2016 TVC East Jamboree

back to results

Sep. 13, 2016

2016 TVC East Jamboree
Otisville, Michigan
Provided by Rotpac Racing, L.L.C.



TVC East Jamboree
Final Team Results
September 13, 2016
Results By Rotpac Racing Rotpac Racing http://www.rotpac.com

Class - Boys
Boys' Varsity
High School
Team - CaroFinish Position - 1
Team Score (places): 31 Team Score (times): 1:31:21.8 Ave Time: 18:16.3
Bib No Name O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4632 Zakaria Drews 1 1 17:09.6 17:09.6 0:00.0
2 4630 Yami Albrecht 3 4 17:47.0 34:56.6 0:37.3
3 4634 Aaron Hulburt 8 12 18:41.6 53:38.2 1:31.9
4 4635 Bryden Miller 9 21 18:51.3 1:12:29.6 1:41.7
5 4631 Caleb Cotton 10 31 18:52.2 1:31:21.8 1:42.5
6 4633 Hal Hudson 37 68 23:22.2 1:54:44.1 6:12.6

Team - Essexville GarberFinish Position - 2
Team Score (places): 45 Team Score (times): 1:33:53.1 Ave Time: 18:46.6
Bib No Name O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4658 Asher Van dell 4 4 18:12.5 18:12.5 0:00.0
2 4655 Josiah Morse 6 10 18:26.1 36:38.6 0:13.5
3 4651 Ryan Grigg 7 17 18:38.2 55:16.8 0:25.6
4 4659 Andrew Yaworski 12 29 19:07.4 1:14:24.2 0:54.8
5 4656 Landen Owczarzak 16 45 19:28.8 1:33:53.1 1:16.2
6 4649 Ryan Christensen 18 63 20:33.2 1:54:26.4 2:20.7
7 4650 Tyler Gallegos 23 86 21:09.9 2:15:36.3 2:57.4
8 4653 Kaden Kontranowski More Than 7 21:39.7 2:37:16.1 3:27.1
9 4657 Andrew Stewart More Than 7 23:06.8 3:00:22.9 4:54.2
10 4654 Joseph Lobodzinski More Than 7 23:23.5 3:23:46.5 5:11.0
11 4652 Bruce Janowicz More Than 7 24:24.9 3:48:11.4 6:12.3

Team - Birch RunFinish Position - 3
Team Score (places): 87 Team Score (times): 1:40:15.6 Ave Time: 20:03.1
Bib No Name O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4599 Jordan Martinus 2 2 17:42.9 17:42.9 0:00.0
2 4563 Kyle Belger 14 16 19:19.9 37:02.8 1:36.9
3 4614 Chris Rasschaert 17 33 20:12.1 57:15.0 2:29.2
4 4613 Jackson Percy 24 57 21:12.0 1:18:27.0 3:29.1
5 4619 Adam Wenzlick 30 87 21:48.6 1:40:15.6 4:05.6
6 4617 Alex Turner 33 120 22:16.5 2:02:32.2 4:33.6
7 4620 Mateo Zuniga 36 156 22:32.7 2:25:04.9 4:49.7
8 4615 Brian Reece More Than 7 22:51.1 2:47:56.0 5:08.1
9 4600 Kyle Parlberg More Than 7 23:00.1 3:10:56.2 5:17.2
10 4580 Evan Loachridge More Than 7 24:48.6 3:35:44.9 7:05.7
11 4567 Hunter Holbrook More Than 7 25:33.9 4:01:18.8 7:51.0
12 4618 Coby Vitany More Than 7 32:53.5 4:34:12.4 15:10.6

Team - FrankenmuthFinish Position - 4
Team Score (places): 89 Team Score (times): 1:41:03.0 Ave Time: 20:12.6
Bib No Name O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4683 Wesley Beck 11 11 18:55.2 18:55.2 0:00.0
2 4684 Isaak Biddle 13 24 19:16.1 38:11.4 0:20.8
3 4694 Sam Stahlbaum 19 43 20:34.0 58:45.4 1:38.7
4 4690 Scott Nedoff 21 64 20:54.8 1:19:40.3 1:59.6
5 4695 Michael Valone 25 89 21:22.6 1:41:03.0 2:27.4
6 4691 Sam Neirink 34 123 22:18.5 2:03:21.5 3:23.2
7 4689 nicholas Hyslop 35 158 22:30.1 2:25:51.7 3:34.8
8 4693 Sam Piper More Than 7 22:35.4 2:48:27.1 3:40.1
9 4687 Anthony Harris More Than 7 22:37.3 3:11:04.4 3:42.0
10 4685 Hunter Duehring More Than 7 23:54.6 3:34:59.1 4:59.3
11 4688 Eric Hayes More Than 7 25:04.8 4:00:03.9 6:09.6
12 4692 Austin Notter More Than 7 26:12.1 4:26:16.1 7:16.9
13 4686 Conner Duff More Than 7 28:12.4 4:54:28.6 9:17.2

Team - North BranchFinish Position - 5
Team Score (places): 102 Team Score (times): 1:42:39.2 Ave Time: 20:31.8
Bib No Name O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4721 Austin Pung 5 5 18:19.1 18:19.1 0:00.0
2 4717 Kaleb Bickel 15 20 19:26.7 37:45.9 1:07.6
3 4718 Dylan Castle 26 46 21:28.1 59:14.1 3:09.0
4 4716 Kyle Beatley 27 73 21:40.2 1:20:54.3 3:21.0
5 4720 Colton Maher 29 102 21:44.9 1:42:39.2 3:25.7
6 4723 Joseph Swope 32 134 22:11.6 2:04:50.8 3:52.4
7 4719 Zach Helm 41 175 26:41.2 2:31:32.0 8:22.0
8 4722 Nick Schulz More Than 7 31:01.6 3:02:33.7 12:42.5

Team - Otisville LakeVilleFinish Position - 6
Team Score (places): 139 Team Score (times): 1:49:03.2 Ave Time: 21:48.6
Bib No Name O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4744 Henry Baxter 20 20 20:42.6 20:42.6 0:00.0
2 4746 Kyle English 22 42 20:55.5 41:38.1 0:12.8
3 4742 Jacob Allmon 28 70 21:40.5 1:03:18.6 0:57.8
4 4743 Abraham Baxter 31 101 22:04.8 1:25:23.5 1:22.2
5 4747 Alex Gill 38 139 23:39.6 1:49:03.2 2:56.9
6 4752 Jaden Rankin 39 178 24:40.3 2:13:43.5 3:57.6
7 4750 JJ Hook 40 218 25:31.2 2:39:14.7 4:48.5
8 4740 Bradley Allendorfer More Than 7 26:16.0 3:05:30.7 5:33.3
9 4745 Zachary Chema More Than 7 26:18.5 3:31:49.3 5:35.8
10 4749 Gage Hook More Than 7 27:44.6 3:59:33.9 7:02.0
11 4751 Korey Knickerbocker More Than 7 27:45.4 4:27:19.3 7:02.7
12 4741 Karsten Allendorfer More Than 7 28:16.2 4:55:35.6 7:33.5

Team - MillingtonFinish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Bib No Name O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4705 Logan Gutierrez Less Than 5 21:30.3 21:30.3 0:00.0
2 4707 Dameon Knox Less Than 5 24:29.7 46:00.0 2:59.4




O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace
1 1 4632 Zakaria Drews Caro 17:09.6 5:31/M
2 2 4599 Jordan Martinus Birch Run 17:42.9 5:41/M
3 3 4630 Yami Albrecht Caro 17:47.0 5:43/M
4 4 4658 Asher Van dell Essexville Garber 18:12.5 5:51/M
5 5 4721 Austin Pung North Branch 18:19.1 5:53/M
6 6 4655 Josiah Morse Essexville Garber 18:26.1 5:56/M
7 7 4651 Ryan Grigg Essexville Garber 18:38.2 5:59/M
8 8 4634 Aaron Hulburt Caro 18:41.6 6:00/M
9 9 4635 Bryden Miller Caro 18:51.3 6:04/M
10 10 4631 Caleb Cotton Caro 18:52.2 6:04/M
11 11 4683 Wesley Beck Frankenmuth 18:55.2 6:05/M
12 12 4659 Andrew Yaworski Essexville Garber 19:07.4 6:09/M
13 13 4684 Isaak Biddle Frankenmuth 19:16.1 6:12/M
14 14 4563 Kyle Belger Birch Run 19:19.9 6:13/M
15 15 4717 Kaleb Bickel North Branch 19:26.7 6:15/M
16 16 4656 Landen Owczarzak Essexville Garber 19:28.8 6:16/M
17 17 4614 Chris Rasschaert Birch Run 20:12.1 6:30/M
18 18 4649 Ryan Christensen Essexville Garber 20:33.2 6:36/M
19 19 4694 Sam Stahlbaum Frankenmuth 20:34.0 6:37/M
20 20 4744 Henry Baxter Otisville LakeVille 20:42.6 6:39/M
21 21 4690 Scott Nedoff Frankenmuth 20:54.8 6:43/M
22 22 4746 Kyle English Otisville LakeVille 20:55.5 6:44/M
23 23 4650 Tyler Gallegos Essexville Garber 21:09.9 6:48/M
24 24 4613 Jackson Percy Birch Run 21:12.0 6:49/M
25 25 4695 Michael Valone Frankenmuth 21:22.6 6:52/M
26 26 4718 Dylan Castle North Branch 21:28.1 6:54/M
27 (< 5) 4705 Logan Gutierrez Millington 21:30.3 6:55/M
28 (> 7) 4653 Kaden Kontranowski Essexville Garber 21:39.7 6:58/M
29 27 4716 Kyle Beatley North Branch 21:40.2 6:58/M
30 28 4742 Jacob Allmon Otisville LakeVille 21:40.5 6:58/M
31 29 4720 Colton Maher North Branch 21:44.9 6:59/M
32 30 4619 Adam Wenzlick Birch Run 21:48.6 7:01/M
33 31 4743 Abraham Baxter Otisville LakeVille 22:04.8 7:06/M
34 32 4723 Joseph Swope North Branch 22:11.6 7:08/M
35 33 4617 Alex Turner Birch Run 22:16.5 7:10/M
36 34 4691 Sam Neirink Frankenmuth 22:18.5 7:10/M
37 35 4689 nicholas Hyslop Frankenmuth 22:30.1 7:14/M
38 36 4620 Mateo Zuniga Birch Run 22:32.7 7:15/M
39 (> 7) 4693 Sam Piper Frankenmuth 22:35.4 7:16/M
40 (> 7) 4687 Anthony Harris Frankenmuth 22:37.3 7:16/M
41 (> 7) 4615 Brian Reece Birch Run 22:51.1 7:21/M
42 (> 7) 4600 Kyle Parlberg Birch Run 23:00.1 7:24/M
43 (> 7) 4657 Andrew Stewart Essexville Garber 23:06.8 7:26/M
44 37 4633 Hal Hudson Caro 23:22.2 7:31/M
45 (> 7) 4654 Joseph Lobodzinski Essexville Garber 23:23.5 7:31/M
46 38 4747 Alex Gill Otisville LakeVille 23:39.6 7:36/M
47 (> 7) 4685 Hunter Duehring Frankenmuth 23:54.6 7:41/M
48 (> 7) 4652 Bruce Janowicz Essexville Garber 24:24.9 7:51/M
49 (< 5) 4707 Dameon Knox Millington 24:29.7 7:52/M
50 39 4752 Jaden Rankin Otisville LakeVille 24:40.3 7:56/M
51 (> 7) 4580 Evan Loachridge Birch Run 24:48.6 7:58/M
52 (> 7) 4688 Eric Hayes Frankenmuth 25:04.8 8:04/M
53 40 4750 JJ Hook Otisville LakeVille 25:31.2 8:12/M
54 (> 7) 4567 Hunter Holbrook Birch Run 25:33.9 8:13/M
55 (> 7) 4692 Austin Notter Frankenmuth 26:12.1 8:25/M
56 (> 7) 4740 Bradley Allendorfer Otisville LakeVille 26:16.0 8:27/M
57 (> 7) 4745 Zachary Chema Otisville LakeVille 26:18.5 8:27/M
58 41 4719 Zach Helm North Branch 26:41.2 8:35/M
59 (> 7) 4749 Gage Hook Otisville LakeVille 27:44.6 8:55/M
60 (> 7) 4751 Korey Knickerbocker Otisville LakeVille 27:45.4 8:55/M
61 (> 7) 4686 Conner Duff Frankenmuth 28:12.4 9:04/M
62 (> 7) 4741 Karsten Allendorfer Otisville LakeVille 28:16.2 9:05/M
63 (> 7) 4722 Nick Schulz North Branch 31:01.6 9:58/M
64 (> 7) 4618 Coby Vitany Birch Run 32:53.5 10:34/M




TVC East Jamboree
Final Team Results
September 13, 2016
Results By Rotpac Racing Rotpac Racing http://www.rotpac.com

Class - Girls
Girls' Varsity
High School
Team - FrankenmuthFinish Position - 1
Team Score (places): 26 Team Score (times): 1:51:56.2 Ave Time: 22:23.2
Bib No Name O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4670 Hannah Loucks 1 1 21:08.8 21:08.8 0:00.0
2 4677 Carissa Schurr 4 5 22:18.5 43:27.3 1:09.7
3 4674 Samantha Rapson 5 10 22:23.6 1:05:50.9 1:14.8
4 4669 Kallie Lindow 6 16 22:37.0 1:28:28.0 1:28.2
5 4675 Sarah Richmond 10 26 23:28.2 1:51:56.2 2:19.4
6 4672 Zoe Neirink 11 37 23:31.9 2:15:28.1 2:23.1
7 4664 Autumn Gentner 12 49 23:40.1 2:39:08.3 2:31.3
8 4666 Lulu Karney More Than 7 23:56.2 3:03:04.5 2:47.4
9 4679 Baylee Stainforth More Than 7 24:39.9 3:27:44.4 3:31.1
10 4680 Abby Struble More Than 7 25:44.3 3:53:28.7 4:35.5
11 4660 Hayleigh Atkin More Than 7 25:57.2 4:19:25.9 4:48.4
12 4663 Adyson Bryce More Than 7 26:04.2 4:45:30.2 4:55.4
13 4681 Dana Williams More Than 7 27:06.8 5:12:37.0 5:58.0
14 4682 Malerie Young More Than 7 27:57.3 5:40:34.4 6:48.5
15 4667 Tara Keller More Than 7 28:52.3 6:09:26.7 7:43.5
16 4662 Nissia Bernard More Than 7 28:53.4 6:38:20.2 7:44.6
17 4661 Heather Atkin More Than 7 29:17.5 7:07:37.7 8:08.7
18 4673 Kaitlyn Pierce More Than 7 29:35.3 7:37:13.1 8:26.5
19 4668 Abbey Kerkau More Than 7 30:17.4 8:07:30.5 9:08.6
20 4676 Olivia Schmitt More Than 7 30:37.6 8:38:08.2 9:28.8
21 4671 Mackenzie Miller More Than 7 31:15.3 9:09:23.5 10:06.5

Team - Essexville GarberFinish Position - 2
Team Score (places): 83 Team Score (times): 2:03:48.6 Ave Time: 24:45.7
Bib No Name O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4637 Rachel Hahn 3 3 21:58.5 21:58.5 0:00.0
2 4638 Jenna Jeczmionka 13 16 23:48.4 45:46.9 1:49.8
3 4645 Alis Shrestha 18 34 25:11.1 1:10:58.0 3:12.6
4 4643 Camryn Shankool 22 56 25:56.9 1:36:55.0 3:58.4
5 4641 Gabby McCulloch 27 83 26:53.6 2:03:48.6 4:55.1
6 4647 Ella Weidner 30 113 27:18.3 2:31:07.0 5:19.8
7 4636 Molly Anderson 31 144 27:19.1 2:58:26.1 5:20.6
8 4644 Rhyan Shankool More Than 7 27:29.8 3:25:55.9 5:31.2
9 4646 Robynn Verhaeghe More Than 7 32:27.5 3:58:23.5 10:29.0
10 4639 Katie List More Than 7 32:28.5 4:30:52.0 10:30.0

Team - Otisville LakeVilleFinish Position - 3
Team Score (places): 83 Team Score (times): 2:03:23.1 Ave Time: 24:40.6
Bib No Name O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4728 Eva Chmielewski 8 8 22:51.2 22:51.2 0:00.0
2 4724 Kailyn Allmon 9 17 22:59.0 45:50.3 0:07.8
3 4730 Jewell Colley 14 31 24:14.7 1:10:05.1 1:23.4
4 4727 Ashley Chema 23 54 26:11.7 1:36:16.8 3:20.4
5 4738 Marissa Richard 29 83 27:06.2 2:03:23.1 4:14.9
6 4733 Kate Finn 37 120 28:22.4 2:31:45.5 5:31.1
7 4726 Amanda Carls 42 162 29:01.7 3:00:47.2 6:10.5
8 4735 Kaylee Jaksa More Than 7 29:29.7 3:30:17.0 6:38.4
9 4739 Olivia Simmonds More Than 7 29:48.2 4:00:05.2 6:56.9
10 4729 Maegan Clark More Than 7 29:53.5 4:29:58.8 7:02.2
11 4736 Charly Reitz More Than 7 31:10.1 5:01:08.9 8:18.8
12 4731 Hailey Craft More Than 7 31:27.2 5:32:36.1 8:35.9
13 4734 Kate Guzowski More Than 7 33:07.2 6:05:43.4 10:16.0
14 4732 Andrea Erwin More Than 7 34:06.2 6:39:49.6 11:14.9
15 4737 Allie Richard More Than 7 39:24.2 7:19:13.9 16:32.9
16 4725 Jenna Bradley More Than 7 39:42.6 7:58:56.5 16:51.3

Team - MillingtonFinish Position - 4
Team Score (places): 97 Team Score (times): 2:06:24.7 Ave Time: 25:16.9
Bib No Name O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4702 Haley Trickey 7 7 22:38.2 22:38.2 0:00.0
2 4699 Madeline Horton 15 22 24:17.6 46:55.9 1:39.4
3 4701 Sydney Olmstead 16 38 25:05.1 1:12:01.0 2:26.8
4 4698 Leah Denome 25 63 26:28.7 1:38:29.8 3:50.4
5 4703 Ericka White 34 97 27:54.9 2:06:24.7 5:16.7
6 4697 Cally Jo Cunningham 45 142 30:10.3 2:36:35.0 7:32.0
7 4700 Gabby Kociba 48 190 31:45.3 3:08:20.4 9:07.1

Team - Birch RunFinish Position - 5
Team Score (places): 135 Team Score (times): 2:13:50.4 Ave Time: 26:46.0
Bib No Name O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4529 Madison Massey 17 17 25:11.1 25:11.1 0:00.0
2 4506 Ellie Alvord 21 38 25:46.3 50:57.4 0:35.2
3 4560 Brianna Tabit 24 62 26:22.9 1:17:20.3 1:11.8
4 4525 Emma Gabriel 35 97 28:04.4 1:45:24.8 2:53.3
5 4528 Katelyn Klein 38 135 28:25.6 2:13:50.4 3:14.5
6 4559 Chevi Moll 40 175 28:28.2 2:42:18.6 3:17.1
7 4527 Alexis Johnson 43 218 29:14.6 3:11:33.3 4:03.5
8 4519 Ashley Dittmar More Than 7 31:58.0 3:43:31.3 6:46.9

Team - CaroFinish Position - 6
Team Score (places): 138 Team Score (times): 2:13:56.9 Ave Time: 26:47.3
Bib No Name O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4625 Ellie Fisch 19 19 25:13.7 25:13.7 0:00.0
2 4624 Hannnah Dennis 26 45 26:40.6 51:54.4 1:26.9
3 4627 Kendall Root 28 73 27:03.7 1:18:58.1 1:49.9
4 4622 Grace Branding 32 105 27:20.0 1:46:18.1 2:06.3
5 4626 Marisol Reyes 33 138 27:38.8 2:13:56.9 2:25.0
6 4621 Catherine Anger 39 177 28:27.0 2:42:24.0 3:13.3
7 4623 Lydia Chapelo 41 218 28:36.3 3:11:00.3 3:22.6
8 4628 Ali Swenor More Than 7 33:22.4 3:44:22.8 8:08.7
9 4629 Brianna Tslsma More Than 7 33:47.1 4:18:10.0 8:33.4

Team - North BranchFinish Position - 7
Team Score (places): 148 Team Score (times): 2:16:50.5 Ave Time: 27:22.1
Bib No Name O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4709 Heather Czarnecki 2 2 21:36.4 21:36.4 0:00.0
2 4714 Cloye Schram 20 22 25:40.3 47:16.8 4:03.9
3 4713 Selena Nellenbach 36 58 28:15.1 1:15:31.9 6:38.6
4 4710 Hanna Gibson 44 102 30:04.7 1:45:36.7 8:28.3
5 4708 Elizabeth Bertram 46 148 31:13.8 2:16:50.5 9:37.3
6 4715 Kaylee Taylor 47 195 31:30.7 2:48:21.3 9:54.2
7 4712 Abigail Hadden 49 244 35:47.7 3:24:09.0 14:11.3




O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace
1 1 4670 Hannah Loucks Frankenmuth 21:08.8 6:48/M
2 2 4709 Heather Czarnecki North Branch 21:36.4 6:57/M
3 3 4637 Rachel Hahn Essexville Garber 21:58.5 7:04/M
4 4 4677 Carissa Schurr Frankenmuth 22:18.5 7:10/M
5 5 4674 Samantha Rapson Frankenmuth 22:23.6 7:12/M
6 6 4669 Kallie Lindow Frankenmuth 22:37.0 7:16/M
7 7 4702 Haley Trickey Millington 22:38.2 7:17/M
8 8 4728 Eva Chmielewski Otisville LakeVille 22:51.2 7:21/M
9 9 4724 Kailyn Allmon Otisville LakeVille 22:59.0 7:23/M
10 10 4675 Sarah Richmond Frankenmuth 23:28.2 7:33/M
11 11 4672 Zoe Neirink Frankenmuth 23:31.9 7:34/M
12 12 4664 Autumn Gentner Frankenmuth 23:40.1 7:37/M
13 13 4638 Jenna Jeczmionka Essexville Garber 23:48.4 7:39/M
14 (> 7) 4666 Lulu Karney Frankenmuth 23:56.2 7:42/M
15 14 4730 Jewell Colley Otisville LakeVille 24:14.7 7:48/M
16 15 4699 Madeline Horton Millington 24:17.6 7:48/M
17 (> 7) 4679 Baylee Stainforth Frankenmuth 24:39.9 7:56/M
18 16 4701 Sydney Olmstead Millington 25:05.1 8:04/M
19 17 4529 Madison Massey Birch Run 25:11.1 8:06/M
20 18 4645 Alis Shrestha Essexville Garber 25:11.1 8:06/M
21 19 4625 Ellie Fisch Caro 25:13.7 8:06/M
22 20 4714 Cloye Schram North Branch 25:40.3 8:15/M
23 (> 7) 4680 Abby Struble Frankenmuth 25:44.3 8:16/M
24 21 4506 Ellie Alvord Birch Run 25:46.3 8:17/M
25 22 4643 Camryn Shankool Essexville Garber 25:56.9 8:20/M
26 (> 7) 4660 Hayleigh Atkin Frankenmuth 25:57.2 8:21/M
27 (> 7) 4663 Adyson Bryce Frankenmuth 26:04.2 8:23/M
28 23 4727 Ashley Chema Otisville LakeVille 26:11.7 8:25/M
29 24 4560 Brianna Tabit Birch Run 26:22.9 8:29/M
30 25 4698 Leah Denome Millington 26:28.7 8:31/M
31 26 4624 Hannnah Dennis Caro 26:40.6 8:34/M
32 27 4641 Gabby McCulloch Essexville Garber 26:53.6 8:39/M
33 28 4627 Kendall Root Caro 27:03.7 8:42/M
34 29 4738 Marissa Richard Otisville LakeVille 27:06.2 8:43/M
35 (> 7) 4681 Dana Williams Frankenmuth 27:06.8 8:43/M
36 30 4647 Ella Weidner Essexville Garber 27:18.3 8:47/M
37 31 4636 Molly Anderson Essexville Garber 27:19.1 8:47/M
38 32 4622 Grace Branding Caro 27:20.0 8:47/M
39 (> 7) 4644 Rhyan Shankool Essexville Garber 27:29.8 8:50/M
40 33 4626 Marisol Reyes Caro 27:38.8 8:53/M
41 34 4703 Ericka White Millington 27:54.9 8:58/M
42 (> 7) 4682 Malerie Young Frankenmuth 27:57.3 8:59/M
43 35 4525 Emma Gabriel Birch Run 28:04.4 9:01/M
44 36 4713 Selena Nellenbach North Branch 28:15.1 9:05/M
45 37 4733 Kate Finn Otisville LakeVille 28:22.4 9:07/M
46 38 4528 Katelyn Klein Birch Run 28:25.6 9:08/M
47 39 4621 Catherine Anger Caro 28:27.0 9:09/M
48 40 4559 Chevi Moll Birch Run 28:28.2 9:09/M
49 41 4623 Lydia Chapelo Caro 28:36.3 9:12/M
50 (> 7) 4667 Tara Keller Frankenmuth 28:52.3 9:17/M
51 (> 7) 4662 Nissia Bernard Frankenmuth 28:53.4 9:17/M
52 42 4726 Amanda Carls Otisville LakeVille 29:01.7 9:20/M
53 43 4527 Alexis Johnson Birch Run 29:14.6 9:24/M
54 (> 7) 4661 Heather Atkin Frankenmuth 29:17.5 9:25/M
55 (> 7) 4735 Kaylee Jaksa Otisville LakeVille 29:29.7 9:29/M
56 (> 7) 4673 Kaitlyn Pierce Frankenmuth 29:35.3 9:31/M
57 (> 7) 4739 Olivia Simmonds Otisville LakeVille 29:48.2 9:35/M
58 (> 7) 4729 Maegan Clark Otisville LakeVille 29:53.5 9:37/M
59 44 4710 Hanna Gibson North Branch 30:04.7 9:40/M
60 45 4697 Cally Jo Cunningham Millington 30:10.3 9:42/M
61 (> 7) 4668 Abbey Kerkau Frankenmuth 30:17.4 9:44/M
62 (> 7) 4676 Olivia Schmitt Frankenmuth 30:37.6 9:51/M
63 (> 7) 4736 Charly Reitz Otisville LakeVille 31:10.1 10:01/M
64 46 4708 Elizabeth Bertram North Branch 31:13.8 10:02/M
65 (> 7) 4671 Mackenzie Miller Frankenmuth 31:15.3 10:03/M
66 (> 7) 4731 Hailey Craft Otisville LakeVille 31:27.2 10:07/M
67 47 4715 Kaylee Taylor North Branch 31:30.7 10:08/M
68 48 4700 Gabby Kociba Millington 31:45.3 10:13/M
69 (> 7) 4519 Ashley Dittmar Birch Run 31:58.0 10:17/M
70 (> 7) 4646 Robynn Verhaeghe Essexville Garber 32:27.5 10:26/M
71 (> 7) 4639 Katie List Essexville Garber 32:28.5 10:26/M
72 (> 7) 4734 Kate Guzowski Otisville LakeVille 33:07.2 10:39/M
73 (> 7) 4628 Ali Swenor Caro 33:22.4 10:44/M
74 (> 7) 4629 Brianna Tslsma Caro 33:47.1 10:52/M
75 (> 7) 4732 Andrea Erwin Otisville LakeVille 34:06.2 10:58/M
76 49 4712 Abigail Hadden North Branch 35:47.7 11:30/M
77 (> 7) 4737 Allie Richard Otisville LakeVille 39:24.2 12:40/M
78 (> 7) 4725 Jenna Bradley Otisville LakeVille 39:42.6 12:46/M