2015 SAC East Jamboree No. 2

back to results

Sep. 30, 2015

2015 SAC East Jamboree No. 2
Constantine, MI
Provided by Michiana Timing


Varsity Boys 5000 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Matt Ring 12 Schoolcraft 17:07.95 1
2 Devin Matheny 11 Schoolcraft 17:43.35 2
3 Tim Kinney 11 Constantine 17:50.42 3
4 Palmer Cleaver 11 Kalamazoo Hackett 17:53.26 4
5 Ben Carpenter 12 Marcellus 17:55.63 5
6 Kevin Wunderly 12 Kalamazoo Christian 17:55.89 6
7 Mitch Yelton 12 Kalamazoo Hackett 18:00.67 7
8 John Cramer 10 Kalamazoo Christian 18:06.64 8
9 Logan Sibley 9 Lawton 18:08.08 9
10 James Stacks 12 Gobles 18:19.20 10
11 Sam Warren 10 Constantine 18:30.59 11
12 Brandon Shepard 12 Delton-Kellogg 18:31.13 12
13 Nick Hayward 11 Schoolcraft 18:32.96 13
14 Jacob Evans 12 Schoolcraft 18:35.19 14
15 Anders Bogard 9 Kalamazoo Christian 18:37.13 15
16 Matt Dickerson 11 Schoolcraft 18:38.34 16
17 Austin Bertuca 12 Bloomingdale 18:38.63 17
18 Riley Waterman 12 Schoolcraft 18:44.75 18
19 Nathan Chatman 11 Galesburg-Augusta 18:49.28 19
20 Harley Seelbinder 9 Kalamazoo Christian 18:56.06 20
21 Nick Veldt 12 Bloomingdale 18:57.91 21
22 Evans Brown 10 Kalamazoo Hackett 18:59.95 22
23 Andrew Jackson 11 Delton-Kellogg 19:14.89 23
24 Cogan McCoy 11 Delton-Kellogg 19:17.86 24
25 Ryan Takacs 10 Kalamazoo Hackett 19:18.51 25
26 Adam Schwanzl 11 Kalamazoo Hackett 19:20.24 26
27 Parker Tallent 11 Delton-Kellogg 19:21.41 27
28 Jake Locker 11 Constantine 19:27.95 28
29 Collin Hampton 10 Schoolcraft 19:29.16 29
30 Corbin Smith 9 Kalamazoo Hackett 19:34.03 30
31 Ryan Wunderly 12 Kalamazoo Christian 19:35.00 31
32 Tucker Scoville 12 Delton-Kellogg 19:35.27 32
33 Ludlow Steven 12 Schoolcraft 19:38.99 --
34 Drake Matheny 9 Schoolcraft 19:41.72 --
35 Nolan Surach 10 Marcellus 19:45.15 33
36 TJ Krawczyk 11 Kalamazoo Hackett 19:46.50 34
37 Noah Beegle 12 Constantine 19:55.37 35
38 Devin Knight 12 Constantine 19:55.63 36
39 Davis DeVoe 12 Schoolcraft 20:01.84 --
40 Alec Weaver 10 Constantine 20:11.89 37
41 Trenton Litchfield 9 Gobles 20:12.43 38
42 Nolan Ballard 10 Schoolcraft 20:13.29 --
43 Jacob Hammond 9 Bloomingdale 20:14.10 39
44 John Stehouwer 11 Kalamazoo Christian 20:20.37 40
45 Jack Jones 10 Constantine 20:20.80 41
46 Kendal Pluchinsky 9 Delton-Kellogg 20:26.93 42
47 Jonathan Good 10 Marcellus 20:27.60 43
48 Zach Disbrow 9 Bloomingdale 20:32.03 44
49 Joe Shoup 9 Constantine 20:39.25 --
50 Andrew Nowak 9 Kalamazoo Christian 20:44.39 45
51 Andrew Carper 10 Constantine 20:46.06 --
52 Guy Topolski 9 Constantine 20:46.97 --
53 Zach Bittner 10 Constantine 20:48.32 --
54 Nate Silveus 12 Constantine 20:48.68 --
55 Ashton Pluchinsky 9 Delton-Kellogg 20:57.37 46
56 Brendon Patmalnieks 9 Constantine 21:00.56 --
57 Ethan Leonard 11 Kalamazoo Hackett 21:03.56 --
58 Nathaniel Duncan 10 Delton-Kellogg 21:19.79 --
59 Eric Belt 10 Lawton 21:38.87 47
60 Noah Dewitt 10 Constantine 21:39.31 --
61 Jacob Shoesmith 10 Constantine 21:44.59 --
62 Zach Harrison 11 Constantine 21:50.72 --
63 Joe Gharamani 11 Kalamazoo Hackett 21:57.57 --
64 Tim Douglas 9 Bloomingdale 22:01.90 48
65 Brian Doering 12 Constantine 22:27.80 --
66 Eric Swager 9 Galesburg-Augusta 22:28.36 49
67 Andrew Romig 12 Marcellus 22:38.11 50
68 Nathan Carper 9 Constantine 22:39.57 --
69 Anthony Willbur 11 Delton-Kellogg 22:54.58 --
70 Luke DeClercq 11 Kalamazoo Hackett 22:56.14 --
71 Ben Sampley 9 Schoolcraft 23:47.06 --
72 Braford Justin 12 Schoolcraft 23:48.80 --
73 Eric Hoeberling 12 Delton-Kellogg 24:07.52 --
74 Joel Remmo 11 Constantine 24:10.45 --
75 Connor Sloan 12 Schoolcraft 24:22.59 --
76 Danny Gilbert 12 Delton-Kellogg 24:38.23 --
77 Albert Rawson 10 Bloomingdale 24:42.29 51
78 Brenden Ludlow 12 Marcellus 24:54.24 52
79 Doug Brown 12 Marcellus 25:06.47 53
80 Dillon Begley 12 Constantine 25:08.63 --
81 Henry Morgan 10 Delton-Kellogg 25:18.27 --
82 Kyle McKenzie 9 Marcellus 25:39.76 54
83 Tanner Bohan 11 Marcellus 28:20.87 --
84 Bandit 1147 Runner Galesburg-Augusta 50:00.00 55
84 Bandit 1150 Runner Gobles 50:00.01 55
84 Bandit 1168 Runner Lawton 50:00.02 55
87 Bandit 1148 Runner Galesburg-Augusta 51:00.00 56
87 Bandit 1151 Runner Gobles 51:00.01 56
87 Bandit 1169 Runner Lawton 51:00.02 56
90 Bandit 1149 Runner Galesburg-Augusta 52:00.00 57
90 Bandit 1152 Runner Gobles 52:00.01 57
90 Bandit 1170 Runner Lawton 52:00.02 57



Varsity Boys 5000 Meter Run Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=================================================================
1 Schoolcraft 46 1 2 13 14 16 18 29
Total Time: 1:30:38 Average: 18:07.56 1-5 Split: 1:31
2 Kalamazoo Christian 80 6 8 15 20 31 40 45
Total Time: 1:33:11 Average: 18:38.15 1-5 Split: 1:40
3 Kalamazoo Hackett 84 4 7 22 25 26 30 34
Total Time: 1:33:33 Average: 18:42.53 1-5 Split: 1:27
4 Constantine 113 3 11 28 35 36 37 41
Total Time: 1:35:40 Average: 19:08.00 1-5 Split: 2:06
5 Delton-Kellogg 118 12 23 24 27 32 42 46
Total Time: 1:36:01 Average: 19:12.12 1-5 Split: 1:05
6 Bloomingdale 169 17 21 39 44 48 51 -
Total Time: 1:40:25 Average: 20:04.92 1-5 Split: 3:24
7 Marcellus 183 5 33 43 50 52 53 54
Total Time: 1:45:41 Average: 21:08.15 1-5 Split: 6:59
8 Gobles 216 10 38 55 56 57 - -
Total Time: 3:11:32 Average: 38:18.34 1-5 Split: 33:41
9 Lawton 224 9 47 55 56 57 - -
Total Time: 3:12:48 Average: 38:33.41 1-5 Split: 33:52
10 Galesburg-Augusta 236 19 49 55 56 57 - -
Total Time: 3:14:18 Average: 38:51.53 1-5 Split: 33:11




Varsity Girls 5000 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Mary Ankenbauer 10 Kalamazoo Hackett 19:28.85 1
2 Lauryn Thompson 11 Kalamazoo Hackett 21:03.34 2
3 Megan Grimes 12 Delton-Kellogg 21:12.48 3
4 Quinn Epkey 11 Kalamazoo Hackett 21:41.21 4
5 Emma Pachay 9 Marcellus 21:48.77 5
6 Maranda Donahue 10 Delton-Kellogg 21:52.83 6
7 Macayla Rhoda 11 Schoolcraft 21:59.46 7
8 Lindsey Stone 9 Kalamazoo Hackett 22:19.24 8
9 Megan Dopheide 9 Lawton 22:20.52 9
10 Clare Lycan 11 Lawton 22:22.29 10
11 Katie McKee 11 Lawton 22:23.53 11
12 Maggie Benjamin 12 Kalamazoo Hackett 22:32.01 12
13 Alexandra Paladi 11 Gobles 22:35.17 13
14 Aletheia Grossmann 10 Gobles 22:38.14 14
15 Malorie Hulse 11 Constantine 22:38.50 15
16 Abbie Takacs 12 Kalamazoo Hackett 22:46.11 16
17 Lindsey Johnson 12 Schoolcraft 22:47.15 17
18 Natalie Moyer 10 Kalamazoo Hackett 22:47.76 18
19 Jaylene Tarkkannen 10 Gobles 22:56.42 19
20 Arin Winn 11 Schoolcraft 23:03.73 20
21 Liza Hutchins 9 Bloomingdale 23:04.61 21
22 Tielar Faulkner 12 Constantine 23:05.65 22
23 Celina Kulby 12 Marcellus 23:06.50 23
24 Leah VanderKooi 10 Kalamazoo Christian 23:10.46 24
25 Allison Moyer 12 Kalamazoo Hackett 23:19.76 --
26 Logan Litchfield 11 Gobles 23:22.62 25
27 Emily Lopez 9 Gobles 23:25.20 26
28 Livi Pelton 12 Schoolcraft 23:30.25 27
29 Hannah Austin 9 Delton-Kellogg 23:35.54 28
30 Alissa Waite 10 Lawton 23:39.29 29
31 Maggie Ketels 10 Kalamazoo Hackett 23:47.68 --
32 Mica LeBeau 10 Delton-Kellogg 24:08.44 30
33 Anna Bassett 9 Delton-Kellogg 24:12.65 31
34 Kate Ketels 12 Kalamazoo Hackett 24:17.86 --
35 Elena Van Loo 11 Kalamazoo Christian 24:21.02 32
36 Heather Davis 11 Bloomingdale 24:23.69 33
37 Grace Brennan 10 Kalamazoo Hackett 24:38.70 --
38 Danni Goodwin 9 Gobles 24:40.78 34
39 Katelynn Welch 11 Lawton 24:41.30 35
40 Erin Seager 11 Schoolcraft 24:43.56 36
41 Katie Patterson 11 Kalamazoo Christian 24:43.91 37
42 Amy Steinkraus 9 Marcellus 24:58.10 38
43 Kat Cooper 11 Gobles 25:03.49 39
44 Autumn Fitzsimmons 9 Schoolcraft 25:05.42 40
45 Lexi Bainbridge 9 Marcellus 25:11.59 41
46 Megan Laaksonen 11 Kalamazoo Christian 25:12.74 42
47 Josilyn Derda 10 Constantine 25:14.97 43
48 Gwen Wagner 11 Marcellus 25:17.62 44
49 Electra Reiff 10 Constantine 26:06.07 45
50 Ana Elliott 10 Delton-Kellogg 26:07.47 46
51 Katie Romano 11 Kalamazoo Hackett 26:24.90 --
52 Ally Winn 11 Schoolcraft 26:27.85 47
53 Summer Carls 11 Schoolcraft 26:29.17 --
54 Meagan Herlein 9 Constantine 26:31.07 48
55 Emily Robbins 10 Lawton 26:36.15 49
56 Madi Saxman 11 Schoolcraft 26:42.71 --
57 Amanda West 12 Delton-Kellogg 26:46.79 50
58 Paige Robbins 10 Lawton 26:47.07 51
59 Arielle Haefner 10 Marcellus 26:53.80 52
60 Megan Greene 10 Bloomingdale 26:55.01 53
61 Caitlyn Gose 10 Constantine 26:57.51 54
62 Emma Woodhams 10 Schoolcraft 27:02.41 --
63 Courtney Brandt 12 Schoolcraft 27:05.78 --
64 Alison Dunlap 12 Kalamazoo Christian 27:28.67 55
65 Caroline Stacey 12 Constantine 27:41.10 56
66 BryAnne Haas 11 Marcellus 27:51.84 57
67 Anna Conrad 9 Delton-Kellogg 28:13.36 --
68 Genel Homister 9 Delton-Kellogg 28:21.44 --
69 Lexi Pastor 9 Bloomingdale 28:41.65 58
70 Claire Hoeberling 10 Delton-Kellogg 28:57.10 --
71 Noelle Vroegop 10 Delton-Kellogg 29:20.24 --
72 Amber Overley 11 Schoolcraft 29:30.85 --
73 Alexis Herlein 10 Constantine 29:42.85 --
74 Olivia Tarchala 10 Lawton 30:35.53 --
75 Shea Desmond 12 Schoolcraft 30:55.30 --
76 Lydia Yoder 10 Constantine 31:18.88 --
77 Lily Hendershot 9 Schoolcraft 31:26.95 --
78 Lilly Adams 11 Gobles 31:37.69 --
79 Wynn Stitt 11 Schoolcraft 34:46.47 --
80 Bandit 1055 Runner Bloomingdale 50:00.00 59



Varsity Girls 5000 Meter Run Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=================================================================
1 Kalamazoo Hackett 27 1 2 4 8 12 16 18
Total Time: 1:47:05 Average: 21:24.93 1-5 Split: 3:04
2 Lawton 94 9 10 11 29 35 49 51
Total Time: 1:55:27 Average: 23:05.39 1-5 Split: 2:21
3 Gobles 97 13 14 19 25 26 34 39
Total Time: 1:54:58 Average: 22:59.51 1-5 Split: 51
4 Delton-Kellogg 98 3 6 28 30 31 46 50
Total Time: 1:55:02 Average: 23:00.39 1-5 Split: 3:01
5 Schoolcraft 107 7 17 20 27 36 40 47
Total Time: 1:56:05 Average: 23:12.83 1-5 Split: 2:45
6 Marcellus 151 5 23 38 41 44 52 57
Total Time: 2:00:23 Average: 24:04.52 1-5 Split: 3:29
7 Constantine 173 15 22 43 45 48 54 56
Total Time: 2:03:37 Average: 24:43.26 1-5 Split: 3:53
8 Kalamazoo Christian 190 24 32 37 42 55 - -
Total Time: 2:04:57 Average: 24:59.36 1-5 Split: 4:19
9 Bloomingdale 224 21 33 53 58 59 - -
Total Time: 2:33:05 Average: 30:37.00 1-5 Split: 26:56




6TH

Middle School Boys 3200 Meter Run
===================================================================
Name S Yr Team Time Pts
-------------------------------------------------------------------
1 Tucker Seelbinder M 6 ES_Kalamazoo Christi 11:12.96 --
2 Wyatt Haas M 6 ES_Marcellus 12:28.69 --
3 Elijah Austin M 6 ES_Delton-Kellogg 12:54.02 --
4 Pearson Joshua M 6 ES_Gobles 13:00.92 --
5 Kyle Davis M 6 ES_Bloomingdale 13:08.71 --
6 Dylan Johnson M 6 ES_Lawton 13:33.68 --
7 Ethan Johnson M 6 ES_Lawton 13:35.03 --
8 Marcus Dreger M 6 ES_Constantine 13:38.60 --
9 Owen Harig M 6 ES_Delton-Kellogg 15:37.36 --
10 Owen Wolfe M 6 MS_Delton-Kellogg 16:12.60 --
11 Cody Oxley M 6 ES_Lawton 17:03.75 --




MS

Middle School Boys 3200 Meter Run
===================================================================
Name S Yr Team Time Pts
-------------------------------------------------------------------
1 Jacob DeHaven M 8 MS_Constantine 10:15.42 1
2 Justin Chilla M 8 MS_Gobles 10:18.29 --
3 Kyle Miedema M 7 MS_Kalamazoo Christi 10:32.18 2
4 Matthew Mosher M 8 MS_Galesburg-Augusta 10:59.62 3
5 Alex Leonard M 8 MS_Kalamazoo Hackett 11:04.49 --
6 Kyle Nash M 7 MS_Kalamazoo Christi 11:04.73 4
7 Sam Johnson M 8 MS_Galesburg-Augusta 11:08.15 5
8 Riley Preston M 8 MS_Constantine 11:14.62 6
9 Mavrick Manning M 7 MS_Bloomingdale 11:16.16 --
10 Matt Lester M 8 MS_Delton-Kellogg 11:21.56 7
11 Brock Michalek M 7 MS_Constantine 11:29.34 8
12 Ethan McCoy M 8 MS_Lawton 11:32.78 --
13 David Chafty M 7 MS_Kalamazoo Hackett 11:45.56 --
14 Bill Clewell M 7 MS_Constantine 11:46.55 9
15 Matthew Chafty M 7 MS_Kalamazoo Hackett 11:52.01 --
16 Dawson Grizzle M 8 MS_Delton-Kellogg 11:55.37 10
17 Logan Holewa M 8 MS_Kalamazoo Christi 11:56.20 11
18 Kevin Kinney M 7 MS_Constantine 12:04.05 12
19 Corbin Dull M 7 MS_Constantine 12:08.63 13
20 Karson Leighton M 8 MS_Schoolcraft 12:12.98 14
21 Dru Matheny M 7 MS_Schoolcraft 12:18.37 15
22 Jacob Caldwell M 7 MS_Lawton 12:23.51 --
23 Gavin Houtkooper M 7 MS_Delton-Kellogg 12:24.09 16
24 Colin Kerwin M 8 MS_Schoolcraft 12:41.36 17
25 Damon Nadrasik M 7 MS_Schoolcraft 12:42.04 18
26 Bryce Gorenchen M 7 MS_Lawton 12:52.37 --
27 Zachary Barnet M 8 MS_Kalamazoo Christi 12:54.63 19
28 Blake Hoffman M 8 MS_Galesburg-Augusta 13:04.04 20
29 Zach McGill M 7 MS_Schoolcraft 13:13.47 21
30 Daniel Chatman M 8 MS_Galesburg-Augusta 13:13.73 22
31 Carson Flynn M 7 MS_Schoolcraft 13:15.32 23
32 Grant Pearson M 8 MS_Gobles 13:18.24 --
33 Noah DeFransico M 8 MS_Galesburg-Augusta 13:23.37 24
34 Tristian Powell M 7 MS_Lawton 13:28.53 --
35 McCord Cole M 7 MS_Delton-Kellogg 13:38.39 25
36 Charlie ZurHorst M 8 MS_Delton-Kellogg 14:21.86 26
37 Zach Porter M 8 MS_Marcellus 14:25.83 --
38 Ian Edwards M 8 MS_Schoolcraft 14:31.72 27
39 Chance Evans M 7 MS_Schoolcraft 14:52.40 --
40 Max Desmond M 7 MS_Schoolcraft 14:56.92 --
41 Charles Campbell M 7 MS_Bloomingdale 14:57.39 --
42 Jake Zuiderveen M 8 MS_Kalamazoo Christi 15:00.63 28
43 Ryan Triemstra M 8 MS_Kalamazoo Christi 15:15.21 29
44 Colin DeWitt M 7 MS_Constantine 15:18.49 30
45 Kyle Fleck M 7 MS_Schoolcraft 15:28.24 --
46 Aiden VanLoo M 7 MS_Kalamazoo Christi 15:46.54 31
47 John Chapin M 8 MS_Schoolcraft 16:17.58 --
48 Tom Frie M 7 MS_Delton-Kellogg 20:05.41 32
49 Andrew Tyner M 7 MS_Delton-Kellogg 21:50.96 33



Middle School Mixed 3200 Meter Run Team Scores
===================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
===================================================================
1 MS_Constantine 36 1 6 8 9 12 13 30
Total Time: 56:50 Average: 11:22.00 1-5 Split: 1:49
2 MS_Kalamazoo Christi 64 2 4 11 19 28 29 31
Total Time: 1:01:29 Average: 12:17.68 1-5 Split: 4:29
3 MS_Galesburg-Augusta 74 3 5 20 22 24 - -
Total Time: 1:01:49 Average: 12:21.79 1-5 Split: 2:24
4 MS_Delton-Kellogg 84 7 10 16 25 26 32 33
Total Time: 1:03:42 Average: 12:44.26 1-5 Split: 3:01
5 MS_Schoolcraft 85 14 15 17 18 21 23 27
Total Time: 1:03:09 Average: 12:37.65 1-5 Split: 1:01




6TH

Middle School Girls 3200 Meter Run
===================================================================
Name S Yr Team Time Pts
-------------------------------------------------------------------
1 Madelyn Frens F 6 ES_Kalamazoo Christi 11:22.00 1
2 Addison Modderman F 6 ES_Lawton 12:30.19 2
3 Avery Coleman F 6 ES_Galesburg-Augusta 13:05.36 --
4 Audrey Nadrasik F 6 ES_Schoolcraft 13:12.11 3
5 Natalie Torrez F 6 ES_Lawton 13:22.38 4
6 Maleah Hampton F 6 ES_Schoolcraft 13:28.29 5
7 Mattie Payne F 6 ES_Lawton 13:35.87 6
8 Lily Offringa F 6 ES_Kalamazoo Christi 13:48.06 7
9 Lacey Hadley F 6 ES_Schoolcraft 13:50.92 8
10 Allie Walther F 6 ES_Schoolcraft 13:53.16 9
11 Natalie Amm F 6 ES_Lawton 13:55.39 10
12 Maddie Beck F 6 ES_Lawton 13:59.46 11
13 Halena Phillips F 6 ES_Delton-Kellogg 14:10.34 --
14 Lily Grear F 6 ES_Lawton 14:15.33 12
15 Meagan McNamara F 6 ES_Constantine 14:32.32 --
16 Madison Ling F 6 ES_Kalamazoo Christi 14:34.75 13
17 Morgan Beehler F 6 ES_Schoolcraft 14:48.78 14
18 Mackenzie Miller F 6 ES_Schoolcraft 15:00.80 15
19 Savannah Hewitt F 6 ES_Delton-Kellogg 15:06.61 --
20 Annika Peterson F 6 ES_Schoolcraft 15:06.96 16
21 Autumn Herlein F 6 ES_Constantine 15:16.12 --
22 Jasmine Ziets F 6 ES_Delton-Kellogg 15:16.46 --
23 Ava Schwan F 6 ES_Kalamazoo Christi 15:19.62 17
24 Kadence Bassett F 6 ES_Lawton 15:19.90 18
25 Hailey Collins F 6 ES_Lawton 15:28.00 --
26 Abbie Thompson F 6 ES_Schoolcraft 15:29.41 --
27 Elise DeKoekkoek F 6 ES_Kalamazoo Christi 15:42.58 19
28 Lainie Antisdale F 6 ES_Kalamazoo Christi 15:52.75 20
29 Skylar McCormick F 6 ES_Schoolcraft 16:02.19 --
30 Emily Watts F 6 ES_Lawton 16:13.84 --
31 Lauren Fox F 6 ES_Kalamazoo Christi 16:25.67 21
32 Mindy Simpson F 6 ES_Lawton 17:48.25 --



Middle School Mixed 3200 Meter Run Team Scores
===================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
===================================================================
1 ES_Lawton 33 2 4 6 10 11 12 18
Total Time: 1:07:24 Average: 13:28.66 1-5 Split: 1:30
2 ES_Schoolcraft 39 3 5 8 9 14 15 16
Total Time: 1:09:14 Average: 13:50.66 1-5 Split: 1:37
3 ES_Kalamazoo Christi 57 1 7 13 17 19 20 21
Total Time: 1:10:48 Average: 14:09.41 1-5 Split: 4:21



MS

Middle School Girls 3200 Meter Run
===================================================================
Name S Yr Team Time Pts
-------------------------------------------------------------------
1 Aubree Sedore F 7 MS_Galesburg-Augusta 11:09.52 1
2 Lauryn Coleman F 8 MS_Galesburg-Augusta 11:11.12 2
3 Megan Bowden F 7 MS_Kalamazoo Hackett 11:41.04 3
4 Katey Reasoner F 7 MS_Kalamazoo Hackett 11:49.89 4
5 Hannah Waterbury F 8 MS_Galesburg-Augusta 11:56.74 5
6 Sofia Cronen F 8 MS_Kalamazoo Hackett 12:04.31 6
7 Katrina Avila F 8 MS_Constantine 12:09.33 7
8 Ping Smith F 7 MS_Kalamazoo Hackett 12:09.67 8
9 Aislyn Shannon F 8 MS_Schoolcraft 12:12.61 9
10 Katelynn Mounce F 8 MS_Kalamazoo Hackett 12:15.33 10
11 Anna Nilges F 7 MS_Kalamazoo Hackett 12:15.62 11
12 Kallie Harrison F 7 MS_Bloomingdale 12:24.49 --
13 Maria DeClercq F 7 MS_Kalamazoo Hackett 12:24.85 12
14 Maggie Brown F 8 MS_Kalamazoo Hackett 12:25.16 --
15 Liddie Basch F 8 MS_Kalamazoo Hackett 12:26.97 --
16 Faith Waterbury F 7 MS_Galesburg-Augusta 12:36.90 13
17 Abby Shaefer F 7 MS_Kalamazoo Hackett 12:37.18 --
18 Grace Pierucci F 8 MS_Kalamazoo Hackett 12:43.64 --
19 Grace Tremblay F 7 MS_Schoolcraft 12:48.22 14
20 Savannah Lowery F 8 MS_Marcellus 12:49.24 15
21 Melva Olsen F 7 MS_Marcellus 12:51.62 16
22 Mackenzie Hewit F 7 MS_Kalamazoo Hackett 12:58.38 --
23 Grace Hofmeister F 7 MS_Constantine 13:01.05 17
24 Ashley Veldkamp F 8 MS_Kalamazoo Christi 13:21.16 --
25 Anna Fiebelkorn F 7 MS_Schoolcraft 13:21.68 18
26 Keaghan Kelly F 7 MS_Gobles 13:31.03 --
27 Jacey Orr F 8 MS_Galesburg-Augusta 13:38.90 19
28 Megan Earles F 7 MS_Galesburg-Augusta 13:40.06 20
29 Kim Carper F 8 MS_Constantine 13:42.29 21
30 Madison Moen F 8 MS_Constantine 13:46.13 22
31 Olaisa Moss F 7 MS_Bloomingdale 13:50.22 --
32 Abby Sandahl F 7 MS_Gobles 13:53.10 --
33 Aleigha Vos F 7 MS_Galesburg-Augusta 14:05.29 23
34 Lydia Middleton F 7 MS_Constantine 14:20.68 24
35 Erin Morgan F 7 MS_Marcellus 14:22.67 25
36 Ellie Tone F 7 MS_Marcellus 14:28.53 26
37 Libby Vroegop F 8 MS_Delton-Kellogg 14:37.34 --
38 Marie Butz F 8 MS_Marcellus 14:38.71 27
39 Kaeleigh Otting F 7 MS_Kalamazoo Hackett 14:43.08 --
40 Lindsey Polum F 8 MS_Schoolcraft 14:55.23 28
41 Janiah Hill F 8 MS_Delton-Kellogg 14:55.97 --
42 Maya Pearce F 7 MS_Schoolcraft 14:58.16 29
43 Katie Marsh F 8 MS_Marcellus 15:05.66 30
44 Sarah Docekal F 7 MS_Lawton 15:16.26 --
45 Ivy Strausberg F 8 MS_Lawton 15:27.65 --
46 Annika Bartram F 7 MS_Marcellus 16:26.25 31
47 Mikaylen Svoboda F 8 MS_Schoolcraft 16:43.35 32
48 Olivia Cramer F 7 MS_Lawton 17:02.07 --
49 Sydney Dewitt F 8 MS_Constantine 17:27.68 33
50 Ashlan Johnson F 8 MS_Constantine 17:54.96 34



Middle School Mixed 3200 Meter Run Team Scores
===================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
===================================================================
1 MS_Kalamazoo Hackett 31 3 4 6 8 10 11 12
Total Time: 1:00:01 Average: 12:00.05 1-5 Split: 35
2 MS_Galesburg-Augusta 40 1 2 5 13 19 20 23
Total Time: 1:00:34 Average: 12:06.64 1-5 Split: 2:30
3 MS_Constantine 91 7 17 21 22 24 33 34
Total Time: 1:07:00 Average: 13:23.90 1-5 Split: 2:12
4 MS_Schoolcraft 98 9 14 18 28 29 32 -
Total Time: 1:08:16 Average: 13:39.18 1-5 Split: 2:46
5 MS_Marcellus 109 15 16 25 26 27 30 31
Total Time: 1:09:11 Average: 13:50.16 1-5 Split: 1:50