2014 Electric Bolt

back to results

Jul. 27, 2014

2014 Electric Bolt
Ann Arbor, MI
Provided by Race Timing Services


Male Open Winners

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Cameron Meier 114 13 1 19:18 6:14/M
Female Open Winners

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Paige McGahan 44 21 3 20:05 6:29/M
Male Masters Winners

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Ron G. Buchanan 71 55 8 22:14 7:10/M
Female Masters Winners

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Colleen Van Lent 18 40 41 29:07 9:24/M
Male Grand Masters Winners

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Thomas Zeimet 76 59 22 24:33 7:55/M
Female Grand Masters Winners

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Karen Burek 149 61 42 29:08 9:24/M
Male 8 & Under

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Vibhav Alokam 21 7 39 28:29 9:11/M
Female 8 & Under

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Lily Menzies 113 6 118 47:31 15:20/M
Male 9 to 10

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 James Huddleston 103 10 105 41:46 13:28/M
2 Robert Fitzgibbon 38 9 128 58:28 18:52/M
Male 11 to 12

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Vimal Alokam 20 11 20 24:25 7:53/M
2 Dan Lin 99 12 108 43:17 13:58/M
Male 13 to 14

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Jack Yates 78 13 103 40:46 13:09/M
2 Gabe Romero-Brownell 146 13 126 53:30 17:15/M
Female 13 to 14

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Aubrey Wingeart 119 14 6 21:27 6:55/M
Male 15 to 17

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Frankie Zeimet 97 17 7 22:06 7:08/M
2 Patrick Lynch 48 16 13 23:42 7:39/M
Female 15 to 17

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Kirsten McGahan 43 15 4 20:45 6:42/M
2 Ej Lin 115 17 32 27:21 8:49/M
3 Katy Brown 134 17 44 29:27 9:30/M
4 Sarah Snyder 46 17 49 29:57 9:40/M
5 Siena Snyder 47 17 50 29:57 9:40/M
6 Monica Meier 96 15 88 37:00 11:56/M
7 Marisa Johnson 121 16 99 40:24 13:02/M
Female 18 to 24

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Marissa McGahan 42 18 10 22:33 7:16/M
2 Mai Sawada 45 24 31 27:14 8:47/M
3 Alyssa Arvin 107 24 34 27:38 8:55/M
Male 25 to 29

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Layne Smith 83 26 21 24:32 7:55/M
2 Shaun Lindsey 15 25 29 26:57 8:42/M
3 Jon Simpson 87 28 30 27:10 8:46/M
4 Clint Holland 49 27 51 29:58 9:40/M
5 Pradeep Raghupathy 122 28 53 31:02 10:01/M
6 Philip Turnwald 50 25 97 40:10 12:57/M
7 Jeffrey Brown 143 29 112 44:37 14:24/M
Female 25 to 29

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Yasmine White 130 25 5 21:12 6:50/M
2 Cassie Williams 41 28 23 24:39 7:57/M
3 Julie Parr 112 28 48 29:47 9:36/M
4 Lauren Lapka 29 25 54 31:03 10:01/M
5 Bridget Napolitano 120 25 58 31:20 10:06/M
6 Kristy Zuehlke 105 29 64 32:26 10:28/M
7 Laura Schell 16 25 74 33:35 10:50/M
8 Lindsey Nordin 100 25 86 36:26 11:45/M
9 Alicia Taylor 116 25 89 38:05 12:17/M
10 Julie Rotter 148 29 98 40:20 13:01/M
11 Katie Shankster 19 28 101 40:26 13:03/M
12 Molly Reidy 51 25 106 42:03 13:34/M
13 Samantha Malott 22 26 111 44:28 14:21/M
14 Deborah Ray 53 27 123 48:52 15:46/M
15 Amber O'Brien 9 26 124 50:39 16:20/M
Male 30 to 34

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Alex Williams 1071 30 2 19:36 6:19/M
2 John Parsell 123 32 60 31:35 10:11/M
3 Mike Zuehlke 59 30 65 32:26 10:28/M
4 Jeff Desocio 7 33 71 33:04 10:40/M
5 Bryan Fitzgibbon 39 32 129 58:31 18:53/M
Female 30 to 34

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Jennalin Raitz 109 30 52 30:01 9:41/M
2 Gail Weber 94 34 57 31:17 10:05/M
3 Lori Lynch 89 34 61 31:45 10:15/M
4 Stephanie Champion 125 30 78 35:27 11:26/M
5 Megan Haight 24 33 87 36:29 11:46/M
6 Laura Meshell 104 34 104 41:35 13:25/M
7 Jamie Fitzgibbon 37 30 115 46:31 15:00/M
Male 35 to 39

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Jarrod Shadowen 79 38 63 32:25 10:27/M
2 Jeff Fant 144 38 90 38:17 12:21/M
3 David Menzies 72 35 119 47:31 15:20/M
Female 35 to 39

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Bridget Quinn 1 39 16 24:00 7:45/M
2 Michelle Bemis 93 35 45 29:32 9:32/M
3 Michelle Fabrizio 84 39 56 31:10 10:03/M
4 Jessica Carter 52 39 62 32:20 10:26/M
5 Tammy Bauer 106 37 70 32:48 10:35/M
6 Kristy Bekius 80 36 72 33:08 10:41/M
7 Marcella Watson 147 39 127 53:33 17:16/M
Male 40 to 44

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Sal Desalvo 140 42 15 23:51 7:42/M
2 Thomas Bastien 66 41 18 24:12 7:48/M
3 Paul Wingeart 61 41 26 26:06 8:25/M
4 Paul Straka 73 42 27 26:12 8:27/M
5 Satoru Kogiso 40 43 33 27:23 8:50/M
6 Andy Dueweke 86 43 37 28:16 9:07/M
7 Rich Heide 6 42 40 29:05 9:23/M
8 Robert Russell 138 44 77 35:25 11:25/M
9 Casey Cox 88 40 102 40:32 13:05/M
Female 40 to 44

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Stephanie Tompa 23 41 43 29:20 9:28/M
2 Carol Chase 127 42 73 33:33 10:49/M
3 Melissa Davenport 28 42 93 39:00 12:35/M
4 Terri Raguso 26 42 94 39:01 12:35/M
5 Wendy Johnson 108 44 100 40:24 13:02/M
6 Christine Brownell 17 44 113 44:57 14:30/M
7 Kristen Cochran 27 40 114 46:23 14:58/M
8 Sherry Duquet 35 42 117 47:23 15:17/M
Male 45 to 49

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Clarke Taylor 11 48 9 22:15 7:11/M
2 Richard Benson 62 45 11 23:20 7:32/M
3 Mark Kuenzel 129 45 19 24:22 7:52/M
4 Marty McLean 77 45 38 28:16 9:07/M
5 Chris Kelly 132 48 66 32:38 10:32/M
6 Rod Belisle 57 48 68 32:42 10:33/M
Female 45 to 49

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Janette Lutz 110 48 76 34:14 11:03/M
2 Susan Hagood 33 49 92 38:32 12:26/M
3 Suzzette Ona 5 47 120 47:44 15:24/M
4 Darcus Braswell 14 46 125 51:06 16:29/M
Male 50 to 54

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Dan Miller 64 50 12 23:23 7:33/M
2 Tim Meier 135 54 14 23:47 7:40/M
3 Mark Boyer 2 51 17 24:00 7:45/M
4 Kenneth Moore 126 54 24 24:57 8:03/M
5 Bruce Aittama 81 54 28 26:38 8:35/M
6 Glenn Arvin 60 52 35 27:38 8:55/M
7 Robert Knight 133 51 67 32:39 10:32/M
8 David Anderson 67 53 83 35:44 11:32/M
9 Jon Batt 54 50 107 42:20 13:39/M
Female 50 to 54

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Arlene Guindon 95 51 47 29:44 9:35/M
2 Kate Gallagher 136 50 75 33:53 10:56/M
3 Monica Slesinski 34 53 80 35:38 11:30/M
4 Akosua Dow 92 51 84 35:44 11:32/M
5 Gloria Hage 90 52 95 39:07 12:37/M
6 Lauren Works 91 51 96 39:50 12:51/M
7 Maureen Lin 98 53 109 43:24 14:00/M
8 Sandy Boulton 36 52 116 47:23 15:17/M
Male 55 to 59

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Jim Nordin 82 55 36 27:58 9:01/M
2 Greg Arcidiacono 55 58 79 35:37 11:29/M
3 Mike Malott 25 58 85 35:54 11:35/M
4 Tom Dunne 58 57 110 43:28 14:01/M
Female 55 to 59

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Pam Nelson 117 55 82 35:41 11:31/M
2 Karen Meier 75 55 91 38:29 12:25/M
3 Kim Schatzel 63 57 122 48:48 15:45/M
Male 60 to 64

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Ronald Stempihar 150 61 25 25:33 8:15/M
Female 60 to 64

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Susan Loos 13 62 59 31:23 10:07/M
Male 65 to 69

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Greg Young 139 65 46 29:35 9:33/M
Female 65 to 69

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Deanna Gillespie 118 67 81 35:39 11:30/M
Male 70 to 74

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Owen Jansson 101 70 55 31:05 10:02/M
2 Malcolm Cohen 3 72 69 32:45 10:34/M
Female 70 to 74

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Judy Cohen 68 70 121 48:26 15:37/M



Male Open Winners

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Paul Mayer 1178 47 1 30:02 6:03/M
Female Open Winners

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Annie-Norah Beveridge 1076 21 6 32:34 6:33/M
Male Masters Winners

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Roger Sunahara 1132 51 7 32:35 6:33/M
Female Masters Winners

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Nancy Damm 1165 47 27 38:05 7:40/M
Male Grand Masters Winners

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Mike Manz 1184 60 23 37:40 7:35/M
Female Grand Masters Winners

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Diane Scarpace 1188 60 60 43:59 8:51/M
Missing Info/No Age Given

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Maura Callanan 1194 0 117 50:56 10:15/M
2 Colleen Ritter 1195 0 128 52:34 10:35/M
Female 8 & Under

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Brandi Moore 1177 4 177 1:07:00 13:29/M
Male 11 to 12

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Brenden Nagel 1041 12 51 41:43 8:24/M
Female 13 to 14

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Alex Halberstam 1146 14 97 49:05 9:53/M
2 Ashley Zugay 1083 14 98 49:06 9:53/M
Male 15 to 17

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Will Thacker 1198 17 152 56:31 11:22/M
Female 15 to 17

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Alyssa Krolewski 1057 16 83 47:21 9:32/M
2 Zoie Gilson 1061 16 153 56:36 11:23/M
Male 18 to 24

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Justin Knisely 1077 21 3 30:07 6:04/M
2 Ethan Sagher 1084 24 21 37:09 7:28/M
3 Jessie Richards 1068 22 57 43:49 8:49/M
4 Zach Rowley 1186 24 84 47:29 9:33/M
5 Kellen Degnan 1124 21 99 49:12 9:54/M
6 Jake Navarra 1197 21 123 51:31 10:22/M
Female 18 to 24

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Olivia Juntila 1087 24 11 35:03 7:03/M
2 Julia Slesinski 1067 22 43 41:12 8:17/M
3 Kelsey Kippe 1179 20 49 41:39 8:23/M
4 Kaitlyn Norman 1150 24 59 43:56 8:50/M
5 Chrystina James 1031 23 72 45:45 9:12/M
6 Paulina Harkey 1190 19 76 46:18 9:19/M
7 Madeline Rombes 1030 19 92 48:21 9:44/M
8 Jeannine Degnan 1149 18 100 49:13 9:54/M
9 Samantha Daroma 1133 22 104 49:25 9:57/M
10 Elizabeth Ona 1019 22 145 55:05 11:05/M
11 Heather Ferow 1005 24 181 1:08:09 13:43/M
12 Anne Drolet 1040 21 185 1:12:52 14:40/M
Male 25 to 29

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Isaac Sorkin 1048 29 2 30:05 6:03/M
2 Craig Ringbloom 1027 28 4 30:24 6:07/M
3 Nicholas Lewis 1129 29 10 35:01 7:03/M
4 Phillip Slesinski 1142 25 15 36:06 7:16/M
5 Michael Sheffield 1117 28 19 36:41 7:23/M
6 Brandon Hood 1079 28 26 37:54 7:38/M
7 John Napolitano 1115 27 52 42:26 8:32/M
8 Jon Holtz 1182 29 61 44:09 8:53/M
9 Jin Yi Chong 1034 28 71 45:43 9:12/M
10 Colin Zarzycki 1050 27 78 46:37 9:23/M
11 Jayesh Patel 1039 27 119 51:05 10:17/M
Female 25 to 29

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Julie Hood 1056 26 13 35:20 7:07/M
2 Kaci Navarre 1081 25 18 36:23 7:19/M
3 Marie Arcidiacono 1136 27 34 39:55 8:02/M
4 Rebecca Gorski 1120 25 46 41:25 8:20/M
5 Kat Niedbala 1181 27 62 44:10 8:53/M
6 Kayla Downing 1157 27 80 46:50 9:25/M
7 Bailey O'Shea 1185 25 85 47:29 9:33/M
8 Virginia Sheffield 1086 28 86 47:38 9:35/M
9 Marti Wahlstrom 1045 29 113 50:18 10:07/M
10 Elise Kolacz 1160 29 114 50:19 10:07/M
11 Christina Bonanni 1113 26 124 51:37 10:23/M
12 Emily Moul 1009 29 129 52:37 10:35/M
13 Sarah Sutter 1163 28 132 53:05 10:41/M
14 Melani Evalt 1131 25 143 54:54 11:03/M
15 Amanda Dettloff 1015 26 156 58:05 11:41/M
16 Kaitlin Pounders 1016 25 157 58:06 11:41/M
17 Nicole Ramsden 1104 29 169 1:02:46 12:38/M
18 Amber Ward 1051 29 179 1:07:12 13:31/M
19 Bianca Hopes 1175 26 190 1:20:24 16:11/M
20 Domonique Wojciechowski 1193 28 191 1:20:37 16:13/M
21 Darshay Martin 1176 26 192 1:20:40 16:14/M
Male 30 to 34

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Mike McCoy 1006 31 5 31:19 6:18/M
2 Joel Shankster 1052 34 20 37:05 7:28/M
3 Samuel Jagger 1073 34 53 42:43 8:36/M
4 Michael Vallee 1192 31 107 49:36 9:59/M
5 Carlos Moncada 1105 30 131 52:52 10:38/M
6 Earl Mason 1101 34 136 53:41 10:48/M
7 Adam Winans 1089 34 170 1:02:55 12:40/M
Female 30 to 34

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Miho Demura 1156 33 40 40:54 8:14/M
2 Nicole Harden 1154 31 56 43:48 8:49/M
3 Lindsay Richardson 1137 34 74 46:08 9:17/M
4 Becky Sparks 1153 33 79 46:45 9:24/M
5 Megan Hill 1138 30 82 47:02 9:28/M
6 Laura Wonch 1174 32 90 48:13 9:42/M
7 Kanako Okada 1155 34 115 50:24 10:08/M
8 Lindsay Mahoney 1173 31 116 50:35 10:11/M
9 Justine Galbraith 1168 34 120 51:14 10:19/M
10 Amy Pattie 1047 32 121 51:14 10:19/M
11 Shirley Gronowski 1021 34 127 52:32 10:34/M
12 Carissa Scurlock 1097 33 130 52:38 10:35/M
13 Cristina Zumstein 1189 33 144 54:59 11:04/M
14 Brandie Ekpiken 1201 34 160 58:58 11:52/M
15 Lauren Conlin 1075 33 164 1:00:56 12:16/M
16 Kelly Little 1122 32 176 1:06:48 13:26/M
17 Michelle Thomas 1025 30 186 1:13:02 14:42/M
Male 35 to 39

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Dan Brein 1099 35 35 39:55 8:02/M
2 William Horgan 1112 37 38 40:29 8:09/M
3 Takashi Yamada 1158 36 42 41:08 8:17/M
4 Steve Reinke 1200 38 44 41:21 8:19/M
5 Jason Strickland 1082 38 48 41:39 8:23/M
6 Mikhail Zolikoff 1002 39 81 47:02 9:28/M
7 Carl Welch 1187 37 89 48:05 9:40/M
8 John Clemons 1108 37 106 49:28 9:57/M
9 Michael Stoppa 1078 39 108 49:48 10:01/M
10 Tarryl Moore 1062 38 178 1:07:01 13:29/M
Female 35 to 39

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Diana Hadley 1169 38 33 39:17 7:54/M
2 Jenny Grant 1145 38 103 49:24 9:56/M
3 Joanna Nagel 1042 38 105 49:25 9:57/M
4 Robin Chlebowski 1043 39 110 49:58 10:03/M
5 Ana Dora 1007 36 126 52:24 10:33/M
6 Darci Gurney 1140 39 146 55:14 11:07/M
7 Kristine Halalay 1054 35 149 55:27 11:09/M
8 Lindsay Benoit 1020 37 158 58:27 11:46/M
9 Sharon Gauthier 1037 37 162 59:48 12:02/M
10 Brenda Sturmer 1049 37 163 59:49 12:02/M
11 Sarah Winans 1151 36 171 1:02:55 12:40/M
12 Amy Earl 1012 39 180 1:07:36 13:36/M
Male 40 to 44

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Joseph Bojman 1036 44 8 33:07 6:40/M
2 Jamie Phillips 1058 42 9 34:14 6:53/M
3 Paul Wisniewski 1199 40 12 35:04 7:03/M
4 Donald Murphy 1103 43 25 37:53 7:37/M
5 Kyle Pullen 1069 43 30 38:26 7:44/M
6 Joshua Richelew 1143 41 32 38:54 7:50/M
7 Eddy Gurney 1114 44 64 44:41 8:59/M
8 Joe Kellams 1102 40 77 46:21 9:20/M
9 Chris Crunkilton 1044 41 93 48:31 9:46/M
Female 40 to 44

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Karen Vetor 1170 44 28 38:07 7:40/M
2 Amy Janowicz 1159 42 50 41:41 8:23/M
3 Cynthia Sheng 1203 44 55 43:34 8:46/M
4 Susan Adam-Rita 1135 43 102 49:22 9:56/M
5 Joan Thacker 1166 43 111 50:07 10:05/M
6 Cathy Burr 1038 41 118 50:59 10:15/M
7 Ciara Comerford 1123 43 133 53:33 10:46/M
8 Regina Pullen 1070 44 137 53:48 10:49/M
9 Christine Gerdes 1126 40 141 54:27 10:57/M
10 Kristie Iavasile 1167 40 147 55:14 11:07/M
11 Elizabeth Rohr 1205 43 154 56:53 11:27/M
12 Jamie Callison 1139 40 166 1:01:32 12:23/M
13 Sarah Conlin 1074 43 167 1:02:06 12:30/M
14 Anna Konigsberg 1125 42 183 1:11:03 14:18/M
Male 45 to 49

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Bob Degutis 1196 49 16 36:12 7:17/M
2 Matt Barnes 1008 45 17 36:18 7:18/M
3 David Lowenschuss 1141 46 24 37:51 7:37/M
4 Jim Oleksinski 1106 47 29 38:24 7:44/M
5 Daniel Halberstam 1118 47 36 39:58 8:02/M
6 Daniel Petrozelli 1127 49 47 41:29 8:21/M
7 Arnold Miguel Babila 1172 47 150 56:13 11:19/M
8 Robert Tucker 1088 46 175 1:06:30 13:23/M
Female 45 to 49

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Nicole Frei 1014 47 41 40:59 8:15/M
2 Jennifer Gurney 1144 45 140 54:20 10:56/M
3 Luven Marie Tejero 1171 46 151 56:25 11:21/M
4 Diana Maxwell 1128 45 173 1:05:00 13:05/M
5 Laura Zeitlin 1011 46 182 1:11:03 14:18/M
6 Marie Whybark 1032 46 184 1:11:03 14:18/M
7 Lisa Sherman 1024 45 189 1:16:17 15:21/M
Male 50 to 54

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Robert Grimes 1026 54 14 35:58 7:14/M
2 Terry Navarre 1080 53 22 37:38 7:34/M
3 James Hamel 1111 54 39 40:48 8:13/M
4 Larry Lanphear 1094 50 65 44:44 9:00/M
5 Jim Zittel 1202 51 67 45:23 9:08/M
6 Larry O'Sullivan 1206 50 68 45:24 9:08/M
7 Michael Lay 1107 54 87 47:44 9:36/M
8 Scott Sheldon 1110 52 95 48:45 9:49/M
9 Bernard Degnan 1096 53 101 49:19 9:55/M
10 Jeff Clark 1065 52 142 54:34 10:59/M
Female 50 to 54

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Lorenda Faist 1147 51 70 45:31 9:09/M
2 Cathy Adsit 1180 54 91 48:15 9:42/M
3 Marlene Butzow 1063 51 109 49:48 10:01/M
4 Kathleen Lodge 1148 54 122 51:27 10:21/M
5 Rose Fricke 1010 53 148 55:21 11:08/M
6 Edie Shelton 1013 52 188 1:13:55 14:52/M
Male 55 to 59

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 John Salvette 1053 58 58 43:54 8:50/M
2 Michael Callanan 1183 57 73 45:45 9:12/M
3 Steve Slesinski 1066 55 94 48:34 9:46/M
4 Michael Miklosovic 1085 58 112 50:10 10:06/M
5 Robert Danneels 1095 57 155 57:11 11:30/M
Female 55 to 59

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Debbie Wiley 1162 57 66 44:49 9:01/M
2 Phyllis Tiderington 1028 56 88 48:00 9:39/M
3 Carolyn Walborn 142 55 125 51:46 10:25/M
4 Margy Long 1109 59 135 53:39 10:48/M
5 Catherine Ruiz 1035 55 139 54:10 10:54/M
6 Patricia Flatley 1204 59 159 58:37 11:48/M
7 Diane Gavron 1152 56 172 1:04:59 13:05/M
8 Lori Hulyk 1029 55 174 1:05:00 13:05/M
Male 60 to 64

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Todd Leff 1017 60 31 38:40 7:47/M
2 Mitchell Garner 1060 64 37 40:05 8:04/M
3 Phillip Leja 1022 62 45 41:23 8:20/M
4 William Crawforth 1055 61 54 43:09 8:41/M
5 Kenneth Monash 1119 64 63 44:16 8:54/M
6 Jonathan Gosse 1134 61 75 46:14 9:18/M
7 Jim Sullivan 1100 62 138 53:49 10:50/M
Female 60 to 64

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Ann Little 1121 60 134 53:37 10:47/M
2 Linda Rowley 1164 63 165 1:01:18 12:20/M
3 Cheryl Dixon 1161 60 168 1:02:28 12:34/M
Male 65 to 69

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Andy Batty 1191 67 96 49:04 9:52/M
Female 65 to 69

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Jane Matthews 1091 69 161 59:28 11:58/M
Male 70 to 74

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 David Cohen 1098 71 69 45:26 9:08/M
Male 75 to 79

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Reynolds Farley 1023 76 187 1:13:28 14:47/M

Ann Arbor, MI
Provided by Race Timing Services