2015 MHSAA LP Regional 25-3 @ Vandercook Lake

back to results

Oct. 31, 2015

2015 MHSAA LP Regional 25-3 @ Vandercook Lake
Jackson, MI
Provided by MHSAA


PLACE FIRSTNAME LASTNAME GRADE TEAM TIME SCORE GENDER DIVISIONID
1 Marilyn Schonhard 10 Jackson Lumen Christi 19:51.0 1 F 2
2 Brecquel Kilgore 9 Hanover-Horton 20:04.0 2 F 2
3 Gabby Porter 11 Quincy 20:08.7 3 F 2
4 Judy Rector 9 Hanover-Horton 20:19.9 4 F 2
5 Teona Feldpausch 11 Olivet 20:24.7 5 F 2
6 Morgan Greenman 11 Olivet 20:27.8 6 F 2
7 Emily Fonzi 11 Grass Lake 20:36.7 7 F 2
8 Mckenzie Smoyer 12 Napoleon 20:39.0 8 F 2
9 Shannon McDonnell 12 Jackson Lumen Christi 20:42.0 9 F 2
10 Jensen McEldowney 12 Jackson Lumen Christi 20:45.5 10 F 2
11 Allison Rand 9 Jackson Lumen Christi 20:52.7 11 F 2
12 Lauren Goodrow 10 Onsted 20:55.1 F 2
13 Katie Spalding 12 Quincy 20:55.9 12 F 2
14 Aaliyah Long 9 Hanover-Horton 20:59.4 13 F 2
15 Kaylee Richardson 10 Olivet 21:07.8 14 F 2
16 Leah Amey 11 Olivet 21:13.7 15 F 2
17 Sophia Dinverno 10 Jackson Lumen Christi 21:17.7 16 F 2
18 Meri Michael 10 Quincy 21:21.9 17 F 2
19 Rachel Childs 11 Hanover-Horton 21:23.4 18 F 2
20 Anna Piloske 11 Hanover-Horton 21:30.5 19 F 2
21 Brinna Melling 9 Hanover-Horton 21:38.2 20 F 2
22 Sydney Hendrickson 9 Jackson Lumen Christi 21:40.7 21 F 2
23 Harmony Harpster 9 Quincy 21:41.8 22 F 2
24 Abby Himbaugh 9 Homer 21:42.7 23 F 2
25 Sarah McEllis 10 Grass Lake 21:44.2 24 F 2
26 Amanda Cullin 11 Jackson Lumen Christi 21:45.1 25 F 2
27 Sarah Kempa 12 Hillsdale 21:46.1 F 2
28 Ally Platzer 9 Olivet 21:47.3 26 F 2
29 Kimberlynn Burk 10 Hanover-Horton 21:51.7 27 F 2
30 Grace Mott 11 Olivet 21:54.2 28 F 2
31 Brianna Baxter 11 Onsted 21:55.6 F 2
32 Ella Suliman 10 Grass Lake 21:58.3 29 F 2
33 Justice Ruggles 10 Grass Lake 22:00.3 30 F 2
34 Kaylee Johnson 10 Hillsdale 22:01.3 F 2
35 Madde Horn 11 Quincy 22:06.7 31 F 2
36 Hazel Anderson 10 Olivet 22:12.0 32 F 2
37 Anna Willis 11 Homer 22:32.3 33 F 2
38 Nickole Loomis 12 Quincy 22:34.2 34 F 2
39 Allori Wright 12 Vandercook Lake 22:46.3 35 F 2
40 Alexandria Downey-Bayes 9 Onsted 22:53.1 F 2
41 Sara Erickson 10 Brooklyn Columbia Central 23:00.4 F 2
42 Sofia Silvestri 10 Napoleon 23:01.3 36 F 2
43 Jessica Sherwood 12 Grass Lake 23:03.7 37 F 2
44 Rylee Hynes 11 Vandercook Lake 23:04.7 38 F 2
45 Hope Waidley 11 Grass Lake 23:07.9 39 F 2
46 Terra Rapp 9 Grass Lake 23:09.8 40 F 2
47 Megan Wise 12 Hillsdale 23:12.3 F 2
48 Madison Dean 12 Napoleon 23:15.2 41 F 2
49 Kalyssa Taylor 10 Jonesville 23:24.2 F 2
50 Marionna Bigelow 9 Union City 23:31.2 F 2
51 Sydney Slayton 12 Napoleon 23:36.8 42 F 2
52 Sydney Coe 11 Napoleon 23:39.5 43 F 2
53 Aleea Coulter 10 Homer 24:09.1 44 F 2
54 Megan Martin 12 Jonesville 24:15.1 F 2
55 Kirsten King 12 Homer 24:25.6 45 F 2
56 Ashton Salow 12 Homer 24:46.4 46 F 2
57 Meghan Vaughn 10 Bronson 24:53.6 F 2
58 Holly Warolin 10 Napoleon 24:58.7 47 F 2
59 Nicole Jodway 11 Quincy 25:07.7 48 F 2
60 Hannah Sisk 12 Vandercook Lake 25:08.6 49 F 2
61 Mia Wilson 10 Jonesville 25:14.3 F 2
62 Gabrielle England 9 Onsted 25:15.6 F 2
63 Kyleigh Adams 11 Napoleon 25:17.3 50 F 2
64 Bradie Davenport 10 Union City 25:31.4 F 2
65 Briana Uristegui 12 Bronson 26:07.4 F 2
66 Kaylynn Kienutske 11 Michigan Center 26:21.1 F 2
67 Rylee Rogers 10 Vandercook Lake 26:32.3 51 F 2
68 Adriana Sanchez 12 Bronson 27:15.8 F 2
69 Kaylyn Smock 12 Vandercook Lake 27:33.1 52 F 2
70 Holly Christy 12 Union City 27:39.8 F 2
71 Haleigh Sanders 10 Vandercook Lake 27:49.2 53 F 2
72 Katie Dietz 10 Hillsdale 28:04.7 F 2
73 Devin Willis 10 Homer 28:07.3 54 F 2
74 Allison Fox 9 Brooklyn Columbia Central 28:32.4 F 2
75 Angelica Iobe 10 Union City 28:35.8 F 2



PLACE FIRSTNAME LASTNAME GRADE TEAM TIME SCORE GENDER DIVISIONID
1 Kiehl Smith 12 Jonesville 16:37.2 1 M 1
2 Brennan Burk 12 Hanover-Horton 16:38.0 2 M 1
3 Austin Shepherd 12 Hanover-Horton 16:51.8 3 M 1
4 Charles Holbrook 12 Hillsdale 16:56.0 4 M 1
5 Zach Abbee 12 Hanover-Horton 17:03.4 5 M 1
6 Bradley Guenther 10 Hanover-Horton 17:23.7 6 M 1
7 Nadji Butris 12 Jackson Lumen Christi 17:32.7 7 M 1
8 Landon Melling 10 Hanover-Horton 17:34.9 8 M 1
9 Billy Dowd 12 Napoleon 17:36.6 9 M 1
10 Colin Ransbottom 10 Bronson 17:40.2 10 M 1
11 Brandon Gary 12 Quincy 17:41.4 11 M 1
12 Joel Johnson 11 Napoleon 17:42.6 12 M 1
13 Owen Webb 12 Hillsdale 17:45.6 13 M 1
14 Isaac Waffle 9 Olivet 17:51.2 14 M 1
15 Bo Shepherd 10 Hanover-Horton 17:56.5 15 M 1
16 Marcus Broom 10 Bronson 18:01.8 16 M 1
17 Trevor Reagle 9 Homer 18:04.7 M 1
18 Connor Silvestri 12 Napoleon 18:05.7 17 M 1
19 Chase Baumgardner 12 Brooklyn Columbia Central 18:08.1 M 1
20 Matt Doyle 10 Onsted 18:09.2 18 M 1
21 Blake Bucklin 11 Bronson 18:14.0 19 M 1
22 Mason Burkeen 9 Onsted 18:15.3 20 M 1
23 Hunter Trine 10 Bronson 18:16.4 21 M 1
24 Joel Fudge 10 Olivet 18:23.5 22 M 1
25 Grant Gay 12 Union City 18:24.3 23 M 1
26 Jay Waggener 11 Hanover-Horton 18:26.7 24 M 1
27 Isaac Scott 12 East Jackson 18:30.9 25 M 1
28 Zack Keyes 11 Vandercook Lake 18:42.1 26 M 1
29 Shane Smith 10 Jonesville 18:50.0 27 M 1
30 Spencer Good 11 Jackson Lumen Christi 18:55.2 28 M 1
31 Isaac Robertson 11 Bronson 18:57.0 29 M 1
32 Ben Marsh 11 Jonesville 18:58.4 30 M 1
33 Ethan Nottingham 11 Quincy 18:59.3 31 M 1
34 Trent Longbrake 10 Vandercook Lake 19:00.4 32 M 1
35 Isaac Cooper 11 Jackson Lumen Christi 19:03.8 33 M 1
36 Logan Mikesell 12 Onsted 19:10.9 34 M 1
37 Bailey Helmick 11 Michigan Center 19:16.8 M 1
38 Alex Bennett 12 Napoleon 19:20.7 35 M 1
39 Joshua Pepper 9 Quincy 19:23.4 36 M 1
40 Bryce Bassage 11 Quincy 19:24.6 37 M 1
41 Caleb Daglow 10 Jonesville 19:26.2 38 M 1
42 Bryce Kosmerick 11 Bronson 19:28.6 39 M 1
43 Ethan Hunt 9 Onsted 19:30.3 40 M 1
44 Nick Wirpio 11 Grass Lake 19:33.4 41 M 1
45 Yaya Touray 12 Napoleon 19:41.8 42 M 1
46 Nathan Nohr 10 Quincy 19:44.3 43 M 1
47 John Slough 12 Jackson Lumen Christi 19:45.7 44 M 1
48 Keegan Patrick 9 Homer 19:49.0 M 1
49 Kameron Kyser 11 Olivet 19:51.0 45 M 1
50 Carson Crowell 11 Brooklyn Columbia Central 19:52.5 M 1
51 Tyler Schultz 11 Grass Lake 19:54.9 46 M 1
52 Barrett Bagby 9 Grass Lake 19:56.3 47 M 1
53 Louis Holbrook 10 Hillsdale 19:58.2 48 M 1
54 Alex McGowan 12 Hillsdale 20:01.4 49 M 1
55 Luis Depaz 11 Bronson 20:03.6 50 M 1
56 Brock Martin 9 Quincy 20:07.5 51 M 1
57 Chauncey Smith 9 Jackson Lumen Christi 20:09.6 52 M 1
58 Brody Hiller 11 Vandercook Lake 20:12.6 53 M 1
59 Lucas Johnson 10 Olivet 20:16.8 54 M 1
60 Alexander Day 12 East Jackson 20:18.0 55 M 1
61 Gabe Weeks 10 Olivet 20:19.1 56 M 1
62 Patrick Doyle 10 Onsted 20:23.9 57 M 1
63 Elijah McKown 9 Onsted 20:28.5 58 M 1
64 Curtis Scott 11 East Jackson 20:31.2 59 M 1
65 Flavian Kaufmann 10 Jonesville 20:35.2 60 M 1
66 Jacob Pepper 9 Quincy 20:38.0 61 M 1
67 Sam Webb 9 Hillsdale 20:39.1 62 M 1
68 Jordan Rimert 10 Vandercook Lake 20:40.3 63 M 1
69 Connor Bagby 9 Grass Lake 20:43.2 64 M 1
70 Roy Bowman 9 Jonesville 20:53.9 65 M 1
71 Branden Commet 11 East Jackson 20:55.7 66 M 1
72 Connor Dean 12 Napoleon 20:59.2 67 M 1
73 Tyler Muckel 10 Union City 21:00.4 68 M 1
74 James Bess 9 Olivet 21:02.2 69 M 1
75 Ryan Timm 12 Napoleon 21:05.0 70 M 1
76 Avery Iles 10 Grass Lake 21:14.9 71 M 1
77 Noah Sweet 9 Grass Lake 21:16.8 72 M 1
78 Scott Fitzgerald 12 Jackson Lumen Christi 21:19.2 73 M 1
79 Nicholas Doyle 10 Onsted 21:28.9 74 M 1
80 Devin Derr 10 Michigan Center 21:31.3 M 1
81 Sam Rocco 9 Homer 21:32.4 M 1
82 Steven Fisk 10 Union City 21:33.7 75 M 1
83 Jacob Manis 9 Homer 21:36.2 M 1
84 Reese Cox 10 Jonesville 21:37.4 76 M 1
85 Andrew Wietzke 11 Olivet 21:58.3 77 M 1
86 Adam Johnson 11 Vandercook Lake 22:01.5 78 M 1
87 Josh Pewsey 9 Brooklyn Columbia Central 22:03.4 M 1
88 Tommy Fleming 9 Michigan Center 22:11.9 M 1
89 Isaac Slate 9 East Jackson 22:18.9 79 M 1
90 Jordan Satterthwaite 10 Grass Lake 22:39.0 80 M 1
91 Richie Fredrick 10 Michigan Center 22:56.2 M 1
92 Ben Dart 12 Union City 23:01.5 81 M 1
93 Jacob Foster 10 Vandercook Lake 23:06.3 82 M 1
94 Cameron Turley 10 Union City 23:11.1 83 M 1
95 Kyler Riske 11 Vandercook Lake 23:51.2 84 M 1
96 Andrew Humeston 12 Jackson Lumen Christi 23:58.3 85 M 1
97 Jack Dexter 11 Union City 26:46.6 86 M 1
98 Brian Moore 9 Union City 26:48.6 87 M 1