Oxford Invite

back to results

Oct. 13, 2017

Oxford Invite
Oxford, MI
Provided by Everal Race Management


Overall Finish List - Girls
Varsity Girls
All teams

O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade

1 1 4219 Kyla Christopher-MoodyWest Bloomfield 19:15.3 6:13/M 11
2 2 1032 Sophie Novak Lake Orion 19:41.8 6:21/M 9
3 3 981 Emily Leipold Lake Orion 20:08.6 6:30/M 10
4 4 1147 Allison Sherman Lake Orion 20:15.4 6:32/M 11
5 5 2302 Maddie Dessy Rochester Adams 20:50.1 6:43/M 12
6 6 2974 Jacklyn Tedesco Rochester Hills Stoney Creek 20:51.0 6:44/M 9
7 7 2643 Kate Huthwaite Rochester Hills Stoney Creek 20:52.6 6:44/M 9
8 8 2110 Molly Long Oxford 20:54.1 6:45/M 11
9 9 2671 Megan Ko Rochester Hills Stoney Creek 21:02.5 6:47/M 9
10 10 1701 Megan McCulloch Marysville 21:04.6 6:48/M 11
11 11 516 Olivia Ames Lake Orion 21:10.8 6:50/M 11
12 12 4228 Sara Filby West Bloomfield 21:11.7 6:50/M 10
13 13 2323 Ally Soldan Rochester Adams 21:14.2 6:51/M 10
14 14 2120 Paige Miller Oxford 21:14.9 6:51/M 10
15 15 1143 Marissa O'Leary Lake Orion 21:21.5 6:53/M 10
16 16 987 Abby Locke Lake Orion 21:28.7 6:55/M 10
17 17 2322 Eujin Shin Rochester Adams 21:29.2 6:56/M 9
18 18 2316 Eva Jansohn Rochester Adams 21:30.9 6:56/M 12
19 19 992 Iris Meech Lake Orion 21:32.6 6:57/M 9
20 20 2547 Erin Benitez Rochester Hills Stoney Creek 21:33.7 6:57/M 9
21 21 4158 Kelly Hickey Walled Lake Northern 21:34.8 6:57/M 9
22 22 2327 Liv Urbano Rochester Adams 21:36.9 6:58/M 9
23 23 2112 Madeline Lukens Oxford 21:37.9 6:58/M 10
24 24 2088 Kerstin Hufstedler Oxford 21:38.4 6:59/M 11
25 25 4017 Avery Coe Walled Lake Northern 21:45.8 7:01/M 9
26 26 4163 Alexandra Knight Walled Lake Northern 21:47.3 7:02/M 12
27 27 2318 Emily Morris Rochester Adams 21:51.5 7:03/M 10
28 28 1278 Rebecca Deneweth Lapeer 21:57.9 7:05/M 11
29 29 2097 Emma Long Oxford 21:58.0 7:05/M 9
30 30 2161 Ashley Vican Oxford 22:01.5 7:06/M 12
31 31 3008 Alison Ziehl Rochester Hills Stoney Creek 22:06.4 7:08/M 11
32 32 2601 Elena Dibble Rochester Hills Stoney Creek 22:06.4 7:08/M 11
33 33 2052 Bridget Cusick Oxford 22:06.8 7:08/M 12
34 34 1671 Jenna Disser Marysville 22:09.0 7:09/M 12
35 35 2324 Crystal Sun Rochester Adams 22:11.1 7:09/M 12
36 (> 7) 990 Alexa Mathes Lake Orion 22:11.5 7:09/M 9
37 36 2674 Rachel Ko Rochester Hills Stoney Creek 22:12.4 7:10/M 12
38 37 4330 Marissa Stone West Bloomfield 22:13.9 7:10/M 12
39 (> 7) 994 Lauren Mulcahy Lake Orion 22:14.8 7:10/M 9
40 (> 7) 2155 Sarah Tyrrell Oxford 22:15.8 7:11/M 10
41 38 3983 Isabella Avitia Walled Lake Northern 22:19.7 7:12/M 12
42 (> 7) 2880 Jessica Schamanek Rochester Hills Stoney Creek 22:20.2 7:12/M 10
43 39 4202 Margaret Weber Walled Lake Northern 22:30.7 7:15/M 10
44 (> 7) 4781 Natalie Hanby Rochester Adams 22:34.7 7:17/M 10
45 (> 7) 2946 Lilly Scott Rochester Hills Stoney Creek 22:34.7 7:17/M 10
46 (> 7) 4851 Katie Lundquist Rochester Adams 22:42.3 7:19/M 9
47 40 1806 Emily Westrick Marysville 22:43.9 7:20/M 11
48 (> 7) 2063 Ellie Dimalanta Oxford 22:45.1 7:20/M 9
49 (< 5) 3664 Emma Wodwaski Troy Athens 22:47.4 7:21/M 10
50 41 1759 Makenzie Wassmus Marysville 22:51.6 7:22/M 9
51 42 4169 Ana Parker Walled Lake Northern 22:52.5 7:23/M 10
52 (> 7) 2072 Aleah Dymond Oxford 22:53.3 7:23/M 10
53 (< 5) 3641 Maddy Taylor Troy Athens 22:55.1 7:24/M 10
54 (> 7) 2611 Abbey Fallon Rochester Hills Stoney Creek 22:59.9 7:25/M 12
55 (> 7) 2320 Brianna Polosky Rochester Adams 23:10.2 7:28/M 11
56 43 197 Suzanne Pfieffer Auburn Hills Avondale 23:18.7 7:31/M 11
57 (> 7) 1072 Helena Nunley Lake Orion 23:26.5 7:34/M 12
58 44 1703 Linda Smyth Marysville 23:35.0 7:36/M 9
59 45 1328 Elizabeth Kroll Lapeer 23:38.2 7:37/M 12
60 (< 5) 3649 Emily Teh Troy Athens 23:54.7 7:43/M 10
61 (< 5) 3608 Aishani Gargapati Troy Athens 24:07.9 7:47/M 10
62 46 192 Alyvia Muir Auburn Hills Avondale 24:08.5 7:47/M 10
63 47 1683 Alisyn Hall Marysville 24:21.7 7:51/M 10
64 48 4216 Veronica Boddy West Bloomfield 24:23.4 7:52/M 11
65 49 200 Vlada Slobodyan Auburn Hills Avondale 24:31.3 7:55/M 10
66 50 165 Amanda Dowd Auburn Hills Avondale 24:44.3 7:59/M 10
67 51 1725 Jillian Sylvia Marysville 24:50.6 8:01/M 11
68 52 4222 Alexa Cohen West Bloomfield 24:56.9 8:03/M 12
69 53 4289 Riley Phillabaum West Bloomfield 25:08.1 8:06/M 12
70 54 1321 Savanna Herrera Lapeer 25:08.8 8:06/M 12
71 55 4254 Sarah MacDonald West Bloomfield 25:28.5 8:13/M 11
72 (> 7) 4214 Victoria Bingley West Bloomfield 25:48.8 8:19/M 11
73 56 191 Taryn McClelland Auburn Hills Avondale 25:51.0 8:20/M 9
74 57 181 Mackenzie Loyd Auburn Hills Avondale 25:51.6 8:20/M 9
75 (> 7) 4315 Nora Sharba West Bloomfield 26:01.9 8:24/M 12
76 58 1325 Kristen Kautz Lapeer 26:15.4 8:28/M 10
77 59 1318 Shyann Herr Lapeer 26:16.5 8:28/M 11
78 60 48 Hannah Stickler Algonac 26:39.0 8:36/M 12
79 61 41 Erica Malburg Algonac 26:50.3 8:39/M 12
80 62 198 Emily Plumer Auburn Hills Avondale 26:58.1 8:42/M 12
81 63 44 Katia Rauguth Algonac 27:36.0 8:54/M 9
82 64 47 Hayley Richardson Algonac 28:19.5 9:08/M 12
83 (> 7) 190 Annika Mann Auburn Hills Avondale 28:47.9 9:17/M 11
84 65 1 Zoey Aikins Algonac 29:23.3 9:29/M 9
85 66 36 Ally Demski Algonac 29:38.3 9:34/M 10
86 (> 7) 1674 Emily Dodson Marysville 29:46.5 9:36/M 12
87 67 18 Olivia Brody Algonac 32:58.5 10:38/M 9
88 (> 7) 58 Abby Todino Algonac 34:21.3 11:05/M 10





Overall Finish List - Boys
Varsity Boys
All teams

O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade

1 1 3426 Harrison Steen Rochester Hills Stoney Creek 16:32.8 5:20/M 12
2 2 1200 Andrew Nolan Lake Orion 16:43.6 5:24/M 10
3 3 2204 Dominic Bruce Oxford 16:53.6 5:27/M 12
4 4 3448 Sam Tarling Rochester Hills Stoney Creek 17:05.8 5:31/M 10
5 5 2265 Ulises Rodriguez Oxford 17:12.6 5:33/M 12
6 6 2408 Gage Killewald Rochester Adams 17:14.3 5:34/M 9
7 7 1198 Ryan Mulcahy Lake Orion 17:18.2 5:35/M 11
8 8 2201 Jj Bagans Oxford 17:20.1 5:35/M 11
9 9 2213 Hunter Green Oxford 17:26.1 5:37/M 11
10 10 405 Sebastian Jackson Auburn Hills Avondale 17:28.0 5:38/M 11
11 11 3192 Rob Cockfield Rochester Hills Stoney Creek 17:32.3 5:39/M 10
12 12 4338 Collin Goan West Bloomfield 17:39.7 5:42/M 12
13 13 4339 Ian Goan West Bloomfield 17:45.0 5:44/M 12
14 14 3509 Cameron Tsivitse Rochester Hills Stoney Creek 17:51.1 5:45/M 11
15 15 1827 Bryson Denuyl Marysville 17:53.3 5:46/M 10
16 16 1192 Nolan Maupin Lake Orion 17:55.8 5:47/M 12
17 17 1183 Nathan Hammond Lake Orion 17:59.4 5:48/M 12
18 18 2365 Braydan Collins Rochester Adams 17:59.5 5:48/M 12
19 19 2271 Zachariah Smith Oxford 18:00.0 5:48/M 12
20 20 3314 Matt Medaugh Rochester Hills Stoney Creek 18:01.7 5:49/M 10
21 21 409 Zach Loyd Auburn Hills Avondale 18:02.4 5:49/M 12
22 22 1189 Justin Keppler Lake Orion 18:04.7 5:50/M 11
23 23 1199 Matthew Mulligan Lake Orion 18:05.7 5:50/M 12
24 24 1843 Alex Beloiu Northville 18:06.8 5:50/M 10
25 25 230 Ethan Bierer Auburn Hills Avondale 18:09.3 5:51/M 11
26 26 4356 Garrett Winfrey West Bloomfield 18:11.3 5:52/M 12
27 27 1896 Andrew Lane Northville 18:12.8 5:52/M 10
28 28 1866 Alex Flegal Northville 18:13.1 5:53/M 11
29 29 434 Jibril Syed Auburn Hills Avondale 18:13.7 5:53/M 10
30 30 2293 Adam Zyrowski Oxford 18:15.7 5:53/M 11
31 31 2002 Ben Steinig Northville 18:16.8 5:54/M 10
32 32 1937 Nate Mansfield Northville 18:19.2 5:55/M 12
33 33 4347 Jarobe Murph West Bloomfield 18:22.8 5:55/M 12
34 34 2364 Nabil Chamra Rochester Adams 18:23.6 5:56/M 11
35 35 1182 Drew Giem Lake Orion 18:31.3 5:58/M 12
36 36 3883 Jett Li Troy Athens 18:32.9 5:59/M 11
37 (> 7) 1263 Nicholas Wolf Lake Orion 18:33.5 5:59/M 11
38 37 1908 Brandon Liu Northville 18:34.0 5:59/M 10
39 38 2227 Scott Masterson Oxford 18:34.9 5:59/M 10
40 39 3980 Jeff Tschirhart Troy Athens 18:36.3 6:00/M 12
41 40 256 Cj Davis Auburn Hills Avondale 18:40.4 6:01/M 9
42 41 3743 Tyler Coole Troy Athens 18:40.4 6:01/M 11
43 42 2367 Noah Crusoe Rochester Adams 18:40.9 6:01/M 12
44 43 3444 Luke Stemmerich Rochester Hills Stoney Creek 18:41.0 6:02/M 9
45 44 1840 Zach Turpel Marysville 18:41.9 6:02/M 12
46 45 407 Tyler Lockhart Auburn Hills Avondale 18:42.1 6:02/M 11
47 (> 7) 2189 Simon Arnold Oxford 18:43.1 6:02/M 10
48 (> 7) 2206 Jacob Garland Oxford 18:45.0 6:03/M 12
49 46 3785 Colin Goldshmidt Troy Athens 18:47.1 6:04/M 11
50 47 1962 Josh Morrisey Northville 18:52.8 6:05/M 10
51 48 265 Brendon Down Auburn Hills Avondale 18:54.0 6:06/M 11
52 49 2431 Saeed Saleh Rochester Adams 18:57.7 6:07/M 10
53 (> 7) 1179 Brett Earnest Lake Orion 18:59.3 6:07/M 11
54 (> 7) 2228 Shane Moore Oxford 19:04.3 6:09/M 11
55 50 4371 Joey Eble Rochester Adams 19:07.1 6:10/M 11
56 51 3313 Ryan McLean Rochester Hills Stoney Creek 19:14.1 6:12/M 12
57 (> 7) 3297 Kurt Kehren Rochester Hills Stoney Creek 19:14.8 6:12/M 9
58 52 2392 Sean Garland Rochester Adams 19:15.3 6:13/M 10
59 53 1656 Jesse Sullivan Lapeer 19:16.3 6:13/M 12
60 54 3765 James Farrell Troy Athens 19:17.3 6:13/M 11
61 (> 7) 1194 Jacob McCloud Lake Orion 19:18.2 6:14/M 12
62 55 3947 Gavin Shingles Troy Athens 19:23.2 6:15/M 9
63 56 1833 Austin Lyon Marysville 19:27.6 6:16/M 10
64 57 4343 Marshall Meyer West Bloomfield 19:28.6 6:17/M 9
65 (> 7) 2461 Alex Stoutermire Rochester Adams 19:30.5 6:17/M 11
66 (> 7) 2411 Kyler O'Grady Rochester Adams 19:34.9 6:19/M 11
67 (> 7) 2484 Kyle Terryn Rochester Adams 19:35.3 6:19/M 12
68 58 1837 Jacob Richmond Marysville 19:37.6 6:20/M 10
69 (> 7) 327 Adam Good Auburn Hills Avondale 19:39.9 6:20/M 12
70 (> 7) 3575 Bode Van Stee Rochester Hills Stoney Creek 19:45.3 6:22/M 9
71 59 3718 Spencer Aud Troy Athens 19:52.4 6:25/M 11
72 (> 7) 3943 Jimmy Roll Troy Athens 20:06.4 6:29/M 11
73 60 4350 Connor Rumple West Bloomfield 20:30.2 6:37/M 12
74 61 1577 Jay Moore Lapeer 20:34.8 6:38/M 11
75 62 1835 Nicholas McNeil Marysville 20:35.6 6:38/M 11
76 (> 7) 401 Aj Hamilton Auburn Hills Avondale 20:44.6 6:41/M 11
77 63 4344 Aran Mizrahi West Bloomfield 20:46.3 6:42/M 9
78 64 1832 Brendan Lee Marysville 20:52.0 6:44/M 12
79 (> 7) 4355 Nicholas Wiest West Bloomfield 20:52.1 6:44/M 9
80 65 1810 Gavin Aspenson Marysville 20:55.4 6:45/M 12
81 66 1630 Griffen Redmond Lapeer 20:56.6 6:45/M 12
82 (> 7) 1831 Peyton Hepinstall Marysville 20:59.1 6:46/M 11
83 (< 5) 130 Connor Lewis Algonac 21:00.9 6:46/M 12
84 (> 7) 4337 Nick Gastaris West Bloomfield 21:11.0 6:50/M 9
85 (> 7) 4357 Joshua Witt West Bloomfield 21:16.4 6:52/M 10
86 67 1645 Zachary Sparks Lapeer 21:23.8 6:54/M 12
87 68 1363 Carter Cerny Lapeer 21:30.2 6:56/M 11
88 (> 7) 1823 Ian Beaufait Marysville 21:37.6 6:58/M 10
89 (< 5) 134 Adam Liederman Algonac 21:41.7 7:00/M 11
90 69 1640 Tom Weir Lapeer 21:51.1 7:03/M 10
91 70 1374 Christian Miller Lapeer 22:30.9 7:15/M 11
92 (> 7) 1838 Aaron Rogers Marysville 22:51.2 7:22/M 10
93 (< 5) 120 Pat Gunnells Algonac 23:05.9 7:27/M 10
94 (< 5) 113 Noah Girtman Algonac 23:18.1 7:31/M 11




Overall Finish List - Girls
J.V. Girls
All teams

O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade

1 1 5398 Grace Ryba Rochester Adams 22:51.2 7:22/M 11
2 2 2156 Antonia Vackaro Oxford 23:04.3 7:26/M 10
3 3 4707 Claire Donohoe Rochester Adams 23:05.4 7:27/M 9
4 4 2165 Rachel Whitt Oxford 23:08.4 7:28/M 10
5 5 5595 Elain Xu Rochester Adams 23:19.6 7:31/M 10
6 6 847 Phoebe Gleason Lake Orion 23:22.1 7:32/M 9
7 7 960 Emma Kominars Lake Orion 23:29.7 7:35/M 11
8 8 5391 Delaney Rutherford Rochester Adams 23:35.0 7:36/M 12
9 9 2784 Zoe Pritchard Rochester Hills Stoney Creek 23:38.6 7:37/M 11
10 10 2715 Erin McCardell Rochester Hills Stoney Creek 23:42.6 7:39/M 10
11 11 1148 Brianna Skibacki Lake Orion 23:42.8 7:39/M 11
12 12 2624 Maggie Hann Rochester Hills Stoney Creek 23:45.1 7:40/M 9
13 13 4162 Chloe Kimberlin Walled Lake Northern 23:48.1 7:41/M 12
14 14 4668 Audrey Beach Rochester Adams 23:48.7 7:41/M 10
15 15 2026 Emily Boase-Brotzke Oxford 23:50.2 7:41/M 10
16 16 5594 Kaitlyn Wehner Rochester Adams 23:51.0 7:42/M 11
17 17 1164 Ainsley Woodrum Lake Orion 24:00.8 7:45/M 9
18 18 2149 Kirstine Thorsen Oxford 24:09.8 7:47/M 10
19 19 4674 Lily Champine Rochester Adams 24:12.0 7:48/M 10
20 20 1165 Rena Yokozawa Lake Orion 24:16.6 7:50/M 11
21 (> 7) 5365 Emma Reichenbach Rochester Adams 24:22.8 7:52/M 11
22 21 2605 Haley Dover Rochester Hills Stoney Creek 24:22.8 7:52/M 10
23 22 2123 Abby Mooney Oxford 24:25.9 7:53/M 11
24 23 967 Erin Kurtycz Lake Orion 24:26.8 7:53/M 10
25 24 4032 Madison Dietz Walled Lake Northern 24:27.5 7:53/M 11
26 25 4124 Suzanne Henn Walled Lake Northern 24:27.6 7:53/M 11
27 26 2031 Michaela Brodeur Oxford 24:32.8 7:55/M 10
28 27 157 Elizabeth Beckas Auburn Hills Avondale 24:37.3 7:56/M 12
29 28 199 Emily Roe Auburn Hills Avondale 24:39.4 7:57/M 11
30 29 2953 Paige Seidell Rochester Hills Stoney Creek 24:40.6 7:57/M 11
31 (> 7) 5063 Paige Prizlow Rochester Adams 24:43.3 7:58/M 12
32 30 1153 Lindsey Thelen Lake Orion 24:52.5 8:01/M 11
33 31 2714 Nicole Leon Rochester Hills Stoney Creek 24:56.4 8:03/M 12
34 32 1342 Rebecca Schwab Lapeer 25:00.6 8:04/M 10
35 33 4094 Macy Gustafson Walled Lake Northern 25:03.8 8:05/M 9
36 (> 7) 4828 Dawn Li Rochester Adams 25:05.3 8:05/M 12
37 34 2682 Rachel Lefevre Rochester Hills Stoney Creek 25:05.6 8:05/M 11
38 (> 7) 2932 Jessica Schlitts Rochester Hills Stoney Creek 25:06.7 8:06/M 11
39 (> 7) 4815 Sydney Kelly Rochester Adams 25:06.7 8:06/M 10
40 (> 7) 4759 Shannon Grates Rochester Adams 25:16.8 8:09/M 10
41 (> 7) 2603 Lily Dipanni Rochester Hills Stoney Creek 25:21.1 8:11/M 10
42 35 4023 Hannah Compton Walled Lake Northern 25:29.2 8:13/M 9
43 36 2147 Nadia Smith Oxford 25:35.1 8:15/M 11
44 (> 7) 4852 Isabella Martin Rochester Adams 25:38.8 8:16/M 11
45 (> 7) 2764 Elise Pridoehl Rochester Hills Stoney Creek 25:42.4 8:17/M 10
46 (> 7) 5231 Brianna Quallich Rochester Adams 25:43.5 8:18/M 9
47 (> 7) 2090 Emma Kerbelis Oxford 25:44.3 8:18/M 10
48 (> 7) 1163 Grace Winkler Lake Orion 25:48.5 8:19/M 9
49 (> 7) 2087 Molly Gibbons Oxford 25:54.1 8:21/M 12
50 (> 7) 2961 Alexis Sturr Rochester Hills Stoney Creek 25:56.4 8:22/M 10
51 (> 7) 705 Sofia Beaty Lake Orion 25:58.4 8:23/M 11
52 (> 7) 2582 Kristen Blaty Rochester Hills Stoney Creek 26:01.5 8:24/M 11
53 (> 7) 4780 Abby Guest Rochester Adams 26:03.1 8:24/M 10
54 (> 7) 686 Sophia Archer Lake Orion 26:05.3 8:25/M 10
55 (< 5) 444 Caroline Collier Bloomfield Christian 26:06.8 8:25/M 9
56 (> 7) 2921 Melissa Schamanek Rochester Hills Stoney Creek 26:07.4 8:25/M 12
57 (> 7) 4923 Elisa Meyer Rochester Adams 26:11.9 8:27/M 12
58 (> 7) 2552 Megan Bergeron Rochester Hills Stoney Creek 26:18.7 8:29/M 10
59 (> 7) 4825 Kaitlynn Kovalesky Rochester Adams 26:19.8 8:29/M 12
60 37 4186 Julie Smith Walled Lake Northern 26:25.5 8:31/M 12
61 (> 7) 4795 Rosemary Jordan Rochester Adams 26:27.9 8:32/M 11
62 (> 7) 2652 Madison Ismail Rochester Hills Stoney Creek 26:28.0 8:32/M 11
63 (< 5) 3635 Mary Salem Troy Athens 26:33.4 8:34/M 11
64 (> 7) 2583 Nora Bolme Rochester Hills Stoney Creek 26:36.2 8:35/M 12
65 (> 7) 2618 Ella Green Rochester Hills Stoney Creek 26:37.2 8:35/M 10
66 (> 7) 5575 Brenna Swiftney Rochester Adams 26:41.7 8:36/M 11
67 (> 7) 4794 Ashley Jacobson Rochester Adams 26:45.6 8:38/M 11
68 (> 7) 1144 Tamara Orduna Lake Orion 26:46.5 8:38/M 10
69 (> 7) 2612 Anna Gaudreau Rochester Hills Stoney Creek 26:57.4 8:42/M 9
70 38 4166 Moumita Michalik Walled Lake Northern 26:59.5 8:42/M 10
71 (> 7) 4686 Isabella Conti Rochester Adams 27:00.0 8:43/M 11
72 (< 5) 3640 Claire Stibich Troy Athens 27:01.1 8:43/M 12
73 (> 7) 4675 Camilla Cicone Rochester Adams 27:06.4 8:45/M 11
74 (> 7) 4937 Nicola Meyer Rochester Adams 27:10.6 8:46/M 9
75 (> 7) 2148 Katherine Sovis Oxford 27:12.7 8:46/M 12
76 39 1347 Alix Swett Lapeer 27:15.8 8:47/M 12
77 40 4249 Dhiya Krupashankar West Bloomfield 27:20.1 8:49/M 10
78 (> 7) 2597 Laura Camargo Rochester Hills Stoney Creek 27:30.9 8:52/M 12
79 41 4255 Rachel McDowell West Bloomfield 27:31.5 8:53/M 12
80 (> 7) 4190 Abby Watt Walled Lake Northern 27:33.5 8:53/M 9
81 (> 7) 4801 Tanvi Joshi Rochester Adams 27:51.4 8:59/M 9
82 (> 7) 4165 Leslie Meloni Walled Lake Northern 27:56.3 9:01/M 12
83 (> 7) 750 Kirsten Formell Lake Orion 27:56.6 9:01/M 10
84 (> 7) 2613 Victoria Gavilan Rochester Hills Stoney Creek 27:59.3 9:02/M 11
85 (> 7) 2127 Lydia Okasinski Oxford 28:04.2 9:03/M 9
86 (> 7) 4669 Madison Butchko Rochester Adams 28:06.0 9:04/M 10
87 (> 7) 2754 Melanie Nederegger Rochester Hills Stoney Creek 28:12.0 9:06/M 11
88 (< 5) 3632 Violet Ruiz Troy Athens 28:12.1 9:06/M 12
89 42 4288 Geneva Musiol West Bloomfield 28:13.2 9:06/M 9
90 43 4269 Sydney Morrow West Bloomfield 28:20.0 9:08/M 12
91 (> 7) 2981 Sofia Zapien Rochester Hills Stoney Creek 28:21.0 9:09/M 9
92 (> 7) 2118 Caroline Marsh Oxford 28:24.8 9:10/M 9
93 (< 5) 487 Quinn Wardie Bloomfield Christian 28:28.5 9:11/M 12
94 (> 7) 1145 Caitlin Paquette Lake Orion 28:30.7 9:12/M 10
95 (< 5) 3624 Olivia Lalko Troy Athens 28:32.4 9:12/M 10
96 (> 7) 4858 Amanda Mazzuchi Rochester Adams 28:36.7 9:14/M 10
97 44 4309 Noor Sabri West Bloomfield 28:38.0 9:14/M 10
98 (> 7) 4179 Caryn Sailor Walled Lake Northern 28:40.6 9:15/M 9
99 (> 7) 2596 Anwyn Brock Rochester Hills Stoney Creek 28:41.2 9:15/M 12
100 (> 7) 5425 Karin Schoeldstroem Rochester Adams 28:48.1 9:17/M 12
101 (> 7) 2933 Ryan Schwartz Rochester Hills Stoney Creek 28:49.1 9:18/M 11
102 (> 7) 4823 Seoyeon Koo Rochester Adams 29:13.8 9:25/M 9
103 45 170 Avani Govindswamy Auburn Hills Avondale 29:21.1 9:28/M 10
104 (> 7) 1151 Lindsey Smiles Lake Orion 29:39.2 9:34/M 11
105 46 215 Caitlin Zaremba Auburn Hills Avondale 29:47.7 9:36/M 12
106 (> 7) 2145 Kate Saville Oxford 29:47.9 9:36/M 10
107 (> 7) 2620 Grace Handley Rochester Hills Stoney Creek 29:52.3 9:38/M 11
108 47 4331 Anna Vadella West Bloomfield 29:53.8 9:38/M 9
109 (> 7) 961 Emma Kurtycz Lake Orion 29:55.5 9:39/M 9
110 (> 7) 4182 Aimee Shelt Walled Lake Northern 30:01.3 9:41/M 10
111 (> 7) 732 Angel Eisenhardt Lake Orion 30:15.7 9:45/M 10
112 (> 7) 2551 Lauren Benitez Rochester Hills Stoney Creek 30:25.7 9:49/M 11
113 (> 7) 2801 Mary Reeves Rochester Hills Stoney Creek 30:58.5 9:59/M 11
114 48 1330 Tricia Nadrowski Lapeer 31:30.0 10:10/M 11
115 49 1277 Morgan Coulter Lapeer 31:41.1 10:13/M 9
116 (> 7) 4197 Katelyn Weber Walled Lake Northern 31:42.8 10:14/M 9
117 (> 7) 5596 Ya Ya Zhong Rochester Adams 32:42.0 10:33/M 9
118 50 1295 Sydney Gavan Lapeer 32:56.8 10:37/M 9
119 51 1341 Abby Schwab Lapeer 33:14.4 10:43/M 9
120 (> 7) 2591 Amanda Breuhan Rochester Hills Stoney Creek 33:28.8 10:48/M 11
121 52 207 Krista Williston Auburn Hills Avondale 33:29.7 10:48/M 11
122 (> 7) 2505 Abbie Austin Rochester Hills Stoney Creek 33:33.4 10:49/M 11
123 53 1314 Kate Groulx Lapeer 33:51.0 10:55/M 11
124 54 4248 Katia Kolesnitchenko West Bloomfield 33:59.6 10:58/M 12
125 55 149 Hannah Bahorski Auburn Hills Avondale 34:04.6 10:59/M 10
126 (> 7) 1329 Carla Munoz-Sela Lapeer 34:49.8 11:14/M 10
127 (> 7) 1276 Ireland Betzold Lapeer 35:16.0 11:23/M 10
128 (> 7) 4664 Lilly Baum Rochester Adams 35:18.7 11:23/M 11
129 (> 7) 1313 Penelope Gronda Lapeer 35:40.3 11:30/M 9
130 (> 7) 978 Claire Latourell Lake Orion 35:50.6 11:34/M 11
131 (> 7) 2491 Aranza Agoytia Rochester Hills Stoney Creek 36:16.7 11:42/M 11
132 (> 7) 2628 Kendyl Hope Rochester Hills Stoney Creek 36:21.8 11:44/M 9
133 (> 7) 2497 Avery Ambro Rochester Hills Stoney Creek 36:25.3 11:45/M 10
134 (> 7) 4207 Sarah Anis West Bloomfield 37:21.3 12:03/M 10
135 (> 7) 4223 Christina Deng West Bloomfield 37:42.5 12:10/M 11
136 (> 7) 980 Abby Lawson Lake Orion 38:15.6 12:20/M 10
137 (> 7) 1335 Jacalyn Orth Lapeer 39:29.9 12:44/M 10
138 (> 7) 4816 Aditi Khare Rochester Adams 39:53.1 12:52/M 11
139 (> 7) 4333 Jayla Woodley West Bloomfield 41:17.5 13:19/M 12
140 (> 7) 4332 Ally Weingarden West Bloomfield 42:20.8 13:39/M 11
141 (> 7) 2741 Jimena Morales Rochester Hills Stoney Creek 44:05.7 14:13/M 11
142 (> 7) 2634 Sarah Hope Rochester Hills Stoney Creek 44:06.0 14:14/M 11



Overall Finish List - Boys
J.V. Boys
All teams

O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade

1 1 2004 Sean Sullivan Northville 18:27.9 5:57/M 11
2 2 1996 Jack Spangler Northville 18:46.3 6:03/M 11
3 3 1848 Yongwei Che Northville 18:50.0 6:05/M 10
4 4 1870 Grant Gattoni Northville 18:50.6 6:05/M 10
5 5 1850 Sam Craig Northville 18:51.0 6:05/M 9
6 6 3599 Evan Ziehl Rochester Hills Stoney Creek 18:53.9 6:05/M 12
7 7 3295 Colin Hanson Rochester Hills Stoney Creek 18:55.4 6:06/M 9
8 8 1167 Chris Arbuckle Lake Orion 18:57.4 6:07/M 12
9 9 1851 Matt Crain Northville 18:59.2 6:07/M 11
10 10 1193 Matt McAuliffe Lake Orion 19:03.9 6:09/M 12
11 11 2185 Zach Allion Oxford 19:04.2 6:09/M 10
12 12 1970 Christian Peck-Dimit Northville 19:04.4 6:09/M 11
13 (> 7) 1882 Zachary Helner Northville 19:07.1 6:10/M 9
14 13 1184 John Houser Lake Orion 19:08.1 6:10/M 10
15 (> 7) 1842 Alex Baetz Northville 19:10.9 6:11/M 12
16 14 2215 Joseph Legault Oxford 19:15.4 6:13/M 12
17 15 3323 Leeshawn Morris Rochester Hills Stoney Creek 19:15.9 6:13/M 12
18 16 4362 Drew Collins Rochester Adams 19:22.7 6:15/M 10
19 17 3047 Kevin Blackburn Rochester Hills Stoney Creek 19:23.5 6:15/M 9
20 (> 7) 1852 Liam Dowton Northville 19:30.1 6:17/M 11
21 (> 7) 1987 Angelo Sorce Northville 19:30.6 6:17/M 12
22 18 4381 Jacob Hasselbring Rochester Adams 19:34.1 6:19/M 11
23 19 3090 Hunter Bondy Rochester Hills Stoney Creek 19:36.7 6:19/M 11
24 20 3344 Jean-Luc Ortiz Rochester Hills Stoney Creek 19:37.9 6:20/M 12
25 21 1245 Austin Wandrie Lake Orion 19:40.4 6:21/M 11
26 (> 7) 1853 Ryan Draybuck Northville 19:44.6 6:22/M 12
27 (> 7) 1887 Carter Johnson Northville 19:45.0 6:22/M 11
28 22 3589 Alec Wycoff Rochester Hills Stoney Creek 19:45.3 6:22/M 12
29 (> 7) 1982 John Perry Northville 19:46.2 6:23/M 10
30 (> 7) 1874 Brad Gayner Northville 19:46.3 6:23/M 9
31 23 4367 Jack Dunn Rochester Adams 19:47.7 6:23/M 11
32 24 4360 Justin Childers Rochester Adams 19:48.0 6:23/M 10
33 25 4363 Chris Conkling Rochester Adams 19:48.7 6:23/M 11
34 (> 7) 2020 Tommy Versosky Northville 19:48.9 6:23/M 10
35 26 3819 Matthew Khalaf Troy Athens 19:49.1 6:24/M 10
36 (> 7) 1948 Casey McCord Northville 19:49.9 6:24/M 11
37 27 4388 Jarod John Rochester Adams 19:53.6 6:25/M 11
38 28 4392 Akul Lingampalli Rochester Adams 19:55.7 6:25/M 9
39 (> 7) 3056 Drew Blitz Rochester Hills Stoney Creek 19:56.0 6:26/M 11
40 (> 7) 3307 Isaac McKay Rochester Hills Stoney Creek 19:57.0 6:26/M 12
41 29 1226 Adam Tisch Lake Orion 19:59.5 6:27/M 10
42 (> 7) 4385 Ryan Houle Rochester Adams 20:02.4 6:28/M 11
43 30 1171 Brady Braund Lake Orion 20:03.1 6:28/M 9
44 (> 7) 1884 Anish Hora Northville 20:04.0 6:28/M 10
45 (> 7) 1907 Adam Lewis Northville 20:05.3 6:29/M 12
46 (> 7) 1963 Stavros Moustakeas Northville 20:06.2 6:29/M 9
47 (> 7) 3466 Brian Tigue Rochester Hills Stoney Creek 20:07.3 6:29/M 9
48 (> 7) 3217 Bobby Dipanni Rochester Hills Stoney Creek 20:08.4 6:30/M 12
49 (> 7) 1940 Chris Martin Northville 20:10.4 6:30/M 9
50 31 2238 Zach Patterson Oxford 20:11.7 6:31/M 9
51 32 4354 Louis Weinberg West Bloomfield 20:13.1 6:31/M 12
52 (> 7) 1997 Avinash Sreekanth Northville 20:13.8 6:31/M 10
53 (> 7) 4368 Thomas Dunn Rochester Adams 20:14.2 6:32/M 9
54 (> 7) 3361 Parker Perry Rochester Hills Stoney Creek 20:14.7 6:32/M 9
55 (> 7) 3291 Caleb Gifford Rochester Hills Stoney Creek 20:14.9 6:32/M 10
56 (> 7) 4389 Cobi Kaza Rochester Adams 20:14.9 6:32/M 11
57 (> 7) 4412 Kaleb Price Rochester Adams 20:15.3 6:32/M 9
58 33 1166 Devin Altman Lake Orion 20:18.6 6:33/M 12
59 (> 7) 3269 Nathan Fuller Rochester Hills Stoney Creek 20:20.9 6:34/M 10
60 (> 7) 4378 Zack Gross Rochester Adams 20:24.0 6:35/M 10
61 (> 7) 1846 Nick Brown Northville 20:27.6 6:36/M 10
62 (> 7) 1849 Henry Chen Northville 20:29.3 6:36/M 9
63 34 2202 Peter Bagans Oxford 20:29.7 6:36/M 12
64 (> 7) 1173 Jacob Campion Lake Orion 20:29.7 6:36/M 12
65 (> 7) 4393 Andrewm Martin Rochester Adams 20:31.2 6:37/M 10
66 (> 7) 1249 Andrew Waters Lake Orion 20:31.7 6:37/M 11
67 35 2239 Ignacio Rodriguez Oxford 20:33.4 6:38/M 9
68 (> 7) 4434 Diego Rivera-Irizarry Rochester Adams 20:37.0 6:39/M 11
69 (> 7) 1196 Brandon McMillin Lake Orion 20:39.8 6:40/M 11
70 36 2214 Jack Kady Oxford 20:40.9 6:40/M 10
71 (> 7) 3478 Brandon Tsivitse Rochester Hills Stoney Creek 20:41.2 6:40/M 11
72 (> 7) 3305 Ben Lemke Rochester Hills Stoney Creek 20:44.5 6:41/M 10
73 37 3982 Nate Wodwaski Troy Athens 20:45.9 6:42/M 12
74 (> 7) 4365 Adam De La Fuente Rochester Adams 20:46.2 6:42/M 9
75 38 3720 Dan Bart Troy Athens 20:46.8 6:42/M 9
76 (> 7) 3233 Frank Falzetta Rochester Hills Stoney Creek 20:48.7 6:43/M 10
77 (> 7) 4401 Joseph Postrado Rochester Adams 20:49.3 6:43/M 11
78 39 3918 Nate Oberer Troy Athens 20:52.7 6:44/M 11
79 40 2205 Ben Fracker Oxford 20:56.6 6:45/M 10
80 (> 7) 3188 Kevin Choi Rochester Hills Stoney Creek 20:57.6 6:45/M 12
81 (> 7) 1984 Evan Redwine Northville 20:58.2 6:46/M 11
82 (> 7) 1190 Sam Knight Lake Orion 20:59.6 6:46/M 11
83 (> 7) 4567 Carson Tuscany Rochester Adams 21:00.3 6:46/M 11
84 (> 7) 4484 Raymen Shu Rochester Adams 21:02.8 6:47/M 11
85 (> 7) 1188 Robert Kaufman Lake Orion 21:03.9 6:47/M 9
86 41 1428 Matthew Lutz Lapeer 21:05.8 6:48/M 12
87 42 3939 Eric Rem Troy Athens 21:05.9 6:48/M 9
88 (> 7) 4383 Jared Hewines Rochester Adams 21:06.3 6:48/M 10
89 43 4341 Dylan Edelman West Bloomfield 21:07.5 6:49/M 12
90 (> 7) 3325 Blake Noonan Rochester Hills Stoney Creek 21:07.7 6:49/M 10
91 (> 7) 3224 Daniel Fallon Rochester Hills Stoney Creek 21:08.0 6:49/M 11
92 (> 7) 1892 Matt Karbownik Northville 21:08.5 6:49/M 10
93 (> 7) 4364 Andrew D'Amato Rochester Adams 21:10.5 6:50/M 9
94 (> 7) 4473 Jarek Schmanski Rochester Adams 21:11.5 6:50/M 10
95 (> 7) 1211 Jalen Schmidt Lake Orion 21:12.9 6:50/M 11
96 (> 7) 4366 Baxter Deni Rochester Adams 21:14.9 6:51/M 10
97 (> 7) 3030 Nikolay Barber Rochester Hills Stoney Creek 21:15.0 6:51/M 10
98 (> 7) 1841 Shane Alexander Northville 21:15.8 6:51/M 10
99 (> 7) 3300 Matthew Lajoie Rochester Hills Stoney Creek 21:16.3 6:52/M 9
100 (> 7) 2177 Hamzah Ali Oxford 21:24.4 6:54/M 10
101 (> 7) 4361 Leo Choi Rochester Adams 21:30.6 6:56/M 10
102 (> 7) 3324 Ben Nitz Rochester Hills Stoney Creek 21:31.2 6:56/M 9
103 44 3864 Austin Kujawa Troy Athens 21:32.2 6:57/M 11
104 (> 7) 2269 Josh Senger Oxford 21:34.7 6:57/M 12
105 45 3714 Roberto Arkenburg Troy Athens 21:34.9 6:57/M 12
106 46 247 Austin Davies Auburn Hills Avondale 21:35.9 6:58/M 10
107 (> 7) 3759 Brian Engwall Troy Athens 21:37.1 6:58/M 11
108 47 377 Brian Good Auburn Hills Avondale 21:40.2 6:59/M 9
109 (> 7) 4396 Alden Monday Rochester Adams 21:41.4 7:00/M 10
110 (> 7) 3446 Jack Straetmans Rochester Hills Stoney Creek 21:42.0 7:00/M 12
111 48 4351 Ben Schneyer West Bloomfield 21:42.8 7:00/M 9
112 (> 7) 1176 Ethan Cleveland Lake Orion 21:43.5 7:00/M 9
113 (> 7) 1983 Tim Piszar Northville 21:43.7 7:00/M 9
114 (> 7) 4370 Ashish Duvvuru Rochester Adams 21:44.5 7:01/M 11
115 (> 7) 4549 Cameron Tenkel Rochester Adams 21:45.6 7:01/M 10
116 (> 7) 1993 Anthony Sorce Northville 21:45.8 7:01/M 9
117 (> 7) 1186 George Johnson IV Lake Orion 21:46.6 7:01/M 10
118 (> 7) 3298 Liam Klimczak Rochester Hills Stoney Creek 21:47.1 7:02/M 11
119 49 1375 Gavin English Lapeer 21:50.0 7:03/M 11
120 (> 7) 3199 Zach De Chazal Rochester Hills Stoney Creek 21:53.8 7:04/M 12
121 (> 7) 3559 Trevor Van Loosbroek Rochester Hills Stoney Creek 21:55.0 7:04/M 12
122 (> 7) 3900 Alex Meissner Troy Athens 21:57.8 7:05/M 11
123 (> 7) 4568 Ben Urbano Rochester Adams 22:00.6 7:06/M 11
124 (< 5) 502 Shane Wardie Bloomfield Christian 22:01.4 7:06/M 10
125 50 4335 Blake Bordelove West Bloomfield 22:04.7 7:07/M 12
126 (> 7) 3134 Dominic Caporuscio Rochester Hills Stoney Creek 22:06.3 7:08/M 11
127 (> 7) 3869 Sean Lalik Troy Athens 22:07.8 7:08/M 11
128 (> 7) 1210 Carter Sandstrom Lake Orion 22:08.8 7:08/M 10
129 (> 7) 1174 Carson Case Lake Orion 22:08.8 7:08/M 11
130 (> 7) 4603 Brady Vibert Rochester Adams 22:09.3 7:09/M 11
131 (> 7) 4390 Ajay Keerthy Rochester Adams 22:09.3 7:09/M 11
132 (> 7) 2021 Will Waidelich Northville 22:10.8 7:09/M 9
133 (> 7) 1868 Cole Frierott Northville 22:11.0 7:09/M 9
134 (> 7) 1881 Tanai Gupta Northville 22:11.5 7:09/M 12
135 (> 7) 1262 Carson White Lake Orion 22:12.6 7:10/M 9
136 (> 7) 1177 Lukas Conrad Lake Orion 22:18.9 7:12/M 9
137 (> 7) 4377 Thomas Grifka Rochester Adams 22:21.7 7:13/M 11
138 (> 7) 4373 Luke Fenchak Rochester Adams 22:26.5 7:14/M 9
139 (> 7) 1985 Robert Sabourin Northville 22:27.3 7:15/M 10
140 (> 7) 3894 Brendan Matthews Troy Athens 22:29.0 7:15/M 11
141 (> 7) 4394 Andrewr Martin Rochester Adams 22:29.5 7:15/M 11
142 (> 7) 2007 Noah Tucker Northville 22:30.7 7:15/M 10
143 51 4345 Raj Mulherkar West Bloomfield 22:31.4 7:16/M 10
144 52 4349 Blake Rubenstein West Bloomfield 22:31.6 7:16/M 12
145 (> 7) 3390 Nathan Richards Rochester Hills Stoney Creek 22:35.2 7:17/M 12
146 (> 7) 1236 Alexander Trzcinski Lake Orion 22:36.0 7:17/M 11
147 (> 7) 3293 Tim Ha Rochester Hills Stoney Creek 22:39.2 7:18/M 10
148 (> 7) 3197 Ben De Chazal Rochester Hills Stoney Creek 22:45.5 7:20/M 9
149 (> 7) 3078 Alex Bocchi Rochester Hills Stoney Creek 22:45.6 7:20/M 10
150 53 1380 Carter Enright Lapeer 22:50.8 7:22/M 9
151 (> 7) 4397 Michael Ngatio Rochester Adams 22:52.9 7:23/M 10
152 54 1634 Ben Schultz Lapeer 22:56.2 7:24/M 10
153 (> 7) 1241 Owen Waluch Lake Orion 22:58.4 7:25/M 10
154 (> 7) 4387 Logan Jacobson Rochester Adams 22:58.6 7:25/M 10
155 55 383 Ben Hall Auburn Hills Avondale 22:59.0 7:25/M 9
156 56 1828 Aedan Forbes Marysville 22:59.8 7:25/M 9
157 57 427 Drew Plumer Auburn Hills Avondale 23:00.4 7:25/M 10
158 (> 7) 3742 Ashton Cole Troy Athens 23:02.4 7:26/M 9
159 (> 7) 1195 Alan McMillin Lake Orion 23:04.1 7:26/M 9
160 (> 7) 4382 Nick Heussner Rochester Adams 23:04.4 7:26/M 10
161 (> 7) 4375 Connor Gordon Rochester Adams 23:05.0 7:27/M 11
162 (> 7) 4379 Cole Hannenberg Rochester Adams 23:06.2 7:27/M 10
163 (> 7) 3884 Brian Lucas Troy Athens 23:06.4 7:27/M 12
164 (> 7) 3715 Garrett Aud Troy Athens 23:06.6 7:27/M 9
165 (> 7) 3585 Kevin Wang Rochester Hills Stoney Creek 23:08.0 7:28/M 11
166 (> 7) 2216 Luke Madorski Oxford 23:11.9 7:29/M 10
167 (> 7) 3392 Brandon Rumble Rochester Hills Stoney Creek 23:13.8 7:29/M 11
168 (> 7) 4656 Luke Willian Rochester Adams 23:14.6 7:30/M 10
169 (> 7) 4474 Ayaan Shaikh Rochester Adams 23:17.0 7:31/M 10
170 (> 7) 4440 Jackson Sanderson Rochester Adams 23:20.1 7:32/M 12
171 (> 7) 4386 Hamilton Hsing Rochester Adams 23:22.3 7:32/M 11
172 (> 7) 1845 Tony Bolinger Northville 23:22.4 7:32/M 10
173 58 1836 Kyle Negin Marysville 23:24.0 7:33/M 9
174 (< 5) 498 Jacob Harvey Bloomfield Christian 23:24.9 7:33/M 10
175 (> 7) 4359 Anthony Bruley Rochester Adams 23:27.9 7:34/M 11
176 (> 7) 1170 Conner Barrett Lake Orion 23:28.5 7:34/M 12
177 (> 7) 3203 Nolan Desantis Rochester Hills Stoney Creek 23:29.9 7:35/M 11
178 (> 7) 3902 Ryan Meitzner Troy Athens 23:31.6 7:35/M 9
179 (> 7) 1936 Jack Mandell Northville 23:34.3 7:36/M 10
180 (> 7) 1903 Nathan Leonard Northville 23:37.7 7:37/M 9
181 (> 7) 4369 Bryce Durand Rochester Adams 23:39.8 7:38/M 10
182 (> 7) 1172 Nicholas Campbell Lake Orion 23:40.8 7:38/M 10
183 (> 7) 3194 Jack Darnell Rochester Hills Stoney Creek 23:42.3 7:39/M 11
184 59 1834 Austin Marlett Marysville 23:45.0 7:40/M 11
185 (> 7) 1883 Allen Ho Northville 23:45.6 7:40/M 11
186 (> 7) 4376 Austin Grake Rochester Adams 23:47.6 7:40/M 10
187 (> 7) 4439 Matt Ryba Rochester Adams 23:48.4 7:41/M 9
188 (> 7) 4380 Jack Hasselbring Rochester Adams 23:48.7 7:41/M 12
189 (> 7) 1213 Bryson Schroeder Lake Orion 23:48.9 7:41/M 9
190 (> 7) 3403 Matt Schumacher Rochester Hills Stoney Creek 23:50.0 7:41/M 10
191 60 286 David Ghitas Auburn Hills Avondale 23:51.4 7:42/M 10
192 61 4342 Tejas Kode West Bloomfield 23:51.5 7:42/M 9
193 (> 7) 3384 Ryan Prost Rochester Hills Stoney Creek 23:51.5 7:42/M 11
194 (> 7) 3515 Zach Tweed Rochester Hills Stoney Creek 24:02.6 7:45/M 12
195 (> 7) 3308 Colby McLaughlin Rochester Hills Stoney Creek 24:04.2 7:46/M 9
196 (> 7) 1240 George Vanpoelvoorde Lake Orion 24:06.5 7:46/M 10
197 (< 5) 496 Joshua Devries Bloomfield Christian 24:08.7 7:47/M 10
198 (> 7) 3306 Aj Lorenz Rochester Hills Stoney Creek 24:09.0 7:47/M 11
199 62 1521 Caleb Moore Lapeer 24:20.1 7:51/M 9
200 (> 7) 1191 Doug Mason Lake Orion 24:26.5 7:53/M 12
201 (> 7) 3722 Andrew Beyer Troy Athens 24:28.1 7:54/M 12
202 (> 7) 1168 Aydan Bailey Lake Orion 24:28.3 7:54/M 9
203 (> 7) 1197 Thomas Moreman Lake Orion 24:31.6 7:55/M 11
204 (> 7) 1175 Aiden Clawson Lake Orion 24:34.2 7:55/M 12
205 (> 7) 3406 Elliot Snipes Rochester Hills Stoney Creek 24:34.9 7:55/M 11
206 63 443 Danny Wall Auburn Hills Avondale 24:36.0 7:56/M 9
207 (> 7) 3257 Joseph Fantin Rochester Hills Stoney Creek 24:36.1 7:56/M 12
208 (> 7) 1180 Andrew Finn-James Lake Orion 24:43.0 7:58/M 12
209 64 1825 Jesse Cameron Marysville 24:45.2 7:59/M 9
210 (> 7) 1185 Sam Jenkins Lake Orion 24:48.3 8:00/M 12
211 (> 7) 3153 Evan Catsburg Rochester Hills Stoney Creek 24:56.6 8:03/M 10
212 65 428 Gavin Stewart Auburn Hills Avondale 25:02.4 8:05/M 12
213 (> 7) 3604 Joey Zysnarski Rochester Hills Stoney Creek 25:04.3 8:05/M 11
214 (> 7) 1169 Joey Baran Lake Orion 25:04.6 8:05/M 10
215 (> 7) 3691 Ramez Abrahim Troy Athens 25:09.3 8:07/M 11
216 66 1829 Draven Forbes Marysville 25:12.4 8:08/M 12
217 (> 7) 1219 Alex Spiers Lake Orion 25:12.9 8:08/M 10
218 (> 7) 3460 Simon Thomas Rochester Hills Stoney Creek 25:16.7 8:09/M 10
219 (> 7) 4391 Rayyan Khan Rochester Adams 25:18.7 8:10/M 10
220 (> 7) 1187 William Junkin Lake Orion 25:19.9 8:10/M 11
221 67 1661 Anthony Tompkins Lapeer 25:20.0 8:10/M 9
222 68 1402 Nathan Jasper Lapeer 25:21.9 8:11/M 12
223 (> 7) 4548 Trevor Siwajek Rochester Adams 25:25.7 8:12/M 10
224 (> 7) 4374 Ryan Fitzgerald Rochester Adams 25:26.0 8:12/M 10
225 (> 7) 4334 Danial Ahmad West Bloomfield 25:29.1 8:13/M 10
226 (> 7) 4395 Jeffrey Maxgay Rochester Adams 25:31.6 8:14/M 11
227 (< 5) 500 Dillon McCoy Bloomfield Christian 25:32.2 8:14/M 10
228 (> 7) 4348 Sundeep Ravella West Bloomfield 25:33.8 8:15/M 10
229 (> 7) 4336 Jakob Cuda West Bloomfield 25:36.7 8:15/M 10
230 (> 7) 3277 Ese Gagoh Rochester Hills Stoney Creek 25:47.2 8:19/M 10
231 (> 7) 4654 Luke Waechter Rochester Adams 25:51.2 8:20/M 9
232 (> 7) 3027 Anthony Athnasios Rochester Hills Stoney Creek 25:54.3 8:21/M 11
233 (> 7) 3359 Jun Park Rochester Hills Stoney Creek 25:58.8 8:23/M 10
234 (> 7) 1430 Kyle Martindale Lapeer 26:02.8 8:24/M 12
235 (> 7) 2025 Will Wright Northville 26:08.9 8:26/M 10
236 (> 7) 1405 Jack Lazzell Lapeer 26:20.9 8:30/M 10
237 (> 7) 3382 Ryan Porter Rochester Hills Stoney Creek 26:21.0 8:30/M 11
238 (< 5) 128 Jacob Janusch Algonac 26:32.7 8:34/M 11
239 (> 7) 4658 Matthew Wu Rochester Adams 26:43.0 8:37/M 10
240 (> 7) 1220 Sean Stokes Lake Orion 26:49.7 8:39/M 11
241 (> 7) 2292 Gibson Underwood Oxford 27:01.0 8:43/M 11
242 69 1830 Gage Green Marysville 27:03.0 8:44/M 11
243 (> 7) 1471 Donovan Mingee Lapeer 27:29.1 8:52/M 10
244 (> 7) 4340 Armaan Grewal West Bloomfield 27:43.9 8:56/M 10
245 (> 7) 3537 Noland Van Loosbroek Rochester Hills Stoney Creek 28:15.8 9:07/M 9
246 (> 7) 3879 Steven Lalik Troy Athens 28:19.7 9:08/M 10
247 (> 7) 4346 Nyal Munir West Bloomfield 29:13.3 9:25/M 10Men



Detail Team Results - Girls
Varsity Girls
All teams
Lake Orion Finish Position - 1

Team Score (places): 35 Team Score (times): 1:42:38.2 Average Time: 20:31.6

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 1032 Sophie Novak 9 2 2 19:41.8 19:41.8 0:00.0
2 981 Emily Leipold 10 3 5 20:08.6 39:50.4 0:26.7
3 1147 Allison Sherman 11 4 9 20:15.4 1:00:05.9 0:33.5
4 516 Olivia Ames 11 11 20 21:10.8 1:21:16.7 1:28.9
5 1143 Marissa O'Leary 10 15 35 21:21.5 1:42:38.2 1:39.6
6 987 Abby Locke 10 16 51 21:28.7 2:04:07.0 1:46.9
7 992 Iris Meech 9 19 70 21:32.6 2:25:39.6 1:50.7
8 990 Alexa Mathes 9 More Than 7 22:11.5 2:47:51.1 2:29.6
9 994 Lauren Mulcahy 9 More Than 7 22:14.8 3:10:06.0 2:32.9
10 1072 Helena Nunley 12 More Than 7 23:26.5 3:33:32.5 3:44.7

Rochester Hills Stoney Creek Finish Position - 2

Team Score (places): 73 Team Score (times): 1:46:26.2 Average Time: 21:17.2

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 2974 Jacklyn Tedesco 9 6 6 20:51.0 20:51.0 0:00.0
2 2643 Kate Huthwaite 9 7 13 20:52.6 41:43.6 0:01.5
3 2671 Megan Ko 9 9 22 21:02.5 1:02:46.1 0:11.4
4 2547 Erin Benitez 9 20 42 21:33.7 1:24:19.8 0:42.7
5 3008 Alison Ziehl 11 31 73 22:06.4 1:46:26.2 1:15.4
6 2601 Elena Dibble 11 32 105 22:06.4 2:08:32.7 1:15.4
7 2674 Rachel Ko 12 36 141 22:12.4 2:30:45.2 1:21.4
8 2880 Jessica Schamanek 10 More Than 7 22:20.2 2:53:05.5 1:29.2
9 2946 Lilly Scott 10 More Than 7 22:34.7 3:15:40.2 1:43.7
10 2611 Abbey Fallon 12 More Than 7 22:59.9 3:38:40.1 2:08.9

Rochester Adams Finish Position - 3

Team Score (places): 75 Team Score (times): 1:46:41.5 Average Time: 21:20.3

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 2302 Maddie Dessy 12 5 5 20:50.1 20:50.1 0:00.0
2 2323 Ally Soldan 10 13 18 21:14.2 42:04.3 0:24.1
3 2322 Eujin Shin 9 17 35 21:29.2 1:03:33.5 0:39.1
4 2316 Eva Jansohn 12 18 53 21:30.9 1:25:04.5 0:40.8
5 2327 Liv Urbano 9 22 75 21:36.9 1:46:41.5 0:46.8
6 2318 Emily Morris 10 27 102 21:51.5 2:08:33.0 1:01.4
7 2324 Crystal Sun 12 35 137 22:11.1 2:30:44.1 1:21.0
8 4781 Natalie Hanby 10 More Than 7 22:34.7 2:53:18.9 1:44.6
9 4851 Katie Lundquist 9 More Than 7 22:42.3 3:16:01.3 1:52.2
10 2320 Brianna Polosky 11 More Than 7 23:10.2 3:39:11.5 2:20.1

Oxford Finish Position - 4

Team Score (places): 98 Team Score (times): 1:47:23.5 Average Time: 21:28.7

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 2110 Molly Long 11 8 8 20:54.1 20:54.1 0:00.0
2 2120 Paige Miller 10 14 22 21:14.9 42:09.0 0:20.8
3 2112 Madeline Lukens 10 23 45 21:37.9 1:03:47.0 0:43.8
4 2088 Kerstin Hufstedler 11 24 69 21:38.4 1:25:25.4 0:44.2
5 2097 Emma Long 9 29 98 21:58.0 1:47:23.5 1:03.9
6 2161 Ashley Vican 12 30 128 22:01.5 2:09:25.1 1:07.4
7 2052 Bridget Cusick 12 33 161 22:06.8 2:31:32.0 1:12.7
8 2155 Sarah Tyrrell 10 More Than 7 22:15.8 2:53:47.8 1:21.7
9 2063 Ellie Dimalanta 9 More Than 7 22:45.1 3:16:33.0 1:51.0
10 2072 Aleah Dymond 10 More Than 7 22:53.3 3:39:26.4 1:59.2

Walled Lake Northern Finish Position - 5

Team Score (places): 149 Team Score (times): 1:49:58.5 Average Time: 21:59.7

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 4158 Kelly Hickey 9 21 21 21:34.8 21:34.8 0:00.0
2 4017 Avery Coe 9 25 46 21:45.8 43:20.7 0:11.0
3 4163 Alexandra Knight 12 26 72 21:47.3 1:05:08.0 0:12.5
4 3983 Isabella Avitia 12 38 110 22:19.7 1:27:27.8 0:44.9
5 4202 Margaret Weber 10 39 149 22:30.7 1:49:58.5 0:55.9
6 4169 Ana Parker 10 42 191 22:52.5 2:12:51.1 1:17.7

West Bloomfield Finish Position - 6

Team Score (places): 150 Team Score (times): 1:52:01.3 Average Time: 22:24.2

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 4219 Kyla Christopher-Moody 11 1 1 19:15.3 19:15.3 0:00.0
2 4228 Sara Filby 10 12 13 21:11.7 40:27.0 1:56.4
3 4330 Marissa Stone 12 37 50 22:13.9 1:02:40.9 2:58.6
4 4216 Veronica Boddy 11 48 98 24:23.4 1:27:04.3 5:08.1
5 4222 Alexa Cohen 12 52 150 24:56.9 1:52:01.3 5:41.6
6 4289 Riley Phillabaum 12 53 203 25:08.1 2:17:09.4 5:52.8
7 4254 Sarah MacDonald 11 55 258 25:28.5 2:42:38.0 6:13.2
8 4214 Victoria Bingley 11 More Than 7 25:48.8 3:08:26.9 6:33.5
9 4315 Nora Sharba 12 More Than 7 26:01.9 3:34:28.8 6:46.6

Marysville Finish Position - 7

Team Score (places): 169 Team Score (times): 1:52:24.1 Average Time: 22:28.8

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 1701 Megan McCulloch 11 10 10 21:04.6 21:04.6 0:00.0
2 1671 Jenna Disser 12 34 44 22:09.0 43:13.6 1:04.3
3 1806 Emily Westrick 11 40 84 22:43.9 1:05:57.5 1:39.3
4 1759 Makenzie Wassmus 9 41 125 22:51.6 1:28:49.1 1:47.0
5 1703 Linda Smyth 9 44 169 23:35.0 1:52:24.1 2:30.4
6 1683 Alisyn Hall 10 47 216 24:21.7 2:16:45.9 3:17.1
7 1725 Jillian Sylvia 11 51 267 24:50.6 2:41:36.5 3:46.0
8 1674 Emily Dodson 12 More Than 7 29:46.5 3:11:23.1 8:41.9

Auburn Hills Avondale Finish Position - 8

Team Score (places): 244 Team Score (times): 2:02:34.0 Average Time: 24:30.8

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 197 Suzanne Pfieffer 11 43 43 23:18.7 23:18.7 0:00.0
2 192 Alyvia Muir 10 46 89 24:08.5 47:27.3 0:49.8
3 200 Vlada Slobodyan 10 49 138 24:31.3 1:11:58.6 1:12.6
4 165 Amanda Dowd 10 50 188 24:44.3 1:36:42.9 1:25.5
5 191 Taryn McClelland 9 56 244 25:51.0 2:02:34.0 2:32.2
6 181 Mackenzie Loyd 9 57 301 25:51.6 2:28:25.7 2:32.9
7 198 Emily Plumer 12 62 363 26:58.1 2:55:23.8 3:39.3
8 190 Annika Mann 11 More Than 7 28:47.9 3:24:11.8 5:29.2

Lapeer Finish Position - 9

Team Score (places): 244 Team Score (times): 2:03:17.0 Average Time: 24:39.4

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 1278 Rebecca Deneweth 11 28 28 21:57.9 21:57.9 0:00.0
2 1328 Elizabeth Kroll 12 45 73 23:38.2 45:36.2 1:40.3
3 1321 Savanna Herrera 12 54 127 25:08.8 1:10:45.0 3:10.9
4 1325 Kristen Kautz 10 58 185 26:15.4 1:37:00.5 4:17.5
5 1318 Shyann Herr 11 59 244 26:16.5 2:03:17.0 4:18.6

Algonac Finish Position - 10

Team Score (places): 313 Team Score (times): 2:18:48.3 Average Time: 27:45.6

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 48 Hannah Stickler 12 60 60 26:39.0 26:39.0 0:00.0
2 41 Erica Malburg 12 61 121 26:50.3 53:29.4 0:11.3
3 44 Katia Rauguth 9 63 184 27:36.0 1:21:05.4 0:56.9
4 47 Hayley Richardson 12 64 248 28:19.5 1:49:24.9 1:40.4
5 1 Zoey Aikins 9 65 313 29:23.3 2:18:48.3 2:44.3
6 36 Ally Demski 10 66 379 29:38.3 2:48:26.6 2:59.2
7 18 Olivia Brody 9 67 446 32:58.5 3:21:25.2 6:19.5
8 58 Abby Todino 10 More Than 7 34:21.3 3:55:46.5 7:42.2

Troy Athens Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 3664 Emma Wodwaski 10 Less Than 5 22:47.4 22:47.4 0:00.0
2 3641 Maddy Taylor 10 Less Than 5 22:55.1 45:42.6 0:07.6
3 3649 Emily Teh 10 Less Than 5 23:54.7 1:09:37.3 1:07.2
4 3608 Aishani Gargapati 10 Less Than 5 24:07.9 1:33:45.2 1:20.4Men

Detail Team Results - Girls
J.V. Girls
All teams
Rochester Adams Finish Position - 1

Team Score (places): 31 Team Score (times): 1:56:40.0 Average Time: 23:20.0

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 5398 Grace Ryba 11 1 1 22:51.2 22:51.2 0:00.0
2 4707 Claire Donohoe 9 3 4 23:05.4 45:56.6 0:14.1
3 5595 Elain Xu 10 5 9 23:19.6 1:09:16.2 0:28.3
4 5391 Delaney Rutherford 12 8 17 23:35.0 1:32:51.2 0:43.8
5 4668 Audrey Beach 10 14 31 23:48.7 1:56:40.0 0:57.5
6 5594 Kaitlyn Wehner 11 16 47 23:51.0 2:20:31.0 0:59.8
7 4674 Lily Champine 10 19 66 24:12.0 2:44:43.1 1:20.8
8 5365 Emma Reichenbach 11 More Than 7 24:22.8 3:09:05.9 1:31.5
9 5063 Paige Prizlow 12 More Than 7 24:43.3 3:33:49.2 1:52.0
10 4828 Dawn Li 12 More Than 7 25:05.3 3:58:54.5 2:14.0
11 4815 Sydney Kelly 10 More Than 7 25:06.7 4:24:01.2 2:15.5
12 4759 Shannon Grates 10 More Than 7 25:16.8 4:49:18.0 2:25.5
13 4852 Isabella Martin 11 More Than 7 25:38.8 5:14:56.9 2:47.6
14 5231 Brianna Quallich 9 More Than 7 25:43.5 5:40:40.4 2:52.3
15 4780 Abby Guest 10 More Than 7 26:03.1 6:06:43.6 3:11.9
16 4923 Elisa Meyer 12 More Than 7 26:11.9 6:32:55.5 3:20.7
17 4825 Kaitlynn Kovalesky 12 More Than 7 26:19.8 6:59:15.4 3:28.6
18 4795 Rosemary Jordan 11 More Than 7 26:27.9 7:25:43.3 3:36.6
19 5575 Brenna Swiftney 11 More Than 7 26:41.7 7:52:25.1 3:50.5
20 4794 Ashley Jacobson 11 More Than 7 26:45.6 8:19:10.7 3:54.3
21 4686 Isabella Conti 11 More Than 7 27:00.0 8:46:10.7 4:08.8
22 4675 Camilla Cicone 11 More Than 7 27:06.4 9:13:17.2 4:15.2
23 4937 Nicola Meyer 9 More Than 7 27:10.6 9:40:27.9 4:19.4
24 4801 Tanvi Joshi 9 More Than 7 27:51.4 10:08:19.3 5:00.1
25 4669 Madison Butchko 10 More Than 7 28:06.0 10:36:25.4 5:14.8
26 4858 Amanda Mazzuchi 10 More Than 7 28:36.7 11:05:02.1 5:45.5
27 5425 Karin Schoeldstroem 12 More Than 7 28:48.1 11:33:50.2 5:56.9
28 4823 Seoyeon Koo 9 More Than 7 29:13.8 12:03:04.1 6:22.6
29 5596 Ya Ya Zhong 9 More Than 7 32:42.0 12:35:46.1 9:50.8
30 4664 Lilly Baum 11 More Than 7 35:18.7 13:11:04.9 12:27.5
31 4816 Aditi Khare 11 More Than 7 39:53.1 13:50:58.0 17:01.8

Lake Orion Finish Position - 2

Team Score (places): 61 Team Score (times): 1:58:52.2 Average Time: 23:46.4

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 847 Phoebe Gleason 9 6 6 23:22.1 23:22.1 0:00.0
2 960 Emma Kominars 11 7 13 23:29.7 46:51.9 0:07.5
3 1148 Brianna Skibacki 11 11 24 23:42.8 1:10:34.7 0:20.6
4 1164 Ainsley Woodrum 9 17 41 24:00.8 1:34:35.6 0:38.6
5 1165 Rena Yokozawa 11 20 61 24:16.6 1:58:52.2 0:54.4
6 967 Erin Kurtycz 10 23 84 24:26.8 2:23:19.1 1:04.6
7 1153 Lindsey Thelen 11 30 114 24:52.5 2:48:11.6 1:30.3
8 1163 Grace Winkler 9 More Than 7 25:48.5 3:14:00.1 2:26.3
9 705 Sofia Beaty 11 More Than 7 25:58.4 3:39:58.6 2:36.2
10 686 Sophia Archer 10 More Than 7 26:05.3 4:06:04.0 2:43.1
11 1144 Tamara Orduna 10 More Than 7 26:46.5 4:32:50.5 3:24.4
12 750 Kirsten Formell 10 More Than 7 27:56.6 5:00:47.2 4:34.4
13 1145 Caitlin Paquette 10 More Than 7 28:30.7 5:29:17.9 5:08.5
14 1151 Lindsey Smiles 11 More Than 7 29:39.2 5:58:57.1 6:17.0
15 961 Emma Kurtycz 9 More Than 7 29:55.5 6:28:52.7 6:33.3
16 732 Angel Eisenhardt 10 More Than 7 30:15.7 6:59:08.4 6:53.5
17 978 Claire Latourell 11 More Than 7 35:50.6 7:34:59.0 12:28.4
18 980 Abby Lawson 10 More Than 7 38:15.6 8:13:14.7 14:53.4

Oxford Finish Position - 3

Team Score (places): 61 Team Score (times): 1:58:38.7 Average Time: 23:43.7

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 2156 Antonia Vackaro 10 2 2 23:04.3 23:04.3 0:00.0
2 2165 Rachel Whitt 10 4 6 23:08.4 46:12.7 0:04.1
3 2026 Emily Boase-Brotzke 10 15 21 23:50.2 1:10:02.9 0:45.9
4 2149 Kirstine Thorsen 10 18 39 24:09.8 1:34:12.8 1:05.5
5 2123 Abby Mooney 11 22 61 24:25.9 1:58:38.7 1:21.6
6 2031 Michaela Brodeur 10 26 87 24:32.8 2:23:11.5 1:28.5
7 2147 Nadia Smith 11 36 123 25:35.1 2:48:46.7 2:30.8
8 2090 Emma Kerbelis 10 More Than 7 25:44.3 3:14:31.1 2:40.0
9 2087 Molly Gibbons 12 More Than 7 25:54.1 3:40:25.2 2:49.8
10 2148 Katherine Sovis 12 More Than 7 27:12.7 4:07:37.9 4:08.4
11 2127 Lydia Okasinski 9 More Than 7 28:04.2 4:35:42.2 4:59.9
12 2118 Caroline Marsh 9 More Than 7 28:24.8 5:04:07.0 5:20.5
13 2145 Kate Saville 10 More Than 7 29:47.9 5:33:55.0 6:43.6

Rochester Hills Stoney Creek Finish Position - 4

Team Score (places): 81 Team Score (times): 2:00:09.8 Average Time: 24:01.9

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 2784 Zoe Pritchard 11 9 9 23:38.6 23:38.6 0:00.0
2 2715 Erin McCardell 10 10 19 23:42.6 47:21.2 0:03.9
3 2624 Maggie Hann 9 12 31 23:45.1 1:11:06.3 0:06.4
4 2605 Haley Dover 10 21 52 24:22.8 1:35:29.2 0:44.1
5 2953 Paige Seidell 11 29 81 24:40.6 2:00:09.8 1:01.9
6 2714 Nicole Leon 12 31 112 24:56.4 2:25:06.3 1:17.7
7 2682 Rachel Lefevre 11 34 146 25:05.6 2:50:11.9 1:26.9
8 2932 Jessica Schlitts 11 More Than 7 25:06.7 3:15:18.6 1:28.0
9 2603 Lily Dipanni 10 More Than 7 25:21.1 3:40:39.7 1:42.4
10 2764 Elise Pridoehl 10 More Than 7 25:42.4 4:06:22.1 2:03.7
11 2961 Alexis Sturr 10 More Than 7 25:56.4 4:32:18.6 2:17.8
12 2582 Kristen Blaty 11 More Than 7 26:01.5 4:58:20.2 2:22.8
13 2921 Melissa Schamanek 12 More Than 7 26:07.4 5:24:27.6 2:28.7
14 2552 Megan Bergeron 10 More Than 7 26:18.7 5:50:46.4 2:40.0
15 2652 Madison Ismail 11 More Than 7 26:28.0 6:17:14.4 2:49.3
16 2583 Nora Bolme 12 More Than 7 26:36.2 6:43:50.6 2:57.5
17 2618 Ella Green 10 More Than 7 26:37.2 7:10:27.9 2:58.5
18 2612 Anna Gaudreau 9 More Than 7 26:57.4 7:37:25.4 3:18.7
19 2597 Laura Camargo 12 More Than 7 27:30.9 8:04:56.3 3:52.2
20 2613 Victoria Gavilan 11 More Than 7 27:59.3 8:32:55.7 4:20.7
21 2754 Melanie Nederegger 11 More Than 7 28:12.0 9:01:07.7 4:33.3
22 2981 Sofia Zapien 9 More Than 7 28:21.0 9:29:28.7 4:42.3
23 2596 Anwyn Brock 12 More Than 7 28:41.2 9:58:10.0 5:02.5
24 2933 Ryan Schwartz 11 More Than 7 28:49.1 10:26:59.1 5:10.4
25 2620 Grace Handley 11 More Than 7 29:52.3 10:56:51.4 6:13.6
26 2551 Lauren Benitez 11 More Than 7 30:25.7 11:27:17.2 6:47.0
27 2801 Mary Reeves 11 More Than 7 30:58.5 11:58:15.7 7:19.8
28 2591 Amanda Breuhan 11 More Than 7 33:28.8 12:31:44.6 9:50.2
29 2505 Abbie Austin 11 More Than 7 33:33.4 13:05:18.0 9:54.8
30 2491 Aranza Agoytia 11 More Than 7 36:16.7 13:41:34.7 12:38.0
31 2628 Kendyl Hope 9 More Than 7 36:21.8 14:17:56.5 12:43.1
32 2497 Avery Ambro 10 More Than 7 36:25.3 14:54:21.9 12:46.6
33 2741 Jimena Morales 11 More Than 7 44:05.7 15:38:27.6 20:27.0
34 2634 Sarah Hope 11 More Than 7 44:06.0 16:22:33.7 20:27.3

Walled Lake Northern Finish Position - 5

Team Score (places): 130 Team Score (times): 2:03:16.3 Average Time: 24:39.2

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 4162 Chloe Kimberlin 12 13 13 23:48.1 23:48.1 0:00.0
2 4032 Madison Dietz 11 24 37 24:27.5 48:15.6 0:39.3
3 4124 Suzanne Henn 11 25 62 24:27.6 1:12:43.2 0:39.5
4 4094 Macy Gustafson 9 33 95 25:03.8 1:37:47.0 1:15.7
5 4023 Hannah Compton 9 35 130 25:29.2 2:03:16.3 1:41.1
6 4186 Julie Smith 12 37 167 26:25.5 2:29:41.9 2:37.4
7 4166 Moumita Michalik 10 38 205 26:59.5 2:56:41.5 3:11.4
8 4190 Abby Watt 9 More Than 7 27:33.5 3:24:15.0 3:45.3
9 4165 Leslie Meloni 12 More Than 7 27:56.3 3:52:11.4 4:08.2
10 4179 Caryn Sailor 9 More Than 7 28:40.6 4:20:52.1 4:52.5
11 4182 Aimee Shelt 10 More Than 7 30:01.3 4:50:53.4 6:13.1
12 4197 Katelyn Weber 9 More Than 7 31:42.8 5:22:36.2 7:54.6

Auburn Hills Avondale Finish Position - 6

Team Score (places): 198 Team Score (times): 2:21:55.4 Average Time: 28:23.1

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 157 Elizabeth Beckas 12 27 27 24:37.3 24:37.3 0:00.0
2 199 Emily Roe 11 28 55 24:39.4 49:16.8 0:02.0
3 170 Avani Govindswamy 10 45 100 29:21.1 1:18:37.9 4:43.8
4 215 Caitlin Zaremba 12 46 146 29:47.7 1:48:25.7 5:10.3
5 207 Krista Williston 11 52 198 33:29.7 2:21:55.4 8:52.4
6 149 Hannah Bahorski 10 55 253 34:04.6 2:56:00.1 9:27.2

West Bloomfield Finish Position - 7

Team Score (places): 210 Team Score (times): 2:20:03.1 Average Time: 28:00.6

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 4249 Dhiya Krupashankar 10 40 40 27:20.1 27:20.1 0:00.0
2 4255 Rachel McDowell 12 41 81 27:31.5 54:51.7 0:11.3
3 4288 Geneva Musiol 9 42 123 28:13.2 1:23:04.9 0:53.0
4 4269 Sydney Morrow 12 43 166 28:20.0 1:51:25.0 0:59.8
5 4309 Noor Sabri 10 44 210 28:38.0 2:20:03.1 1:17.8
6 4331 Anna Vadella 9 47 257 29:53.8 2:49:57.0 2:33.6
7 4248 Katia Kolesnitchenko 12 54 311 33:59.6 3:23:56.7 6:39.5
8 4207 Sarah Anis 10 More Than 7 37:21.3 4:01:18.0 10:01.1
9 4223 Christina Deng 11 More Than 7 37:42.5 4:39:00.6 10:22.3
10 4333 Jayla Woodley 12 More Than 7 41:17.5 5:20:18.1 13:57.3
11 4332 Ally Weingarden 11 More Than 7 42:20.8 6:02:38.9 15:00.6

Lapeer Finish Position - 8

Team Score (places): 218 Team Score (times): 2:28:24.5 Average Time: 29:40.9

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 1342 Rebecca Schwab 10 32 32 25:00.6 25:00.6 0:00.0
2 1347 Alix Swett 12 39 71 27:15.8 52:16.4 2:15.2
3 1330 Tricia Nadrowski 11 48 119 31:30.0 1:23:46.5 6:29.4
4 1277 Morgan Coulter 9 49 168 31:41.1 1:55:27.6 6:40.5
5 1295 Sydney Gavan 9 50 218 32:56.8 2:28:24.5 7:56.2
6 1341 Abby Schwab 9 51 269 33:14.4 3:01:39.0 8:13.8
7 1314 Kate Groulx 11 53 322 33:51.0 3:35:30.1 8:50.4
8 1329 Carla Munoz-Sela 10 More Than 7 34:49.8 4:10:19.9 9:49.2
9 1276 Ireland Betzold 10 More Than 7 35:16.0 4:45:36.0 10:15.4
10 1313 Penelope Gronda 9 More Than 7 35:40.3 5:21:16.3 10:39.7
11 1335 Jacalyn Orth 10 More Than 7 39:29.9 6:00:46.2 14:29.3

Bloomfield Christian Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 444 Caroline Collier 9 Less Than 5 26:06.8 26:06.8 0:00.0
2 487 Quinn Wardie 12 Less Than 5 28:28.5 54:35.4 2:21.7

Troy Athens Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 3635 Mary Salem 11 Less Than 5 26:33.4 26:33.4 0:00.0
2 3640 Claire Stibich 12 Less Than 5 27:01.1 53:34.6 0:27.6
3 3632 Violet Ruiz 12 Less Than 5 28:12.1 1:21:46.7 1:38.6
4 3624 Olivia Lalko 10 Less Than 5 28:32.4 1:50:19.2 1:58.9Men



Detail Team Results - Boys
Varsity Boys
All teams
Oxford Finish Position - 1

Team Score (places): 44 Team Score (times): 1:26:52.5 Average Time: 17:22.5

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 2204 Dominic Bruce 12 3 3 16:53.6 16:53.6 0:00.0
2 2265 Ulises Rodriguez 12 5 8 17:12.6 34:06.3 0:18.9
3 2201 Jj Bagans 11 8 16 17:20.1 51:26.4 0:26.4
4 2213 Hunter Green 11 9 25 17:26.1 1:08:52.5 0:32.4
5 2271 Zachariah Smith 12 19 44 18:00.0 1:26:52.5 1:06.3
6 2293 Adam Zyrowski 11 30 74 18:15.7 1:45:08.3 1:22.1
7 2227 Scott Masterson 10 38 112 18:34.9 2:03:43.3 1:41.3
8 2189 Simon Arnold 10 More Than 7 18:43.1 2:22:26.5 1:49.5
9 2206 Jacob Garland 12 More Than 7 18:45.0 2:41:11.5 1:51.3
10 2228 Shane Moore 11 More Than 7 19:04.3 3:00:15.9 2:10.7

Rochester Hills Stoney Creek Finish Position - 2

Team Score (places): 50 Team Score (times): 1:27:03.8 Average Time: 17:24.7

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 3426 Harrison Steen 12 1 1 16:32.8 16:32.8 0:00.0
2 3448 Sam Tarling 10 4 5 17:05.8 33:38.6 0:33.0
3 3192 Rob Cockfield 10 11 16 17:32.3 51:10.9 0:59.5
4 3509 Cameron Tsivitse 11 14 30 17:51.1 1:09:02.0 1:18.3
5 3314 Matt Medaugh 10 20 50 18:01.7 1:27:03.8 1:28.9
6 3444 Luke Stemmerich 9 43 93 18:41.0 1:45:44.8 2:08.2
7 3313 Ryan McLean 12 51 144 19:14.1 2:04:58.9 2:41.3
8 3297 Kurt Kehren 9 More Than 7 19:14.8 2:24:13.8 2:42.0
9 3575 Bode Van Stee 9 More Than 7 19:45.3 2:43:59.1 3:12.5

Lake Orion Finish Position - 3

Team Score (places): 64 Team Score (times): 1:28:01.8 Average Time: 17:36.3

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 1200 Andrew Nolan 10 2 2 16:43.6 16:43.6 0:00.0
2 1198 Ryan Mulcahy 11 7 9 17:18.2 34:01.8 0:34.5
3 1192 Nolan Maupin 12 16 25 17:55.8 51:57.6 1:12.2
4 1183 Nathan Hammond 12 17 42 17:59.4 1:09:57.0 1:15.7
5 1189 Justin Keppler 11 22 64 18:04.7 1:28:01.8 1:21.1
6 1199 Matthew Mulligan 12 23 87 18:05.7 1:46:07.5 1:22.1
7 1182 Drew Giem 12 35 122 18:31.3 2:04:38.8 1:47.7
8 1263 Nicholas Wolf 11 More Than 7 18:33.5 2:23:12.4 1:49.9
9 1179 Brett Earnest 11 More Than 7 18:59.3 2:42:11.7 2:15.7
10 1194 Jacob McCloud 12 More Than 7 19:18.2 3:01:30.0 2:34.6

Auburn Hills Avondale Finish Position - 4

Team Score (places): 125 Team Score (times): 1:30:33.9 Average Time: 18:06.7

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 405 Sebastian Jackson 11 10 10 17:28.0 17:28.0 0:00.0
2 409 Zach Loyd 12 21 31 18:02.4 35:30.4 0:34.4
3 230 Ethan Bierer 11 25 56 18:09.3 53:39.8 0:41.3
4 434 Jibril Syed 10 29 85 18:13.7 1:11:53.5 0:45.6
5 256 Cj Davis 9 40 125 18:40.4 1:30:33.9 1:12.3
6 407 Tyler Lockhart 11 45 170 18:42.1 1:49:16.1 1:14.1
7 265 Brendon Down 11 48 218 18:54.0 2:08:10.2 1:26.0
8 327 Adam Good 12 More Than 7 19:39.9 2:27:50.1 2:11.8
9 401 Aj Hamilton 11 More Than 7 20:44.6 2:48:34.7 3:16.5

West Bloomfield Finish Position - 5

Team Score (places): 141 Team Score (times): 1:31:27.7 Average Time: 18:17.5

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 4338 Collin Goan 12 12 12 17:39.7 17:39.7 0:00.0
2 4339 Ian Goan 12 13 25 17:45.0 35:24.8 0:05.2
3 4356 Garrett Winfrey 12 26 51 18:11.3 53:36.1 0:31.5
4 4347 Jarobe Murph 12 33 84 18:22.8 1:11:59.0 0:43.1
5 4343 Marshall Meyer 9 57 141 19:28.6 1:31:27.7 1:48.8
6 4350 Connor Rumple 12 60 201 20:30.2 1:51:57.9 2:50.4
7 4344 Aran Mizrahi 9 63 264 20:46.3 2:12:44.3 3:06.6
8 4355 Nicholas Wiest 9 More Than 7 20:52.1 2:33:36.4 3:12.3
9 4337 Nick Gastaris 9 More Than 7 21:11.0 2:54:47.5 3:31.3
10 4357 Joshua Witt 10 More Than 7 21:16.4 3:16:04.0 3:36.7

Northville Finish Position - 6

Team Score (places): 142 Team Score (times): 1:31:08.8 Average Time: 18:13.7

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 1843 Alex Beloiu 10 24 24 18:06.8 18:06.8 0:00.0
2 1896 Andrew Lane 10 27 51 18:12.8 36:19.6 0:06.0
3 1866 Alex Flegal 11 28 79 18:13.1 54:32.8 0:06.3
4 2002 Ben Steinig 10 31 110 18:16.8 1:12:49.6 0:10.0
5 1937 Nate Mansfield 12 32 142 18:19.2 1:31:08.8 0:12.4
6 1908 Brandon Liu 10 37 179 18:34.0 1:49:42.9 0:27.2
7 1962 Josh Morrisey 10 47 226 18:52.8 2:08:35.7 0:46.0

Rochester Adams Finish Position - 7

Team Score (places): 149 Team Score (times): 1:31:16.1 Average Time: 18:15.2

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 2408 Gage Killewald 9 6 6 17:14.3 17:14.3 0:00.0
2 2365 Braydan Collins 12 18 24 17:59.5 35:13.8 0:45.1
3 2364 Nabil Chamra 11 34 58 18:23.6 53:37.4 1:09.2
4 2367 Noah Crusoe 12 42 100 18:40.9 1:12:18.4 1:26.5
5 2431 Saeed Saleh 10 49 149 18:57.7 1:31:16.1 1:43.4
6 4371 Joey Eble 11 50 199 19:07.1 1:50:23.3 1:52.7
7 2392 Sean Garland 10 52 251 19:15.3 2:09:38.6 2:00.9
8 2461 Alex Stoutermire 11 More Than 7 19:30.5 2:29:09.2 2:16.2
9 2411 Kyler O'Grady 11 More Than 7 19:34.9 2:48:44.1 2:20.6
10 2484 Kyle Terryn 12 More Than 7 19:35.3 3:08:19.4 2:20.9

Troy Athens Finish Position - 8

Team Score (places): 216 Team Score (times): 1:33:54.2 Average Time: 18:46.8

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 3883 Jett Li 11 36 36 18:32.9 18:32.9 0:00.0
2 3980 Jeff Tschirhart 12 39 75 18:36.3 37:09.2 0:03.3
3 3743 Tyler Coole 11 41 116 18:40.4 55:49.7 0:07.5
4 3785 Colin Goldshmidt 11 46 162 18:47.1 1:14:36.9 0:14.2
5 3765 James Farrell 11 54 216 19:17.3 1:33:54.2 0:44.4
6 3947 Gavin Shingles 9 55 271 19:23.2 1:53:17.4 0:50.2
7 3718 Spencer Aud 11 59 330 19:52.4 2:13:09.8 1:19.4
8 3943 Jimmy Roll 11 More Than 7 20:06.4 2:33:16.3 1:33.5

Marysville Finish Position - 9

Team Score (places): 235 Team Score (times): 1:36:16.2 Average Time: 19:15.2

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 1827 Bryson Denuyl 10 15 15 17:53.3 17:53.3 0:00.0
2 1840 Zach Turpel 12 44 59 18:41.9 36:35.2 0:48.5
3 1833 Austin Lyon 10 56 115 19:27.6 56:02.8 1:34.2
4 1837 Jacob Richmond 10 58 173 19:37.6 1:15:40.5 1:44.3
5 1835 Nicholas McNeil 11 62 235 20:35.6 1:36:16.2 2:42.3
6 1832 Brendan Lee 12 64 299 20:52.0 1:57:08.2 2:58.6
7 1810 Gavin Aspenson 12 65 364 20:55.4 2:18:03.7 3:02.0
8 1831 Peyton Hepinstall 11 More Than 7 20:59.1 2:39:02.8 3:05.8
9 1823 Ian Beaufait 10 More Than 7 21:37.6 3:00:40.5 3:44.2
10 1838 Aaron Rogers 10 More Than 7 22:51.2 3:23:31.7 4:57.9

Lapeer Finish Position - 10

Team Score (places): 315 Team Score (times): 1:43:41.8 Average Time: 20:44.3

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 1656 Jesse Sullivan 12 53 53 19:16.3 19:16.3 0:00.0
2 1577 Jay Moore 11 61 114 20:34.8 39:51.1 1:18.4
3 1630 Griffen Redmond 12 66 180 20:56.6 1:00:47.7 1:40.2
4 1645 Zachary Sparks 12 67 247 21:23.8 1:22:11.6 2:07.5
5 1363 Carter Cerny 11 68 315 21:30.2 1:43:41.8 2:13.9
6 1640 Tom Weir 10 69 384 21:51.1 2:05:32.9 2:34.8
7 1374 Christian Miller 11 70 454 22:30.9 2:28:03.8 3:14.5

Algonac Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 130 Connor Lewis 12 Less Than 5 21:00.9 21:00.9 0:00.0
2 134 Adam Liederman 11 Less Than 5 21:41.7 42:42.6 0:40.8
3 120 Pat Gunnells 10 Less Than 5 23:05.9 1:05:48.6 2:05.0
4 113 Noah Girtman 11 Less Than 5 23:18.1 1:29:06.7 2:17.2Men

Detail Team Results - Boys
J.V. Boys
All teams
Northville Finish Position - 1

Team Score (places): 15 Team Score (times): 1:33:45.9 Average Time: 18:45.1

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 2004 Sean Sullivan 11 1 1 18:27.9 18:27.9 0:00.0
2 1996 Jack Spangler 11 2 3 18:46.3 37:14.2 0:18.4
3 1848 Yongwei Che 10 3 6 18:50.0 56:04.2 0:22.1
4 1870 Grant Gattoni 10 4 10 18:50.6 1:14:54.9 0:22.7
5 1850 Sam Craig 9 5 15 18:51.0 1:33:45.9 0:23.1
6 1851 Matt Crain 11 9 24 18:59.2 1:52:45.1 0:31.3
7 1970 Christian Peck-Dimit 11 12 36 19:04.4 2:11:49.6 0:36.5
8 1882 Zachary Helner 9 More Than 7 19:07.1 2:30:56.7 0:39.2
9 1842 Alex Baetz 12 More Than 7 19:10.9 2:50:07.6 0:43.0
10 1852 Liam Dowton 11 More Than 7 19:30.1 3:09:37.8 1:02.2
11 1987 Angelo Sorce 12 More Than 7 19:30.6 3:29:08.4 1:02.7
12 1853 Ryan Draybuck 12 More Than 7 19:44.6 3:48:53.1 1:16.7
13 1887 Carter Johnson 11 More Than 7 19:45.0 4:08:38.1 1:17.1
14 1982 John Perry 10 More Than 7 19:46.2 4:28:24.4 1:18.3
15 1874 Brad Gayner 9 More Than 7 19:46.3 4:48:10.7 1:18.4
16 2020 Tommy Versosky 10 More Than 7 19:48.9 5:07:59.7 1:21.0
17 1948 Casey McCord 11 More Than 7 19:49.9 5:27:49.6 1:22.0
18 1884 Anish Hora 10 More Than 7 20:04.0 5:47:53.7 1:36.1
19 1907 Adam Lewis 12 More Than 7 20:05.3 6:07:59.0 1:37.4
20 1963 Stavros Moustakeas 9 More Than 7 20:06.2 6:28:05.3 1:38.3
21 1940 Chris Martin 9 More Than 7 20:10.4 6:48:15.8 1:42.5
22 1997 Avinash Sreekanth 10 More Than 7 20:13.8 7:08:29.6 1:45.9
23 1846 Nick Brown 10 More Than 7 20:27.6 7:28:57.2 1:59.7
24 1849 Henry Chen 9 More Than 7 20:29.3 7:49:26.5 2:01.4
25 1984 Evan Redwine 11 More Than 7 20:58.2 8:10:24.8 2:30.3
26 1892 Matt Karbownik 10 More Than 7 21:08.5 8:31:33.4 2:40.6
27 1841 Shane Alexander 10 More Than 7 21:15.8 8:52:49.2 2:47.9
28 1983 Tim Piszar 9 More Than 7 21:43.7 9:14:33.0 3:15.8
29 1993 Anthony Sorce 9 More Than 7 21:45.8 9:36:18.8 3:17.9
30 2021 Will Waidelich 9 More Than 7 22:10.8 9:58:29.7 3:42.9
31 1868 Cole Frierott 9 More Than 7 22:11.0 10:20:40.7 3:43.1
32 1881 Tanai Gupta 12 More Than 7 22:11.5 10:42:52.2 3:43.6
33 1985 Robert Sabourin 10 More Than 7 22:27.3 11:05:19.5 3:59.4
34 2007 Noah Tucker 10 More Than 7 22:30.7 11:27:50.2 4:02.8
35 1845 Tony Bolinger 10 More Than 7 23:22.4 11:51:12.7 4:54.5
36 1936 Jack Mandell 10 More Than 7 23:34.3 12:14:47.1 5:06.4
37 1903 Nathan Leonard 9 More Than 7 23:37.7 12:38:24.9 5:09.8
38 1883 Allen Ho 11 More Than 7 23:45.6 13:02:10.5 5:17.7
39 2025 Will Wright 10 More Than 7 26:08.9 13:28:19.5 7:41.0

Rochester Hills Stoney Creek Finish Position - 2

Team Score (places): 64 Team Score (times): 1:36:05.5 Average Time: 19:13.1

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 3599 Evan Ziehl 12 6 6 18:53.9 18:53.9 0:00.0
2 3295 Colin Hanson 9 7 13 18:55.4 37:49.4 0:01.5
3 3323 Leeshawn Morris 12 15 28 19:15.9 57:05.3 0:21.9
4 3047 Kevin Blackburn 9 17 45 19:23.5 1:16:28.8 0:29.5
5 3090 Hunter Bondy 11 19 64 19:36.7 1:36:05.5 0:42.7
6 3344 Jean-Luc Ortiz 12 20 84 19:37.9 1:55:43.5 0:43.9
7 3589 Alec Wycoff 12 22 106 19:45.3 2:15:28.8 0:51.3
8 3056 Drew Blitz 11 More Than 7 19:56.0 2:35:24.8 1:02.0
9 3307 Isaac McKay 12 More Than 7 19:57.0 2:55:21.9 1:03.0
10 3466 Brian Tigue 9 More Than 7 20:07.3 3:15:29.2 1:13.3
11 3217 Bobby Dipanni 12 More Than 7 20:08.4 3:35:37.6 1:14.4
12 3361 Parker Perry 9 More Than 7 20:14.7 3:55:52.4 1:20.8
13 3291 Caleb Gifford 10 More Than 7 20:14.9 4:16:07.4 1:21.0
14 3269 Nathan Fuller 10 More Than 7 20:20.9 4:36:28.4 1:27.0
15 3478 Brandon Tsivitse 11 More Than 7 20:41.2 4:57:09.7 1:47.3
16 3305 Ben Lemke 10 More Than 7 20:44.5 5:17:54.2 1:50.6
17 3233 Frank Falzetta 10 More Than 7 20:48.7 5:38:43.0 1:54.7
18 3188 Kevin Choi 12 More Than 7 20:57.6 5:59:40.6 2:03.7
19 3325 Blake Noonan 10 More Than 7 21:07.7 6:20:48.3 2:13.7
20 3224 Daniel Fallon 11 More Than 7 21:08.0 6:41:56.4 2:14.0
21 3030 Nikolay Barber 10 More Than 7 21:15.0 7:03:11.4 2:21.1
22 3300 Matthew Lajoie 9 More Than 7 21:16.3 7:24:27.8 2:22.3
23 3324 Ben Nitz 9 More Than 7 21:31.2 7:45:59.1 2:37.3
24 3446 Jack Straetmans 12 More Than 7 21:42.0 8:07:41.1 2:48.0
25 3298 Liam Klimczak 11 More Than 7 21:47.1 8:29:28.2 2:53.2
26 3199 Zach De Chazal 12 More Than 7 21:53.8 8:51:22.1 2:59.8
27 3559 Trevor Van Loosbroek 12 More Than 7 21:55.0 9:13:17.1 3:01.0
28 3134 Dominic Caporuscio 11 More Than 7 22:06.3 9:35:23.5 3:12.4
29 3390 Nathan Richards 12 More Than 7 22:35.2 9:57:58.7 3:41.2
30 3293 Tim Ha 10 More Than 7 22:39.2 10:20:38.0 3:45.3
31 3197 Ben De Chazal 9 More Than 7 22:45.5 10:43:23.5 3:51.5
32 3078 Alex Bocchi 10 More Than 7 22:45.6 11:06:09.2 3:51.7
33 3585 Kevin Wang 11 More Than 7 23:08.0 11:29:17.2 4:14.0
34 3392 Brandon Rumble 11 More Than 7 23:13.8 11:52:31.0 4:19.8
35 3203 Nolan Desantis 11 More Than 7 23:29.9 12:16:01.0 4:36.0
36 3194 Jack Darnell 11 More Than 7 23:42.3 12:39:43.3 4:48.3
37 3403 Matt Schumacher 10 More Than 7 23:50.0 13:03:33.4 4:56.0
38 3384 Ryan Prost 11 More Than 7 23:51.5 13:27:24.9 4:57.5
39 3515 Zach Tweed 12 More Than 7 24:02.6 13:51:27.6 5:08.7
40 3308 Colby McLaughlin 9 More Than 7 24:04.2 14:15:31.8 5:10.3
41 3306 Aj Lorenz 11 More Than 7 24:09.0 14:39:40.9 5:15.1
42 3406 Elliot Snipes 11 More Than 7 24:34.9 15:04:15.9 5:40.9
43 3257 Joseph Fantin 12 More Than 7 24:36.1 15:28:52.0 5:42.2
44 3153 Evan Catsburg 10 More Than 7 24:56.6 15:53:48.7 6:02.7
45 3604 Joey Zysnarski 11 More Than 7 25:04.3 16:18:53.1 6:10.4
46 3460 Simon Thomas 10 More Than 7 25:16.7 16:44:09.8 6:22.7
47 3277 Ese Gagoh 10 More Than 7 25:47.2 17:09:57.0 6:53.2
48 3027 Anthony Athnasios 11 More Than 7 25:54.3 17:35:51.4 7:00.3
49 3359 Jun Park 10 More Than 7 25:58.8 18:01:50.2 7:04.8
50 3382 Ryan Porter 11 More Than 7 26:21.0 18:28:11.2 7:27.0
51 3537 Noland Van Loosbroek 9 More Than 7 28:15.8 18:56:27.1 9:21.9

Lake Orion Finish Position - 3

Team Score (places): 81 Team Score (times): 1:36:49.5 Average Time: 19:21.9

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 1167 Chris Arbuckle 12 8 8 18:57.4 18:57.4 0:00.0
2 1193 Matt McAuliffe 12 10 18 19:03.9 38:01.4 0:06.4
3 1184 John Houser 10 13 31 19:08.1 57:09.5 0:10.6
4 1245 Austin Wandrie 11 21 52 19:40.4 1:16:49.9 0:42.9
5 1226 Adam Tisch 10 29 81 19:59.5 1:36:49.5 1:02.1
6 1171 Brady Braund 9 30 111 20:03.1 1:56:52.7 1:05.6
7 1166 Devin Altman 12 33 144 20:18.6 2:17:11.3 1:21.2
8 1173 Jacob Campion 12 More Than 7 20:29.7 2:37:41.1 1:32.2
9 1249 Andrew Waters 11 More Than 7 20:31.7 2:58:12.8 1:34.2
10 1196 Brandon McMillin 11 More Than 7 20:39.8 3:18:52.6 1:42.3
11 1190 Sam Knight 11 More Than 7 20:59.6 3:39:52.3 2:02.1
12 1188 Robert Kaufman 9 More Than 7 21:03.9 4:00:56.2 2:06.5
13 1211 Jalen Schmidt 11 More Than 7 21:12.9 4:22:09.2 2:15.4
14 1176 Ethan Cleveland 9 More Than 7 21:43.5 4:43:52.7 2:46.0
15 1186 George Johnson IV 10 More Than 7 21:46.6 5:05:39.4 2:49.1
16 1210 Carter Sandstrom 10 More Than 7 22:08.8 5:27:48.2 3:11.3
17 1174 Carson Case 11 More Than 7 22:08.8 5:49:57.1 3:11.4
18 1262 Carson White 9 More Than 7 22:12.6 6:12:09.7 3:15.1
19 1177 Lukas Conrad 9 More Than 7 22:18.9 6:34:28.7 3:21.5
20 1236 Alexander Trzcinski 11 More Than 7 22:36.0 6:57:04.7 3:38.5
21 1241 Owen Waluch 10 More Than 7 22:58.4 7:20:03.2 4:01.0
22 1195 Alan McMillin 9 More Than 7 23:04.1 7:43:07.4 4:06.7
23 1170 Conner Barrett 12 More Than 7 23:28.5 8:06:36.0 4:31.1
24 1172 Nicholas Campbell 10 More Than 7 23:40.8 8:30:16.8 4:43.3
25 1213 Bryson Schroeder 9 More Than 7 23:48.9 8:54:05.7 4:51.4
26 1240 George Vanpoelvoorde 10 More Than 7 24:06.5 9:18:12.3 5:09.0
27 1191 Doug Mason 12 More Than 7 24:26.5 9:42:38.8 5:29.0
28 1168 Aydan Bailey 9 More Than 7 24:28.3 10:07:07.2 5:30.8
29 1197 Thomas Moreman 11 More Than 7 24:31.6 10:31:38.8 5:34.1
30 1175 Aiden Clawson 12 More Than 7 24:34.2 10:56:13.1 5:36.8
31 1180 Andrew Finn-James 12 More Than 7 24:43.0 11:20:56.1 5:45.5
32 1185 Sam Jenkins 12 More Than 7 24:48.3 11:45:44.5 5:50.8
33 1169 Joey Baran 10 More Than 7 25:04.6 12:10:49.1 6:07.1
34 1219 Alex Spiers 10 More Than 7 25:12.9 12:36:02.1 6:15.4
35 1187 William Junkin 11 More Than 7 25:19.9 13:01:22.0 6:22.4
36 1220 Sean Stokes 11 More Than 7 26:49.7 13:28:11.8 7:52.3

Rochester Adams Finish Position - 4

Team Score (places): 106 Team Score (times): 1:38:21.4 Average Time: 19:40.2

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 4362 Drew Collins 10 16 16 19:22.7 19:22.7 0:00.0
2 4381 Jacob Hasselbring 11 18 34 19:34.1 38:56.9 0:11.3
3 4367 Jack Dunn 11 23 57 19:47.7 58:44.6 0:24.9
4 4360 Justin Childers 10 24 81 19:48.0 1:18:32.6 0:25.2
5 4363 Chris Conkling 11 25 106 19:48.7 1:38:21.4 0:25.9
6 4388 Jarod John 11 27 133 19:53.6 1:58:15.0 0:30.8
7 4392 Akul Lingampalli 9 28 161 19:55.7 2:18:10.8 0:32.9
8 4385 Ryan Houle 11 More Than 7 20:02.4 2:38:13.2 0:39.6
9 4368 Thomas Dunn 9 More Than 7 20:14.2 2:58:27.5 0:51.5
10 4389 Cobi Kaza 11 More Than 7 20:14.9 3:18:42.5 0:52.1
11 4412 Kaleb Price 9 More Than 7 20:15.3 3:38:57.8 0:52.5
12 4378 Zack Gross 10 More Than 7 20:24.0 3:59:21.9 1:01.2
13 4393 Andrewm Martin 10 More Than 7 20:31.2 4:19:53.1 1:08.4
14 4434 Diego Rivera-Irizarry 11 More Than 7 20:37.0 4:40:30.1 1:14.2
15 4365 Adam De La Fuente 9 More Than 7 20:46.2 5:01:16.4 1:23.4
16 4401 Joseph Postrado 11 More Than 7 20:49.3 5:22:05.7 1:26.5
17 4567 Carson Tuscany 11 More Than 7 21:00.3 5:43:06.1 1:37.5
18 4484 Raymen Shu 11 More Than 7 21:02.8 6:04:09.0 1:40.0
19 4383 Jared Hewines 10 More Than 7 21:06.3 6:25:15.3 1:43.5
20 4364 Andrew D'Amato 9 More Than 7 21:10.5 6:46:25.8 1:47.7
21 4473 Jarek Schmanski 10 More Than 7 21:11.5 7:07:37.4 1:48.7
22 4366 Baxter Deni 10 More Than 7 21:14.9 7:28:52.4 1:52.1
23 4361 Leo Choi 10 More Than 7 21:30.6 7:50:23.0 2:07.8
24 4396 Alden Monday 10 More Than 7 21:41.4 8:12:04.4 2:18.6
25 4370 Ashish Duvvuru 11 More Than 7 21:44.5 8:33:48.9 2:21.7
26 4549 Cameron Tenkel 10 More Than 7 21:45.6 8:55:34.5 2:22.8
27 4568 Ben Urbano 11 More Than 7 22:00.6 9:17:35.2 2:37.8
28 4603 Brady Vibert 11 More Than 7 22:09.3 9:39:44.5 2:46.5
29 4390 Ajay Keerthy 11 More Than 7 22:09.3 10:01:53.9 2:46.5
30 4377 Thomas Grifka 11 More Than 7 22:21.7 10:24:15.6 2:58.9
31 4373 Luke Fenchak 9 More Than 7 22:26.5 10:46:42.1 3:03.7
32 4394 Andrewr Martin 11 More Than 7 22:29.5 11:09:11.7 3:06.7
33 4397 Michael Ngatio 10 More Than 7 22:52.9 11:32:04.6 3:30.1
34 4387 Logan Jacobson 10 More Than 7 22:58.6 11:55:03.3 3:35.8
35 4382 Nick Heussner 10 More Than 7 23:04.4 12:18:07.7 3:41.6
36 4375 Connor Gordon 11 More Than 7 23:05.0 12:41:12.7 3:42.2
37 4379 Cole Hannenberg 10 More Than 7 23:06.2 13:04:19.0 3:43.4
38 4656 Luke Willian 10 More Than 7 23:14.6 13:27:33.7 3:51.9
39 4474 Ayaan Shaikh 10 More Than 7 23:17.0 13:50:50.7 3:54.2
40 4440 Jackson Sanderson 12 More Than 7 23:20.1 14:14:10.9 3:57.3
41 4386 Hamilton Hsing 11 More Than 7 23:22.3 14:37:33.3 3:59.6
42 4359 Anthony Bruley 11 More Than 7 23:27.9 15:01:01.2 4:05.1
43 4369 Bryce Durand 10 More Than 7 23:39.8 15:24:41.1 4:17.0
44 4376 Austin Grake 10 More Than 7 23:47.6 15:48:28.7 4:24.8
45 4439 Matt Ryba 9 More Than 7 23:48.4 16:12:17.1 4:25.6
46 4380 Jack Hasselbring 12 More Than 7 23:48.7 16:36:05.8 4:25.9
47 4391 Rayyan Khan 10 More Than 7 25:18.7 17:01:24.6 5:55.9
48 4548 Trevor Siwajek 10 More Than 7 25:25.7 17:26:50.3 6:02.9
49 4374 Ryan Fitzgerald 10 More Than 7 25:26.0 17:52:16.3 6:03.2
50 4395 Jeffrey Maxgay 11 More Than 7 25:31.6 18:17:48.0 6:08.8
51 4654 Luke Waechter 9 More Than 7 25:51.2 18:43:39.3 6:28.4
52 4658 Matthew Wu 10 More Than 7 26:43.0 19:10:22.3 7:20.2

Oxford Finish Position - 5

Team Score (places): 125 Team Score (times): 1:39:34.6 Average Time: 19:54.9

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 2185 Zach Allion 10 11 11 19:04.2 19:04.2 0:00.0
2 2215 Joseph Legault 12 14 25 19:15.4 38:19.6 0:11.2
3 2238 Zach Patterson 9 31 56 20:11.7 58:31.3 1:07.4
4 2202 Peter Bagans 12 34 90 20:29.7 1:19:01.1 1:25.5
5 2239 Ignacio Rodriguez 9 35 125 20:33.4 1:39:34.6 1:29.2
6 2214 Jack Kady 10 36 161 20:40.9 2:00:15.5 1:36.7
7 2205 Ben Fracker 10 40 201 20:56.6 2:21:12.2 1:52.4
8 2177 Hamzah Ali 10 More Than 7 21:24.4 2:42:36.6 2:20.2
9 2269 Josh Senger 12 More Than 7 21:34.7 3:04:11.4 2:30.5
10 2216 Luke Madorski 10 More Than 7 23:11.9 3:27:23.3 4:07.6
11 2292 Gibson Underwood 11 More Than 7 27:01.0 3:54:24.4 7:56.8

Troy Athens Finish Position - 6

Team Score (places): 182 Team Score (times): 1:43:20.6 Average Time: 20:40.1

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 3819 Matthew Khalaf 10 26 26 19:49.1 19:49.1 0:00.0
2 3982 Nate Wodwaski 12 37 63 20:45.9 40:35.1 0:56.8
3 3720 Dan Bart 9 38 101 20:46.8 1:01:21.9 0:57.7
4 3918 Nate Oberer 11 39 140 20:52.7 1:22:14.7 1:03.6
5 3939 Eric Rem 9 42 182 21:05.9 1:43:20.6 1:16.8
6 3864 Austin Kujawa 11 44 226 21:32.2 2:04:52.9 1:43.1
7 3714 Roberto Arkenburg 12 45 271 21:34.9 2:26:27.8 1:45.8
8 3759 Brian Engwall 11 More Than 7 21:37.1 2:48:05.0 1:48.0
9 3900 Alex Meissner 11 More Than 7 21:57.8 3:10:02.8 2:08.6
10 3869 Sean Lalik 11 More Than 7 22:07.8 3:32:10.7 2:18.7
11 3894 Brendan Matthews 11 More Than 7 22:29.0 3:54:39.7 2:39.8
12 3742 Ashton Cole 9 More Than 7 23:02.4 4:17:42.1 3:13.3
13 3884 Brian Lucas 12 More Than 7 23:06.4 4:40:48.6 3:17.3
14 3715 Garrett Aud 9 More Than 7 23:06.6 5:03:55.2 3:17.5
15 3902 Ryan Meitzner 9 More Than 7 23:31.6 5:27:26.8 3:42.4
16 3722 Andrew Beyer 12 More Than 7 24:28.1 5:51:55.0 4:39.0
17 3691 Ramez Abrahim 11 More Than 7 25:09.3 6:17:04.3 5:20.2
18 3879 Steven Lalik 10 More Than 7 28:19.7 6:45:24.0 8:30.5

West Bloomfield Finish Position - 7

Team Score (places): 224 Team Score (times): 1:47:39.6 Average Time: 21:31.9

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 4354 Louis Weinberg 12 32 32 20:13.1 20:13.1 0:00.0
2 4341 Dylan Edelman 12 43 75 21:07.5 41:20.6 0:54.3
3 4351 Ben Schneyer 9 48 123 21:42.8 1:03:03.5 1:29.6
4 4335 Blake Bordelove 12 50 173 22:04.7 1:25:08.2 1:51.5
5 4345 Raj Mulherkar 10 51 224 22:31.4 1:47:39.6 2:18.2
6 4349 Blake Rubenstein 12 52 276 22:31.6 2:10:11.3 2:18.4
7 4342 Tejas Kode 9 61 337 23:51.5 2:34:02.8 3:38.3
8 4334 Danial Ahmad 10 More Than 7 25:29.1 2:59:31.9 5:15.9
9 4348 Sundeep Ravella 10 More Than 7 25:33.8 3:25:05.7 5:20.6
10 4336 Jakob Cuda 10 More Than 7 25:36.7 3:50:42.5 5:23.5
11 4340 Armaan Grewal 10 More Than 7 27:43.9 4:18:26.4 7:30.7
12 4346 Nyal Munir 10 More Than 7 29:13.3 4:47:39.8 9:00.2

Lapeer Finish Position - 8

Team Score (places): 259 Team Score (times): 1:53:03.2 Average Time: 22:36.6

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 1428 Matthew Lutz 12 41 41 21:05.8 21:05.8 0:00.0
2 1375 Gavin English 11 49 90 21:50.0 42:55.8 0:44.1
3 1380 Carter Enright 9 53 143 22:50.8 1:05:46.7 1:45.0
4 1634 Ben Schultz 10 54 197 22:56.2 1:28:43.0 1:50.3
5 1521 Caleb Moore 9 62 259 24:20.1 1:53:03.2 3:14.3
6 1661 Anthony Tompkins 9 67 326 25:20.0 2:18:23.2 4:14.1
7 1402 Nathan Jasper 12 68 394 25:21.9 2:43:45.1 4:16.0
8 1430 Kyle Martindale 12 More Than 7 26:02.8 3:09:48.0 4:56.9
9 1405 Jack Lazzell 10 More Than 7 26:20.9 3:36:08.9 5:15.0
10 1471 Donovan Mingee 10 More Than 7 27:29.1 4:03:38.0 6:23.2

Auburn Hills Avondale Finish Position - 9

Team Score (places): 265 Team Score (times): 1:53:07.1 Average Time: 22:37.4

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 247 Austin Davies 10 46 46 21:35.9 21:35.9 0:00.0
2 377 Brian Good 9 47 93 21:40.2 43:16.1 0:04.3
3 383 Ben Hall 9 55 148 22:59.0 1:06:15.2 1:23.1
4 427 Drew Plumer 10 57 205 23:00.4 1:29:15.6 1:24.5
5 286 David Ghitas 10 60 265 23:51.4 1:53:07.1 2:15.5
6 443 Danny Wall 9 63 328 24:36.0 2:17:43.1 3:00.1
7 428 Gavin Stewart 12 65 393 25:02.4 2:42:45.6 3:26.5

Marysville Finish Position - 10

Team Score (places): 303 Team Score (times): 2:00:06.6 Average Time: 24:01.3

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 1828 Aedan Forbes 9 56 56 22:59.8 22:59.8 0:00.0
2 1836 Kyle Negin 9 58 114 23:24.0 46:23.8 0:24.1
3 1834 Austin Marlett 11 59 173 23:45.0 1:10:08.9 0:45.2
4 1825 Jesse Cameron 9 64 237 24:45.2 1:34:54.1 1:45.3
5 1829 Draven Forbes 12 66 303 25:12.4 2:00:06.6 2:12.5
6 1830 Gage Green 11 69 372 27:03.0 2:27:09.6 4:03.1

Algonac Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 128 Jacob Janusch 11 Less Than 5 26:32.7 26:32.7 0:00.0

Bloomfield Christian Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 502 Shane Wardie 10 Less Than 5 22:01.4 22:01.4 0:00.0
2 498 Jacob Harvey 10 Less Than 5 23:24.9 45:26.4 1:23.5
3 496 Joshua Devries 10 Less Than 5 24:08.7 1:09:35.2 2:07.3
4 500 Dillon McCoy 10 Less Than 5 25:32.2 1:35:07.5 3:30.8