2015 Caledonia @ GR Christian

back to results

Apr. 30, 2015

2015 Caledonia @ GR Christian
Grand Rapids, MI
Provided by Michiana Timing

Licensed to Michiana Timing - Contractor License
HY-TEK's Meet Manager 4/30/2015 07:33 PM
Caledonia @ Christian
Christian High School - 4/30/2015
Results

Girls 100 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 Stanton, Precious Caledonia 13.22 1
2 VanderWerp, Molly Grand Rapids 14.06 1
3 Haugen, Casey Caledonia 14.37 1
4 Redwine, Sydney Caledonia 14.40 1
5 Cho, Noelle Caledonia 14.60 2
6 Nguyen, Paige Caledonia 14.70 1
7 Raterink, Amanda Grand Rapids 14.84 1
8 Ridgeway, Ciara Grand Rapids 14.84 1
9 Weis, Maddie Grand Rapids 15.03 3
10 Mulder, Kylee Caledonia 15.05 2
11 VanZanten, Hannah Grand Rapids 15.09 1
12 Devries, Erika Caledonia 15.23 3
13 Peterson, Katelyn Grand Rapids 15.31 2
14 Carlson, Sydney Caledonia 15.37 3
15 Robinson, Jenna Caledonia 15.46 4
16 Raden, Alexandra Caledonia 15.57 3
17 Lewis, Emily Caledonia 15.69 3
18 Lewis, Brianna Caledonia 16.03 4
19 Howard, Lauren Caledonia 16.20 4
20 Pepper, Christina Caledonia 16.35 3
21 Hickey, Madelynn Caledonia 16.40 4
22 Westenbroek, Grace Grand Rapids 16.52 2
23 Asuncion, Heather Caledonia 17.12 4
24 Xie, Jessica Grand Rapids 17.31 3

Girls 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Stanton, Precious Caledonia 26.75 1
2 Brouwer, Claire Grand Rapids 27.70 1
3 VanDyke, Sarah Grand Rapids 28.60 1
4 Buffinga, Makaya Grand Rapids 28.75 1
5 Jonker, Abby Grand Rapids 29.62 2
6 Haugen, Casey Caledonia 30.61 1
7 Herweyer, Rachel Caledonia 30.81 1
8 Raterink, Amanda Grand Rapids 31.26 2
9 Nguyen, Paige Caledonia 31.68 3
10 Carlson, Sydney Caledonia 32.02 3
11 Ryskamp, Elise Caledonia 32.27 2
12 Steketee, Annalise Caledonia 32.89 4
13 Xie, Jessica Grand Rapids 33.27 3
14 Jackson, Kaite Caledonia 33.30 4
15 Westenbroek, Grace Grand Rapids 33.36 3
16 Brandow, Megan Caledonia 33.65 2
17 Champion, Emily Grand Rapids 33.78 2
18 Schering, Sidney Caledonia 35.08 4
19 Hickey, Madelynn Caledonia 35.52 2
20 Weis, Maddie Grand Rapids 36.50 4
21 Geelhoed, Jessica Grand Rapids 36.87 3
22 Asuncion, Heather Caledonia 37.23 2

Girls 400 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Brouwer, Claire Grand Rapids 1:01.98 1
2 Borst, Meredith Grand Rapids 1:07.80 1
3 VanderWal, Lauren Caledonia 1:09.70 1
4 Oriani, Isabel Caledonia 1:10.65 1
5 Stover, Anna Caledonia 1:11.01 1
6 Mulder, Kylee Caledonia 1:14.62 1
7 Xie, Jessica Grand Rapids 1:16.43 2
8 Schering, Sidney Caledonia 1:16.97 2
9 Swets, Jenna Grand Rapids 1:18.68 1
10 Verbrugge, Madelyn Caledonia 1:18.86 2
11 Geelhoed, Jessica Grand Rapids 1:20.96 2
12 Weis, Maddie Grand Rapids 1:26.11 2

Girls 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Warners, Rachel Grand Rapids 2:23.86
2 Verhulst, Katie Grand Rapids 2:29.40
3 Seromik, Megan Caledonia 2:34.47
4 Schenkel, Megan Grand Rapids 2:41.37
5 Mince, Kailyn Caledonia 2:46.65
6 Champion, Emily Grand Rapids 2:51.95
7 Mennega, Aiyana Grand Rapids 2:59.84

Girls 1600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Bordewyk, Olivia Caledonia 5:32.59
2 Schroder, Olivia Caledonia 5:40.94
3 Bjelland, Camilla Grand Rapids 5:48.91
4 Bishop, Jenna Grand Rapids 5:50.81
5 Hazelbach, Hannah Caledonia 5:55.00
6 Jonker, Abby Grand Rapids 5:56.27
7 Lanser, Amy Caledonia 6:05.28
8 Swets, Jenna Grand Rapids 6:10.34
9 Mince, Kailyn Caledonia 6:12.92
10 Peterson, Grace Grand Rapids 6:32.05
11 Mennega, Aiyana Grand Rapids 6:50.17

Girls 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Schroder, Olivia Caledonia 12:01.58
2 Bishop, Leah Grand Rapids 12:35.14
3 Michele, Lydia Grand Rapids 13:01.00
4 Berglund, Marta Grand Rapids 13:17.48

Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Kruse, Samantha Caledonia 17.25 1
2 DeVries, Sarah Caledonia 17.87 1
3 Oezer, Jenna Grand Rapids 18.18 1
4 Rauwerda, Annie Grand Rapids 18.31 1
5 Burgess, Lauren Caledonia 19.27 1
6 Shank, Darcy Caledonia 19.33 1
7 Murphy, Lindsay Caledonia 19.33 2
8 Raterink, Amanda Grand Rapids 20.64 1
9 Harper, Brooke Caledonia 21.05 2
10 Lewis, Brianna Caledonia 22.73 2

Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Rauwerda, Annie Grand Rapids 52.21 1
2 Kruse, Samantha Caledonia 52.82 1
3 Oezer, Jenna Grand Rapids 53.87 1
4 DeVries, Sarah Caledonia 55.67 1
5 Murphy, Lindsay Caledonia 56.72 1
6 Burgess, Lauren Caledonia 57.11 1
7 Shank, Darcy Caledonia 59.06 2
8 Black, Krystal Caledonia 1:02.98 2

Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Grand Rapids Christian 'A' 53.81
1) Busscher, Ashten 2) Mclemore, Calsee
3) Mulder, Laura 4) VanderWerp, Molly
2 Caledonia 'A' 56.11
1) Kruse, Samantha 2) Shank, Darcy
3) Haugen, Casey 4) Redwine, Sydney
3 Caledonia 'B' x59.19
1) Carlson, Sydney 2) Stover, Anna
3) Cho, Noelle 4) Davis, Julie
4 Caledonia 'C' x1:01.66
1) Mercier, Jackie 2) Raden, Alexandra
3) Lewis, Emily 4) Lewis, Brianna

Girls 4x200 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Grand Rapids Christian 'A' 1:52.38
1) Mclemore, Calsee 2) Brouwer, Claire
3) Verhulst, Katie 4) Duncan, Ashley
2 Caledonia 'A' 1:59.13
1) Redwine, Sydney 2) Knoertzer, Jordan
3) VanderWal, Lauren 4) Murphy, Lindsay
3 Caledonia 'C' x2:05.61
1) Oriani, Isabel 2) Herweyer, Rachel
3) Stover, Anna 4) Verbrugge, Madelyn
4 Caledonia 'B' x2:05.95
1) Ryskamp, Elise 2) Haugen, Casey
3) Nguyen, Paige 4) Harper, Brooke

Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Grand Rapids Christian 'A' 4:17.70
1) VanDyke, Sarah 2) Warners, Rachel
3) Bjelland, Camilla 4) Jonker, Abby
2 Caledonia 'A' 4:24.29
1) Bordewyk, Olivia 2) Stanton, Precious
3) VanderWal, Lauren 4) Veneman, Brooke
3 Grand Rapids Christian 'B' x4:45.48
1) Borst, Meredith 2) Champion, Emily
3) Heeringa, Sadie 4) VanZanten, Hannah
4 Caledonia 'B' x4:52.90
1) Herweyer, Rachel 2) Bestrom, Olivia
3) Verbrugge, Madelyn 4) Mulder, Kylee

Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Caledonia 'A' 10:20.95
1) Bordewyk, Olivia 2) Seromik, Megan
3) Schroder, Olivia 4) Veneman, Brooke
2 Grand Rapids Christian 'A' 10:23.88
1) Abwavo, Kylee 2) Bishop, Jenna
3) Schenkel, Megan 4) Heeringa, Sadie

Girls High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Fethke, Samantha Grand Rapids 4-11.00
2 VanderWal, Lauren Caledonia J4-11.00
3 Warners, Rachel Grand Rapids J4-11.00
4 Harper, Brooke Caledonia 4-08.00
5 Busscher, Ashten Grand Rapids 4-04.00
5 Ridgeway, Ciara Grand Rapids 4-04.00

Girls Pole Vault
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Rauwerda, Annie Grand Rapids 8-09.00
2 Mulder, Laura Grand Rapids J8-09.00
3 Peterson, Katelyn Grand Rapids 8-06.00
4 VanderWerp, Molly Grand Rapids 8-00.00
5 Black, Krystal Caledonia 7-00.00
5 Raden, Alexandra Caledonia 7-00.00
7 Lewis, Emily Caledonia 6-06.00
7 Knoertzer, Jordan Caledonia 6-06.00
-- Schering, Sidney Caledonia NH

Girls Long Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Fethke, Samantha Grand Rapids 16-01.00
2 Murphy, Lindsay Caledonia 15-10.50
3 Stanton, Precious Caledonia 15-04.50
4 Busscher, Ashten Grand Rapids 15-01.00
5 Ridgeway, Ciara Grand Rapids 13-10.00
6 Duncan, Ashley Grand Rapids 13-05.00
7 Nguyen, Paige Caledonia 13-02.00
8 Stover, Anna Caledonia 12-11.50
9 Carlson, Taylor Caledonia 12-09.00
10 Li, Radella Grand Rapids 12-04.50
11 Brown, Loren Caledonia 11-05.50
12 Steketee, Annalise Caledonia 11-04.50
13 Asuncion, Heather Caledonia 11-02.50
14 Hickey, Madelynn Caledonia 9-09.50

Girls Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Schumaker, Jenna Caledonia 32-10.50
2 McIntosh, Micalah Grand Rapids 29-02.00
3 Mercier, Jackie Caledonia 28-03.00
4 Jackson, Kaite Caledonia 28-00.00
5 McKissack, Milyan Grand Rapids 26-07.50
6 Johnson, Kayla Grand Rapids 24-09.00
7 Pepper, Christina Caledonia 23-11.00
8 Brouwer, Sarah Grand Rapids 22-07.00
9 Mannor, Casey Caledonia 21-07.00
10 Oezer, Jenna Grand Rapids 21-05.50
11 Brandow, Megan Caledonia 20-08.00
12 Howard, Lauren Caledonia 15-09.00
13 Robinson, Jenna Caledonia 14-08.00

Girls Discus Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Schumaker, Jenna Caledonia 102-05
2 Mercier, Jackie Caledonia 85-04
3 McIntosh, Micalah Grand Rapids 78-11
4 Herweyer, Rachel Caledonia 69-09
5 Jackson, Kaite Caledonia 65-00
6 McKissack, Milyan Grand Rapids 59-09
7 Johnson, Kayla Grand Rapids 59-06
8 Pepper, Christina Caledonia 58-10
9 Oezer, Jenna Grand Rapids 55-08
10 Brandow, Megan Caledonia 52-09
11 Steketee, Annalise Caledonia 52-04
12 Ryskamp, Elise Caledonia 50-11
13 Mannor, Casey Caledonia 47-03
14 Howard, Lauren Caledonia 41-00
15 Robinson, Jenna Caledonia 39-06

Boys 100 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Burton, Jalen Caledonia 11.41 1
2 Smith, Jordan Grand Rapids 11.58 1
3 Flowers, Geoffrey Grand Rapids 11.76 1
4 Logwood, Dallas Grand Rapids 11.82 1
5 Kumapayi, Daniel Caledonia 11.83 1
6 Muriithi, Faida Grand Rapids 11.88 1
7 Andree, Gabriel Grand Rapids 11.92 2
8 Welch, Paul Grand Rapids 12.17 2
9 Kooy, Brendon Caledonia 12.18 1
10 Cheng, Andrew Grand Rapids 12.20 2
11 Schrader, Brock Caledonia 12.23 1
12 Chen, Isaac Grand Rapids 12.36 2
13 Simmons, Daniel Caledonia 12.36 3
14 Terrero, Ricky Caledonia 12.37 2
15 Hamp, Travis Caledonia 12.58 2
16 Marvin, Cole Caledonia 12.61 3
17 Guarizo, Daniel Grand Rapids 12.64 2
18 Wan, Moses Grand Rapids 12.68 3
19 Sajdak, Sam Grand Rapids 12.69 3
20 Steeby, Austin Caledonia 12.85 3
21 Scheidel, Tucker Caledonia 12.92 4
22 Schantz, Jake Caledonia 13.00 4
23 Wu, Josh Grand Rapids 13.11 4
24 Yu, Shawn Grand Rapids 13.13 4
25 Shepard, Dan Caledonia 13.24 5
26 Liu, Leon Grand Rapids 13.35 4
27 Gee, Harold Grand Rapids 13.37 4
28 VanBelzen, Bradley Caledonia 13.37 5
29 Zondervan, Cameron Caledonia 13.62 5
30 Zhang, Des Grand Rapids 13.65 6
31 Wever, Josh Grand Rapids 13.68 5
32 Gebreytsadik, Filmon Grand Rapids 13.71 5
33 Guo, Rainn Grand Rapids 13.73 5
34 Howard, Aram Caledonia 13.74 6
35 Patterson, Michael Grand Rapids 13.79 6
36 Shao, Sean Grand Rapids 13.86 5
37 Short, Tim Caledonia 13.96 6
38 VanderWoude, Tom Grand Rapids 13.98 6
39 McKissack, Sage Grand Rapids 14.29 7
40 Koehler, Brandon Caledonia 14.32 7
41 Kunitzer, jake Caledonia 14.47 7
42 Mercer, Bryce Caledonia 14.48 3
43 Wang, Sean Grand Rapids 14.51 6
44 Corcoran, Tate Caledonia 14.66 3
45 VanderWoude, Tim Grand Rapids 14.96 7

Boys 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Smith, Jordan Grand Rapids 23.60 1
2 Byl, David Grand Rapids 23.70 1
3 Muriithi, Faida Grand Rapids 24.75 1
4 Van Den Heuvel, John Grand Rapids 24.79 3
5 Harris, Parker Caledonia 24.94 1
6 Sumner, Shane Caledonia 24.96 2
7 Welch, Paul Grand Rapids 25.00 4
8 Taylor, Jalen Grand Rapids 25.16 2
9 Cheng, Andrew Grand Rapids 25.18 3
10 Logwood, Dallas Grand Rapids 25.49 2
11 Wan, Moses Grand Rapids 25.59 4
12 Terrero, Ricky Caledonia 25.76 3
13 Sajdak, Sam Grand Rapids 25.93 4
14 McGinnis, Shurman Grand Rapids 26.12 2
15 Simmons, Daniel Caledonia 26.15 3
16 Steeby, Austin Caledonia 26.28 4
17 Guarizo, Daniel Grand Rapids 26.34 4
18 Yu, Shawn Grand Rapids 27.00 5
19 Scheidel, Tucker Caledonia 27.01 4
20 Schrader, Brock Caledonia 27.02 2
21 Marvin, Cole Caledonia 27.04 5
22 Wu, Josh Grand Rapids 27.13 6
23 Harris, Tyler Grand Rapids 27.38 3
24 VanMeurs, Tyler Grand Rapids 27.55 5
25 Lindgren, Lars Grand Rapids 27.99 6
26 Liu, Leon Grand Rapids 27.99 5
27 Gebreytsadik, Filmon Grand Rapids 28.04 2
28 Woltjer, Nick Grand Rapids 28.15 5
29 Patterson, Michael Grand Rapids 28.26 6
30 Howard, Aram Caledonia 28.27 5
31 Kunitzer, jake Caledonia 28.72 7
32 Guo, Rainn Grand Rapids 28.87 8
33 Zhang, Des Grand Rapids 29.02 7
34 Wever, Josh Grand Rapids 29.15 7
35 Luk, Emmanuel Grand Rapids 29.74 8
36 VerBurg, Ethan Caledonia 29.95 6
37 Wang, Sean Grand Rapids 30.22 8
38 Koehler, Brandon Caledonia 30.29 7
39 Shao, Sean Grand Rapids 30.39 8
40 VanderWoude, Tim Grand Rapids 30.42 8
41 Mercer, Bryce Caledonia 30.55 8
42 Zandee, Jesse Grand Rapids 31.08 7
43 McKissack, Sage Grand Rapids 31.18 2
44 Corcoran, Tate Caledonia 33.01 8

Boys 400 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Jonker, Patrick Grand Rapids 51.72 1
2 Kumapayi, Daniel Caledonia 52.74 1
3 Van Den Heuvel, John Grand Rapids 53.30 1
4 Adams, Nick Caledonia 53.72 1
5 Witte, Jacob Grand Rapids 54.00 1
6 Sumey, Zach Grand Rapids 54.33 1
7 Schantz, Caleb Caledonia 55.02 1
8 DeRuyter, Jakob Caledonia 56.01 1
9 Jonker, Ben Grand Rapids 56.85 2
10 Ezell, Jackson Caledonia 57.32 2
11 Muyskens, Joel Grand Rapids 57.59 3
12 Guarizo, Daniel Grand Rapids 58.34 2
13 Cheng, Andrew Grand Rapids 59.17 4
14 Schantz, Jake Caledonia 59.20 2
15 Sajdak, Sam Grand Rapids 59.80 3
16 Yu, Shawn Grand Rapids 1:00.62 4
17 McGinnis, Shurman Grand Rapids 1:00.68 2
18 Gebreytsadik, Filmon Grand Rapids 1:01.05 3
19 Marvin, Cole Caledonia 1:01.57 3
20 Howard, Aram Caledonia 1:01.71 2
21 Liu, Leon Grand Rapids 1:01.81 4
22 Patterson, Michael Grand Rapids 1:02.65 4
23 Kooy, Brendon Caledonia 1:02.88 2
24 Lindgren, Lars Grand Rapids 1:02.97 4
25 Wan, Moses Grand Rapids 1:03.43 5
26 Zandee, Jesse Grand Rapids 1:04.18 5
27 Gee, Harold Grand Rapids 1:04.66 5
28 VanMeurs, Tyler Grand Rapids 1:05.64 5
29 Zhang, Des Grand Rapids 1:05.78 4
30 Guo, Rainn Grand Rapids 1:07.05 4
31 Haile, Ataklti Grand Rapids 1:08.08 5
32 Shao, Sean Grand Rapids 1:08.83 3
33 Wang, Sean Grand Rapids 1:09.69 4
34 VanderWoude, Tim Grand Rapids 1:14.19 5
35 Stapert, Christian Grand Rapids 1:18.07 5

Boys 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Briseno, Benny Grand Rapids 2:03.48
2 Varineau, Justin Grand Rapids 2:03.58
3 Pattison, Jordan Caledonia 2:05.38
4 Darby, Flynn Caledonia 2:08.30
5 Farhadi, Eric Caledonia 2:16.29
6 Robertson, Leland Grand Rapids 2:20.40
7 White, Tyler Caledonia 2:21.05
8 Luymes, Dillon Grand Rapids 2:27.03
9 Restau, Kyle Caledonia 2:28.51
10 Kanis, Austin Grand Rapids 2:29.98
11 Pattison, Ben Caledonia 2:33.46
12 Drew, Evin Caledonia 2:34.19

Boys 1600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Briseno, Benny Grand Rapids 4:36.84
2 Meindertsma, Micah Caledonia 4:37.69
3 Robertson, Leland Grand Rapids 4:38.37
4 Pattison, Jordan Caledonia 4:38.61
5 Bennett, Jordan Caledonia 4:43.44
6 Poel, Tyler Grand Rapids 4:46.67
7 Brink, Aaron Grand Rapids 4:48.16
8 Blanker, Matthew Grand Rapids 4:58.09
9 Feyen, Zach Caledonia 5:11.39
10 Herriman, Alex Caledonia 5:12.02
11 Luymes, Dillon Grand Rapids 5:16.09
12 Wyn, Mac Grand Rapids 5:21.85
13 Feyen, Jared Caledonia 5:24.63
14 Kanis, Austin Grand Rapids 5:28.22
15 Restau, Kyle Caledonia 5:30.70
16 Green, Colin Caledonia 5:40.23
17 Greenland, Andrew Caledonia 5:49.76
18 Flegel, Mathew Caledonia 6:02.11

Boys 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 VanDyke, Jim Grand Rapids 9:55.64
2 Bennett, Jordan Caledonia 10:04.24
3 Meindertsma, Micah Caledonia 10:10.48
4 Terpstra, Zach Grand Rapids 10:16.73
5 Leisman, Hans Grand Rapids 10:31.84
6 Woltjer, Owen Caledonia 10:38.67
7 Van Orman, Ryan Grand Rapids 10:45.11
8 Kornoelje, Charlie Grand Rapids 10:50.96
9 Terpstra, Sam Grand Rapids 10:55.29
10 Nelson, Timothy Grand Rapids 10:55.83
11 Betz, Kam Grand Rapids 11:18.19
12 Howard, Nathan Caledonia 11:59.04

Boys 110 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Kelly, Eddie Caledonia 15.51
2 Byl, David Grand Rapids 16.01
3 Wisneski, Trevor Grand Rapids 17.92
4 Rosema, Charlie Caledonia 17.98
5 Gonzalez, Jacob Grand Rapids 19.62
6 Murray, Jacob Grand Rapids 20.41
7 Shuster, Will Caledonia 25.55

Boys 300 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Byl, David Grand Rapids 42.59
2 Wisneski, Trevor Grand Rapids 44.79
3 Andrusiak, Mike Caledonia 45.48
4 Gonzalez, Jacob Grand Rapids 46.85
5 Rosema, Charlie Caledonia 47.42
6 Murray, Jacob Grand Rapids 51.76
7 Shuster, Will Caledonia 56.48

Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Grand Rapids Christian 'A' 44.53
1) Flowers, Geoffrey 2) Andree, Gabriel
3) Welch, Thomas 4) Smith, Jordan
2 Caledonia 'A' 47.86
1) Visscher, Hayden 2) Kelly, Eddie
3) Burton, Jalen 4) Harris, Parker
3 Caledonia 'B' x49.01
1) Beemer, Trenten 2) Hamp, Travis
3) Terrero, Ricky 4) Kooy, Brendon

Boys 4x200 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Caledonia 'A' 1:36.02
1) Harris, Parker 2) Kelly, Eddie
3) Visscher, Hayden 4)
2 Grand Rapids Christian 'A' 1:38.67
1) Taylor, Jalen 2) Muriithi, Faida
3) Jonker, Ben 4) McGinnis, Shurman
3 Caledonia 'B' x1:42.70
1) Beemer, Trenten 2) Schrader, Brock
3) Kooy, Brendon 4) DeRuyter, Jakob

Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Grand Rapids Christian 'A' 3:39.65
1) Briseno, Benny 2) Jonker, Patrick
3) Byl, David 4) Vandervelde, Levi
2 Caledonia 'A' 3:43.98
1) Pattison, Jordan 2) Schantz, Caleb
3) DeRuyter, Jakob 4) Adams, Nick
3 Grand Rapids Christian 'H' x4:05.00
1) Wisneski, Trevor 2) Poel, Tyler
3) Gebreytsadik, Filmon 4) Kanis, Austin
4 Caledonia 'B' x4:07.95
1) Barnett, Daniel 2) Short, Tim
3) Sumner, Shane 4) White, Tyler
5 Grand Rapids Christian 'C' x4:16.04
1) Leisman, Hans 2) Nelson, Timothy
3) Muyskens, Joel 4) Kornoelje, Charlie
6 Grand Rapids Christian 'D' x4:37.20
1) Luymes, Dillon 2) Wyn, Mac
3) Lindgren, Lars 4) Stapert, Christian

Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Caledonia 'B' x8:24.37
1) Farhadi, Eric 2) White, Tyler
3) Feyen, Zach 4) Woltjer, Owen
2 Grand Rapids Christian 'A' 8:30.20
1) Van Den Heuvel, John 2) Witte, Jacob
3) Varineau, Justin 4) Jonker, Patrick
3 Caledonia 'D' x9:08.68
1) Feyen, Jared 2) Winger, Elijah
3) Flegel, Mathew 4) Green, Colin
4 Caledonia 'A' 9:49.67
1) Pattison, Jordan 2) Bennett, Jordan
3) Meindertsma, Micah 4) Darby, Flynn
5 Grand Rapids Christian 'B' x9:51.98
1) Wyn, Mac 2) VanderWoude, Tom
3) Haile, Ataklti 4) Gee, Harold
6 Caledonia 'C' x9:55.78
1) Howard, Nathan 2) Herriman, Alex
3) Greenland, Andrew 4) Pattison, Ben

Boys High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Gonzalez, Jacob Grand Rapids 6-01.00
2 Harris, Parker Caledonia 5-11.00
3 VanSickle, Chase Caledonia 5-08.00
3 Kumapayi, Daniel Caledonia 5-08.00
5 Adams, Nick Caledonia J5-08.00
-- Ayoola, Ireoluwa Grand Rapids NH
-- Taylor, Jalen Grand Rapids NH

Boys Pole Vault
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Word, Thomas Grand Rapids 11-00.00
2 Frey, James Caledonia 10-06.00
3 Zandee, Jesse Grand Rapids 10-00.00
4 Ayoola, Ireoluwa Grand Rapids 9-06.00
5 Woltjer, Nick Grand Rapids 9-00.00
6 Sumner, Shane Caledonia 8-00.00
6 Gonzalez, Jacob Grand Rapids 8-00.00
-- Lindgren, Lars Grand Rapids NH

Boys Long Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Chen, Isaac Grand Rapids 19-03.00
2 Kumapayi, Daniel Caledonia 18-10.50
3 Jonker, Ben Grand Rapids 18-10.00
4 Andree, Gabriel Grand Rapids 18-04.50
5 VanBelzen, Bradley Caledonia 17-06.50
6 Zondervan, Cameron Caledonia 17-06.00
7 Hamp, Travis Caledonia 17-04.50
8 Taylor, Jalen Grand Rapids 17-01.00
9 Schrader, Brock Caledonia 16-08.50
10 Welch, Paul Grand Rapids 16-07.00
11 Guo, Rainn Grand Rapids 16-06.50
12 Muriithi, Faida Grand Rapids 16-06.00
13 Woltjer, Nick Grand Rapids 16-04.00
14 Yu, Shawn Grand Rapids 16-01.50
14 Zhang, Des Grand Rapids 16-01.50
16 McGinnis, Shurman Grand Rapids 16-00.50
17 Frey, James Caledonia 15-08.00
18 Wang, Sean Grand Rapids 12-04.00

Boys Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Ewing, Qi'antae Grand Rapids 45-11.00
2 Gorby, Zane Caledonia 45-04.00
3 Babb, Jake Caledonia 39-05.00
4 Price, Malachi Grand Rapids 38-06.00
5 Gehl, Tom Caledonia 37-07.00
6 Andree, Gabriel Grand Rapids 37-02.00
7 Godwin, K.J. Grand Rapids 36-11.50
8 Smith, Hunter Caledonia 35-04.50
9 Haverkamp, James Grand Rapids 34-08.50
10 Weller, Dillion Caledonia 32-09.50
11 Burrill, Zachary Caledonia 32-00.50
12 Williams, Blake Grand Rapids 31-08.00
13 Biango, Saa Grand Rapids 30-10.00
14 Scholl, Nick Caledonia 30-09.50
15 Wu, Josh Grand Rapids 30-01.00
16 Dykhouse, Deshawn Grand Rapids 29-10.00
17 Chelesvig, Hans Caledonia 29-08.00
18 Uzarski, Ryan Grand Rapids 28-07.00
19 Nelson, Garan Caledonia 27-08.50
20 Symes, Jaxson Grand Rapids 27-07.50
21 Tufts, Bryce Caledonia 24-06.50
22 Overbeek, Nick Grand Rapids 23-09.50
23 McKissack, Sage Grand Rapids 23-05.00
24 Gridiron, Gil Caledonia 22-11.00
25 McMorris, James Grand Rapids 22-10.50

Boys Discus Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Gorby, Zane Caledonia 134-07
2 Van Houten, Brendan Grand Rapids 133-04
3 Babb, Jake Caledonia 119-03
4 Weller, Dillion Caledonia 103-03
5 Godwin, K.J. Grand Rapids 101-11
6 Smith, Hunter Caledonia 101-01
7 Fish, Spencer Caledonia 98-08
8 Biango, Saa Grand Rapids 98-01
9 Burrill, Zachary Caledonia 94-05
10 Gehl, Tom Caledonia 94-01
11 Wu, Josh Grand Rapids 93-07
12 Haverkamp, James Grand Rapids 93-00
13 Ewing, Qi'antae Grand Rapids 88-08
14 Scholl, Nick Caledonia 87-05
15 Price, Malachi Grand Rapids 82-02
16 Chelesvig, Hans Caledonia 81-09
17 Tufts, Bryce Caledonia 81-03
18 Andrusiak, Mike Caledonia 81-02
19 Uzarski, Ryan Grand Rapids 80-06
20 Symes, Jaxson Grand Rapids 78-07
21 Nelson, Garan Caledonia 78-02
22 Dykhouse, Deshawn Grand Rapids 72-09
23 McKissack, Sage Grand Rapids 69-10
23 Gridiron, Gil Caledonia 69-10
25 VanMeurs, Tyler Grand Rapids 69-05
26 Williams, Blake Grand Rapids 67-04
27 Corcoran, Jack Caledonia 66-02
28 Overbeek, Nick Grand Rapids 65-10
29 McMorris, James Grand Rapids 47-09

Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Grand Rapids Christian 74 2) Caledonia 63

Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Grand Rapids Christian 90 2) Caledonia 47