2015 MHSAA LP Girls D4 Cross Country State Finals

back to results

Nov. 7, 2015

2015 MHSAA LP Girls D4 Cross Country State Finals
Brooklyn, MI
Provided by Mac Sports Timing

- Updated as soon as results are posted at the conclusion of each race -


MHSAA LP CROSS COUNTRY FINALS
MICHIGAN INTERNATIONAL SPEEDWAY
BROOKLYN, MICHIGAN, SATURDAY, NOVEMBER 7, 2015

INDIVIDUAL RESULTS : DIVISION 4 - GIRLS


Place No. Name School Gr T'I Time
===== ===== ====================== ==================================== == === =======
1 1895 Tessa Fornari Waterford Our Lady of the Lakes 12 T 18:14.5
2 1730 Ava Strenge Battle Creek St. Philip 11 T 18:23.5
3 1807 Mary Ankenbauer Kalamazoo Hackett 10 T 18:42.7
4 1842 Alexis McConnell Mt. Pleasant Sacred Heart 11 T 18:55.6
5 1843 Bailley McConnell Mt. Pleasant Sacred Heart 10 T 19:11.4
6 1954 Caitlin Henne Springport 10 I 19:12.3
7 1749 Samantha Saenz Concord 10 T 19:12.3
8 1879 Paisley Sipes Saugatuck 10 T 19:13.5
9 1728 Riley Rutherford Battle Creek St. Philip 12 T 19:19.2
10 1845 Scout Nelson Mt. Pleasant Sacred Heart 9 T 19:19.4
11 1736 Hannah Steffke Beal City 12 T 19:19.7
12 1939 Jenna Wisner Lutheran HS Westland 12 I 19:22.7
13 1835 Kensington Garvey Montabella 12 T 19:23.4
14 1920 Chloe Brittain Breckenridge 10 I 19:25.6
15 1888 Haili Gusa Ubly 9 T 19:25.8
16 1780 Ellie Fleming Harbor Springs 9 T 19:25.9
17 1844 Cammie McConnell Mt. Pleasant Sacred Heart 9 T 19:31.2
18 1896 Olivia Hankey Waterford Our Lady of the Lakes 10 T 19:43.7
19 1789 Andrea Jagielski Hillsdale Academy 11 T 19:48.1
20 1959 Alicia Roney Waldron 12 I 19:49.0
21 1932 Mary Hawthorne Jackson Christian 11 I 19:50.3
22 1960 Emily Merten Walkerville 11 I 19:51.5
23 1731 Kayla Bierschbach Beal City 11 T 19:52.1
24 1784 Alyssa Kihnke Harbor Springs 10 T 19:57.8
25 1797 Tea Romanowski Hudson 12 T 19:58.0
26 1841 Lauren MacDonald Mt. Pleasant Sacred Heart 9 T 19:59.2
27 1951 Emily Malocha Rogers City 11 I 20:00.9
28 1781 Jill Gretzinger Harbor Springs 10 T 20:01.9
29 1875 Thea Johnson Saugatuck 9 T 20:02.9
30 1737 Madeline Steffke Beal City 10 T 20:05.8
31 1913 Megan Nichols Auburn Hills Oakland Christian 11 I 20:09.6
32 1878 Rose O'Brien Saugatuck 9 T 20:12.4
33 1877 Natalie Martinson Saugatuck 9 T 20:13.6
34 1744 Gabby Brandonisio Concord 11 T 20:14.1
35 1949 McKenzi Bassage Reading 10 I 20:15.6
36 1846 Megan Nowak Mt. Pleasant Sacred Heart 10 T 20:26.8
37 1942 Kylie Sikkema Marion 11 I 20:30.7
38 1782 Alexa Jensen-Philbrick Harbor Springs 12 T 20:31.7
39 1912 Corra Hamilton Athens 10 I 20:31.9
40 1772 Izzy Brusilow Grosse Pte. Woods U. Liggett 9 T 20:33.1
41 1849 Courtney Krupp New Lothrop 10 T 20:34.5
42 1834 Kim Buskirk Montabella 12 T 20:36.0
43 1873 Haley Muck Sand Creek 11 T 20:36.5
44 1958 Jessie Rieth Three Oaks River Valley 9 I 20:39.0
45 1815 Bailee Kimbel Manton 12 T 20:39.9
46 1946 Renee Osborne Pittsford 9 I 20:43.7
47 1840 Rowan Fitzpatrick Mt. Pleasant Sacred Heart 10 T 20:45.0
48 1763 Ashley VanElls Fowler 11 T 20:45.8
49 1769 Peggy Morrow Frankfort 10 T 20:48.1
50 1805 Lexi Passino Indian River Inland Lakes 11 T 20:50.7
51 1762 Alyssa Vandegriff Fowler 9 T 20:51.7
52 1785 Emma Wagner Harbor Springs 9 T 20:54.7
53 1740 Jenna Meyers Byron Center Zion Christian 12 T 20:55.4
54 1826 Cammie Shoup Mason County Eastern 10 T 20:55.6
55 1926 Kylee Colesa Deckerville 10 I 20:56.4
56 1953 Emmy Dyer Springport 10 I 20:58.0
57 1829 Mary Leighton Mendon 11 T 21:01.3
58 1813 Lauryn Thompson Kalamazoo Hackett 11 T 21:01.8
59 1893 Janelle White Ubly 10 T 21:03.5
60 1783 Lauren Johanson Harbor Springs 9 T 21:04.1
61 1876 Rudy Joon Saugatuck 11 T 21:04.6
62 1795 Sydney Feekings Hudson 10 T 21:06.2
63 1779 Claire Fleming Harbor Springs 12 T 21:08.1
64 1903 Ella Bowman White Cloud 9 T 21:08.2
65 1940 Emma Pachay Marcellus 9 I 21:08.4
66 1931 Alyssa Phillips Hillsdale Will Carleton 9 I 21:10.6
67 1955 Dani Merwin Suttons Bay 12 I 21:11.7
68 1859 Mary Sirois Riverview Gabriel Richard 9 T 21:13.5
69 1732 Brenda Faber Beal City 11 T 21:14.2
70 1816 Tori Moffit Manton 11 T 21:14.5
71 1922 Whitley Blake Brown City 9 I 21:20.4
72 1847 Caitlin Bruff New Lothrop 9 T 21:20.4
73 1758 Kiah Becker Fowler 10 T 21:20.5
74 1734 Ariel Salter Beal City 11 T 21:22.4
75 1948 Sienna Ruiter Plymouth Christian Academy 9 I 21:23.3
76 1767 Anna Hunt Frankfort 12 T 21:23.3
77 1911 Claire Greidanus Ann Arbor Rudolf Steiner 10 I 21:23.4
78 1809 Quinn Epkey Kalamazoo Hackett 11 T 21:26.9
79 1819 Ashley Parker Manton 9 T 21:27.4
80 1823 Jordan Goodman Mason County Eastern 11 T 21:28.0
81 1916 Emilee MacPherson Bear Lake-Onekama 10 I 21:28.2
82 1927 Catherine Sanford Deckerville 10 I 21:29.1
83 1747 Alaysia Gutierrez Concord 9 T 21:29.6
84 1929 Addie Nagel Ellsworth 8 I 21:30.4
85 1901 Cara Atwood White Cloud 12 T 21:31.3
86 1925 Amy Adams Cassopolis 10 I 21:33.1
87 1914 Yuki Babinec Bear Lake-Onekama 10 I 21:34.8
88 1950 Emily Hill Reading 10 I 21:34.8
89 1865 Carolyn Luddy Royal Oak Shrine 9 T 21:35.5
90 1764 Michaela Ward Fowler 10 T 21:36.4
91 1796 Lexi Hill Hudson 9 T 21:37.0
92 1811 Lindsey Stone Kalamazoo Hackett 9 T 21:38.3
93 1952 Meghan Matekel Saginaw Nouvel 12 I 21:38.7
94 1791 Anna Richards Hillsdale Academy 8 T 21:39.9
95 1935 Samantha Morehouse Johannesburg-Lewiston 12 I 21:40.8
96 1936 Adrianne Brown Kimball Landmark 10 I 21:43.0
97 1930 Lizzie Cammenga Fruitport Calvary Christian 9 I 21:44.8
98 1814 Emily Flint Manton 12 T 21:45.5
99 1872 Vivian Messerschmidt Sand Creek 10 T 21:45.8
100 1928 Elsie Jorgensen Eau Claire 12 I 21:46.6
101 1794 Mikayla Bowen Hudson 9 T 21:46.8
102 1924 Kirsi Wildfong Buckley 11 I 21:48.7
103 1908 Haley Wilkes Addison 10 I 21:49.7
104 1919 Brandy Mathewson Bellevue 11 I 21:52.2
105 1868 Halena Dickerson Sand Creek 9 T 21:52.2
106 1874 Megan Jenkins Saugatuck 9 T 21:53.2
107 1880 Libby Springer Saugatuck 12 T 21:55.9
108 1909 Colette Lark Adrian Lenawee Christian 11 I 21:57.9
109 1778 Julia Zehetmair Grosse Pte. Woods U. Liggett 12 T 21:58.9
110 1770 Isabelle Putney Frankfort 12 T 22:01.6
111 1937 Natalie Krueger Lansing Christian 9 I 22:02.9
112 1910 Lempi Luoma Adrian Lenawee Christian 11 I 22:03.4
113 1798 Mya Shirey Hudson 9 T 22:04.8
114 1790 Megan Poole Hillsdale Academy 11 T 22:10.3
115 1776 Annelies Ondersma Grosse Pte. Woods U. Liggett 10 T 22:13.8
116 1808 Maggie Benjamin Kalamazoo Hackett 12 T 22:14.9
117 1915 Elizabeth Belinsky Bear Lake-Onekama 10 I 22:16.0
118 1892 Madelyn Smalley Ubly 10 T 22:16.1
119 1810 Allison Moyer Kalamazoo Hackett 12 T 22:16.9
120 1827 Jenna Gales Mendon 12 T 22:17.3
121 1934 Alyssa Bartle Johannesburg-Lewiston 10 I 22:17.5
122 1882 Grace Allan Southfield Christian 11 T 22:18.7
123 1941 Molly Lombard Marine City Cardinal Mooney 10 I 22:19.9
124 1864 Clara Lichtenberg Royal Oak Shrine 12 T 22:20.3
125 1918 Colleen Randolph Bellaire 11 I 22:21.8
126 1883 Taylor Barry Southfield Christian 11 T 22:22.6
127 1902 Katie Atwood White Cloud 12 T 22:23.8
128 1943 Julia Slusher Mayville 11 I 22:25.4
129 1858 Michelina Partipilo Riverview Gabriel Richard 12 T 22:27.0
130 1755 Brittnie Moses East Jordan 12 T 22:27.3
131 1771 Reagan Somero Frankfort 9 T 22:28.2
132 1917 Dasa Krommendyk Bellaire 9 I 22:30.8
133 1745 Anna Bulko Concord 10 T 22:32.8
134 1853 Shelby Vincke New Lothrop 12 T 22:33.8
135 1820 Autumn Tuck Manton 11 T 22:34.1
136 1725 Meagan Casterline Battle Creek St. Philip 11 T 22:35.4
137 1787 Claire Calvert Hillsdale Academy 12 T 22:37.2
138 1825 Megan McCormick Mason County Eastern 11 T 22:38.3
139 1804 Falyn Mansfield Indian River Inland Lakes 9 T 22:39.0
140 1777 Maddie Wu Grosse Pte. Woods U. Liggett 11 T 22:39.1
141 1898 Amanda Miner Waterford Our Lady of the Lakes 10 T 22:40.3
142 1885 Maurgan Lee Southfield Christian 12 T 22:42.8
143 1850 Emily Krupp New Lothrop 11 T 22:43.6
144 1765 Peyton Brooks Frankfort 10 T 22:43.8
145 1818 Angelica Parker Manton 11 T 22:45.0
146 1891 Sabrina Schumacher Ubly 9 T 22:45.0
147 1921 Megan Bower Britton Deerfield 10 I 22:46.2
148 1852 Bailey Schnell New Lothrop 12 T 22:47.2
149 1938 Camila Mancera Lawrence 9 I 22:50.0
150 1792 Aianna Smith Hillsdale Academy 10 T 22:50.0
151 1848 Krinn Eickholt New Lothrop 12 T 22:50.8
152 1803 Daisha Lubbers Indian River Inland Lakes 11 T 22:50.9
153 1923 Savannah Goddeeris Brown City 9 I 22:53.7
154 1956 Devon Burns Taylor Baptist Park 11 I 22:54.6
155 1817 Grace Musselman Manton 11 T 22:57.2
156 1793 Julia Atkin Hudson 10 T 23:00.1
157 1837 Brynn Lobert Montabella 11 T 23:01.5
158 1775 Madison Jerome Grosse Pte. Woods U. Liggett 12 T 23:03.1
159 1944 Bradey Osborn Morenci 9 I 23:03.8
160 1739 Emily Mast Byron Center Zion Christian 11 T 23:05.5
161 1933 Averie Hollowood Jackson Christian 9 I 23:06.1
162 1869 Emily Gebhardt Sand Creek 12 T 23:06.6
163 1735 Amy Schwerin Beal City 9 T 23:08.5
164 1822 Lauren Golembieski Mason County Eastern 12 T 23:09.8
165 1907 Kayla Pasch White Cloud 9 T 23:14.7
166 1760 Mariele Feldpausch Fowler 10 T 23:14.7
167 1742 Allisen Rouwhorst Byron Center Zion Christian 12 T 23:15.9
168 1812 Abbie Takacs Kalamazoo Hackett 12 T 23:16.8
169 1766 Chelsey Ely Frankfort 11 T 23:17.3
170 1862 Julia Halkey Royal Oak Shrine 11 T 23:18.2
171 1773 Mila Filipof Grosse Pte. Woods U. Liggett 9 T 23:20.9
172 1741 Abigail Miedema Byron Center Zion Christian 12 T 23:22.1
173 1743 Maria Wierenga Byron Center Zion Christian 9 T 23:22.6
174 1889 Emma Hembrough Ubly 10 T 23:24.4
175 1754 Raven Joseph East Jordan 12 T 23:25.2
176 1802 Taylor Fletcher Indian River Inland Lakes 12 T 23:26.7
177 1906 Sariena Maka White Cloud 11 T 23:26.8
178 1899 Kari Romkema Waterford Our Lady of the Lakes 10 T 23:27.2
179 1851 Samantha Kulhanek New Lothrop 9 T 23:29.8
180 1947 Joy Chamberlain Plymouth Christian Academy 9 I 23:34.3
181 1900 Josie Ware Waterford Our Lady of the Lakes 10 T 23:35.7
182 1855 Elizaberth Hanoian Riverview Gabriel Richard 9 T 23:35.7
183 1945 Madeline Wagner Pentwater 9 I 23:36.7
184 1786 Gretchen Birzer Hillsdale Academy 9 T 23:38.6
185 1750 Natalee Williams Concord 9 T 23:39.6
186 1751 Rebecca Barkley East Jordan 10 T 23:42.0
187 1904 Haley Foster White Cloud 9 T 23:44.7
188 1857 Abigail Parks Riverview Gabriel Richard 11 T 23:45.3
189 1905 Stephanie Krizov White Cloud 11 T 23:45.4
190 1799 Harley Sholl Hudson 10 T 23:45.6
191 1884 Madelin Chau Southfield Christian 9 T 23:46.7
192 1801 Precious Delos Santos Indian River Inland Lakes 9 T 23:47.0
193 1838 Leticia Nemetz Montabella 10 T 23:48.5
194 1860 Grace Bontrager Royal Oak Shrine 11 T 23:48.9
195 1833 Julia Sutter Mendon 11 T 23:49.4
196 1881 Summer Aldred Southfield Christian 12 T 23:49.5
197 1752 Haylah Buell East Jordan 9 T 23:50.7
198 1863 Jeanne Lampertius Royal Oak Shrine 11 T 23:50.8
199 1806 Lauren Vizina Indian River Inland Lakes 9 T 23:52.1
200 1957 Kallie McElroy Taylor Baptist Park 8 I 23:56.0
201 1759 Savannah Boak Fowler 12 T 23:58.6
202 1832 Deane Shapley Mendon 12 T 23:59.5
203 1757 Mara Palacios East Jordan 12 T 24:03.0
204 1768 Kaelyn Koenig Frankfort 12 T 24:04.1
205 1867 Grace Carey Sand Creek 12 T 24:08.6
206 1870 Haley James Sand Creek 10 T 24:10.2
207 1830 MaKenzie Oatley Mendon 10 T 24:11.4
208 1861 Martina DeLeon Royal Oak Shrine 10 T 24:12.6
209 1746 Sandra Cesco Concord 12 T 24:16.6
210 1756 Malene Odgaard East Jordan 12 T 24:19.7
211 1831 Taylor Schmidt Mendon 11 T 24:23.3
212 1788 Caroline Culjak Hillsdale Academy 10 T 24:25.3
213 1836 Alyvia Karcher Montabella 12 T 24:36.4
214 1738 Emily Deppe Byron Center Zion Christian 11 T 24:38.5
215 1761 Gabby Horak Fowler 12 T 24:41.2
216 1887 Holly Smith Southfield Christian 9 T 24:44.4
217 1824 Samantha Goodman Mason County Eastern 9 T 24:46.6
218 1886 Claire Smith Southfield Christian 11 T 24:50.5
219 1733 Caitlyn Matthews Beal City 10 T 24:51.5
220 1748 Luca Haeseler Concord 10 T 24:51.8
221 1890 Shannon Particka Ubly 12 T 25:09.8
222 1724 Helen Berner Battle Creek St. Philip 11 T 25:16.1
223 1866 Jamie McVean Royal Oak Shrine 10 T 25:17.5
224 1871 Caitlin Luck Sand Creek 11 T 25:22.5
225 1729 Hannah Stevens Battle Creek St. Philip 10 T 25:26.5
226 1727 Lilly Schulz Battle Creek St. Philip 10 T 25:29.7
227 1961 Courtney Catalano Riverview Gabriel Richard 11 T 25:37.8
228 1854 Madison Fedele Riverview Gabriel Richard 10 T 25:41.6
229 1828 Lauren Lash Mendon 10 T 26:27.5
230 1774 Sarah Galbenski Grosse Pte. Woods U. Liggett 11 T 26:34.2
231 1800 Mallory Bunker Indian River Inland Lakes 12 T 26:36.8
232 1856 Emily McGrath Riverview Gabriel Richard 11 T 27:05.0
233 1962 Madison McCormick Mason County Eastern 11 T 27:33.0
234 1726 Mae Dustin Battle Creek St. Philip 9 T 27:44.8
235 1753 Emma Herriman East Jordan 11 T 28:49.1
236 1821 Jannet Avra Mason County Eastern 10 T 29:11.8

*********************************
Great Lakes Championchip
www.greatlakeschampionchip.com

Mac's Sports Timing
www.macssportstiming.com
*********************************



MHSAA LP CROSS COUNTRY FINALS
MICHIGAN INTERNATIONAL SPEEDWAY
BROOKLYN, MICHIGAN, SATURDAY, NOVEMBER 7, 2015

TEAM RESULTS : DIVISION 4 - GIRLS



1. 52 Mt. Pleasant Sacred Heart (19:23.4 96:56.8 1:03.6)
===================================================
1 4 Alexis McConnell 11 18:55.6
2 5 Bailley McConnell 10 19:11.4
3 9 Scout Nelson 9 19:19.4
4 14 Cammie McConnell 9 19:31.2
5 20 Lauren MacDonald 9 19:59.2
6 ( 27) Megan Nowak 10 20:26.8
7 ( 34) Rowan Fitzpatrick 10 20:45.0

2. 119 Harbor Springs (20:10.4 100:52.0 1:28.8)
===================================================
1 13 Ellie Fleming 9 19:25.9
2 18 Alyssa Kihnke 10 19:57.8
3 21 Jill Gretzinger 10 20:01.9
4 28 Alexa Jensen-Philbrick 12 20:31.7
5 39 Emma Wagner 9 20:54.7
6 ( 45) Lauren Johanson 9 21:04.1
7 ( 48) Claire Fleming 12 21:08.1

3. 124 Saugatuck (20:09.4 100:47.0 1:51.1)
===================================================
1 7 Paisley Sipes 10 19:13.5
2 22 Thea Johnson 9 20:02.9
3 24 Rose O'Brien 9 20:12.4
4 25 Natalie Martinson 9 20:13.6
5 46 Rudy Joon 11 21:04.6
6 ( 71) Megan Jenkins 9 21:53.2
7 ( 72) Libby Springer 12 21:55.9

4. 156 Beal City (20:22.9 101:54.2 2:02.7)
===================================================
1 10 Hannah Steffke 12 19:19.7
2 17 Kayla Bierschbach 11 19:52.1
3 23 Madeline Steffke 10 20:05.8
4 51 Brenda Faber 11 21:14.2
5 55 Ariel Salter 11 21:22.4
6 (113) Amy Schwerin 9 23:08.5
7 (166) Caitlyn Matthews 10 24:51.5

5. 246 Kalamazoo Hackett (21:01.0 105:04.6 3:32.2)
===================================================
1 3 Mary Ankenbauer 10 18:42.7
2 43 Lauryn Thompson 11 21:01.8
3 57 Quinn Epkey 11 21:26.9
4 65 Lindsey Stone 9 21:38.3
5 78 Maggie Benjamin 12 22:14.9
6 ( 80) Allison Moyer 12 22:16.9
7 (118) Abbie Takacs 12 23:16.8

6. 274 Hudson (21:18.6 106:32.8 2:06.8)
===================================================
1 19 Tea Romanowski 12 19:58.0
2 47 Sydney Feekings 10 21:06.2
3 64 Lexi Hill 9 21:37.0
4 69 Mikayla Bowen 9 21:46.8
5 75 Mya Shirey 9 22:04.8
6 (108) Julia Atkin 10 23:00.1
7 (138) Harley Sholl 10 23:45.6

7. 301 Manton (21:32.3 107:41.4 1:54.2)
===================================================
1 33 Bailee Kimbel 12 20:39.9
2 52 Tori Moffit 11 21:14.5
3 58 Ashley Parker 9 21:27.4
4 67 Emily Flint 12 21:45.5
5 91 Autumn Tuck 11 22:34.1
6 (101) Angelica Parker 11 22:45.0
7 (107) Grace Musselman 11 22:57.2

8. 306 Fowler (21:33.9 107:49.1 2:28.9)
===================================================
1 35 Ashley VanElls 11 20:45.8
2 38 Alyssa Vandegriff 9 20:51.7
3 54 Kiah Becker 10 21:20.5
4 63 Michaela Ward 10 21:36.4
5 116 Mariele Feldpausch 10 23:14.7
6 (148) Savannah Boak 12 23:58.6
7 (162) Gabby Horak 12 24:41.2

9. 314 Concord (21:25.7 107:08.4 4:27.3)
===================================================
1 6 Samantha Saenz 10 19:12.3
2 26 Gabby Brandonisio 11 20:14.1
3 60 Alaysia Gutierrez 9 21:29.6
4 89 Anna Bulko 10 22:32.8
5 133 Natalee Williams 9 23:39.6
6 (156) Sandra Cesco 12 24:16.6
7 (167) Luca Haeseler 10 24:51.8

10. 354 Frankfort (21:53.0 109:25.0 1:55.7)
===================================================
1 36 Peggy Morrow 10 20:48.1
2 56 Anna Hunt 12 21:23.3
3 74 Isabelle Putney 12 22:01.6
4 88 Reagan Somero 9 22:28.2
5 100 Peyton Brooks 10 22:43.8
6 (119) Chelsey Ely 11 23:17.3
7 (151) Kaelyn Koenig 12 24:04.1

11. 355 Hillsdale Academy (21:49.1 109:05.5 3:01.9)
===================================================
1 16 Andrea Jagielski 11 19:48.1
2 66 Anna Richards 8 21:39.9
3 76 Megan Poole 11 22:10.3
4 93 Claire Calvert 12 22:37.2
5 104 Aianna Smith 10 22:50.0
6 (132) Gretchen Birzer 9 23:38.6
7 (159) Caroline Culjak 10 24:25.3

12. 361 Ubly (21:47.0 108:54.8 3:58.6)
===================================================
1 12 Haili Gusa 9 19:25.8
2 44 Janelle White 10 21:03.5
3 79 Madelyn Smalley 10 22:16.1
4 102 Sabrina Schumacher 9 22:45.0
5 124 Emma Hembrough 10 23:24.4
6 (168) Shannon Particka 12 25:09.8

13. 371 Waterford Our Lady of the Lakes (21:32.3 107:41.4 5:21.2)
===================================================
1 1 Tessa Fornari 12 18:14.5
2 15 Olivia Hankey 10 19:43.7
3 97 Amanda Miner 10 22:40.3
4 128 Kari Romkema 10 23:27.2
5 130 Josie Ware 10 23:35.7

14. 375 New Lothrop (21:59.9 109:59.5 2:12.7)
===================================================
1 30 Courtney Krupp 10 20:34.5
2 53 Caitlin Bruff 9 21:20.4
3 90 Shelby Vincke 12 22:33.8
4 99 Emily Krupp 11 22:43.6
5 103 Bailey Schnell 12 22:47.2
6 (105) Krinn Eickholt 12 22:50.8
7 (129) Samantha Kulhanek 9 23:29.8

15. 385 Grosse Pte. Woods U. Liggett (22:05.6 110:28.0 2:30.0)
===================================================
1 29 Izzy Brusilow 9 20:33.1
2 73 Julia Zehetmair 12 21:58.9
3 77 Annelies Ondersma 10 22:13.8
4 96 Maddie Wu 11 22:39.1
5 110 Madison Jerome 12 23:03.1
6 (121) Mila Filipof 9 23:20.9
7 (177) Sarah Galbenski 11 26:34.2

16. 434 Sand Creek (22:18.0 111:29.7 3:32.1)
===================================================
1 32 Haley Muck 11 20:36.5
2 68 Vivian Messerschmidt 10 21:45.8
3 70 Halena Dickerson 9 21:52.2
4 112 Emily Gebhardt 12 23:06.6
5 152 Grace Carey 12 24:08.6
6 (153) Haley James 10 24:10.2
7 (171) Caitlin Luck 11 25:22.5

17. 437 White Cloud (22:21.0 111:44.8 2:18.6)
===================================================
1 49 Ella Bowman 9 21:08.2
2 61 Cara Atwood 12 21:31.3
3 85 Katie Atwood 12 22:23.8
4 115 Kayla Pasch 9 23:14.7
5 127 Sariena Maka 11 23:26.8
6 (135) Haley Foster 9 23:44.7
7 (137) Stephanie Krizov 11 23:45.4

18. 443 Battle Creek St. Philip (22:12.2 111:00.7 7:03.0)
===================================================
1 2 Ava Strenge 11 18:23.5
2 8 Riley Rutherford 12 19:19.2
3 92 Meagan Casterline 11 22:35.4
4 169 Helen Berner 11 25:16.1
5 172 Hannah Stevens 10 25:26.5
6 (173) Lilly Schulz 10 25:29.7
7 (181) Mae Dustin 9 27:44.8

19. 452 Montabella (22:17.2 111:25.8 5:13.0)
===================================================
1 11 Kensington Garvey 12 19:23.4
2 31 Kim Buskirk 12 20:36.0
3 109 Brynn Lobert 11 23:01.5
4 141 Leticia Nemetz 10 23:48.5
5 160 Alyvia Karcher 12 24:36.4

20. 472 Mason County Eastern (22:35.7 112:58.3 3:51.0)
===================================================
1 41 Cammie Shoup 10 20:55.6
2 59 Jordan Goodman 11 21:28.0
3 94 Megan McCormick 11 22:38.3
4 114 Lauren Golembieski 12 23:09.8
5 164 Samantha Goodman 9 24:46.6
6 (180) Madison McCormick 11 27:33.0
7 (183) Jannet Avra 10 29:11.8

21. 504 Indian River Inland Lakes (22:42.9 113:34.3 2:56.3)
===================================================
1 37 Lexi Passino 11 20:50.7
2 95 Falyn Mansfield 9 22:39.0
3 106 Daisha Lubbers 11 22:50.9
4 126 Taylor Fletcher 12 23:26.7
5 140 Precious Delos Santos 9 23:47.0
6 (147) Lauren Vizina 9 23:52.1
7 (178) Mallory Bunker 12 26:36.8

22. 513 Byron Center Zion Christian (22:48.3 114:01.5 2:27.2)
===================================================
1 40 Jenna Meyers 12 20:55.4
2 111 Emily Mast 11 23:05.5
3 117 Allisen Rouwhorst 12 23:15.9
4 122 Abigail Miedema 12 23:22.1
5 123 Maria Wierenga 9 23:22.6
6 (161) Emily Deppe 11 24:38.5

23. 547 Southfield Christian (23:00.1 115:00.3 1:30.8)
===================================================
1 82 Grace Allan 11 22:18.7
2 84 Taylor Barry 11 22:22.6
3 98 Maurgan Lee 12 22:42.8
4 139 Madelin Chau 9 23:46.7
5 144 Summer Aldred 12 23:49.5
6 (163) Holly Smith 9 24:44.4
7 (165) Claire Smith 11 24:50.5

24. 553 Royal Oak Shrine (22:58.8 114:53.7 2:15.3)
===================================================
1 62 Carolyn Luddy 9 21:35.5
2 83 Clara Lichtenberg 12 22:20.3
3 120 Julia Halkey 11 23:18.2
4 142 Grace Bontrager 11 23:48.9
5 146 Jeanne Lampertius 11 23:50.8
6 (155) Martina DeLeon 10 24:12.6
7 (170) Jamie McVean 10 25:17.5

25. 569 Mendon (23:03.8 115:18.9 3:10.1)
===================================================
1 42 Mary Leighton 11 21:01.3
2 81 Jenna Gales 12 22:17.3
3 143 Julia Sutter 11 23:49.4
4 149 Deane Shapley 12 23:59.5
5 154 MaKenzie Oatley 10 24:11.4
6 (158) Taylor Schmidt 11 24:23.3
7 (176) Lauren Lash 10 26:27.5

26. 577 Riverview Gabriel Richard (23:19.9 116:39.3 4:24.3)
===================================================
1 50 Mary Sirois 9 21:13.5
2 86 Michelina Partipilo 12 22:27.0
3 131 Elizaberth Hanoian 9 23:35.7
4 136 Abigail Parks 11 23:45.3
5 174 Courtney Catalano 11 25:37.8
6 (175) Madison Fedele 10 25:41.6
7 (179) Emily McGrath 11 27:05.0

27. 641 East Jordan (23:29.7 117:28.2 1:35.7)
===================================================
1 87 Brittnie Moses 12 22:27.3
2 125 Raven Joseph 12 23:25.2
3 134 Rebecca Barkley 10 23:42.0
4 145 Haylah Buell 9 23:50.7
5 150 Mara Palacios 12 24:03.0
6 (157) Malene Odgaard 12 24:19.7
7 (182) Emma Herriman 11 28:49.1



*********************************
Great Lakes Championchip
www.greatlakeschampionchip.com

Mac's Sports Timing
www.macssportstiming.com
*********************************