2019 Ice Cube - WINTER WARRIOR RACE SERIES

back to results

Feb. 17, 2019

2019 Ice Cube - WINTER WARRIOR RACE SERIES
Mt Pleasant, MI
Provided by CHT Timing



2019 Ice Cube
Overall Finish List
February 17, 2019
Results By Race Management Systems, Inc.
5K

Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Keith Tollenaere Mount Pleasant MI 290 39 M 1 35-40 20:10.9 6:31/M
2 Anthony Doering Brighton MI 77 31 M 1 29-34 21:25.6 6:55/M
3 Joshua Shaver Shepherd MI 271 34 M 2 29-34 21:28.1 6:57/M
4 Mary Hunter Belmont MI 153 33 F 1 29-34 22:21.2 7:17/M
5 Thomas Enterline Dimondale MI 94 45 M 1 41-46 24:31.8 8:03/M
6 Landon Uher Plymouth MI 297 10 M 1 0-16 24:57.3 8:03/M
7 Tom Madden 526 58 M 1 53-58 25:15.7 8:35/M
8 Jessica Uher Plymouth MI 296 37 F 1 35-40 25:27.5 8:13/M
9 Renee Dyer Coleman MI 85 37 F 2 35-40 26:38.6 8:38/M
10 Bailey Steiss Ashley MI 278 26 F 1 23-28 26:52.5 8:57/M
11 Quinn Hatfield 552 11 F 1 0-16 27:00.3 8:47/M
12 Zach Hatfield Weidman MI 553 38 M 2 35-40 27:01.7 8:48/M
13 Tom Schafer Ionia MI 265 59 M 1 59-64 27:12.5 9:01/M
14 Amber Huber Midland MI 150 34 F 2 29-34 27:13.8 8:58/M
15 Simon Porritt Mount Pleasant MI 236 39 M 3 35-40 27:33.5 9:00/M
16 Thomas Kish West Branch MI 168 54 M 2 53-58 27:36.3 9:15/M
17 Douglas Wendell Marine City MI 560 55 M 3 53-58 27:38.6 9:06/M
18 Marjorie Ellis Laingsburg MI 92 47 F 1 47-52 27:58.8 9:24/M
19 DALE ELLIS Laingsburg MI 91 50 M 1 47-52 27:59.3 9:24/M
20 Robert Huber Midland MI 151 34 M 3 29-34 28:19.6 9:19/M
21 Rylee Davis Sheridan MI 71 22 F 1 17-22 28:35.8 9:38/M
22 Laura Clark West Branch MI 56 51 F 2 47-52 28:48.6 9:38/M
23 Amy Slee Perry MI 275 43 F 1 41-46 29:05.9 9:38/M
24 Melanie Ball Grand Rapids MI 10 29 F 3 29-34 29:16.7 9:53/M
25 Connor Sembach 270 26 M 1 23-28 29:19.0 9:46/M
26 Karla Davis Sumner MI 69 50 F 3 47-52 29:36.5 9:57/M
27 Robert Davis Sumner MI 70 50 M 2 47-52 29:36.7 9:58/M
28 Maria Brooks Pontiac MI 37 25 F 2 23-28 30:04.2 9:46/M
29 Danielle Kato Bay City MI 162 37 F 3 35-40 30:12.0 9:43/M
30 Elisabeth Kish West Branch MI 167 50 F 4 47-52 30:24.1 10:08/M
31 Lisa Robinson Rockford MI 254 53 F 1 53-58 30:46.5 9:59/M
32 Haley Davis Gladwin MI 68 26 F 3 23-28 31:03.4 10:05/M
33 Rachel Higuera Grand Rapids MI 142 32 F 4 29-34 31:15.0 10:29/M
34 Ashley Hansen Interlochen MI 122 35 F 4 35-40 31:42.0 10:40/M
35 Cheryl Riebel Sumner MI 248 13 F 2 0-16 31:52.4 10:34/M
36 Steve Harmon Fenton MI 125 41 M 2 41-46 31:56.6 10:32/M
37 Debby Mansel Potterville MI 185 62 F 1 59-64 32:06.3 10:29/M
38 Mary Jane Wrobel Lake Orion MI 318 61 F 2 59-64 32:31.7 10:36/M
39 Jessica Penrod VESTABURG MI 229 12 F 3 0-16 32:38.5 10:50/M
40 Jean Wojtowicz Carson City MI 316 35 F 5 35-40 32:43.2 10:47/M
41 Karen Williams Huntington IN 313 40 F 6 35-40 32:52.2 10:51/M
42 Bill Saltarelli 530 67 M 1 65-99 33:00.4 10:44/M
43 Stanley Finch Mount Pleasant MI 99 46 M 3 41-46 33:19.5 10:49/M
44 Jeremy Feehan Muir MI 96 31 M 4 29-34 33:29.5 11:10/M
45 Melissa Blight Muir MI 25 30 F 5 29-34 33:30.6 11:10/M
46 Erin Krabill Grayling MI 171 33 F 6 29-34 33:35.1 11:01/M
47 James Bastian Jackson MI 14 72 M 2 65-99 33:52.6 11:13/M
48 Anthony King Saint Louis MI 166 55 M 4 53-58 34:06.7 11:32/M
49 Shirley Hollenbeck Sidney MI 147 58 F 2 53-58 34:17.1 11:28/M
50 Tim Wentz Coleman MI 308 37 M 4 35-40 34:23.9 11:21/M
51 Brooke Pohl Westphalia MI 234 39 F 7 35-40 34:41.3 11:21/M
52 Christine Herman Mount Pleasant MI 135 27 F 4 23-28 35:16.7 11:39/M
53 Kristen Rose Paw Paw MI 258 47 F 5 47-52 35:18.2 12:18/M
54 John Ferrell Sanford MI 97 56 M 5 53-58 35:23.2 11:42/M
55 Mary Murphy Sanford MI 206 59 F 3 59-64 35:24.4 11:42/M
56 Jayme Robinson Saint Louis MI 253 40 F 8 35-40 35:35.0 11:45/M
57 Johnathon Halstead Coldwater MI 121 33 M 5 29-34 36:14.6 11:47/M
58 Kimberly Rademacher Blanchard MI 240 42 F 2 41-46 36:52.8 12:21/M
59 Carrie Muller Mount Pleasant MI 205 41 F 3 41-46 36:58.2 12:13/M
60 Bret Krabill Grayling MI 170 33 M 6 29-34 37:27.9 12:16/M
61 Joan O'Donnell Lawton MI 216 38 F 9 35-40 37:59.9 13:10/M
62 Margaret Retsema Grand Rapids MI 245 30 F 7 29-34 38:01.5 12:40/M
63 Savannah Crist Midland MI 65 31 F 8 29-34 38:04.9 12:21/M
64 Brenda Seeger Lansing MI 268 56 F 3 53-58 38:07.5 12:35/M
65 Cheri Herriff Westphalia MI 137 36 F 10 35-40 38:10.3 12:29/M
66 Dave Rademacher Blanchard MI 239 37 M 5 35-40 38:32.7 12:53/M
67 Natasha Carper Leroy MI 48 28 F 5 23-28 39:47.3 12:51/M
68 Dana Robb Midland MI 250 25 F 6 23-28 40:31.4 13:09/M
69 Erica Robb Midland MI 251 29 F 9 29-34 40:36.8 13:11/M
70 David Herrman 525 70 M 3 65-99 42:35.4 14:15/M
71 Kim Landris Ann Arbor MI 174 44 F 4 41-46 42:47.3 14:03/M
72 Brianna Eaves Holt MI 87 13 F 4 0-16 42:58.2 14:12/M
73 Tera Potter Holt MI 237 32 F 10 29-34 42:59.0 14:12/M
74 Claire Boucher Lansing MI 28 55 F 4 53-58 43:01.5 14:13/M
75 Joyce Dryer Lansing MI 80 73 F 1 65-99 43:19.1 14:21/M
76 Shana Brewer Otisville MI 36 31 F 11 29-34 43:29.3 14:27/M
77 Chris Ferris Lansing MI 98 70 F 2 65-99 43:33.9 14:26/M
78 Robin Mosher Marion MI 202 62 F 4 59-64 44:00.3 14:26/M
79 Kathryn Edwards Weidman MI 88 11 F 5 0-16 44:18.9 14:33/M
80 Lisa Edwards Weidman MI 89 41 F 5 41-46 44:38.1 14:39/M
81 Andrew Betsch Freeland MI 19 45 M 4 41-46 45:51.9 15:16/M
82 Lorena Dickey Lake MI 75 55 F 5 53-58 46:44.4 15:19/M
83 Claire Betsch Freeland MI 21 16 F 6 0-16 48:21.6 16:04/M
84 Katie Muirhead Brant MI 204 31 F 12 29-34 48:28.3 16:04/M
85 Shannon Betsch Freeland MI 22 44 F 6 41-46 48:28.9 16:06/M
86 Melissa Garber Bath MI 106 42 F 7 41-46 48:56.5 16:04/M
87 Jaque Enterline Dimondale MI 93 42 F 8 41-46 50:26.0 16:33/M
88 Tracy Lord Bishop Dewitt MI 177 49 F 6 47-52 50:27.0 16:33/M
89 Lori Ostergaard Rochester Hills MI 222 52 F 7 47-52 50:50.8 16:37/M
90 Dave Wrobel Lake Orion MI 317 62 M 2 59-64 52:28.5 17:13/M
91 Amy Dobyns McBrides MI 76 48 F 8 47-52 55:45.0 18:26/M
92 Amanda Mears Ludington MI 192 29 F 13 29-34 57:16.7 18:53/M
93 Karyn Tomczyk Gladwin MI 291 31 F 14 29-34 57:17.4 18:53/M
94 Brandon Nankervis Midland MI 209 31 M 7 29-34 57:17.7 18:53/M
95 Sharon Riebel Sumner MI 249 47 F 9 47-52 1:00:41.0 20:02/M





10k

Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Joel Conn Okemos MI 59 34 M 1 29-34 35:45.3 5:45/M
2 Kurt Gulick Merrill MI 119 24 M 1 23-28 36:36.9 5:54/M
3 Kaleb Coston Pontiac MI 63 23 M 2 23-28 37:02.4 5:58/M
4 Cody Clark Hemlock MI 54 25 M 3 23-28 44:56.9 7:14/M
5 Linda Humpert Reese MI 152 47 F 1 47-52 45:15.9 7:17/M
6 Terry Thelen Lakeview MI 287 58 M 1 53-58 48:36.2 7:50/M
7 Erica Peters Mount Pleasant MI 231 32 F 1 29-34 49:16.7 7:59/M
8 Alexa Boyce Mason MI 30 37 F 1 35-40 50:29.7 8:28/M
9 Dash-Dog Alexa Boyce 529 99 M 1 65-99 50:32.6 8:29/M
10 Carol Thelen Lakeview MI 286 58 F 1 53-58 51:01.3 8:14/M
11 Daniel Homer East Lansing MI 149 50 M 1 47-52 51:42.4 8:22/M
12 Matt Herriff Westphalia MI 138 39 M 1 35-40 52:38.0 8:33/M
13 Laura Kelly Saint Louis MI 165 24 F 1 23-28 52:38.2 8:38/M
14 Brian Cools 527 57 M 2 53-58 53:12.8 8:36/M
15 Stephanie Carroll Mount Pleasant MI 49 36 F 2 35-40 53:49.4 8:42/M
16 Sasha North Lansing MI 214 31 F 2 29-34 54:53.8 8:51/M
17 Joey North Lansing MI 213 41 M 1 41-46 55:10.2 8:53/M
18 Thomas Boyd Mason MI 31 56 M 3 53-58 55:32.0 9:00/M
19 Debbie Bellant Lansing MI 17 54 F 2 53-58 55:33.8 9:05/M
20 Shannon Madden Ithaca MI 183 38 F 3 35-40 56:04.6 9:13/M
21 Melissa MacLaren Ithaca MI 182 34 F 3 29-34 56:06.6 9:13/M
22 Matthew Walker Hazel Park MI 303 47 M 2 47-52 57:16.5 9:14/M
23 Joey Ritsema 534 44 F 1 41-46 57:39.3 9:29/M
24 Nora Ryan Carson City MI 558 56 F 3 53-58 57:42.6 9:19/M
25 Tom Polkinghorn 573 53 M 4 53-58 57:53.3 9:26/M
26 Miakoda Canfield Perrinton MI 44 16 F 1 0-16 58:23.5 9:28/M
27 Clint Canfield Perrinton MI 43 37 M 2 35-40 58:57.7 9:34/M
28 Teresa Martin Freeland MI 187 59 F 1 59-64 59:28.6 9:40/M
29 Sara Bell Farwell MI 16 37 F 4 35-40 1:00:39.8 9:53/M
30 Amber Wentz Coleman MI 307 35 F 5 35-40 1:00:52.1 9:48/M
31 Jody Penrod Vestaburg MI 230 42 M 2 41-46 1:00:58.6 9:58/M
32 Karol Ostrowski Northville MI 223 53 F 4 53-58 1:01:43.1 9:59/M
33 Michelle Outman Lakeview MI 224 53 F 5 53-58 1:01:43.5 9:59/M
34 Sharie Kellner Alma MI 163 58 F 6 53-58 1:02:14.1 10:09/M
35 Christina Doering Brighton MI 78 34 F 4 29-34 1:02:20.2 10:10/M
36 Kimberly Schafer Mt Pleasant MI 264 42 F 2 41-46 1:02:21.4 10:09/M
37 Valerie Stout Grand Rapids MI 281 45 F 3 41-46 1:02:43.8 10:14/M
38 Pam Render Coleman MI 244 50 F 2 47-52 1:03:14.2 10:17/M
39 Chris Gilstad Midland MI 113 45 M 3 41-46 1:03:46.2 10:29/M
40 Janette Polkinghorn Hancock MI 235 52 F 3 47-52 1:03:48.1 10:23/M
41 Larisa Ballard Potterville MI 12 50 F 4 47-52 1:03:54.5 10:21/M
42 Carol Prinzo Midland MI 238 63 F 2 59-64 1:04:17.1 10:27/M
43 Helen Lachowicz Howell MI 173 45 F 4 41-46 1:04:43.3 10:42/M
44 Jamie Harkins Grand Rapids MI 124 40 F 6 35-40 1:04:45.1 10:29/M
45 Cindy Ciuk Midland MI 52 60 F 3 59-64 1:04:50.9 10:32/M
46 Lisa Balla Mount Pleasant MI 11 24 F 2 23-28 1:06:32.9 10:48/M
47 Richard Wilson Howard City MI 314 66 M 2 65-99 1:07:51.8 10:58/M
48 Bridget Gribble Plymouth MI 116 47 F 5 47-52 1:08:09.2 11:15/M
49 Dave Dickey Lake MI 74 57 M 5 53-58 1:09:38.1 11:16/M
50 Rachel Eaton Mount Pleasant MI 86 34 F 5 29-34 1:10:18.5 11:29/M
51 Scott Moore Saginaw MI 199 48 M 3 47-52 1:10:37.2 11:34/M
52 Monica Ruthenberg Manchester MI 259 48 F 6 47-52 1:11:57.4 11:40/M
53 Ann Cools Haslett MI 60 54 F 7 53-58 1:12:45.4 11:54/M
54 Danielle Fuller Saint Johns MI 104 35 F 7 35-40 1:14:00.4 12:00/M
55 Maggy Zidar Pontiac MI 319 69 F 1 65-99 1:16:20.8 12:23/M
56 David SaintAndre Wyoming MI 260 44 M 4 41-46 1:16:30.3 12:33/M
57 Ramona SaintAndre Wyoming MI 261 48 F 7 47-52 1:16:30.5 12:33/M
58 Nikki Dusenbery Haslett MI 83 33 F 6 29-34 1:18:04.1 12:48/M
59 Joanne Anderson Lansing MI 5 56 F 8 53-58 1:18:04.3 12:48/M
60 Leonard Block Bay city MI 26 76 M 3 65-99 1:18:10.6 12:38/M
61 Jim Zittel Waterford MI 561 55 M 6 53-58 1:19:15.6 12:52/M
62 Mary Vens Mount Pleasant MI 300 51 F 8 47-52 1:24:47.7 13:51/M
63 Chelsie Ackerson Eaton Rapids MI 1 28 F 3 23-28 1:25:52.5 13:55/M
64 Mary Stuner Vestaburg MI 283 60 F 4 59-64 1:27:34.5 14:15/M
65 Shana Dancer Alma MI 66 25 F 4 23-28 1:33:58.3 15:19/M
66 Roberta (Bobbi) Bush Waterford MI 40 52 F 9 47-52 1:33:59.5 15:19/M





Half Marathon

Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Christopher Madziar Grand Rapids MI 184 30 M 1 29-34 1:21:42.9 6:15/M
2 Christopher Gregory East Lansing MI 114 38 M 1 35-40 1:24:58.6 6:30/M
3 Keith Wallace Grand Rapids MI 305 39 M 2 35-40 1:32:46.4 7:07/M
4 Carl Meyer Waterville OH 193 48 M 1 47-52 1:37:23.2 7:27/M
5 John Bradley Saint Louis MI 33 55 M 1 53-58 1:38:10.3 7:31/M
6 Ben Ogle Alma MI 218 32 M 2 29-34 1:38:28.9 7:32/M
7 Ryan Beyea Ann Arbor MI 23 25 M 1 23-28 1:38:57.4 7:34/M
8 Simon Baldwin Lansing MI 9 32 M 3 29-34 1:39:05.4 7:40/M
9 Greg Thomas 531 50 M 2 47-52 1:39:50.3 7:38/M
10 Matt Souza Saginaw MI 277 28 M 2 23-28 1:42:03.1 7:48/M
11 Brian Caine Grand Blanc MI 41 18 M 1 17-22 1:42:35.5 7:50/M
12 Charles Fritz Dewitt MI 103 43 M 1 41-46 1:44:03.9 7:57/M
13 Shane Luksch Utica MI 180 21 M 2 17-22 1:44:25.4 8:05/M
14 Mike Moloney Saint Johns MI 197 41 M 2 41-46 1:46:21.5 8:09/M
15 Nicki Mccastle Dewitt MI 190 47 F 1 47-52 1:46:21.9 8:09/M
16 Natalie Newcombe Mecosta MI 210 17 F 1 17-22 1:47:50.6 8:15/M
17 Madison Grover Weidman MI 118 17 F 2 17-22 1:47:51.3 8:15/M
18 Jamie Christie Grant MI 50 38 F 1 35-40 1:48:15.6 8:20/M
19 Sarah Ismond Petoskey MI 154 21 F 3 17-22 1:49:34.6 8:22/M
20 Forrest Gehring Mount Pleasant MI 109 18 M 3 17-22 1:50:10.0 8:26/M
21 Joshua Leisen Gaylord MI 176 33 M 4 29-34 1:50:53.8 8:29/M
22 Roy Brown Jr Ionia MI 38 63 M 1 59-64 1:51:24.3 8:31/M
23 Brian Breault Gladwin MI 34 39 M 3 35-40 1:51:33.1 8:31/M
24 Edward Thomas Williamston MI 289 44 M 3 41-46 1:52:01.7 8:34/M
25 Andrew Race Royal oak MI 557 51 M 3 47-52 1:53:04.0 8:39/M
26 Julie Berger Ionia MI 18 49 F 2 47-52 1:53:14.0 8:40/M
27 Kirk Heskitt Dewitt MI 140 60 M 2 59-64 1:53:24.9 8:42/M
28 Kari Nader Dewitt MI 208 35 F 2 35-40 1:53:52.4 8:43/M
29 Richard Janka Holt MI 156 42 M 4 41-46 1:53:53.5 8:43/M
30 Nicole Jacobs Essexville MI 155 33 F 1 29-34 1:54:05.7 8:44/M
31 Kay Nordine Grand Rapids MI 212 28 F 1 23-28 1:55:06.3 8:49/M
32 Joelle Gehring Mount Pleasant MI 111 47 F 3 47-52 1:56:39.0 8:55/M
33 Scott Fitzpatrick 528 38 M 4 35-40 1:57:26.1 9:02/M
34 Jonathan Richards East Lansing MI 246 27 M 3 23-28 1:57:56.7 9:06/M
35 Michelle Robinson Dewitt MI 255 50 F 4 47-52 1:57:57.3 9:02/M
36 Chrstine Stevens Mount Pleasant MI 574 28 F 2 23-28 1:58:05.4 9:04/M
37 Michelle Aultman Coleman MI 6 49 F 5 47-52 1:59:45.8 9:14/M
38 Shane Parmalee Perry MI 227 39 M 5 35-40 2:01:57.0 9:23/M
39 Stephanie Cornwell Grand Rapids MI 62 42 F 1 41-46 2:02:04.9 9:20/M
40 Michael Colling Berkley MI 57 54 M 2 53-58 2:02:33.1 9:22/M
41 Hilary Olson DeWitt MI 219 38 F 3 35-40 2:02:36.3 9:24/M
42 Brenda Clark Fairgrove MI 53 51 F 6 47-52 2:03:31.6 9:27/M
43 Ann Clayton Gladwin MI 550 49 F 7 47-52 2:04:13.8 9:34/M
44 Chris Smith Charlotte MI 276 44 M 5 41-46 2:05:25.9 9:37/M
45 Ellen Corder East Lansing MI 61 24 F 3 23-28 2:05:42.9 9:41/M
46 Kristina Palmer Williamston MI 226 39 F 4 35-40 2:05:43.1 9:41/M
47 Nancy Whitehead Mount Pleasant MI 311 60 F 1 59-64 2:06:09.4 9:39/M
48 Kristine Kotsch Dewitt MI 169 50 F 8 47-52 2:06:49.0 9:41/M
49 Ashley Murray Ashley MI 207 34 F 2 29-34 2:07:27.5 9:48/M
50 Phillip Griffith Midland MI 117 50 M 4 47-52 2:08:07.2 9:50/M
51 Eric Eidsmoe Midland MI 90 56 M 3 53-58 2:08:09.3 9:49/M
52 Doe? John 84 45 M 6 41-46 2:09:22.0 9:56/M
53 George Seif Whitmore Lake MI 269 42 M 7 41-46 2:09:25.8 9:56/M
54 Jennifer Harper Whitmore Lake MI 126 42 F 2 41-46 2:09:33.9 9:57/M
55 marty shearer Gladwin MI 272 48 M 5 47-52 2:12:14.9 10:09/M
56 MICHAEL HATCHEW Goodrich MI 131 54 M 4 53-58 2:12:17.5 10:08/M
57 Scott Thiele Midland MI 288 57 M 5 53-58 2:12:49.6 10:11/M
58 Holly Richardson Lansing MI 247 56 F 1 53-58 2:14:36.1 10:18/M
59 Jim Morrissey Midland MI 201 59 M 3 59-64 2:15:08.5 10:22/M
60 Matt Hewitt Mount Pleasant MI 141 34 M 5 29-34 2:15:38.6 10:23/M
61 Amber Ludwig Bellaire MI 178 42 F 3 41-46 2:16:39.7 10:27/M
62 Heidi Newton Jenison MI 211 42 F 4 41-46 2:18:32.4 10:36/M
63 Lauren Crabb Jackson MI 551 31 F 3 29-34 2:19:18.4 10:42/M
64 Greta Hart Grand BlancGrand Bl 129 46 F 5 41-46 2:20:05.5 10:45/M
65 David Whitney Mount Pleasant MI 312 58 M 6 53-58 2:21:20.0 10:51/M
66 Marcy Jerome Sumner MI 158 27 F 4 23-28 2:21:21.0 10:47/M
67 Jon Margerum-Leys Lake Orion MI 186 56 M 7 53-58 2:21:28.0 10:54/M
68 Terry Calhoun Belleville MI 42 55 M 8 53-58 2:22:02.0 10:52/M
69 Kaitlyn Teske Dexter MI 285 31 F 4 29-34 2:22:11.9 10:54/M
70 Marcella Mattox Solon OH 189 61 F 2 59-64 2:22:19.8 10:53/M
71 Vivian Hart Grand BlancGrand Bl 130 14 F 1 0-16 2:24:37.1 11:05/M
72 Lynette Heinlein Vassar MI 133 62 F 3 59-64 2:24:58.1 11:07/M
73 Hillary Ackerson Laingsburg MI 2 26 F 5 23-28 2:25:59.8 11:12/M
74 Kelly Machiorlatti Grand Rapids MI 181 51 F 9 47-52 2:26:32.1 11:17/M
75 McKenzie Fox Holt MI 101 23 F 6 23-28 2:26:46.1 11:19/M
76 Phil DeOrtentiis Holt MI 73 35 M 6 35-40 2:27:42.2 11:26/M
77 Steve Vanderberg Cedar Springs MI 299 49 M 6 47-52 2:28:06.9 11:24/M
78 Suzi Henningson Clarkston MI 134 49 F 10 47-52 2:31:00.1 11:34/M
79 Terri Veldman Gowen MI 559 66 F 1 65-99 2:31:08.4 11:40/M
80 Denise Torres Jenison MI 292 42 F 6 41-46 2:33:05.3 11:45/M
81 Glen Hart Grand BlancGrand Bl 128 16 M 1 0-16 2:34:42.1 11:51/M
82 Dawn Banner Mason MI 13 49 F 11 47-52 2:35:19.6 11:58/M
83 Frank Johnson Saginaw MI 159 66 M 1 65-99 2:35:24.2 11:55/M
84 Reva Sheehan Grand Rapids MI 273 39 F 5 35-40 2:36:16.7 12:00/M
85 Lance Kyser Grand Rapids MI 172 35 M 7 35-40 2:36:17.9 12:00/M
86 Abigail Carpenter Ridgetown ON 47 30 F 5 29-34 2:37:03.1 12:09/M
87 Adrea Truckenmiller Holt MI 295 35 F 6 35-40 2:37:04.5 12:09/M
88 Sara Hernandez Dorr MI 136 35 F 7 35-40 2:38:43.5 12:09/M
89 Malissa Reed Auburn MI 242 20 F 4 17-22 2:39:23.6 12:15/M
90 Jeanette Bucher Hamilton MI 39 36 F 8 35-40 2:39:29.0 12:12/M
91 Amy Soon Blom Sparta MI 27 34 F 6 29-34 2:39:53.6 12:17/M
92 Andrew Orians Okemos MI 220 35 M 8 35-40 2:40:19.8 12:22/M
93 Jaimie Strickland Okemos MI 282 32 F 7 29-34 2:40:43.4 12:25/M
94 Timothy O'Connell Novi MI 215 55 M 9 53-58 2:41:49.3 12:28/M
95 Claire Kaisler Clare MI 555 29 F 8 29-34 2:42:49.7 12:33/M
96 Emma Galliher Mount Pleasant MI 105 26 F 7 23-28 2:44:21.7 12:39/M
97 Phil ""Puma"" Mata Mount Pleasant MI 188 47 M 7 47-52 2:44:48.5 12:39/M
98 DeAnna Pirtle Davison MI 233 44 F 7 41-46 2:47:40.0 12:53/M
99 Karen Vanderberg Cedar Springs MI 298 48 F 12 47-52 2:48:35.1 12:58/M
100 Johnson Haas Kalamazoo MI 120 53 M 10 53-58 2:49:35.1 13:05/M

Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
101 Amy Olds Newaygo MI 556 37 F 9 35-40 2:52:27.1 13:16/M
102 Richard Hodge Midland MI 146 47 M 8 47-52 2:53:15.6 13:19/M
103 Jennifer Ayers Bay City MI 7 47 F 13 47-52 2:53:16.4 13:19/M
104 Jan Harris Saint Joseph MI 127 56 M 11 53-58 2:53:38.1 13:20/M
105 Susan Pell Howard City MI 228 38 F 10 35-40 2:53:43.9 13:22/M
106 Amanda Reed Auburn MI 241 23 F 8 23-28 2:57:26.8 13:38/M
107 Suzette Reed Auburn MI 243 51 F 14 47-52 2:57:31.1 13:38/M
108 Nathan Agle Midland MI 3 30 M 6 29-34 3:12:30.0 14:42/M
109 Robert Stocker Okemos MI 280 75 M 2 65-99 3:14:41.3 14:55/M
110 Olivia Walser Kalamazoo MI 306 26 F 9 23-28 3:16:50.0 15:09/M
111 Linda Baker Hudson MI 8 66 F 2 65-99 3:28:43.3 15:59/M
112 Elizabeth Jones Flint MI 160 36 F 11 35-40 3:29:21.3 16:04/M