2014 Larry Steeb Cross Country Invite

back to results

Oct. 18, 2014

2014 Larry Steeb Cross Country Invite
Huron Meadows, Brighton, MI
Provided by Rotpac Racing, L.L.C.


Varsity Girls
O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Grade
1 1 831 Gina Patterson Macomb Lutheran North 18:34.7 5:58/M
2 2 650 Schirin Rangnick Bloomfield Hills Cranbrook-Kingswood 19:34.3 6:17/M
3 3 608 Megan Rosales Adrian Madison 19:49.5 6:22/M
4 4 643 Claire Ford Bloomfield Hills Cranbrook-Kingswood 19:54.0 6:24/M
5 5 638 Natalie Baxter Bloomfield Hills Cranbrook-Kingswood 20:10.9 6:29/M
6 6 803 Jenna Briney Macomb Lutheran North 20:22.1 6:33/M
7 7 811 Anna Getzinger Macomb Lutheran North 20:22.7 6:33/M
8 8 956 Caitlin Henne Springport 20:36.0 6:37/M
9 9 736 Mariah Hart Goodrich 20:58.4 6:45/M
10 10 618 Amber Castoreno Allen Park 21:09.4 6:48/M
11 11 830 Alana Patterson Macomb Lutheran North 21:25.5 6:53/M
12 12 738 Casi Hudak Goodrich 21:27.7 6:54/M
13 13 696 Layla Elmokadem Dearborn 21:30.5 6:55/M
14 14 844 Briana Weglarz Macomb Lutheran North 21:31.8 6:55/M
15 15 755 Mara Trembley Goodrich 21:38.7 6:57/M
16 16 804 Jenna Cundy Macomb Lutheran North 21:41.7 6:58/M
17 17 639 Zoe Baxter Bloomfield Hills Cranbrook-Kingswood 21:46.3 7:00/M
18 18 654 Katherine Toenniges Bloomfield Hills Cranbrook-Kingswood 21:54.6 7:03/M
19 19 698 Fatima Jomaa Dearborn 22:09.4 7:07/M
20 20 826 Megan Miller Macomb Lutheran North 22:12.8 7:08/M
21 21 621 Courtney Murray Allen Park 22:20.3 7:11/M
22 22 955 Emmy Dyer Springport 22:37.5 7:16/M
23 (> 7) 819 Haley Holmes Macomb Lutheran North 22:56.5 7:22/M
24 23 703 Miajune Wurster Dearborn 22:59.6 7:23/M
25 24 623 Haley Powell Allen Park 23:00.6 7:24/M
26 25 619 Allie Cayo Allen Park 23:08.2 7:26/M
27 (> 7) 839 Catlyn Stark Macomb Lutheran North 23:17.0 7:29/M
28 26 603 Callie Halsey Adrian Madison 23:19.0 7:30/M
29 27 624 Ammy Rosales Allen Park 23:27.3 7:32/M
30 28 601 Rita Dehoyos Adrian Madison 23:41.5 7:37/M
31 29 605 Megan McTaggart Adrian Madison 23:45.1 7:38/M
32 30 980 Callie McCann Whitmore Lake 23:45.8 7:38/M
33 (> 7) 805 Julia Cundy Macomb Lutheran North 23:47.7 7:39/M
34 31 699 Celine Nasser Dearborn 23:49.5 7:39/M
35 (> 7) 828 Caroline Oska Macomb Lutheran North 23:52.9 7:40/M
36 (> 7) 802 Leah Bell Macomb Lutheran North 23:58.6 7:42/M
37 32 745 Hope McCallum Goodrich 24:07.9 7:45/M
38 33 602 Reese Dillard Adrian Madison 24:14.3 7:48/M
39 (> 7) 845 Rachel Zauel Macomb Lutheran North 24:16.4 7:48/M
40 34 620 Emily Lovasz Allen Park 24:18.2 7:49/M
41 35 726 Katiana Cavric Goodrich 24:30.0 7:53/M
42 36 752 Asthton Stewart Goodrich 24:30.7 7:53/M
43 (< 5) 897 Avery Hall Petersburg-Summerfield 24:42.8 7:57/M
44 37 978 Audrey Lama Whitmore Lake 24:44.1 7:57/M
45 (> 7) 843 Maria Viviano Macomb Lutheran North 24:45.0 7:57/M
46 38 607 Soneida Rodriquez Adrian Madison 24:56.9 8:01/M
47 39 701 Taylor Pare Dearborn 24:58.1 8:02/M
48 40 695 Amani Dobbs Dearborn 25:13.3 8:06/M
49 41 963 Sarah Siscoe Springport 25:24.4 8:10/M
50 42 977 Ella Henry Whitmore Lake 25:28.4 8:11/M
51 43 746 Ally McKenzie Goodrich 25:31.8 8:12/M
52 44 981 Chelsea Spangler Whitmore Lake 25:34.9 8:13/M
53 (< 5) 673 Alicia Coatsworth Dansville 25:45.6 8:17/M
54 (< 5) 674 Hannah Douglas Dansville 25:58.6 8:21/M
55 45 693 Kristianna Ballnik Dearborn 26:24.3 8:29/M
56 46 961 Vella Naylor Springport 26:35.7 8:33/M
57 47 606 Keeley Pape Adrian Madison 26:37.2 8:34/M
58 48 954 Maddy Camburn Springport 26:58.8 8:40/M
59 (< 5) 677 Hanna Lentz Dansville 27:25.6 8:49/M
60 (< 5) 676 Gabbie Graf Dansville 27:36.9 8:52/M
61 49 953 Maggie Belcher Springport 27:45.4 8:55/M
62 50 884 Emma Lough Ottawa Lake-Whiteford A 27:51.4 8:57/M
63 51 985 Droma Xiangqiuzhima Whitmore Lake 28:14.3 9:05/M
64 52 966 Savannah Underhill Springport 28:38.4 9:12/M
65 53 883 Hannah Curtis Ottawa Lake-Whiteford A 29:28.8 9:28/M
66 54 887 Jessica Taylor Ottawa Lake-Whiteford A 29:39.0 9:32/M
67 55 886 Claire Simms Ottawa Lake-Whiteford A 30:53.4 9:56/M
68 56 882 Myrranda Adams Ottawa Lake-Whiteford A 35:16.1 11:20/M




Varsity Boys
O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Grade
1 1 630 Alec Keaton Allen Park 16:30.0 5:18/M
2 2 774 Kyle Gavulic Goodrich 16:36.4 5:20/M
3 3 613 David Gilbert Adrian Madison 16:46.7 5:23/M
4 4 934 Bryce Vanasselt South Lyon 16:49.3 5:24/M
5 5 670 Eli Tukel Bloomfield Hills Cranbrook-Kingswood 16:54.4 5:26/M
6 6 852 Peter Freeman Macomb Lutheran North 17:16.4 5:33/M
7 7 987 Trey Cucuro Whitmore Lake 17:17.1 5:33/M
8 8 634 Jared Rieden Allen Park 17:19.5 5:34/M
9 9 615 Christopher Kangas Adrian Madison 17:19.6 5:34/M
10 10 722 Craig Weaver Dearborn 17:19.8 5:34/M
11 11 716 Riad Rababeh Dearborn 17:35.5 5:39/M
12 12 627 Austin Goulasarian Allen Park 17:46.2 5:43/M
13 13 929 Jordan Okdie South Lyon 17:46.9 5:43/M
14 14 616 Jason McGinnis Adrian Madison 17:53.1 5:45/M
15 15 875 Danny Weglarz Macomb Lutheran North 17:54.7 5:45/M
16 16 718 Benjamin Serratos Dearborn 17:55.6 5:46/M
17 17 635 Matt Skarbinski Allen Park 17:57.0 5:46/M
18 18 689 Ben Lober Dansville 17:58.0 5:47/M
19 19 690 Anthony Mack Dansville 18:04.3 5:49/M
20 20 870 Tyler Prisby Macomb Lutheran North 18:12.1 5:51/M
21 21 631 Ryan Lafferty Allen Park 18:12.2 5:51/M
22 (< 5) 894 Alexei Groff Ottawa Lake-Whiteford A 18:12.8 5:51/M
23 (< 5) 890 Garrett Crozier Ottawa Lake-Whiteford A 18:13.2 5:51/M
24 22 707 Anthony Brown Dearborn 18:13.3 5:51/M
25 23 935 Brandon Wenner South Lyon 18:15.5 5:52/M
26 24 933 Marshall Thelen South Lyon 18:16.5 5:52/M
27 25 612 Alex Garcia Adrian Madison 18:16.8 5:52/M
28 26 629 Drew Johnson Allen Park 18:25.2 5:55/M
29 27 859 Brad Kotenko Macomb Lutheran North 18:32.1 5:58/M
30 28 610 Michael Burciaga Adrian Madison 18:35.5 5:59/M
31 29 906 Jonathan Allen South Lyon 18:36.8 5:59/M
32 (< 5) 892 Alan Gibson Ottawa Lake-Whiteford A 18:37.8 5:59/M
33 30 658 Nico Bennett-Carpenter Bloomfield Hills Cranbrook-Kingswood 18:40.4 6:00/M
34 31 798 Andrew Tippen Goodrich 18:41.3 6:00/M
35 32 633 Alex Rieden Allen Park 18:44.6 6:01/M
36 33 609 John Ambrose Adrian Madison 18:45.5 6:02/M
37 34 614 Ben Kangas Adrian Madison 18:46.2 6:02/M
38 35 719 Christopher Sheridan Dearborn 18:46.6 6:02/M
39 36 940 Alexander Cronin South Lyon East 18:50.8 6:03/M
40 37 708 Christopher Brown Dearborn 18:52.0 6:04/M
41 38 913 Evan Demoss South Lyon 18:58.4 6:06/M
42 39 721 Christian Thibodeau Dearborn 18:59.1 6:06/M
43 40 856 Brett Hudson Macomb Lutheran North 18:59.1 6:06/M
44 41 761 Austin Bierkamp Goodrich 18:59.3 6:06/M
45 (< 5) 893 Jon Gibson Ottawa Lake-Whiteford A 18:59.5 6:06/M
46 42 862 William Martin Macomb Lutheran North 19:01.8 6:07/M
47 43 663 Sam Inloes Bloomfield Hills Cranbrook-Kingswood 19:02.2 6:07/M
48 44 863 Joe Milanov Macomb Lutheran North 19:03.0 6:08/M
49 45 688 Ethan Launstein Dansville 19:06.7 6:08/M
50 (> 7) 876 Aaron Wood Macomb Lutheran North 19:11.4 6:10/M
51 46 945 Aaron Hoorn South Lyon East 19:12.9 6:10/M
52 47 901 Curtis Manore Petersburg-Summerfield 19:17.7 6:12/M
53 (< 5) 967 Jody Arntz Springport 19:18.9 6:12/M
54 48 926 George Miller South Lyon 19:20.5 6:13/M
55 49 662 Sean Gu Bloomfield Hills Cranbrook-Kingswood 19:21.1 6:13/M
56 50 672 Yoshiki Yamamoto Bloomfield Hills Cranbrook-Kingswood 19:28.9 6:16/M
57 51 684 Daniel Hartman Dansville 19:30.2 6:16/M
58 (> 7) 864 Jacob Miller Macomb Lutheran North 19:31.0 6:17/M
59 52 946 Max Hoorn South Lyon East 19:33.4 6:17/M
60 53 680 Spencer Anderson Dansville 19:41.3 6:20/M
61 (< 5) 973 Ryan Shafer Springport 19:44.1 6:21/M
62 54 685 Jacob Kadluboski Dansville 19:46.7 6:21/M
63 55 989 Hunter Fanson Whitmore Lake 19:46.9 6:21/M
64 56 666 Robert Li Bloomfield Hills Cranbrook-Kingswood 19:50.9 6:23/M
65 (> 7) 872 Alex Schneider Macomb Lutheran North 19:56.8 6:25/M
66 57 801 Carrington Wiggins Goodrich 19:59.9 6:26/M
67 (< 5) 888 Austin Asmus Ottawa Lake-Whiteford B 20:03.2 6:27/M
68 58 659 Benjamin Boss Bloomfield Hills Cranbrook-Kingswood 20:07.5 6:28/M
69 (> 7) 846 Zach Anderson Macomb Lutheran North 20:10.3 6:29/M
70 59 904 Matt Wagner Petersburg-Summerfield 20:11.2 6:29/M
71 (> 7) 867 Ryan Peck Macomb Lutheran North 20:15.3 6:31/M
72 60 952 Zachary Wiseman South Lyon East 20:26.2 6:34/M
73 61 939 Tom Charney South Lyon East 20:30.2 6:35/M
74 (< 5) 972 Jacob Minix Springport 20:39.3 6:38/M
75 (< 5) 889 Mitchell Brodbeck Ottawa Lake-Whiteford B 20:44.2 6:40/M
76 62 986 Ryan Banks Whitmore Lake 20:44.9 6:40/M
77 63 905 Jonathan Waterhouse Petersburg-Summerfield 20:49.3 6:42/M
78 64 783 Maian Mi Goodrich 21:00.1 6:45/M
79 65 899 Louie Hoover Petersburg-Summerfield 21:12.7 6:49/M
80 66 951 Jimmy Sharpe South Lyon East 21:20.3 6:52/M
81 (> 7) 850 Anthony Devroy Macomb Lutheran North 21:25.3 6:53/M
82 (> 7) 861 Nathan Kurek Macomb Lutheran North 21:30.6 6:55/M
83 67 903 Wyatt Tipping Petersburg-Summerfield 21:32.1 6:55/M
84 (> 7) 865 Cole Misuraca Macomb Lutheran North 21:40.6 6:58/M
85 68 990 Deacon Fountain Whitmore Lake 22:02.1 7:05/M
86 69 898 Oak Arquette Petersburg-Summerfield 22:04.9 7:06/M
87 70 762 Evan Bierkamp Goodrich 22:42.6 7:18/M
88 (< 5) 971 Gaven Ludtke Springport 22:56.1 7:22/M
89 71 900 Hunter Longnecker Petersburg-Summerfield 23:24.2 7:31/M
90 72 993 Max Shew Whitmore Lake 23:46.0 7:39/M
91 (< 5) 895 Mccarty Simmons Ottawa Lake-Whiteford B 23:55.5 7:41/M
92 73 794 Mitchel Smith Goodrich 24:55.0 8:01/M
93 74 941 Jamie Fadden South Lyon East 25:14.5 8:07/M
94 (< 5) 896 Kane Simms Ottawa Lake-Whiteford B 25:34.6 8:13/M



Girls
reserve/Open 5K
O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Grade
1 1 644 Delaney Langdon Bloomfield Hills Cranbrook-Kingswood 23:04.7 7:25/M
2 (< 5) 758 Rebeckah Whiting Goodrich 23:56.3 7:42/M
3 2 836 Danielle Richardson Macomb Lutheran North 24:11.2 7:47/M
4 3 835 Emily Provencher Macomb Lutheran North 24:47.6 7:58/M
5 4 838 Claire Schomaker Macomb Lutheran North 24:48.7 7:58/M
6 5 837 Abigail Roman Macomb Lutheran North 24:59.9 8:02/M
7 6 810 Fiona Gallagher Macomb Lutheran North 25:01.0 8:03/M
8 7 642 Lina Drozd Bloomfield Hills Cranbrook-Kingswood 25:07.8 8:05/M
9 8 827 Laura Murray Macomb Lutheran North 25:09.6 8:05/M
10 9 806 Mackenzie Davis Macomb Lutheran North 25:10.0 8:06/M
11 10 653 Abigail Stumpff Bloomfield Hills Cranbrook-Kingswood 25:11.1 8:06/M
12 (> 7) 840 Lindsay Stuef Macomb Lutheran North 25:16.1 8:07/M
13 11 641 Erika Binroth Bloomfield Hills Cranbrook-Kingswood 25:36.7 8:14/M
14 12 648 Melanie Meredith Bloomfield Hills Cranbrook-Kingswood 25:41.3 8:15/M
15 (> 7) 834 Jordan Prisby Macomb Lutheran North 26:09.1 8:25/M
16 (< 5) 748 Hannah Morhman Goodrich 26:13.2 8:26/M
17 (> 7) 813 Danielle Gore Macomb Lutheran North 26:14.1 8:26/M
18 (> 7) 823 Abi Matkin Macomb Lutheran North 26:15.2 8:26/M
19 (> 7) 820 Therese Kasper Macomb Lutheran North 26:18.8 8:27/M
20 (> 7) 833 Marlie Pratt Macomb Lutheran North 26:30.4 8:31/M
21 (> 7) 842 Lexi Van Tiem Macomb Lutheran North 26:36.3 8:33/M
22 (> 7) 841 Ashleigh Thomas Macomb Lutheran North 26:40.3 8:34/M
23 (> 7) 822 Shelby Marshall Macomb Lutheran North 26:56.9 8:40/M
24 13 637 Mohra Anderson Bloomfield Hills Cranbrook-Kingswood 27:15.0 8:46/M
25 14 647 Mayam Masood Bloomfield Hills Cranbrook-Kingswood 27:46.5 8:56/M
26 (> 7) 817 Hannah Hiestand Macomb Lutheran North 28:29.4 9:10/M
27 (> 7) 807 Amy Dubois Macomb Lutheran North 29:06.6 9:21/M
28 (< 5) 749 Carlie Schlute Goodrich 29:30.8 9:29/M
29 (> 7) 829 Judy Oska Macomb Lutheran North 29:38.6 9:32/M
30 (> 7) 640 Samantha Berger Bloomfield Hills Cranbrook-Kingswood 29:39.1 9:32/M
31 (> 7) 816 Dana Hamann Macomb Lutheran North 29:43.0 9:33/M
32 (> 7) 809 Kayla Gahlau Macomb Lutheran North 29:54.2 9:37/M
33 (> 7) 815 Megan Guiles Macomb Lutheran North 34:13.1 11:00/M




Boys

reserve/Open 5K
O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Grade
1 1 916 Brent Peruski South Lyon 18:14.5 5:52/M 11
2 2 706 Luke Armstrong Dearborn 19:09.7 6:09/M
3 3 705 Matthew Apostle Dearborn 19:15.3 6:11/M
4 4 710 Jacob Depper Dearborn 19:16.8 6:12/M
5 5 925 Adam Lyons South Lyon 19:20.5 6:13/M
6 6 932 Andrew Sokolik South Lyon 19:22.5 6:14/M
7 (< 5) 636 Devin Tenerowicz Allen Park 19:22.9 6:14/M
8 7 936 Joey Younkin South Lyon 19:27.9 6:15/M
9 8 914 Aidan Fallon South Lyon 19:30.9 6:16/M
10 (< 5) 949 Ethan Novilla South Lyon East 19:33.0 6:17/M
11 9 669 Ka Wai (edmond) Tsoi Bloomfield Hills Cranbrook-Kingswood 19:35.0 6:18/M
12 10 919 Jake Helton South Lyon 19:42.5 6:20/M
13 11 910 Bryan Cooney South Lyon 19:45.2 6:21/M
14 12 720 Nathan Sukhira Dearborn 19:51.6 6:23/M
15 13 714 Mohamad Osman Dearborn 19:57.4 6:25/M
16 (> 7) 911 Joe Curtis South Lyon 20:01.0 6:26/M
17 (> 7) 907 Nick Banks South Lyon 20:09.5 6:29/M
18 (> 7) 924 Evan Leslie South Lyon 20:14.3 6:30/M
19 14 715 Christopher Parker Dearborn 20:26.9 6:34/M
20 15 713 Joseph Merna Dearborn 20:27.4 6:35/M
21 (> 7) 931 Tim Slavik South Lyon 20:33.8 6:36/M
22 (< 5) 938 Michael Brown South Lyon East 20:43.9 6:40/M
23 (> 7) 717 Caleb Rice Dearborn 20:46.9 6:41/M
24 (> 7) 704 Zachary Alabarkoff Dearborn 20:55.0 6:44/M
25 (> 7) 917 Brian Harmon South Lyon 20:58.2 6:45/M
26 (> 7) 908 Nik Bauer South Lyon 21:06.3 6:47/M
27 (> 7) 957 Andrew Williams South Lyon 21:08.3 6:48/M 09
28 16 668 Tristan Sirls Bloomfield Hills Cranbrook-Kingswood 21:08.6 6:48/M
29 17 855 Sam Hiestand Macomb Lutheran North 21:11.9 6:49/M
30 (> 7) 930 Valentin Schnitzel South Lyon 21:16.8 6:50/M
31 (< 5) 787 Ross Parnellio Goodrich 21:30.4 6:55/M
32 18 671 Qingyi (simon) Wang Bloomfield Hills Cranbrook-Kingswood 21:31.5 6:55/M
33 19 860 Tyler Kressbach Macomb Lutheran North 21:36.1 6:57/M
34 (< 5) 796 Hunter Tadejewski Goodrich 21:44.4 6:59/M
35 (> 7) 723 Quinn Whittaker Dearborn 21:48.5 7:01/M
36 (< 5) 765 Chase Carter Goodrich 21:48.8 7:01/M
37 20 661 Hoi Man (marco) Chu Bloomfield Hills Cranbrook-Kingswood 21:55.1 7:03/M
38 21 868 Justin Peck Macomb Lutheran North 21:57.0 7:03/M
39 22 854 Noah Harris Macomb Lutheran North 21:57.3 7:03/M
40 (> 7) 918 Braden Heiler South Lyon 22:04.2 7:06/M
41 (> 7) 709 Justin Darragh Dearborn 22:32.8 7:15/M
42 (> 7) 923 Adam Leshok South Lyon 22:40.1 7:17/M
43 23 857 Alex Julson Macomb Lutheran North 22:40.2 7:17/M
44 24 871 Jonathan Sadocha Macomb Lutheran North 22:41.3 7:18/M
45 (> 7) 922 Cam Kurzeja South Lyon 22:49.9 7:20/M
46 (< 5) 942 Luke Fulkerson South Lyon East 22:53.8 7:21/M
47 (> 7) 921 Griffin Klevering South Lyon 22:54.3 7:22/M
48 (< 5) 617 Gunnar Savage Adrian Madison 23:22.4 7:31/M
49 25 667 Nicholas Rokosz Bloomfield Hills Cranbrook-Kingswood 23:26.2 7:32/M
50 (< 5) 611 Josh Counts Adrian Madison 23:45.5 7:38/M
51 (> 7) 975 Ty Morgan South Lyon 23:53.9 7:41/M 10
52 26 866 Scott Pavlik Macomb Lutheran North 24:35.8 7:54/M
53 (> 7) 849 Scott Corbat Macomb Lutheran North 24:51.6 7:59/M
54 (> 7) 909 Justin Carbury South Lyon 25:55.3 8:20/M
55 (> 7) 915 Alex Foytek South Lyon 27:33.6 8:52/M
56 (< 5) 786 Hawke Osterhout Goodrich 28:45.1 9:15/M




Varsity Girls
Team - Macomb Lutheran NorthFinish Position - 1
Team Score (places): 39 Team Score (times): 1:42:16.9 Ave Time: 20:27.3
Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 831 Gina Patterson 1 1 18:34.7 18:34.7 0:00.0
2 803 Jenna Briney 6 7 20:22.1 38:56.9 1:47.4
3 811 Anna Getzinger 7 14 20:22.7 59:19.6 1:47.9
4 830 Alana Patterson 11 25 21:25.5 1:20:45.1 2:50.7
5 844 Briana Weglarz 14 39 21:31.8 1:42:16.9 2:57.0
6 804 Jenna Cundy 16 55 21:41.7 2:03:58.7 3:07.0
7 826 Megan Miller 20 75 22:12.8 2:26:11.6 3:38.1
8 819 Haley Holmes More Than 7 22:56.5 2:49:08.1 4:21.7
9 839 Catlyn Stark More Than 7 23:17.0 3:12:25.1 4:42.2
10 805 Julia Cundy More Than 7 23:47.7 3:36:12.8 5:12.9
11 828 Caroline Oska More Than 7 23:52.9 4:00:05.7 5:18.1
12 802 Leah Bell More Than 7 23:58.6 4:24:04.3 5:23.8
13 845 Rachel Zauel More Than 7 24:16.4 4:48:20.8 5:41.6
14 843 Maria Viviano More Than 7 24:45.0 5:13:05.8 6:10.2

Team - Bloomfield Hills Cranbrook-KingswooFinish Position - 2
Team Score (places): 46 Team Score (times): 1:43:20.3 Ave Time: 20:40.0
Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 650 Schirin Rangnick 2 2 19:34.3 19:34.3 0:00.0
2 643 Claire Ford 4 6 19:54.0 39:28.4 0:19.7
3 638 Natalie Baxter 5 11 20:10.9 59:39.3 0:36.6
4 639 Zoe Baxter 17 28 21:46.3 1:21:25.7 2:12.0
5 654 Katherine Toenniges 18 46 21:54.6 1:43:20.3 2:20.2

Team - GoodrichFinish Position - 3
Team Score (places): 103 Team Score (times): 1:52:42.9 Ave Time: 22:32.5
Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 736 Mariah Hart 9 9 20:58.4 20:58.4 0:00.0
2 738 Casi Hudak 12 21 21:27.7 42:26.2 0:29.2
3 755 Mara Trembley 15 36 21:38.7 1:04:04.9 0:40.2
4 745 Hope McCallum 32 68 24:07.9 1:28:12.8 3:09.4
5 726 Katiana Cavric 35 103 24:30.0 1:52:42.9 3:31.6
6 752 Asthton Stewart 36 139 24:30.7 2:17:13.6 3:32.2
7 746 Ally McKenzie 43 182 25:31.8 2:42:45.4 4:33.3

Team - Allen ParkFinish Position - 4
Team Score (places): 107 Team Score (times): 1:53:05.9 Ave Time: 22:37.1
Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 618 Amber Castoreno 10 10 21:09.4 21:09.4 0:00.0
2 621 Courtney Murray 21 31 22:20.3 43:29.7 1:10.8
3 623 Haley Powell 24 55 23:00.6 1:06:30.3 1:51.2
4 619 Allie Cayo 25 80 23:08.2 1:29:38.6 1:58.8
5 624 Ammy Rosales 27 107 23:27.3 1:53:05.9 2:17.8
6 620 Emily Lovasz 34 141 24:18.2 2:17:24.1 3:08.7

Team - Adrian MadisonFinish Position - 5
Team Score (places): 119 Team Score (times): 1:54:49.6 Ave Time: 22:57.9
Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 608 Megan Rosales 3 3 19:49.5 19:49.5 0:00.0
2 603 Callie Halsey 26 29 23:19.0 43:08.5 3:29.4
3 601 Rita Dehoyos 28 57 23:41.5 1:06:50.1 3:51.9
4 605 Megan McTaggart 29 86 23:45.1 1:30:35.2 3:55.5
5 602 Reese Dillard 33 119 24:14.3 1:54:49.6 4:24.7
6 607 Soneida Rodriquez 38 157 24:56.9 2:19:46.6 5:07.3
7 606 Keeley Pape 47 204 26:37.2 2:46:23.8 6:47.6

Team - DearbornFinish Position - 6
Team Score (places): 125 Team Score (times): 1:55:27.3 Ave Time: 23:05.4
Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 696 Layla Elmokadem 13 13 21:30.5 21:30.5 0:00.0
2 698 Fatima Jomaa 19 32 22:09.4 43:39.9 0:38.8
3 703 Miajune Wurster 23 55 22:59.6 1:06:39.5 1:29.0
4 699 Celine Nasser 31 86 23:49.5 1:30:29.1 2:19.0
5 701 Taylor Pare 39 125 24:58.1 1:55:27.3 3:27.5
6 695 Amani Dobbs 40 165 25:13.3 2:20:40.7 3:42.8
7 693 Kristianna Ballnik 45 210 26:24.3 2:47:05.0 4:53.8

Team - SpringportFinish Position - 7
Team Score (places): 165 Team Score (times): 2:02:12.7 Ave Time: 24:26.5
Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 956 Caitlin Henne 8 8 20:36.0 20:36.0 0:00.0
2 955 Emmy Dyer 22 30 22:37.5 43:13.6 2:01.5
3 963 Sarah Siscoe 41 71 25:24.4 1:08:38.1 4:48.3
4 961 Vella Naylor 46 117 26:35.7 1:35:13.8 5:59.6
5 954 Maddy Camburn 48 165 26:58.8 2:02:12.7 6:22.8
6 953 Maggie Belcher 49 214 27:45.4 2:29:58.1 7:09.3
7 966 Savannah Underhill 52 266 28:38.4 2:58:36.6 8:02.3

Team - Whitmore LakeFinish Position - 8
Team Score (places): 204 Team Score (times): 2:07:47.5 Ave Time: 25:33.5
Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 980 Callie McCann 30 30 23:45.8 23:45.8 0:00.0
2 978 Audrey Lama 37 67 24:44.1 48:29.9 0:58.2
3 977 Ella Henry 42 109 25:28.4 1:13:58.3 1:42.5
4 981 Chelsea Spangler 44 153 25:34.9 1:39:33.2 1:49.1
5 985 Droma Xiangqiuzhima 51 204 28:14.3 2:07:47.5 4:28.4

Team - Ottawa Lake-Whiteford AFinish Position - 9
Team Score (places): 268 Team Score (times): 2:33:08.9 Ave Time: 30:37.8
Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 884 Emma Lough 50 50 27:51.4 27:51.4 0:00.0
2 883 Hannah Curtis 53 103 29:28.8 57:20.3 1:37.4
3 887 Jessica Taylor 54 157 29:39.0 1:26:59.4 1:47.5
4 886 Claire Simms 55 212 30:53.4 1:57:52.8 3:01.9
5 882 Myrranda Adams 56 268 35:16.1 2:33:08.9 7:24.6



Varsity Boys
Team - Allen ParkFinish Position - 1
Team Score (places): 59 Team Score (times): 1:27:45.0 Ave Time: 17:33.0
Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 630 Alec Keaton 1 1 16:30.0 16:30.0 0:00.0
2 634 Jared Rieden 8 9 17:19.5 33:49.5 0:49.5
3 627 Austin Goulasarian 12 21 17:46.2 51:35.7 1:16.2
4 635 Matt Skarbinski 17 38 17:57.0 1:09:32.7 1:27.0
5 631 Ryan Lafferty 21 59 18:12.2 1:27:45.0 1:42.2
6 629 Drew Johnson 26 85 18:25.2 1:46:10.2 1:55.2
7 633 Alex Rieden 32 117 18:44.6 2:04:54.8 2:14.6

Team - Adrian MadisonFinish Position - 2
Team Score (places): 79 Team Score (times): 1:28:51.9 Ave Time: 17:46.3
Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 613 David Gilbert 3 3 16:46.7 16:46.7 0:00.0
2 615 Christopher Kangas 9 12 17:19.6 34:06.3 0:32.9
3 616 Jason McGinnis 14 26 17:53.1 51:59.5 1:06.4
4 612 Alex Garcia 25 51 18:16.8 1:10:16.3 1:30.1
5 610 Michael Burciaga 28 79 18:35.5 1:28:51.9 1:48.8
6 609 John Ambrose 33 112 18:45.5 1:47:37.4 1:58.8
7 614 Ben Kangas 34 146 18:46.2 2:06:23.7 1:59.5

Team - South LyonFinish Position - 3
Team Score (places): 93 Team Score (times): 1:29:45.3 Ave Time: 17:57.0
Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 934 Bryce Vanasselt 4 4 16:49.3 16:49.3 0:00.0
2 929 Jordan Okdie 13 17 17:46.9 34:36.3 0:57.6
3 935 Brandon Wenner 23 40 18:15.5 52:51.8 1:26.2
4 933 Marshall Thelen 24 64 18:16.5 1:11:08.4 1:27.2
5 906 Jonathan Allen 29 93 18:36.8 1:29:45.3 1:47.5
6 913 Evan Demoss 38 131 18:58.4 1:48:43.7 2:09.1
7 926 George Miller 48 179 19:20.5 2:08:04.3 2:31.2

Team - DearbornFinish Position - 4
Team Score (places): 94 Team Score (times): 1:29:51.0 Ave Time: 17:58.2
Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 722 Craig Weaver 10 10 17:19.8 17:19.8 0:00.0
2 716 Riad Rababeh 11 21 17:35.5 34:55.3 0:15.7
3 718 Benjamin Serratos 16 37 17:55.6 52:51.0 0:35.8
4 707 Anthony Brown 22 59 18:13.3 1:11:04.4 0:53.5
5 719 Christopher Sheridan 35 94 18:46.6 1:29:51.0 1:26.7
6 708 Christopher Brown 37 131 18:52.0 1:48:43.0 1:32.1
7 721 Christian Thibodeau 39 170 18:59.1 2:07:42.2 1:39.2

Team - Macomb Lutheran NorthFinish Position - 5
Team Score (places): 108 Team Score (times): 1:30:54.4 Ave Time: 18:10.9
Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 852 Peter Freeman 6 6 17:16.4 17:16.4 0:00.0
2 875 Danny Weglarz 15 21 17:54.7 35:11.1 0:38.2
3 870 Tyler Prisby 20 41 18:12.1 53:23.2 0:55.6
4 859 Brad Kotenko 27 68 18:32.1 1:11:55.3 1:15.6
5 856 Brett Hudson 40 108 18:59.1 1:30:54.4 1:42.7
6 862 William Martin 42 150 19:01.8 1:49:56.3 1:45.4
7 863 Joe Milanov 44 194 19:03.0 2:08:59.4 1:46.6
8 876 Aaron Wood More Than 7 19:11.4 2:28:10.8 1:55.0
9 864 Jacob Miller More Than 7 19:31.0 2:47:41.9 2:14.6
10 872 Alex Schneider More Than 7 19:56.8 3:07:38.7 2:40.4
11 846 Zach Anderson More Than 7 20:10.3 3:27:49.0 2:53.8
12 867 Ryan Peck More Than 7 20:15.3 3:48:04.4 2:58.9
13 850 Anthony Devroy More Than 7 21:25.3 4:09:29.7 4:08.9
14 861 Nathan Kurek More Than 7 21:30.6 4:31:00.4 4:14.1
15 865 Cole Misuraca More Than 7 21:40.6 4:52:41.0 4:24.2

Team - Bloomfield Hills Cranbrook-KingswooFinish Position - 6
Team Score (places): 177 Team Score (times): 1:33:27.1 Ave Time: 18:41.4
Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 670 Eli Tukel 5 5 16:54.4 16:54.4 0:00.0
2 658 Nico Bennett-Carpenter 30 35 18:40.4 35:34.8 1:46.0
3 663 Sam Inloes 43 78 19:02.2 54:37.0 2:07.8
4 662 Sean Gu 49 127 19:21.1 1:13:58.1 2:26.7
5 672 Yoshiki Yamamoto 50 177 19:28.9 1:33:27.1 2:34.5
6 666 Robert Li 56 233 19:50.9 1:53:18.0 2:56.5
7 659 Benjamin Boss 58 291 20:07.5 2:13:25.6 3:13.1

Team - DansvilleFinish Position - 7
Team Score (places): 186 Team Score (times): 1:34:20.5 Ave Time: 18:52.1
Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 689 Ben Lober 18 18 17:58.0 17:58.0 0:00.0
2 690 Anthony Mack 19 37 18:04.3 36:02.3 0:06.3
3 688 Ethan Launstein 45 82 19:06.7 55:09.0 1:08.7
4 684 Daniel Hartman 51 133 19:30.2 1:14:39.2 1:32.2
5 680 Spencer Anderson 53 186 19:41.3 1:34:20.5 1:43.2
6 685 Jacob Kadluboski 54 240 19:46.7 1:54:07.3 1:48.7

Team - GoodrichFinish Position - 8
Team Score (places): 195 Team Score (times): 1:35:17.2 Ave Time: 19:03.4
Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 774 Kyle Gavulic 2 2 16:36.4 16:36.4 0:00.0
2 798 Andrew Tippen 31 33 18:41.3 35:17.7 2:04.9
3 761 Austin Bierkamp 41 74 18:59.3 54:17.1 2:22.9
4 801 Carrington Wiggins 57 131 19:59.9 1:14:17.0 3:23.5
5 783 Maian Mi 64 195 21:00.1 1:35:17.2 4:23.7
6 762 Evan Bierkamp 70 265 22:42.6 1:57:59.9 6:06.2
7 794 Mitchel Smith 73 338 24:55.0 2:22:54.9 8:18.6

Team - South Lyon EastFinish Position - 9
Team Score (places): 255 Team Score (times): 1:38:33.6 Ave Time: 19:42.7
Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 940 Alexander Cronin 36 36 18:50.8 18:50.8 0:00.0
2 945 Aaron Hoorn 46 82 19:12.9 38:03.7 0:22.1
3 946 Max Hoorn 52 134 19:33.4 57:37.1 0:42.6
4 952 Zachary Wiseman 60 194 20:26.2 1:18:03.3 1:35.4
5 939 Tom Charney 61 255 20:30.2 1:38:33.6 1:39.4
6 951 Jimmy Sharpe 66 321 21:20.3 1:59:53.9 2:29.5
7 941 Jamie Fadden 74 395 25:14.5 2:25:08.5 6:23.7

Team - Whitmore LakeFinish Position - 10
Team Score (places): 264 Team Score (times): 1:43:37.2 Ave Time: 20:43.4
Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 987 Trey Cucuro 7 7 17:17.1 17:17.1 0:00.0
2 989 Hunter Fanson 55 62 19:46.9 37:04.1 2:29.7
3 986 Ryan Banks 62 124 20:44.9 57:49.1 3:27.8
4 990 Deacon Fountain 68 192 22:02.1 1:19:51.2 4:44.9
5 993 Max Shew 72 264 23:46.0 1:43:37.2 6:28.9

Team - Petersburg-SummerfieldFinish Position - 11
Team Score (places): 301 Team Score (times): 1:43:03.2 Ave Time: 20:36.6
Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 901 Curtis Manore 47 47 19:17.7 19:17.7 0:00.0
2 904 Matt Wagner 59 106 20:11.2 39:29.0 0:53.4
3 905 Jonathan Waterhouse 63 169 20:49.3 1:00:18.3 1:31.5
4 899 Louie Hoover 65 234 21:12.7 1:21:31.0 1:54.9
5 903 Wyatt Tipping 67 301 21:32.1 1:43:03.2 2:14.4
6 898 Oak Arquette 69 370 22:04.9 2:05:08.1 2:47.1
7 900 Hunter Longnecker 71 441 23:24.2 2:28:32.4 4:06.5



reserve/Open 5K

Red
Place Team Top 5 Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 Bloomfield Hills Cranbrook-Kingswoo 15 1 2 3 4 5 6 7
Top 5 Times: 2:04:41.8

Inc. Goodrich 3 finishers


White
Place Team Top 5 Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 Macomb Lutheran North 15 1 2 3 4 5 6 7
Top 5 Times: 2:03:48.6




reserve/Open 5K

Red
Place Team Top 5 Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 South Lyon 27 1 5 6 7 8 10 11
Top 5 Times: 1:35:56.4

2 Dearborn 34 2 3 4 12 13 14 15
Top 5 Times: 1:37:31.0

3 Bloomfield Hills Cranbrook-Kingswoo 79 9 16 17 18 19
Top 5 Times: 1:47:36.5

Inc. Allen Park 1 finishers

Inc. Goodrich 4 finishers

Inc. South Lyon East 3 finishers


White
Place Team Top 5 Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 Macomb Lutheran North 15 1 2 3 4 5 6 7
Top 5 Times: 1:49:22.7

Inc. Adrian Madison 2 finishers