2014 Hesperia Panther Invite

back to results

Aug. 27, 2014

2014 Hesperia Panther Invite
Provided by Michiana Timing


2014 Hesperia Panther Invite

August 27, 2014

Results By Michiana Timing www.michianatiming.com
Overall Finish List - Boys

Varsity Boys

Big


O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade

1 1 114 Brayden Huddleston Benzie Central 18:21.7 3:40/K 10
2 2 83 Arik LaFave Hesperia 18:24.2 3:41/K 11
3 3 126 Jake Williams Benzie Central 18:48.1 3:46/K 11
4 4 79 Damian Halverson Hesperia 18:49.7 3:46/K 12
5 5 41 Sam Deuling Muskegon Orchard View 18:54.6 3:47/K 11
6 6 122 Noah Robotham Benzie Central 18:55.2 3:47/K 11
7 7 53 Zach Diamond Lowell 19:02.1 3:48/K 12
8 8 34 Dylan Felt Shelby 19:13.5 3:51/K 12
9 9 110 Zane Brooks Benzie Central 19:20.6 3:52/K 12
10 10 44 Mike Hyatt Muskegon Orchard View 19:39.8 3:56/K 9
11 11 108 Kyle Bailey Benzie Central 19:43.7 3:57/K 12
12 12 144 Brad Hotovy Allendale 19:46.5 3:57/K 10
13 13 112 Jeffery Crouch Benzie Central 19:52.4 3:58/K 10
14 14 86 Kyle Venne Hesperia 19:54.3 3:59/K 10
15 15 58 Eric Judd Lowell 20:09.6 4:02/K 10
16 16 43 Jesse Gaudette Muskegon Orchard View 20:24.9 4:05/K 10
17 17 123 Kyle Smith Benzie Central 20:36.5 4:07/K 11
18 18 137 Nic Dankowski Allendale 21:07.9 4:13/K 11
19 19 147 Bryce Sawyer Allendale 21:27.9 4:17/K 9
20 20 138 Tim Dean Allendale 21:29.7 4:18/K 10
21 21 84 Collin Neilson Hesperia 21:30.5 4:18/K 10
22 22 37 Devon Smith Shelby 21:41.6 4:20/K 12
23 (> 7) 120 Max Okros Benzie Central 21:43.0 4:21/K 10
24 23 42 Griffin Farr Muskegon Orchard View 21:58.9 4:24/K 11
25 24 51 Alex Bohr Lowell 22:10.4 4:26/K 12
26 25 142 Zach Hamlin Allendale 22:13.6 4:27/K 9
27 26 52 Kyle Cater Lowell 22:16.8 4:27/K 10
28 27 141 Ryan Emelander Allendale 22:19.5 4:28/K 10
29 28 46 Todd Ryan Muskegon Orchard View 22:20.4 4:28/K 11
30 (> 7) 113 Travis Hillier Benzie Central 22:27.0 4:29/K 12
31 29 64 Dan Onan Lowell 22:27.9 4:29/K 12
32 (> 7) 116 Joey Johnston Benzie Central 22:30.8 4:30/K 10
33 (> 7) 125 Kane Thomason Benzie Central 22:39.8 4:32/K 9
34 30 36 Mitch Mather Shelby 22:56.7 4:35/K 11
35 31 56 Nick Higgins Lowell 23:00.7 4:36/K 12
36 32 50 Keagan Barnes Lowell 23:04.0 4:37/K 10
37 (> 7) 109 Hayden Bretzke Benzie Central 23:06.6 4:37/K 10
38 33 35 David Green Shelby 23:07.5 4:37/K 12
39 34 82 Luke Kruppe Hesperia 23:16.7 4:39/K 9
40 (> 7) 68 Caleb Sobie Lowell 23:17.5 4:39/K 10
41 35 150 Nathan Timmer Allendale 23:27.8 4:41/K 11
42 (> 7) 65 Seth Palmer Lowell 23:31.8 4:42/K 9
43 36 38 Dylan Towne Shelby 23:33.4 4:43/K 10
44 37 47 Ayden Tyler Muskegon Orchard View 24:05.6 4:49/K 11
45 38 33 Teddy Barco Shelby 24:07.4 4:49/K 12
46 (> 7) 59 Reece Karns Lowell 24:12.6 4:50/K 11
47 (> 7) 143 Steven Hilmert Allendale 24:13.0 4:51/K 10
48 39 78 Logan Eaves Hesperia 24:32.6 4:54/K 10
49 40 45 Jake Lysiak Muskegon Orchard View 24:34.8 4:55/K 11
50 (> 7) 148 Colt Seeley Allendale 24:50.3 4:58/K 12
51 41 39 David Waltz Shelby 25:07.0 5:01/K 12
52 (> 7) 151 Zach Timmer Allendale 25:14.4 5:03/K 10
53 (> 7) 66 Nethercott Riley Lowell 25:23.4 5:05/K 10
54 (> 7) 54 Brayton Grant Lowell 25:24.2 5:05/K 12
55 (> 7) 70 Nick Truba Lowell 25:38.9 5:08/K 10
56 (> 7) 146 Zack Oswald Allendale 25:46.0 5:09/K 11
57 (> 7) 115 Jacob Ingleston Benzie Central 25:48.0 5:10/K 9
58 (> 7) 69 Kenny Stump Lowell 25:56.9 5:11/K 9
59 (> 7) 136 AJ Carrell Allendale 26:02.8 5:12/K 10
60 (> 7) 121 Cody Reightley Benzie Central 26:11.9 5:14/K 10
61 (> 7) 55 Louie Hart Lowell 26:20.0 5:16/K 12
62 (> 7) 118 Jhonathan Long Benzie Central 26:27.0 5:17/K 12
63 (> 7) 40 Zachery Burnham Muskegon Orchard View 26:30.9 5:18/K 9
64 (> 7) 111 Garrison Case Benzie Central 27:34.8 5:31/K 9
65 (> 7) 139 Dylan Dehning Allendale 27:49.3 5:34/K 9
66 (> 7) 48 Noah Wymer Muskegon Orchard View 28:13.6 5:39/K 12
67 (> 7) 57 Evan Johnson Lowell 31:58.3 6:24/K 9
68 (> 7) 117 Scot Laing Benzie Central 32:17.1 6:27/K 10
69 (> 7) 124 Zac Taghon Benzie Central 33:04.5 6:37/K 9
70 (> 7) 119 Josh Nye Benzie Central 33:35.6 6:43/K 9



Overall Finish List - Boys

Varsity Boys

Small


O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade

1 1 25 Jacob Pettinga Saugatuck 17:43.8 3:33/K 12
2 2 94 Jordan Anderson Bear Lake 18:51.2 3:46/K 11
3 3 20 Nick Butch Saugatuck 18:52.9 3:46/K 10
4 4 100 Gary McBride Bear Lake 19:02.5 3:48/K 9
5 5 26 Zachary Pettinga Saugatuck 19:05.2 3:49/K 10
6 6 21 Orlando Carrion Saugatuck 19:06.9 3:49/K 10
7 7 19 Joe Brown Saugatuck 19:09.0 3:50/K 12
8 8 133 Brad Wurzel Berrien Springs 19:38.4 3:56/K 11
9 9 28 Sam Putzke Saugatuck 19:59.0 4:00/K 10
10 10 93 Josh Woods Evart 20:03.1 4:01/K 10
11 11 30 Josh Schutzenhofer Saugatuck 20:33.6 4:07/K 10
12 12 129 Grant Parkins Berrien Springs 20:36.4 4:07/K 12
13 13 107 Cole Verrett Bear Lake 20:41.8 4:08/K 11
14 (> 7) 31 Keegan Seifert Saugatuck 20:43.5 4:09/K 9
15 14 99 Taylor Makowski Bear Lake 20:54.6 4:11/K 12
16 (> 7) 18 David Borland Saugatuck 20:55.3 4:11/K 10
17 (> 7) 32 Jacob VanderRoest Saugatuck 21:01.9 4:12/K 10
18 (> 7) 22 Eldon Garvelink Saugatuck 21:05.6 4:13/K 10
19 15 128 Amos Leach Berrien Springs 21:10.3 4:14/K 10
20 (> 7) 23 Nick Heelan Saugatuck 21:23.8 4:17/K 10
21 16 97 Kaiden Hejl Bear Lake 21:30.8 4:18/K 9
22 17 96 Michael Belinsky Bear Lake 21:31.1 4:18/K 11
23 (< 5) 8 Carl Tanner Walkerville 21:38.3 4:20/K 10
24 18 98 Lane Lee Bear Lake 21:40.7 4:20/K 9
25 (< 5) 6 Perrin Kirwin Walkerville 21:54.4 4:23/K 10
26 19 92 Micah Wetters Evart 21:55.7 4:23/K 11
27 (> 7) 95 Jared Bair Bear Lake 22:08.4 4:26/K 12
28 (> 7) 101 Dyllon McLouth Bear Lake 22:12.7 4:26/K 10
29 (< 5) 332 Leo Vallejo Wyoming Lee 22:43.1 4:33/K 11
30 20 88 Andrew Bengry Evart 23:02.8 4:36/K 11
31 21 15 Noah Moran Ravenna 23:20.4 4:40/K 11
32 22 131 Alex Porter Berrien Springs 23:30.9 4:42/K 10
33 23 73 Don Nguyen Wyoming Godwin Heights 23:40.0 4:44/K 12
34 (> 7) 17 Corbin Blink Saugatuck 24:05.6 4:49/K 9
35 (> 7) 105 Joeb Reed Bear Lake 24:25.5 4:53/K 10
36 (> 7) 27 Christian Post Saugatuck 24:28.6 4:54/K 10
37 (> 7) 103 Trevor Pargeon Bear Lake 24:45.9 4:57/K 10
38 24 132 Sean Valentine Berrien Springs 25:07.1 5:01/K 9
39 (< 5) 329 Jorge Evans Wyoming Lee 25:32.4 5:06/K 11
40 25 130 Austin Pisarsky Berrien Springs 25:33.3 5:07/K 9
41 26 89 Devin Day Evart 25:35.3 5:07/K 10
42 27 14 Peter Kubasiak Ravenna 25:54.2 5:11/K 9
43 28 76 Juan Villareall Wyoming Godwin Heights 26:12.0 5:14/K 11
44 29 90 Nick Niles Evart 26:29.9 5:18/K 11
45 30 77 Anthony Wilson Wyoming Godwin Heights 27:02.3 5:24/K 10
46 31 12 Tyler Hekkema Ravenna 27:33.7 5:31/K 11
47 32 10 Derek Forner Ravenna 27:34.3 5:31/K 11
48 (> 7) 106 Devin Tolin Bear Lake 28:16.4 5:39/K 12
49 33 74 Jacob Peters Wyoming Godwin Heights 28:36.2 5:43/K 9
50 34 9 Paul Bowyer Ravenna 28:39.5 5:44/K 9
51 35 335 Ryan Albright Evart 29:00.0 5:48/K 11
52 (> 7) 29 John Scheiderer Saugatuck 29:39.6 5:56/K 9
53 36 75 James Tran Wyoming Godwin Heights 30:02.9 6:00/K 9
54 (> 7) 104 Tighe Pepera Bear Lake 30:17.0 6:03/K 10
55 (> 7) 102 Todd Merrill Bear Lake 30:23.2 6:05/K 10
56 (> 7) 24 Maxwell McQueary Saugatuck 30:35.0 6:07/K 10
57 37 72 Emelio Avila Wyoming Godwin Heights 31:33.6 6:19/K 10
58 38 91 Jacob Quist Evart 31:46.1 6:21/K 9
59 (< 5) 331 Lius Ruiz Wyoming Lee 37:44.5 7:33/K 10
60 39 127 Jacob Kublick Berrien Springs 39:04.1 7:49/K 10
61 (< 5) 330 David Ruiz Wyoming Lee 41:43.6 8:21/K 12
Team Summary Report - Boys

Varsity Boys

Big


Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*

1 Benzie Central 30 1 3 6 9 11 13 17
Top 5 Times: 1:35:09.5

2 Hesperia 75 2 4 14 21 34 39
Top 5 Times: 1:41:55.5

3 Muskegon Orchard View 82 5 10 16 23 28 37 40
Top 5 Times: 1:43:18.7

4 Allendale 94 12 18 19 20 25 27 35
Top 5 Times: 1:46:05.7

5 Lowell 101 7 15 24 26 29 31 32
Top 5 Times: 1:46:07.1

6 Shelby 129 8 22 30 33 36 38 41
Top 5 Times: 1:50:32.9

Team Summary Report - Boys

Varsity Boys

Small


Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*

1 Saugatuck 22 1 3 5 6 7 9 11
Top 5 Times: 1:33:57.9

2 Bear Lake 49 2 4 13 14 16 17 18
Top 5 Times: 1:41:01.1

3 Berrien Springs 81 8 12 15 22 24 25 39
Top 5 Times: 1:50:03.3

4 Evart 104 10 19 20 26 29 35 38
Top 5 Times: 1:57:07.0

5 Ravenna 145 21 27 31 32 34
Top 5 Times: 2:13:02.3

6 Wyoming Godwin Heights 150 23 28 30 33 36 37
Top 5 Times: 2:15:33.5

Inc. Walkerville 2 finishers
Top 5 Times:

Inc. Wyoming Lee 4 finishers
Top 5 Times:





2014 Hesperia Panther Invite

August 27, 2014

Results By Michiana Timing www.michianatiming.com
Overall Finish List - Girls

Varsity Girls

Big


O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade

1 1 293 Stephanie Schaub Benzie Central 21:51.4 4:22/K 11
2 2 316 Amber Mango Allendale 22:18.2 4:28/K 9
3 3 310 Rachel Gohn Allendale 22:25.0 4:29/K 11
4 4 321 Bekah Vanderhelm Allendale 22:26.6 4:29/K 10
5 5 279 Olivia Brian Benzie Central 22:50.1 4:34/K 10
6 6 210 Shaylin Hollis Jenison 23:06.3 4:37/K 12
7 7 218 Inez Samuels Jenison 23:50.5 4:46/K 12
8 8 296 Mary Claire Smeltzer Benzie Central 24:16.2 4:51/K 9
9 9 308 Shelbi Dyke Allendale 24:21.0 4:52/K 12
10 10 189 Luc Andrade Shelby 24:27.1 4:53/K 11
11 11 320 Sevia Suits Allendale 24:29.3 4:54/K 9
12 12 259 Victoria Ross Hesperia 24:37.9 4:55/K 11
13 13 245 Desiree Striplin Lowell 25:01.6 5:00/K 11
14 14 257 Kaycee Jackson Hesperia 25:23.3 5:05/K 12
15 15 219 Stormi Samuels Jenison 25:25.2 5:05/K 12
16 16 281 Morgan Burch Benzie Central 25:26.8 5:05/K 10
17 17 237 Emily Judd Lowell 25:29.3 5:06/K 12
18 18 209 Lynden Hamstra Jenison 25:34.2 5:07/K 11
19 19 261 Hannah Sperry Hesperia 25:42.1 5:08/K 11
20 20 287 Savannah Hayden Benzie Central 25:43.1 5:09/K 12
21 21 304 Christina Berna Allendale 25:44.4 5:09/K 9
22 22 288 Lucy Karpukhno Benzie Central 25:45.3 5:09/K 9
23 23 247 Breanna VanLaan Lowell 25:46.7 5:09/K 11
24 24 232 Kyla Dixon Lowell 25:47.0 5:09/K 10
25 25 238 Megan Khodl Lowell 26:00.5 5:12/K 11
26 26 298 Emily White Benzie Central 26:55.1 5:23/K 10
27 27 235 Haley Engles Lowell 26:59.6 5:24/K 11
28 28 223 Brianna Turmell Jenison 27:06.4 5:25/K 10
29 29 212 Lexi Kapla Jenison 27:06.5 5:25/K 10
30 30 233 Katrina Droski Lowell 27:13.4 5:27/K 9
31 (< 5) 333 Madison Rose Muskegon Orchard View 27:23.2 5:29/K 10
32 (> 7) 230 Colleen Cater Lowell 27:25.3 5:29/K 12
33 (> 7) 236 Victoria Hewitt Lowell 27:32.2 5:30/K 11
34 (> 7) 239 Dawn Kondor Lowell 27:33.5 5:31/K 9
35 (> 7) 234 Mekare Elliot Lowell 27:36.7 5:31/K 11
36 (> 7) 297 Charlotte Warsecke Benzie Central 27:55.9 5:35/K 12
37 31 303 Jordan Arsenault Allendale 28:18.7 5:40/K 12
38 32 255 Alex Bieri Hesperia 28:19.1 5:40/K 11
39 33 260 Brooke Schooley Hesperia 28:22.9 5:40/K 11
40 (> 7) 240 Mary Leasure Lowell 28:26.9 5:41/K 12
41 (> 7) 229 Taylor Bierling Lowell 28:43.5 5:45/K 12
42 34 224 Abby Tuttle Jenison 28:50.6 5:46/K 12
43 (> 7) 315 Mikala MacGeorge Allendale 28:51.4 5:46/K 11
44 (> 7) 204 Breanna Ammerman Jenison 28:54.4 5:47/K 10
45 (> 7) 311 Rylee Guerrero Allendale 29:10.5 5:50/K 10
46 (> 7) 243 Brianna Raspor Lowell 29:15.0 5:51/K 12
47 (> 7) 307 Marisa Dyke Allendale 29:17.2 5:51/K 10
48 (> 7) 284 Paige Cutler Benzie Central 29:21.4 5:52/K 11
49 (> 7) 226 Alyssa Vitale Jenison 29:29.7 5:54/K 11
50 35 194 Olivia Mussell Shelby 29:54.1 5:59/K 11
51 (> 7) 208 Maddy Frank Jenison 30:06.6 6:01/K 11
52 (> 7) 244 Francesca Robinson Lowell 30:37.8 6:07/K 12
53 (< 5) 201 Brooke May Muskegon Orchard View 30:39.8 6:08/K 9
54 (< 5) 200 Salencia Farr Muskegon Orchard View 30:44.9 6:09/K 9
55 (> 7) 294 Rebecca Short Benzie Central 30:59.1 6:12/K 11
56 (> 7) 322 Kensley Zaldivar Allendale 31:21.2 6:16/K 11
57 36 190 Natalie Fox Shelby 31:43.6 6:21/K 10
58 37 197 Marissa Smith Shelby 31:47.9 6:21/K 11
59 38 263 Darby VanAvery Hesperia 31:54.0 6:23/K 9
60 39 199 Rachel Wilson Shelby 32:01.3 6:24/K 11
61 (> 7) 49 Ahinara Rios Mass Lowell 32:17.0 6:27/K 10
62 (> 7) 231 Elle Coble Lowell 32:17.7 6:27/K 11
63 (< 5) 334 Monica Benson Muskegon Orchard View 32:31.0 6:30/K 9
64 (> 7) 214 Katie Leonard Jenison 32:31.3 6:30/K 11
65 40 198 Brianna Westmoreland Shelby 33:05.2 6:37/K 11
66 (> 7) 246 Kayleigh Striplin Lowell 33:09.1 6:38/K 10
67 (> 7) 241 Kathryn Miller Lowell 33:43.2 6:45/K 10
68 41 195 Elaina Schlukebir Shelby 34:14.8 6:51/K 12
69 (> 7) 228 Courtney Wood Jenison 34:23.8 6:53/K 12
70 (> 7) 196 Holly Schlukebir Shelby 34:25.4 6:53/K 10
71 (> 7) 191 Brittany Hubbard Shelby 34:46.5 6:57/K 10
72 (> 7) 242 Esme Misiak Lowell 38:39.3 7:44/K 12
73 (> 7) 193 Elizabeth Kelly Shelby 42:15.0 8:27/K 11
74 (> 7) 192 Kinsey Johnson Shelby 42:20.2 8:28/K 11



Overall Finish List - Girls

Varsity Girls

Small


O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade

1 1 185 Paisley Sipes Saugatuck 22:05.5 4:25/K 9
2 2 272 McKaya Groenwald Bear Lake 22:36.5 4:31/K 12
3 3 186 Libby Springer Saugatuck 22:51.3 4:34/K 11
4 4 167 Mychala Spoelman Ravenna 22:55.0 4:35/K 10
5 5 271 Keena Gilbert Bear Lake 23:02.3 4:36/K 12
6 6 267 Yuki Babinec Bear Lake 23:12.7 4:38/K 9
7 7 179 Kit Huffman Saugatuck 23:37.4 4:43/K 10
8 8 180 Rudy Joon Saugatuck 23:46.5 4:45/K 10
9 (< 5) 154 Emily Merten Walkerville 23:54.5 4:47/K 10
10 9 165 Emma Pahl Ravenna 23:55.0 4:47/K 12
11 10 277 Alycia Peterson Bear Lake 24:02.7 4:48/K 12
12 11 181 Jennifer Kelly Saugatuck 24:13.3 4:51/K 12
13 12 175 Mary Cappelletti Saugatuck 24:35.5 4:55/K 12
14 13 268 Elizabeth Belinsky Bear Lake 24:39.5 4:56/K 9
15 14 178 Piper Harris Saugatuck 24:46.8 4:57/K 10
16 (< 5) 266 Mara VanOrder Evart 24:56.4 4:59/K 11
17 15 162 Ella Mabrito Ravenna 25:05.7 5:01/K 11
18 16 273 Meredith Hengy Bear Lake 25:16.8 5:03/K 12
19 (> 7) 176 Claire Conley Saugatuck 25:18.6 5:04/K 10
20 (< 5) 301 Mara McFarland Berrien Springs 25:35.3 5:07/K 10
21 17 275 Katie Millard Bear Lake 25:35.6 5:07/K 12
22 (> 7) 187 Delaney Stickel Saugatuck 25:51.9 5:10/K 10
23 (> 7) 269 Faith Corey Bear Lake 26:06.4 5:13/K 9
24 (> 7) 270 Alyson Fink Bear Lake 26:37.2 5:19/K 12
25 18 158 Hannah Erffmeyer Ravenna 26:37.5 5:19/K 11
26 (> 7) 173 Sydnie Avery Saugatuck 27:29.5 5:30/K 10
27 (< 5) 264 Clairese Clark Evart 27:34.9 5:31/K 11
28 19 253 Rachel Villafuerte Wyoming Godwin Heights 27:36.9 5:31/K 12
29 (< 5) 153 Melanie Drum Walkerville 28:03.9 5:37/K 12
30 (> 7) 188 Isabelle Van Wieren Saugatuck 28:05.3 5:37/K 12
31 20 159 Brianna Grimm Ravenna 28:14.0 5:39/K 12
32 21 249 Xiamora Florez Wyoming Godwin Heights 28:28.6 5:42/K 12
33 (> 7) 184 Ariel Shull Saugatuck 28:30.4 5:42/K 9
34 (< 5) 328 Michelle Shepardson Wyoming Lee 28:49.2 5:46/K 11
35 22 251 Stephanie Lam Wyoming Godwin Heights 28:49.8 5:46/K 9
36 (< 5) 155 Stacie Talsma Walkerville 28:55.9 5:47/K 12
37 23 164 Lanie Nerli Ravenna 29:00.2 5:48/K 12
38 (> 7) 274 Emilee MacPherson Bear Lake 29:10.7 5:50/K 9
39 24 160 Emily Kubasiak Ravenna 29:13.3 5:51/K 11
40 (< 5) 324 Anna Fishman Wyoming Lee 29:32.2 5:54/K 12
41 (> 7) 174 Allie Braschler Saugatuck 29:43.9 5:57/K 10
42 25 250 Deonna Gibbs Wyoming Godwin Heights 30:32.5 6:06/K 9
43 (> 7) 170 Alyssa Theile Ravenna 30:43.6 6:09/K 10
44 (< 5) 326 Jisel Ochoa Wyoming Lee 31:11.3 6:14/K 11
45 (> 7) 156 Hanna Corpe Ravenna 31:15.1 6:15/K 11
46 26 248 Vanessa Florez Wyoming Godwin Heights 31:19.8 6:16/K 10
47 27 252 Amy Phan Wyoming Godwin Heights 31:22.5 6:16/K 9
48 (< 5) 299 Jessica Chin Berrien Springs 31:22.6 6:16/K 12
49 (> 7) 172 Ashley Womble Ravenna 32:42.6 6:32/K 10
50 (> 7) 169 Emily Spruitt Ravenna 32:44.7 6:33/K 10
51 (> 7) 163 Jordan Marsman Ravenna 33:56.6 6:47/K 11
52 (> 7) 166 Lora Ruch Ravenna 33:58.2 6:48/K 11
53 (< 5) 265 Arianna Mooney Evart 34:03.2 6:49/K 9
54 (< 5) 302 Kyrah Sanders Berrien Springs 34:10.1 6:50/K 9
55 (> 7) 157 Lyndsey Cox Ravenna 34:17.1 6:51/K 10
56 (< 5) 152 Mandy Achterhof Walkerville 34:19.1 6:52/K 12
57 (> 7) 276 Zoe Morley Bear Lake 35:18.9 7:04/K 9
58 (< 5) 300 Marissa Jaggi Berrien Springs 36:44.7 7:21/K 10
59 (< 5) 327 Noemi Reyna Wyoming Lee 37:17.8 7:27/K 11
Team Summary Report - Girls

Varsity Girls

Big


Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*

1 Allendale 29 2 3 4 9 11 21 31
Top 5 Times: 1:56:00.3

2 Benzie Central 50 1 5 8 16 20 22 26
Top 5 Times: 2:00:07.9

3 Jenison 74 6 7 15 18 28 29 34
Top 5 Times: 2:05:02.7

4 Lowell 102 13 17 23 24 25 27 30
Top 5 Times: 2:08:05.2

5 Hesperia 110 12 14 19 32 33 38
Top 5 Times: 2:12:25.6

6 Shelby 157 10 35 36 37 39 40 41
Top 5 Times: 2:29:54.0

Inc. Muskegon Orchard View 4 finishers
Top 5 Times:

Team Summary Report - Girls

Varsity Girls

Small


Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*

1 Saugatuck 30 1 3 7 8 11 12 14
Top 5 Times: 1:56:34.1

2 Bear Lake 36 2 5 6 10 13 16 17
Top 5 Times: 1:57:33.9

3 Ravenna 66 4 9 15 18 20 23 24
Top 5 Times: 2:06:47.4

4 Wyoming Godwin Heights 113 19 21 22 25 26 27
Top 5 Times: 2:26:47.8

Inc. Walkerville 4 finishers
Top 5 Times:

Inc. Evart 3 finishers
Top 5 Times:

Inc. Berrien Springs 4 finishers
Top 5 Times:

Inc. Wyoming Lee 4 finishers
Top 5 Times: