2016 Foot Locker Midwest Region Championships

back to results

Nov. 26, 2016

2016 Foot Locker Midwest Region Championships
UW-Parkside, Kenosha, WI
Provided by Foot Locker Cross Country


Boys Seeded 5K

Place Bib Name Yr Hometown Time Pace
1 130 Dylan Jacobs 11 ORLAND PARK IL 14:58.8 4:50
2 453 Jack Aho 12 GRAYSLAKE IL 15:00.4 4:50
3 335 Gabe Fendel 11 FISHER IN 15:07.5 4:53
4 6 Noah Jacobs 12 OWOSSO MI 15:07.8 4:53
5 1 Seth Hirsch 12 OMAHA NE 15:09.8 4:53
6 454 Matt Aho 12 GRAYSLAKE IL 15:10.8 4:54
7 2 Matthew Pereira 12 KILDEER IL 15:10.8 4:54
8 5 Mitchell Day 12 ALPENA MI 15:12.7 4:54
9 3 Finn Gessner 12 MADISON WI 15:13.0 4:54
10 345 Brian Griffith 12 LAKE ZURICH IL 15:13.3 4:54
11 230 Patrick Roos 12 MINNEAPOLIS MN 15:15.4 4:55
12 223 Riad Rababeh 12 DEARBORN MI 15:17.7 4:56
13 193 Hunter Moore 12 WESTERVILLE OH 15:19.0 4:56
14 10 Chad Johnson 11 GALION OH 15:23.6 4:58
15 571 Joshua Romine 12 HIGHLANDS RANCH CO 15:28.2 4:59
16 537 Tannor Wagner 12 GREEN BAY WI 15:28.8 4:59
17 41 Lucas Bons 11 DUBLIN OH 15:30.7 5:00
18 251 Matt Scrape 11 PICKERINGTON OH 15:30.8 5:00
19 546 Tanner Chada 12 HINCKLEY IL 15:31.1 5:00
20 159 Zach Kreft 11 SUNBURY OH 15:32.3 5:01
21 182 Wyatt McIntyre 11 CANTRALL IL 15:32.7 5:01
22 113 Milo Greder 12 OMAHA NE 15:36.1 5:02
23 416 Christian Hubaker 12 IONIA MI 15:37.2 5:02
24 323 Drew Bosley 10 THIENSVILLE WI 15:39.3 5:03
25 80 Seth Eliason 12 MINNETONKA MN 15:39.6 5:03
26 596 Victor Mugeche 11 BLUE SPRINGS MO 15:40.3 5:03
27 414 Austin Hindman 12 WILDWOOD MO 15:41.0 5:03
28 252 Harrison Scudamore 11 DENVER CO 15:41.6 5:04
29 318 Luke Bailey 12 APPLETON WI 15:42.4 5:04
30 243 Sam Schillinger 12 CEDAR FALLS IA 15:43.5 5:04
31 132 Brian Jacques 12 OCONOMOWOC WI 15:45.0 5:05
32 212 Derick Peters 11 HARTFORD SD 15:45.0 5:05
33 606 Matt Schram 12 ROCHESTER MI 15:46.4 5:05
34 602 Wesley Schiek 11 OSHKOSH WI 15:46.5 5:05
35 40 Andrew Bond 12 FENTON MI 15:46.5 5:05
36 204 Clark Otte 12 SHEBOYGAN FALLS WI 15:48.2 5:06
37 451 Vincent Zona 12 WESTERN SPRINGS IL 15:50.0 5:06
38 551 Carter Dillon 11 LITTLETON CO 15:50.0 5:06
39 350 Logan Hall 11 ARTHUR IL 15:50.1 5:06
40 375 Colin Murphy 11 CARMEL IN 15:50.3 5:06
41 289 Nick Trevisan 11 FARMINGTON MI 15:51.3 5:07
42 506 Samuel Rivera 10 CHICAGO IL 15:51.8 5:07
43 598 Brian Patrick 12 BRIDGMAN MI 15:53.3 5:07
44 346 Kyle Griffith 12 LAKE ZURICH IL 15:54.2 5:08
45 360 Zachary Kinne 10 BOLINGBROOK IL 15:54.6 5:08
46 580 Lewis Tate 12 PAW PAW MI 15:57.0 5:09
47 238 Adam Sawicki 12 GROSSE ILE MI 15:57.1 5:09
48 436 Gabriel Peters 12 WORTHING SD 15:57.9 5:09
49 524 Steven Stine 12 STERLING HEIGHTS MI 15:58.5 5:09
50 424 Jaime Marcos 12 CHICAGO IL 15:58.7 5:09
51 134 Jackson Jett 12 NAPERVILLE IL 15:59.1 5:09
52 160 Owen Krewson 12 SANDUSKYSANDUSKY OH 15:59.7 5:09
53 444 Alex Tam 11 GREEN OAKS IL 16:00.1 5:09
54 11 Clayton Adams 12 KEARNEY MO 16:01.0 5:10
55 137 Parker Jones 12 PENDLETON IN 16:01.5 5:10
56 136 Cole Johnson 11 ROCKFORD MI 16:01.9 5:10
57 179 Bailey McIntire 12 BERNE IN 16:02.2 5:10
58 142 Nate Kawalec 11 CHARDON OH 16:02.3 5:10
59 16 Scott Anderson 12 NAPERVILLE IL 16:02.4 5:10
60 95 Brendan Fraser 12 ROCHESTER HILLS MI 16:02.7 5:10
61 178 James McEneaney 12 NAPERVILLE IL 16:03.6 5:11
62 145 Stephen Kielhofner 11 SPRINGFIELD MO 16:03.6 5:11
63 219 Tyler Polman 12 INDEPENDENCE OH 16:03.8 5:11
64 393 Carlee Stimpfel 11 DEFORD MI 16:04.1 5:11
65 150 Zak Kirk 12 MAUMEE OH 16:04.1 5:11
66 42 Hunter Boyer 12 LOWELL IN 16:05.4 5:11
67 215 Danny Peterson 12 PALATINE IL 16:05.8 5:11
68 369 Jackson Martin 12 ZIONSVILLE IN 16:06.0 5:11
69 520 Owen Smalley 12 MINNEAPOLIS MN 16:06.9 5:12
70 12 Shuaib Aljabaly 11 COLDWATER MI 16:07.0 5:12
71 458 Jesse Becker 12 OSSEO WI 16:07.7 5:12
72 449 Jack Wilson 9 WASHINGTON MI 16:07.7 5:12
73 262 Nikita Smyrnov 11 BUFFALO GROVE IL 16:07.9 5:12
74 52 Daniel Burkhalter 11 PRAIRIE CITY SD 16:07.9 5:12
75 455 Brenden Allen 11 ARMADA MI 16:08.3 5:12
76 303 Trevor Wenzel 11 VALDERS WI 16:08.7 5:12
77 148 Jakob Kintzele 11 CHESTERTON IN 16:08.7 5:12
78 260 Aden Smith 10 OSSINEKE MI 16:11.4 5:13
79 172 Miguel Mathias 11 NEKOOSA WI 16:11.5 5:13
80 103 Grant Gayan 12 ROCKFORD MI 16:11.5 5:13
81 310 Nicholas Yanek 11 BETTENDORF IA 16:11.9 5:13
82 518 Martin Skucas 12 ORLAND PARK IL 16:12.7 5:14
83 206 Chris Pahnke 12 MCFARLAND WI 16:13.0 5:14
84 100 Caleb Futter 10 NEW ALBANY IN 16:13.2 5:14
85 349 Luke Guttormson 11 WEST BEND WI 16:13.5 5:14
86 463 Jalen Chase 11 NEW TOWN ND 16:14.2 5:14
87 209 Reid Parsons 11 COMSTOCK PARK MI 16:14.7 5:14
88 98 Josh Freitag 11 MADISON WI 16:14.9 5:14
89 341 Jose Gonzalez 10 FREMONT NE 16:15.0 5:14
90 542 Fraser Wilson 11 BAILEY MI 16:15.4 5:14
91 202 Garrett Novak 12 BELLEVILLE MI 16:15.8 5:15
92 231 Alexander Ross 12 BEVERLY HILLS MI 16:16.5 5:15
93 196 Gabriel Mudel 11 NOVI MI 16:17.4 5:15
94 85 David Fassbender 12 SLINGER WI 16:17.6 5:15
95 432 Dominic Paoletti 12 MONROE MI 16:17.8 5:15
96 224 Jack Rader 11 MIDDLETON WI 16:18.1 5:15
97 437 John Quigley 11 OMAHA NE 16:18.6 5:15
98 413 Brayden Hamblen 12 ROCK FALLS IL 16:18.8 5:16
99 563 Micah Meindertsma 12 CALEDONIA MI 16:19.1 5:16
100 191 Alex Moen 12 ANDOVER KS 16:19.2 5:16
101 409 Luke Combs 9 ANDERSON IN 16:19.7 5:16
102 492 Sam Martens 10 HOLLANDHOLLAND MI 16:20.6 5:16
103 428 Benjamin Miller 11 CARMEL IN 16:20.9 5:16
104 91 Myles Fleming 11 WEST SAINT PAUL MN 16:22.4 5:17
105 38 Andre Bollam-Godbott 12 BRUNSWICK OH 16:23.3 5:17
106 69 Spencer Currie 11 CAMBRIDGE WI 16:24.1 5:17
107 368 Chandler Lorf 11 DAVISON MI 16:24.4 5:17
108 104 James Gedris 10 GROSSE ILE MI 16:24.7 5:17
109 411 Andrew Dubas 12 OMAHA NE 16:24.8 5:17
110 261 Josh Smith 10 OSSINEKE MI 16:25.3 5:18
111 390 Aaron Simot 12 FRUITPORT MI 16:25.5 5:18
112 194 Tyler Moore 12 LITTLE FALLS MN 16:28.4 5:19
113 263 Chris Sobczak 12 SOUTH MILWAUKEE WI 16:28.5 5:19
114 584 Jack Wallace 11 ANN ARBOR MI 16:28.9 5:19
115 343 Keelan Grant 11 WESTFIELD IN 16:29.0 5:19
116 329 Thomas Clower 11 GRINNELL IA 16:30.0 5:19
117 207 Aldo Pando Girard 11 YPSILANTI MI 16:30.1 5:19
118 366 Mike Laughlin 12 BEAVERCREEK OH 16:31.7 5:20
119 373 Alec Miracle 10 BEVERLY HILLS MI 16:33.1 5:20
120 272 Skylar Stidam 11 FLOYDS KNOBS IN 16:33.3 5:20
121 399 Calvin Bates 10 CARMELL IN 16:33.7 5:20
122 90 Kavanaugh Fitzpatrick 11 MINOCQUA WI 16:33.7 5:20
123 507 Josh Rodgers 10 GENEVA IL 16:34.0 5:20
124 73 Dominic Dimambro 12 FENTON MI 16:34.6 5:21
125 185 Landon Melling 11 HANOVER MI 16:35.1 5:21
126 14 Abreham Anderson 10 GREENWOOD VILLAGE CO 16:36.5 5:21
127 47 Dayton Brown 11 ROCKFORD MI 16:36.9 5:21
128 96 Nicholas Fraser 11 ROCHESTER HILLS MI 16:37.0 5:21
129 107 Daniel Gerber 12 DANVILLE IN 16:37.8 5:22
130 575 Thomas Schauerman 12 MINNEAPOLIS MN 16:38.4 5:22
131 592 Weston Hart 12 LITTLETON CO 16:38.7 5:22
132 253 Michael Shkolnik 11 ANN ARBOR MI 16:39.0 5:22
133 109 James Giftos 10 COTTAGE GROVE WI 16:40.4 5:22
134 283 Noah Tagliapietra 12 FOND DU LAC WI 16:40.7 5:23
135 545 Josh Campbell 11 FRANKLIN IN 16:41.3 5:23
136 174 Vincent Mauri 10 WARREN OH 16:42.2 5:23
137 419 Henry Klitzke 12 SIOUX FALLSFALLS SD 16:42.4 5:23
138 304 William Westveer 11 KENTWOOD MI 16:45.2 5:24
139 465 Cameron Dimas 12 WINDSOR CO 16:46.0 5:24
140 237 Caden Sauerbrey 11 DRESDEN OH 16:47.3 5:25
141 438 Grant Ray 12 OMAHA NE 16:47.5 5:25
142 71 Tyler Dau 12 GENEVA IL 16:48.1 5:25
143 403 Nicholas Brdicko 11 OMAHA NE 16:48.2 5:25
144 62 Zac Clark 12 PLYMOUTH MI 16:48.3 5:25
145 294 Lucas Upton 10 PENDLETON IN 16:48.7 5:25
146 311 Colton Yesney 11 NEGAUNEE MI 16:48.9 5:25
147 305 William White 10 WEST LAFAYETTE IN 16:49.1 5:25
148 313 Michael Zedan 11 NEW BALTIMORE MI 16:49.4 5:25
149 351 Jonathan Harley 11 GRANGERGRANGER IN 16:51.0 5:26
150 599 Mitchell Polaski 11 SAINT JOHN IN 16:52.1 5:26
151 391 Andrew Smenyak 11 CHESTERTON IN 16:52.6 5:26
152 404 Sam Brey 12 INVERNESS IL 16:52.7 5:26
153 190 Rylee Miller 12 JEFFERSON WI 16:53.2 5:27
154 123 Bret Hilliard 12 MORTON IL 16:53.6 5:27
155 97 Joe Freiburger 12 HOLY CROSS IA 16:54.1 5:27
156 357 Mitchell Johnson 12 MUSKEGON MI 16:55.1 5:27
157 280 Jackson Swisher 11 DANVILLE IN 16:56.1 5:28
158 417 Daniel Iselin 12 PLATTEVILLE WI 16:56.2 5:28
159 358 Joseph Kehoe 11 SUN PRAIRIE WI 16:57.6 5:28
160 429 Derek Moore 11 OMAHA NE 17:00.1 5:29
161 285 Bailey Timmons 12 LITTLETON CO 17:02.3 5:30
162 149 Trevor Kirk 12 WEST DES MOINES IA 17:02.5 5:30
163 415 Nick Hruskoci 9 FISHERS IN 17:03.5 5:30
164 208 Matthew Parran 11 MONROE MI 17:04.5 5:30
165 79 Brock Dykema 11 LONGMONT CO 17:04.7 5:30
166 59 Jake Chapman 12 STOCKBRIDGE MI 17:07.2 5:31
167 281 Michael Swope 11 SUSSEX WI 17:09.5 5:32
168 146 Morris Kimble III 11 FISHERS IN 17:15.0 5:34
169 558 Mohamed Hisabu 11 GRAND RAPIDS MI 17:15.5 5:34
170 418 Gus Kaiser 12 CAMBRIDGE WI 17:16.5 5:34
171 15 Reed Anderson 10 COTTAGE GROVE WI 17:16.8 5:34
172 567 Noah O'Neill 12 SUN PRAIRIE WI 17:17.5 5:34
173 235 Jack Sagan 11 RIVERSIDE IL 17:19.1 5:35
174 565 Spencer Muffler 12 WAUKESHA WI 17:21.6 5:36
175 412 Ian Geisler 9 LAKE IN THE HILLS IL 17:22.3 5:36
176 591 Jacob Ferguson 12 DAVISON MI 17:24.1 5:37
177 297 Ryan Vanorman 12 ROCKFORD MI 17:24.5 5:37
178 250 Michael Schwinghamer 12 MOA MN 17:24.8 5:37
179 378 Ian Nadolski 10 WAUKESHA WI 17:24.9 5:37
180 210 Nathan Perez 12 RACINE WI 17:27.9 5:38
181 216 John Pham 11 GRAND RAPIDS MI 17:28.4 5:38
182 277 Justin Suits 12 ROMEOVILLE IL 17:29.7 5:38
183 124 Drew Hoffman 12 MANITOWOC WI 17:30.5 5:39
184 457 Alan Baird 12 STOCKBRIDGESTOCKBRI MI 17:31.6 5:39
185 249 John Schwinghamer 12 MORA MN 17:35.6 5:40
186 74 Connor Dolan 12 NEKOOSA WI 17:36.9 5:41
187 275 Nicholas Studer 12 GALION OH 17:46.7 5:44
188 394 Alejandro Vargas 12 CHICAGO IL 17:48.1 5:44
189 327 Parker Brown 10 SANDUSKY OH 17:50.4 5:45
190 153 Nathan Kolbus 11 INDIANAPOLIS IN 17:56.2 5:47
191 44 Aaron Brink 12 GRAND RAPIDS MI 17:57.7 5:47
192 334 Ansel Fellman 11 KENOSHA WI 17:57.8 5:47
193 131 Mark Jacobs 12 BIG RAPIDS MI 17:58.8 5:48
194 491 Matthew Marchbanks 11 CHICAGO IL 17:59.2 5:48
195 218 Tyler Poel 12 GRAND RAPIDS MI 18:02.6 5:49
196 301 Galen Weber 12 RACINE WI 18:06.8 5:50
197 555 Jordan Gregory 12 CINCINNATI OH 18:09.1 5:51
198 112 Andrew Goodrich 11 WASHINGTON MI 18:12.2 5:52
199 573 Jaden Salinas 12 WEST BEND WI 18:15.7 5:53
200 426 Mason McDonald 10 OMAHA NE 18:15.9 5:53
201 291 Paul Udoni 12 LINCOLNSHIRE IL 18:17.0 5:54
202 402 Cameron Bourgeois 11 ROMEO MI 18:18.1 5:54
203 459 Kyle Benham 12 TWIN LAKE MI 18:31.1 5:58
204 24 Hamza Baccouche 12 ANN ARBOR MI 21:37.5 6:58




Girls Seeded 5K

Place Bib Name Yr Hometown Time Pace
1 48 Anne Forsyth 11 ANN ARBOR MI 17:17.3 5:34
2 87 India Johnson 12 HILLIARD OH 17:36.1 5:40
3 4 Kayla Young 12 WESTMINSTER CO 17:37.5 5:41
4 8 Lauren Peterson 10 FARMINGTON MN 17:38.1 5:41
5 161 Olivia Theis 11 LANSING MI 17:40.3 5:42
6 55 Christina Geisler 12 CARMEL IN 17:46.0 5:44
7 234 Mattie Shirley-Fairbairn 10 BISMARCK ND 17:46.7 5:44
8 232 Lindsey Payne 11 GLEN ELLYN IL 17:46.8 5:44
9 10 Ava Strenge 12 BATTLE CREEK MI 17:47.4 5:44
10 31 Kyla Christopher-Moody 10 WEST BLOOMFIELD MI 17:48.8 5:44
11 296 Brooke Wilson 12 MOUNT PROSPECT IL 17:56.1 5:47
12 115 Grace McLaughlin 11 ROCKFORD IL 17:56.5 5:47
13 139 Rylee Robinson 10 WEST BLOOMFIELDWEST MI 18:00.3 5:48
14 181 Kiran Cordes 12 LAWRENCE KS 18:06.6 5:50
15 186 Morgan Gigandet 11 TROY OH 18:10.2 5:51
16 12 Delaney Appino 12 ROCKFORD IL 18:12.5 5:52
17 173 Kayla Windemuller 11 HAMILTON MI 18:15.0 5:53
18 85 Kate Jochims 10 MUSKEGO WI 18:17.4 5:54
19 77 Anna Hostetler 11 PARNELL IA 18:19.7 5:54
20 84 Anna Jensen 9 MIDLAND MI 18:20.2 5:55
21 200 Jocelyn Long 11 BARRINGTON IL 18:21.4 5:55
22 206 Katie Osika 11 WATERFORD MI 18:21.6 5:55
23 182 Maddie Dalton 11 CARMEL IN 18:23.0 5:55
24 46 Dana Feyen 10 TREMPEALEAU WI 18:23.6 5:56
25 151 Kayla Smith 11 DPO AE 18:24.4 5:56
26 205 Laura Nelson 12 MISSION HILL SD 18:25.5 5:56
27 112 Madison Malon 10 GRANDVILLE MI 18:27.8 5:57
28 267 Tess Misgen 12 CARVER MN 18:28.2 5:57
29 54 Rebekah Geddes 11 KANSAS CITY MO 18:30.8 5:58
30 78 Marie Hostetler 9 PARNELL IA 18:30.9 5:58
31 261 Melissa Manetsch 11 LIBERTYVILLE IL 18:31.6 5:58
32 193 Alexa Keiser 9 HOLLY MI 18:33.5 5:59
33 283 Tiya Chamberlin 10 GOLDEN CO 18:34.5 5:59
34 276 Julia Vanitvelt 12 GRAND BLANC MI 18:38.6 6:01
35 30 Isabelle Christiansen 10 OSWEGO IL 18:39.0 6:01
36 42 Karenna Duffey 11 CHESTERFIELD MI 18:43.9 6:02
37 178 Morgan Bollinger 12 LOCKPORT IL 18:44.5 6:02
38 164 Lily Tomasula Martin 12 ALLENSPARK CO 18:45.2 6:03
39 162 Cambria Tiemann 10 LINDEN MI 18:45.8 6:03
40 79 Annie Hughes 12 BUENA VISTA CO 18:46.6 6:03
41 199 Annika Linzmeier 11 PULASKI WI 18:52.8 6:05
42 247 Amber Gall 10 SHEPHERD MI 18:57.1 6:06
43 152 Taylor Somers 12 OMAHA NE 18:58.3 6:07
44 121 Alicia Neumeier 10 MIDDLETOWN OH 18:59.1 6:07
45 238 Megan Worrel 11 TROY MI 18:59.3 6:07
46 293 Natalee Sample 9 MARSHALL MN 18:59.4 6:07
47 259 Jessi Lindstrom 12 FLUSHING MI 19:02.7 6:08
48 29 McKenna Cavanaugh 10 NEW ALBANY IN 19:02.7 6:08
49 160 Jaden Theis 9 LANSING MI 19:03.6 6:09
50 211 Emily Schmitt 12 EAU CLAIRE WI 19:06.8 6:10
51 15 Faith Baer 12 ANDERSON IN 19:08.7 6:10
52 69 Jasmine Harper 12 FARWELL MI 19:10.3 6:11
53 143 Gemma Saathoff 12 COLUMBIA MO 19:12.6 6:11
54 134 Madeline Rehm 10 COMMERCE TOWNSHIP MI 19:12.7 6:11
55 44 Angelina Ellis 12 ZIONSVILLE IN 19:13.6 6:12
56 13 Jasmyn Armstrong 10 RED WING MN 19:13.7 6:12
57 98 Jillian Lange 10 GOODRICH MI 19:14.4 6:12
58 170 Katelyn Wasson 9 ZIONSVILLE IN 19:14.5 6:12
59 225 Isabella Garcia 12 PINCKNEYPINCKNEY MI 19:14.6 6:12
60 41 Madison Distelrath 12 FORT WAYNE IN 19:15.0 6:12
61 104 Sydney Liddle 9 GREENVILLE IN 19:17.1 6:13
62 95 Courtney Klatt 11 BRANDON SD 19:20.3 6:14
63 150 Gabby Skopec 12 CORALVILLE IA 19:20.9 6:14
64 60 Reagan Gorman 10 SPRINGVILLE IA 19:22.4 6:15
65 103 Ashlyn Liddle 10 GREENVILLE IN 19:23.6 6:15
66 38 Paige Deitering 11 FLUSHING MI 19:24.1 6:15
67 224 Libby Cultra 11 URBANA IL 19:24.7 6:15
68 43 Marissa Ellenbecker 9 EDGAR WI 19:25.0 6:15
69 155 Sami Stieve 10 GERMANTOWN WI 19:26.2 6:16
70 88 Abigail Jones 12 MARENGO IL 19:28.4 6:17
71 142 Ashley Rulison 10 BURTON OH 19:29.5 6:17
72 18 Brynn Bartlett 12 HARTLAND WI 19:33.2 6:18
73 231 Alexis Munley 12 CLARKSTON MI 19:37.4 6:19
74 136 Sophia Rigg 11 ZIONSVILLE IN 19:39.2 6:20
75 305 Leah Neustedter 11 BROOKFIELD WI 19:40.3 6:20
76 245 Olivia Clymer 11 WHITE LAKE MI 19:41.5 6:21
77 303 Allie Levin 12 MEQUON WI 19:44.4 6:22
78 307 Cara Sullivan 12 CHESTERTON IN 19:45.3 6:22
79 198 Mariah Linse 10 JEFFERSON WI 19:46.0 6:22
80 274 Katie Scoles 10 TROY MI 19:46.7 6:22
81 20 Paige Boatright 12 NEW HAVEN IN 19:49.0 6:23
82 66 Allison Guagenti 10 POWELL OH 19:49.5 6:23
83 76 Reagan Hoopes 10 WAUNAKEE WI 19:50.8 6:24
84 308 Anna Lowry 12 TAYLORVILLE IL 19:50.8 6:24
85 196 Elizabeth Kos 11 ANN ARBOR MI 19:53.0 6:24
86 125 Lindsay Ott 10 LEWIS CENTER OH 19:53.3 6:25
87 141 Caitlin Rose 10 GRAND BLANC MI 19:54.0 6:25
88 49 Alayna Franson 11 RHINELANDER WI 19:54.2 6:25
89 156 Maya Stovall 10 MACOMB IL 19:56.6 6:26
90 252 Remington Hobson 11 MONTROSE MI 19:57.6 6:26
91 73 Eryn Ho 12 ADA MI 19:58.1 6:26
92 282 Katie Rose Blachowicz 11 SUN PRAIRIE WI 19:58.5 6:26
93 235 Ariel Wentworth 12 SUGARCREEK OH 20:02.2 6:27
94 203 Jocelyn Miller 11 SUGARCREEK OH 20:02.7 6:28
95 167 Ceann Udovich 12 LYONS CO 20:08.0 6:29
96 209 Samantha Saenz 11 CONCORDCONCORD MI 20:10.6 6:30
97 99 Emma Langlois 12 SPRING GROVE IL 20:10.9 6:30
98 36 Ellery Craven 11 DELAFIELD WI 20:11.7 6:30
99 133 Kennadi Rankin 11 MACOMB MI 20:11.8 6:31
100 290 Ellyssa Peterson 12 NASHWAUK MN 20:13.1 6:31
101 272 Mary Raclawski 10 ALGONQUIN IL 20:13.2 6:31
102 105 Faith Little 10 HOLTON KS 20:14.9 6:32
103 32 Elizabeth Cisewski 12 STEVENS POINT WI 20:15.0 6:32
104 126 Marisa Papadelis 12 STERLING HEIGHTS MI 20:15.6 6:32
105 145 Barret Schettler 9 WASHINGTON MI 20:16.0 6:32
106 94 Erika Kisting 11 AMHERST JUNCTION WI 20:16.1 6:32
107 140 Tess Roorda 12 PELLA IA 20:19.0 6:33
108 258 Julia Knepper 12 WASHINGTON MI 20:19.6 6:33
109 40 Kassidy Dexheimer 12 WASHINGTON IL 20:20.5 6:33
110 100 Karley Larson 11 UNDERWOOD IA 20:24.3 6:35
111 210 Vivian Sanchez 12 FREMONT NE 20:25.3 6:35
112 89 Lexie Jorgens 11 MACOMB MI 20:25.4 6:35
113 149 Jenna Short 10 GRAFTON WI 20:26.8 6:35
114 59 Sydney Goodrich 9 WASHINGTON MI 20:29.6 6:36
115 157 Madeline Sweeney 12 GREEN BAY WI 20:33.4 6:37
116 25 Anna Buchberger 11 MARATHON WI 20:34.6 6:38
117 270 Kate Petsch 11 WATERFORD MI 20:36.2 6:38
118 260 Rylee Lukes 9 HIGHLAND MI 20:40.0 6:40
119 113 Abigail Mauermann 11 BROOKFIELD WI 20:40.9 6:40
120 50 Amy Frisch 11 SPRING GROVE IL 20:44.2 6:41
121 124 Jenna Ocheltree 11 LIBERTYVILLE IL 20:45.4 6:41
122 24 Adrianne Bruckner 11 O FALLON MO 20:48.6 6:42
123 37 Molly Crotteau 12 CHICAGO IL 20:53.2 6:44
124 299 Michelle Hirsch 11 BROOKFIELD WI 20:54.3 6:44
125 127 Erin Percy 11 COLORADO SPRINGS CO 20:56.7 6:45
126 288 Moriah McCormick 12 HIGHLAND IN 20:57.3 6:45
127 191 Myia Johnson 9 FREMONT NE 20:57.8 6:45
128 102 Abbey Lee 10 FENTON MI 20:59.7 6:46
129 132 Erika Rader 11 MIDDLETON WI 21:02.9 6:47
130 254 Kylie Hutchinson 12 SHEPHERD MI 21:03.1 6:47
131 250 Haley Hegenauer 10 MOUNT PLEASANT MI 21:04.5 6:47
132 131 Kimi Putnam 12 COLUMBIA MO 21:07.0 6:48
133 176 Janayra Alarcon 10 FREMONT NE 21:09.2 6:49
134 229 Ariana Hernandez 12 PLEASANT PRAIRIE WI 21:20.3 6:53
135 309 Sophia Gentile 12 KENOSHA WI 21:24.7 6:54
136 114 Madeline McClimon 11 STOUGHTON WI 21:25.3 6:54
137 219 Karla Zavala 11 FREMONT NE 21:25.9 6:54
138 86 Lucy Jockisch 11 PEORIA IL 21:30.5 6:56
139 253 Katelyn Hutchinson 12 SHEPHERD MI 21:32.3 6:56
140 52 Allie Ganser 11 JEFFERSON WI 21:33.0 6:57
141 91 Jessica Jurcek 11 JEFFERSON WI 21:33.3 6:57
142 197 Elizabeth Krohn 12 FREMONT NE 21:34.3 6:57
143 80 Maddy Hurt 11 CRAWFORDSVILLE IN 21:38.3 6:58
144 298 Katie Gebhardt 12 MEQUON WI 21:38.8 6:59
145 159 Lauren Talabac 11 JANESVILLE WI 21:43.0 7:00
146 227 Ashley Gilmore 12 SMITHTON IL 21:45.9 7:01
147 248 Mackenzie Hall 12 DODGEVILLE WI 21:46.2 7:01
148 117 Eva Morrison 10 ELLISVILLE MO 21:47.8 7:01
149 271 Ashley Quinn 10 WASHINGTON MI 21:53.7 7:03
150 239 Charlene Yarema 10 RAY MI 21:57.2 7:04
151 188 Emma Guenther 11 MONROE WI 22:10.7 7:09
152 63 Gabby Graveel 12 CROWN POINT IN 22:17.3 7:11
153 269 Madeleine Peramaki 10 WETMORE MI 22:19.5 7:12
154 53 Jacquelyn Garza 12 GRAYSLAKE IL 22:19.8 7:12
155 306 Natalia Rodriguez 10 ELGIN IL 22:27.5 7:14
156 57 Maya Gibson 12 MIDDLETON WI 22:27.8 7:14
157 185 Jaymee George 10 JAMESTOWN ND 22:29.6 7:15
158 284 Elizabeth Crane 12 WEST LAFAYETTE IN 22:31.2 7:15
159 266 Aubrey Meindertsma 11 CALEDONIA MI 22:35.4 7:17
160 71 Sadie Heeringa 11 GRAND RAPIDS MI 22:43.1 7:19
161 19 Jenna Bishop 11 GRAND RAPIDS MI 22:43.9 7:19
162 183 Matea Diekema 9 GRAND RAPIDS MI 22:44.7 7:20
163 281 Camilla Bjelland 12 GRAND RAPIDS MI 22:44.9 7:20
164 116 Lydia Michele 11 GRAND RAPIDS MI 22:44.9 7:20
165 93 Emily Killian 11 GREEN BAY WI 22:45.1 7:20
166 241 Allison Chen 12 ST. CHARLES IL 22:45.9 7:20
167 26 Maddie Buitendorp 11 GRAND RAPIDS MI 22:46.0 7:20
168 201 Emma Malooly 12 GREEN BAY WI 22:47.8 7:21
169 208 Maria Poortenga 11 GRAND RAPIDS MI 22:49.2 7:21
170 243 Brooke Cirenza 11 HUNTLEY IL 22:50.8 7:22
171 83 Molly Jackson 10 GRAND RAPIDS MI 22:51.1 7:22
172 179 Jacia Christiansen 12 VIBORG SD 22:54.5 7:23
173 144 Megan Schenkel 12 GRAND RAPIDS MI 22:55.8 7:23
174 294 Sofia Scekic 11 RACINE WI 23:08.6 7:27
175 180 Teralyn Coombs 11 JAMESTOWN ND 23:09.6 7:28
176 280 Reilly Albert 11 THIENSVILLE WI 23:10.6 7:28
177 268 Isabel Obrien 12 ST. PETERS MO 23:13.1 7:29
178 256 Lindsay Johnston 10 DODGEVILLE WI 23:16.6 7:30
179 302 Maddie Kubas 9 GRAYSLAKE IL 23:22.7 7:32
180 207 Ellie Osko 11 EAST PEORIA IL 23:29.1 7:34
181 242 Eva Chmielewski 12 FLUSHING MI 23:38.5 7:37
182 138 Nicole Ring 12 MADISON WI 23:49.5 7:41
183 214 Megan Shapland 12 METAMORA IL 23:50.1 7:41
184 109 Ruthie Luebcke 12 CROWN POINT IN 23:52.9 7:42
185 213 Lindsay Seier 12 FREMONT NE 24:02.4 7:45
186 202 Jocelyn Maynard 11 COLUMBUS IN 24:05.5 7:46
187 21 Meredith Borst 11 GRAND RAPIDS MI 24:09.7 7:47
188 277 Amber Wing 11 MONTROSE MI 24:13.6 7:48
189 265 Savana McDowell 9 MONTROSE MI 24:16.2 7:49
190 295 Christine Vannuys 11 BANGOR MI 24:16.8 7:49
191 255 Hailey Jennings 11 CLIO MI 24:18.6 7:50
192 287 Skylar Guffey 11 HIGHLAND IN 24:26.7 7:53
193 230 Abby Jonker 12 GRAND RAPIDS MI 24:42.5 7:58
194 204 Emily Nelson 10 EAST GRAND RAPIDS MI 24:43.4 7:58
195 169 Ana Li Warners 10 GRAND RAPIDS MI 24:43.9 7:58
196 168 Isabella Vruwink 12 HUDSONVILLE MI 24:45.4 7:59
197 147 Abbagail Schotter 12 RIDGELAND WI 24:46.5 7:59
198 264 Haley May 11 DODGEVILLE WI 24:47.5 7:59
199 189 Michelle Hodges 9 GERMANTOWN HILLS IL 24:59.8 8:03
200 292 Marley Salinas 11 HIGHLAND IN 25:30.7 8:13
201 110 Natalie Maguire 11 LAKE VILLA IL 25:38.1 8:16
202 251 Amanda Hillier 10 MONTROSE MI 25:40.0 8:16
203 34 Claire Considine 10 CHICAGO IL 26:25.4 8:31
204 218 Charlotte Wilkes 11 GERMANTOWN HILLS IL 26:33.6 8:33
205 14 Anna Aupperlee 9 GRAND RAPIDS MI 26:33.6 8:33
206 228 Madelyn Harvey 10 GRANT MI 26:37.2 8:35
207 273 Laura Rubio 10 HOWARD CITY MI 26:38.2 8:35
208 128 Grace Peterson 12 GRAND RAPIDS MI 26:43.8 8:37
209 237 Maggie Whitney 10 KENT CITY MI 26:46.7 8:38
210 262 Hailey Mann 11 PACIFIC MO 26:59.2 8:42
211 275 Breanna Van Meter 11 PACIFIC MO 27:09.4 8:45
212 70 Anna Hart 9 GRAND RAPIDS MI 27:31.0 8:52
213 236 Mackenzie Whitney 12 KENT CITY MI 27:32.0 8:52
214 223 Gracie Bearup 9 SAND LAKE MI 27:37.8 8:54
215 174 Grace Ydenberg 9 GRAND RAPIDS MI 27:38.0 8:54
216 75 Emily Holmes 12 ANTIOCH IL 28:25.5 9:09
217 222 Ashley Bearup 10 SAND LAKE MI 28:25.6 9:09