2016 MHSAA LP Girls D4 Cross Country State Finals

back to results

Nov. 5, 2016

2016 MHSAA LP Girls D4 Cross Country State Finals
Brooklyn, MI
Provided by Mac Sport Timing


MHSAA LP CROSS COUNTRY FINALS
MICHIGAN INTERNATIONAL SPEEDWAY
BROOKLYN, MICHIGAN, SATURDAY, NOVEMBER 5, 2016

INDIVIDUAL RESULTS : DIVISION 4 - GIRLS


Place No. Name School Gr T'I Time
===== ===== ====================== ==================================== == === =======
1 1744 Ava Strenge Battle Creek St. Philip 12 T 18:27.2
2 1858 Bailley McConnell Mt. Pleasant Sacred Heart 11 T 18:55.6
3 1936 Samantha Saenz Concord 11 I 19:04.2
4 1857 Alexis McConnell Mt. Pleasant Sacred Heart 12 T 19:09.1
5 1859 Cammie McConnell Mt. Pleasant Sacred Heart 10 T 19:10.6
6 1870 Aubrey George Pewamo-Westphalia 9 T 19:21.1
7 1796 Andrea Jagielski Hillsdale Academy 12 T 19:22.0
8 1791 Alyssa Kihnke Harbor Springs 11 T 19:22.2
9 1929 Megan Nichols Auburn Hills Oakland Christian 12 I 19:28.4
10 1821 Mary Ankenbauer Kalamazoo Hackett 11 T 19:29.4
11 1856 Lauren MacDonald Mt. Pleasant Sacred Heart 10 T 19:41.0
12 1752 Chloe Brittain Breckenridge 11 T 19:55.3
13 1960 Kylie Sikkema Marion 12 I 19:59.1
14 1906 Haili Gusa Ubly 10 T 19:59.1
15 1787 Ellie Fleming Harbor Springs 10 T 20:00.5
16 1971 Emily Malocha Rogers City 12 I 20:02.1
17 1912 Olivia Hankey Waterford Our Lady of the Lakes 11 T 20:02.2
18 1798 Megan Poole Hillsdale Academy 12 T 20:04.9
19 1819 Hailey Shank Indian River Inland Lakes 10 T 20:06.6
20 1861 Scout Nelson Mt. Pleasant Sacred Heart 10 T 20:09.8
21 1973 Caitlin Henne Springport 11 I 20:11.5
22 1754 Annie Laurenz Breckenridge 9 T 20:12.7
23 1931 Madeline Steffke Beal City 11 I 20:13.1
24 1967 Sienna Ruiter Plymouth Christian Academy 10 I 20:13.8
25 1860 Desiree McConnell Mt. Pleasant Sacred Heart 9 T 20:14.1
26 1927 Colette Lark Adrian Lenawee Christian 12 I 20:14.2
27 1935 Gabby Brandonisio Concord 12 I 20:16.6
28 1928 Corra Hamilton Athens 11 I 20:18.0
29 1835 Hanna Grant Lake Leelanau St. Maryís 11 T 20:26.0
30 1846 Paige Swiriduk Manton 9 T 20:27.8
31 1855 Rowan Fitzpatrick Mt. Pleasant Sacred Heart 11 T 20:28.0
32 1871 Cailey George Pewamo-Westphalia 9 T 20:35.2
33 1978 Emily Merten Walkerville 12 I 20:42.1
34 1874 Olivia Nurenberg Pewamo-Westphalia 12 T 20:42.2
35 1868 Logan Williams Muskegon Western Mich. Christian 12 T 20:42.8
36 1866 Sarah Vanderkooi Muskegon Western Mich. Christian 10 T 20:45.0
37 1965 Renee Osborne Pittsford 10 I 20:47.8
38 1816 Abigal Kline Indian River Inland Lakes 10 T 20:48.6
39 1894 Haley Muck Sand Creek 12 T 20:49.8
40 1892 Vivian Messerschmidt Sand Creek 11 T 20:50.3
41 1969 McKenzi Bassage Reading 11 I 20:52.4
42 1869 Bailey Droste Pewamo-Westphalia 9 T 20:52.9
43 1926 Haleigh Adams Adrian Lenawee Christian 9 I 20:53.7
44 1887 Carolyn Luddy Royal Oak Shrine 10 T 20:54.2
45 1974 Emily Stringer St. Joseph Lake Michigan Catholic 9 I 20:54.2
46 1910 Janelle White Ubly 11 T 20:54.7
47 1852 Emma Pachay Marcellus 10 T 20:57.3
48 1779 Michaela Ward Fowler 11 T 20:58.6
49 1918 Ella Bowman White Cloud 10 T 20:59.0
50 1977 Andreya McCarty Vestaburg 12 I 21:00.9
51 1788 Jill Gretzinger Harbor Springs 11 T 21:01.8
52 1862 Josie Aardema Muskegon Western Mich. Christian 10 T 21:03.4
53 1872 Brooklyn Nurenberg Pewamo-Westphalia 11 T 21:07.6
54 1766 Christy Figueroa Ellsworth 8 T 21:09.2
55 1827 Lauryn Thompson Kalamazoo Hackett 12 T 21:09.5
56 1950 Mary Hawthorne Jackson Christian 12 I 21:09.6
57 1785 Annelies Ondersma Grosse Pte. Woods U. Liggett 11 T 21:11.8
58 1925 Haley Wilkes Addison 11 I 21:12.2
59 1873 Emily Nurenberg Pewamo-Westphalia 9 T 21:12.7
60 1944 Jaedyn Winton Fairview 9 I 21:13.0
61 1962 Mary Leighton Mendon 12 I 21:15.0
62 1778 Ashley VanElls Fowler 12 T 21:18.5
63 1746 Elizabeth Belinsky Bear Lake-Onekama 11 T 21:19.9
64 1844 Angelica Parker Manton 12 T 21:21.1
65 1789 Emma Hayhurst Harbor Springs 9 T 21:21.4
66 1765 Allyson Stevens Carson City-Crystal 9 T 21:21.6
67 1964 Bradey Osborn Morenci 10 I 21:23.2
68 1780 Izzy Brusilow Grosse Pte. Woods U. Liggett 10 T 21:23.7
69 1898 Taylor Barry Southfield Christian 12 T 21:24.1
70 1959 Alexis Salisbury Marion 9 I 21:25.7
71 1976 Jessie Rieth Three Oaks River Valley 10 I 21:26.8
72 1826 Lindsey Stone Kalamazoo Hackett 10 T 21:30.0
73 1938 Kylee Colesa Deckerville 11 I 21:30.8
74 1753 Carly Jenkins Breckenridge 12 T 21:34.1
75 1829 Victoria Hale Kingston 12 T 21:36.3
76 1953 Ashley Veldkamp Kalamazoo Christian 9 I 21:36.8
77 1793 Hannah Wagner Harbor Springs 12 T 21:36.8
78 1777 Alyssa Vandegriff Fowler 10 T 21:38.5
79 1759 Makayla Baker Carson City-Crystal 12 T 21:39.1
80 1933 Jaylen Schroeder Big Rapids Crossroads Academy 9 I 21:40.4
81 1930 Ariel Salter Beal City 12 I 21:41.3
82 1966 Danae Moriarty Plymouth Christian Academy 9 I 21:42.0
83 1748 Emilee MacPherson Bear Lake-Onekama 11 T 21:45.6
84 1745 Yuki Babinec Bear Lake-Onekama 11 T 21:46.1
85 1882 Caleigh Winters Potterville 9 T 21:46.1
86 1810 Lexi Hill Hudson 10 T 21:48.3
87 1975 Allison Greenwood Sterling Heights Parkway 9 I 21:50.3
88 1961 Adrianna Malburg Mason County Eastern 9 I 21:51.8
89 1885 Ellie Kendell Royal Oak Shrine 9 T 21:54.0
90 1954 Adrianne Brown Kimball Landmark 11 I 21:55.2
91 1808 Amber Czeiszperger Hudson 9 T 21:56.7
92 1941 Brooke Belleville Evart 12 I 21:56.9
93 1937 Morgan Armstead Deckerville 10 I 21:57.5
94 1794 Taylor Doty Hillsdale Academy 12 T 21:57.8
95 1807 Mikayla Bowen Hudson 10 T 21:58.8
96 1951 Averie Hollowood Jackson Christian 10 I 21:59.0
97 1799 Anna Richards Hillsdale Academy 9 T 22:01.4
98 1940 Molly Kitson East Jordan 9 I 22:03.0
99 1740 Madi Elliott Battle Creek St. Philip 10 T 22:03.7
100 1822 Quinn Epkey Kalamazoo Hackett 12 T 22:03.7
101 1834 Ciara Glynn Lake Leelanau St. Maryís 8 T 22:05.0
102 1955 Riley Day Lutheran HS Westland 10 I 22:06.1
103 1803 Caitlyn Giddings Holton 12 T 22:07.1
104 1949 Alyssa Phillips Hillsdale Will Carleton 10 I 22:09.1
105 1970 Hailey Sims Reading 12 I 22:10.7
106 1763 Aoife O'Grady Carson City-Crystal 9 T 22:11.4
107 1875 Brenna Wirth Pewamo-Westphalia 12 T 22:12.4
108 1818 Lexi Passino Indian River Inland Lakes 12 T 22:13.1
109 1932 Colleen Randolph Bellaire 12 I 22:13.3
110 1845 Ashley Parker Manton 10 T 22:13.8
111 1809 Sydney Feekings Hudson 11 T 22:14.5
112 1790 Lauren Johanson Harbor Springs 10 T 22:14.9
113 1839 Lexi Schaub Lake Leelanau St. Maryís 11 T 22:14.9
114 1948 Hannah Emerick Harbor Beach 9 I 22:15.9
115 1761 Karagan Kavanagh Carson City-Crystal 12 T 22:17.4
116 1942 Sarah Nelson Evart 11 I 22:19.8
117 1847 Autumn Tuck Manton 12 T 22:23.4
118 1757 Elizabeth Snow Breckenridge 9 T 22:24.2
119 1958 Molly Lombard Marine City Cardinal Mooney 11 I 22:25.1
120 1947 Lizzie Cammenga Fruitport Calvary Christian 9 I 22:25.6
121 1963 Anna Ferman Montabella 12 I 22:26.5
122 1842 Tori Moffit Manton 12 T 22:27.3
123 1786 Maddie Wu Grosse Pte. Woods U. Liggett 12 T 22:27.9
124 1772 Alleah Sundeluis Ellsworth 11 T 22:30.5
125 1864 Chanaiya Richards Muskegon Western Mich. Christian 12 T 22:32.1
126 1877 Natalie Halsey Potterville 10 T 22:32.4
127 1813 Mya Shirey Hudson 10 T 22:33.6
128 1750 Sylvia Mauntler Bear Lake-Onekama 10 T 22:34.4
129 1758 Ayanna Williams Breckenridge 12 T 22:37.7
130 1830 Lily Lyons Kingston 10 T 22:39.8
131 1890 Halena Dickerson Sand Creek 10 T 22:39.9
132 1756 Myra Marr Breckenridge 9 T 22:41.8
133 1878 Kylee Marcussen Potterville 12 T 22:41.9
134 1939 Catherine Sanford Deckerville 11 I 22:42.7
135 1957 Sunny Charpentier Maple City Glen Lake 12 I 22:43.9
136 1792 Emma Wagner Harbor Springs 10 T 22:44.5
137 1815 Precious Delos Santos Indian River Inland Lakes 10 T 22:46.6
138 1943 Addison Goy Fairview 9 I 22:48.4
139 1922 Haley Foster White Cloud 10 T 22:49.6
140 1768 Addie Nagel Ellsworth 9 T 22:50.1
141 1841 Autumn Fedorowicz Manton 12 T 22:50.5
142 1946 Peggy Morrow Frankfort 11 I 22:56.1
143 1895 Deltann Pape Sand Creek 10 T 22:57.9
144 1801 Sydney Armstrong Holton 12 T 22:57.9
145 1828 Jade Delong Kingston 12 T 22:58.1
146 1833 Emily Warrington Kingston 10 T 22:58.7
147 1800 Aianna Smith Hillsdale Academy 11 T 22:59.3
148 1817 Falyn Mansfield Indian River Inland Lakes 10 T 23:01.4
149 1904 Lauren Dropeski Ubly 9 T 23:01.8
150 1880 Alyssa Wabindato Potterville 9 T 23:02.0
151 1755 Ellen Laurenz Breckenridge 11 T 23:02.8
152 1738 Meagan Casterline Battle Creek St. Philip 12 T 23:04.3
153 1968 Eva Warmbier Plymouth Christian Academy 9 I 23:04.6
154 1914 Kari Romkema Waterford Our Lady of the Lakes 11 T 23:08.8
155 1851 Johanna Jager Marcellus 12 T 23:12.2
156 1909 Sierra Walker Ubly 9 T 23:13.8
157 1972 Emmy Dyer Springport 11 I 23:15.9
158 1934 Maria Wierenga Byron Center Zion Christian 9 I 23:16.2
159 1811 Anna Loar Hudson 9 T 23:17.5
160 1747 Faith Corey Bear Lake-Onekama 11 T 23:18.2
161 1837 Mary MacDonald Lake Leelanau St. Maryís 9 T 23:18.6
162 1843 Grace Musselman Manton 12 T 23:19.8
163 1795 Grace Heckenlively Hillsdale Academy 9 T 23:20.1
164 1897 Grace Allan Southfield Christian 12 T 23:21.1
165 1774 Mariele Feldpausch Fowler 11 T 23:22.9
166 1825 Isabelle Saucier Kalamazoo Hackett 10 T 23:23.1
167 1896 Hannah Reckner Sand Creek 9 T 23:24.7
168 1805 Dani Tanner Holton 11 T 23:25.4
169 1956 Selena Fack Lutheran HS Westland 11 I 23:25.4
170 1838 Grace McKillip Lake Leelanau St. Maryís 10 T 23:30.3
171 1916 Josie Ware Waterford Our Lady of the Lakes 11 T 23:32.1
172 1919 Hannah Brown White Cloud 10 T 23:35.2
173 1888 Maureen Luddy Royal Oak Shrine 12 T 23:36.0
174 1760 Ariana Dockham Carson City-Crystal 9 T 23:36.8
175 1840 Nicole Wittman Lake Leelanau St. Maryís 11 T 23:40.0
176 1915 Kayla Sanders Waterford Our Lady of the Lakes 11 T 23:40.0
177 1771 Lani Sundelius Ellsworth 12 T 23:40.3
178 1893 Sienna Morlock Sand Creek 9 T 23:44.0
179 1908 Sabrina Schumacher Ubly 10 T 23:46.7
180 1769 Sarah Sitzema Ellsworth 10 T 23:54.1
181 1764 Christina Schafer Carson City-Crystal 9 T 23:56.2
182 1945 Casey Aldrich Frankfort 11 I 23:59.1
183 1884 Julia Halkey Royal Oak Shrine 12 T 23:59.9
184 1797 Lydia Knecht Hillsdale Academy 9 T 24:05.2
185 1881 Emily Walter Potterville 12 T 24:09.0
186 1886 Jeanne Lampertius Royal Oak Shrine 12 T 24:09.5
187 1900 Madelin Chau Southfield Christian 10 T 24:10.6
188 1782 Margaret Hartigan Grosse Pte. Woods U. Liggett 9 T 24:12.5
189 1802 Paige Byrnes Holton 9 T 24:18.4
190 1783 Ava Henness Grosse Pte. Woods U. Liggett 9 T 24:20.3
191 1924 Kayla Pasch White Cloud 10 T 24:23.1
192 1907 Emma Hembrough Ubly 11 T 24:25.7
193 1767 Marie Groenik Ellsworth 12 T 24:26.4
194 1749 Magnolia Madsen Bear Lake-Onekama 9 T 24:29.9
195 1820 Lauren Vizina Indian River Inland Lakes 10 T 24:32.8
196 1781 Sarah Galbenski Grosse Pte. Woods U. Liggett 12 T 24:43.5
197 1741 Irene Hibbard Battle Creek St. Philip 10 T 24:47.4
198 1863 Emma Brink Muskegon Western Mich. Christian 11 T 24:48.3
199 1902 Claire Smith Southfield Christian 12 T 24:49.1
200 1879 Natalie Shafor Potterville 11 T 24:51.5
201 1854 Melissa Steinkraus Marcellus 11 T 24:54.1
202 1751 Hayley May Bear Lake-Onekama 10 T 24:55.0
203 1905 Andrea Grifka Ubly 9 T 25:02.1
204 1913 Amanda Miner Waterford Our Lady of the Lakes 11 T 25:02.4
205 1812 Harley Scholl Hudson 11 T 25:03.6
206 1823 Maggie Ketels Kalamazoo Hackett 11 T 25:06.8
207 1876 Tara Dawdy Potterville 11 T 25:06.9
208 1883 Grace Bontrager Royal Oak Shrine 12 T 25:08.9
209 1836 Alexandra Kirt Lake Leelanau St. Maryís 10 T 25:16.1
210 1742 Lilly Schulz Battle Creek St. Philip 11 T 25:17.7
211 1889 Jamie McVean Royal Oak Shrine 11 T 25:19.3
212 1903 Holly Smith Southfield Christian 10 T 25:34.5
213 1770 Sophie Sommer Ellsworth 11 T 25:37.8
214 1848 Lexi Bainbridge Marcellus 10 T 25:40.5
215 1867 Emma Visker Muskegon Western Mich. Christian 9 T 25:44.7
216 1849 Morgan Hartline Marcellus 11 T 25:46.0
217 1865 Leah Sweetman Muskegon Western Mich. Christian 12 T 25:48.5
218 1891 Destiny Hoot Sand Creek 11 T 25:52.0
219 1784 Lauren McKenzie Grosse Pte. Woods U. Liggett 11 T 25:54.1
220 1806 Madison Wackernagel Holton 10 T 25:58.4
221 1911 Hannah Davies Waterford Our Lady of the Lakes 11 T 26:00.8
222 1920 Madeleine Seabrook White Cloud 11 T 26:13.4
223 1824 Grace Stouffer Kalamazoo Hackett 10 T 26:16.6
224 1776 Virginia Myer Fowler 9 T 26:34.8
225 1899 Grace Carter Southfield Christian 12 T 26:38.2
226 1850 BryAnne Haas Marcellus 12 T 26:47.3
227 1917 Catherine Weddle Waterford Our Lady of the Lakes 11 T 26:52.7
228 1743 Mae Dustin Battle Creek St. Philip 10 T 27:19.2
229 1853 Amy Steinkraus Marcellus 10 T 27:56.0
230 1762 Naomi Mangold Carson City-Crystal 12 T 28:11.1
231 1739 Emily Cutshall Battle Creek St. Philip 12 T 28:24.2
232 1921 Elizabeth Feldpausch White Cloud 12 T 29:40.5
233 1814 Anna Beardsley Indian River Inland Lakes 11 T 30:19.3
234 1831 Lohr Smith Kingston 9 T 30:41.2
235 1832 Tanoy Sudhisanronakorn Kingston 11 T 31:05.5
236 1901 Kendall Huff Southfield Christian 10 T 31:09.4
237 1773 Claudia Feldpausch Fowler 9 T 31:15.9

*********************************
Great Lakes Championchip
www.greatlakeschampionchip.com

Mac's Sports Timing
www.macssportstiming.com
*********************************



MHSAA LP CROSS COUNTRY FINALS
MICHIGAN INTERNATIONAL SPEEDWAY
BROOKLYN, MICHIGAN, SATURDAY, NOVEMBER 5, 2016

TEAM RESULTS : DIVISION 4 - GIRLS



1. 34 Mt. Pleasant Sacred Heart (19:25.3 97:06.1 1:14.2)
===================================================
1 2 Bailley McConnell 11 18:55.6
2 3 Alexis McConnell 12 19:09.1
3 4 Cammie McConnell 10 19:10.6
4 9 Lauren MacDonald 10 19:41.0
5 16 Scout Nelson 10 20:09.8
6 ( 18) Desiree McConnell 9 20:14.1
7 ( 21) Rowan Fitzpatrick 11 20:28.0

2. 116 Pewamo-Westphalia (20:31.8 102:39.0 1:46.5)
===================================================
1 5 Aubrey George 9 19:21.1
2 22 Cailey George 9 20:35.2
3 23 Olivia Nurenberg 12 20:42.2
4 29 Bailey Droste 9 20:52.9
5 37 Brooklyn Nurenberg 11 21:07.6
6 ( 41) Emily Nurenberg 9 21:12.7
7 ( 69) Brenna Wirth 12 22:12.4

3. 151 Harbor Springs (20:40.6 103:22.7 2:14.6)
===================================================
1 7 Alyssa Kihnke 11 19:22.2
2 12 Ellie Fleming 10 20:00.5
3 35 Jill Gretzinger 11 21:01.8
4 45 Emma Hayhurst 9 21:21.4
5 52 Hannah Wagner 12 21:36.8
6 ( 73) Lauren Johanson 10 22:14.9
7 ( 90) Emma Wagner 10 22:44.5

4. 239 Breckenridge (21:20.8 106:44.0 2:42.4)
===================================================
1 10 Chloe Brittain 11 19:55.3
2 17 Annie Laurenz 9 20:12.7
3 50 Carly Jenkins 12 21:34.1
4 77 Elizabeth Snow 9 22:24.2
5 85 Ayanna Williams 12 22:37.7
6 ( 88) Myra Marr 9 22:41.8
7 (103) Ellen Laurenz 11 23:02.8

5. 243 Hillsdale Academy (21:17.1 106:25.4 3:37.3)
===================================================
1 6 Andrea Jagielski 12 19:22.0
2 14 Megan Poole 12 20:04.9
3 61 Taylor Doty 12 21:57.8
4 63 Anna Richards 9 22:01.4
5 99 Aianna Smith 11 22:59.3
6 (112) Grace Heckenlively 9 23:20.1
7 (131) Lydia Knecht 9 24:05.2

6. 276 Kalamazoo Hackett (21:31.2 107:35.7 3:53.7)
===================================================
1 8 Mary Ankenbauer 11 19:29.4
2 39 Lauryn Thompson 12 21:09.5
3 49 Lindsey Stone 10 21:30.0
4 65 Quinn Epkey 12 22:03.7
5 115 Isabelle Saucier 10 23:23.1
6 (153) Maggie Ketels 11 25:06.8
7 (170) Grace Stouffer 10 26:16.6

7. 289 Manton (21:46.7 108:53.4 1:59.5)
===================================================
1 20 Paige Swiriduk 9 20:27.8
2 44 Angelica Parker 12 21:21.1
3 71 Ashley Parker 10 22:13.8
4 76 Autumn Tuck 12 22:23.4
5 78 Tori Moffit 12 22:27.3
6 ( 94) Autumn Fedorowicz 12 22:50.5
7 (111) Grace Musselman 12 23:19.8

8. 302 Indian River Inland Lakes (21:47.3 108:56.3 2:54.8)
===================================================
1 15 Hailey Shank 10 20:06.6
2 26 Abigal Kline 10 20:48.6
3 70 Lexi Passino 12 22:13.1
4 91 Precious Delos Santos 10 22:46.6
5 100 Falyn Mansfield 10 23:01.4
6 (142) Lauren Vizina 10 24:32.8
7 (180) Anna Beardsley 11 30:19.3

9. 311 Muskegon Western Mich. Christian (21:58.4 109:51.6 4:05.5)
===================================================
1 24 Logan Williams 12 20:42.8
2 25 Sarah Vanderkooi 10 20:45.0
3 36 Josie Aardema 10 21:03.4
4 81 Chanaiya Richards 12 22:32.1
5 145 Emma Brink 11 24:48.3
6 (162) Emma Visker 9 25:44.7
7 (164) Leah Sweetman 12 25:48.5

10. 335 Hudson (22:06.4 110:31.9 0:45.3)
===================================================
1 58 Lexi Hill 10 21:48.3
2 60 Amber Czeiszperger 9 21:56.7
3 62 Mikayla Bowen 10 21:58.8
4 72 Sydney Feekings 11 22:14.5
5 83 Mya Shirey 10 22:33.6
6 (108) Anna Loar 9 23:17.5
7 (152) Harley Scholl 11 25:03.6

11. 347 Bear Lake-Onekama (22:08.9 110:44.2 1:58.3)
===================================================
1 43 Elizabeth Belinsky 11 21:19.9
2 55 Emilee MacPherson 11 21:45.6
3 56 Yuki Babinec 11 21:46.1
4 84 Sylvia Mauntler 10 22:34.4
5 109 Faith Corey 11 23:18.2
6 (141) Magnolia Madsen 9 24:29.9
7 (149) Hayley May 10 24:55.0

12. 353 Sand Creek (22:08.6 110:42.6 2:34.9)
===================================================
1 27 Haley Muck 12 20:49.8
2 28 Vivian Messerschmidt 11 20:50.3
3 87 Halena Dickerson 10 22:39.9
4 95 Deltann Pape 10 22:57.9
5 116 Hannah Reckner 9 23:24.7
6 (126) Sienna Morlock 9 23:44.0
7 (165) Destiny Hoot 11 25:52.0

13. 365 Carson City-Crystal (22:13.3 111:06.3 2:15.2)
===================================================
1 46 Allyson Stevens 9 21:21.6
2 54 Makayla Baker 12 21:39.1
3 68 Aoife O'Grady 9 22:11.4
4 75 Karagan Kavanagh 12 22:17.4
5 122 Ariana Dockham 9 23:36.8
6 (129) Christina Schafer 9 23:56.2
7 (177) Naomi Mangold 12 28:11.1

14. 377 Ubly (22:11.3 110:56.1 3:47.6)
===================================================
1 11 Haili Gusa 10 19:59.1
2 31 Janelle White 11 20:54.7
3 101 Lauren Dropeski 9 23:01.8
4 107 Sierra Walker 9 23:13.8
5 127 Sabrina Schumacher 10 23:46.7
6 (139) Emma Hembrough 11 24:25.7
7 (150) Andrea Grifka 9 25:02.1

15. 387 Lake Leelanau St. Maryís (22:19.0 111:34.8 3:04.3)
===================================================
1 19 Hanna Grant 11 20:26.0
2 66 Ciara Glynn 8 22:05.0
3 74 Lexi Schaub 11 22:14.9
4 110 Mary MacDonald 9 23:18.6
5 118 Grace McKillip 10 23:30.3
6 (123) Nicole Wittman 11 23:40.0
7 (156) Alexandra Kirt 10 25:16.1

16. 413 Fowler (22:46.7 113:53.3 5:36.2)
===================================================
1 33 Michaela Ward 11 20:58.6
2 42 Ashley VanElls 12 21:18.5
3 53 Alyssa Vandegriff 10 21:38.5
4 114 Mariele Feldpausch 11 23:22.9
5 171 Virginia Myer 9 26:34.8
6 (184) Claudia Feldpausch 9 31:15.9

17. 438 Grosse Pte. Woods U. Liggett (22:43.3 113:36.2 3:08.5)
===================================================
1 40 Annelies Ondersma 11 21:11.8
2 47 Izzy Brusilow 10 21:23.7
3 79 Maddie Wu 12 22:27.9
4 135 Margaret Hartigan 9 24:12.5
5 137 Ava Henness 9 24:20.3
6 (143) Sarah Galbenski 12 24:43.5
7 (166) Lauren McKenzie 11 25:54.1

18. 462 Potterville (22:50.3 114:11.4 2:22.9)
===================================================
1 57 Caleigh Winters 9 21:46.1
2 82 Natalie Halsey 10 22:32.4
3 89 Kylee Marcussen 12 22:41.9
4 102 Alyssa Wabindato 9 23:02.0
5 132 Emily Walter 12 24:09.0
6 (147) Natalie Shafor 11 24:51.5
7 (154) Tara Dawdy 11 25:06.9

19. 464 Ellsworth (22:48.9 114:04.2 2:44.9)
===================================================
1 38 Christy Figueroa 8 21:09.2
2 80 Alleah Sundeluis 11 22:30.5
3 93 Addie Nagel 9 22:50.1
4 125 Lani Sundelius 12 23:40.3
5 128 Sarah Sitzema 10 23:54.1
6 (140) Marie Groenik 12 24:26.4
7 (160) Sophie Sommer 11 25:37.8

20. 470 Battle Creek St. Philip (22:44.1 113:40.3 6:50.5)
===================================================
1 1 Ava Strenge 12 18:27.2
2 64 Madi Elliott 10 22:03.7
3 104 Meagan Casterline 12 23:04.3
4 144 Irene Hibbard 10 24:47.4
5 157 Lilly Schulz 11 25:17.7
6 (175) Mae Dustin 10 27:19.2
7 (178) Emily Cutshall 12 28:24.2

21. 473 Royal Oak Shrine (22:54.8 114:33.6 3:15.3)
===================================================
1 30 Carolyn Luddy 10 20:54.2
2 59 Ellie Kendell 9 21:54.0
3 121 Maureen Luddy 12 23:36.0
4 130 Julia Halkey 12 23:59.9
5 133 Jeanne Lampertius 12 24:09.5
6 (155) Grace Bontrager 12 25:08.9
7 (158) Jamie McVean 11 25:19.3

22. 512 Waterford Our Lady of the Lakes (23:05.1 115:25.5 5:00.2)
===================================================
1 13 Olivia Hankey 11 20:02.2
2 105 Kari Romkema 11 23:08.8
3 119 Josie Ware 11 23:32.1
4 124 Kayla Sanders 11 23:40.0
5 151 Amanda Miner 11 25:02.4
6 (168) Hannah Davies 11 26:00.8
7 (174) Catherine Weddle 11 26:52.7

23. 513 Kingston (24:10.9 120:54.1 9:04.9)
===================================================
1 51 Victoria Hale 12 21:36.3
2 86 Lily Lyons 10 22:39.8
3 97 Jade Delong 12 22:58.1
4 98 Emily Warrington 10 22:58.7
5 181 Lohr Smith 9 30:41.2
6 (182) Tanoy Sudhisanronakorn 11 31:05.5

24. 553 White Cloud (23:36.1 118:00.3 5:14.4)
===================================================
1 34 Ella Bowman 10 20:59.0
2 92 Haley Foster 10 22:49.6
3 120 Hannah Brown 10 23:35.2
4 138 Kayla Pasch 10 24:23.1
5 169 Madeleine Seabrook 11 26:13.4
6 (179) Elizabeth Feldpausch 12 29:40.5

25. 583 Holton (23:45.5 118:47.2 3:51.3)
===================================================
1 67 Caitlyn Giddings 12 22:07.1
2 96 Sydney Armstrong 12 22:57.9
3 117 Dani Tanner 11 23:25.4
4 136 Paige Byrnes 9 24:18.4
5 167 Madison Wackernagel 10 25:58.4

26. 600 Southfield Christian (23:51.9 119:19.4 4:10.4)
===================================================
1 48 Taylor Barry 12 21:24.1
2 113 Grace Allan 12 23:21.1
3 134 Madelin Chau 10 24:10.6
4 146 Claire Smith 12 24:49.1
5 159 Holly Smith 10 25:34.5
6 (172) Grace Carter 12 26:38.2
7 (183) Kendall Huff 10 31:09.4

27. 610 Marcellus (24:06.1 120:30.1 4:48.7)
===================================================
1 32 Emma Pachay 10 20:57.3
2 106 Johanna Jager 12 23:12.2
3 148 Melissa Steinkraus 11 24:54.1
4 161 Lexi Bainbridge 10 25:40.5
5 163 Morgan Hartline 11 25:46.0
6 (173) BryAnne Haas 12 26:47.3
7 (176) Amy Steinkraus 10 27:56.0



*********************************
Great Lakes Championchip
www.greatlakeschampionchip.com

Mac's Sports Timing
www.macssportstiming.com
*********************************



MHSAA LP CROSS COUNTRY FINALS
MICHIGAN INTERNATIONAL SPEEDWAY
BROOKLYN, MICHIGAN, SATURDAY, NOVEMBER 5, 2016

GRADE RESULTS : DIVISION 4 - GIRLS



FRESHMEN

GPl. Name School Gr Time Pace
===== ====================== ==================================== == ======= =====
1 Aubrey George Pewamo-Westphalia 9 19:21.1 6:14
2 Annie Laurenz Breckenridge 9 20:12.7 6:31
3 Desiree McConnell Mt. Pleasant Sacred Heart 9 20:14.1 6:31
4 Paige Swiriduk Manton 9 20:27.8 6:36
5 Cailey George Pewamo-Westphalia 9 20:35.2 6:38
6 Bailey Droste Pewamo-Westphalia 9 20:52.9 6:44
7 Haleigh Adams Adrian Lenawee Christian 9 20:53.7 6:44
8 Emily Stringer St. Joseph Lake Michigan Catholic 9 20:54.2 6:44
9 Emily Nurenberg Pewamo-Westphalia 9 21:12.7 6:50
10 Jaedyn Winton Fairview 9 21:13.0 6:50
11 Emma Hayhurst Harbor Springs 9 21:21.4 6:53
12 Allyson Stevens Carson City-Crystal 9 21:21.6 6:53
13 Alexis Salisbury Marion 9 21:25.7 6:54
14 Ashley Veldkamp Kalamazoo Christian 9 21:36.8 6:58
15 Jaylen Schroeder Big Rapids Crossroads Academy 9 21:40.4 6:59
16 Danae Moriarty Plymouth Christian Academy 9 21:42.0 7:00
17 Caleigh Winters Potterville 9 21:46.1 7:01
18 Allison Greenwood Sterling Heights Parkway 9 21:50.3 7:02
19 Adrianna Malburg Mason County Eastern 9 21:51.8 7:03
20 Ellie Kendell Royal Oak Shrine 9 21:54.0 7:03
21 Amber Czeiszperger Hudson 9 21:56.7 7:04
22 Anna Richards Hillsdale Academy 9 22:01.4 7:06
23 Molly Kitson East Jordan 9 22:03.0 7:06
24 Aoife O'Grady Carson City-Crystal 9 22:11.4 7:09
25 Hannah Emerick Harbor Beach 9 22:15.9 7:10
26 Elizabeth Snow Breckenridge 9 22:24.2 7:13
27 Lizzie Cammenga Fruitport Calvary Christian 9 22:25.6 7:14
28 Myra Marr Breckenridge 9 22:41.8 7:19
29 Addison Goy Fairview 9 22:48.4 7:21
30 Addie Nagel Ellsworth 9 22:50.1 7:21
31 Lauren Dropeski Ubly 9 23:01.8 7:25
32 Alyssa Wabindato Potterville 9 23:02.0 7:25
33 Eva Warmbier Plymouth Christian Academy 9 23:04.6 7:26
34 Sierra Walker Ubly 9 23:13.8 7:29
35 Maria Wierenga Byron Center Zion Christian 9 23:16.2 7:30
36 Anna Loar Hudson 9 23:17.5 7:30
37 Mary MacDonald Lake Leelanau St. Maryís 9 23:18.6 7:31
38 Grace Heckenlively Hillsdale Academy 9 23:20.1 7:31
39 Hannah Reckner Sand Creek 9 23:24.7 7:33
40 Ariana Dockham Carson City-Crystal 9 23:36.8 7:36
41 Sienna Morlock Sand Creek 9 23:44.0 7:39
42 Christina Schafer Carson City-Crystal 9 23:56.2 7:43
43 Lydia Knecht Hillsdale Academy 9 24:05.2 7:46
44 Margaret Hartigan Grosse Pte. Woods U. Liggett 9 24:12.5 7:48
45 Paige Byrnes Holton 9 24:18.4 7:50
46 Ava Henness Grosse Pte. Woods U. Liggett 9 24:20.3 7:51
47 Magnolia Madsen Bear Lake-Onekama 9 24:29.9 7:54
48 Andrea Grifka Ubly 9 25:02.1 8:04
49 Emma Visker Muskegon Western Mich. Christian 9 25:44.7 8:18
50 Virginia Myer Fowler 9 26:34.8 8:34
51 Lohr Smith Kingston 9 30:41.2 9:53
52 Claudia Feldpausch Fowler 9 31:15.9 10:04

SOPHOMORES

GPl. Name School Gr Time Pace
===== ====================== ==================================== == ======= =====
1 Cammie McConnell Mt. Pleasant Sacred Heart 10 19:10.6 6:11
2 Lauren MacDonald Mt. Pleasant Sacred Heart 10 19:41.0 6:21
3 Haili Gusa Ubly 10 19:59.1 6:26
4 Ellie Fleming Harbor Springs 10 20:00.5 6:27
5 Hailey Shank Indian River Inland Lakes 10 20:06.6 6:29
6 Scout Nelson Mt. Pleasant Sacred Heart 10 20:09.8 6:30
7 Sienna Ruiter Plymouth Christian Academy 10 20:13.8 6:31
8 Sarah Vanderkooi Muskegon Western Mich. Christian 10 20:45.0 6:41
9 Renee Osborne Pittsford 10 20:47.8 6:42
10 Abigal Kline Indian River Inland Lakes 10 20:48.6 6:42
11 Carolyn Luddy Royal Oak Shrine 10 20:54.2 6:44
12 Emma Pachay Marcellus 10 20:57.3 6:45
13 Ella Bowman White Cloud 10 20:59.0 6:46
14 Josie Aardema Muskegon Western Mich. Christian 10 21:03.4 6:47
15 Bradey Osborn Morenci 10 21:23.2 6:54
16 Izzy Brusilow Grosse Pte. Woods U. Liggett 10 21:23.7 6:54
17 Jessie Rieth Three Oaks River Valley 10 21:26.8 6:55
18 Lindsey Stone Kalamazoo Hackett 10 21:30.0 6:56
19 Alyssa Vandegriff Fowler 10 21:38.5 6:58
20 Lexi Hill Hudson 10 21:48.3 7:02
21 Morgan Armstead Deckerville 10 21:57.5 7:05
22 Mikayla Bowen Hudson 10 21:58.8 7:05
23 Averie Hollowood Jackson Christian 10 21:59.0 7:05
24 Madi Elliott Battle Creek St. Philip 10 22:03.7 7:07
25 Riley Day Lutheran HS Westland 10 22:06.1 7:07
26 Alyssa Phillips Hillsdale Will Carleton 10 22:09.1 7:08
27 Ashley Parker Manton 10 22:13.8 7:10
28 Lauren Johanson Harbor Springs 10 22:14.9 7:10
29 Natalie Halsey Potterville 10 22:32.4 7:16
30 Mya Shirey Hudson 10 22:33.6 7:16
31 Sylvia Mauntler Bear Lake-Onekama 10 22:34.4 7:16
32 Lily Lyons Kingston 10 22:39.8 7:18
33 Halena Dickerson Sand Creek 10 22:39.9 7:18
34 Emma Wagner Harbor Springs 10 22:44.5 7:20
35 Precious Delos Santos Indian River Inland Lakes 10 22:46.6 7:20
36 Haley Foster White Cloud 10 22:49.6 7:21
37 Deltann Pape Sand Creek 10 22:57.9 7:24
38 Emily Warrington Kingston 10 22:58.7 7:24
39 Falyn Mansfield Indian River Inland Lakes 10 23:01.4 7:25
40 Isabelle Saucier Kalamazoo Hackett 10 23:23.1 7:32
41 Grace McKillip Lake Leelanau St. Maryís 10 23:30.3 7:34
42 Hannah Brown White Cloud 10 23:35.2 7:36
43 Sabrina Schumacher Ubly 10 23:46.7 7:40
44 Sarah Sitzema Ellsworth 10 23:54.1 7:42
45 Madelin Chau Southfield Christian 10 24:10.6 7:47
46 Kayla Pasch White Cloud 10 24:23.1 7:51
47 Lauren Vizina Indian River Inland Lakes 10 24:32.8 7:55
48 Irene Hibbard Battle Creek St. Philip 10 24:47.4 7:59
49 Hayley May Bear Lake-Onekama 10 24:55.0 8:02
50 Alexandra Kirt Lake Leelanau St. Maryís 10 25:16.1 8:08
51 Holly Smith Southfield Christian 10 25:34.5 8:14
52 Lexi Bainbridge Marcellus 10 25:40.5 8:16
53 Madison Wackernagel Holton 10 25:58.4 8:22
54 Grace Stouffer Kalamazoo Hackett 10 26:16.6 8:28
55 Mae Dustin Battle Creek St. Philip 10 27:19.2 8:48
56 Amy Steinkraus Marcellus 10 27:56.0 9:00
57 Kendall Huff Southfield Christian 10 31:09.4 10:02

JUNIORS

GPl. Name School Gr Time Pace
===== ====================== ==================================== == ======= =====
1 Bailley McConnell Mt. Pleasant Sacred Heart 11 18:55.6 6:06
2 Samantha Saenz Concord 11 19:04.2 6:09
3 Alyssa Kihnke Harbor Springs 11 19:22.2 6:15
4 Mary Ankenbauer Kalamazoo Hackett 11 19:29.4 6:17
5 Chloe Brittain Breckenridge 11 19:55.3 6:25
6 Olivia Hankey Waterford Our Lady of the Lakes 11 20:02.2 6:27
7 Caitlin Henne Springport 11 20:11.5 6:30
8 Madeline Steffke Beal City 11 20:13.1 6:31
9 Corra Hamilton Athens 11 20:18.0 6:33
10 Hanna Grant Lake Leelanau St. Maryís 11 20:26.0 6:35
11 Rowan Fitzpatrick Mt. Pleasant Sacred Heart 11 20:28.0 6:36
12 Vivian Messerschmidt Sand Creek 11 20:50.3 6:43
13 McKenzi Bassage Reading 11 20:52.4 6:44
14 Janelle White Ubly 11 20:54.7 6:44
15 Michaela Ward Fowler 11 20:58.6 6:46
16 Jill Gretzinger Harbor Springs 11 21:01.8 6:47
17 Brooklyn Nurenberg Pewamo-Westphalia 11 21:07.6 6:48
18 Annelies Ondersma Grosse Pte. Woods U. Liggett 11 21:11.8 6:50
19 Haley Wilkes Addison 11 21:12.2 6:50
20 Elizabeth Belinsky Bear Lake-Onekama 11 21:19.9 6:52
21 Kylee Colesa Deckerville 11 21:30.8 6:56
22 Emilee MacPherson Bear Lake-Onekama 11 21:45.6 7:01
23 Yuki Babinec Bear Lake-Onekama 11 21:46.1 7:01
24 Adrianne Brown Kimball Landmark 11 21:55.2 7:04
25 Sydney Feekings Hudson 11 22:14.5 7:10
26 Lexi Schaub Lake Leelanau St. Maryís 11 22:14.9 7:10
27 Sarah Nelson Evart 11 22:19.8 7:12
28 Molly Lombard Marine City Cardinal Mooney 11 22:25.1 7:13
29 Alleah Sundeluis Ellsworth 11 22:30.5 7:15
30 Catherine Sanford Deckerville 11 22:42.7 7:19
31 Peggy Morrow Frankfort 11 22:56.1 7:23
32 Aianna Smith Hillsdale Academy 11 22:59.3 7:24
33 Ellen Laurenz Breckenridge 11 23:02.8 7:26
34 Kari Romkema Waterford Our Lady of the Lakes 11 23:08.8 7:27
35 Emmy Dyer Springport 11 23:15.9 7:30
36 Faith Corey Bear Lake-Onekama 11 23:18.2 7:31
37 Mariele Feldpausch Fowler 11 23:22.9 7:32
38 Dani Tanner Holton 11 23:25.4 7:33
39 Selena Fack Lutheran HS Westland 11 23:25.4 7:33
40 Josie Ware Waterford Our Lady of the Lakes 11 23:32.1 7:35
41 Nicole Wittman Lake Leelanau St. Maryís 11 23:40.0 7:38
42 Kayla Sanders Waterford Our Lady of the Lakes 11 23:40.0 7:38
43 Casey Aldrich Frankfort 11 23:59.1 7:44
44 Emma Hembrough Ubly 11 24:25.7 7:52
45 Emma Brink Muskegon Western Mich. Christian 11 24:48.3 8:00
46 Natalie Shafor Potterville 11 24:51.5 8:01
47 Melissa Steinkraus Marcellus 11 24:54.1 8:01
48 Amanda Miner Waterford Our Lady of the Lakes 11 25:02.4 8:04
49 Harley Scholl Hudson 11 25:03.6 8:04
50 Maggie Ketels Kalamazoo Hackett 11 25:06.8 8:05
51 Tara Dawdy Potterville 11 25:06.9 8:06
52 Lilly Schulz Battle Creek St. Philip 11 25:17.7 8:09
53 Jamie McVean Royal Oak Shrine 11 25:19.3 8:09
54 Sophie Sommer Ellsworth 11 25:37.8 8:15
55 Morgan Hartline Marcellus 11 25:46.0 8:18
56 Destiny Hoot Sand Creek 11 25:52.0 8:20
57 Lauren McKenzie Grosse Pte. Woods U. Liggett 11 25:54.1 8:21
58 Hannah Davies Waterford Our Lady of the Lakes 11 26:00.8 8:23
59 Madeleine Seabrook White Cloud 11 26:13.4 8:27
60 Catherine Weddle Waterford Our Lady of the Lakes 11 26:52.7 8:40
61 Anna Beardsley Indian River Inland Lakes 11 30:19.3 9:46
62 Tanoy Sudhisanronakorn Kingston 11 31:05.5 10:01

SENIORS

GPl. Name School Gr Time Pace
===== ====================== ==================================== == ======= =====
1 Ava Strenge Battle Creek St. Philip 12 18:27.2 5:57
2 Alexis McConnell Mt. Pleasant Sacred Heart 12 19:09.1 6:10
3 Andrea Jagielski Hillsdale Academy 12 19:22.0 6:14
4 Megan Nichols Auburn Hills Oakland Christian 12 19:28.4 6:17
5 Kylie Sikkema Marion 12 19:59.1 6:26
6 Emily Malocha Rogers City 12 20:02.1 6:27
7 Megan Poole Hillsdale Academy 12 20:04.9 6:28
8 Colette Lark Adrian Lenawee Christian 12 20:14.2 6:31
9 Gabby Brandonisio Concord 12 20:16.6 6:32
10 Emily Merten Walkerville 12 20:42.1 6:40
11 Olivia Nurenberg Pewamo-Westphalia 12 20:42.2 6:40
12 Logan Williams Muskegon Western Mich. Christian 12 20:42.8 6:41
13 Haley Muck Sand Creek 12 20:49.8 6:43
14 Andreya McCarty Vestaburg 12 21:00.9 6:46
15 Lauryn Thompson Kalamazoo Hackett 12 21:09.5 6:49
16 Mary Hawthorne Jackson Christian 12 21:09.6 6:49
17 Mary Leighton Mendon 12 21:15.0 6:51
18 Ashley VanElls Fowler 12 21:18.5 6:52
19 Angelica Parker Manton 12 21:21.1 6:53
20 Taylor Barry Southfield Christian 12 21:24.1 6:54
21 Carly Jenkins Breckenridge 12 21:34.1 6:57
22 Victoria Hale Kingston 12 21:36.3 6:58
23 Hannah Wagner Harbor Springs 12 21:36.8 6:58
24 Makayla Baker Carson City-Crystal 12 21:39.1 6:59
25 Ariel Salter Beal City 12 21:41.3 6:59
26 Brooke Belleville Evart 12 21:56.9 7:04
27 Taylor Doty Hillsdale Academy 12 21:57.8 7:05
28 Quinn Epkey Kalamazoo Hackett 12 22:03.7 7:07
29 Caitlyn Giddings Holton 12 22:07.1 7:08
30 Hailey Sims Reading 12 22:10.7 7:09
31 Brenna Wirth Pewamo-Westphalia 12 22:12.4 7:09
32 Lexi Passino Indian River Inland Lakes 12 22:13.1 7:10
33 Colleen Randolph Bellaire 12 22:13.3 7:10
34 Karagan Kavanagh Carson City-Crystal 12 22:17.4 7:11
35 Autumn Tuck Manton 12 22:23.4 7:13
36 Anna Ferman Montabella 12 22:26.5 7:14
37 Tori Moffit Manton 12 22:27.3 7:14
38 Maddie Wu Grosse Pte. Woods U. Liggett 12 22:27.9 7:14
39 Chanaiya Richards Muskegon Western Mich. Christian 12 22:32.1 7:16
40 Ayanna Williams Breckenridge 12 22:37.7 7:17
41 Kylee Marcussen Potterville 12 22:41.9 7:19
42 Sunny Charpentier Maple City Glen Lake 12 22:43.9 7:19
43 Autumn Fedorowicz Manton 12 22:50.5 7:22
44 Sydney Armstrong Holton 12 22:57.9 7:24
45 Jade Delong Kingston 12 22:58.1 7:24
46 Meagan Casterline Battle Creek St. Philip 12 23:04.3 7:26
47 Johanna Jager Marcellus 12 23:12.2 7:29
48 Grace Musselman Manton 12 23:19.8 7:31
49 Grace Allan Southfield Christian 12 23:21.1 7:31
50 Maureen Luddy Royal Oak Shrine 12 23:36.0 7:36
51 Lani Sundelius Ellsworth 12 23:40.3 7:38
52 Julia Halkey Royal Oak Shrine 12 23:59.9 7:44
53 Emily Walter Potterville 12 24:09.0 7:47
54 Jeanne Lampertius Royal Oak Shrine 12 24:09.5 7:47
55 Marie Groenik Ellsworth 12 24:26.4 7:52
56 Sarah Galbenski Grosse Pte. Woods U. Liggett 12 24:43.5 7:58
57 Claire Smith Southfield Christian 12 24:49.1 8:00
58 Grace Bontrager Royal Oak Shrine 12 25:08.9 8:06
59 Leah Sweetman Muskegon Western Mich. Christian 12 25:48.5 8:19
60 Grace Carter Southfield Christian 12 26:38.2 8:35
61 BryAnne Haas Marcellus 12 26:47.3 8:38
62 Naomi Mangold Carson City-Crystal 12 28:11.1 9:05
63 Emily Cutshall Battle Creek St. Philip 12 28:24.2 9:09
64 Elizabeth Feldpausch White Cloud 12 29:40.5 9:34


*********************************
Great Lakes Championchip
www.greatlakeschampionchip.com

Mac's Sports Timing
www.macssportstiming.com
*********************************