2016 Zeeland at Byron Center West MS

back to results

Apr. 21, 2016

2016 Zeeland at Byron Center West MS
Byron, MI
Provided by Michiana Timing


Licensed to Michiana Timing - Contractor License
HY-TEK's Meet Manager 4/21/2016 07:38 PM
Zeeland at Byron Center West - 4/21/2016
Byron Center West
Results

Event 1 Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Section 1
1 Everse, Ben Zeeland 11:55.32 5
2 Carey, Adam Byron Center 12:11.88 3
3 Bauman, Aaron Zeeland 12:31.42 1
4 Zoulek, Jackson Byron Center 13:03.33
5 Gutierrez, Tyler Zeeland 13:15.80
6 Boetsma, Abel Zeeland 13:33.45
7 Vincent, Carson Byron Center 13:35.81
8 Polega, Nick Byron Center 14:02.68
9 Valdez, Josue Zeeland 14:12.23
10 Garbarino, Matthew Byron Center 14:13.74

Event 2 Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 VandeWege, Kaleigh Zeeland 12:53.00 5
2 Joseph, Madelyn Byron Center 13:58.02 3
3 Bowling, Holly Byron Center 14:00.15 1
4 Johnson, Taylor Zeeland 14:06.77
5 Weststrate, Mikayla Byron Center 14:16.25
6 Fuentes, Antonia Zeeland 15:31.02

Event 3 Boys 55 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Moll, Slava Zeeland 9.56 5
2 Beganovic, Deni Byron Center 9.58 3
3 Metcalf, Josiah Byron Center 10.12 1
4 Williams, Brenden Zeeland 10.19
5 Wiersma, Bryce Zeeland 10.83
6 Slachter, Nathaniel Byron Center 11.28
7 Huynh, Nathan Byron Center 11.61
Section 2
1 Boerman, Alec Zeeland 10.53
2 Martinez, Juan Byron Center 11.11
3 Dykstra, Collin Zeeland 12.26
4 Casillas, Austin Zeeland 12.74
5 Bobeldyke, Brandt Byron Center 13.15
6 Pestun, Andrew Zeeland 14.00

Event 4 Girls 55 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Section 1
1 White, Mariah Zeeland 10.63 5
2 Martinez, Tally Zeeland 11.22 3
3 Herron, Avery Byron Center 11.44 1
4 Dionne, Ava Byron Center 11.79
5 Theodore, Kayla Zeeland 12.04
6 Wilson, Grace Byron Center 12.62
7 Crevier, Madi Zeeland 12.83
Section 2
1 Weststrate, Morgan Byron Center 12.02
2 Bontomasi, Francesca Byron Center 12.50

Event 5 Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
Section 1
1 Zeeland 'A' 1:57.20 5
1) Bornes, Noah 2) Lopez, Quinten
3) Soukhome, Justin 4) Spagnuolo, Alex
2 Byron Center West 'A' 1:57.71
1) Gallert, Kyle 2) Chiyombwe, Mwansa
3) Muilenburg, Mason 4) Pipe, Ethan

Event 6 Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Zeeland 'A' 2:11.02 5
1) Johnson, Amara 2) Kalkman, Brinzie
3) Martinez, Myriam 4) Smith, Rachel
3 Byron Center West 'A' 2:12.63
1) Becker, Sophia 2) Clum, Abbie
3) Swartz, Paige 4) Wilson, Grace
-- Byron Center West 'B' x2:11.38
1) Allison, Elizabeth 2) Buijink, Emily
3) Myatt, Jordyn 4) Popma, Ashley

Event 7 Boys 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Morris, Preston Byron Center 2:25.84 5
2 Kraft, William Zeeland 2:27.85 3
3 Baker, Brody Byron Center 2:31.63 1
4 Arcuri, Adrian Zeeland 2:33.63
5 Lein, Noah Byron Center 2:38.44
6 Emmons, Keegan Byron Center 2:39.89
7 VanTil, Trenten Zeeland 2:41.08
8 Klunder, Trenton Zeeland 2:44.20
9 Quist, Dominic Zeeland 2:47.20
10 DeGraff, Aden Zeeland 2:47.38
11 Agar, Jeffrey Zeeland 2:52.53
12 Gutierrez, Andrew Zeeland 2:53.63
13 Ennon, Joshua Zeeland 3:00.25
14 Boerman, Alec Zeeland 3:04.63
15 Zamora, Dyson Zeeland 3:07.60
16 Verecke, Nathan Zeeland 3:17.95

Event 8 Girls 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Farias, Andrea Byron Center 2:47.85 5
2 Peters, Lindsey Byron Center 2:47.90 3
3 McNeely, Grace Zeeland 2:54.84 1
4 Koopman, Emma Zeeland 3:03.41
5 Buijink, Emily Byron Center 3:08.06
6 Stehouwer, Taylor Zeeland 3:08.99
7 Plummer, Josie Byron Center 3:15.67
8 Schumann, Haley Byron Center 3:15.86
9 Settlemyre, Madison Zeeland 3:17.01
10 Geerlings, Marissa Zeeland 3:50.71

Event 9 Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Willemsen, Isaac Byron Center 5:16.88 5
2 Lamberts, Nick Zeeland 5:17.88 3
3 Nunez, Joel Zeeland 5:36.64 1
4 Tungate, Jack Byron Center 5:37.42
5 Everse, Ben Zeeland 5:37.44
6 Sevigny, Justin Byron Center 5:55.08
7 Saucedo, Angel Byron Center 5:56.28
8 Isaiah, Butenhuis Zeeland 5:56.90
9 Carey, Adam Byron Center 6:00.97
10 Metzger, Jared Zeeland 6:02.26
11 Cabrera, Juan Zeeland 6:26.14

Event 10 Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 VandeWege, Kaleigh Zeeland 5:57.34 5
2 Bowling, Holly Byron Center 6:37.33 3
3 Ruby, Gabriele Byron Center 6:46.04 1
4 Joseph, Madelyn Byron Center 6:53.58
5 Halverson, Ashley Byron Center 7:33.85

Event 11 Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Breit, Mason Byron Center 13.14 5
2 Beganovic, Deni Byron Center 13.31 3
3 Gallert, Kyle Byron Center 13.45 1
4 Snyder, Jack Zeeland 13.60
5 Pung, Ruben Zeeland 13.64
6 Beck, Reese Zeeland 13.81
7 Metcalf, Josiah Byron Center 13.91
Section 2
1 Richards, Matt Byron Center 14.23
2 Brooks, Isaac Zeeland 14.27
3 Leslie, Christian Byron Center 14.36
4 Muller, Edward Zeeland 14.73
5 Blakenship, Sebastian Byron Center 15.07
6 Newhall, Grant Byron Center 16.07
7 Brennan, Ashton Zeeland 16.08
Section 3
1 Martinez, Juan Byron Center 14.23
2 Harston, Alex Byron Center 14.35
3 Sytsma, Jaxon Zeeland 14.88
4 Stema, Evan Zeeland 15.03
5 Pleiman, Kaleb Zeeland 15.12
6 Czaja, Nolan Byron Center 15.17
7 Silvernail, Karsen Byron Center 17.60
Section 4
1 Tilton, Jaxon Zeeland 15.64
2 Cabrera, Juan Zeeland 16.14
3 Lacy, Nate Zeeland 16.21
4 Berdicia, Christian Zeeland 16.40
5 Rittersdorf, Mark Zeeland 16.66
6 Verecke, Nathan Zeeland 16.83
7 Zamora, Dyson Zeeland 17.34

Event 12 Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Section 1
1 Wisner, Lane Byron Center 14.76 5
2 Davis, Carly Byron Center 14.88 3
3 Brower, Lily Zeeland 15.01 1
4 Rusticus, Alaina Byron Center 15.99
5 Johnson, Amara Zeeland 16.63
Section 2
1 Zinger, Ellie Zeeland 15.33
2 Allison, Elizabeth Byron Center 16.03
3 Dionne, Ava Byron Center 16.11
4 Mclellan, Sara Byron Center 16.19
5 Howell, Katelyn Byron Center 17.30
6 Esquivel, Kayla Zeeland 18.10
Section 3
1 Barndt, Ellie Zeeland 16.36
2 Bontomasi, Francesca Byron Center 17.35
3 McCadden, Katherine Byron Center 18.77

Event 13 Boys 400 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Section 1
1 Willemsen, Isaac Byron Center 59.10 5
2 Kraal, Tanner Zeeland 59.62 3
3 Lee, Trent Byron Center 1:00.26 1
4 Pipe, Ethan Byron Center 1:03.93
5 Morris, Preston Byron Center 1:05.14
6 Arcuri, Adrian Zeeland 1:06.18
7 Brands, Andrew Zeeland 1:06.36
8 Lopez, Quinten Zeeland 1:06.82
Section 2
1 Van Wyk, Owen Byron Center 1:05.79
2 Wallar, Cameron Zeeland 1:08.16
3 Gutierrez, Tyler Zeeland 1:09.50
4 Thut, Ricky Zeeland 1:09.55
5 Spagnuolo, Alex Zeeland 1:10.82
6 Gutierrez, Andrew Zeeland 1:11.34
7 Keillor, Josh Byron Center 1:11.64
8 Herzog, Ryan Zeeland 1:14.71
Section 3
1 Quist, Dominic Zeeland 1:11.42
2 Keatley, Camden Zeeland 1:12.40
3 Steele, Joe Zeeland 1:16.22
4 Perez, Kenny Zeeland 1:19.95
5 Timmer, Bracyn Zeeland 1:24.49
6 Vugteveen, Colton Zeeland 1:25.74
Section 4
1 Brower, Devin Zeeland 1:14.78
2 Collard, Jack Byron Center 1:14.98
3 Sullivan, Ethan Zeeland 1:16.32
4 Dykstra, Collin Zeeland 1:18.27
5 Jake, Kender Zeeland 1:20.65

Event 14 Girls 400 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Section 1
1 Creevy, Marcy Zeeland 1:11.80 5
2 Herron, Avery Byron Center 1:12.20 3
3 Fuentes, Antonia Zeeland 1:14.74 1
4 Buijink, Emily Byron Center 1:16.49
5 Koopman, Emma Zeeland 1:21.56
6 Plummer, Josie Byron Center 1:26.95
Section 2
1 Hoekwater, Isabella Zeeland 1:19.15
2 Lewis, Sydney Zeeland 1:24.26
3 McNeely, Grace Zeeland 1:28.37
4 Wheeler, Amber Byron Center 1:33.81
5 McCadden, Katherine Byron Center 1:35.32

Event 15 Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
Section 1
1 Zeeland 'A' 10:50.22 5
1) Peterson, Silas 2) Everse, Ben
3) Klunder, Trenton 4) Lamberts, Nick
2 Byron Center West 'A' 10:56.77
1) Baker, Brody 2) Morris, Preston
3) Willemsen, Isaac 4) Carey, Adam
-- Byron Center West 'B' x11:44.90
1) Polega, Nick 2) Lein, Noah
3) Saucedo, Angel 4) Vincent, Carson

Event 16 Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Byron Center West 'A' 12:10.67 5
1) Bowling, Holly 2) Farias, Andrea
3) Joseph, Madelyn 4) Peters, Lindsey
2 Zeeland 'A' 12:50.69
1) Stehouwer, Taylor 2) Smith, Rachel
3) Theodore, Kayla 4) Settlemyre, Madison
-- Byron Center West 'B' x14:01.58
1) Mclellan, Sara 2) Plummer, Josie
3) Ruby, Gabriele 4) Weststrate, Mikayla

Event 17 Boys 70 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Beck, Reese Zeeland 9.57 5
2 Silvernail, Kolten Byron Center 9.77 3
3 Brower, Austin Zeeland 9.89 1
4 Payne, Zeke Zeeland 9.90
5 Gallert, Kyle Byron Center 9.99
6 Babinec, Nikolas Byron Center 10.24
7 Leslie, Christian Byron Center 10.42
Section 2
1 DeGraff, Aden Zeeland 10.12
2 TenHarmsel, Jake Zeeland 10.48
3 Huynh, Nathan Byron Center 10.95
4 Kohlhoff, Joshua Byron Center 11.16
5 Czaja, Nolan Byron Center 11.22
6 Slachter, Nathaniel Byron Center 11.27
Section 3
1 Muller, Edward Zeeland 10.66
2 Newhall, Grant Byron Center 11.87
3 Adrianse, Tyler Byron Center 11.97
4 Coval, Adam Byron Center 12.06
5 Bobeldyke, Brandt Byron Center 12.14
Section 4
1 O'Brien, Neilson Zeeland 10.89
2 Herzog, Ryan Zeeland 10.93
3 Geurink, Wyatt Zeeland 11.08
4 Tilton, Jaxon Zeeland 11.59
5 Silvernail, Karsen Byron Center 12.70

Event 18 Girls 70 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Section 1
1 Martinez, Tally Zeeland 10.50 5
2 Wisner, Lane Byron Center 10.66 3
3 Crandell, Madelyn Byron Center 10.92 1
4 Swartz, Paige Byron Center 11.26
5 Crevier, Madi Zeeland 11.34
6 Bakker, Kaylee Zeeland 11.66
7 Middleton, Haley Byron Center 11.81
Section 2
1 Becker, Sophia Byron Center 11.28
2 Weststrate, Morgan Byron Center 11.40
3 Brummelhoff, Kenzie Byron Center 11.51
4 Barndt, Ellie Zeeland 11.65
5 Ramiez, Gabriella Zeeland 11.78
6 Butler, Paige Byron Center 13.20
Section 3
1 Bontomasi, Francesca Byron Center 11.99
2 Verwoerd, Leanne Zeeland 12.32

Event 19 Boys 200 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Section 1
1 Moll, Slava Zeeland 29.70
2 Lee, Trent Byron Center 29.82
3 Williams, Brenden Zeeland 31.91
4 Thut, Ricky Zeeland 33.82
5 Blakenship, Sebastian Byron Center 34.86
6 Adrianse, Tyler Byron Center 39.80
Section 2
1 Pestun, Andrew Zeeland 25.67 5
2 Casillas, Austin Zeeland 26.45 3
3 Wiersma, Bryce Zeeland 27.28 1
4 Harston, Alex Byron Center 27.30
5 Wise, Tanner Zeeland 27.33
6 Garbarino, Matthew Byron Center 28.45
7 DeGraff, Aden Zeeland 29.13

Event 20 Girls 200 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Section 1
1 Popma, Ashley Byron Center 35.17 5
2 Peters, Lindsey Byron Center 36.09 3
3 White, Mariah Zeeland 36.20 1
4 Theodore, Kayla Zeeland 37.12
5 Bakker, Kaylee Zeeland 37.54
6 Crevier, Madi Zeeland 42.17
7 Fuentes, Antonia Zeeland 43.81

Event 21 Boys 200 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Kraal, Tanner Zeeland 27.63 5
2 Pipe, Ethan Byron Center 27.67 3
3 Lein, Noah Byron Center 30.72
4 Richards, Matt Byron Center 30.80
5 Keillor, Josh Byron Center 32.14
Section 2
1 Muilenburg, Mason Byron Center 28.90
2 Martinez, Juan Byron Center 29.85
3 Metzger, Jared Zeeland 30.08
4 Wallar, Cameron Zeeland 30.40
5 Lopez, Quinten Zeeland 30.75
6 Pleiman, Kaleb Zeeland 32.36
7 Kohlhoff, Joshua Byron Center 33.60
8 Slachter, Nathaniel Byron Center 33.88
Section 3
1 Saucedo, Angel Byron Center 30.11
2 Keatley, Camden Zeeland 31.92
3 Klunder, Trenton Zeeland 32.05
4 Groenewoud, Seth Zeeland 32.90
5 Steele, Joe Zeeland 33.53
6 Cabrera, Juan Zeeland 33.79
Section 4
1 Brennan, Ashton Zeeland 27.88 1
2 Stema, Evan Zeeland 32.14
3 Gallert, Kyle Byron Center 33.45
4 Timmer, Bracyn Zeeland 34.83

Event 22 Girls 200 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Section 1
1 Andrade, KeKai Byron Center 30.95 5
2 Davis, Carly Byron Center 31.06 3
3 Martinez, Myriam Zeeland 31.16 1
4 VandeWege, Kaleigh Zeeland 31.26
5 Zinger, Ellie Zeeland 32.09
6 Middleton, Haley Byron Center 35.11
7 Wheeler, Amber Byron Center 40.28
Section 2
1 Creevy, Marcy Zeeland 32.51
2 Becker, Sophia Byron Center 32.88
3 Barkel, Sophia Byron Center 35.43
4 Mclellan, Sara Byron Center 35.67
5 Verwoerd, Leanne Zeeland 37.14
6 McCadden, Katherine Byron Center 40.20

Event 23 Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
Section 1
1 Zeeland 'A' 4:24.45 5
1) Kiliniski, Trevor 2) Kraal, Tanner
3) Kraft, William 4) Peddie, Chase
2 Byron Center West 'A' 4:39.75
1) Tungate, Jack 2) Lee, Trent
3) Emmons, Keegan 4) Van Wyk, Owen
-- Byron Center West 'B' x5:12.73
1) Sevigny, Justin 2) Keillor, Josh
3) Garbarino, Matthew 4) Zoulek, Jackson

Event 24 Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Zeeland 'A' 5:17.43 5
1) Smith, Rachel 2) Settlemyre, Madison
3) Stehouwer, Taylor 4) Theodore, Kayla
2 Byron Center West 'A' 5:28.87
1) 2) Halverson, Ashley
3) Ruby, Gabriele 4) Weststrate, Mikayla

Event 25 Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Zeeland 'A' 53.09 5
1) Beck, Reese 2) Brower, Austin
3) Pung, Ruben 4) Snyder, Jack
2 Byron Center West 'A' 53.52
1) Babinec, Nikolas 2) Metcalf, Josiah
3) Breit, Mason 4) Silvernail, Kolten
-- Byron Center West 'B' x1:05.90
1) Blakenship, Sebastian 2) Bobeldyke, Brandt
3) Coval, Adam 4) Adrianse, Tyler

Event 26 Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Byron Center West 'A' 59.51 5
1) Andrade, KeKai 2) Cotts, Lorynn
3) Crandell, Madelyn 4) Davis, Carly
2 Zeeland 'A' 1:01.47
1) Brower, Lily 2) Creevy, Marcy
3) Kalkman, Brinzie 4) Martinez, Tally
-- Byron Center West 'B' x1:05.37
1) Brummelhoff, Kenzie 2) Howell, Katelyn
3) Middleton, Haley 4) Rusticus, Alaina

Event 29 Girls High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Flight 1
1 Farias, Andrea Byron Center 4-04.00 5
2 Lewis, Sydney Zeeland 4-00.00 1
2 McNeely, Grace Zeeland 4-00.00 1
2 Popma, Ashley Byron Center 4-00.00 1
5 Hoekwater, Isabella Zeeland 3-10.00
5 Johnson, Amara Zeeland 3-10.00
-- Schumann, Haley Byron Center NH
Flight 2
1 Bakker, Kaylee Zeeland 4-00.00 1
2 Borst, Haley Zeeland 3-08.00
-- Settlemyre, Madison Zeeland NH

Event 30 Boys High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Flight 1
1 Wallar, Cameron Zeeland 4-10.00 4
2 Boerman, Alec Zeeland 4-08.00 0.50
2 Armstrong, Ryan Byron Center 4-08.00 0.50
4 Boetsma, Abel Zeeland 4-04.00
4 Leslie, Christian Byron Center 4-04.00
-- Baker, Brody Byron Center NH
Flight 2
1 Moll, Slava Zeeland 4-10.00 4
2 Kraft, William Zeeland 4-06.00
-- Zoulek, Jackson Byron Center NH
-- Pestun, Andrew Zeeland NH

Event 31 Girls Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Flight 1
1 Rusticus, Alaina Byron Center 29-03.25 5
2 Butler, Paige Byron Center 27-11.50 3
3 Brower, Lily Zeeland 26-04.00 1
4 Barkel, Sophia Byron Center 26-00.00
5 Cotts, Lorynn Byron Center 25-11.50
6 Zinger, Ellie Zeeland 25-07.00
7 Ramiez, Gabriella Zeeland 23-01.25
8 Geerlings, Marissa Zeeland 20-08.50
9 Barndt, Ellie Zeeland 20-00.00
10 Verwoerd, Leanne Zeeland 14-08.75
11 Esquivel, Kayla Zeeland 14-06.25

Event 32 Boys Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Richards, Matt Byron Center 38-09.00 5
2 Brower, Austin Zeeland 34-02.75 3
3 Beck, Reese Zeeland 31-09.00 1
4 Armstrong, Ryan Byron Center 31-02.00
5 Kohlhoff, Joshua Byron Center 31-00.25
6 Geurink, Wyatt Zeeland 28-11.50
7 VanValkenburg, Elijah Zeeland 27-07.75
8 Silvernail, Karsen Byron Center 23-11.25
9 Berdicia, Christian Zeeland 23-07.50
10 DeGraff, Aden Zeeland 23-05.00
11 O'Brien, Neilson Zeeland 23-02.50
12 Brooks, Isaac Zeeland 21-05.00
13 TenHarmsel, Jake Zeeland 21-03.75
14 Newhall, Grant Byron Center 21-00.50
15 Potter, Jacob Zeeland 17-03.75

Event 33 Girls Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Wilson, Grace Byron Center 13-03.00 5
2 Herron, Avery Byron Center 12-05.00 3
3 Crandell, Madelyn Byron Center 12-04.00 1
4 Martinez, Myriam Zeeland 11-11.00
5 White, Mariah Zeeland 11-10.00
6 Wisner, Lane Byron Center 11-03.00
7 Smith, Rachel Zeeland 11-01.00
8 Brummelhoff, Kenzie Byron Center 10-05.00
-- Allison, Elizabeth Byron Center ND
-- Howell, Katelyn Byron Center ND

Event 34 Boys Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Beganovic, Deni Byron Center 15-08.00 5
2 Breit, Mason Byron Center 15-07.00 3
3 Silvernail, Kolten Byron Center 14-06.00 0.33
3 Nunez, Joel Zeeland 14-06.00 0.33
3 Babinec, Nikolas Byron Center 14-06.00 0.33
6 Williams, Brenden Zeeland 14-04.00
7 Emmons, Keegan Byron Center 14-03.00
8 Muilenburg, Mason Byron Center 13-05.00
9 Sevigny, Justin Byron Center 13-01.00
10 Tungate, Jack Byron Center 12-11.00
11 Chiyombwe, Mwansa Byron Center 12-06.00
11 Harston, Alex Byron Center 12-06.00
13 Czaja, Nolan Byron Center 12-03.00
13 Thut, Ricky Zeeland 12-03.00
15 Huynh, Nathan Byron Center 12-00.00
15 Van Wyk, Owen Byron Center 12-00.00
17 Pleiman, Kaleb Zeeland 11-09.00
18 Agar, Jeffrey Zeeland 11-07.00
19 Timmer, Bracyn Zeeland 11-06.00
20 Muller, Edward Zeeland 11-03.00
21 Brower, Devin Zeeland 11-02.50
22 Verecke, Nathan Zeeland 11-01.00
23 Lacy, Nate Zeeland 11-00.00
24 Perez, Kenny Zeeland 9-08.00
25 Vugteveen, Colton Zeeland 9-04.00
-- Tilton, Jaxon Zeeland ND
Flight 2
1 Metzger, Jared Zeeland 13-04.00
2 Spagnuolo, Alex Zeeland 12-08.00
3 Coval, Adam Byron Center 12-01.00
4 Sytsma, Jaxon Zeeland 11-06.00
5 Groenewoud, Seth Zeeland 11-00.00
6 Cabrera, Juan Zeeland 10-10.00
7 Isaiah, Butenhuis Zeeland 10-09.50
8 Quist, Dominic Zeeland 9-11.00

Combined Team Scores - 32 Events Scored
===============================================================================
1) Byron Center West 134.16 2) Zeeland 121.83