, Kevin FR UNAG J7.20 1
19 Klein, Kyle FR Bethel 7.36 4

Men 55 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 VanDriel, Brandon HS Unattached 6.58 1
2 Lucius, Garron SR Grand Valley 6.61 1
3 Warhop, Chris SR Bethel 6.65 1
4 Palmer, Javone JR Bethel 6.73 1
5 Palombo, Michael JR Grand Valley 6.83 2
6 Sims, Richard JR UNAG 6.85 2

Men 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Palombo, Michael JR Grand Valley 22.90 1
2 Warhop, Chris SR Bethel 23.47 1
3 VanDriel, Brandon HS Unattached 23.75 1
4 Palmer, Javone JR Bethel 23.78 2
5 Wilson, Brad SO Bethel 24.16 3
6 Kwasnik, Richard FR UNAG 24.21 3
7 Randolph, Jontae SO Bethel 24.48 2
8 Sims, Richard JR UNAG 24.56 1
9 Patrick, Aaron SO Bethel 24.57 3
10 Blik, Chris FR Davenport 24.64 2
11 Mulder, Kevin FR UNAG 24.88 4
12 Zemla, Wes FR Grand Valley 25.27 4
13 Davis, CJ HS Unattached 25.81 3

Men 400 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Jackson, Kevin HS Unattached 51.05 1
2 Rock, Troy SO Grand Valley 51.23 1
3 Rumpf, Craig FR Grand Valley 51.69 1
4 Cartman, Caleb FR Grand Valley 51.97 1
5 Lowe, Eric FR Grand Valley 52.45 2
6 Randolph, Jontae SO Bethel 52.52 3
7 Heim, Jordan FR Bethel 53.05 3
8 Phillips, Nate JR Bethel 53.35 3
9 Smith, Nathaniel FR Grand Valley 53.46 4
10 Blik, Chris FR Davenport 53.83 2
11 Kline, Jason FR Grand Valley 54.06 2
12 Major, Denny FR Davenport 54.10 2
13 Wilson, Brad SO Bethel 54.53 3
14 Patrick, Aaron SO Bethel 55.74 4
15 Bishop, Drew FR Bethel 55.99 4

Men 1 Mile Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Schuster, Todd JR Grand Valley 4:22.89
2 Gray, Andrew SR Bethel 4:36.24
3 Allen, Carlton FR UNAG 4:37.94
4 Mills, Zach FR UNAG 4:43.74
5 Burkett, Alan FR Bethel 5:20.71
-- Sage, Pat FR Grand Valley DNF

Men 600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Kapkirwok, Nelson FR UNAG 1:24.87
2 Barker, Glen FR UNAG 1:25.47
3 Wilder, Brian FR UNAG 1:27.03
4 Begue, Derek FR UNAG 1:27.97
5 Brown, Austin FR UNAG 1:28.20
6 Truss, Elliot FR UNAG 1:30.81

Men 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Gray, Andrew SR Bethel 2:03.82
2 Reel, Vincent JR Bethel 2:04.80
3 Starkel, Ryan SO Bethel 2:05.22
4 Robison, Scott JR Bethel 2:05.64
5 Karwowski, Mark Gvsu Elite 2:07.08
6 Bell, Paris FR Davenport 2:07.92

Men 3000 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Peck, Nate SR Grand Valley 8:17.30
2 Holm, Ryan SR Grand Valley 8:33.53
3 Gale, James SR Grand Valley 8:35.37
4 Armstrong, Tim FR Grand Valley 8:35.96
5 Young, Robbie SR Grand Valley 8:36.04
6 Fall, Grant SR Grand Valley 8:37.11
7 Faasse, Ross SO Grand Valley 8:44.15
8 Barclay, Curtis SO Grand Valley 8:44.60
9 Zielinski, Paul FR UNAG 8:46.10
10 Toth, Ryan FR UNAG 8:48.69
11 Nordquist, Jeff FR UNAG 8:48.83
12 Emmorey, Tyler FR UNAG 8:49.11
13 Segal, Mike FR Grand Valley 9:01.89
14 McCune, Benjamin SO Grand Valley 9:03.95
15 Knisely, Nathan FR UNAG 9:08.94
16 Zeerip, Tim FR Grand Valley 9:18.81
17 Denner, Aaron FR UNAG 9:23.63
18 Dahl, Jason FR UNAG 9:33.39
19 Lachappelle, Levi FR Grand Valley 9:33.95
20 Derico, Stephen SO Grand Valley 9:39.11
21 Matteson, Bryce SO Bethel 9:49.32
22 Waybright, Ryan SO Bethel 9:49.33
23 Saltarelli, Guido JR Grand Valley 9:49.61
24 Principe, Bryan FR Grand Valley 9:52.08
25 Mead, Jared SO Bethel 10:07.69
26 Marr, Derek JR Grand Valley 10:20.24
27 Naragon, Cory FR Bethel 10:22.54
-- Baker, Kyle Unattached DNF

Men 5000 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Schupp, Andrew Unattached 16:11.19
2 Naragon, Calon JR Bethel 16:21.89
3 Duttweiler, Raymond SO Bethel 17:18.08

Men 55 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Lucius, Garron SR Grand Valley 7.76q 2
2 Latz, Joey SO Grand Valley 8.02q 1
2 Stowe, Mike SR UNAG 8.02q 1
4 Makela, Bill SR Grand Valley 8.24q 1
5 Antor, Peter JR Grand Valley 8.30q 2
5 Kwasnik, Richard FR UNAG 8.30q 2
7 Bean, MarQuis Unattached 9.57q 2

Men 55 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 Lucius, Garron SR Grand Valley 7.67 1
2 Latz, Joey SO Grand Valley 7.96 1
3 Stowe, Mike SR UNAG 8.00 1
4 Makela, Bill SR Grand Valley 8.12 1
5 Antor, Peter JR Grand Valley 8.29 2
6 Kwasnik, Richard FR UNAG 8.39 2
7 Bean, MarQuis Unattached 9.25 2

Men 4x400 Meter Relay
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Grand Valley State Univer 'A' 3:27.66 1
2 Grand Valley State Univer 'B' 3:27.76 1
3 Bethel College 'A' 3:34.51 1
4 Unattached-GV 'A' 3:35.45 2
5 Unattached-GV 'B' 3:42.07 1

Men High Jump
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Miller, Nate FR Grand Valley 2.02m 6-07.50
2 Stowe, Mike SR UNAG 1.90m 6-02.75
3 Westover, Andrew HS Unattached 1.85m 6-00.75
4 Latz, Joey SO Grand Valley 1.80m 5-10.75
5 Zemla, Wes FR Grand Valley J1.80m 5-10.75
6 Jackson, Caleb FR Bethel J1.80m 5-10.75

Men Pole Vault
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Hollis, Mark Unattached 5.25m 17-02.75
2 Wilson, Bryant JR UNAG 5.15m 16-10.75
3 Burrington, Zach SR Bethel 4.85m 15-11.00
4 Czerney, Dave JR Ferris State 4.55m 14-11.00
5 Mattix, Codi HS Unattached J4.55m 14-11.00
6 Gordeneer, Matt SO Grand Valley 4.40m 14-05.25
7 Latz, Joey SO Grand Valley J4.40m 14-05.25
8 Stowe, Mike SR UNAG J4.40m 14-05.25
9 Klein, Kyle FR Bethel 4.25m 13-11.25
9 Dennis, Quinton FR Grand Valley 4.25m 13-11.25
-- Pindar, Jon XX Unattached NH
-- Short, Adam SR Bethel NH
-- Levering, Scott SR Grand Valley NH
-- Leppek, Joe FR Ferris State NH

Men Long Jump
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Maierle, JW SO Bethel 6.78m 22-03.00
2 Metellus, Robert SO Grand Valley 6.74m 22-01.50
3 Warhop, Chris SR Bethel 6.58m 21-07.25
4 VanPortfleet, Mitch SO Grand Valley 6.50m 21-04.00
5 Epkey, Matt JR Unattached 6.38m 20-11.25
6 Post, Andrew FR Grand Valley 6.29m 20-07.75
7 Major, Denny FR Davenport 6.09m 19-11.75
8 Whitcomb, Ryan XX Unattached 5.89m 19-04.00
9 Walsh, Alex SO Bethel 5.85m 19-02.50
10 Buchan, Weston FR Grand Valley 5.84m 19-02.00
11 Garvelink, Eric Unattached 5.80m 19-00.50
12 Bean, MarQuis Unattached 5.37m 17-07.50

Men Triple Jump
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Metellus, Robert SO Grand Valley 14.42m 47-03.75
2 Smith, Nathaniel FR Grand Valley 13.45m 44-01.50
3 Walsh, Alex SO Bethel 11.73m 38-06.00
4 Burrington, Zach SR Bethel 11.72m 38-05.50

Men Shot Put
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Abromavicius, Aleksas Unattached 16.28m 53-05.00
2 Gillespie, Jay FR Una-Msu 15.05m 49-04.50
3 Eno, Kyle FR UNAG 14.93m 48-11.75
4 Wentzel, Brad FR Una-Msu 14.86m 48-09.00
5 Jackson, JJ SO Bethel 14.35m 47-01.00
6 LaVine, Travis SR Bethel 14.33m 47-00.25
7 Ide, Aaron FR Una-Msu 14.05m 46-01.25
8 Bosch, Mitch SO Grand Valley 13.99m 45-10.75
9 Yike, Phil FR Bethel 12.33m 40-05.50
10 Stowe, Mike SR UNAG 11.53m 37-10.00
11 Latz, Joey SO Grand Valley 11.20m 36-09.00
12 Capre, Knox SO Bethel 10.88m 35-08.50
13 Hardman, Jeff SO Bethel 10.76m 35-03.75
14 Bishop, Drew FR Bethel 8.13m 26-08.25
-- Evans, Ian SO Grand Valley ND

Men Weight Throw
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Natale, Nick Gvsu Elite 17.12m 56-02.00
2 Smith, Charles Gvsu Elite 16.91m 55-05.75
3 Wentzel, Brad FR Una-Msu 15.79m 51-09.75
4 Fechter, Casey Gvsu Elite 15.78m 51-09.25
5 Lipski, Clay FR Grand Valley 15.16m 49-09.00
6 Bosch, Mitch SO Grand Valley 14.76m 48-05.25
7 Grabowski, Nate SO Grand Valley 14.75m 48-04.75
8 Ide, Aaron FR Una-Msu 14.73m 48-04.00
9 Gillespie, Jay FR Una-Msu 14.30m 46-11.00
10 Eno, Kyle FR UNAG 13.56m 44-06.00
11 Evans, Ian SO Grand Valley 11.96m 39-03.00
12 Marshall, Caleb FR UNAG 11.38m 37-04.00
13 Hardman, Jeff SO Bethel 10.75m 35-03.25
14 Jackson, JJ SO Bethel 10.49m 34-05.00
15 Yike, Phil FR Bethel 7.92m 26-00.00
-- LaVine, Travis SR Bethel ND
-- Helwig, Chris FR UNAG ND
-- Capre, Knox SO Bethel ND





Licensed to Grand Valley State University
Hy-Tek's Meet Manager 1/18/2008 08:41 PM
Mike Lints- Laker Challenge - 1/18/2008
Grand Valley State University
Allendale, Michigan
Results

Women 55 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Wheat, Candice SO Grand Valley 7.42q 5
2 Beutler, Kati FR Bethel 7.56q 2
3 Fischer, Kristen HS Unattached 7.71q 3
4 Spearman, Jessie SO Bethel 7.76q 3
5 Hollern, Mandi HS Unattached 7.80q 3
5 Tulpa, Jen SR Grand Valley 7.80q 6
7 Jones, Pristina XX Unattached 7.86q 5
7 Zahl, Calyn JR Bethel 7.86q 2
9 Dier, Jessica FR Bethel 7.87 5
9 Breen, Emma HS Unattached 7.87 6
11 O'Keefe, Ann SO Bethel 7.89 1
12 Gager, Catlyn SO Bethel 7.94 1
13 Krajnjak, Amberly FR Bethel 7.99 5
14 Schruck, Kayla FR Bethel 8.01 6
15 Mustard, Aunnlee FR Bethel 8.02 1
16 Westcott, Amanda JR Bethel 8.03 2
17 Monawick, April FR Bethel 8.27 2
18 Curran, Bobbie Unattached 8.29 4
19 Hausner, Amy FR Bethel 8.40 4
20 Hosafleck, Kelly FR Bethel 8.49 4
21 Harwood, Stephanie SO Bethel 8.52 3
21 Ellison, Danae JR Bethel 8.52 1
23 Hinton, Nikki JR Bethel 9.20 4

Women 55 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 Wheat, Candice SO Grand Valley 7.35 1
2 Beutler, Kati FR Bethel 7.60 1
3 Hollern, Mandi HS Unattached 7.67 2
4 Fischer, Kristen HS Unattached 7.75 1
5 Zahl, Calyn JR Bethel 7.78 2
6 Spearman, Jessie SO Bethel 7.81 1
6 Tulpa, Jen SR Grand Valley 7.81 2
8 Jones, Pristina XX Unattached 8.07 2

Women 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 O'Shesky, Jennifer SR UNAG 26.60 1
2 Bishop, Kate SR Bethel 27.29 1
3 Beutler, Kati FR Bethel 27.73 1
4 Capre, Beenne FR Bethel 27.88 3
5 Fischer, Kristen HS Unattached 28.17 4
6 Zahl, Calyn JR Bethel 28.21 3
7 Mustard, Aunnlee FR Bethel 28.35 3
8 Spearman, Jessie SO Bethel 28.64 2
9 Hollern, Mandi HS Unattached 28.79 3
10 Rathbun, Heather JR Bethel 28.93 2
11 Schruck, Kayla FR Bethel 29.12 2
12 Krajnjak, Amberly FR Bethel 29.29 1
13 O'Keefe, Ann SO Bethel 29.65 4
14 Putterman, Danielle HS Unattached 30.10 5
15 Roodvoets, Jess FR Davenport 30.39 4
16 Harwood, Stephanie SO Bethel 30.49 5
17 Dier, Jessica FR Bethel 30.67 2
18 Curran, Bobbie Unattached 30.82 5
19 Hosafleck, Kelly FR Bethel 31.23 4

Women 400 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Jager, Ashley SR Grand Valley 1:00.56 1
2 Vallar, Kayla SO Grand Valley 1:00.88 1
3 Chandler, Adrienne FR Grand Valley 1:00.93 1
4 Zandbergen, Abbey FR Grand Valley 1:01.96 2
5 Tousley, Kelly FR UNAG 1:03.43 2
6 Capre, Beenne FR Bethel 1:03.80 3
7 Rathbun, Heather JR Bethel 1:04.31 3
8 Bishop, Kate SR Bethel 1:04.97 3
9 James, Valerie FR Grand Valley 1:06.01 2

Women 600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 McCarthy, Katherine SO Grand Valley 1:38.14
2 Alfredson, Katie SO Grand Valley 1:39.93
3 Ostrenga, Stephanie JR UNAG 1:44.47
4 Pearsall, Amber SO Grand Valley 1:50.24
5 Beach, Ali SR Grand Valley 1:52.84
6 Johnson, Tanisha SO Grand Valley 1:55.95

Women 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Morrow, Shelby JR Bethel 2:35.62
2 Replogle, Brittany FR Bethel 2:46.22
3 Theid, Mozy JR Bethel 2:48.16
4 Hartsough, Samantha FR Bethel 2:51.97
5 Miller, Laura SO Bethel 3:04.98

Women 3000 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Gibbons, Kelly JR Grand Valley 10:26.23
2 Kolin, Amy FR Grand Valley 10:29.62
3 Maceratini, Megan FR UNAG 10:36.69
4 Parks, Sara FR UNAG 10:40.20
5 Kulczycki, Sarah JR Grand Valley 10:43.88
6 Vanderbaan, Shaylee FR UNAG 10:55.38
7 Crowley, Kelly FR UNAG 10:57.73
8 Vickers, Jessie FR UNAG 11:05.42
9 Wray, Amber FR Bethel 11:08.08
10 Gryniewicz, Sarah FR UNAG 11:12.64
11 Myers, Kristen FR Grand Valley 11:22.10
12 Fitch, Lauren FR UNAG 11:50.50
13 Heisey, Katie SO Bethel 12:04.21
14 Schuck, Allison SR Bethel 12:36.46
15 Winninggham, Laura SO Bethel 13:40.91

Women 5000 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Lewis, Danielle SO Bethel 20:02.11
2 Imhoff, Ashley SR Bethel 20:47.44
3 Wray, Ashley SO Bethel 20:52.00

Women 55 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Wheat, Candice SO Grand Valley 8.24q 4
2 Beach, Ali SR Grand Valley 8.68q 2
3 Fonseca, Danielle SO Grand Valley 8.95q 4
4 O'Shesky, Jennifer SR UNAG 9.01q 2
5 Nozime, Kirsten SO Grand Valley 9.17q 1
6 Bishop, Kate SR Bethel 9.18q 3
7 Putterman, Danielle HS Unattached 9.26q 2
8 McCarthy, Stephanie SO Grand Valley 9.53q 4
9 Weaver, Emily SR Bethel 9.77 1
10 Roodvoets, Jess FR Davenport 9.81 3
11 Johnson, Tanisha SO Grand Valley 9.82 3
12 Pearsall, Amber SO Grand Valley 10.62 3
-- Tulpa, Jen SR Grand Valley DQ 1

Women 55 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 Wheat, Candice SO Grand Valley 8.22 1
2 Fonseca, Danielle SO Grand Valley 8.84 1
3 Beach, Ali SR Grand Valley 8.89 1
4 Nozime, Kirsten SO Grand Valley 9.13 2
5 Putterman, Danielle HS Unattached 9.29 2
6 McCarthy, Stephanie SO Grand Valley 9.37 2
-- O'Shesky, Jennifer SR UNAG DNF 1

Women 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Grand Valley State Univer 'A' 4:03.59
2 Grand Valley State Univer 'B' 4:05.99
3 Grand Valley State Univer 'C' 4:16.83
4 Bethel College 'A' 4:27.20

Women High Jump
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Doyen, Maegan SO Grand Valley 1.65m 5-05.00
2 VanderSlik, Heather JR Grand Valley J1.65m 5-05.00
3 DeVries, Meredith XX UNAG 1.60m 5-03.00
4 Curtis, Leslie FR Grand Valley J1.60m 5-03.00
5 Johnson, Tanisha SO Grand Valley 1.55m 5-01.00
6 Lowe, LeAnna XX UNAG J1.55m 5-01.00
7 Tomasino, Rachael Una-Cmu 1.50m 4-11.00
8 Muckens, Vickie XX UNAG 1.45m 4-09.00
9 Polasky, Andrea XX UNAG J1.45m 4-09.00
9 Pearsall, Amber SO Grand Valley J1.45m 4-09.00
11 Beach, Ali SR Grand Valley 1.41m 4-07.50
-- Replogle, Brittany FR Bethel NH

Women Pole Vault
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Duthler, Rachel UNAG 3.45m 11-03.75
1 Farr, Miranda JR Grand Valley 3.45m 11-03.75
1 Gager, Catlyn SO Bethel 3.45m 11-03.75
4 VanderMeer, Jennifer SR Grand Valley J3.45m 11-03.75
6 Kettelhut, Christi SO Grand Valley J3.30m 10-10.00
7 Ellison, Danae JR Bethel J3.15m 10-04.00
7 Kieren, Kellie JR UNAG J3.15m 10-04.00
9 Smith, Ashley FR Grand Valley J3.15m 10-04.00
10 Monawick, April FR Bethel J3.00m 9-10.00
11 Mustard, Aunnlee FR Bethel J3.00m 9-10.00
-- Hinton, Nikki JR Bethel NH
-- Noonan, Dianna JR Grand Valley NH

Women Long Jump
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Jones, Pristina XX Unattached 5.20m 17-00.75
2 Westcott, Amanda JR Bethel 4.96m 16-03.25
3 Harwood, Stephanie SO Bethel 4.93m 16-02.25
4 Capre, Beenne FR Bethel 4.90m 16-01.00
5 Beutler, Kati FR Bethel 4.89m 16-00.50
6 Bishop, Kate SR Bethel 4.87m 15-11.75
7 Roodvoets, Jess FR Davenport 4.73m 15-06.25
8 Zahl, Calyn JR Bethel 4.68m 15-04.25
9 Breen, Emma HS Unattached 4.67m 15-04.00
10 Hausner, Amy FR Bethel 4.64m 15-02.75
11 Tomasino, Rachael Una-Cmu 4.49m 14-08.75
12 Schruck, Kayla FR Bethel 4.27m 14-00.25

Women Triple Jump
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Westcott, Amanda JR Bethel 10.68m 35-00.50
2 Hausner, Amy FR Bethel 9.37m 30-09.00
3 Breen, Emma HS Unattached 9.27m 30-05.00

Women Shot Put
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Fox, Emily JR Grand Valley 13.91m 45-07.75
2 Daniels, Cathrine FR Una-Msu 12.64m 41-05.75
3 Posa, Kathie SR Grand Valley 12.40m 40-08.25
4 Whaylen, Robyn FR Una-Msu 12.39m 40-07.75
5 Farrer, Holly SO Bethel 12.10m 39-08.50
6 Harrington, Stacey FR Una-Msu 11.44m 37-06.50
7 Arnold, Nichele FR Bethel 11.26m 36-11.50
8 Denison, Rachel FR UNAG 11.04m 36-02.75
9 Sparks, Ashley SR Bethel 11.01m 36-01.50
10 Curtis, Leslie FR Grand Valley 10.84m 35-06.75
11 Litteral, Lacey JR Bethel 10.52m 34-06.25
12 Bogner, Mary JR Grand Valley 10.06m 33-00.25
13 Derr, Alicia SO Bethel 9.79m 32-01.50
14 Beach, Ali SR Grand Valley 9.32m 30-07.00
15 Flint, Lyndee SO Bethel 9.15m 30-00.25
16 Johnson, Tanisha SO Grand Valley 8.89m 29-02.00
17 Harwood, Stephanie SO Bethel 8.24m 27-00.50
18 Pearsall, Amber SO Grand Valley 8.19m 26-10.50

Women Weight Throw
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Posa, Kathie SR Grand Valley 18.04m 59-02.25
2 Bogner, Mary JR Grand Valley 17.14m 56-03.00
3 Harrington, Stacey FR Una-Msu 13.50m 44-03.50
4 Daniels, Cathrine FR Una-Msu 13.47m 44-02.50
5 Curtis, Leslie FR Grand Valley 12.80m 42-00.00
6 Whaylen, Robyn FR Una-Msu 12.53m 41-01.50
7 Litteral, Lacey JR Bethel 12.52m 41-01.00
8 Arnold, Nichele FR Bethel 12.16m 39-10.75
9 Farrer, Holly SO Bethel 12.00m 39-04.50
10 Denison, Rachel FR UNAG 11.43m 37-06.00
11 Sparks, Ashley SR Bethel 9.50m 31-02.00
12 Derr, Alicia SO Bethel 7.89m 25-10.75