2016 Jenison @ East Grand Rapids

back to results

Apr. 25, 2016

2016 Jenison @ East Grand Rapids
East Grand Rapids, MI
Provided by Michiana Timing


Licensed to Michiana Timing - Contractor License
HY-TEK's Meet Manager 4/26/2016 08:40 PM
Jenison at East Grand Rapids
OK White Dual Meet
East Grand Rapids, MI - 4/25/2016
Results

Event 1 Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Jen 'A' 8:42.96 5
1) DenBesten, Aaron 12 2) Mattson, Nolan 11
3) Perez, Alex 12 4) Strout, Seth 10
2 Egr 'A' 9:13.16
1) MacGeorge, Nick 12 2) Oostendorp, Ben 11
3) Yepez, Jonathan 10 4) Vruggink, Cade 11

Event 2 Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Egr 'A' 10:23.40 5
1) Battle, Emma 9 2) Converse, Emily 12
3) Loeks, Eliza 9 4) Theodorsdottir, Abby 9
2 Jen 'A' 11:16.90
1) A, Relay 9 2)

Event 3 Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Sievers, Jake 12 JEN 17.43 5
2 Grunewald, Reid 12 EGR 17.85 3
3 Mayweather, Jordan 9 EGR 18.16 1
4 McMahon, Matthew 9 EGR 19.81
5 Pearson-King, Davion 11 EGR 21.09

Event 4 Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Huizen, Hannah 12 JEN 17.34 1 5
2 Rozich, Maci 10 JEN 18.33 1 3
3 Grunewald, Ana 10 EGR 18.51 1 1
4 Willison, Megan 11 EGR 19.23 1
5 Luce, Clara 10 EGR 19.63 1
6 Frank, Maddy 12 JEN 20.55 1
7 Shaw, Bridget 9 JEN 21.04 2
8 Vargo, Sara 10 EGR 21.55 2
9 Perkey, Anna 9 JEN 22.68 2
10 Jimenez, Carmen 9 JEN 24.28 2
11 Hill, Hannah 9 JEN 24.49 2

Event 5 Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Sills, Isaiah 11 JEN 11.40 1 5
2 Jackson, Jarel 9 JEN 11.71 1 3
3 Matthews, Sam 12 EGR 11.92 1 1
4 Welch, Jack 10 EGR 11.93 1
5 Brisbin, Cam 12 JEN 11.94 1
6 Gaines, Calvin 12 EGR 11.96 2
7 Caul, Parker 11 EGR 12.05 1
8 Harbin, Desmond 10 EGR 12.16 3
9 Henkey, Bryce 12 EGR 12.24 2
10 Brisbin, Zac 9 JEN 12.31 2
11 Little, Wyatt 12 JEN 12.38 2
12 McCardell, Nathan 12 EGR 12.50 2
13 Parmeter, Collyn 9 JEN 12.56 4
14 Welch, Ben 10 EGR 12.61 3
15 Tolentino, Mac 10 EGR 12.65 3
16 Weber, Adam 9 JEN 12.65 4
17 Molenje, Clarence 9 JEN 12.67 3
18 Falbe, Austin 12 JEN 12.70 4
19 Moerland, Brandon 9 JEN 12.70 3
20 Adams, Cody 12 JEN 12.74 3
21 Ippel, Mason 12 JEN 12.74 6
22 Shellhouse, Nathaniel 9 JEN 12.86 5
23 Potter, Noah 10 JEN 12.86 2
24 Brander, Josh 11 EGR 12.91 5
25 Theut, Jack 11 EGR 13.13 4
26 Stuart, Nathan 11 EGR 13.13 4
27 Lachman, Henry 9 EGR 13.16 4
28 Lewis, Dayton 9 JEN 13.19 7
29 Russ, Sully 9 JEN 13.35 7
30 Peskin, Jake 9 JEN 13.37 7
31 Holey, Daniel 10 JEN 13.39 6
32 Dunn, Tanner 11 JEN 13.62 6
33 Lozon, Andrew 11 JEN 13.68 7
34 Gadbois, Andrew 9 EGR 14.00 6
35 Papp, Cameron 10 EGR 14.13 5
36 Collins, Ben 11 EGR 14.39 6
37 Gadbois, Will 11 EGR 14.54 6
38 Smith, Dustin 9 JEN 16.04 7

Event 6 Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Russo, Rose 11 JEN 12.61 1 5
2 Ezeh, Nicole 11 EGR 12.87 1 3
3 Trube, Jessie 10 EGR 13.44 1 1
4 Clark, Kylie 9 JEN 13.54 1
5 Connolly, Makayla 11 JEN 13.79 3
6 Smaby, Jenna 11 JEN 14.07 2
7 Kelley, Anna 11 JEN 14.19 6
8 Schmidt, Vicka 9 JEN 14.20 1
9 Peters, Lydia 12 JEN 14.20 2
10 Grabowski, Jamie 10 JEN 14.51 2
11 Wynsma, Anne-Sophia 10 EGR 14.64 1
12 Eamus, Victoria 11 JEN 14.65 2
13 Overbeek, Sara 12 JEN 14.70 3
14 DeFouw, Lauren 11 JEN 14.79 5
15 Kulakivska, Ally JEN 14.86 4
16 Han, Yei-Rin 11 JEN 15.11 3
17 Miller, Samantha 9 JEN 15.43 3
18 Foley, Jenna 9 JEN 15.67 4
19 Lindman, Dorthea 10 JEN 15.68 4
20 Rogers, Kennedy 10 JEN 15.71 3
21 Vitale, Alyssa 11 JEN 15.79 4
22 Mayer, Maddy 9 EGR 15.80 2
23 Brown, Daisy 9 EGR 16.02 2
24 Weber, Lexi 12 JEN 16.23 4
25 Bassett, Tori 9 JEN 16.38 5
26 Stephens, Ashton 9 JEN 16.75 4
27 Huben, Gabi JEN 17.07 5
28 Ensley, Alyssa 9 JEN 17.69 5
29 Parker, JoTaya' 12 JEN 18.60 5
30 Leonard, Katie 12 JEN 18.62 6
31 Romero, Carolina 11 JEN 19.06 6
32 DeCardis, Gloria 11 JEN 19.18 6

Event 7 Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Jen 'A' 1:34.18 5
1) Brisbin, Cam 12 2) Jackson, Jarel 9
3) Perkey, Jake 12 4) Peskin, Alex 12
2 Egr 'A' 1:35.50
1) Sain, Earl 12 2) Vulpetti, Kevin 11
3) Grogan, Cameron 11 4) Viviano, John 12
3 Egr 'C' x1:46.90
1) Harbin, Desmond 10 2) Henley, Nicholas 10
3) Mark, Jacob 10 4) Mayweather, Jordan 9
4 Egr 'D' x1:49.25
1) McKay, George 9 2) Sullivan, Keegan 10
3) Theut, Jack 11 4) Yarger, Bobby 11
5 Egr 'B' x1:50.44
1) Brander, Josh 11 2) Papp, Cameron 10
3) Frye, Matthew 11 4) Gadbois, Andrew 9

Event 8 Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Jen 'A' 1:53.22 5
1) A, Relay 9 2)
2 Jen 'B' x1:59.47
1) C, Relay 9 2)
3 Egr 'A' 2:03.12
1) Allen, Kyra 9 2) Chamberlin, Katie 9
3) Cluff, Abby 11 4) Tanner, Elizabeth 10

Event 9 Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Levitt, Matthew 12 EGR 4:45.78 5
2 Milarch, Tristan 11 JEN 4:49.56 3
3 Vruggink, Cade 11 EGR 4:55.61 1
4 Meston, Joe 10 EGR 5:04.41
5 Geoghegan, Hunter 10 JEN 5:06.65
6 Douglas, Nick 10 EGR 5:07.97
7 McKay, Robby 12 EGR 5:08.59
8 Strout, Seth 10 JEN 5:09.71
9 Ludwig, Anton 9 EGR 5:17.56
10 Jenkins, Ian 11 EGR 5:19.25
11 Ammerman, Brandon 9 JEN 5:22.39
12 Hernandez, Jonathon 9 JEN 5:25.48
13 Zuber, Max 9 JEN 5:29.99
14 Hoffman, Sam 10 EGR 5:33.84
15 Bruinsma, Chris 9 EGR 5:37.54
16 Likic, Stefan 9 JEN 5:51.50
17 Oosterink, Jake 9 JEN 5:54.87
18 Vanderhoef, Justin 9 JEN 6:07.37

Event 10 Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Hansma, Sally 12 JEN 5:42.64 5
2 Cannon, Sarah 10 EGR 5:45.24 3
3 Theodorsdottir, Abby 9 EGR 5:48.13 1
4 Etienne, Charlotte 12 EGR 5:49.13
5 Topolinski, Amelia 9 JEN 5:51.66
6 Shotts, Macey 10 JEN 5:57.41
7 Manguse, Molly 10 EGR 6:05.05
8 Sytsma, Emily JEN 6:14.21
9 Ammerman, Breanna 11 JEN 6:27.02
10 Koski, Emma 11 EGR 6:34.61
11 Post, Alaina 9 JEN 7:03.19
12 Overbeek, Sarena 9 JEN 7:40.49
13 Heys, Brooke 10 JEN 7:48.65

Event 11 Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Jen 'A' 44.36 5
1) Jackson, Jarel 9 2) Perkey, Jake 12
3) Peskin, Alex 12 4) Sills, Isaiah 11
2 Egr 'A' 46.02
1) Welch, Jack 10 2) Sain, Earl 12
3) Grogan, Cameron 11 4) Matthews, Sam 12
3 Egr 'E' x50.22
1) Russo, Noah 11 2) Steers, Chris 11
3) McCarthy, Liam 10 4) Lundeen, Max 10
4 Egr 'B' x50.96
1) Harbin, Desmond 10 2) Henley, Nicholas 10
3) Papp, Cameron 10 4) Reszka, Rowan 10
5 Egr 'C' x51.27
1) Sullivan, Keegan 10 2) Tolentino, Mac 10
3) Theut, Jack 11 4) Yarger, Bobby 11
6 Egr 'D' x52.27
1) Afton, Michael 10 2) Mattia, Ron 12
3) Eerdmans, Matthew 10 4) Eerdmans, Michael 12

Event 12 Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Jen 'A' 51.19 5
1) A, Relay 9 2)
2 Egr 'A' 51.91
1) Ezeh, Nicole 11 2) Grunewald, Ana 10
3) Ludwig, Ella 11 4) Trube, Jessie 10
3 Jen 'B' x56.06
1) B, Relay 9 2)
4 Jen 'C' x58.21
1) C, Relay 9 2)
5 Jen 'D' x59.65
1) D, Relay 9 2)

Event 13 Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Reinke, Will 12 EGR 52.56 1 5
2 Perez, Alex 12 JEN 52.77 1 3
3 Luce, Jackson 12 EGR 53.68 1 1
4 Brisbin, Zac 9 JEN 55.32 1
5 Uglietta, Michael 11 EGR 58.93 2
6 Early, Weston 12 EGR 59.01 2
7 Lachman, Henry 9 EGR 1:00.07 1
8 Reszka, Rowan 10 EGR 1:01.66 3
9 Hernandez, Jonathon 9 JEN 1:04.22 1
10 Coles, Daniel 9 EGR 1:05.36 3
11 Likic, Stefan 9 JEN 1:10.39 2

Event 14 Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Battle, Emma 9 EGR 1:03.67 1 5
2 Converse, Emily 12 EGR 1:04.93 1 3
3 Vasquez, Lauren 10 JEN 1:05.43 1 1
4 Frank, Maddy 12 JEN 1:08.85 2
5 Richter, Mya 9 JEN 1:11.45 2
6 Rogers, Kennedy 10 JEN 1:12.02 1
7 Vitale, Alyssa 11 JEN 1:14.43 3
8 Weber, Lexi 12 JEN 1:18.58 3
9 Schmidt, Vicka 9 JEN 1:22.21 2
10 Huben, Gabi JEN 1:23.20 3
11 Leonard, Katie 12 JEN 1:26.32 2
12 Stephens, Ashton 9 JEN 1:33.50 3
-- Ensley, Alyssa 9 JEN X1:25.32 2

Event 15 Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Grunewald, Reid 12 EGR 43.86 1 5
2 Sievers, Jake 12 JEN 44.65 1 3
3 Brander, Josh 11 EGR 46.32 1 1
4 Mayweather, Jordan 9 EGR 46.80 2
5 DeYoung, Garrison 10 JEN 48.94 1
6 Frye, Matthew 11 EGR 49.05 2
7 Pearson-King, Davion 11 EGR 49.06 1
8 Tindall, Keith 11 EGR 49.70 2
9 Whallon, Kamdon 9 EGR 52.64 2
10 Bradt, Gage 10 JEN 53.45 1

Event 16 Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Huizen, Hannah 12 JEN 49.93 1 5
2 Rozich, Maci 10 JEN 50.93 1 3
3 Grunewald, Ana 10 EGR 51.75 1 1
4 Willison, Megan 11 EGR 53.08 1
5 Allen, Kyra 9 EGR 55.56 1
6 Shaw, Bridget 9 JEN 1:00.93 1
7 Perkey, Anna 9 JEN 1:01.61 2
8 Jimenez, Carmen 9 JEN 1:08.76 2
9 Hill, Hannah 9 JEN 1:17.61 2

Event 17 Boys 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Mattson, Nolan 11 JEN 2:04.10 5
2 Vruggink, Cade 11 EGR 2:06.24 3
3 Milarch, Tristan 11 JEN 2:10.46 1
4 DenBesten, Aaron 12 JEN 2:11.22
5 Oostendorp, Ben 11 EGR 2:12.00
6 Uglietta, Michael 11 EGR 2:13.42
7 Ammerman, Brandon 9 JEN 2:16.81
8 MacGeorge, Nick 12 EGR 2:17.07
9 Hoffman, Sam 10 EGR 2:26.50
10 Ludwig, Anton 9 EGR 2:27.26
11 DeYoung, Garrison 10 JEN 2:29.03
12 Jenkins, Ian 11 EGR 2:29.16
13 McKay, Robby 12 EGR 2:32.44
14 Hernandez, Jonathon 9 JEN 2:36.89
15 Bruinsma, Chris 9 EGR 2:37.40
16 Douglas, Nick 10 EGR 2:39.86

Event 18 Girls 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Converse, Emily 12 EGR 2:28.46 5
2 Hansma, Sally 12 JEN 2:30.76 3
3 Hamstra, Lynden 12 JEN 2:36.00 1
4 Bodine, Paige 9 EGR 2:44.24
5 Vasquez, Lauren 10 JEN 2:47.82
6 Sytsma, Emily JEN 2:48.49
7 Manguse, Molly 10 EGR 2:51.95
8 Koski, Emma 11 EGR 3:03.63
9 Post, Alaina 9 JEN 3:19.13

Event 19 Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Reinke, Will 12 EGR 23.37 1 5
2 Sills, Isaiah 11 JEN 23.60 1 3
3 Jackson, Jarel 9 JEN 23.84 1 1
4 Grogan, Cameron 11 EGR 23.85 1
5 Perkey, Jake 12 JEN 23.93 1
6 Caul, Parker 11 EGR 24.21 2
7 Gaines, Calvin 12 EGR 24.40 2
8 Vulpetti, Kevin 11 EGR 24.51 1
9 Viviano, John 12 EGR 24.70 2
10 Welch, Jack 10 EGR 24.88 3
11 Afton, Michael 10 EGR 25.01 4
12 Henkey, Bryce 12 EGR 25.31 3
13 Brisbin, Zac 9 JEN 25.33 3
14 Moerland, Brandon 9 JEN 25.33 3
15 Welch, Ben 10 EGR 25.48 3
16 McCardell, Nathan 12 EGR 25.48 5
17 Parmeter, Collyn 9 JEN 25.60 2
18 Baar, Kadin 12 JEN 25.68 4
19 Weber, Adam 9 JEN 25.89 4
20 Tolentino, Mac 10 EGR 26.04 5
21 Molenje, Clarence 9 JEN 26.12 3
22 Lundeen, Max 10 EGR 26.13 4
23 Lachman, Henry 9 EGR 26.23 6
24 Shellhouse, Nathaniel 9 JEN 26.40 5
25 Holey, Daniel 10 JEN 26.51 5
26 Stuart, Nathan 11 EGR 26.65 5
27 Potter, Noah 10 JEN 26.66 5
28 Russo, Noah 11 EGR 26.80 7
29 Russ, Sully 9 JEN 27.10 6
30 Lozon, Andrew 11 JEN 27.10 7
31 Adams, Cody 12 JEN 27.17 4
32 Steers, Chris 11 EGR 27.18 7
33 McKay, George 9 EGR 27.28 6
34 Lewis, Dayton 9 JEN 27.53 6
35 Dunn, Tanner 11 JEN 27.61 6
36 Collins, Ben 11 EGR 29.01 6
37 Gadbois, Will 11 EGR 30.15 7
38 Smith, Dustin 9 JEN 33.30 2

Event 20 Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Russo, Rose 11 JEN 26.36 1 5
2 Ezeh, Nicole 11 EGR 26.39 1 3
3 Tease, Mady 9 JEN 28.05 1 1
4 Connolly, Makayla 11 JEN 28.50 2
5 Trube, Jessie 10 EGR 28.85 1
6 Smaby, Jenna 11 JEN 29.80 2
7 Peters, Lydia 12 JEN 29.83 1
8 Cluff, Abby 11 EGR 29.89 1
9 Frank, Maddy 12 JEN 29.97 4
10 Kelley, Anna 11 JEN 30.01 4
11 Wynsma, Anne-Sophia 10 EGR 30.75 2
12 Kulakivska, Ally JEN 30.95 4
13 Overbeek, Sara 12 JEN 31.11 3
14 Han, Yei-Rin 11 JEN 31.42 4
15 DeFouw, Lauren 11 JEN 31.47 4
16 Richter, Mya 9 JEN 31.50 3
17 Chamberlin, Katie 9 EGR 31.63 2
18 Miller, Samantha 9 JEN 31.80 4
19 Schmidt, Vicka 9 JEN 32.22 5
20 Tanner, Elizabeth 10 EGR 33.15 3
21 Lindman, Dorthea 10 JEN 33.29 5
22 Foley, Jenna 9 JEN 33.30 6
23 Bassett, Tori 9 JEN 33.89 6
24 Brown, Daisy 9 EGR 34.03 2
25 Weber, Lexi 12 JEN 34.47 5
26 Huben, Gabi JEN 35.08 6
27 Ensley, Alyssa 9 JEN 37.67 3
28 Leonard, Katie 12 JEN 38.17 2
29 Romero, Carolina 11 JEN 38.37 3
30 Stephens, Ashton 9 JEN 38.55 6
31 Parker, JoTaya' 12 JEN 39.27 6
32 DeCardis, Gloria 11 JEN 39.84 6

Event 21 Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Levitt, Matthew 12 EGR 10:39.76 5
2 Etienne, Emory 10 EGR 10:55.43 3
3 DenBesten, Aaron 12 JEN 10:57.63 1
4 Yepez, Jonathan 10 EGR 11:01.95
5 Strout, Seth 10 JEN 11:09.42
6 Parraguez, Emilio 12 EGR 11:25.57
7 Geoghegan, Hunter 10 JEN 11:37.66
8 Zuber, Max 9 JEN 12:07.93
9 Oosterink, Jake 9 JEN 12:42.50

Event 22 Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Loeks, Eliza 9 EGR 12:26.02 5
2 Cannon, Sarah 10 EGR 12:27.41 3
3 Etienne, Charlotte 12 EGR 12:29.08 1
4 Shotts, Macey 10 JEN 13:00.04
5 Kapla, Lexi 11 JEN 13:07.29

Event 23 Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Jen 'A' 3:37.75 5
1) Hevelherst, Harry 11 2) Mattson, Nolan 11
3) Perez, Alex 12 4) Perkey, Jake 12
2 Egr 'A' 3:39.61
1) Matthews, Sam 12 2) Grunewald, Reid 12
3) Luce, Jackson 12 4) Reinke, Will 12
3 Egr 'F' x4:06.25
1) Theut, Jack 11 2) Welch, Ben 10
3) Yarger, Bobby 11 4) Stuart, Nathan 11
4 Egr 'B' x4:08.08
1) Early, Weston 12 2) Collins, Ben 11
3) Brander, Josh 11 4) Distel, Jack 9
5 Egr 'C' x4:09.65
1) Frye, Matthew 11 2) Tindall, Keith 11
3) Henkey, Bryce 12 4) Pearson-King, Davion 11
6 Egr 'D' x4:22.74
1) Mark, Jacob 10 2) McKay, Robby 12
3) McKay, George 9 4) Meston, Joe 10
7 Egr 'E' x4:30.46
1) Oostendorp, Ben 11 2) Parraguez, Emilio 12
3) Sullivan, Keegan 10 4) Henley, Nicholas 10

Event 24 Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Jen 'A' 4:25.55 5
1) A, Relay 9 2)
2 Egr 'A' 4:26.58
1) Bodine, Paige 9 2) Ludwig, Ella 11
3) Converse, Emily 12 4) Grunewald, Ana 10
3 Jen 'B' x4:52.63
1) B, Relay 9 2)

Event 38 Boys High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Sills, Isaiah 11 JEN 5-09.00 5
2 Grunewald, Reid 12 EGR 5-08.00 2
2 Matthews, Sam 12 EGR 5-08.00 2
4 Luce, Jackson 12 EGR J5-08.00
5 Caul, Parker 11 EGR 5-06.00
6 Baar, Kadin 12 JEN 5-04.00
7 Harbin, Desmond 10 EGR 5-02.00
-- Gadbois, Andrew 9 EGR NH
-- Gadbois, Will 11 EGR NH
-- Little, Wyatt 12 JEN NH

Event 39 Girls High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Luce, Clara 10 EGR 4-06.00 5
2 Smaby, Jenna 11 JEN J4-06.00 3
3 Vargo, Sara 10 EGR 4-04.00 1
4 Kelley, Anna 11 JEN J4-04.00
5 Frank, Maddy 12 JEN 4-02.00

Event 40 Boys Pole Vault
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Peskin, Alex 12 JEN 13-00.00 5
2 Falbe, Austin 12 JEN 10-06.00 3
3 Ippel, Mason 12 JEN 9-00.00 1
-- Early, Weston 12 EGR NH

Event 41 Girls Pole Vault
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Overbeek, Sara 12 JEN 10-00.00 5
2 Hansma, Sally 12 JEN 9-06.00 3
3 Battle, Emma 9 EGR 6-06.00 1
-- Rogers, Kennedy 10 JEN NH
-- Grabowski, Jamie 10 JEN NH
-- Vitale, Alyssa 11 JEN NH
-- Overbeek, Sarena 9 JEN NH

Event 42 Boys Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Brisbin, Cam 12 JEN 19-11.00 5
2 Reinke, Will 12 EGR 18-03.75 3
3 Grogan, Cameron 11 EGR 18-01.25 1
4 Little, Wyatt 12 JEN 17-06.50
5 Vulpetti, Kevin 11 EGR 16-11.75
6 Potter, Noah 10 JEN 16-06.75
7 Uglietta, Michael 11 EGR 16-06.25
8 Dunn, Tanner 11 JEN 15-11.00
9 Stuart, Nathan 11 EGR 15-10.00
10 Pearson-King, Davion 11 EGR 15-06.50
11 Reszka, Rowan 10 EGR 15-03.50
11 Whallon, Kamdon 9 EGR 15-03.50
13 Weber, Adam 9 JEN 15-02.00
14 Gaines, Calvin 12 EGR 15-00.50
15 Tolentino, Mac 10 EGR 14-10.50
16 Theut, Jack 11 EGR 14-08.75
17 Adams, Cody 12 JEN 14-08.50
18 Molenje, Clarence 9 JEN 14-04.50
19 Holey, Daniel 10 JEN 14-04.00
20 Lozon, Andrew 11 JEN 13-10.75
21 Russ, Sully 9 JEN 13-10.00
22 McKay, George 9 EGR 12-11.75
23 Oostendorp, Nate 10 EGR 12-07.75
24 Papp, Cameron 10 EGR 11-04.25
25 Shellhouse, Nathaniel 9 JEN 10-10.00

Event 43 Girls Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Clark, Kylie 9 JEN 15-02.00 5
2 Trube, Jessie 10 EGR 14-09.25 3
3 Smaby, Jenna 11 JEN 14-02.00 1
4 Tease, Mady 9 JEN 13-10.50
5 Ludwig, Ella 11 EGR 13-08.75
6 Eamus, Victoria 11 JEN 13-03.50
7 Perkey, Anna 9 JEN 12-10.00
8 Cluff, Abby 11 EGR 12-06.50
9 Richter, Mya 9 JEN 12-03.00
10 Mayer, Maddy 9 EGR 12-00.00
11 Wynsma, Anne-Sophia 10 EGR 11-01.00
12 Lindman, Dorthea 10 JEN 9-04.50

Event 44 Boys Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Steers, Chris 11 EGR 137-06 5
2 Russo, Noah 11 EGR 124-07 3
3 Baar, Kadin 12 JEN 104-02 1
4 Eerdmans, Matthew 10 EGR 103-06
5 Klinger, Reide 11 JEN 94-03
6 Martell, Davis 10 EGR 91-00
7 Redmer, Garrett 9 JEN 86-09
8 McCarthy, Liam 10 EGR 85-07
9 Peskin, Jake 9 JEN 83-05
10 Mattia, Ron 12 EGR 82-04
11 Colegrove, Jacob 9 JEN 79-01
12 Afton, Michael 10 EGR 79-00
13 Nystrom, Grant 12 EGR 65-03
14 Lundeen, Max 10 EGR 63-06
15 DeJong, Daniel 12 JEN 59-08
16 Smith, Dustin 9 JEN 59-01
-- Eerdmans, Michael 12 EGR ND

Event 45 Girls Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 DeSappio, Brianna 12 JEN 118-07 5
2 Byam, Olivia 10 EGR 87-05 3
3 Anderson, Brooke 11 JEN 83-01 1
4 Flessner, Katherine 11 JEN 79-07
5 Grit, Remington 9 JEN 67-09
6 Dunn, Tessa 10 JEN 62-00
7 Hoekstra, Izzy 10 JEN 55-08.50
8 Quinoz, Isabella 11 JEN 55-07
9 Strick, Kyra 10 JEN 49-04

Event 46 Boys Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Eerdmans, Michael 12 EGR 51-07.00 5
2 Steers, Chris 11 EGR 45-05.00 3
3 Russo, Noah 11 EGR 45-00.00 1
4 Klinger, Reide 11 JEN 40-03.00
5 Bull, Cole 11 JEN 40-00.00
6 Baar, Kadin 12 JEN 39-03.00
7 McCarthy, Liam 10 EGR 38-11.00
8 Lundeen, Max 10 EGR 37-09.00
9 Afton, Michael 10 EGR 37-00.00
10 Martell, Davis 10 EGR 34-02.00
11 Nystrom, Grant 12 EGR 33-07.00
12 Redmer, Garrett 9 JEN 33-06.00
13 Colegrove, Jacob 9 JEN 33-02.00
14 Eerdmans, Matthew 10 EGR 32-08.00
15 Mattia, Ron 12 EGR 29-08.00
16 Peskin, Jake 9 JEN 28-05.00
17 DeJong, Daniel 12 JEN 24-08.00

Event 47 Girls Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 DeSappio, Brianna 12 JEN 43-03.00 5
2 Ezeh, Nicole 11 EGR 40-05.50 3
3 Flessner, Katherine 11 JEN 33-08.00 1
4 Byam, Olivia 10 EGR 32-08.00
5 Grit, Remington 9 JEN 29-00.00
6 Anderson, Brooke 11 JEN 27-01.00
7 Strick, Kyra 10 JEN 26-02.00
8 Quinoz, Isabella 11 JEN 25-00.00
9 Hoekstra, Izzy 10 JEN 24-05.00
10 Dunn, Tessa 10 JEN 23-00.00

Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) JEN 81 2) EGR 56

Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) JEN 73 2) EGR 64